121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • mucsácsó
    #101717
    Biztosan, ennyire nem lehetnek idióták :D
    Fura, de ettől meg a devkit is esküszöm szebb - pedig sose gondoltam volna, hogy ezt mondom majd egyszer :D
  • Tatyla
    #101716
    a rajz de ez a kép is köpedelem,nagyon remélem hogy fake
  • Moby
    #101715
    Rusnya egy darab, annyi bizonyos :)
  • Tikal #101714
    :DD
  • mucsácsó
    #101713
    hát ha real is, akkor ez valami elbaszott szar fos prototípus, amit egy délután alatt dobtak össze össze másnaposan valami 3D-nyomtatóra rátenyerelve :D
    semmi szimmetria, meg most voltaképpen ez lecsapott amorf X-alak akar lenni, vagy ezmiez? nemhinném srácok.... :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.01.17. 17:15:38
  • Zóanagyvarázsló
    #101712
    Igen, részint erre céloztam a preferáltnál érzelemdúsabb jelzővel, hiszen a topikban többeknél többről van szó. De ez nem baj, amíg nem vakítja el az embert.

    Nálam egyértelműen a PC a preferált, mert szeretek egy eszközzel lefedni minél több mindent, mégiscsak azon tudom testre szabni magamnak az élményt, azon vannak multihoz megszokott társak, BC stb. De ahogy a PS3 is háttérbe szorította egy időre, úgy még nem tettem le arról, hogy a nextgenben lesz olyan ajánlat, mely kiüti egy időre a PC-t, azaz egy darabig fő játékplatformmá válhat, és ezzel halaszt egy bővítést. (Korábban proci és RAM mindig jól jött melóhoz is, most egy darabig elfut már az Excel és a böngésző. Játékok alól általában később fogy el a hardver az én türelmemmel.)
  • Moby
    #101711
    Ezt csak a tegnapi 4chan-en felbukkant kép alapján készült rajz inkább. Bár ha egymástól független dolog, akkor még az sem zárható ki, hogy real, bár az elég nagy LOL lenne, ha 4chanre leakelődne valami :)

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.01.17. 15:36:49
  • Zóanagyvarázsló
    #101710
    Éppen az a kérdés, hogy működhetne-e másként, mint most. Ahogy régen is másként volt, nem a mostani first-party dominancia ment, a PS2-érában rengeteg volt a third-party exkluzív, és hiába jöttek később a többi platformra is a GTA-k, rengeteg Sony-konzolt eladtak.

    Ha üzletileg nézem, én csak akkor nyitnék, ha az egész ökoszisztémámat tudom terjeszteni. Játékosként viszont a 100%-os nyitást szeretném megélni.

    És ja, a régi konzolok mások voltak, ahogy a PC-n játszódás meg sokkal macerásabb volt. Van persze a régi helyett online meg szósöl meg ilyesmik a maguk előnyeivel.
  • TDC Geronimo
    #101709
    Hát remélem nem.
  • Seth
    #101708
    Igaz, nem igaz, ,de ugyanaz leakelte,aki annó a devkit-et



    Melegedni fog, és megint kurva hangos lesz ugye ? :D
  • j0nNyKa
    #101707
    sokáig bírtad amire kértelek
  • Tinman #101706
    "szeretett platform"

    FanboyZ? Nahát...

