37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • LazyPaul
    #36910
    Csak nem te vagy air_fighter_hu az FFWK-ból?
  • fighter_hu
    #36909
    Részemről csak a repcsit csinálom , az egyszerű úgy is semmi idegeskedés szal az amcsi jet is meg lesz dísznek :D.
  • LazyPaul
    #36908
    Én még küzdök, de idegileg kezd már kicsinálni :)
  • Kissssss0 #36907
    félúton vagyunk, ki adta fel? :D
  • Kissssss0 #36906
    btw ezzel a Maxim Gorky hajóval együtt már hat darab event hajója van a ruszkiknak, többi nemzetnek van egy esetleg két darab.
  • LazyPaul
    #36905
    A tankokat begyüjtöm,a Leo pont jól jön, az ikv 73 meg megy a piacra. A többi nem kell, nem repülök, nem hajózok, meg nem is bírnék annyit játszani hogy megszerezzem azokat is.
  • mabbak
    #36904
    Ejjha, én a hajókat kihagyom, de a többi köll. :D
  • Kissssss0 #36903
    Operation S.U.M.M.E.R. 2020

    Ar 196 A-3: dupla 20mm gépágyúk ohhh >:D ide vele.

    ikv73: a hiányzó hull mg és néhány apróságon kívül túl sok változást nem nagyon vettem észre, max porfogónak jó lesz a garázsban.

    Freccia P-493: 3 darab 40mm bofors jajj,már a német jaguár elég durva a dupla 40mm fegyvereivel.

    F-11F-1 Tiger: túl sokat nem tudok hozzáfűzni, nincs top tier vadászaim, fogalmam sincs jó lesz e vagy hulladék.

    leo mexas: az event főnyereménye számomra :) ezt mindenképpen beszerzem.

    Maxim Gorky: nem tud lázba hozni.
  • Kissssss0 #36902
    Update 21.07.2020 (1.99.1.47)

    " M60 AMBT — BR change: RB: 10.0 → 9.7 "

    :))) lesz az még 9.3 aztán 9.0 később.
  • Kissssss0 #36901
    ez kimaradt a tegnapi kommentemből...
  • mabbak
    #36900
    Előbb-utóbb szerintem átveszi a WW a Squadron Battle-ök helyét. Gondolom arra futtatja ki Gajadzsin, h állandóvá tegye és ne csak ilyen "rövid" season-ök legyenek.
  • Nohab
    #36899
    Még mindig jobb, mint az enyém. Nálunk csak a squadron csatákban tudnak gondolkodni WW event és a grindek alatt is. Viszont, már ott is kevesen lettek, ezért pár jogot megvont tőlünk a fő klán.

    Értelmét nem látom annak a módnak. Nincs egy pozitívuma sem.
  • mabbak
    #36898
    Én orosz oldalon védekeztem azon a mapon és ilyesmit nem tapasztaltam...
  • Kissssss0 #36897
    fulda védekezés volt az egyik legelbaszotabb küldetés, mire a leo1 tankommal megmásztam a dombot addigra a t-80u ellenfelek elérték a zónát és foglalták is szar esetben, még szarabb esetben nekiálltak killt farmolni a domb tetőről ahonnét tiszta rálátás van a spawn-ra.

    védekezésnél/támadásnál a poland, el alamein, meg a sinai pálya volt úgy ahogy kiegyensúlyozottnak mondható, a legjobb ebben a kategóriában a hürtgen erdő volt, mindkét oldalnak megvoltak a lehetőségei hogy nyerjenek.
  • mabbak
    #36896
    Voltak rossz meccsek ja, viszont voltak jók is, Fulda-n a defend verziókat kifejezetten élveztem védekező pozícióból. Nem lesz olyan rossz ez a WW, csak még sokat kell fejlődnie.

    Nem tudom, h a te squadronod mennyire volt összeszedett, de a miénk eléggé szervezetlen volt, bár benne van a mottoban is, h semmi kötelezettség, ebből kifolyólag nem is szerepeltünk túl jól összetettben. Egy "profi" csapat nagyobb sikereket tud elérni, egy alkalommal az aznapi 3. helyezett úgy ledarált minket, h öröm volt nézni. :D
  • Kissssss0 #36895
    na ezzel is végeztem, WT meg megy pihenőre.


