387
  • strepsils
    #307
    Ők nem olvastak a lélekkőről
  • strepsils
    #306
    Hát nem kell hozzá nagy ész hogy megfejtsd már én elkezdtem leírni ezerszer de nem figyeltek .A források multakat ársztanak gömbszerűen és a forrásokat a múltszférák taszítják vagy vonzzák függően hogy merről haladsz , továbbá szabályok vannak (teremtési szabájok) pl ha a saját multadba ütközöl akkor ahol látod magadat keletkezik egy másolatod ami ugyan azokkal a paraméterekkel fog mozogni , de a kettéhasadásnak is megvannak a szabályai amikor belemész egy másik forrás multjába ezt nem pontosan értem de a videóban pont ezt magyarázza a srác hogy lefagy a gép mert elkezdi a másolatokat is kettéhasítani a program így hirtelen baromi sok forrás keletkezik egy képernyőn amivel amúgy nem szeretnénk most foglalkozni de ez miatt lefagy a gép ,szoval még ott sem volt tökéletes képlet .

    Itt az a kérdés hogy hogy kell ezt beírni hogy kirajzolja mert gőzöm nincs milyen program kell ehhez én alapból azt se értem hogy lesz kép a betűkből meg számokból mármint hova írja ezt mert azt nem mutatja csak magát a filmet.
  • strepsils
    #305
    hasonlóságon kívül, gyakorlatilag semmi nem bizonyítja, hog

    Mondom hogy nem gyakorlati fizika ,mit akarsz bizonyítani? A matematikai szerkesztés van csak bizonyítva egyezéssel a legalább fél világ teremtési mítoszaival .Ennél jobban már csak úgy lehetne bizonyítani ha ideutazna egy 300 éves ember aki faragott ilyeneket és ő elmondaná hogy ezt és ezt jelképezi az ő műve.

    Ez meg valami egyénileg készített program a KGY fia csinálta én is kértem de még választ nem kaptam ,az eredeti verziók meg nem működnek a mai gépeken mind ilyen doszos linuxos szar még kicsomagolni se tudod.
  • Ahoy
    #304
    (Az a működésének a bizonyítása max, semmi köze a működés miértjéhez... de ez lenne a minimum)
  • Ahoy
    #303
    Sehol, mert a titkos függvényt nem adják ki, az KGY fiának a szoftvere, és éjt nappallá téve programozzák. Ők sem tudják, hogy milyen elrendezésben kell a forrásokat feltenni, tehát szép ábrákon kívül nem tudnak felmutatni semmit.

    Egy csodás példa, amikor említi a polarizált fény szimulációját, és elmondja Kisfaludy, hogy "Na látjátok, mostmár így működnek a gyógyító bioptron lámpák, ehhez már nekünk is közünk van! Ez már gyakorlati felhasználás! Eddig nem értették miért működik. A gyártók sem. De nem baj, mi értjük, és legfeljebb elmondjuk nekik!"

    Szóval elmondja, hogy egy körön forgó toroid alakzat miatt működik a bioptron lámpa. Aha. Értem. Nem ám egy 100 mintán egy évig dolgozó kettős vak kísérlet... á nem :D
  • Ahoy
    #302
    "Ehez nagyon erős számítógép kell és nem te találod ki előre hogy mi fog történni ezért nem is tudod fejből hogy milyen elrendezésben kell megindítani a szimulációt hogy az fölfejlődjön pl egy neutronná .Ha eljutnak odáig hogy meglesz akkor sincs semmi csak látsz egy 3d képet és elcsodálkozol hogy nini így néz ki egy neutron hullámmodell szerint de hogy ebből milyen hasznod lesz azt nem tudom."

    Az bakker, hogy nem csak a levegőbe beszélünk, hanem bemutatod, hogy itt a kapcsolat a valóság és az időfizika között. Jelenleg sajnos nullán áll az egész, ahogy írtad.

    Szóval pár geometriai és teremtésmítoszos formai hasonlóságon kívül, gyakorlatilag semmi nem bizonyítja, hogy így is van.

    Ugyanis ha azt állítod, hogy ez jellemzi a téridőt, és azt állítod, hogy fortyogó levesként le tud írni egy neutront, akkor addig nem publikálom amíg le nem tudom írni. Addig csak hipotézis.
  • zizikus
    #301
    Sziasztok!

    Hol talalom meg azt a fuggvenyt? Valaki ide tudna adni? Rapillantanek, hatha sikerulne leprogramoznom!

    Amugy jok vagytok! Kitartast!
  • asgh
    #300
    Mi alapján állítod, hogy ehhez nagyon erős számítógép kell?
    Összesen hány lebegőpontos műveletet kell elvégezni, hogy megkapd az eredményt?
  • strepsils
    #299
    Milyen ferdítés? Látom nem vagy képben kb két hete arról beszélek hogy ezek az ábrák csupán síkmetszetek ,a hat forrás végtelenségig köröz te meg szemből nézed és lerajzolod a jövő nemzedéknek a látott ábrát ,ez a lényege ezért szimulálja a program de te nem tudod előre hogy mi lesz belőle mert szabályok vannak .

    Az időfizikát ne hasonlítsd a gyakorlati fizikához ez nem arról szól hogy bele tudsz nyúlni az anyagba és létrehozol más anyagokat ,nincs semmilyen eszköz amivel jelenleg az atom elektronhélyait megtudnák változtatni legalábbis az időfizika nem állít ilyet ez csak arra jó hogy lásd mi történik egy neutron alatt.

    pc

    Ehez nagyon erős számítógép kell és nem te találod ki előre hogy mi fog történni ezért nem is tudod fejből hogy milyen elrendezésben kell megindítani a szimulációt hogy az fölfejlődjön pl egy neutronná .Ha eljutnak odáig hogy meglesz akkor sincs semmi csak látsz egy 3d képet és elcsodálkozol hogy nini így néz ki egy neutron hullámmodell szerint de hogy ebből milyen hasznod lesz azt nem tudom.

