37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • fighter_hu
    #37110
    Hali, FFWK is vár bármikor :) , (meg bárki mást aki csak xp-t szeretne kötöttség nélkül) . A 20k nem tudjuk sajna de stabil 15k körül szokott jönni :D :)
  • Zoli105
    #37109
    Az UGA szívesen vár téged ! :) garantált a 20k rp 3 nap után :)
  • Kissssss0 #37108
    a volt (JTFA) klánomban minden harmadik nap kaptam 20k rp pontot, ugyanakkor a klán szabály az hogy akik inaktívak azok ki lesznek dobva egy idő után érthető okok miatt, visszamenni meg nem tudok mert a létszám közben meg full lett, van még két "JTFA" klán (jtfB meg jtfC), ebből az egyik szintén full, a másikban meg vannak talán 9-en... és még ide se tudok bejutni, pedig már 3 napja jelentkeztem.

    nem lennék meglepődve ha mindenki elkezdene most belépni mindenféle klánba az új squad leo2 miatt :D, én még az A4-E se fejeztem be.
  • Nohab
    #37107
    Ismerős... Most benne vagyok egy német klánban, de közel 3000-es activity mellé kevesebb, mint 3000 XP-t ad... Jó lassan gyűlnek a gépek.
  • HerrWolf
    #37106
    Az nem furcsa
  • Kissssss0 #37105
    egy épkézláb squad vehicle grind klánt se tudok találni ami ne lenne full teli 128 emberrel, ami meg nincs teli azok meg 10 fős létszámot se érik el.
  • Kissssss0 #37104
    na ahogy beszéltem a b29-ről még múlt évben, fullra kifejlesztettem minden modult air RB-ben, sikerült megúsznom viszonylag olcsón.
    (ugyanakkor az a svéd sk50 jet az rb05a rakétájával rohadtul gusztustalan tud lenni.)

    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2021.02.19. 21:24:38
  • LazyPaul
    #37103
    Még 7.0-ban próbálkoztam velük több - kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel. 7.3-ban már halott ügy, a javitási költségek is röhejesek. EBR-el szintén hasonló a helyzet, az mondjuk 4.7-ben op volt, 5.0-ban még elmenne, de 5.3-ban már 5.7-6.3 ellen kevés. Foglalni beviszem aztán dobom el.
  • METALEX3
    #37102
    A telieresztett édes anyukáját a gazsinak. Az angol 6.7-es sorral még sokan játszottak a biar emelés óta, ezért feltolta 7.0-ról 7.3-ra. Én hülye meg csodálkozom, hogy miért jönnek helikopterek meg egyre több maus és leo1, meg T55 szembe, ami 8.3.
    Hát ezért. Tiszta kreten retard leosztás. A brit 84mm-es ágyú itt már egy csoda :-)
    thx gazsi again
  • Ninju
    #37101
    Velük IS játszom. :D

    De most komolyan, A szövetségeseknek nem gond a német oldal átütése és ez fordítva is igaz. Én max az R3-tól venném el a stabilizátort, de ugye az nem is 5.7.
  • Kissssss0 #37100
    "A német 5.7 rettegettnek minősül? Dehát 110 mm max páncél!"

    mekkora szerencséd van hogy nem olvasod a redditet, ott szó szerint keresztre feszítenek ha csak akár utalsz is arra hogy német tankokkal játszol :D
  • Ninju
    #37099
    "de a megölt ellenfeleket és a halálozást azt igen"

    Nem teljesen értek egyet. Nem mindegy milyen kontextusban nézed. Pl én tök jót röhögök azokon a játékosokon, akik egyből mennek spawn campeln-ni amint kb odaérnek. Közben meg elvesztik a csatát. Lehet, h összeszednek 5-6 killt is akár, de az nem feltétlen a tanknak köszönhető. Mondjuk én win-re játszom, nem kill-re.

    Nyilván a nagy számok kiegyenlítik a statisztikát. Furcsa az az oldal, hogy lehetek kiváló játékos, ha minden értékem rosszabb, mint az átlag? Egyedül a winratem magasabb 1,2%-al. Érdekesen számolnak néhány dolgot.



