387
  • Ahoy
    #347

    "az életed minden egyes másodpercére úgy fogsz emlékezni mintha akkor történne tehát nem igaz hogy sérült egy byte nyi adatod is ."

    Egészséges embereknél? Alzheimeresekkel is megcsinálták? Több 100 embernél, részletes kísérletekkel, placebo vaktesztekkel stb, hogy milyen pontos az a nagyon pontos hipnózisnál?
    Meg amúgy mert zseniális szerkezet az agy, és 100 milliárd idegsejt mindegyike több 1000 kapcsolattal rendelkezik. Tehát lehet életünk végéig tartó memóriánk, csak maximum homályosan emlékezünk a dolgokra. Emberi technológiával egyelőre nem is hozható létre mégcsak hasonló szerkezet sem, mivel olyan összetett.

    Az óvodás kérdésedre nem tudom mit akarsz kihozni belőle. Nem emlékszem pontosan, talán babazöld, vagy hamuszürke, ahogy az ajtók is. Sokminden egyébre viszont élesen emlékszem.
  • fszrtkvltzttni
    #346
    "Hát lehet hogy nincs érettségim és nem tudok angolul", de ehhez képest neurológus-atomfizikus vagy!

    "nem is értem hogy lehet tudományos nyelv" Így kevesebbet lehet rizsázni rajta. Sorry!

    "de hogy te sem vagy olyan dörzsölt mint azt állítod ez egy baromi egyszerű kérdés hogy hol van a memóriád eltárolva." Nem kell tudni angolul elég, ha az ember nem agyhalott. Te tudom, hogy te az vagy, ezért segítek: Memória angolul memory és a hippocampus címszó alatt találod. De ez a memóriának csak a rövidtávú fele, a hosszútávú az agykéregben van. (És mielőtt megint beleokoskodnál, sok minden bizonyítja, hogy kétféle memória van. Közeli és távoli események felidézésekor egyik illetve másik rész aktív. Amikor a sérülések/betegség csak az egyik területet érinti, csak az ahhoz tartozó funkció esik ki.)

    "Kicsit szelektív a figyelmed már olvashattad tőlem hogy csak béta azaz éber állapotra igaz hogy a tudatod háttérbe szorítja a fölösleges információkat,ezt azért teszi hogy meg ne bolonduljál mivel minden egyes pillanatban olyan mennyiségű audiovizuális +szag érzelmi stb információ megy át az "agyadon" ha ezt mindet előtérbe helyeznéd nem tudnál öszpontosítani semmire." Minden egyes ébren töltött pillanatban használom az összes érzékszervemet és nem bolondulok meg. Majd el felejtettem, én félisten vagyok!
  • Ahoy
    #345
    Kár, hogy nem tudsz a legprimitívebb nyelven sem, mivel sok hasznos tudás elől zárod el magadat. Igen, ez a hivatalos nyelv + latin szakszavak stb.., ha publikálsz valamit, akkor azt olyan nyelven kell tenni, hogy minden másik országban is megértsék, és pontosan ugyan azt jelentse. Ha el akarjátok terjeszteni az időfizikát, mint egységes tant, akkor minimum, hogy angolra kell lefordítani, (de ne így legyen) Szép nyelv a magyar, és szeretem is, de ha meg akarod értetni magad a világban, akkor nincs más lehetőség.

    Kénytelen vagyok wikipédiáról meg origóról cikkeket linkelni, mert ezt megérted.

    http://www.origo.hu/tudomany/20090319-az-emlekek-szelektiv-torlese-hogyan-mukodik-a-memoria.html

    Ezenkívül: https://wsn.itk.ppke.hu/TAMOPtananyagok/Bevezetes_a_funkcionalis_neurobiologiaba/Bev_Neurobio_11_BMI_FV.pdf

    Itt a 7. oldalon, azok a kis piktogrammok. Azokat fMRI-vel olvasták ki az agyból. Látott képek alapján. Semmiféle lélekkőben nem tárolódtak, hanem egyértelműen kinyerhetők ezek a minták már a működésből is. Persze nem mondom, hogy ezzel felfedezték a gondolatolvasást régi emlékeknél is, de jó kezdet.
  • strepsils
    #344
    Ezért kérdeztem hogy milyen színű volt az ovodádban a fal ha jol emlékszem na válaszolj!

    Ja és az ajtók színére is kíváncsi vagyok azt se felejtsd ki.
  • strepsils
    #343
    -A lényeg, hogy ez sokkal de sokkal bonyolultabb mint képzeled,

    Hát lehet hogy nincs érettségim és nem tudok angolul ami pedig a leg primitívebb nyelv nem is értem hogy lehet tudományos nyelv de hogy te sem vagy olyan dörzsölt mint azt állítod ez egy baromi egyszerű kérdés hogy hol van a memóriád eltárolva.

    -Arra esetleg nem gondoltál, hogy az elektromos tevékenysége az amit öntudatnak, "léleknek" nevezünk?

    De kb 2 nappal ezelőtt fejtettem ki hogy miért nem lehetsz te egy elektromos jel.
    Nem hiszem el hogy ezt megkérdezted.

    -Az emlékezet egy kifinomult elektromos, tevékenység,
    Nem ez volt a kérdés megismétlem hátha átmegy : Hol és milyen formában tárolod az emlékeidet a testedben erre válaszolj !
    Azt már helyesen megválaszoltad hogy ha előhívod az egyik emlékedet akkor az egy elektromos jel formájában átfut az agyon ,a kérdésem hogy honnan hívod elő?

    Betegségekről: Kicsit szelektív a figyelmed már olvashattad tőlem hogy csak béta azaz éber állapotra igaz hogy a tudatod háttérbe szorítja a fölösleges információkat,ezt azért teszi hogy meg ne bolonduljál mivel minden egyes pillanatban olyan mennyiségű audiovizuális +szag érzelmi stb információ megy át az "agyadon" ha ezt mindet előtérbe helyeznéd nem tudnál öszpontosítani semmire.
    Erre a béta állapotra igaz az amnézia és az összes szöveti megbetegedésen vagy sokkhatáson alapuló emlékezetvesztés.
    Elalvás ébredés és bambulás közben alfa állapotba kerülsz , ha elalszol lesz egy théta és egy legmélyebb delta állapot (összevissza van a megnevezés ne zavarjon).
    Ezekben a mély alvás állapotokban teljesen megszűnik a tudatod ,nem tudsz magadról semmit azt sem tudod hogy most épp alszol de ha úgy jutsz ebbe az állapotba hogy egy pszihiátriai hipnotizőr vezet el akkor ott kikérdezhet és bármit kérdezhet a te életedből ,az életed minden egyes másodpercére úgy fogsz emlékezni mintha akkor történne tehát nem igaz hogy sérült egy byte nyi adatod is .
    Ez nem ezos ökörködés hanem klinikai tények ,és pl így működik a rendörségi nyomozás is ha valaki nem emlékszik mert sokk vagy akármi érte,nyugodtan utána olvashatsz ne nekem hidd el akinek még érettségie sincsen.
  • fszrtkvltzttni
    #342
    Úgy beépítenék egy ilyet az agyadba, aztán beszélgethetnénk a szabad akaratról.
  • Ahoy
    #341
    Az a baj, hogy nekünk 4. félévtől már minden tantárgy és előadás angolul megy, csak mivel ez a tudomány nyelve, nem a hun-szkíta. Tehát minden amit linkelni tudok angol:
    Azért nézz bele, csak hogy lásd, hol tart ma a neurobiológia, és mit oktatnak a sarlatánok. Hozzáteszem az agykutatás még ma is gyerekcipőben jár!