    Egyik platformot se szeretem. A játékokat szeretem és azt a platformot, ahol azt a méltó körülmények között lehet futtatni. A PS4 ingyen se kellett volna, ha nincsenek túszai. Alig várom, hogy leperegjen ami még hátravan rajta exclu és eladjam valami félkegyelműnek.
  • Tinman #101705
    Szokás szerint a témához nincs már elég erőforrásod hozzászólni, annyira leterhel a személyeskedő böfögés.
  • Tinman #101704
    Nem nagyon emlékszem rá, hogy mikor fagyott ki nálam utoljára játék... hopp, de megvan... X360-on a Hunted Demon's Forge.
  • Tinman #101703
    Egyrészt PC-n nem csak 1$-os vásárlások vannak, ez durva csúsztatás. Másrészt tele van a PC, PC only címekkel és kaszálnak vele. Harmadrészt a konzol excluk nem termelnek semmit PC-re. Játékot fejleszteni meg platform függetlenül is megéri, ha jó játékot fejlesztesz venni fogják, mint a cukrot. Közben a mobil/tablet gaming meg letartolta a piacot... szerencsére itt van nekünk a konzol, ami majd megmenti a játékipart és lehet mire ácsingózni
  • darkSectorxxx #101702
    Ez mennyire hivatalos?
  • darkSectorxxx #101701
    US link nem volt.
  • ppista
    #101700
    Én a PS2-ig egy gondtalan játékos voltam. Jöttek a cuccok, bepattintottam a gépbe, és már toltam is. Nem aggódtam, mert tudtam, hogy a termék technikai értelembe "nagyjából" hibátlan. PS3-nál minden megváltozott. Begyűrüzött a pécén lmár régóta meglevő és elfogadott igénytelenség, a játékok félkészen kiadott divatja, amit majd úgyis "peccselnek" a kiadók. Halálom az egész. Soha nem fogom megszokni, csak beletörődni.
    Az exkluzívok egyik célja, hogy feltuningolja a a játékosbázist az eladott konzoloknak köszönhetően, majd szélesre tárva a pénzfiókot, várja a multiplatformból befolyó jogdíjakat. Ezekből a pénzekből meg csinálnak fasza exkluzívokat megint, és a felhasználó és a kiadó is mosolygó arccal tér nyugovóra. Remélem még jó sokáig.
  • Zóanagyvarázsló
    #101699
    Megjegyzem, én PS3-on szítvam a legtöbbet. Nem csak a performansz, a letöltés, a store, illetve a library hiánya miatt, de voltak bugok és fagyások is bőven. Voice chatet meg úgy sikerült egy játékban összehozni, hogy az PC-ről ment.

    Értem én, hogy a PS4 jobb már, de annak idején is sokan a kényelme miatt választották a konzolt. Nálam a játékok miatt ment a PS3, de a "kényelme" egy fekete lyuk az általam átélt felhasználói élmények sorában. Érdekes egyébként, hogy PC-n kisebb gondjaim szinte csak MS-játékokkal vannak co-opban, de azok Boxon is létező hibák. Gondolj bele, amikor portforwardolnom kellett a co-ophoz, és a megtalált és sikerrel alkalmazott guide szerint a boxosoknak is kellett. Igazi konzolos élmény lehet.
  • Zóanagyvarázsló
    #101698
    Mint véleményt értem, de amúgy miért releváns, hogy neked nem opció? Az a kérdés, hogy másnak az-e. Ahogy mondod, konzolok virulnának multiplatform játékok esetében is. Más kérdés, hogy melyik mennyire, hiszen a Sony - eddig - a kizárólagosságra épített.

    Persze eddig is megvoltak a topikban az önző tendenciák ("vegye meg a Sony a Rockstart, hogy a GTA csak a miénk legyen!"), de nem értem, hogy ez miért jó.

