121198

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #59314
    >Az, hogy egy játékot élvez-e valaki vagy nem, az legkevésbé frame, élsimítás, technó kérdése (leszámítva azon eseteket, amikor a játék szó szerint emiatt játszhatatlan).

    Én ezzel több pont nem értek egyet. Az, hogy élvezi vagy sem, az ilyen kétbites állás. A valóság nem ilyen. A valóság olyan, hogy minél több a probléma (vizuális, gameplay, technikai, tervezésbeli, stb) annál kevésbé élvezed. Egy egy skála, végtelen osztással. Aminek komoly része a frém, élsimítás, technó, stb. Audiovizuális művekről beszélünk. Ha nem lenne része, kvázi bárhogy kinézhetne egy játék. Továbbmegyek.
    Ha nem számít a graf, minek vettétek meg az aktuálkonzolokat első nap, vagy első időszakban? Nem a jobb graf miatt? Az uncharted4 miatt, ami 3 évvel később jött? Vagy mi volt az ok? a BB amit szintén 3 évvel később toltál le? (vagy kettő mittudomén)
  • Ulthane
    #59313
    Mondok én nektek valamit, max mindenki megharagszik. Az, hogy egy játékot élvez-e valaki vagy nem, az legkevésbé frame, élsimítás, technó kérdése (leszámítva azon eseteket, amikor a játék szó szerint emiatt játszhatatlan).

    Akinek a Bloodborne technója nem elég, az kösse fel magát a vastagbelére! A Bloodborne az ékes példája, hogy egy igazi játékos, aki a játékot élvezi, beleszar a technóba. Kurvára nem érdekelt, hogy 30 fps, meg hogy nem a legszebb (egyébként én kurvaszépnek láttam), amit artban meg pályatervezésben, tartalomban adott, az úgy odakúrt, hogy időm nem volt frémet számolni. Őszintén? Pont lefosom, hogy mi az összefüggés a pixelek száma, az élsimítás, a képkocka per másodperc, az anizotropikus 3D, a felskálázott 4K, a számítási kapacitás és társai között, nem is értek hozzá, fingom nincs róla.

    Ezt az egész technó mizériát a billenyű felett gurulósszéken ülő, monitor előtt görnyedő egeret ráncigálós buzi PC-sek hozták be, tőlük ered.

    Játszani akarok, olyan játékokkal, mitn a Bloodborne. S ha jövőre megjeleni az Andromeda, a Pro-n és a 4K-s tévén akkorát játszok majd vele, hogy magam alá élvezek, de még élőben nyomni is fogom a spriccelést Twitchen.

    Addig ti meg számoljátok az fpseket, analizáljátok a textúrákat, meg szakértsetek meg mindent, és essetek egymás torkának, hogy a 4 teraflops meg a 6 mire elég, és mire nem.
    Utoljára szerkesztette: Ulthane, 2016.09.23. 13:29:59
  • Ulthane
    #59312
    Ezt szebben még én sem tudtam volna megfogalmazni. Na jó, kicsit szebben! :)
  • Amiga
    #59311


    Én azt hittem, Intelligence Quotient.

  • TDC Geronimo
    #59310
    DFet elhallgatva a sony felskálázós techje egész jó. Akinek van 4k tvje annak nem kérdés, hogy megéri-e. Szebb képet kap, mintha 1080pbe futnának a játékok. 400 dollárért ne várjunk natív 4kra képes gépeket. Ár/érték arányban a pro nagyon pöpec kis konzolnak néz ki
  • n000rbi
    #59309
    IQ = Image Quality ;)
  • Amiga
    #59308
    Várk, azt hittem, az IQ alatt a szellemi produktumot érted, míg a teknó a felbontás, frém, élsimítás, AF, stb. lenne.

    Pl. az általad kritizált Inside-ban elég erős az IQ, a megvalósítás viszont Limbós, és gondolom ez veri ki nálad a biztosítékot, noha ugyanaz a cég, ugyanazt a koncepciót követi, szóval nem értem, miért gond ez.

    Ilyen alapon a FROM is szemét, mert ők is kezdettől ugyanazt a saját koncepciót követik, mint amivel először sikeresek lettek. És ott is több az IQ, mint a teknó. Ahogyan a CD Projekt játékainál is.

    Általában sokkal magasabb színvonalúak (bár nem feltétlenül sikeresebbek) az IQ-s játékok, de szerintem pl. a DF miatt ezeket a szempontokat háttérbe szorítják és jönnek az üres, de stabil frémű játékok.

    PC-alapon amúgy azt értettem, hogy ATI videokari, IBM-es proci, bár amúgy helytelen volt az állításom, mert valóban mást értünk PC-alapú architektúra alatt,
  • Moby
    #59307
    >akik az IQ-helyett sokszor a teknóra mennek emiatt a korlátozott erőforrásaikból.