    https://wsn.itk.ppke.hu/TAMOPtananyagok/Bevezetes_a_funkcionalis_neurobiologiaba/Bev_Neurobio_10_Hippocampus_FV.pdf

    Ha nem elérhető akkor itt ugyan ez a könyv megvan: itt

    A lényeg, hogy ez sokkal de sokkal bonyolultabb mint képzeled, nem csak szinapszisok meg fehérjék keveréke az egész. Először is az ingerületvezetésről kéne olvasnod, hogy megértsd nincs itt semmiféle lélekkő. Arra esetleg nem gondoltál, hogy az elektromos tevékenysége az amit öntudatnak, "léleknek" nevezünk? Az emlékezet egy kifinomult elektromos, tevékenység, amelyben résztvesznek ingerületátvivő anyagok is. Természetesen nagyon nehéz ezt vizsgálni, hiszen nem invazív eszközökkel lehet csak, avagy fMRI jelenleg. Illetve pont egy diáktársam TDK-zott egy olyan témában, ahol mélyagyi szondával lehetett stimulálni és mérni az adott terület agytevékenységét.

    Milyen érdekes, ha valaki stroke-ot kap, és károsodik az agyszövete, súlyosan károsodnak az értelmi képességei, emlékezete stb? Vagy mit mondasz az alzheimeres betegekre, akik nem ismerik fel az unokájukat? Hol van ilyenkor a lélek? A lélek is megbetegedhet? Hoppá de az Alzheimernek mégis vannak agyi elváltozásai!

    Ugyan úgy, bizonyos drogok, pl a csattanó maszlag, teljesen kitörölhetik az összes emléket. Régebben, vagy akár ma is használták arra, hogy embereket megmérgeztek vele, majd kitették egy másik faluban. Az illető felébredt de egész addigi összes emléke kitörlődött. A vagyonát, házát pedig eltulajdonították.

    Ezenkívül az ilyen invazív mélyagyi szondákkal stimulált agy esetében megváltozhat a személyiség, ahogy baleseteknél, agysérülés esetén megváltozhat az illető akár nagyon durván is. Ettől függetlenül rendkívüli szerv az agyunk, sok esetben átveszi a sérült rész működését egy másikt terület.

    Dr. Hámori József szokott tartani agykutatás története c. tárgyat, még nem vettem fel de fel fogom mert érdekes.
  • fszrtkvltzttni
    #340
    "Akkor nem tök mindegy neked hogy én miket zagyválok össze itt teremtésre hivatkozva ?" A teremtéssel semmi baj. A világ akár tegnap is teremtődhetett, csak te megspékeled egy sor ostobasággal.

    "Na akkor hogy is van azzal a RAM mal ????????? hogy klónozod a ramot??? Erre elfelejtettél válaszolni de a lélekkő hülyézés az mehet csak épp nem tudod kiváltani semmivel.

    Várom a tudományos választ linket de csak magyarul! Ha bebizonyítod hogy nincs szükség lélekre a memoria tárolásához akkor visszaszívok mindent amit eddig mondtam és külön hszben adok helyreigazítást mindenkinek hogy neki volt igaza!" Komolyan arra kell tudományos bizonyíték, hogy a klónozott birkának is van agya? Te teljesen háborodott vagy!

    Azért kíváncsi lennék hogyan magyarázzátok a baleset/betegség következtében fellépő amnéziát. Összetörik a lélekkő? LOL
  • strepsils
    #339
    -A tudomány szerepe nem az, hogy ilyen kérdéseket vizsgáljon, ki alkotta és miért a törvényt.

    Akkor nem tök mindegy neked hogy én miket zagyválok össze itt teremtésre hivatkozva ? Olvasgasd még a 325öt.

    Na akkor hogy is van azzal a RAM mal ????????? hogy klónozod a ramot??? Erre elfelejtettél válaszolni de a lélekkő hülyézés az mehet csak épp nem tudod kiváltani semmivel.

    Várom a tudományos választ linket de csak magyarul! Ha bebizonyítod hogy nincs szükség lélekre a memoria tárolásához akkor visszaszívok mindent amit eddig mondtam és külön hszben adok helyreigazítást mindenkinek hogy neki volt igaza!
  • fszrtkvltzttni
    #338
    Bizonyítékaim nekem is vannak.
  • Ahoy
    #337
    Olyan tudományos horderejű bizonyítékokat sorol, hogy ezzel lehetetlen vitatkozni. Tényleg meg sem érdemes próbálni.
  • fszrtkvltzttni
    #336
    Én maradok a Gyűrűk uránál. Az a mese jobban tetszik! :)
  • Ahoy
    #335
    Itt választ kapsz a csodára!
    Szólíts meg egy porszemet!
    http://www.youtube.com/watch?v=xM6kVzBv12U
  • fszrtkvltzttni
    #334
    Egysejtűeknek a két szeme között! XD
  • Ahoy
    #333
    A klónozott állatok nem a lélekkő hiánya miatt pusztulnak el hamarabb, hanem mert a klónozásnál már egy adott kort megért DNS-t klónoznak. Ez pedig a telomerekkel van összefüggésben. http://hu.wikipedia.org/wiki/Telomer
    Nemrég viszont egy kutató, lehetséges megoldotta a klónozás ilyesfajta hátrányát! Most hirtelen nem találom a cikket, de 25 generáción keresztül sikerült elérnie azt, hogy nem rövidült az élettartam. Tehát már nem igaz az, amit írsz. Rengeteg klón nagyon szépen eléldegél azóta is. Közük nincs semmiféle lélekvándorláshoz.