    Mármint azt igen, hogy az ember szurkol a szeretett platformjának, félti a pozícióját (más kérdés, hogy egyenesen monopol helyzetnek is képesek drukkolni, ami már önsorsrontó), tart attól, hogy a változás a szeretett játékait és ökoszisztémáját rosszul érintheti. Ezek legitim érvek, de ugyanakkor a rendelkezésünkre álló információk alapján nem is a legszélesebb látókörűek, legalábbis nem annyira, hogy tíz körömmel kapaszkodni kelljen beléjük.
  • Ulthanito
    #101697
    Ha itt bárki is túsz, az te vagy, a saját rigid gondolati világodba zárva, saját magad által fogva tartva.
  • Zóanagyvarázsló
    #101696
    Mint kiadó, nem mint tulajdonos. A Horizon elengedése mindenképp szintlépés lenne (jogilag Uncharted-szint, bár az durvább lenne, mint a branddel jobban azonosított franchise), ha erre folyamatként tekintünk (ahogy ezt a second-party QD futva hagyásakor sem tudtam), de még nem tudjuk, hogy az-e, illetve milyen jellegű folyamat.
  • n000rbi
    #101695
  • Moby
    #101694
    KZSF pécé megjelenés mikor van, nem tudjátok? Nem találom sehol :(
  • ppista
    #101693
    Rengeteg olyan ember van, a környezetemben is van pár, aki a hideg ráz a pécén való játéktól. Mert van benne szopásfaktor, bőven, ha valami nem smakkol. Állandóan röhögök a mai napig, amikor a két izzig-vérig pécés kollégám, (én csak úgy hívom őket: "És mit eszik? a reklámból véve a szlogent), sápítozik, hogy most ez fagy, az fagy, nem megy, kidobja, el sem indul(most a MH Iceborn kiegészítőjén szopnak, amit megvettek!), és keresik a neten mi a megoldás.
    Nekem ez nem opció, és még millióknak sem. Szóval hiába lenne minden mindenre, a konzolok akkor is virulnának, de ezt már szászor kitárgyaltuk. Legyenek csak konzolexkluzívok még sokáig, és akkor az én végtelenül önző és egyszerű lelkem is boldog lesz.
  • n000rbi
    #101692
    A pénz nem a 1 dolláros pc-s vásárlásokból és warezból lesz, hanem a konzolokra eladott példányokból. Ha nem lennének konzolok, nem lenne mire ácsingózni, mert nem érné meg játékot fejleszteni.
  • Tinman #101691
    A konzolok annak idején azért jöttek létre, hogy a szülők a gyermekeiknek egy olyan szórakoztató masinát vegyenek, mely a lehető legegyszerűbb és lehető leginkább a játékra van kihegyezve. Az árat is eszerint pozicionálták be, ergo mindig alacsonyabb áron voltak vehetők, mint egy személyi számítógép, ami meg inkább minden másra volt alkalmasabb. (Ez alól nagy kivétel ugye a C64, ami a mennybe ment, mert mindenre jó volt.) Aztán változott a világ, a személyi számítógép egyre inkább vált gaming mekkává, miközben a konzolok továbbra is megmaradtak az eredeti felállásban, persze kibővítve olyanokkal, mint a filmnézés, zenehallgatás, etc. De az áruk továbbra is próbál mindig a személyi számítógépek (most hagyjuk a Raspberry-féle vonalat, mert az nem erről szó) alatt maradni.

    Elérkeztünk a kérdésedhez. Nem a fejlesztők a túszok, hiszen azok megvalósíthatják az elképzeléseiket a Sony pénzéből, de ezáltal a játékaik jó eséllyel túszok lesznek, hozzákötve egy fix hardverhez. A játékostársadalom továbbra is nagyon vegyes, de az egyik játékosnak sem jó, hogy azért nem játszhat a Zeldával, Bloodborne-al és kismillió társukkal, mert az egy rom hardverhez van kötve.

    Ezt ezer éve már több fórumon is megtárgyaltuk, hogy ezek az excluk valójában túszok. Vannak túszok, melyeket idővel szabadon engednek és azok a játékosok is élvezhetik, akik nem tudják, vagy nem akarják az adott konzolt megvásárolni, de igaz ez visszafelé is: Ami PC-re exclu, az nekünk jó, ha jön többi platformra.

    Jöjjön! Miért jó az nekem, hogy x és y nem játszhat vele? Mi ez az önző baromság?

    "Játékra meg a konzolnál."

    De ez már nagyon nagyon régóta nincs is. Amikor PC-n szebb, jobb, több az adott cím, akkor a konzol nem több egy megalkuvásnál. Az excluk ezáltal kényszer megalkuvások. Ha le akarod tolni a BB-t, egyetlen lehetőséged van és pont. Nincs az, hogy tolsz a hardverbe még pénzt és máris szebb lesz és jobban fog futni. Kapod a hibáival együtt, nesze, ez van, ezt kell szeretni.

