121211

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #103454
    Ezzel csak annyi a baj, hogy az az órajel az nyilván akkor van, amikor a TDP keret engedi. Tehát pont nem akkor, amikor szükség lenne rá :D
    Tehát hogy majd ténylegesen mennyivek megy, amikor a baszó grafot kell kitolni, ÉS mellette üveghangon pörög majd a proci is...na az egy másik kérdés. De a papírra most ezt le lehet írni, és így VÉGRE meglett a kétszámjegyű TFLOPS. Ippen, de meglett (egy abszolut nulla fokos kamrában, egy válogatott darabon :DD).
  • ppista
    #103453
    Ezek csak abban az esetben számítanak, ha az XBSX vagy mi, ugyanannyiba fog kerülni, mint a PS5. Ha drágább lesz, akkor csak mutogatni lesz jó a tulajoknak, hogy az enyém erősebb.
  • TBTPumpa
    #103452
    Mivel késnek a fizikai példányok a Grenzevirus miatt, ezért kaptok egy új rövidke Trailer-t a Final Fantasy VII Remake-ből:


    A digitális verziót nem érinti a csúszás, az április 10-től játszható lesz.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2020.03.19. 12:56:04
  • Ulthanito
    #103451
    PS5: 36 CUs x 64 shaders per CU x 2.23 GHz x 2 instructions per clock = 10,275 gigaflops, or 10.28 teraflops (when rounded).

    Box: 52 CUs x 64 shaders per CU x 1.825 GHz x 2 instructions per clock = 12,147 gigaflops, or 12.1 teraflops (when rounded).

    Szóval az a 16 extra CU csak számít valamit. Annyit, hogy a box alacsonyabb órajelen (kevesebb hőt termelve) képes magasabb számítási teljesítményt leadni.
  • Moby
    #103450
    Ez lószart nem jelent most sem. Elindítok randombármi címet, és 10-ből 10x X-en a legszebb az összes konzol közül. A meztelen teljesítményt nem lehet hókuszpókusszal helyettesíteni. Vagyis lehet, csak vért kell szarni hozzá. Ugyanez ment az egész ps3 érában.
  • TDC Geronimo
    #103449
    Igen valószínű ezt csak a 1st party fogja kihasználni, de szerintem pont emiatt már launch címeknél durván odaverhet sony, mivel ms 1-2 évig olyanokat csinál, ami megy a fisemsos sima xboxon is, sonynál meg ott lesznek a PS5 only címek, amik kihasználják ezt a techet

    De várjuk meg az első nextgen gameplayt. Szerintem garantált, hogy letesszük a hajunkat :)
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.03.19. 12:19:39
  • Moby
    #103448
    Letoltam tegnap este. X-en. Jól néz ki, de annyira pánikos, terror-fosatós, hogy szerintem én ennek nem megyek neki :) Vagy majd egy erősebb pillanatomban.
  • mucsácsó
    #103447
    ugyan, csak hű a nevéhez az engine (Reach for the Moon Engine)

    amúgy jah, RE2-t én is még PS4en toltam, nálam már ott is befűtött rendesen :D
  • AntiHero
    #103446
    Nem csúnya. Viszont a PS megint felrepűlt közben.
  • AntiHero
    #103445
    Most töltöm.
  • mucsácsó
    #103444
    REsi 3 demót tolta valaki? Állítólag érezhető a visszalépés grafikát tekintve az RE2-höz képest.. :D
  • Ulthanito
    #103443
    Igen, rájöttem közben, hogy az adatátviteli sebesség nem ugyanaz.
  • Moby
    #103442
    :D
  • Moby
    #103441
    Ez mind-mind kurvaszépen hangzik, csak ezt mind le is kell renderelni. És egy rendszerben _mindig_ van bottleneck, csak nem mindegy hol, és mennyire szűk.
    Ugyanez volt anno a cell-el is: az egész generációt egy teljes őrültségre építették rá, amiből nem profitált senki, mert közben amit köré építettek, az meg egy erősen kompromisszumos cucc volt.
    Ez az ssd dolog nekem simán tűnik a következő cellnek, csak itt majd nem kell vért hugyozni a programozásánál. De lesz vagy egy tucat játék, amit ehhez igazítanak(exek), a többi meg tudomást sem vesz a létezéséről.
  • Rage47
    #103440
    na most már minden játék open-world lesz
  • Kandurex
    #103439
    Ez a box:

    I/O Throughput 2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed)

    Ez a PS:

    IO Throughput 5.5GB/s (Raw), 8-9GB/s (Compressed)
  • Ulthanito
    #103438
    Itt a digitális öntöde összehasonlítása.

    Nem értem, hogy mitől lenne jobb a PS5 SSD-je, mint az X-é. Pont ugyanaz van benne, csak az egyik nagyobb mint a másik.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2020.03.19. 06:43:59
  • Ulthanito
    #103437
    Semmi. Se dizájn, se ár, se játékok, semmise.

    Nem akarok megint kétkonzolos lenne ebben a genben. :(
  • Ulthanito
    #103436
    Ezkiez?
  • sanya200
    #103435
    Egyébként a designról tudni valamit? Kicsit lemaradtam, az az 1 órás videó halál unalom volt, még belrpörgetve is.
  • TDC Geronimo
    #103434
    Ezek alapján egy HZD2őt elképzelni se tudok, hogy fog majd kinézni
  • TDC Geronimo
    #103433
    Még egy példa, hogy miért is jó ez a szuper gyors SSD. Csak hogy értsétek nem a gyors játék betöltés itt a lényeg :D

    Even with current gen hardware we can render most single objects at lifelike detail. Every hair in Drakes stubble was a triangle.
    We can render vast spaces by using smart LoD systems.
    But we can't store all of the super detailed high res versions for all objs in memory at once.