    Ha halál és az öregedés meg szerintem egy evolúciós maradvány. Egyrészt védekezés, hogy a természetes módon károsodott DNS ne tudjon osztódni, és ne fejlődjön ki rákos elfajulás. Másrészt egyszerűen ha örökké élne egy adott faj, akkor kipusztítaná saját magát, így feltehetőleg amely fajok esetleg képesek voltak valamilyen szinten erre, azok saját csapdájukba estek, és nem tudták továbbadni az örökségüket. (Mellesleg létezik egy olyan medúzafaj amely képes megújítani a saját testi sejtjeit önnemzéssel, majd "önmagába való szaporodással" így elméletileg örökké élhet)

    Mellesleg a muslincáknak van lélekköve? Egysejtűek? Eukarióták és prokarióták szerint szét van választva a dolog? Kinek van, kinek nincs?

    "Kimondtad a bűvös szót Törvény. Amikor az élet keletkezését vizsgáljuk akkor a törvény alkotót keressük .Nincs törvény törvény alkotó nélkül."

    Pontosan értem a hasonlatot, és pontosan erre írtam, hogy erre való a vallás. Az ember olyan szinten kis apró porszem az univerzumban, hogy jó lenne ha minimális szerénységgel nem jelentenéd ki, hogy mindent tudsz, és minden pontosan úgy van.

    A Törvényt ismerjük, a törvény által létrejött szerveződéseket is ismerjük. A tudomány szerepe nem az, hogy ilyen kérdéseket vizsgáljon, ki alkotta és miért a törvényt. Lehetséges, hogy egy zöld rasztás ufótudós kocsonya számítógépén futó molekuláris szimuláció vagyunk. Lehetséges, hogy Isten fingott egyet, és létrejött az ősrobbanás. Honnan tudjuk, és hogyan lehet olyan nagyképűnek lenni, hogy kijelented a te verziód a helyes? Sehonnan. Ezt hívják vak hitnek, és ugyan úgy foghatnád az AK-47-est Szíriában, és kiabálhatnád hogy "allah ahbar", szentül meggyőződve, hogy jó helyre kerülsz, ha átlőtt fejjel meghaltál országodért.
  • fszrtkvltzttni
    #332
    Egyébként te ilyen mazohista fajta vagy, aki élvezi mikor alázzák?
  • fszrtkvltzttni
    #331
    "A növesztett patkányagyadra mondtam hogy nemtudom azokban milyen lélek lehet de van azokban is ,említettem hogy a növények pl csoportlelkek az azt jelenti hogy nem egy db cédrusfa egy egyén és a mellette lévő is hanem közös lélekkőre vannak felfűzve.Az állatok mind saját lelkek saját tudattal." Az összes növénynek egy közös? Vagy fajonként, esetleg legelőnként? Na és a zöldszemesostorosok?

    "Nincs törvény törvény alkotó nélkül." Én is tudok ilyen faszságokat írni. Nincs alkotó alkotót alkotó nélkül. Nincs forrás csapadék nélkül. Nincs kő szikla nélkül.

    "A valóságban ,minden kísérleti példa az ellenkezőjét mutatja ,a tudattal rendelkező lény által létrehozott forma magára hagyva nem komplexebb lesz hanem elemeire bomlik rohad szét." Mert még nem hallottál az önszerveződésről. Ez a KGy mennyi mindent elhallgatott...

    "és az is lehet hogy tudatos lények rakták össze a lombikot és alátettek a tűznek." Logikus, mert ha lehet, akkor miért is ne, lényegtelen, hogy a teremtőt is kell teremteni, gondolom elintézitek egy örökké valával. Milyen elegáns...

    "A lélek nem mese hanem kultúrális létező és nincs is jobb magyarázat az életre" az Középfölde is kulturálisan létező, van hozzá teremtésmítosz, akkor mért nem az?
    " ha igen olvass sok sok agykutatást és cáfolj meg nem kérek sokat csak a RAM ot nevezd meg ,és ne spórold ki a működésének vázlatát ,legyél tudományos." Légyszi ne kérj olyat amit ti se tudtok. Maradjunk annyiban, hogy az agy memóriáért felelős része bizonyítottan megvan, a működését meg tanulmányozzák. A lélekkavics létezése viszont megalapozatlanul lóg a levegőben. Eddig 1:0, jó lesz belehúznotok! XD
  • strepsils
    #330
    -Mert ti baromira különveszitek pl a patkányt, annak nincs lélekköve, az embernek pedig van. Húha

    Nem figyelsz. A növesztett patkányagyadra mondtam hogy nemtudom azokban milyen lélek lehet de van azokban is ,említettem hogy a növények pl csoportlelkek az azt jelenti hogy nem egy db cédrusfa egy egyén és a mellette lévő is hanem közös lélekkőre vannak felfűzve.Az állatok mind saját lelkek saját tudattal.

    - az élet kialakulásáról beszélsz, vagy az emberéről?

    Nincs értelme folytatni ezt a vonalat most megint leírhatnám a 325 öst azt olvasd el még tízszer mert abból kiderül hogy mit nevezhetsz élőnek és mit nevezhetsz biorobotnak.A te fejedben az ember mint biorobot nyilvánul meg ,ezért tudod biokémiai folyamatokkal magyarázni a MŰKÖDÉSÉT ehhez nagyon gratulálok biztos sokat tanultál de azt te is látod hogy még biokémia tudásoddal sem tudod 100% ban leírni a működését. Az élet fogalma egészen mást jelent ,abban benne van az entitás ,benne van a RAM de ezt nem tudod biokémiával vagy akármilyen fizikával kimutatni az emberben.

    -A testedben lévő DNS, RNS, enzimek, sejtszervecskék, sejtek, szövetek és minden más pontosan leírt és ismert biofizikai törvények alapján működik.

    Kimondtad a bűvös szót Törvény. Amikor az élet keletkezését vizsgáljuk akkor a törvény alkotót keressük .Nincs törvény törvény alkotó nélkül.Látom nem érted itt egy hasonlat. Az ember egy hifitorony ,az evolúció nem kapta meg a kapcsolási rajzot ezért fog egy mérőműszert meg egy nagyítót és az áramköröket kiméri feltárja és megpróbálja leírni ,nem azt kutatja hogy ki találta fel a hifitornyot ,az ő értelmezésében nem volt szükség feltalálni mert az a VÉLETLEN+IDŐ szummájának eredménye.Te is így fogalmazol:
    -Ettől még az élet csodálatos, hogy hogyan jöhetett létre a véletlenek folytán .

    Ne áltasd magadat te is tudod hogy véletlenül nem jön létre semmi ,nevezheted makroevolúciónak a véletlen az akkor is véletlen ha egy lépcsőt egymilliárd évnek veszel ráadásul az evoban nincsenek lépcsők a saját állítása szerint folyamatosan komplexedett megállás nélkül a matéria.
    A valóságban ,minden kísérleti példa az ellenkezőjét mutatja ,a tudattal rendelkező lény által létrehozott forma magára hagyva nem komplexebb lesz hanem elemeire bomlik rohad szét.Élettelen anyagokból nem lesz élő ,a lombikos kísérlet egy kedvelt ellenpélda erre de az is zavaros én nem is értek hozzá de tegyük fel hogy elindult benne valami szerveződés ez lehet és az is lehet hogy tudatos lények rakták össze a lombikot és alátettek a tűznek.
    A klónozott állatok is hamar elpusztultak , amikor lombik bébit csinálnak ott is két élő elemet raknak össze , valószínű a klónozott ember egy zombi lenne mert egyik lélek sem választja ki magának a klónozott testet.

