121207

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • darkSectorxxx #98234
    Pontosan de ők döntenek, mert ők contentet akarnak többet, a hardver nem kényszeríti őket content-re.
  • Tinman #98233
    De azért fejlesztői döntés az alacsonyabb frém, mert a hw keretei szűkösek.

    10+ éve mondogatom egy Maya-s haver munkáit látva, hogy szédületesen le vannak maradva a jelenlegi csúcs hardverek attól, amit a grafikusok, designerek elképzelnek. Nem véletlen, hogy a fejlesztés úgy zajlik, hogy a csapat megálmodja mit szeretnének, a programozó meg megmondja, hogy ebből mi fér bele a vasba. AAA címeknél mindig sokkal kevesebb, most az indifosokat hagyjuk.
  • darkSectorxxx #98232
    A hardver mindig végtelen fps-ről kezd, az hogy abból 30 lesz az a belepakolt content, ha nem tennének annyit, és úgy akkor tudna 1080p 60fps-t.
    Igy általánosan, hogy 60fps, így kijelentve tudná bármi, az hogy PC-s High vagy Ultra mindőségben, na azt nem, vagy ritkán.

    Viszont nem is várom el. Én legalábbis.
    Legyen csak 30, de az gecire stabilan akkor.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.10.27. 08:19:50
  • Tikal #98231
    nem e?
  • darkSectorxxx #98230
    Frémről tudjuk, hogy fejlesztői döntés mindig, nem hardverfüggő.
  • TDC Geronimo
    #98229
    Én vártam azt a "durva" részt, amit annyira beharangoztak, de valahogy nem jött. Volt persze 1-2 kemény rész, de semmi extra
  • mucsácsó
    #98228
    jhah, valahogy tényleg sokkal földhözragadtabb az egész, de mégis durva :) még nem értem a végére, viszont a londoni nightvisionös pálya az kibaszott durva volt szerintem, ott tényleg olyan érzésem volt néha mintha egy filmet irányítanék :D
    meg hát azért van egy pár jelenet, ami szerintem gyengébb lelkületű embereknél kicsapja majd a biztosítékot - amolyan MW2 repteres mészárlások szintjén :D
  • TDC Geronimo
    #98227
    Sokkal realisztikusabb, "grounded" mint az eddigiek. Nincsenek olyan nagy, lehetetlennek tűnő set piecek benne. A nightvision missionök meg hihetetlen intenzívek, főleg ezzel a graffal. HDR implementáció egyik legjobb
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.10.26. 21:19:07
  • Kandurex
    #98226
    hmm...engem is vonz, lehet februárba berántom
  • TDC Geronimo
    #98225
    PS
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.10.26. 20:14:39
  • mucsácsó
    #98224
    közben végigtoltam a CARRION alfa demót (Steam) - nagyon jópofa cucc, a teljesre biztos benevezek majd jövőre :D és amúgy rohadt egyszerűnek tűnik videókról, de mégis hiphop szitává tudnak lőni :D
  • Kandurex
    #98223
    PS-n vagy PC?
  • mucsácsó
    #98222
    jhah igen, ez örök baj - már a bétában is feltűnt -, és a BF-ekben is elég sokszor előfordult anno ez Conquestben :(
    mondjuk én csak simán TDM-et püfölöm, tudom legegyszerűbb, de valahogy mégis ez foglal le leginkább :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2019.10.26. 20:09:07
  • TDC Geronimo
    #98221
    Nekem is tetszik multi csak sajnos rengeteg a kemper és alig mennek az objectivere
  • Moby
    #98220
    A mai napig nincs teljesen jól megoldva a win hdr kezelése, és bár fejlődik, de messze még a jó megoldás. A játékok kezelik/kezelgetik persze, azzal nincs akkora gond, de ez önmagában nem elég.
  • Tinman #98219
    Szvsz a 4k HDR nem tud jól érvényesülni kicsi kijelzőn, vagyis a szokásos 24"-os monitorokon. Kell ide az 50"+ keményen. Nekem eszem ágában nem lennek HDR képes monitort venni, rettentő kicsi ehhez az egész összhatáshoz... persze, tudom ülj közelebb, de na...