    A hasznot ők is csak ilyen térmanipulációs távbeszélőkkel képzelik el ahol nincs szükség a mai antennákra és fénysebességre a komunikációhoz.
  • Ahoy
    #298
    Javítás: közben rájöttem ezeket ők sem valós időben számolták... 2004-ben mondjuk nem is várhattunk mást, hogy képenként kiszámolják az egyházi PC-n, mentik le és CD-re írják. :D Ez egy baromi hülyeség, pont azt jelenti, hogy csak arra szolgál, hogy leejtse az állát a hívő közösség a szép ábrák láttán. Ha komolyan gondolnák, az első az lenne, hogy megpróbálni igazolni egy természetben létező dolgon.

    Azóta viszont fejlődött kicsit a számítási teljesítmény. Ezt már nem is CPU-val kellene számolni, hanem jól párhuzamosított GPU-kkal a forrásokat. Az egyetemen nálunk a VLSI laborban ilyennel is foglalkoznak, nVidia videókártyákkal és PS3-asokkal végeznek aerodinamikai számításokat, ami megint csak kézzelfogható eredmény.

    A lényeg viszont, hogy megint oda jutottunk, még csak szimulációval sem lehet igazolni a hipotéziseiket. Ha legalább odáig eljutnánk, hogy fognak pár GPU-t vagy az 1%-okból bérelnek egy kis időt valami cloud számítási kapacitáson, és legalább pár adat erejéig igazolnák egy proton létezését... akkor nem tekintené mindenki szarkamunak az egészet. A tudományos világban, amíg ezt nem csinálod meg, addig publikálni sem érdemes semmit,mert csak gondolati maszturbáció...
  • Ahoy
    #297
    ... és itt látszik, hogy mekkora ferdítés az egész, amikor megpróbálják belemagyarázni a dávid-csillagot.

    Gyakorlatilag annyit csinál, hogy összeköt 6 pontot. Ez a hatalmas magyarázat.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fEQJdubB9Z0&t=4818

    Feladom
  • Ahoy
    #296
    Szóval összegezve, a szimulációknál sohasincs olyan, hogy nem bírja a gép. Ez a nagy csúsztatás. Maximum sok időbe tellik...
  • Ahoy
    #295
    Az egész ott bukik meg, hogy azt írod lehetne szimulálni a protont időfizikával.
    Állítólag 3 tachion kelti, és 700000 valamennyi időforrásból. Viszont ezt nem tudjátok szimulálni, mert már pár időforrást is nehéz szimulálni. Ami szerintem blődség, mert én foglalkoztam szimulációval, és molekula szimulációval, amivel ténylegesen ki lehet adni egy egész molekula összes pályáját 3D-ben.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Hartree%E2%80%93Fock_method

    Mi ezzel számoltunk általában, Schrödinger egyenletek felhasználásával... és ez tényleg kiadja a pályák közelítését, elektron affinitást stb. Ezt ténylegesen fel lehet használni hatóanyagok tervezésére, fehérjék viselkedésének tanulmányozására, izomerek kutatására stb. Láthatod, hogy ehhez muszáj egyetemre járni, hogy minimális szinten megértse az ember. Muszáj igen magas szinten érteni a matematikát, mert különben egy szót sem értesz belőle.

    Viszont itt jön a buktató! A Hartree-Fock vagy a Molecular Mechanics (kevésbé pontos, de kevesebb CPU időt igényel) sohasem fut valós időben. Mert miért is futna? Az általad mutatott "függvény" szerintem baromira nem CPU igényes, csak vagy szarul van megírva, ami sanszos, vagy feleslegesen van túl nagy lépésközzel ábrázolva. Tehát ezt összevetve, ha KGY fogna egy átlagos PC-t, és megírná rendesen a kis függvényét, majd NEM valósidőben kiszámoltatná az egészet, akkor simán lehetne 700000 időforrást is szimulálni. és akkor kijönne a proton. De persze ezt nem lehet mert bla bla bla, itt jön az, hogy valójában semmit se adna ki az egész!

