121202

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Bandicoot
    #47913
    Ne is mond, még ha csak a május lenne....Beadagoltam az asszonynak nagy nehezen mennyire nélkülözhetetlen a polcra a DS3 kollektor és az UC4 kollektor...Kispórolom.... Közbe még csöndbesuttyomba beakarom újítani a doom-ot és a Salt & Sanctuary-t...Erre most látom ezt a Ratchet-es cuccot....
    Gyakorlatilag a kocsiban lábujjjheggyel pöckölgetem a gázpedált és a bagózás is lezuhant napi 1-2 szálra...Totális anyagi megsemmisülés van.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.04.07. 16:30:57
  • Amiga
    #47912
    Amúgy nem tudom, minek okoskodok, én meg vagyok elégedve a mai játékokkal. Jöhetne sokkal több, de a május pokoli erős lesz.
  • Amiga
    #47911
    :-)
  • Moby
    #47910
    Na azt ne is mond nekem. Arra a játékra áll a cerkám hetek óta :D
  • Amiga
    #47909
    A lényeg nem ez lett volna a mondókámban, hanem az, hogy bár akkor is láttuk a hibákat, de máshová helyeztük a hangsúlyt.

    A cégek keresletet elégítenek ki, tehát a játékipar mai állása bizony összefügg azzal, ahogyan a pénztárcánkkal szavazunk. Ha megbüntetünk egy játékot, ami kreatív, de technikailag gyenge, viszont felemelünk egy másikat, ami nem kreatív, viszont vizuálisan okés, akkor ne csodálkozzunk, milyen irányba mozdulnak a fejlesztések.

    Nincs Nintendo-m, de állítólag ott egészen másról szól a gaming, azt mondják ott még mindig a gameplay az első.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.04.07. 16:09:58
  • Bandicoot
    #47908
  • ppista
    #47907
    Salt & Sanctuary is pont ilyen. Tegnap fejeztem be (az utolsó boss sajnos elég pofátlan lenyúlása a Demons Souls főgecijének) és kb. 40 óra volt a végéig úgy, hogy maradt még több olyan lezárt terület, ahova halvány sejtésem sincs hogy tudnák bejutni. Na majd NG+ -ba, mert ilyen is van benne. Az első boss úgy lepofozta a terminátor paladinomat, hogy a lépcsőház is beleremegett. Nem lesz sétagalopp, mert a sanctuary-t ahova az alapjátékban csak be kellett szambázni, most egy több fordulós menetben el kell foglalni. Nem lesz egyszerű menet.
  • TDC Geronimo
    #47906
    12én jön ez is és csak 10k
  • Moby
    #47905
    Pedig ha valaha, valami intergalaktikus összeesküvés útján, mégis lenne még ps4-em, az emiatt lenne :DD
  • Bandicoot
    #47904
    Ezezez..Ps4-re??? Mikor?? Hol??? Nem is hallottam hogy lesz. Régi kedvenc volt...Mostakarom!



    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.04.07. 16:00:45
  • Ulthane
    #47903
    "Végkövetkeztetés: 1980 és 2016 között készült összes játék szar, kivéve néhány aktuális csúcspécén."

    Az téged egyáltalán nem zavar, hogy közben eltelt 30 év? Ami 20 éve még nem zavart, az most már fájó. 20 éve a szervokormány feláras luxus volt, mindenki izomból tekerte az autókat. Most egy autót se lehet eladni anélkül.

    Ébresztő! A világ változik és fejlődik a technika!

    Jézusom.
  • Moby
    #47902
    Vagy csak mások a preferenciáik. És ezt nem is vetheted senki szemére, hiszen generációk óta nem is szól másról a fejlődés, csak leginkább a grafikai fejlődésről. Én most látok némi visszarendeződést, mert az AAA játékok előállítása(nem csak a fejlesztés, piacrakerülés, marketing, stb) költsége elérte azt a kritikus tömeget, ahol komoly, NAGYON komoly üzleti és anyagi tétje van egy bukásnak. Dollárszázmilliókról beszélünk esetenként.Jóhogy csak a biztonságira játszanak. Megtalálom én ezekben a számításomat olykor, de egyre többet játszok olyan független alkotásokkal, amik nem feltétlenül kínálnak 100+ órás szórakozást, de van bennük art kraft meg spiritusz. Mondjuk sok a szemét ezek között is.
  • Moby
    #47901
    NP, nem emlékszem, de biztos hasonlóképp válaszoltam, szal szintén :)
  • ppista
    #47900
    A Total Eclipse még Amiga-n sem suhant álomszerűen, C64-en, meg Spectrumon viszont nagyon "diázott", Volt annak több része is, mint a Driller, Dark side vagy mifene, én nagyon szerettem azokat. A legjobb 3D-s játékok, legalábbis nekem, az a Mercenary (Damocles) 2-3. volt. Rengeteg időt beleöltem a végig játszásokba.
  • Tommy H
    #47899
    Vagy inkább "kinövik" az emberek ezt a FPS dolgot.
    Úgy ahogy írták már,C64-es időkben azt se tudtam mit jelent ez.
    Aztán jött a PC ott volt kb.15 év mikor érdekelt de pár éve már feladtam,beleuntam.