    A lélek nem mese hanem kultúrális létező és nincs is jobb magyarázat az életre ha igen olvass sok sok agykutatást és cáfolj meg nem kérek sokat csak a RAM ot nevezd meg ,és ne spórold ki a működésének vázlatát ,legyél tudományos.
  • fszrtkvltzttni
    #329
    A memória helyét már jó ideje megtalálták az agyban, és még nagyon sok mást is. Upsz... az alamuszi KGy ezt elhallgatta?
    Az is tény, hogy a tudatot és az akaratot kémiai anyagokkal széles tartományban lehet befolyásolni. És nem csak a csúnya drogokkal, hanem a szervezet saját maga által termelt 100% bio cuccokkal is. Sőt ezek a biodrogok azok amelyek azzá tesznek ami vagy. Ha ezek a biodrogok nincsenek jelent, vagy nem megfelelő mennyiségben vannak jelen, az pszichés problémákhoz vezet. Vagy erről se beszélt KGy?
  • Ahoy
    #328
    ....Amúgy rendkívül kíváncsi vagyok, a te vallásod szerint hogy keletkezett az élet a Földön, és hogyan alakult ki az emberi faj. Nincs se időm, se kedvem az eseményhorizont blődségeit olvasgatni...

    Ja tudom hun-szkíta idegenek teleportálták ide az ősatyát, aki megtermékenyítette Gaia-t és megszülte Ádámot.
  • Ahoy
    #327
    Megint ott vagyunk, hogy egyszerűbb elsütögetni Kisfaludy könnyen fogyasztható, gyorséttermi dumáit, mint vennéd a fáradtságot és elkezdenél biokémiával majd biofizikával foglalkozni. Ja, hogy ahhoz kellene egyetemi matek, kémia, meg fizika? Ja, hogy ahhoz meg kéne gimis matek, fizika meg kémia. Persze, hogy egyszerűbb mantrázni a KGY tanait, mint megérteni egy differenciálegyenletet.
  • Ahoy
    #326
    Bocs ezekre nem fogok reagálni, mert amiket állítasz azok a teremtésmítosz és a vallás körébe tartoznak. Semmi köze a tudományhoz. Különben meg nem is értem pontosan mit próbál közölni a kicsit zavaros tudatalattid. Ismétlem, az élet kialakulásáról beszélsz, vagy az emberéről?

    Mert ti baromira különveszitek pl a patkányt, annak nincs lélekköve, az embernek pedig van. Húha, ez igen erős állítás!

    Csak egyet mondok, bizonyítsd be nekem, hogy az embernek nem ősei az emberszabású majmok. Cáfold meg a megtalált előember csontvázakat, a genetikai vizsgálatok eredményeit. Nincs mellédumálás, bizonyítékokat kérek.

    A testedben lévő DNS, RNS, enzimek, sejtszervecskék, sejtek, szövetek és minden más pontosan leírt és ismert biofizikai törvények alapján működik. Termodinamika, reakciókinetika, ozmózisnyomás, ionerősség stb. Az, hogy mi a naív hitünkkel kis élőlényeknek képzeljük, hát oké, ez van. Egy helikáz enzimet én is élőnek képzelek el, pedig pontosan le van írva, hogy miért működik így.
    Ettől még az élet csodálatos, hogy hogyan jöhetett létre a véletlenek folytán lépésről lépésre. Az, hogy emellett itt tartunk, és kialakult egy ilyen kultúra az is ugyan úgy egyedülálló és csodálatos dolog.

    Mint mindig az ismeretlen dolgokat szépen összeköti a vallás mindenféle mágikus dologgal, és így jön ki az amiket te sem tudsz megmagyarázni, ezért lököd a KGY dumáját. Legalább akkor találnál ki valami önálló gondolatot.

    Nevezzük a biofizika és biokémia törvényeit Istennek, hiszen emiatt működik az a kis enzim. Ennyi.
  • strepsils
    #325
    "Gondolom fogalmad sincs az evolúcióról"

    Nem másról beszéltem hanem hogy az evolúció NEM egy teremtési alternatíva hanem egy biológiai anyagtranszformációs tudomány ,pusztán materializmus ,nincs benne semmi hit erre te pavlovi reflexel megjegyzed hogy ez valóban nem hit (és kiragadsz egy evoelméletes példát).
    Ezt azért csinálod mert neked is éveken át mosta a média környezet stb az agyad azzal a dogmával hogy az ÉLET az evolúció val mint ok okozattal alakult ki.

    Gyakorlatilag te sem érted miről beszélsz "az sem mindegy, hogy az ember kialakulásáról beszélsz, vagy az élet kialakulásáért"
    Hogy ha tényleg értenéd az evolúció elméletet akkor nem írnál ilyeneket mert mi az hogy ember és mi az hogy élet. Az evolúció képviselők legnagyobb csúsztatása hogy ez az élet kialakulását írja le pedig egy nagy lófuckot ilyenről szó nincs ez csupán az anyag akarattól tudattól független megfigyelhető átalakulásait térképezi fel.Ezt már te is beismerted amikor a biorobotokat hoztad fel példának ott sem adtál nekik akaratot meg tudatot hogy miért csinálják és kinek a parancsára amit csinálnak.Helyesebben kínodban kisajátítottál egy szót és azt mondtad "itt az akarat az életösztön " na bumm megmagyaráztad amit egyébként nem is kellett volna ,minthogy bioROBOTokról beszéltél enyhén nevetséges az életösztönnel magyarázni .A számítógéped sem ösztönök vagy akaratok alapján működik hanem egy tudatos tervező parancsára ,aki mindig egy ember volt értsd szellemi lény mert nem attól élő valami hogy válaszol a kérdéseidre (mesterséges intelligencia robotok) hanem hogy tudata van ,memóriája van.
    Az embert tudományosan nem tudod megfeleltetni biorobotnak (ezért nem életlétrejövési alternatíva az evo) mert amikor elkezded vizsgálni az élet ismérveit az embernél paradoxonokba ütközöl pl tudod hogy van memóriánk ,mégsem találod semmi nyomát a az anyagban,tudod hogy elektromos hullámformákhoz köthető egyes testi funkciók de még érzelmek kiváltása is stb ,ezt le tudod másolni gépekkel de amikor megkéred az embert mozdítsa meg a kezét akkor nem tudod hogy kinek mondtad .A fülön bejutó parancsod átmegy egy egón aki eldöntheti (tehát AKARATA van) hogy végrehajtja a kézfelemelést vagy orrba vág.
    Ha te egy japán mérnök vagy aki mesterséges i robotokat gyárt csak úgy tudod kifejleszteni a látszólag önfejű robotot hogy beleprogramozol még egymillió feltételt hogy ha ilyen és olyan hangsúlyban hallja a parancsot akkor ezt csináld + még kötheti hozzá a műszemeket vagyis az arcfelismerő szoftvereket és ez alapján fog a robot reagálni ,amit beleprogramoztak .Emellett minden robotnak ismerni fogod a nyelvét és megtalálod bennük a ram ot ami fizikai méreténél fogva be is korlátolja a robot tudását.
    Embernél de állatoknál sem találsz ilyet mert az élőlények nem biorobotok ergo az evolúció nem az élet kialakulásának tárgya,nem vallás ,nem hit és nem alternatíva te mégis úgy beszélsz a pánspermiumokról meg az őslevesről hogy éreztesd na most én megmondtam a tutit látod így jöttél létre te kedves olvasó .Az lehet hogy a test formálódása végigvezethető egy ilyen úton csakhogy én nem egy test vagyok ,nem a kezem ,nem a lábam nem a szemem, nem a hajam,nem az agyvelőm,nem az áram ,nem szinapszis hanem egy tudat ,egy lélek ami pont azért nem mutatható ki hagyományos műszerekkel amiért a RAM om sem látják a hagyományos műszerek.