  • asgh
    #294
    Mivel az időfizikusok szeretik a metaforákat, had használjak én is egyet, hátha érthetőbb leszek.
    A tudomány olyan, mint egy végtelen őserdőn átvezető, jól kiépített út: az a célja, hogy az emberiségnek legalább egy adott szakaszon ne kelljen az őserdőben bolyongania. Csakhogy mint minden útnak, a tudománynak is valahol vége szakad és ki kell találni, hogy merre tovább. Ezért a tudomány (valódi) művelői folyamatosan keresik a rövidebb és jobban járható ösvényeket és ha találnak egyet, akkor arra építik tovább az utat.
    A problémát az okozza, hogy még a tudomány kiépített útján is igen fáradtságos végighaladni. Sokan a tizedéig sem jutnak és csak akik elérnek a kiépített út legvégére tudnak érdemben foglalkozni a tudomány határkérdéseivel. Ezek az emberek a feladat természeténél fogva találgatnak, hipotéziseket állítanak fel, feltételezésekből indulnak ki, viszont egyrészt ott van mögöttük a már megtett út, másrészt veszik a fáradtságot hogy a hipotéziseiket gyakorlati úton ellenőrizzék.
    Ezzel szemben mit csinálnak KGY-ék?
    Kijelentik, hogy a sámánmeditációs technikáikkal nemcsak, hogy nem kell végigmenniük az úton, hanem az egész végtelen őserdőben tökéletesen tájékozódnak és hogy sokkal jobban járhatóbb és rövidebb ösvényeket ismernek, mint a tudomány.
    Hát van ennél egyszerűbb és kényelmesebb módja a haladásnak?
    Nem véletlen, hogy mindazok, akinek nincs esélyük a tudomány határkérdéseivel érdemben foglalkozni, mert tehetség, kitartás, megfelelő családi és anyagi háttér, stb. híján nem jutottak semeddig a tudomány útján, azok sokkal fogékonyabbak a megnyugvást és konzisztens világképet adó fantazmagóriák iránt. Igaz, hogy ennek fejében le kell mondaniuk a józan ítélőképességükről, de amint a mellékelt ábra mutatja vannak, akik hajlandók megfizetni ezt az árat is.
    És tudod mit?
    Bárcsak igazuk lenne.
    Bárcsak szellemgyógyászattal meg lehetne menteni a rákos betegeket, bárcsak időfizikai fejlesztések révén végtelen ingyen energiát tudnánk termelni és eljuthatnánk többezer fényévnyi távolságra lévő galaxisokba.
    De ezeknek a kézzel fogható eredményeknek - vagy akár csak a töredéküknek - nyoma sincs az időfizikusok tanai között. A gyakorlati, mérhető és bizonyítható eredményeik száma zéró.
    Addig tehát, amíg nem tudod bizonyítani, hogy az általatok felvázolt alternatív útvonal végén milyen kézzel fogható eredmények várnak, ne csodálkozz, ha a nagy többség inkább a kiépített utat választja.
    Értelmes ember ugyanis inkább végig vánszorog valahogy a hosszabb és fáradtságosabb úton, ha az akár csak részeredményeket is garantál a számára, mint hogy valami szerencsétlen fantaszta és/vagy számító kókler vezetésével eltévedjen az őserdőben.
  • strepsils
    #293
    Ezzel csak arra akartam utalni hogy ha én maradjak a kaptafánál akkor ti is mert láthatóan és beismerten nem sokat értetek az időfizikából lp az alattad lévő még addig sem jutott el hogy miért tér vissza a múltjába a körpályán mozgó tachion ,ott miért kelti önmagát és miért nincs szükség semmilyen kordinátamegjelölésre .Tipikus felsőbbrendű megnyilvánulás mert neki van érettségije de érdekes hogy ha kérdezném nem meritek elárulni sem a végzettségeteket sem az életkorotokat ,a nyomiság itt kezdődik és a hiteltelenség is.

    Elárulok egy titkot ,nem is akartam. Munkahely szempontjából nem oszt nem szoroz mert munkahely nincs ,ami meg van az pofára vesz fel és azt nézi milyen szakmai végzettséged és tapasztalatod van ez alapján informál le.
    Az érettségi csak mint lépcsőfok egy komolyabb szakmához vagy beülni az egyetemre szükségeltetik ,az semmi más mint a te kereskedelmi értékednek a jele mert azt jelenti hogy képes voltál utasításra bemagolni és visszamondani a további életedben nagyjából semmire nem használható anyagot és el is felejted.
    Az emberi elme olyan hogy azokat a dolgokat amiket nem használsz napi szinten elrejti a háttértárba úgy hogy azt mondod rá elfelejtettem.
    Az egészet csak a pénzért csinálod ,nem azért tanulsz 27 éves korodig ismerek olyat aki33 ig hogy aztán 64e ért dolgozz egy lidliben így te is el fogod hagyni ezt az országot mert nincs más választásod .

    Szerintem elég jól ismerem a valóságot ha már így kérded én nem a padban ültem 25éves koromig és nem 1 csapból kaptam az információt .Amikor meg kell dolgozni a betevőért akkor megismered a valóságot és lehet hogy egy érettségis tételre nem tudnék válaszolni de az a vicc hogy nagy eséllyel te sem ha hirtelen ki kéne húznod egyet úgyhogy a kettőnk érettségis mércéje így pár év távlatból majdnem ugyan azt mutatná mert lennének alapműveltségi kérdések amikre én is tudnám a helyes választ egy csomóra meg te nem.

    A térugrás meg a nemtér nem idő dimenzión keresztül történik, 6os szimmetria 5 forráshellyel ezért nem jutsz ötről a hatra.
  • botyika
    #292
    "Jajj mit tudsz te a valóságról már megint úgy ugatsz bele a térugrás szabályaiba"

    aszt te mit tudsz a valóságról te kis nyomi? még leérettségizni se tudtál de itt ugatsz?
  • fszrtkvltzttni
    #291
    Igen, persze, lélekvándorlás meg telepátia, amit valahogy ellenőrzött körülmények között soha nem sikerül összehozni..., persze alapozzunk erre elméleteket! LOL A kritikai érzék csírája sincs meg bennetek.

    "Az RNS másolhatja önmagát (szerinted életösztönből) a tudomány szerint nem kell megmagyarázni az okát ez csak egy kész tény ." A tudomány megmagyarázza az okát, atomról atomra le is szimulálja az önreprodukciót. Nem csak dobálózik a szavakkal, mint ti.

    "A saját farkába harapó ,saját magát felzabáló kígyó mint társadalmi hagyaték és ez alapján legitimált tachion szimuláció azért nem fogadható el mert a kígyós legenda nem elég magyarázat a buta számítógépes szimulációnak. Hogy is van ez?" Úgy van az, hogy a tachionotok semmire nem ad választ, és az állítólagos méreténél fogva összeegyeztethetetlen a valóban működő fizikai elméletekkel.
    Arra nem veszitek a fáradtságot, hogy az ábráitokon feltüntessétek a koordináta rendszer tengelyeit, és megcímkézzétek. Csak harsogjátok, hogy látod, és ott visszatért a múltjába. Hogy mi van? Lassan 300-ik hsz.-nél járunk, de egy alapegyenletet nem voltál képes felmutatni sokadik kérésre. Persze az életkorunkra arra kíváncsi vagy, mert az ugye kurvára fontos a téma szempontjából.