    Szerintem Prev.gen és mostani Gen.megfelelő.
    Vannak persze fosfrém játékok na azokat nem kell megvenni
  • vg
    #47898
    Te nem vagy Moby, neked nem megy az okoskodás, inkább ne tedd, mert kiakad a retardált mérő, ugyanis én nem ezt mondtam.
  • Tommy H
    #47897
    Köszi^^
  • Amiga
    #47896
    Amúgy bocsánatot kérek, amiért a múltkor neked mentem (már nem tudom, mikor volt). Néha elragad a hév, sajnálom.
  • Amiga
    #47895
    Igaz. Nem is valami ranglistát írtam... az Amiga többször is "év háziszámítógépe" volt. A sprite-kezelés nem volt a PC erőssége, egy Superfrog-nak mindenki a csodájára járt a Csokonaiban. :-)

    Spectrumon voltak 3D-s játékok (Total Eclipse például), na az tényleg minden lépésedet fél percig számolta. Meg a nézelődésedet is. De imádtuk. :-D
  • Moby
    #47894
    A nagyrészük most sem foglalkozik ám evvel. Itt minden nap téma, de azért a játékosközönség jelentős része azt sem nagyon tudja mit takar, és nem is érdekli. Látja a különbséget, de nem preferencia.
  • ppista
    #47893
    C64-en meg Amiga-n, főleg már a vége felé, voltak szinte diavetitős játékok, bár inkább a feleslegesen eröltetett 3D-s anyagoknál. Az Epic-ben, főleg a harmadik lemezen levő küldetések, már-már játszhatatlanul szaggattak. Persze a 2D-s mászkálós cuccok, azok hála Istennek, úgy mentek, mint kés a vajba. Az akkori feltörekvő pécés generáció csak lesett, milyen grafikai minőségben tudja olyan lehelet finom scroll-lal nyomatni az Amiga. Például a Zool 2., Superfrog, T&T.
  • Amiga
    #47892
    Sajnos mégis mindig ezeket a köröket futjuk. Egy hangos kisebbség vagy az optimalizációt fikázza, vagy a tartalmat. :-(

    Persze, egy autós játékban, vagy ahol a reakcióidő nagyon fontos, én is hülyét kapnék a szaggatástól, de ez nálam nem azt jelentette, ha nem tartja a 60-at (vagy a 30-at). A F.E.A.R-t annak idején rengeteget próbálgattam, és volt némi hardvercsere, mire rendesen futott high-ban, na ott nem bírtam az 5-6 fps-re zuhanásokat.

    De pl. egy Witcher 3-nál megértettem, hogy vagy ez, vagy tükörsima játék és feleennyi küldetés. Vagy csúcspécé, de arra se Bloodborne, meg nagyon pénz se. :-)
  • darkSectorxxx #47891
    Nem nehéz, hanem mindig is az adott generációban tekintve LEHETETLEN....
    Gyakorlati képtelenség hogy bármi ami kinéz adott grafikával egy statikus terepen 4 fal közt, azt reprodukálják egy tartalmi játékban, ez csak akkor lehetséges, ha a csőjáték le van fogva, és nem használja azt a teljesítményt, ami kell a sandbox-hoz.
  • Totya42
    #47890
    Mindegyik játéknál fontos szerintem. Lehet egy játék bármennyire is jó, ha diavetítés az egész. Be kéne vezetni minden játéknál a minőség ellenőrzésnél a minimum atom stabil 30 fps-t és akkor, ha minden konzol játék ennek megfelelően jelenne meg, akkor nem foglalkoznának a népek ennyit az fps-el.
  • Amiga
    #47889
    Én nem sarkítanám ki, de nézd meg ezt a generációt:

    Infamous - Second Son -- én szeretem, de tele van tolva repetitív mellékküldetésekkel, jóformán a játék háromnegyede az. Közben technikailag fantasztikus.