  • Tinman #98218
    Fura amit mondasz, hogy a PC HDR leszakadva kullog... ha jól tudom közel 150 cím támogatja már és nem csak fisemfos vackok, hanem nagy címek!
    Pl. a Hellblade is az 1.3-as patch óta tudja és baze, ahogy ez itt lefolyik az arcomba. Hugh
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.26. 19:28:40
  • Moby
    #98217
    A köv 4-5 évben nincs realitása merőben új technológia vagy felbontás széleskörű bevezetésének.
    A konzolok 2016 tolják a 4K hdr-t. A tévégyártók mostanra kezdik felvenni a ritmust, nade vásároljatok 4K HDR pc monitort. Ha tudtok.
    A mai technológiák kvázi irracionális igényeket ekégítenek ki, amiknek a megteremtése irracionális mivoltjuk miatt elképesztően nagy, és időigényes feladat. A 4K ról majd a 8K-ra terelni a népet...évtizedes kihívás lesz. Egy soha meg nem fogalmazódó, semmivel alá nem támasztható, évtizedek óta tartó sokadik evolúciós folyamat újabb lépcsőjét megugrani nem ugyanaz, mint a tíz éve létező mobiltelefónia irracionális csúcsait megkapargatni. És már az is egyre nehezebb kenyér.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.10.26. 18:52:36
  • mucsácsó
    #98216
    hát meg esetleg mégis jönne is ilyesmi, akkor majd ott lesz a midgen "váltás" Pro módra - VAGY egyszerűen rövidebb lesz a kövi gen, mivel ugye eredetileg ezt sem tervezték volna ilyen hosszúra elméletileg
  • mucsácsó
    #98215
    király! jó ezt látni :) már több helyen is olvastam, hogy magasztalták, úgyhogy biztosan nem szar...
    csak az a "baj", hogy nem tudok szabadulni a multitól picsajó lett az is szerintem, van pár nagyon fasza map, és eléggé változatosak is :)
    jhah és amúgy meglepő módon nagyon jól megy a crossplay, simán szétlövik a seggemet a controlleres arcok... :D
  • Moby
    #98214
    Hogy 5-6 év mi lesz a más kérdés. Addigra az következő utáni generáción fogunk agyalni.
  • Moby
    #98213
    Ha jön is, nincs olyan piaci helyzet, hogy a fogyasztokat be lehetne terelni rá. A 4K HDR se tart sehol, a konzolok az úttörői, a pécé leszakadva jön hátul, a streaming meg fasorban se. Tudják ezt a gyártók is. Nincs itt az ideje új technológia bevezetésének, mert a jelenlegi se tart sehol.
  • j0nNyKa
    #98212
    és -nemakaromazördögötafalrafestenide- mi a garancia arra, hogy a következő 1-2-3-4-5-8-10 évben nem jön ki valami olyan technológia, amihez megint úgy kell utánfoltozni a konzolokat? ne legyen így, csak kérdem, hogy látjátok
  • TDC Geronimo
    #98211
    Cod kampány lepörgött. Szerintem az eredeti MW óta ez volt a legjobb.
  • Moby
    #98210
    Ennek a szerencsétlen ps4+xbox one generációnak kellett egy átlag élethossz alatt megcsinálni a fullhd és a 4k váltást is. Úgy, hogy közben végig kellett cipeljenek egy nyomoronc processzort. Le a kalappal mindenki előtt, megszenvedtük mi is. A most jövő generációval érik be a sok munka. Eljöttek a fasza 4k kijelzők, jönnek a fasza konzolok. Jó játékok kellenek, és konzolmenyország.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.10.26. 18:33:57
  • Moby
    #98209
    Jó cpu+jó gpu+ssd+nincs felbontásugrás. Ritka optimális környezet lesz most ez a konzoloknak.
  • mucsácsó
    #98208
    hát azért 1080p@60FPS azért most megy már Prőn/X-en, nem? legalábbis jópár játéknál :D bár ugye nem annyira divat manapság a stabil frém

    mondjuk ahogy Moby is írta, nyilván egyszerűbb azért egy adott fix "sztenderd" vasból kisajtolni azt, amit egy hasonszőrú PC-ből nehezebben menne, de igazából ez mindig is így volt :D