    Most meg szépen eleveztél olyan vizekre ahol lehet lökni a sódert. Gratulálok! Tipikus áltudományos szarcsimbók mentalitás. Lényegtelen, hogy az egész időfizika bizonyíthatóan ezer sebből vérzik, te mint jó kapitány a végsőkig kitartasz a süllyedő hajón.
  • strepsils
    #290
    A patkánynak nem tudom hogy saját lelke van e de pl a növények csoportlelkek . Az embernek saját lelke van pontosabban csak lelkek léteznek és azok választják ki a testet embernél egy évvel a születés előtt ,erre vannak is reinkarnációs példák ahol a kisgyerek valamiért emlékszik hogy ő a nagypapa volt régen és a valóságban is pont egy évvel azelőtt halt meg az öreg hogy megszületett a gyerek .
    Nézd meg az egy reinkarnáció történetét . Ki lehet találni ilyeneket de én nem gondolnám hogy 4 -5 éves gyerekeket rá lehet venni efféle hazugságokra.

    A patkányra visszatérve én úgy tudom hogy pl a klónozott állatok nem életképesek hamar elpusztulnak ,látszólag élőlények és a tanulás jeleit is mutathatják de ott nincs rendben valami ,azért nem vagyok biztos benne hogy a patkányod teljes tudatból tanult de nem is ismerem a sztorit én csak olyan kísérleteket olvastam hogy nyultestvéreket elkülönítve egyiket egy tengeralattjárón bedrótozva mértek miközben a másiknak 1000km re lecsapták a fejét egy bárdal és a tenger alatti nyuszi abban a pillanatban reagált rá ugyan olyan mint az embereknél az ikrek közti kapcsolat de ezt sem hiszik el sokan.

    A szavakat önkényesen definiálod ,az "akarás itt az életösztön " nem túl sportszerű ,a szavaink nem azért vannak hogy összekeverjük őket ,akarni valamit elhatározásból intelligens tervezésből lehet ,életösztön meg a nemtudatos értelmezése egy élőlénynek ezért ösztön olyan mint amikor veszélyhelyzetben felmegy az adrenalin,nem tudatos.Vagyis ha életösztönből alakult ki az ember az megint nem helyes mert ezt a fogalmat legfeljebb az életben maradásra lehet használni.Kivéve ha a fogalmat evolúciónál használod de ott meg nincs értelem tehát szükségtelen megmagyarázni az akaratot.

    "Másolja önmagát," Az RNS másolhatja önmagát (szerinted életösztönből) a tudomány szerint nem kell megmagyarázni az okát ez csak egy kész tény .

    A saját farkába harapó ,saját magát felzabáló kígyó mint társadalmi hagyaték és ez alapján legitimált tachion szimuláció azért nem fogadható el mert a kígyós legenda nem elég magyarázat a buta számítógépes szimulációnak. Hogy is van ez?

    Amit szabad Jupiternek
  • fszrtkvltzttni
    #289
    A "tudományos 0" látást ad a vaknak, hallást a süketnek, a bénák járni tudnak.
    A "időfizika kulturálisan bizonyított állításai" semmire sem használhatóak.
    Bocs elfelejtettem, hogy lélekgyógyászkodtok, meg istenekkel beszélgettek. LOL
  • Ahoy
    #288
    Az akarás itt az életösztön, ami egy önmagát replikáló RNS darabban is megvan. De miért? Egyszerűen biokémia és biofizika az egész. Ezeket a kölcsönhatásokat, kémiai kötéseket már pontosan ismerjük. Másolja önmagát, a másolás közben hibák keletkeznek, vagy egyszerűen külső tényező miatt mutáció következik be tök véletlenszerűen. Ezért aztán az új egyed ha életképes, akkor többször replikálódhat, így szépen egyre jobban alkalmazkodik az élet a körülményekhez.

    Ezek bizonyítékokkal alátámasztott tények. A lélek szép dolog, és mindenki hisz benne valamilyen szinten... de ez csak hit, a lényünk része. Láttam egy kísérletet gyerekekkel, akiknek még nem alakult ki a kételkedés és a világtudat, tehát bármilyen természetfeletti dolgot bevesznek.
    A lényege az volt, hogy azok is máshogy viselkedtek egy láthatatlan lény tudatában a szobában, akik nem is hittek benne! Valahol mindenkiben ott van a naív hit. De a tudomány szempontjából ez nem lényeges.

    A riboszómának lehet van lelke, de mit számít ez? Működik és kész, minden sejtedben ott van, gyártja a fehérjéket, amiből állsz. A riboszóma működésének pontos megértése sokkal fontosabb, minthogy azon rágódsz, hogy mitől működik. Nem?

    Mellesleg egy nagyszerű kísérletről is olvastam, melyben 25 ezer patkányagysejtet helyeztek el egy elektródákkal felszerelt chip körül. Az elektródákon keresztül stimulálni tudták a sejteket, ugyanakkor mérni a tőlük jövő jeleket. Az agysejtek elkezdtek kapcsolatokat építeni, szerveződni a neuronok bonyolult hálózatokat kezdtek alkotni. Egy idő után a sejtek kapcsolatba léptek a számítógéppel, és az azon futó környezettel, ami egy repülőgépszimulátor volt. A durva az, hogy már ennek a petricsészében élő kis rendszernek is sikerült megtanítani vezetni a repülőt különféle időjárási körülmények között!
    Ez egy 2004-es kísérlet volt, azóta rengeteget fejlődhetett a dolog, többször is hallottam már róla.

    A lényeg, hogy ezt mivel magyarázod? Különálló sejtek egy merőben új környezetben elkezdtek összedolgozni és alkalmazkodni az új helyzethez. Kommunikáltak! A patkány már rég halott volt, a feje közepén lévő lélekkővel vagy mivel együtt...
  • strepsils
    #287
    Logikai ellentmondás de legalábbis hiányos érvelés .Most azt mondod nincs szükség akaratra mert az az élet és egész egyszerűen fogadjuk el hogy van.

