14
  • shamanist
    #14
    Remélem tanultál belőle! :-D
    Legközelebb vigyél valami drága, új hardvert helyette, mert nem tudod megcsinálni. A régit meg vidd magaddal (mint a piócás ember az Indul a bakterház-ban) hisz a "rontást" ki kell vinni a házból...
  • chuky123
    #13
    Lényeg hogy az "akció" után tele lett a zseb és mindenki jól járt.
    Kivéve az adófizetők de azokat mindenhol lesz*rják.
  • gothmog
    #12
    Ez meg az az eset, amikor adott személy egyvalamihez ért, és ebből arra a megállapításra jut, hogy akkor nyilván minden máshoz is.
  • picket
    #11
    Én simán elhiszem, hogy ennyire hülyék. Nagy cégnél, vezető beosztású "személy" számítógépét kellett megnézni, mert "hackertámadás érte a gépét". Nézem, mozog az egér pointer, mert csillogó felületre rakta az optikai egeret. Elmagyaráztam neki, hogy miért van, és hogy mit tegyen, mit ne. Akkora leb@szást azóta sem kaptam, mint akkor, mert én - a szakember - meg merészeltem kérdőjelezni az ő - a technikai analfabéta - állítását. Ilyen lények vannak vezető pozícióban. Én bármit elhiszek.
  • ugh
    #10
    A vicc az, hogy elmeletileg "szakemberek" kene uljenek ott is.
    De ugy latszik ott is ugy van mint itt. Allambacsinak az dolgozik aki a versenyszferaba nem kell, mert hulye, vagy csak nincs munkabirasa.
    Vagy szefmesternek van igaza es hardware mutyi...
  • gothmog
    #9
    Hekkerrel, vírussal és kalózzal még mindig meg lehet vezetni bármilyen hivatalt. Ezek ilyen univerzális hívószavak.
    Például:
    Miért omlott össze az e-útdíj rendszer? Mert meghekkelték a kalózok egy vírussal.
    ...aha. persze.
  • asgh
    #8
    Szerintem a zorbánfasizmus miatt emigrált szdsz-esek lehettek, ők utaztak anno sulinetben meg kakaóbiztos számítógépben.
  • SanMaster
    #7
    Egyértelmű, hogy mutyi volt
    - "Te, Dzsó, van itten pár új hardver, de nem tudom elsózni"
    - "Májkel, ne szarj be, vót itt valami virnyus támadás, leselejtezünk MINDENT, nekem adsz 20% és hozhatod azúj gépeket. Most voltam valami éhes országban ejurópában, valami hungári ott sokat tanultam"
    - "Ok, Dzsó"

    Így történt
  • Sajátvéleményem
    #6
    Ez így igaz... és idióták
    Csak nem a FIDESZ ott is az úr?
  • god25
    #5
    Gyakorlatilag lefuttatak egy PC mutyit. Ennyi.
  • kvp
    #4
    Rootkit-ek eseten az osszes sajat firmware-rel szerelt keszuleket le kell gyalulni, tehat ujratelepiteni a firmware-eket, aztan osszerakni mindent es ujratelepiteni az operacios rendszereket is. Ezt tul macerasnak tekintettek es egyszerubb volt leselejtezni mindent, mert az allami penz nem szamit. Uj gepet venni meg egyszerubb, mint mindent szetszedni, majd osszerakni. Mondjuk ha az adatokat atmasoljak es/vagy nem ellenorzik az osszes mobil adattarolot (pl. pendrive-ok) es az osszes backup peldanyt akkor jo esellyel a fertozes vissza fog menni az uj rendszerre is.

    Gyakorlatilag ott tartunk, hogy ha kerekcsere kellene egy autonal, akkor az amerikai kormanyhivatalok egy reszeben inkabb vesznek egy ujat. Nem kereket, autot! Azt mar vegig sem merem gondolni, hogy mi tortenik amikor megtelik a kocsiban a hamutarto. :-)

    ps: Egyebkent a fenti kormanyhivataltol egyszeruen elvettek az it rendszere feletti felugyeleti jogokat, ugyhogy a jovoben a kozponti rendszereket is felugyelo kormanyhivatal biztositja szamukra az it szolgaltatasokat.
  • KopaszIsten
    #3
    "sőt, billentyűzeteket és egereket is" Itt tartok az olvasásban. Konyítok az IThoz, mert programozói fősulit végeztem, de árulja már el valaki, hogy hogy lehet megfertőzni egy billentyűzetet, egeret! De folytathatnám a felsorolást a videokártyával, processzorral, stb. Max az adattárolókat lehet megfertőzni... (Esetleges BIOS fertőzést orvosolja az elem kivétele. Ilyenkor visszaáll a beégetett gyári alapbeállításra.)
    Szóval, ha biztosra is akartak menni, akkor is elég lett volna a háttértárakat kidobni. Na de ha azon fontos adat van, amit át kell menteni, akkor meg ugyanúgy a fertőzés is átmehet...
    Esetleg a nyomtató lecserélése lehet még logikus lépés. Hallottam olyat, hogy azt hardveresen meghackelték, hogy illetékteleneknek továbbítsa a dolgokat...

    Valaki jól jár(hatot)t a kidobott jó cuccokkal -, nem beszélve aki szállította az új cuccokat-, bár nem tudom mennyire jó gépek voltak. Mármint játékra. :)
  • Szefmester
    #2
    De nem fogják... itt biza zsebre ment a pénz pár emberkénél.
  • szombi
    #1
    Ezek még a kábelt is kibontanák a 2 méter vastag betonból mert vírusos.
    Az ilyen szintű hülyeséget büntetni kéne!