121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Droughert
    #102319
    Sok kicsi sokra megy. Nálunk a legtöbb havi kiadást hitelkártyáról fizetjük, hó végén jön egy sms, hogy meddig, és mennyit kell fizetnem. Hogy a határidővel ne legyen gond, nekem a bank automatikusan leemeli az összeget, így megcsúszni nem tudok vele.
  • bardocz
    #102318
    Köszönöm, nem gondoltam volna. Mondjuk ha tényleg ilyen 1%-okról van szó, akkor az én költéseim mellett nem igazán éri meg foglalkozni vele.
  • Droughert
    #102317
    Ezt mégis hogy? "Megsúgom még azt is, hogy minden valós normál hitelkártyám még most is hoz havi 10-20 ezer forintot nekem a konyhára. Csak azzal, hogy költöm a pénzt!!!!" Havi szinten kissé sokallom. Legtöbb kártya alap esetben ad 1% visszatérítést, persze ettől vannak eltérések, akciók, amikor többet kapunk vissza a vásárlások után, meg ez mellett ott van az éves max visszatérítési limit is ami a legtöbb kártyánál 60.000Ft alatt van egy évre. Szóval nekem a havi 10-20k forint irreális összegnek tűnik, persze lehet ennyi, meg lehet több kártyája az embernek, de akkor meg akkora kiadásról beszélünk havi szionten, ami nem jellemző egy normál magyar háztartásra.
  • Voltan
    #102316
    Vásárlások után jár ahhoz mérten némi pénz visszatérítés, igen. De nem veszélytelen a móka, mert ha egyszer megcsúszol a fizetéssel, akkor eléggé rá lehet b*szni, és lehetnek egyéb buktatók is. Ha sok pénzed van, akkor lehet vele játszani, de egyébként nem ajánlott, kérdezz meg bármilyen pénzügyekben jártas embert, ezt fogja mondani.
  • bardocz
    #102315
    Ha jól értem, ha mindent hitelkártyával fizetsz, majd azt a pénzt vissza is töltöd rá, akkor azért a bank fizetni fog egy idő után?
    Lehet hülye kérdés, de bankszámlanyitáson kívül kb semmi dolgom nem volt még bankokkal.
  • darkSectorxxx #102314
    Hát ezekhez annyira nem értek.
  • Probatbicol
    #102313
    Ez így van, és a hitelfedezeti biztosítás meg legtöbbször nem opció, hanem kötelező, és ezzel rögtön bukod is a 0%-ot mert 20-30 ezer forintot rögtön rátesz az eredeti árra.
  • Harlekin
    #102312
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pontosan ott van feketén fehéren a szerződésekben, hogy egy teszem azt " promo Mastercard hitelkártya" kibocsátás történik!
    Nincs fizikai kártya, csak a háttérben a szerződésben!
    "mossák" jobbról-balra a pénzt és ez mellé dolgozik a jutalék rendszer. Ékes példa a jutalék rendszerre a különböző hitelközvetítő cégek is. Ha rajtuk keresztül kötöd az ügyletet, nekik te semmit nem fizetsz, viszont mindent ők intéznek és a legtöbb esetben jobb ajánlatot közvetítenek ki neked mint amit te intéznél ugyan annál a banknál személyesen! Természetesen mindez mellé ők szép jutalékot kapnak a Banktól!
    A pénzintézetnek ez bőségesen megéri, mert nem az értetlenkedő ügyféllel kell banki időben hadakoznia minden alkalommal, hanem a kész ügyletet kerül már csak hozzájuk döntésre.(de gondolom ezzel tisztában vagy!?).
    Na vissza térve a 0% ra
    Felhatalmazod őket, hogy a te számládról ők intézik a befizetéseket a hitelkártyára!Ameddig ezt meg tudják oldani, mert van keret a számládon. addig nincs is gond, ha viszont mégse tudják leemelni a pénzt, akkor már brutál kamatot tesznek rá, és azt bizony be is hajtják. Pont mint egy normál hitelkártyás ügyletnél. És buktad a 0%-ot nyert a Bank
    Tudvalevő tény, hogy a Banknak az a legrosszabb, ha nála van a pénze, mert az a pénz nem dolgozik rendesen. Így sokkal jobb akár így is kint tartani a pénzt és számítani a rossz ügyfélmagatartásra(De gondolom ezt neked nem kell magyaráznom)

    Na de ha netán még is lenne költség, ez engem mint ügyfelet miért kellene, hogy érdekeljen addig ameddig nincs rám hárítva?!

    Megsúgom még azt is, hogy minden valós normál hitelkártyám még most is hoz havi 10-20 ezer forintot nekem a konyhára. Csak azzal, hogy költöm a pénzt!!!!
    Jó pár éve minden vásárlás után járt kedvezmény. Mára viszont kicsit konszolidáltabb lett a dolog és nem jön annyi, de azért ez sem rossz. Tehát van jutalék amit, ha rendesen kezelsz nálad marad. És semmi dolgom azon kívül, hogy időszakonként a költéseimet visszarakom IDŐRE a hitelkeretre.
    Ugye ugye mennyire egyszerű a képlet,

    Tehát a Banknak bőségesen megéri a pénzét így kint kezelni, és arra apellálni, hogy te vétesz és nem fizeted időre ami után jól megsápol.