    Ezzel még egyet is érthetnénk csakhogy ne csináljunk úgy mintha valami nem lenne ,ne csinálj úgy mintha nem lenne akaratod.
    Logikailag nem áll össze hogy a biorobotok milliárdnyiai után eljutsz egy ember testéig és akkor azt mondod hogy hát ez csak úgy van de nem akarta senki vagy semmi.
    A saját életedben nem tudsz egyetlen pillanatot sem mondani amit ne azért hoztál volna létre mert akartad (az most más kérdés hogy kényszerítettek rá de akkor is akartad mert tudatába voltál).

    Igen a tudományban a még nem tudjuk a hivatalos álláspont. Ez valljuk be informálisan egyenlő a 0 val ez semmilyen értéket nem hordoz.

    Nézzük a másikat azt mondod az idfizik rávágja hogy a szellem .
    Akkor nem vagy elég jó idfizika hallgató mert az is le van írva hogy egy lélekkőnek nevezett kis porszem nagyságú bonyolult időforrásrendszer x számú lélekcellákal a két szemed közt 5cm re kb az agyadnál helyezkedik el és ez tartja a kapcsolatot az agyszövettel tehát elég rendesen és ennél részletesebben is le van írva .Megint csak mendemondák népmesék jelek az állítás bizonyításai és persze az hogy KGY beszélgetett is egy ilyennel .
    Ebből nyívlán egy szót sem hiszel el pedig itt az állítások mögött több emberöltő alatt felhalmozott bizonyítás áll + a baleseti testenkívüli emberek beszámolói a jelenből .

    Ha választanom kell a tudományos 0 ,még nem tudjuk és a kultúrális bizonyítékokkal igazolt hihetetlen állítás közül én az utóbbit választom tudod miért ,mert lehet hogy 2013 ban eszelősen hangzik de én képes vagyok nem hülyének nézni a 60ével ezellőtt élt embereket a földön visszamenőleg - akárhányezerig és nem hiszem el hogy a régen élt emberek csak sorra kitalálták ezeket a hülyeségeket mert olyan gyerekek voltak ahogy azt ma az internet korában előadják nekünk .

    Nem zörög a haraszt . És bizony akarni kell ,ha nem akarnád nem születnének gyerekek és kihalna az emberiség ,ez a valóság mert ez így van .
  • Ahoy
    #286
    Igen, és mi erre azt mondjuk, hogy a neurológia mai állása szerint nem tudjuk pontosan, hogy mi az öntudat, hol tárolódnak pontosan az emlékek és milyen formában. Csak elméletek léteznek.

    Ti erre rávágjátok, hogy szellem... ennyi, ez ellen hogy lehet érvelni vagy vitatkozni? Sehogy. Mert az úgy van...
  • Ahoy
    #285
    Ki akarja? Hát ezt nem akarni kell... ez a valóság. Ettől még gyönyörű dolog... és lehet amit te léleknek nevezel, azt egyesek öntudatnak nevezik. Az öntudatot pedig lehetetlen lemérni más élőlényeken. Ezért találtak ki mindenféle trancendens meg vallásos dolgot rá, úgy ahogy a többi mérhetetlen dologra...
  • strepsils
    #284
    Én biztos nem hazudtam ha nem hiszed olvasd el a szem működését a szemgolyótól az agyig ott van bináris átalakítás .
    Amúgy sem én találtam ki mint mondtam a tudományos filmekben a szinapszisok kapcsolatának x milliárd számából csinálnak egy cd kiszámolják hogy nány 0 1 hely van és rámondják hogy 200MB vagy akármi te magad is kiszámolhatod.

    Én csak azt mondtam hogy pl a hallásnál nincs ilyen digitalizállás tehát eleve ellent mond a bináris agy modellnek ,érted nem én hazudok hanem a tudomány állította ezt én csak felhoztam példának.
    Nyílván van benne valami mert miért hazudnának a szemnél de szerintem ott sincs DA csupán az analog jeleket szortírozza szét a szem processzora.

    Amit te tanulsz az nem a tudat bizonyítását szolgálja ,az csak annyi hogy a mérnökök kimérik pl a kezed felemelésekor ill egy gondolatodkor keletkező hullám formályát ,lemásolják és felhasznállják pl vagy arra hogy visszasugározzák az agyba és megmozdul a kezed ill előjön a gondolat vagy amit mondasz hogy a gondolataiddal leszel képes irányítani számítógépeket ilyenre már van példa is aki az agyát bedrótoztatta és az egész háztartását gondolataival irányítja .

    De itt sem tudjuk hogy az a gondolat hol van a fejben elraktározva csak azt hogy amikor rágondol akkor hol aktiválódik az agyszövet.

    Vagyis nem jár egy lépéssel sem közelebb a tudomány hogy a szellemnek alternatívát igazoljon.
  • Ahoy
    #283
    Az egyik lehetséges elmélet szerint az évmilliók alatt az őslevesben összerendeződhetett egy katalizációra is képes RNS replikátor. Az első élet ami képes volt önmagát sokszorozni. A megfelelő feltételek mellett simán létrejöhetett, hiszen molekuláris szinten rengeteg lehetősége és ideje volt rá. A szerves anyagokat már most is megtaláljuk pl a Marson, de sok kietlen helyen is, pl aszteroidákon is létezik (nem, a szerves anyag nem azt jelenti, hogy élet, csak szén alapú) Onnan már csak egy lépés az aminósavak és bonyolultabb fehérjék összelegózódása. Tehát létrejöttek olyan replikálódásra képes kis RNS "biorobotok" amik enzim funkciót is elláttak (Bizonyíték: ribozimek, ami képes katalitikus reakciókra, ma is léteznek)

    Ha pedig egyszer valahol beindult a replikáció, onnantól jönnek a másolási hibák, mutációk, természetes kiválasztódás, ez pedig egyenes úton vezetett többsejtű élethez, majd az emberhez.
  • strepsils
    #282
    Ez a film is azt mutatja hogy a sok apró különböző tipusfeladatot végző robot bár látszólag nincs köztük semmilyen kapcsolat ,nincs agyuk nincs szemük mégis a végén egy szabásminta alapján ekészítik és fentartják az ember testét.