    A német 5.7 rettegettnek minősül? Dehát 110 mm max páncél!
  • Kissssss0 #37098
    "nem lehet egyesével nézni a winrate-et."

    de a megölt ellenfeleket és a halálozást azt igen, a játék is számontartja a profil statisztika ablakon minden tank és repülő statját.

    thunderskill táblázat nem egy megkérdőjelezhetetlen statisztika, de ha megnézzük bizonyos br szinteket mikor event-et grindel mindenki akkor eléggé kibukik az hogy melyik nemzet mire jó, érdekes hogy a rettegett német 5.7 és 6.7 instant átmegy sárgába és pirosba amit mindenki nekiáll grindelni.
  • Ninju
    #37097
    Ez annyira vicces. Mivel nem egy tankkal vívjuk a csatát, hanem több járművet hoz be valaki nem lehet egyesével nézni a winrate-et.
    Ráadásul a táblázat tuti f@szság. Nem lehet bizonyos BR-eknek 0 vagy 100% a winrate-je.
  • LazyPaul
    #37096
    Aki már pár éve nyomja a WT-t az tudja hogy egyértelműen a Thunderskill véleménye fedi a valóságot. Amelyik tank egy kicsit is ütőképesebb azt előbb-utóbb el kell baszarintani, nehogy már élvezzük is a játékot. Amiket meg lefelé dobálnak (egy-két kivétellel) sok vizet nem zavarnak.
  • Kissssss0 #37095
    most azzal védekeznek hogy a kiegyensúlyozás attól is függ hogy milyen tankokkal együtt használják pl most a ger m48-at a játékosok, illetve hogy milyen ellenfelekkel fog szembenézni.

    ugyanakkor a thunderskill pont az ellenkezőjét mondja, gajjin inkább a játékosok teljesítménye alapján szereti a tankok és repülők br szintjét emelni illetve csökkenteni, ahogy azt láthatjuk is a leo2 újratöltését nerfelték is.
  • Ninju
    #37094
    Kb eltűnik a 7.7 ground RB-ben.
  • Zoli105
    #37093
    Ezek egyre hülyébbek ! -.- :O mi alapján és mire fel váltóztatnak ily módon dolgokat ? :O
    Bezzeg a bugok javítása soha nem sikerül ! :D
    Szimulátor rész szétcseszéséről ne is beszéljünk ! :D
    Kritikán aluli a teljesítményük ! Ha én így dolgoznék a munkahelyemen azonnal kirúgnának !
  • Kissssss0 #37092
    ha valamiért a német m48 és az obj120 nem volt elég akkor most tuti fix elfogjátok dobni az agyatokat :DDD méghozzá jó messzire.

    frissítették az br változások listáját.
    upcomming br changes.
  • BaleniX
    #37091
    Időnként felnézek ide olvasgatni, mi a helyzet a játékkal, mert amióta bejött az Easy Anti Cheat, azóta nem tudtam játszani (újra kéne hozzá raknom a laptopot, de akkor már inkább megvárom amíg meglesz az új asztali gépem). Mióta is van bent az EAC? Ahogy nézem elég nagy változások voltak itt az elmúlt időszakban...
  • Zoli105
    #37090
    Hm most épp a Szimulátor rész teszik tönkre :( :'( azt hiszem vége úgymond a farmolásnak ! :(
  • Ninju
    #37089
    Ó ez annyira Gaijin! :D

    Ilyet mondjuk sima járművel is megcsinálnak, nem kell hozzá prémnek lenni. Ugyanez volt anno amikor az Object 906-ot behozták 6.7-be. Most 8.0
    Nekem az az érzésem, hogy időnként vagy nem gondolják át, hogy egy-egy jármű mennyire felborítja a játékmenetet, vagy már tudják előre, hogy miket fognak ellene berakni, csak lehet az a másik késik még vagy fél évet.
    Mindenesetre kommunikáció az sosincs és ha "véletlen" sokan rengeteg pénzt költenek a megszerzése miatt, az lássuk be (nekik)nem tragédia. :D
  • Kissssss0 #37088
    az amerikaiak és a britek kaptak harrier gépeket, prémium és tech tree verziót egyaránt.

    de a brit prem harriernek van 4 SRAAM air to air rakétája(20 g overload) ami 1.2 km körzetben mindent képes követni és elpusztítani... na most ugye nem kell emlékeztetni senkit hogy az emberek többsége még top tier légi csatákban is szereti előnyben részesíteni a fordulóharcot mintha még mindig propelleres gépekkel repülnének.