    Persze el lehet játszani itt a szavakkal hogy akkor nálatok az élet az nem is azt jelenti csak nincs értelme mert a szó nélkül is ugyan arra a vizsgálati eredményre jutsz ha krumplinak nevezed.
  • Ahoy
    #324


    Kommentár nélkül...
  • Ahoy
    #323
    "Az egyik auditoriumban a fluodikát hallgatod hárommal arrébb meg az igét hirdetik a 6 napos teremtést?"

    Képzeld igen!

    Aki akar felvehet vallásos témákkal foglalkozó tárgyakat is, pl kereszténység története, biblia világa ilyesmik...de nem kötelező.

    Ezen kívül van egy hely ahová délben szerdánként az előadás után el lehet menni misére aki akar. Semmi nem kötelező. Ezt mondta is a dékán, hogy szívesen várnak bárkit vallástól függetlenül, a fontos hogy elkötelezett legyél a tanulmányokhoz. (Mellesleg ez a szak a Semmelweis orvosi egyetemmel megy közösen, tehát nem csak a Pázmányhoz tartozik)

    Viszont ismétlem, ha tudományról van szó, ott nincs helye mellébeszélésnek. A tudomány az tudomány.
  • Ahoy
    #322
    Gondolom fogalmad sincs az evolúcióról, de kíváncsi lennék mit tudsz róla. Az egyetlen olyan elmélet, amire tudományosan megalapozott bizonyítékok vannak. Ez nem hit kérdése, ez a valóság. Nem intézheted el annyival, hogy választhassa meg a gyerek mit akar tanulni. Itt nincsenek kérdések már, és ez nem hit!

    Különben meg az sem mindegy, hogy az ember kialakulásáról beszélsz, vagy az élet kialakulásáért. Igen fogadd el, hogy közös ősünk van az emberszabású majmokkal. Ez nem hit kérdése, mivel bizonyított.

    Az élet kialakulása már kicsit nehezebben körbejárható téma. A pánspermia hipotézis is eléggé valószerű, hiszen az üstökösökön és aszteroidákon is túlélhették az extremofilek, mielőtt a bolygóra érkeztek. Ez viszont nem magyarázza a kialakulást. Lehet az első replikátorok nem földi eredetűek, de az is lehet, hogy igen. Legvalószínűbbnek én az olyan RNS replikátorok kialakulását látom, amelyek képesek voltak katalizálni is. A sejtfal, és a mitokondrium meg később csatlakozhatott. Az utóbbira erősen utaló jel, hogy saját DNS-e van, tehát valószínűleg később állt össze.
    Ne aggódj, hamarosan választ kaphatunk rá, akár itt a Földön, akár közelebbi holdakon (Europa, Enceladus, esetleg Titán) A lényeg, hogy nagyon hosszú idő állt rendelkezésre a véletleneknek, és egy hatalmas ősleves, amiben minden feltétel adott volt. Ezt a kísérletet nem lesz könnyű megismételni, de alapvetően haladunk a megoldás felé. Ugyanis lehetséges egyre számításigényesebb evolúciós szimulációkat végezni, akár aminosavak szintjén is. Ennél pedig nem jelent gondot több 100 ezer generáció szimulálása sem. Viszont mondom a lényeg az őslevesnél kezdődik, ha ezt sikerül megfelelően szimulálni, akkor már csak figyelni kell mikor épül össze az első replikátor.
  • strepsils
    #321
    Megfér?

    Az egyik auditoriumban a fluodikát hallgatod hárommal arrébb meg az igét hirdetik a 6 napos teremtést?
    Na azért ezt nem hiszem.

    "– Ma már a keresztény egyházak egyike sem gondolja, hogy az evolúció elmélete szembehelyezkedne a Bibliával, ugyanis mindkettő másról szól"
    Ja de jó 2013 ig senki nem olvasta el a definíciókat :D :D :D :D most észrevették hogy szó szerint az evolúció nem is lehet alternatívája semmilyen teremtés filozófiának, kár hogy az utca embere 99% ban abban a téveszmében él hogy az evolúció a teremtési mítoszok alternatívája ,egyfajta hivatalos létrejövési álláspont amit a proli mint modern ember vall.

    Te meg nyílván tudod definitív miről szól az evo ne is nyissunk vitát.Az nem teremtési alternatíva ezért nem is helyezhető fölé vagy alárendelő prioritásba akármelyik teremtési felfogással.Ebből következik hogy az evo nem lehet jobb vagy rosszabb tan mint a 6napos teremtés vagy akármi más mégis a nyugati világ numero uno nézetére nevelése az evohit én erről a toleranciáról ,mármint annak a totális hiányáról beszélek.

    A csóró gyerek az állami iskolában nem választhatja meg hogy milyen képzetekre neveljék és már alsóba vagy felsőbe attól hangos a biológia terem hogy jancsikám az emberek a majom őstől származnak és egymilliószór elhangzik a bűvös szó az evolúció így köti össze szépen a gyerek ezt a szót a teremtési verziók alternatívájával és ebből lesz az utca embere akinek aztán magyarázhatsz hogy az a szó nem is azt jelenti.