    De ki akarja ezt ? senki?
  • Ahoy
    #281
    Tehát most ismerted be, hogy hazudtál. A tudomány nem állít ilyet, hogy bináris elvű lenne az agy és csak 1,0-val működik. Egy rendkívül összetett biokémiai folyamat, de meg lehet kísérelni idegi interfészek segítségével összekapcsolni mondjuk egy áramkörrel. Ez egy érdekes új terület, nálunk is foglalkoznak ilyennel, de nagyon gyerekcipőben jár. Egy TDK téma volt konkrétan egy olyan mélyagyi szonda amely stimulálni is képes bizonyos területeit az agynak, ugyanakkor mérni is tudja a kialakult változásokat. Tehát össze lehet kötni az ideget a géppel, és lefordítani digitális jelekké, de ettől még rohadtul nem 2 bites az agy.

    Persze erre is azt mondod, hogy hülyeség, csak ismétlem, az időfizikus elmélkedéssel semmi használhatót nem lehet gyártani, míg az általad pocskondiázott (MÉG gyerekcipőben) járó neurológiai kutatásokkal működő eszközöket lehet készíteni...
  • strepsils
    #280
    Hát ez az hogy ha te elfogadod a biorobotok létezését akkor hogy nem értheted hogy valakinek el kellett készítenie ezeket ,föl kellett programozni ,meg kellett adni az utasítást nekik hogy aztán a sokmillió és milliónyi különböző munkájú biorobot tudat nélkül felépítsen egy embert aki viszont alapesetben mit sem tud ezeknek a létezéséről és azt hiszi hogy ő az intelligens egyedül.

    Ezekkel a kis robotokkal most igazábol az Inteligent Design vizeire eveztél.
  • strepsils
    #279
    Nincs semmi gond .Hát ha óriási hazugság akkor minden tudományos film hazudik én spec nem tudom hol olvastam de discoveris okoskodós filmekben többször is elhangzik hogy a szinapszisok számából generálnak egy elméleti tárolókapaciátst mondok egy számot 200GB az átlag felnőtt fizikai tehát szöveti tárolókapacitása .

    Többször is bináris és analóg elvet hangoztatnak pl a szemnél is van valami ilyen mert ott is az analóg fény hullám nem analogként megy a központba hanem szétszedi kis csomagokba a jelet és ott mondják hogy bitenkénti átalakítás van tehát egy AD átalakító nem én találom ki.

    Utána ott van a fül az érdekes módon nem használ AD t ,így működnek a hallókészülékek is egy mikrofon az analóg jelet közvetlenül az agyba küldi és a fületlen ember hall .

    Mind a két elektromágneses hullám típus agályos ,egy az mert az analóg hullámot pl egy c hang amit leütött a zongorán na most azt valahova el kell tárolni mert a példa azt mutatja hogy életed végéig emlékszel rá (és mindenre alfa alatt).

    Nem az agályos hogy van mert van hanem amikor leakarod írni hogy ott bent az agyban hova teszi a formát . Biztos láttál már bakelit lemezt ,videoszalagot cd t flash ramot winyót mit veszel észre amikor ránézel? Egy az hogy véges a kapacitásuk és véges a fizikai méretük .

    Az agy nem ilyen az agynál csak a fizikai méret a véges ,a kapacitása viszont végtelen ha nem hiszed keress rá a szavantokra élő könyvtárakra élő számológépekre ezek autista emberek és az a lényege hogy béta állapotban is képesek hozzáférni az összes beérkezett információhoz míg az átlagemberek csak hipnotikus alfa alatti delta állapotokban képesek ilyen mutatványokra úgy hogy közben kérdezi valaki őket .De te is képes vagy rá mondd meg milyen színű volt az ovodádban a fal ?
  • Ahoy
    #278
    Kérlek áruld már el hol laksz, mert most készültem el a szellemirtó készülékemmel, és indulnék begyűjteni a rossz szellemeket.

    "...de az elektromos jelnek nincs tudata az miért akarná felemelni a kezed ,ugyan így az agyszöveted is csak atomok kapcsolata nincs bennük semmi intelligencia"

    Az, hogy felemelem a kezemet baromira nem itelligencia. Apró biokémiai mozzanatok összehangolt sorozata, akciós potenciálok, ATP felhasználás stb.
    Nem vagy te sem több, csak rettentően apró kis biorobotok összessége. Az élet innen indul.

    http://www.youtube.com/watch?v=yqESR7E4b_8

    Nézd csak meg, kis élőlényeknek tűnnek egy laikus szemlélőnek ezek az enzimek. Pl a helikáz, ahogy szétválasztja a DNS-t. Éppen több ezer ilyen folyamat játszódik le benned is éppen most. Ezekben is van lélek szerinted? Vannak asztrál áramok bennük? Van szellemük?


  • strepsils
    #277
    Jaj ez is a kedvencem ,amikor kiderül hogy ugyan annyit tudsz az agyról mint aki szellemekkel foglalkozik akkor jön a hát még nem jött rá a tudomány szállóige ,de természetesen ez a te szádból egymilliószor több információt és ismeretet hordoz és megnyuvással tölt el hisz ha várok akkor egyszer csak te is letudod írni az agy elektromechanizmusát ,na de addig is szidjuk azokat az embereket akik transzcendens szellemekről beszélnek mert a mi érvrendszerünkben benne volt a tudomány szó.