    a vége az lett hogy akik megvették a brit harrier g1 gépet pontom 8 910 aranytyúkért azok mindig 4 kill-el zárták a csatát mert senkinek nem volt annyi esze hogy tartsa az 1.2km távolságot, a vége az lett hogy már mindenki harrier-el repült és csak brit vs brit csatákat kaptál :D

    aztán később gajjin felnyomta a harrier g1 br szintjét 9.3-ról 9.7-re, aztán 10.0-ra, így véget ért a "fun" mert 2000km/h+ sebességű ellenfelek ellen nem tudsz túl sok mindent tenni mert a harrier csupán csak 1,133km/h sebességre képes, és ha 100%-on használod a WEP-et akkor képes néhány másodperc alatt túlmelegedni a gép.



    és a vég.
  • Ninju
    #37087
    Mi volt a Harrierrel?
    Az M48 6.7-ben vicces lesz! XD
  • Kissssss0 #37086
    az mindig menni fog, sose fog elkopni, és mindig lesz némi alapja ahogy azt most is láthattuk a harrier-nél.

    közben gayjin megint alkotott.
    Planned Battle Rating changes - January 2021
  • Ninju
    #37085
    A "prémiummal könnyebb csatákba dob" konteóra éppen. :)

    (nem olvastam végig az egész oldalt ezt szeretném leszögezni)
  • Kissssss0 #37084
    sok lemezünk van, melyikre gondolsz?
  • Ninju
    #37083
    Látom 4 év után is ugyanaz a lemez! :D
  • Kissssss0 #37082
    " h a te szívedhez közelebb áll az EBR stílus, én meg jobban szeretem a nehéz tankost"

    hiszed vagy nem én is jobban szeretnék nehéz tankokkal játszani, js-2 még mindig a number one legtöbbet játszott tank a profil listámon, de már jó rég nem nyúltam hozzá, részben mert rá untam, részben pedig a lentebb beszélt okok miatt, és a hellcat/t20 páros lassacskán el is veszi az első helyezést a listán.
  • mabbak
    #37081
    Random csatában haladtam előre, random csapattársakkal, tehát lehet sunyi taktika nélkül nyerni nehéz tankokkal is. Az nem sunyi taktika, h heavy-vel nem berusholok cap-re hanem figyelem a cap-et v a pálya bizonyos részeit csapattársak mellett-mögött. Hogyne lennék már jó pozícióban. Nem az a két megoldás van, h megyek előre mint a vadbarom és várom, h lepattogjon rólam minden vagy ülök leghátul egy szikla mögött és félve ki-kinézek. Erről beszéltem többedszerre.

    Nem kell közelharcolni nehéz tankokkal, ezt senki sem mondta. Nem tudtál volna instant cap-elni, ez is biztos, de ha megritkítod őket lehet, h a csapat segít, de ha ez még egy szar csapat is volt és nem segítenek és elvesztitek, de te szereztél killeket és am jó köröd volt, akkor nem mindegy? Azt nem mondhatod, h minden csapat hülye mindig és csak a te oldaladon.

    Te mondtad pont, h egy _jó_ EBR játékos kell és kordában tart mindenkit. Ha vki kevésbé tapasztalt lett volna ebben a csatában, akkor lehet, h kill nélkül kiszedik. Én erre mondtam, h egy jó bármilyen játékos elég.

    Hasznosak a nehéz tankok, de nyilván nem tudsz velük EBR módra játszani. Néhanapján lehet jó köröket menni velük nem igaz, sok jó kört mentem az elmúlt napokban.

    Az is lehet am, h a te szívedhez közelebb áll az EBR stílus, én meg jobban szeretem a nehéz tankost...
  • Kissssss0 #37080
    RB csatákban a hellcat még mindig a number one sealclubber, de csak azért mert az EBR nem tud olyan jól mozogni terepen mint egy lánctalpas tank, ha a középső kerekek működnének ahogyan kellene akkor most a hellcat játékosok nagy bajban lennének.
  • Kissssss0 #37079
    " Én eddig is erről beszéltem"

    nem, te az elején arról beszéltél hogy lehet random csapattal is normálisan előrehaladni és nem kell mindenféle sunyi taktikához hozzányúlni, ami nem igazán állja meg a helyét, egyrészt mert a random csapat mindig a saját feje után megy, másrészt te a nehéz tankoddal sosem leszel olyan pozícióban hogy te kezdeményezz harcot... ahogy ezt az EBR videómban lehetett is látni, reggelire megettem az ellenséges nehéz tankokat.