    És nem azt mondtam hogy tanítsanak 6 napos cuccot még mielőtt félreérted hanem hogy a választás jogát bízzuk rá a szülőre vagy ha leszrja akkor maradjon üresen ez a tan és legyen tilos bármi nemű utalás a te kialakulásodra amíg az iskola falain belül tartózkodsz.

    Majd ha elkezd érdekelni a kialakulásod akkor magad válaszd ki a neked szimpatikus tant .
  • Ahoy
    #320
    Tehát akkor nem szeretnéd cáfolni azt a felsorolt 4 pontot?

    Nincs itt semmiféle diszkrimináció. Mondom katolikus egyetemre járok. Megfér együtt a kettő, és egyre jobban közeledik.

    http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/istenhit_es_evolucio_nem_zarja_ki_egymast/2132545/

    Mellesleg ha és amennyiben nem vicceltél (remélem vicceltél), és tényleg ráírattad a házadat az egyházra + 30% fizetést is utalsz nekik... akkor inkább támogathatnál olyan fiatal diákokat és kutatókat, akik forradalmi dolgokat alkotnak... 2 éve még azt se tudtam, hogy létezik olyan, hogy mikrofluidika, pár év múlva pedig lehet általános lesz az orvoslásban a ráépülő eszközök miatt. Baromi érdekes terület, kihasználva olyan fizikai törvényeket, amelyek ilyen méretekben máshogy működnek, mint várható. Csak egy példa, amit érdemes lenne támogatni, és hasznos dolgot hozna az emberiségnek.

    https://hu.wikipedia.org/wiki/Mikrofluidika

    Mindössze csak annyit mondok, hogy sajnállak, amiért tudomány alatt ilyen dolgokban hiszel, mert láthatóan érdeklődő vagy, és a világ megismerésére vágysz. Lenne rengeteg téma amivel érdemes lenne foglalkozni, csak Kisfaludy megtiltja neked kb, és ezáltal minden mást kizársz.
  • strepsils
    #319
    Jó most a felét nem is értem amiket leírtál ezeket te adod a számba és én nem is azt mondom amit te kihallasz belőle pl sehol nem mondom hogy a te tudományod hellyett akármi mást vallást kéne oktatni csupán a toleranciáról beszéltem de úgy látom nem ez jött át.

    Én a diszkriminációról beszéltem mert nagyon is újjal mutogattak és nak néhány orvosra fizikusra mikor bevallja hogy ő a biblia szerinti teremtésben hisz ,ennek ellenére jó fizikus meg agysebész.

    Te szentül megvagy győződve hogy itt arról megy a vita hogy az időfizika átakarja venni az irányítást a világ felett és neked meg kell védeni a tudomány bástyáit.

    Senki nem fenyeget ,amit hallasz információt azt vagy tudod értelmezni és felhasználni vagy nem ,ti láthatóan semmit nem vesztek ki belőle ,amikor valaki nem érti hogy miért áraszt múlthullámokat a forrás és nem tudja értelmezni a függvényt az így járt .Én pár nap alatt megértettem a források működését csak krvára nincs programozói tudásom hogy hogy induljak el hova írjam be a paramétereket így marad a körző vonalzó ,így is kilehet szerkeszteni egy pillanatképet ,KGY is így kezdte papíron szóval nem értem mit nem lehet ezen érteni.

    Én el is kezdem kiszerkeszteni a neutront aztán majd eljutok valameddig ti addig gondolkozzatok mi az az idő :)
  • Ahoy
    #318
    Amúgy a legszebb írás mégiscsak ez:

    http://esemenyhorizont.uw.hu/2010/letfilo/hatas.html

    Az előszó már tökéletesen rávilágít az alaptételekre.

    Összegzem miről szól az egész vallásotok:
    1. TAGADD a tudományt, maradi, buta árulók, miattuk stagnál a tudomány
    2. NEM kell bizonyítani semmit.
    3. KÖNNYEN érthető legyen átlagembereknek is.
    4. NE legyenek benne idióta bonyolult matematikai képletek, minek is?

    Végezetül 317 hsz után eljutottunk oda, hogy te is elismered:

    1. SEMMI gyakorlati hasznot nem lehet felmutatni belőle, csak elméleti fejtegetés.
    2. NEM lehet bizonyítani, de nem is kell!
    3. SEMMI valós kapcsolat nincs a működő világegyetem és e között.
    4. EGYEDÜLI bizonyíték a teremtésmítoszokban, mesékben és 21. századi filmekben létezik, de az is saját szánk íze szerint alakítható (Dávidcsillagos példa, Anakin Skywalker = Anya Kinn Égjáró, egyszer hunmagyar, egyszer angol fordítás? Szép!)

    Ezeket gyakorlatilag te ismerted el a 300 hozzászólás alatt...
  • Ahoy
    #317
    Még a Viktor is hagyná, mert leszarják. Ők nem ezzel foglalkoznak, hanem a hatalommal. De ebbe, ahogy a szerinted cionisták által vezetett keresztény egyházba te vagy én nem látunk bele, mert apró porszemek vagyunk. Úgyhogy ezt a témát hagyjuk.

    Újra felteszem a kérdést, mert láthatólag nem olvastad el. A teóriátok szerint, ősi tudás van felhalmozva mindenhol, mindenben elrejtve. Akkor miért nem találták meg ennek a hatalmas tudománynak a tárgyi bizonyítékait? Valaki csak alkalmazta volna ezeket, nem? Baromira szeretném én is, állati jó lenne megtalálni egy űrhajó romjait mondjuk 10000 évvel ezelőtt. Imádtam a Csillagkapu c. scifit, (na azt elemezzétek ki) és tökjó lenne ha valóság lenne. Sajnos viszont nem így van! Lehet álomvilágban élni, csak ez max a lelkednek jó.

    "Csak egy példát mondok : A közoktatásban résztvevőknek folyamatosan 1-14 osztályig utána egyetemen azt a világképet sugallják hogy higgy az evolúcióban és nézd le azokat akik valami másban hisznek mert az hogy Isten teremtette a világot az egy iskola padjában nem elfogadott..."

    Arra nem gondoltál, hogy milyen mérnökök, biológusok és orvosok lennének, ha tudomány helyett vallást oktatnának? Semmilyenek. Te leszólod azt a tudást, amiért most éppen itt ülsz, és ez a félelmetes! Minden mérnöki eszköz amit használsz, minden orvosi eredmény amivel meggyógyítottak a kibaszott iskolapad, kibaszott tanai miatt történt. Vallással egy áramkört nem tudsz összerakni. Evolúció és biokémia helyett meg oktassunk teremtésfilozófiát. Bravó!