    WWM meg hát... a mellett hogy elhagyták az amúgy képpen is fölösleges árkád névjelzéseket még mindig van hova fejlődnie, az előre meghatározott jármű parkkal mindig lesz spawn camp 24/7 a már meglévő pályákon, és miután két hétig ugyan azt a maréknyi pályát használja mindenki így már a vége felé mindenki fejből vágta a rejtekhelyeket, lő pozíciókat, camp pontokat, stb... rohadt unalmas volt már így a végén.

    meg az is nyilvánvalóvá vált hogy a már meglévő pályák nem igazán passzolnak ehhez a játékmódhoz, nemegyszer úgy ért véget a "konvoj" csata hogy valaki felmászott egy magaslatra a shilkájával aztán végigsorozta az AI konvojt, bedarált 20+ killt aztán a maradékot a többiek feltakarították, közben a védekező csapat még ki se mászott a spawn zónájából, csata meg talán tartott egy vagy két percig.

    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2020.07.19. 21:55:52
  • mabbak
    #36894
    Én még nem próbáltam, majd ha lecseng a WW meg mindenki megunta akkor megnézem, csak örültem, h megvan.
  • Kissssss0 #36893
    hááát én nem ájultam el tőle, az eddig is tiszta volt hogy zero armor a tank... de e mellett még a mobilitása, gyorsulás, és a maximum sebessége is eléggé gyenge.

    sajnos ez a tank nem top tier-be való, ez inkább merkava szint.
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2020.07.17. 19:04:15
  • mabbak
    #36892
    Hááá... :)

  • mabbak
    #36891
    CS-t én csak 1.6-ot játszottam ezer évvel ezelőtt és akkor sem voltam túl jó. CS:GO-ról meg végképp nem tudok nyilatkozni.

    Amikor hónapokra külföldön voltam és nem tudtam WT-zni akkor a visszaszokást meg nem egy teljesen ismeretlen géppel kezdtem hanem a kedvenceimmel és pár kör alatt 90%-on voltam, szóval nem kell napokat eltölteni, h ne alázzanak meg a második domb után. Annyira azért nem összetett a játék, h 1000+ gép 1000+ féle játékstílust igényeljen.
  • Kissssss0 #36890
    szerintem maradjunk annyiban hogy mindenki átesett nem egyszer nem kétszer ezen a "kijöttem a formából nehéz visszaszokni" helyzeten, nem csak embere válogatja de a játék fajtája is nagyban befolyásolja hogy milyen gyorsan szokik vissza az ember, még cs:go-ban se hajigál az ember tökéletes smoke/flash-t inferno-n néhány gyakorló kör után, itt meg végképp nem fogsz azonnal ráérezni az 1000+ gép közül arra az egyre amivel épp nekiállsz újra játszani.
  • mabbak
    #36889
    Azért WT-ben annyit nem lehet felejteni, h 5 meccs alatt nem rázódsz vissza, ill. ha berozsdásodtál akkor kicsit melegítesz low tier-ben oszt' jónapot.
  • mabbak
    #36888
    Ezt mondtad, én ezt csak általánosságban írtam, mert az emberek általában egyes gépek OP-ságán sírnak, holott annyira nem számít a mixben. Aki ügyes XM-1-al az ügyes MBT-70-vel is és aki béna, az béna mindkettővel.

    Új játékos vagy, semmit nem játszottál még a játékkal, de megveszed az XM-1-t vagy akármi más prémiumot, mert tetszik. Bemész csatába, nyilván szarul megy mert kezdő vagy, próbálkozol vele egy darabig, de nem megy és feladod, inkább visszamész low tier-be. Ezt csinálják a normális játékosok. (Ill. normális játékos nem vesz zéró skill-el prémiumot, de ez egy másik kérdés.) Reddites illető meg szimplán egy idióta, h nem fogja fel. Azért kurvára nem az a jellemző, h skill-telen játékosok rohangálnak fel-alá prémium masinákkal elrontva a tapasztaltabbak játékát.

    Ez a 4 fős überelit szakasz is olyan, h nagyritkán belefutsz, de az sem jellemző, h folyamatosan 4 ember darál le mindenkit egy-egy meccsen. Nehéz eldönteni, h ki a hasonló képességű. K/D alapján? Cap alapján? Winrate alapján? Elért pont alapján? Csatában elért hely alapján? Összeszetett dolog az, h ki mennyire ügyes. Egyik felsorolt dolog sem mutatja meg magában, h ki mit tud.
  • Kissssss0 #36887
    "Viszont ha inaktivitás miatt csökkentenék akkor sem változna semmi, a kifejlesztett, megvett járművek ugyanúgy megmaradnak."

    igen de egy két hónapnyi kihagyás után szerintem mindenki szeretne egy olyan visszatérést a játékba ahol nem csinálnak az emberből ingyen fraget a 24/7 időben játszó playerek, főleg úgy hogy hiába vágjuk fejből majd minden tanknak a képességét ha közben a gyakorlás meg a béka segge alatt van.

    pl: én már hetek óta nem játszottam fps játékot, ha most nekiállnék játszani day of defeat source-al szerintem úgy felmosnák velem a padlót hogy jajj, pedig nem kevés időt öltem bele ebbe a játékba is régen.
  • LazyPaul
    #36886
    Ezt a profile level-t én sem értem hogy minek, semmi haszna vagy értelme nincsen. Viszont ha inaktivitás miatt csökkentenék akkor sem változna semmi, a kifejlesztett, megvett járművek ugyanúgy megmaradnak.
    Az MM rendszer meg olyan amilyen (akárcsak a többi hasonszőrű játékban), a 'hasonló képesség' jelentése elég tág határok között mozog itt is.
  • Kissssss0 #36885
    "De látod pont ez a lényege a prémiumoknak, attól, h megveszi vki nem lesz ügyesebb."

    mintha ezt mondtam volna én is.