    Engem nagyon érdekelne egy olyan világ, ahol minden cím jön, minden platformra, van lehetőséged szebb és jobb formában tolni az adott játékot és ekkor megnézni, hogy mennyi PS4 és Switch fogy. Nekem ezek ingyen se kellenének, ha a túszaik jönnének olyan platformra, ahol a hardver nem szab ennyire gátat a kreativitásnak.
  • ppista
    #101690
    Túsz??? Na cseszd meg, ez se hallottam még.
    Oké, legyen túsz a Guerrilla, meg a Naughty, meg az összes többi. Nem akarom a Sony-t piedesztálra emelni, de van rá esély, hogyha ők nincsennek ezek a csapatok mögött, akkor az általuk kreált játékok sem lennének. Esetleg az Activision-nak csinálnák a következő Cod-ot, vagy besegítenének a sokadik GTA-ba, vagy AC-be, vagy millió másba. Persze az is lehet, azóta ők lenneének a független fejlesztők Cézárjai.
    A legjobb dolog számomra, és az ipar számára, ezek a "túszok", mert így sarkalhatják a konkurenciákat jobbá tenni. SZERINTEM!
    A pécé témához igazából sokat nem tudok hozzátenni, mert én munkaeszköznek tekintem, nem játékgépnek, ezért is kerülöm széles ívben a szabadidőmben. Erre is találták ki még a középkorban, és arra nincs is jobb. Játékra meg a konzolnál.
  • Moby
    #101689
    Ja igen: meg akkor már csinálják rendesen: jöjjön minden xboxra meg switchre is. És akkor van olyan tényleges kínálat, amiből választani tudok :)
  • Tinman #101688
    Mi ebben a fura? A Heavy, Detroic, Beyond mögött nem a Sony állt, mint kiadó? Akkor?

    A Horizont a Guerilla fejlesztette, a Shellshock-ot PC-n még én is letoltam anno. Gondolom timed exclu volt ez, csak titokban kellett tartaniuk.

    Az itteni szomorúság mélyén, meg az van, hogy leszenvedték 30 frémmel, felszálló turbinákkal. Nekem csak 10$ bukó, mert annyiért vettem, de nekik már beégett a fülükbe/retinájukba az "élmény".
  • Moby
    #101687
    >Mindazonáltal azt nem hinném, hogy egy-egy évekkel később dobott csonttól összeomolna a Sony, de ha day1 jönnének, akkor sem.

    Nem, de azért látjuk az MS-nél, hogy nem ez a sikerhez vezető út alapköve. Kivéve, ha időközben megvették csendben az nvidiát.

    >akkor a játékosnak az a jó, ha jön mindenre.

    Én emiatt nem vagyok búskomor. Sőt. Igazából kurvára ráférne a sonyra egy mocskos nagy maflás már. Úgy tűnik nem várják meg, hogy bekopogjon az ajtón, házhoz mennek érte.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.01.17. 08:07:55
  • Ulthanito
    #101686
    Tele volt itt a topik vele, görgesd lejjebb.
  • Ulthanito
    #101685
    Akkor sokat várhatsz rá, ugyanis majd egyszer, valamikor a konzolok megjelenése után jön csak a játék, launchra nem lesz kész.

    Azaz, az bőven 2021-ben valamikor. Vagy 22-ben.

    Engem amúgy egyáltalán nem izgat, hogy eltolták. Nem csak azért, mert a játék egyáltalán nem izgat, hanem valahogy kinőttem már bármilyen játék picsogva várásából. Ha bejelentenék a Bloodborne 2-t, és után eltolnák fél évvel, az sem érdekelne. Még olyan 5-6 éve képes voltam én is nagyon várni valamit, de most a legnagyobb kedvenceim sem hatnak meg, ha kicsit késve jönnek.

    Mindig van mit bepótolni, könyvekből meg sokszoros a backlogom a kurva játék miatt, így legalább ott is be tudom hozni az elmaradásaimat.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2020.01.17. 08:00:55
  • Zóanagyvarázsló
    #101684
    Én még kivárnék ezzel, még mindig nem hiszem el, hogy nem a PS Now-ról van szó.

    Üzletileg a döntés szerintem is fura lenne: az az érdekük, hogy az ökoszisztémájukra csalják a játékosokat (netán azt is hoznák PC-re? fizetős multival vagy nélkül?), hogy náluk költség a pénzt a royaltyért, illetve gyarapítsák a PS Plus táborát. Ez a lépés már inkább a (saját) hardvermentes távolabbi jövőbe mutatna. Persze Horizon 2 és PS5 hájpolására emellett jó lehetne. Mindazonáltal azt nem hinném, hogy egy-egy évekkel később dobott csonttól összeomolna a Sony, de ha day1 jönnének, akkor sem.