    Még szerencse, hogy sok vallásos ember, nem olyan mint te. Köztük a katolikus egyetem egyes professzorai is, akik puritán keresztényi életet élnek, mégis az életüket a tudománynak szentelték, és nem keverik a kettőt. Vagy itt van pl Jedlik Ányos, egy bencés szerzetes, gyakorlatilag a villanymotor feltalálója, és elképesztő technikai forradalmat indított be a világban a találmányai révén. A vallása lehet hozzásegítette az eredményei eléréséhez, mert emiatt szerényebb és szorgalmasabb életet élt 95 évig. DE nem a bibliából találta ki a villanydelejes forgonyt!
  • strepsils
    #316
    A kedvencem a kocka elemzése.

    Amit a 314 ben felvázoltál azt úgy hívják hogy dogmatizmus és lehet hogy neked nem tűnt fel de pont ugyan úgy igaz a te táborodra mint az ezós táborra .
    Csak egy példát mondok : A közoktatásban résztvevőknek folyamatosan 1-14 osztályig utána egyetemen azt a világképet sugallják hogy higgy az evolúcióban és nézd le azokat akik valami másban hisznek mert az hogy Isten teremtette a világot az egy iskola padjában nem elfogadott ,így aki mégis ebben hisz de megfélemlítésben és hátrányos megkülönböztetésben kell kijárnia az iskolát ahol jobban teszi ha megtér erre a másikfajta világnézetre mert ha nem az eolúciónak bólogat akkor kiközösítik a társai mert ez a tömeg elvárása.
    Így működik a tömegpszihózis.
    Úgyhogy én nem beszélnék legnagyobb bűnökről egy olyan tannal kapcsolatban aminek még a halvány esélye sincs arra hogy valamikor iskolai tananyag lesz .
    Ez úgymond az én bűnöm hogy ezzel foglalkoztam érettségi helyett (ami meg nem igaz mert pénzkereséssel foglalkoztam...)és nem kell félteni engem ,eddig még csak a lakásomat írattam rá az egyházra de jövő hónaptól a fizetésem 30% át is oda utalom felnőtt ember vagyok :D

    313 abszolút mindenáron a te nyelveden akarod értelmezni a tudást ,a valóságban nem létezik olyan hogy kvantumfizika meg matematika ezek tan tárgyak.
    A 60 éves bácsika nem azt olvasta ki az ábrából amit egy iskolapadban a tábláról leolvasol , ő csak azt tudta hogy ez valami fontos hagyomány mert őseitől ezt tanulta és hozzáfűződik egy mesetörténet ami persze tök értelmetlen és szürreális ,ezért létezik még ma is mert ha azt tudta volna hogy ez a x+z*d+cs-dfd/e akármi függvény akkor már rég eltakarították volna a kedves vezéreink .
    Csak egy pici logika kéne a megértéséhez szerinted melyik viktátor hagyná annyiban hogy a palibácsi teremtési függvényeket írogasson fel a kerítésre? A tudás hatalom a tudás fegyver és a tudás pénz még az is amivel látszólag nem tudsz mit kezdeni most.
  • Ahoy
    #315


    Micsoda szavak, erre nem is gondoltam!

    Eseményhorizont 2010 Star Wars:

    "Végezetül pedig ejtenék néhány szót a szereplők nevéről. Nem mindegyiküknek van rejtett jelentése, de a főszereplők nevei többnyire beszédesek. Anakin Skywalker magyarul: Anya kinn égjáró, azaz az Anyában kint született szerinó. Darth Vader: vaduló dárda (a darts szóból). Obi-van Kenobi neve: gyász-van látókör-gyász, ami tökéletesen érthető abból a szempontból, hogy az ő hibája miatt szabadult rá a galaxisra az Anakinból lett Vader. Luke Skywalker: égjáró lúk, vagyis égben mozgó időforrás (lyuk), ami passzol egy ügyes X-szárnyú pilótára. Leia Organa neve: szerves (élő) leszármazott, aki az Alderaan (olderán: öregebb ég) hercegnője. Han Solo magyarul: szóló (magányos) ég.
    George Lucas, akinek az egész történetet köszönhetjük (isteni sugallatra), szintén sokat mondó nevet visel, mivel a Luk-ász magyarul isteni időforrást jelent. A Ge-or-ge: Gé-őr-Gé pedig a Gaiát (bolygót) őrző Gé rezgésű lény (maga Gaia helytartó istenség). Ebből már biztosan tudható, ki áll az egész star wars univerzum mögött, ami nem véletlenül lett olyan sikeres az egész világon."
  • Ahoy
    #314
    Mellesleg tényleg az a legnagyobb baj, hogy KGY szavait isszátok, mintha valami szent bor lenne (Az egyházi keret erre mégjobban rájátszik) Itt vagy te, egy világ megismerésére törekvő, érdeklődő laikus. Nem tudom mikor futottál bele ebbe az egyházba, illetve nem tudom mikor volt az a pont, mikor menthetetlenül a hatása alá kerültél. Az viszont biztos, hogy Kisfaludy legnagyobb bűne az, hogy a tanaival teljesen kizárja az esetleges másik oldalt, a pocskondiázással, a tudomány lejáratásával. Innentől pedig a hívek semmi mást nem fogadnak és fogadhatnak el, csak a KGY féle filozófiákat. Annyi energiát amennyit a KGY féle egyházba fektettél, már le tudtál volna érettségizni, bejutottál volna egy egyetemre és ténylegesen tehettél volna valamit a megismerésért. Tudom, hogy baromi nehéz, és rémálmaim voltak nekem is, 23 évesen sok év kihagyás és 2-es matekkal újraérettségizni, és meglépni ezt.

    Lehet sok feleslegesnek tűnő dolgot tanítanak az egyetemen, de az a jó, hogy pár félév után leüllepszik az egész, és összeáll lassan egy látásmóddá. Ez az amit nem lehet csak az utcán, vagy könyveket olvasva megtanulni. Te csak elintézed azzal, hogy kurva felesleges kamu szarokat tanítanak, begyöpösödött professzorok, és úgy is elfelejted... Most pont egy biológiai szimuláción dolgozok, és már a tervezésnél olyan szintű problémákba ütközök, amiket lehetetlen megoldani egyetemi matematika nélkül. Pedig amikor végeztem a matekkal, azt gondoltam ezt el fogom felejteni, a lélekkövemben nincs már hely ilyenekre :D de az a jó, hogy az agy, bár kiszámíthatatlan memória terén, amit egyszer láttál, az rögzül valamilyen formában. Így ha nem is jön vissza pontosan, később a problémával találkozva már fel tudod eleveníteni.

    Ezért éri meg tanulni a természettudományos alapokat, amiket te elvetsz.
  • Ahoy
    #313
    Én egyvalamit nem értek. Ha ennyire és ilyen szinten minden nép, sőt a falusi bácsika 60 éve is tisztában volt a kvantumfizikával, és fejlettebb technikai szinten állt, akkor miért nem használták? Miért nem maradtak fent eszközök, miért nem maradtak fent olyan romok, amelyek a technikára utalnak?