    "mi a baj? Nem nyertetek, na bumm."

    hát ez az hogy nem nyertünk, mert az általad nagyra tartott random csapat zsebhokizott ahelyett hogy csinált volna valamit, nehéz tankkal fele ennyit se tudtam volna csinálni mert instant megettek volna a sokkal mozgékonyabb t-34 tankok közelharcban.

    "Bőven elég egy jó bármilyen játékos"

    igen csakhogy eddig adott tankokról volt szó, nem pedig nagy általánosságokban beszéltünk.

    tehát összegezzük, nehéz tankok hasznosak? néhanapján lehet jó köröket velük menni, de nem igazán befolyásosnak már csatákat mert egyszerűen a pályák többsége NEM kedvez nekik, és ez a tendencia kezdi egyre nagyobb mértékben befolyásolni a tank csatákat.
  • voivod32
    #37078
    Hiába erőlködök, egyszerűen szívat. A végén,még a kezdőponton, egy láthatatlan sunnyogó Panhard, azért kilőtt, mielőtt elindulhattam volna. r]

    Utoljára szerkesztette: voivod32, 2021.01.08. 18:31:52
  • mabbak
    #37077
    Csak én tudtam foglalni igen. Én eddig is erről beszéltem, h heavyvel nem az a dolgod, h vezesd a harcot, hanem, h hátulról, csapat mögött támogass.

    Te beszéltél arról, h csak gusztustalan módszerrel lehetsz eredményes. Tudom, h egy kép alapján nem lehet eldönteni, h hogyan játszottam, de mivel már többször kifejtettem, h nem szeretek kempelni, azért sejhető, h nem egy szikla mögött ültem végig, azzal a technikával sok kill-t amúgy is nehéz elérni.

    Nekem csak a harminconmásodperces reload-ja nem tetszik a T30-nak, meg emlékeim szerint az a gun se vmi acélos.

    Bőven elég egy jó bármilyen játékos, h kordában tartson egy egész csapatot, ha a másik csapatnak rosszabbul megy. Ellenpontnak meg ott van az, h egy ügyes bomber kicsap cap-elés közben, akkor rögtön máshogy alakul a helyzeted.

    Am ez egy jó kör volt. Sok kill, ügyes voltál, nem gondolnám, h minuszba jöttél ki, mi a baj? Nem nyertetek, na bumm.
  • LazyPaul
    #37076
    Reálban fasza az EBR, viszont árkádban nekem inkább a felejtős kategória. Az M18 Hellcat marad a favorit, pedig reménykedtem hogy ez is beválik majd.
  • Kissssss0 #37075
    igen és kettőtök közül csak te tudtál foglalni... egy alkalommal, ismét, nehéz tankkal nem az a dolgod hogy nyomulj előre és foglalj, még az általad nem túl sokra tartott amcsi T30 tankkal is lehet jó eredményeket elérni néhanapján de ez még nem jelenti azt hogy alkalmas arra hogy minden csatát befolyásoljon a jól megszokott játékmenet keretein belül, ha hatást akarsz tenni a csatára akkor sajnos kénytelen vagy mindenféle sunyi patkány taktikát bevetned amit ismersz, ezért is szeretne a játékosok egy része nagyobb pályákat a játékban hogy a nehéz tankok is érvényesülni tudjanak.

    "Igen, az EBR gyors meg megaláznak mindenkit, viszont most van 10 egy meccsen, két hét múlva meg lesz 1."

    bőven elég egy jó EBR játékos is hogy kordában tartsa az egész ellenséges csapatot.

    ha nem zöldségekkel rakott volna össze a játék akkor talán még le is tudtam volna hozni a csatát, újabb példa arra miért van zéró toleranciám a random csapatársak felé.
  • Nohab
    #37074
    Áh, EBR hordák. Az mindig kurva nagy volt mikor találkoztak az R3-as csapattal. Rendre taknyosra lettek szopatva a franciák.
  • mabbak
    #37073
    Én T29-el voltam, az első helyezett meg Caern-nel, gyakorlatilag ketten eldöntöttük a meccset.