    Ugyan az a retorika mint az evolúciónál ott is az idő a tettes ,nem kell ide értelem hisz az idő megszorozva az őskáosszal mindjárt értelmes lényeket farag abból a fránya anyagból.

    Na és azt írod megnyugtatásomra hogy Az agy elektromechanikájáról vannak kézzelfogható, bizonyítható kutatási eredmények. ez így igaz és én pont ezekkel az eredményekkel cáfolom meg azt amit ezekkel az eredményekkel akarnak igazolni neked.Tudod ez a csodálatos a tudományban hogy sokszor az ellenkezőjét bizonyítja be mint amire számítanak a kutatók .

    Te bonyolult elektromos impulzusok sorozata vagy , esetleg maga az agyszövete vagy ?
    Ha az elsőt vallod akkor azt vallod hogy szellem vagy mert az áram nem megfogható és felmerül a kérdés hogy ki állítja elő az impulzusokat.
    Ha a másodikat vallod annak sincs sok értelme mert akkor ki az első ,nem vagy egyedül valaki más pumpálja az áramot a szöveteidbe?
    Ha a kettőt együtt hiszed annak se sok értelme van mert még mindig nincs meg hogy hol az akaratod , a kezed szól az agynak hogy emeljél fel? Nem hinném mert te akarsz ,de az elektromos jelnek nincs tudata az miért akarná felemelni a kezed ,ugyan így az agyszöveted is csak atomok kapcsolata nincs bennük semmi intelligencia.És mit várunk a kutatóktól ,hogy majd száz év múlva kiszól valaki a koponyán hogy engem kerestetek én vagyok a ego én emlékszem az életemre nézzétek itt van a zsebembe ide rejtettem ezért nem találtátok azt a sok terrabájtnyi adatot.
  • Ahoy
    #276
    Bocsánat, de ezt nem tudtam megállni, erre még reagálok:

    "A tudományod egy rossz scifi amikor bináris elvűnek jelenti ki az agyműködését.Azt mondja egy szinapszis kapcsolat az 1 és ha nincs akkor 0 de azt már elfelejti közölni hogy hol tárolódik a memória ,milyen formában és mi a nyelv ,hogy tömörít vagy hogyan kódol egy látott információt te meg azon vihogsz hogy szellemgyógyászat."

    Ez egy óriási hazugság, és látszik, hogy totálisan fingod nincs a biokémiához, és a neuronok működéséhez, ingerületátvivő anyagokhoz... Kérlek idézz bármilyen tudományos forrást, ahol az agyat bináris elvűnek mutatják be!

    Mert hogy a neurológiának mérhető, megismételhető, bizonyított és eszközökben hasznosított eredményei vannak, addig te kurvára nem tudsz térugrani...
  • Ahoy
    #275
    Na itt ebben a pillanatban fejeztem be veled a beszélgetést. Ha sör mellett vitáznánk akkor is ilyen hányadék stílusban beszélnél? Ha igen, erős asztrális önuralom kéne, hogy ne törjem össze a fejeden a sörösüveget...

    Emellett köszönöm szépen a beszélgetést, rávilágítottál arra, hogy milyen brutális sötétség uralkodik a népesség egy vélhetően nagy hányadában.

    Végszóként csak annyit mondok, pakold össze a számítógépedet, kapcsold le a villanyt, és költözz ki egy barlangba az erdőbe, mivel minden eszköz, gyógyszer, orvosi tudás azoktól a nagy elméktől származik, akiket most pocskondiázol. Csatlakozz az ezohaverjaidhoz, és éljetek a természetben az időfizika találmányaival, KGY pedig gyógyítson meg, ha netán lebetegednél.
  • asgh
    #274
    "Hát baromira csodálatos lehet mert a tudományod szerint az agyad nem tartalmaz semmilyen fizikai mintát ami a személyedhez köthető."

    Ebben a mondatodban tök jól tetten érhető, hogy általában véve nem érted a tudomány működését. A tudomány nem azt állítja, hogy az agyad és a személyed között nincs semmilyen fizikai kapcsolat, hanem azt, hogy eddig erre nem találtak meggyőző bizonyítékot.
    Bármit kutathatsz tudományos alapossággal és a tudós társadalom el is fogadja az eredményeidet, ha azok mérhető, reprodukálható bizonyítékokra épülnek.
    Jah, és van egy rossz hírem: az Oroszlánkirályban elrejtett időfizikai utalások sajnos nem számítanak tudományos bizonyítéknak.

    "Talán előbb írd le az agyad elektromechanikai csodálatos működését és ha ez hibátlanul működik mint egy operációs rendszer akkor lehet hangod cáfolni a szellemgyógyászat tárgykörét."

    Itt pedig totál szereptévesztésben vagy. Az agy elektromechanikájáról vannak kézzelfogható, bizonyítható kutatási eredmények. Akkor is vannak, ha nem hiszel bennük, mert a tudomány nem hitkérdés. És az sem hitkérdés, hogy a tudomány hitkérdés-e mert definíciójánál fogva nem az.
    Abból pedig, hogy a tudomány nem tud mindent az agyról és ezt be is ismeri, még nem következik, hogy a tudomány feladata lenne cáfolni minden szánalmas idióta képzelgéseit.
    A szellemgyógyászat értelmét a szellemgyógyászoknak kell bizonyítaniuk és nem az abban kétkedőknek az ellenkezőjét. Miért? Mert a kétely a tudományos gondolkodás alapja. Ha ezt képtelen vagy elfogadni, akkor ne foglalkozz tudománnyal.