    Megtalálható kimutatásokban, hogy az ügyfelek mennyire trehányak és rendre elfelejtik időre vissza fizetni a költéseket és a Bank nyert! Megnyugodhatsz én nagyon nem vagyok trehány és soha nem szedett tőlem a Bank sápot!


    Viszont így már tisztán értem, hogy 8 éve, miért nem vagy a bankszférába, Gondolom kiborítottad a felmosót és nem tartottak igényt a további munkádra!?!
  • Ulthanito
    #102311
    Egyáltalán nem biztos. Ugye azt senki sem gondolja, hogy ezek ingyen hitelek. Nem azok, csak azt, amit az ügyfél fizetne (kamat), a kereskedő átvállalja. Attól függ, hogy mit vállal be a kereskedő, jellemzően a 0 THM-es hiteleknél (amik mögött nem, nincs hitelkártya) van némi kezelési költség, amit jellemzően, de nem mindig az ügyfelekre hárítanak.
  • TDC Geronimo
    #102310
    Szerintem te menekülnél pár meccs után :)

    Elég clunky főleg konzolon, de ez ilyen niche FPS. Viszont beszaratós és durva adrenalinbomba sokszor

    Az audio ami még iszonyat jó a játékban, fülhallgatóval főleg
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.02.19. 21:06:47
  • darkSectorxxx #102309
    6k-t megér, ha érdekel, meg van kivel nyomni, de arra készülj, hogy nehéz a cucc, sok halállal számolj majd. :)
  • Moby
    #102308
    Hát-hát...kipróbálnám de ez a tizenezres ár...közben one-ra meg hatezer töröksztórból Akkormegmárinkább oda. De inkább megnézném, aztán talán sosem játszanék vele.
  • darkSectorxxx #102307
    Nekem is OTP-be nyitottak egy számlát és valóban részlet után be kellett mennem lemondani mint ahogy Davidka Írja.
  • Tinman #102306
    Akkor csak nekem van mázlim?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sosem kellett hozzá semmi extra bankszámla, meg semmi extra. Mondjuk én direkt mindig ragaszkodom a csekkes témához 0%-nál, lehet, hogy ezért volt egyszerűbb. Amúgy amit sokan talán nem tudnak, hogy van olyan is, hogy hitelbiztosítás. Egyrészt ha azt megkötöd, akkor 100%, hogy azonnal pozitív hitelbírálatban részesülsz másrészt, ha sok 0%-os vásárló van, akkor előnyt élvezel garantáltan (volt már ilyen első FHD tv-mnél, hogy sokat visszautasítottak, mert akkora igény volt rá), harmadrészt pedig ha bármi történik és nem tudod fizetni, akkor biztosító fizet helyetted. Pár 100 Ft szokott lenni pluszban (nyilván az áru értékétől függ). Eddig csak 1x kötöttem meg, amikor kaptam egy fülest, hogy túl sok igénylő van és mindenkit visszadobnak már, aki nem köt rá extrát és tényleg így volt... ott elettünk mondtak több 100 ezres fizura, "bocs betelt" szöveget a vásárlónak, nekem meg 2 percen belül megadták. De ez abszolút nem szükséges, csak egy plusz info.
  • davidka003
    #102305
    Tescoban vettem már Samsung TV-t 0% THM-el.
    Asszem szeptemberben hoztuk el és első részletet csak novemberben küldték.
    10 hónapig fizettük. Utána bementem lemondani a Budapest bankhoz a bankszámlát amit csináltak emiatt. Szóval jó dolog a 0% THM.
    PS5-re ha lesz ilyen lehet bevállalom. Havi 20k kibírható ha 200k lesz.
  • TDC Geronimo
    #102304
    Elég HC amúgy főleg PCn erre készülj, de szerintem megéri
  • darkSectorxxx #102303
    Ja értem. Hát ez van, bár mindegy mert az egy dolog hogy hogy hívják, az összeget elmondták én meg vállaltam, szóval tudtam hogy többet fogok fizetni.

    Csak nem annyi volt mint maga a termék ára.
  • Tinman #102302
    Nem is az, hogy átcsesztek,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak pl. a pont a Euronics szokott egyedi húzásokkal operálni, amik a szerződésben benne vannak, csak éppen nem úgy hirdetik. És igen a valódi 0% THM az tényleg az... persze van belőle olyan is, hogy a termék árába van egy vaskos banki költség is beépítve ezért kell előtte csekkolni a netes árakat és ha azokkal egyező, vagy alig drágább, akkor le kell rá csapni. Sokszor van ilyen, csak oda kell rá figyelni.
  • mucsácsó
    #102301
    hmm...jó, ez berántós lesz azt hiszem :D (PC-n legalábbis)
  • darkSectorxxx #102300
    Na én erre voltam ráállva régebben:

    Csak közben változott a játék, nem kicsit. :D


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.02.19. 14:59:26
  • TDC Geronimo
    #102299
    Lehet solozni is, random meg... random. Ha olyat fogsz ki mint pl én, aki tolta PCn is az tudja mi a helyzet, de PSen most rengeteg az új játékos. Épp most vittük ki az assassin bountyt egy randommal pl, de az előtte lévő elég nubudubi volt :)
  • mucsácsó
    #102298
    valahogy sejtettem, azért ezt a graf már megköhögteti a Prőt is bőven :(

    base PS4-en gondolom botrány, de ez mára már csak a "szokásos"..