    "akiknek meg csak pénze van azok nem lesznek egyből top játékosok, tehát kell a skill oda is."

    na igen de hogyan fogsz te skillt szerezni ha minden egyes csatád inkább egy felpofozásra hasonlít? ezért kellene egy kompetitív rendszer(is) a játékba ami összhangban a MM rendszerrel hasonló képességű emberekkel rak össze téged.

    kezdésnek rögtön ott is van a profile lvl szint ami már 7+ éve semmire se jó csak a "port fogja", hozzá csaphatnának egy szint csökkentő rendszert ami folyamatosan csökkentené a profile szintet ha valaki hetekre vagy hónapokra inaktív marad, de ha az illető újra játszani kezd akkor hasonló szintű emberekkel rakná össze, még mindig jobb lenne mint szembenézni valami überelit 4 fős szakasszal.

    holnap meg.

    day 2 (Postponed) 14.07.20 14:00-22:00 GMT, 15.07.20 01:00-07:00 GMT.
  • mabbak
    #36884
    Most sincs toptier prémium, ebben mi a kétszínűség? XM-1 meg különösen rossz példa, már top br-be sem fér be, de amikor még befért akkor is nehéz volt vele játszani, mert folyamatosan felszívták 10.3-ba, ott meg erősen közepes teljesítményű a nagy Leo-k meg T80-ak (és egyéb MBT-k) között. Ugyanez igaz a többi prémium gépre is amik még beférnek top br-be.

    De látod pont ez a lényege a prémiumoknak, attól, h megveszi vki nem lesz ügyesebb. Tapasztaltabb játékosok tudják használni, akiknek meg csak pénze van azok nem lesznek egyből top játékosok, tehát kell a skill oda is. Egy tapasztalt, ügyes játékos meg ugyanúgy sikeres egy nem-prém géppel is. Gajadzsinnak meg mindegy ki veszi meg a prémium masinát, pénzük lesz belőle és nem kell a hellyel-közzel egybentartott balanszot vmi sokkal genyább megoldással elrontani a pénz miatt.

    Kajak nem értem miért baj az, h vki megvesz vmit amit nem tud használni mert még nincs tapasztalata. Nem mintha ezen múlna bármi is egy-egy csatában. Az illető meg majd megtanulja, h a pénzes cucc nem minden.
  • Kissssss0 #36883
    nem azzal van a gond hogy pénzt kérnek a munkájukért(senki nem dolgozik ingyen) hanem ahogyan a munkájukat próbálják eladni, főleg ezzel a kétszínű hozzáállásukkal.
    https://twitter.com/WarThunder/status/1088062026142892033

    e mellet tetszik vagy nem de bizony muszáj lenne végre bizonyos megkötéseket bevezetni az ilyen top tier tank/repülő vásárlások előtt, kötelező tier szint vagy crew level elérése például.

    máskülönben az eredmény ez lesz amit a képen is lehet látni, attól hogy nyakrafőre megveszel mindent még nem leszel taktikai zseni a tank csatákban, persze rá lehet vágni hogy ott van a test drive szórakozz vele de ettől még az average joe nem került közelebb ahhoz hogy legyen is esélye olyanok ellen játszani akik egy szinten állnak vele random csatákban.
  • mabbak
    #36882
    Szóval az is baj, h vki béna prémium gépekkel meg az is baj, h vki ügyes velük?

    Gajadzsin nyilván nem ajándékba csinálta nekünk ezt a játékot, vmilyen formában pénzt vár érte, legyen az prémium acc, prémium gépek vagy akár aranyért modok. Egyiket sem kötelező megvenni, azt meg tessék már leszarni, h más mit kezd a pénzével.

    Azzal vádolni őket, h leszarnak mindent és csak a pénz érdékli őket, szintén erős túlzás. Vannak hibás döntéseik meg vannak jók. Az elmúlt 7 évben rengeteg dologban hallgattak a játékosokra, nem mondom azt, h mindent úgy csinálnak ah "mi" akarjuk, de sokszor odafigyelnek.