  • mabbak
    #37072
    Nyilván sebességelőnye van a light/med tankoknak, de azt se felejtsd el, h a te csapatod sem csak heavy tankokból áll. Nem a nehéztankosoknak kell odaérni elsőnek cap-elni vagy vezetni a támadást, az övék a biztosító szerep, csapat mögött haladva, meg-megállva lövöldözöl. Ha az ellen elfoglalta a kulcspozíciókat akkor lehet kicsit kempelni és várni amíg szerveződik vmi push. Ha meg nem szerveződik, akkor úgyis el van baszva az egész round.

    Igen, az EBR gyors meg megaláznak mindenkit, viszont most van 10 egy meccsen, két hét múlva meg lesz 1. Abban is igazad van, h jellemző wt-re a speed+firepower előnye, de minden oldalon vannak gyors és nagyon pukkantó tankok, most pont az EBR-ek kerekednek felül.

    Én csak az egészből azt akartam kihozni, h nem feltétlenül az a legjobb megoldás egy heavy tankkal, h egy lyukon keresztül lövöldözd az ellenfél spawnját, még akkor sem, ha a kicsik előnyösebb helyzetben harcolhatnak.

    Mióta volt ez a csörténk, igyekszem több heavy tankot játszani T29/34, 105-ös Tigris, Caern, AMX-50 még mindig megállják a helyüket. Nem egy jó kört mentem velük, természetesen csaptak is ki 0 killel, de sztem simán élvezhetők. Nagy IS-eket nem próbáltam, a Maushoz meg szerencse kell, bár az új ammo elég jó.
  • Kissssss0 #37071
    ez mind szép és jó csak a nyugaton való spawn és zóna cap után kihagyod a számításból az ellenséges könnyű tankokat, mire te felmászol a hegye addigra ők már két lépéssel előtted járnak és már azt tervezik hogyan kell elfoglalni a zónátokat amit éppen nemrég hagytál el, és mellékesen ahogy te bedugod az orrodat a hegytetőre azonnal kapod is a maflást.

    és most a másik szemszögből, mire te befejezed a zóna foglalás a nehéz tankoddal nyugaton én már épp felérek a hegytetőre a könnyű tankommal és foglalom a zónát, mire te felérsz a hegytetőre én már rég pozícióban vagyok hogy kilőjelek téged vagy akárkit aki megmerészel feljönni, miután végeztem a hegymászókkal utána gyakorlatilag azt csinálhatok amit akarok, mehetek kelet felé és szívathatom a szerencsétlen ellenfeleket akik épp az egyetlen útvonalon próbálnak nyugat felé haladni, megcélozhatom a két ellenséges spawn közötti magaslatot ahonnét szépen szemmel lehet tartani mindkét útvonalat a hegytető felé, vagy szimplán az általad elfoglalt zóna érintése után fedezékbe vonulok és várom a gyanútlan ellenfeleket hogy megpróbálják újra elfoglalni... ami természetesen nem fog nekik sikerülni mert lesből már lövöm is ki őket, sakk matt.

    sajnos a legtöbb ember még mindig abban az illúzióban ringatja magát hogy a nehéz tankjukkal gyakorolhatnak valamiféle hatást a csata kimenetelére az ilyen apró pályákon mint karelia, mindig elfelejtik az emberek hogy az ellenséges könnyű tankoknak mindig meg lesz az az opció hogy helyet változtassanak és ők válasszák meg mikor és hol szeretnének harcolni, miközben ezt te nem teheted meg a 40+ tonnás tankoddal.

    az elmúlt néhány nap ezt ismét bebizonyította, az EBR spamm jóformán hűjére verte a német/ruszki nehéz tankokat 3.7 és 5.7 között, gyakorlatilag köpni nyelni nem tudnak a német/ruszki csapatok a csata első perce után mert az EBR gyerekek már mindenhol ott vannak és azt várják hogy kimozdulj a spawn zónádról, tetszik vagy nem de a" speed + firepower" meta már évek óta jelen van 5.7 alatt is, e felett pedig ez még inkább igaz.

    de ezt már nemegyszer szemléltette a 75mm pakpuma, r3t20, hellcat, AEC mk2, de sajnos ezt mindig elfelejtik az emberek, és itt már azzal se lehet takarózni hogy "jaj az EBR egy új járgány".