    Megint ott vagyunk, hogy semmiféle kézzelfogható bizonyíték nincsen, csak találgatás, hogy lehet ez volt. (Illetve nem, mert KGY szerint ÚGY VOLT, kész vitának nincs helye. Mint látjuk te meg 1:1-ben átveszed amiket mond)

    Tényleg az lenne a hatalmas horderejű bizonyíték, hogy fogok 6 pontot, és belerajzolok egy dávidcsillagot? Legalább erre írj valamit, mert 6 pontba egészen fantasztikus ábrákat lehet belerajzolni, csak fantázia kérdése...
  • fszrtkvltzttni
    #312
    "A források multakat ársztanak gömbszerűen..." Bullshit! Nem tudsz egy egyenletet felmutatni... Szánalom!
  • fszrtkvltzttni
    #311
    Azért görcsölnek, mert ez így tudományosnak tűnik.
  • strepsils
    #310
    Jajj az elsődre nem válaszoltam .Több mindent bizonyít de talán ami a legfontosabb hogy görbe tükröt állít a szentfazékoknak és a vatikáni illuminatinak mert leleplezi a hazug megtévesztő dajkameséit hogy istenke így meg úgy egy jó öreg bácsi akinek szikrák csaptak ki az ujjából ,szembe megy a katolikusoknak tanított dogmákkal hogy a világ csak a naprendszer és más élőlények nem léteznek a földön kívül ,megmagyarázza az ufóeseteket , megmagyarázza az űrhajók miként közlekedhetnek a tudományos állás szerint lehetetlen sebességgel mivel bevezeti a párhuzamos dimenziókat térugrást és ezt mind csak a formákból+néphagyományok elemzéséből lefordításából.
    Ahhoz hogy megláss összefüggéseket neked is ismerned kéne teremtési leiratokat és a virágnyelvét is értened kéne minimum szinten máskülönben ez emészthetetlen dolog.
  • strepsils
    #309
    Mit nevezel érthető emberi nyelvnek ? Ugye nem azt akarod mondani hogy az a jelrendszer a legérthetőbb amit jelenleg használunk gondolkozz.

    Tegyük fel hogy rájössz leírod egy csomó nyelven ,leírod matematika nyelvén kinyomtatod könyvekbe cd re írod stb az a baj a gondolkozásmódoddal hogy a jelenben élsz és azt hiszed hogy kétezer év múlva is el tudják olvasni ,valószínű még a számokat sem de ez a kisebb probléma. Ugye hallottál már olyanról hogy könyvégetés ?Jön egy diktátor 200év múlva és mindent megsemmisít aminek könyv vagy cd vagy betű formája van vagy akármilyen utalás van a tudományodra és ez megtörtént már a világon pl kínában kinyírtak ha szemüveged volt mert biztos tanult vagy.Aztán van egy másik ok is ,tegyük fel hogy nem jön semmilyen diktátor de a fiatalság folyamatosan elkényelmesedik ,erre is van példa amerikában ahol nem tanítanak kézírást ,gondold el hogy pár emberöltő és mivel senkit nem érdekel a te matematikai képleted és mindenki seggét kinyalja a számítógép az emberiség szépen elfelejti értelmezni amit te a korodban emberi érthető nyelven leírtál .Ez egy kurvára relatív fogalom és tévedsz ha azt hiszed leírod számokban az majd időt álló lesz.
    Akár milyen hülyén is hangzik az információ többszázéven át való biztonságos megőrzésére és továbbadására nincs jobb módszer mint a néphagyomány útján a népi mesékbe ágyazva virágnyelven és kézzel fába sziklába faragva (gondold el ma még van áram meg számítógép de mi van ha jön egy nagy durranás és a te digitális vagy akármilyen videoszalagod használhatatlanná válik egy két száz évre és utána már azt sem tudják ették e vagy itták ,nézd meg ma csak a formátumok 1-3 évig tartanak ki lassan már őskövület az mp3 jön az usb 2-3-4 évente újabb oprendszer és hol vagyunk még százévek vagy ezerévek távlatában).
    Nézd meg a kőköröket azok még ma is információval szolgálnak és az nem kétszáz éves cucc. A információ nyelvének egy prioritása van az pedig az idő és nagyon is jól van megcsinálva mert rengeteg rajzot geometriai formát használ ,azért láthatod mert egy könyvégető baromnak sem tűnt fel ahogyan a kurtafarkú üveghegyen túli kismalac gyermeteg meséjét sem takarították el meg a kerek erdő és egyéb a te reális felfogásoddal valljuk be totál értelmetlen meséket sem.

    A többi kérdésed : senki nem görcsöl és nem magyarázkodik előadásokkal kifelé a tudománynak .Ezek az előadások belső előadások ,akit érdekelt és elment a táborba vagy egyháztag azoknak szólt.
    De zavaros a mondatod ,a díszítőmotívumok a számítógépes ábrákkal való egyezéséből kifolyólag legitim ,ez az összefonódás a "tudományos értekezés" okozata , a számítógépes magyarázó görcsölés nem ezen felül -kívül történik, ezért van ott az előadás részeként ,nem azért mert ezzel görcsösen magyarázkodniuk kellene még pluszba.

    Az utolsódra, Hát nem tudom talán tőlük kérdezd meg biztos csinálnak olyat is legalábbis ami a regélést illeti biztosan van meseelemzés ilyet még más nem időfizikás előadótól is hallottam keress rá magyar népmesék elemzésére és van ilyen. A gránitfalloszok állítása inkább a primitív megalomán kultúrákra volt jellemző mint a görögök akiket persze úgy tanítanak hogy tőlük származik minden tudásunk hát egy nagy ló f a sz t mer a szkíták adták át nekik de ez már más téma ha nem hiszed ott van pár óra Grandpierre Attila és Szántai Lajos +Pap Gábor előadásai bár ti egyetemisták finugrászatból kaptok még ma is agymosást úgyhogy biztos most csúnyát mondtam de ez érdekel a legkevésbé.
  • asgh
    #308
    Még mindig nem magyaráztad el, hogy a formai hasonlóság a világ teremtésmítoszaival mit bizonyít?
    Illetve szerinted ha 300 évvel ezelőtt valaki már eljutott az elméleti fizika a jelenleginél nagyságrendekkel magasabb szintjére, de azt miért nem érthető emberi nyelven adta a világ tudtára? Miért kódolta valami műalkotásba?
    Ha pedig a teremtésmítoszokba és díszítő motívumokba rejtett utalások elfogadhatók legitim tudományos értekezéseknek, akkor KGY-ék miért görcsölnek előadásokkal, meg számítógépes magyarázó ábrákkal?
    Miért nem teremtés mítoszokat regélnek, vagy állítanak időfizikai jelképekkel díszített gránitoszlopokat?