    Hogy lásd, mennyire abszurd, amit írsz, itt egy rövidke gondolatmenet, amit a Te logikád szerint nem nekem kell bizonyítanom, hanem Neked kell cáfolnod:

    Én itt és most kijelentem és vallom, hogy az emberi agy egy tizenöt dimenziós energiapiramis, ami terminálként kapcsolódik egy univerzális, többdimenziós transzcendens felhőtechnológián alapuló tudati szerverre. Erre számtalan utalást találhatsz a kultúrtörténetben, pl. elég tanulmányozni a "Kismalac és a farkasok" népmesét. Ahogyan a farkasok egymás hátára állnak, hogy elérjék a kismalacot, az egyértelműen a transzcendens tudati háló információs node-jainak többdimenziós kapcsolatát írja le. Türelmetlenül várom a cáfolatot.
  • strepsils
    #273
    Jajj mit tudsz te a valóságról már megint úgy ugatsz bele a térugrás szabályaiba mintha egyáltalán egy szót is értenél abból ami ide vonatkozik .Látod a magamfajta paraszt prolira mutogattok hogy mért ugatunk bele a relativitás elméletébe közbe te is ugyan ezt csinálod fordítva és elvárod hogy a te mondatod végén legyen a pont mert ha te fikázod a "térugrást" akkor az tudományos még akkor is ha egy szót sem értesz belőle. ÉS nagyon szépen mosod össze a pénzért gyógyító ezotévés kuruzslókat KGY egyházával ,ez megint csak egy undorító előítéletes ember befeketítő hadjárata.
    Mutass már rá hol kért pénzt KGY szellemi gyógyításáért????

    Te rágalmazó ha hallgatnád az összejöveteleit többször elmondja hogy ha valaki gyógyítást kér tőle mindig kiköti hogy semmilyen pénzt vagy vagyontárgyat nem fogad el cserébe mert tilos üzletből gyógyítani ,ez maga az egyház filozófiájában benne van. Ha téged megkeres valaki hogy ő az univerzum egyház nevében pénzért akármit csinál veled akkor az egy sima csaló de aki olyan hülye hogy pénzt ad ezeknek az pénzt ad azután is hogy beszüntetik az összes kisegyházat.

    " hogy a hitnek nincs gyógyító ereje. Csak ez mind ez a csodálatos agynak köszönhető"

    Ja ezt nevezed te tudománynak ? MI az hogy csodálatos agy? Hát baromira csodálatos lehet mert a tudományod szerint az agyad nem tartalmaz semmilyen fizikai mintát ami a személyedhez köthető.A tudományod össze vissza hablatyol amikor a csodálatos agyadra akarja fogni hogy nincs szellemgyógyászat.A tudományod egy rossz scifi amikor bináris elvűnek jelenti ki az agyműködését.Azt mondja egy szinapszis kapcsolat az1 és ha nincs akkor 0 de azt már elfelejti közölni hogy hol tárolódik a memória ,milyen formában és mi a nyelv ,hogy tömörít vagy hogyan kódol egy látott információt te meg azon vihogsz hogy szellemgyógyászat .

    Talán előbb írd le az agyad elektromechanikai csodálatos működését és ha ez hibátlanul működik mint egy operációs rendszer akkor lehet hangod cáfolni a szellemgyógyászat tárgykörét.

    Az a kijelentés amit te csinálsz az a fogd rá a nyuszira tipusú ,attól hogy elpuffantassz egy ilyet hogy a csodálatos agy ,nem mondtál semmit azt is mondhattad volna hogy a csodálatos segglyuk.Az ilyen kijelentéseket röviden csak tudományos dogmáknak hívom.Ugyan semmilyen információt nem hord de a felületes olvasóban azt az érzetet kelti hogy á igen ez a helyes válasz a csodálatos agy , pedig én buta azt hittem hogy szellemi lények vagyunk de mostmár tudom hogy pusztán fizikai agyvelő és vér na meg egy csomó elektromos áram zity zutty ez az emberi öntudat.
  • Ahoy
    #272
    Szerintem a sci-fi sokat számított, és számít a tudomány fejlődésében. Mindig van ami birizgálja a tudósok fantáziáját :) Akkor van baj, ha összekeverjük a valósággal, és csillogó szemekkel taglaljuk a térugrás szabályait, ahogy KGY teszi a híveinek...
  • botyika
    #271
    http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2013-03-26+15%3A00%3A00/greg-egan-diaszpora

    most ezt az írót nézegetem, elég érdekeseket ír.
  • Ahoy
    #270
    Imádtam Lem-et. Szerintem egy zseni volt :)
  • botyika
    #269
    Stanislaw Lem írja az egyik könyvében, hogy milyen fura, hogy nincs olyan vallás, ahol az Isten azt ígéri, hogy nagy általánosságban, ha jó vagy, akkor valószínűleg (mondjuk 80%)os eséllyel a mennyországba kerülsz, de azért van rá némi esély, hogy nem :)
  • Ahoy
    #268
    ... és pl egy szóval sem mondtam, hogy a hitnek nincs gyógyító ereje. Csak ez mind ez a csodálatos agynak köszönhető, és a rengeteg ismeretlen tényezőnek, ami az emberi testben rejlik. Szívesen kutatnám a placebó hatást, és például a keleti orvoslás eredményeit. Ha és amennyiben működik vajon hogy aktviálja az elménk az immunrendszert vagy a regeneratív folyamatokat. Ha megtalálnánk ezt a módszert molekuláris vagy neurális szinten, akkor le lehetne leplezni a homeopátiát meg a többi kóklerséget, és az elkeseredésükben százezreket, milliókat kiadó betegek pénztárcáját is meg lehetne menteni...

    Mi legalább NEM jelentjük ki, hogy mindent tökéletesen ismerünk, és mindent tudunk. Nagyon kicsi szeletét ismerjük csak a tudománynak, ez az igazság.

    Kisfaludy viszont mindent ismer és mindent tud!