    Az itteni búskomorságot viszont nem értem. Ha nem érinti a játékok gyártását (értsd: jönnek ugyanabban az ütemben, minőségben és "jellegben"*), akkor a játékosnak az a jó, ha jön mindenre.

    Jóval érdekesebb, hogy egy boxos pletyka szerint pedig az új MS-konzol egy az egyben PC lesz, akár steamelni is lehet rajta, szóval vicces lenne, ha arra is érkeznének így PS4-exkluzívok, mert úgy már a hardverárak közelebb állnak egymáshoz, ahogy a "konzolosság" is.

    De egyelőre ezekre pletykaként tekintek.

    *Például nem butítanak le RTS-t PC-n, hogy kontrollerrel is játszható legyen.
  • Moby
    #101683
    Nincs itt bebetonozva semmisem. Ez nem olyan, hogy lejárt a szerződés, és mehet a picsába. Nem is olyan, hogy kiment, mint a Detroit. Nem 1st party, ez van. Itt a sony játékok atyaúristenének a cégének, a legbelsőbbkörös belsőkörnek a játékai mennek más platformra. Nincs ember, aki egy lyukas garast tenne bármilyen más exre. Inkább csak az a kérdés, mi és mikor megy ki legközelebb. Megmagyarázhatatlan, értelmetlen, szükségtelen, céltalan, védhetetlen hibás lépések. Pontosan ugyanezek jellemezték a MS-t a jelenlegi generáció indulásánál. Náluk még a pécé portok is inkább magyarázhatók, mert az is az övék. A sony meg közben szépen megtanítja a ps vásárlóknak a timed ex fogalmát. Ők eddig kimaradtak a jóságokból...
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.01.16. 23:20:10
  • mucsácsó
    #101682
    nem mintha egy fikarcnyit is érdekelne vagy meghatna, de most ez is jött:

    Cyberpunk 2077 Multiplayer Likely Not Playable Until After 2021

    szal majd valamikor 2022/23-ban multizhat, aki akar :D
  • mucsácsó
    #101681
    Én se támogatom, MS-t majmolni az felér egy megásott sírral... :D

    Bár szerintem így is marad és a jövőben is maradni fognak bebetonozott sony-exek, de szépen szállingóznak azért át PC-re a dolgok...

    Persze erről lehetne vitázni, hogy jó-e - nekünk/játékosoknak jó (PS-fanboyoknak kevésbé), de SONY-nak sztem kifejezetten szar stratégia, mert az exkluzív címek azért igenis húzócímeknek mondhatóak voltak
    (XONE-nal ellentétben, mert ott egy darab sincs és nem is lesz a jövőben sem :D)

    nyilván semmit sem bizonyít, de jópár ismerősöm pl. pont a Spiderman vagy éppenséggel a GoW miatt rántotta be a PS4-et anno - de ez ugyanolyan szvsz, mint Switchnél a Zelda és társai..

    ha ezekből elveszítenek meg majd elterjed a "majdúgyisgyünpécére félév múlva a mászterrész superior verza torrentre", akkor szerintem meg fog csappanni az az eladás érezhetően - de ne legyen igazam :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.01.16. 21:58:49
  • Moby
    #101680
    Mer amúgy a cp'77-el szerettél volna éjszakákba nyúló multipartikat csapni? :)
  • Tatyla
    #101679
    Igazából a sok halasztásból az zavar a legjobban hogy egy hete vettem egy éves pluszt, de minek? Lófasz se lesz szinte már az idén :W :(( :(((
  • Moby
    #101678
    Amire simán van akkora szükségük, hogy rajongóik egy részének a bizalmát elveszítsék egy ilyen jelentéktelen időszakban, mint a generációváltás. Nagyon kell az a pár fitying. Kenyérre.
    Úgylátszik a sony nagyon megirigyelte az ms helyzetét a piacon. Nagyon ráhajtottak, hogy átvegyék tőlük. Azok is az ilyen balfasszágokba buktak bele, jéééé, és pont a generációváltáskor.