    So the ability to load in the highest resolution version of any asset just in front of you and drop it immediately as you turn around means that every tree can have 3d bark and moss and ants marching on it just when needed, without blowing up the budget. It's going to be great

    An ultra fast drive like the one in PS5 means you could be load in the highest level LOD asset for your models way further than you could before and make worlds any way you want without worry of it streaming in fast enough. The PS5 drive is so fast I imagine you could load up entire neighborhoods in a city with all of their maps at super high resolution in a blink of an eye. It's exciting. People don't realize that this will also affect visuals in a big way. If we can stream in bigger worlds and stream in the highest detail texture maps available, it will just look so much better.
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.03.19. 01:24:46
  • TDC Geronimo
    #103432
  • TDC Geronimo
    #103431
    Most crucial part of the
    @cerny
    presentation imo. The SSD in the PS5 (and all the associated IO hardware) is going to fundamentally change how we design videogames by removing limitations we've been working around the last two gens.
  • TDC Geronimo
    #103430
    Nem kell ahhoz 2-3 év. Launchra bluepoint bedurranthat olyat leteszed a hajad. Vagy jövőre HZD2, de jövőre simán jöhet spiderman folytatás is év végén
  • mucsácsó
    #103429
    Hátha érint valaki PC-huszárt innen :D

    PC (Steam and Bethesda.net):

    In AU/NZ/Asia, DOOM Eternal unlocks at 7:01AM Pacific Time on March 19 (12:01AM JST March 20).
    In Europe and rest-of-world, DOOM Eternal unlocks at 4:01PM Pacific Time on March 19 (12:01AM GMT March 20).
    In North and South America, DOOM Eternal unlocks at 9:01PM Pacific Time on March 19 (12:01AM EDT March 20).
    Stadia: DOOM Eternal unlocks at unlocks at 12:01 AM Eastern Time on March 20.

    Akkor elvileg péntek éjfél a Steam
  • mucsácsó
    #103428
    Persze :) én attól nem félek, hogy nem fogjuk lefosni a bokáinkat egy 2-3 ev múlva, ahogy jönnek majd az első nagyobb exek :D (vagy majd egy kövi GoW/Nóti cím)
  • TDC Geronimo
    #103427
    Olvasgatok dev tweeteket. Jóval jobb gépnek tűnik ez, mint ami a nyers számok és a prezentáció alapján látszik
  • TDC Geronimo
    #103426
    steamen általában este 7től
  • mucsácsó
    #103425
    Ohh :( én nemtom Steamen hogyan van, hogy itthoni 00:00-tól lehet játszani, vagy globális a launch időpont - de nálam már preload ott csücsül a PC-n :P
    De ha péntek 00:00, akkor tuti nem fogom kibírni :D
  • TDC Geronimo
    #103424
    Én csak szombattól tolom :(
  • mucsácsó
    #103423
    Nyilván én is maradok a PS5-nél, GoW2-t semmi pénzért nem hagynám ki, szal en kilóra meg vagyok vakon véve, hiába a 12 TF a másikon.. :D

    ...btw, Doom Eternal adja? Láttam ma nagyon sokan megkapták a futároktól :D
  • TDC Geronimo
    #103422
    Jason Schreier
    @jasonschreier

    I shouldn't have to be the one saying this, but the PS5's SSD is a *huge deal* and could actually change the way games are designed. Meanwhile, gamers will just look at the side-by-side specs and believe the Xbox is superior - Sony's marketing couldn't have handled this any worse
  • TDC Geronimo
    #103421
    RE3 demo kb 10 perces. Nem lesz valami hosszú, de nemsokára fent lesz storeba
  • TDC Geronimo
    #103420
    "Cerny acknowledges that thermal solutions on prior generation hardware may not have been optimal, but the concept of operating to a set power budget makes the concept of heat dissipation an easier task to handle, despite the impressive clocks coming from the CPU and GPU.

    "In some ways, it becomes a simpler problem because there are no more unknowns," Cerny says in his presentation. "There's no need to guess what power consumption the worst case game might have. As for the details of the cooling solution, we're saving them for our teardown - I think you'll be quite happy with what the engineering team came up with."
  • Kandurex
    #103419
    Az tény, h az utolsó évet még megnyomja a Sony, FF7 remake, Lasszó, Csucsi. Ezekről mindenki csak álmodik. És pont ettől erős a Sony.
  • Moby
    #103418
    Nekem sem. De a erős launch lineup kell, hogy én nyitáskor szaladjak a boltba. Csak a hardverért most nem annyira sietős.
  • TDC Geronimo
    #103417
    na legyen kicsit pozitívabb téma. 2 hónap és last of us 2 :)
  • TDC Geronimo
    #103416
    A végén a játékok számítanak. Azt gondolhatod, hogy ha az 1.84TFes jaguár fosos PS4en ilyen látványt hoztak létre 1st party devek, mit fognak művelni ezzel a géppel
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2020.03.18. 21:06:38
  • Kandurex
    #103415
    Én azért csalódott vagyok.

    Bár az igaz, hogy a jelen generációba a PS4 közel 40%! erősebb a Box One -tól, ha csak a nyers flops számokat nézzük és azért nem voltak egetrengető különbségek*, itt meg ugye 15% körül van a difi.

    *de mondjuk az is igaz, hogy mondjuk egy Uncsi 4 vagy Gow száraz, sóderes fasszal dug meg mindent látványba az MS-nél.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2020.03.19. 21:45:19