    meglássuk... még a 4K@60FPS talán annyira nem lehetetlen (max nem minden játéknál) - viszont ilyen hogy 8K-pletykák, azt tényleg el lehet felejteni sztem... :D ...legfeljebb PS5 Pro egy 3-4 év múlva, ha lesz olyan :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2019.10.26. 18:28:18
  • Tinman #98207
    Moby optimista, az új nextgennel kapcsolatban. Ez reménykeltő :-)
  • Moby
    #98206
    Simán lenne olyan beállítás, amivel elmenne egy gyengébb konfigon is, és ha az egy fix hw, ami kellően kiegyensúlyozott, akkor ez nem is akkora meló. Ráadásul a konzolok teli vannak olyan spórolós technikával, ami pécén nem létezik. Ott minden bruteforcol, és a felhasználó is igyekszik inkább felfelé tolni a csúszkákat. Xbox one x most is viszi 4K-ban 30-al. DF elemzése alapján nem jelenthet gondot ugyanilyen settings mellett a 4K@60.
    Továbbra sem azt, és nem úgy kell tudnia, ahogy a 6-700k-s pécének. Azt kell tudnia, amit most a pro és az X tud, de gyorsabban. És ezzel aligha lesz gond.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2019.10.26. 17:59:04
  • Tinman #98205
    1080p 60 szerintem meglesz a legtöbb esetben, de 4k-ban?

    Most tolom a Hellblade Senua's-t PC-n, 4k, 60 frém, HDR ON. Nyilván a bokám lefosása megtörtént, az állam az ágy alá gurult, de egyrészt a 3250 Ft-os kábel kitart, másrészt ez egy vastagon fél milla feletti konfig és bizony a postprocessingből picit vissza kellett vennem, de nagy ritkán még így is befigyel egy 5x frame érték.

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amit a 6-700k-s PC nem tud most, azt a PS5 se fogja tudni az biztos k. élet 200 bruttóért.
  • TomStorm
    #98204
    G.Miller is így gondolja
  • TomStorm
    #98203
    Ez nem válasz volt,véletlen.
  • TomStorm
    #98202
    Eddig volt eső RDR2-ben?Mert szerintem nem.Legalábbis tuti kiszúrtam volna ezt az okádék(már bocsánat) effektnek nevezett illúzióromboló valamit!
    Inkább kihagyták volna..

    Remélem DS odabasz az eddigi felhozatalnak!Vagy a JFO!
  • TDC Geronimo
    #98201
    HDRt látni kell egy jó TVn és onnan nincs visszaút. Főleg ilyen játékoknál, ahol jó az implementáció
  • mucsácsó
    #98200
    HDR-t nem vágom, viszont RTX fasza, és jól is fut még azzal is ultrán (nahát..) - viszont a gunplay az továbbra is kibebaszottul jó, nagyon élvezetes lőni benne :D

    ha valamit, akkor azt tényleg nagyon odatették benne... brutál jó :) nem tudom mi a receptje, de manapság egy kezem meg tudom számolni azokat az FPS-eket, ahol _TÉNYLEG_ fasza érzés a lövés :) nem-nem, Destiny az totál lófasz ehhez képest..

    én csak sima TDM-eztem eddig kizárólag - betaban ground waroztam, az tényleg BF-ripoff egy az egyben, csak valahogy azért hektikusabb volt elsőre. mapok faszák eléggé, dehát bőven lesz mit tanulni :)
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2019.10.26. 02:13:58
  • TDC Geronimo
    #98199
    Hát ez a multi is beszarás. Ground war tiszta BF

    HDR implementáció csillagos ötös a játékban.
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.10.26. 01:37:23
  • mucsácsó
    #98198
    Rendben, köszönöm szépen! :)
    megfontolom a 27"-t nagyon gyorsan, mert most még perpill van (még _EGYELŐRE_...) egy 144Hz-es IPS, 1ms-es [tudom-tudom, az biztos nem annyi, pláne IPS panellel, de na] új AOC modell 82k-ért, ami eléggé befutó lenne - (eddig 60k-ért volt a 24", de új készletes ára már 80k annak is, hála a kurvajó árfolyamoknak...)

    igen-igen, ez így is van - 1 év múlva viszont PS5-re már sztem kb "belépő" kategória lesz a 1440p (bár nyilván lesz FHD is még kövi genre azért)...
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2019.10.26. 00:53:39
  • TomStorm
    #98197
    És még Ps-hez is jó lesz ha esetleg kedvet kapsz monitoron hozzá!1440p viszont nem támogatott Ps-hez
  • TomStorm
    #98196
    27"-hoz még jó a FHD!
    Nem hiába Samu csúcsai is Fhd(32:9 ami 2db 27" Fhd-nek felel meg).
    32"-nál kell az 1440p
  • mucsácsó
    #98195
    Totál egyetértek, a gunplay sztem is egyik - ha nem a legjobb - amit FPSben tapasztaltam...es a ragdoll is! Érezni végre, hogy van súlya a testeknek!