    én is szemezek vele mostanában - viszont ez is nagyon csapat alapú és függsz a társaidtól (azaz random arcokkal nem az igazi játszani) - vagy..?
  • TDC Geronimo
    #102297
    Pron stabil 30, de a grafika eléggé el van maradva PCs verziótól és a célzás nagyon "heavy" olyasmi, mint a killzone sorozatban, de amúgy nagyon intenzív game. Nekem PCre is megvan toltam vele egy csomót. Nagyon egyedi multi, jó atmoszférával, hangokkal. Az ember szíve sokszor kiugrik, úgy dobog 1-1 szituációban :)
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.02.19. 14:13:46
  • darkSectorxxx #102296
    Jaaa, bocs! Igen erre akkor voltam csavarodva mikor még külső nézetes Resident Evil szerű fasza horror volt, amikor kidrült a megjelenés előtt hogy ez FPS lesz, ejtettem a dolgot, 10-20 percet nyomtam talán vele a free zárt bétában és ennyi. :)
  • darkSectorxxx #102295
    Akkor engem csesztek át. Euronics-nál 0%-os kamattal hoztam el a PRO-t régen és 10 %-ot fizettettek velem kezelési költségre.
  • Moby
    #102294
    Hogy fut ez PS4-en? Tetszik a videó.
  • Ulthanito
    #102293
    Én pontosan így érzek vele kapcsolatban. Kétszer is nekimentem, de valahogy az istennek se tudtam rávenni magam, hogy én ebben elmélyüljek.
  • TDC Geronimo
    #102292
    Ez az

  • TDC Geronimo
    #102291
    Nem... hunt showdownra
  • Harlekin
    #102290
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megnyugtatásodra mondom, se ügyleti kamat,se ügyleti díj és semilyen plusz költség nincsen rá, tehát az a NULLA az valóban NULLA!
    Néz utánná minden érintett banknál megtalálod a hirdetményt!
    20 "egyenlő" részt fizetsz ami a teljes vételárat teszi ki.
    Se szerződéskötéskor nem fizetsz, se a futam végén nem fizetsz be pluszban semmit!
    Ha nem így lenne eszembe nem jutna kihasználni!!!!!!!!!!
    Tehát a 399900 ami a vételár volt, az 399900 maradt így is.
  • darkSectorxxx #102289
    Nekem baromira bejön, csak a kontent kevés. Az egyetlen játék volt amiben hosszú évek után volt kedvem multizni.
  • mucsácsó
    #102288
    Én múltkor adtam még egy esélyt neki, de hallani sem akarok arról a játékról.. :D imádom a soulsokat, de valahogy ez nekem nagyon nem.. iszonyat cigány játék :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.02.19. 09:37:27
  • darkSectorxxx #102287
    Remnant-ra gondolsz a souls szerű játékra? :)

    Azt kimaxoltam, arról volt szó mennyi kontent lesz, aztán na jött utána egy szaros dungeon, azt ennyi meg asszem egy set.

    Majd ha lesz miért visszatérnem, ezer örömmel megyek majd. De így nem éri meg bekapcsolni a gépet se.
  • TDC Geronimo
    #102286
    Mivan darky Huntot nem tolod? Régen nagyon rá voltál pörögve :)
  • Tinman #102285
    Teljesen jogos, elnézést!

    Phantasmagoria-val kevertem, nincs mentségem :-(
  • darkSectorxxx #102284
    Annyit tegyünk hozzá a 0% hitelhez, hogy ott a kamat 0%, de a kezelési költség, igaz egyszeri, azt viszont ki kell fizetni pluszba. Jó a részlet, csak azért a 0%-os dolog az nem fillére ugyanaz, mint egy összegben kifizetni...

    Lehet erre utalt hogy ez viszont akkor is plusz még ha nem is drasztikusan nagy összeg.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.02.18. 16:48:44
  • darkSectorxxx #102283
    Nem volt ps-re 7 lemez, de töredéke terület és dolog lesz ebben, vagyis nem egyértelmű a kvetkeztetés.
  • darkSectorxxx #102282
    FF híres a minőségi átvezetőkről. :D
  • Ulthanito
    #102281
    Ráadásul nem is mitológia hűen. Én kicsit pihentetem, a platina már megvan, de még ránézek majd, úgy is a teljes 2020-at elhalasztották.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Xboxra meg úgysincs játék :-D

    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2020.02.18. 14:43:08
  • Harlekin
    #102280
    Pedig nagyon kíváncsi lennék, mi a nettó hülyeség abban amit leírtam?
    Mivel valószínüleg pont az ilyen "hülye" döntéseim miatt van pénzem... :-D