    MGS 5 Fantom Pain -- ott is a köröket futod, ott van a zseniális bevezető, de aztán átmegy sandbox-ba. Fantasztikus, de repetitív.

    Mad Max - fantasztikusan jó játék technikailag, de repetitív.

    A Witcher 3 fáklyaként lángolt tavaly a sandbox-tengerben, de 80 millió dollárt felemésztett és évekig fejlesztették. Ott viszont a tartalom az optimalizáció rovására ment.

    Hozzá kell tennem, én szeretem a fent felsorolt játékokat, de az optimalizáció vs. tartalom csúszkánál úgy tűnik, nagyon nehéz mindkét értéket optimális helyzetbe állítani. És ha a tartalom helyett az optimalizáció válik fontosabbá, számomra az régen rossz. De persze különbözünk, mindenkinek mások a preferenciái.
  • Tikal #47888
    Azért elég sok játéktípusnál fontos a framerate, pl FPS, autóka vagy épp egy profi platformer, persze, hogy első kérdés, hogy hogyan fut a játék.


    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2016.04.07. 14:00:31
  • Totti5
    #47887
    Nincs tartalmas játék? minden 2. akármi openworld, sandbox, ilyen olyan hibrid.
  • Tikal #47886
    Szóval azt mondod, azért nincsenek tartalmas játékok mert a fejlesztők minden idejüket az optimalizációra basszák el? aham...

  • Tikal #47885
    Azt nem tudom, mert életemben talán ha három videojukat néztem végig, de ha te mondod, biztos úgy van :)
  • SlickAdam
    #47884
    huncut :D
  • Totti5
    #47883
    30 fpsel nem lehet rendesen célozni, az igazi SF 60 fpsel megy.
  • TDC Geronimo
    #47882
    ratchet :)
  • SlickAdam
    #47881
    wat? ez starfox?
  • TDC Geronimo
    #47880
    Itt a nextgen star fox :) Fene egye meg ezt is day 1 kéne venni, de mikor tolnám? :/



  • Amiga
    #47879
    Nekem a mai igényem az, hogy egy játék kikapcsoljon a valódi világból. Ezért tudok nosztalgiázni akár egy Might & Magic VI-tal is, ami idén 18 éves. természetesen nem fogom a facebook-ra lőni, hogy milyen szép, hiszen nem az, és mégis leköt.

    Szerintem ez a generáció egy kicsit túlzottan ráment a kinézetre. Mutass egy újságot, aminek a címlapján nem fotosoppolták a nőt. Szelfi, FB-profil, mindenből a legjobbat toljuk magunkról, és elvárjuk, hogy felénk is mindenki a legjobbat prezentálja.

    Ma már ott tartunk, hogy egy 90 % alatti játékteszt lassan a szart jelenti sokaknak. A "nem tökéletes" mára a szar lett, mert vannak hangadóak, akik a tökéletest várják el, és semmi mással nem elégedettek. A szimplán csak "jó" játék maga az anyagi csőd, nem csoda, hogy mindenki a remasteredeket tolja, mert minden másban a kockázat az egekbe szökött.
  • vg
    #47878
    Leszarom, hogy jobb e vagy nem, nem ez a fontos. Tartalmas játékok kellenek. Amikor valaki aki csak annyit tud, hogy jobb a 60fps és azért szar a konzol, az már gáz. Vess egy pillantást bármelyik gamer lap hozzászólásaira: buta, idétlen tinik agyfosásaival van tele. Ezért kell új konzol ilyen gyorsan, megfelelni a retardáltaknak.
  • Amiga
    #47877
    Simán leszartuk. Nem azt fejtegettem, hogy mi mennyivel futott, hanem hogy nem ez volt a központi téma.

    Természetesen én is örülök a fejlődésnek, de annak nem, hogy a fejlesztők kötött erőforrásaiból egyre több az optimalizációra megy el. Emellé persze betolják a repetitív mellékküldetéseket (rendes sztori gyakran már nincs is), hiszen az optimalizáció MINDENNÉL fontosabb.

    Ma ha kijön egy új játék, az első kérdés, ami elhangzik, hogy 30 vagy 60 fps, ez számomra nagyon elszomorító és semmiképpen sem nevezném fejlődésnek.
  • vg
    #47876
    No comment. Te vagy a DF célközönsége.
  • Tikal #47875
    Relatív, az aha :D
  • Tikal #47874
    Fogom is, mert a 60 jobb mint a 30. TÉNY.