    Kérdezem, de mi lenne szerinted a jó megoldás a pénz kérdésre?

    Legyen havidíj és akkor nincs ingyenjáték? Azt sajnos nem lehet, h teljesen ugyanazt kapják a fizetősök meg a nem fizetősök. Kozmetikai cuccokból kizárt, h elég pénz összejöjjön, h értelmesen fent lehessen tartani egy ekkora céget. Szóval marad az, h fizetős gépekkel kis előnyhöz jut az illető, h csábító legyen, de messze nem ott tartunk, h csak prémium gépekkel lehet jól játszani és nyerni. Ezért sem pay-to-win hanem pay-to-progress-faster.
  • Kissssss0 #36881
    redditen találtam :/
    erre vágyik gayjin legjobban, vegyél top tier tankot/repülőt, nem érted hogyan működik a játék? nincs skilled? leszarjuk... a pénzed már nálunk van.

    (délután négykor kezdődik a grind megint)
  • Kissssss0 #36880
    mai napi task is letudva, úgy néz ki gayjinék végre gatyába rázták magukat mert nem volt szerver probléma.
  • mabbak
    #36879
    Visszakerült a 3. napi csillag az acsik közé, júli 16-17. lehet megszerezni és a 2. napi mellett is megjelent a júli 14-15, szóval azt is lehet pótolni.
  • Kissssss0 #36878
    én már sajnos nem tudok szemet hunyni a faszágaik felett így 5 év után, főleg úgy hogy ezek sose szoktak belsős tesztelést/minőség ellenőrzést végezni az új munkáikon mielőtt feltennék a live server-re, wwm a legújabb példa erre.

    igen sajnos gayjinak sose volt az erőssége az érthető kommunikáció, gyakorlatilag én is csak sejtettem hogy day4 grind már élesben kezdődik hetedikén mert a listán nem volt oda írva mellé hogy "postpone", és be is igazolódott a sejtésem.
    https://wiki.warthunder.com/index.php?title=Season:_Road_to_the_West
  • mabbak
    #36877
    Én még a második napot megcsináltam, ma már a harmadik csillagomat gyűjtöttem be, csak ugye a mait már day 4-nek hívják, ma hajnalban lesz a day 4 második fele és holnap este meg van egy plusz idősáv amihez a "In addition to the game day №1" leírást tették közzé, ami gondolom nem a kimaradt harmadik csillagot pótolja hanem az első napi balfaszkodás miatt került be.

    Fórumon olvastam, hogy fognak lehetőséget adni a második-harmadik csillag újbóli begyűjtésére. Alapjában véve én elnéző vagyok gajadzsinnel, mert nem kiforott még a WW mód. Viszont megtanulhatnának már rendesen kommunikálni, ha nem írod be, hogy megy a 4. nap, akkor lehet észre sem veszem, meg adhatnának határozott véleményt a kimaradt csillag(ok) sorsáról.
  • Kissssss0 #36876
    azért kezdték a másodikkal mert rögtön a day2 grind kezdéskor 20 perc elteltével le is haltak a szerverek, és később se tudták visszakozni, így ki is eset az egész nap.

    erősen ajánlom gayjin figyelmébe a kiesett napok pótlását, máskülönben keresztet vethetnek végérvényesen a WWM módjukra.
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2020.07.07. 20:32:06
  • mabbak
    #36875
    Ma rossz élményem volt. :D

    Sajnos a kommandereink nem értették meg, hogy azért kapunk ki feszt, mert nem képesek a légi egységeket a csatába irányítani, az ellen meg hozta folyamatosan a cas-t a nagy a mapon egy-egy ütközethez. 5 meccs alatt nem sikerült egy győzelmet sem elérnünk, nade a 40 killből, egy kör alatt 5 vagy 6 killből meg a "legyélelsőháromban" feladatokból összejött a mai csillag is.
  • mabbak
    #36874
    Furcsán címezik ezeket a napokat, tekintve, hogy 2. napnál hagytuk abba. :D
    Mondjuk azt látom, hogy beraktak plusz egy napot, a naptár szerinti 3. napot, ennyi erővel lehetett volna azzal is újrakezdeni...
  • Kissssss0 #36873
    ma elkezdték megint az eventet, day 4 kezdéssel.
  • mabbak
    #36872
    Nekem ma jó élményem volt vele. Egy elég kazuár squadronba léptem be amikor elkezdték squadron gépeket kiszórni gajadzsinék, és most sokan összejöttünk, találkoztam magyar sráccal is, 5 kör alatt össze is gyűjtöttem mindent ami a csillaghoz kellett, szóval élveztem. Kíváncsian várom a folytatást.
  • Kissssss0 #36871
    ééés ennyi volt, lehalt az egész event. :DD gg gayjin.