    Az IQ a teknó, a teknó az IQ. Ez ugyanaz. Ugyanaz a fogalom. Teknó nélkül nincs IQ, és viszont. Épp ez a baj, hogy IQ van bármi áron: frém árán, gamplay árán, BÁRMI áron. Erről beszéltem korábban. Még több IQ kéne? A csoffadt hardverből?
    Oké. Épp ez jön. Még szarabb lesz minden.

    A DF az egyetlen hiteles média, aki ma a kiadók orra dörgölik számszerűsítve, hogy mit áldoznak fel az egymással folytatott versengésben a játékosok kárára.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.23. 13:07:08
  • Moby
    #59306
    x360 mint pécé architektura? A DF vágja tönkre?? Darksector feltörte az accountod? :)
  • Amiga
    #59305
    Pixelgyártás azért megy, mert sajnos az MS is a piacon van. Írta valaki, hogy a Ps2 még igazi konzol volt. Hát, akkor mondjuk ki nyíltan, sajnos az X360 kurta szét a konzolszemléletet, ők hozták be a szar pc-alapú architektúrát és vele a pixelszámolgatós masterrace szemléletet, amit egyébként egy átlagos konzolos ma is, mint régen, szerencsére totálisan telibeszar. Hol volt ilyen szemlélet a PS2 korában? Ezt bizony a PC-ről érkező versenytársnak köszönhetjük. Ahogy pl. a DLC-üzletpolitikát is a masterrace találta fel, hiszen a Bethesda Oblivion-lópáncélja abból az irányból jön, ahol a modok már beszoktatták a felhasználókat, hogy egy játék nincs a hordozóba égetve, ahhoz utólag hozzá lehet nyúlni, át lehet írni, akár apró bizbaszokkal teletömni.

    Az ilyen DF-analízisek meg tönkrevágják a maradékot is, mert befosatják a kiadókat, akik az IQ-helyett sokszor a teknóra mennek emiatt a korlátozott erőforrásaikból.

    A héten szinte csak BioShock-oltam és épp azon gondolkoztam az Infinite közben, hogy ez PS4-en is gyönyörű és iszonyat jó. Ha nincs mellém rakva egy másik tévé az X-es vagy PC-s változattal, fogalmam sincs a különbségről, csak élvezem a nettó fantasztikus játékot. Néhányan meg (jellemzően még csak nem is olyanok, akik PS4-en tolnák) telesírják a netet, hogy milyen szar a konzolos kiadás.
    Na itt kell keresni a pixelszámolós teknóbuzi hozzáállást.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.09.23. 12:59:42
  • Moby
    #59304
    Én nem fogom előled elkapkodni, erről biztosíthatlak :)
  • Moby
    #59303
    Nekem ettől sokkal racionálisabb igényeim is kielégítetlenek: 32-es, 4K-s, MVA paneles, glossy monitor GSYNC-el, kátszázé. Najó, lehet nettó kétszáz is :DD
  • Totti5
    #59302
    Remélem újabb 6 év múlva jön az újabb hasonló ötletes, makulátlan elgondolkodtató gyémánt.
  • Amiga
    #59301
    Mondjuk az én tévé-álmom egy 100 centis samsung super-amoled kijelző lenne ennek megfelelően mondjuk 100k-s felbontással.

    De asszem erre még pár évet várni kell. Illetve főleg arra, ami ezen a felbontáson mozogni is tudna :-D
  • Moby
    #59300
    A 4K pont ugyanannyira üvölt az élsimításért. Úgy tud a 4K is zsizsegni, mint a kurvaélet. A 4K egy tyúklépés a 1080-hoz képest. Jól néz ki, ...ha a fejedrehúzod a tévét. Pont konzolnál, kanapétávolságból a valódi nyereség kvázi nulláig süllyed.
  • Moby
    #59299
    4K pixelcount fele főskálázva. Jó kis artifactokkal. Ez a ps4prö féle 4K. de igazából hótmindegy. Nem ez a gond. Hanem az, hogy a valódi 4k-s előrelépéshez tizen TFLOPS kell(ene). Geciremindegy, hogy 4 vagy 6. De még ez sem lényeg. Hanem hogy ma ott tart dpi növelés, hogy a valós nyereség kb 20-50%(ez persze durván szubjektum) szemre, a szükséges erőforrás meg 300%. De még ez sem lényeg.
    A lényeg az, hogy a tartalom, vagy IQ minőség gyártása helyett pixelgyártás megy. Az ugyanis ingyen van. Nekik. Veletek van megfizettetve. A játék meg 60$ fosIQ-val, fosfrémmel, 4K-in, meg fasza IQ-val is, meg mindenhogyan. AZt nem lehet a usereken behajtani.

  • darkSectorxxx #59298
    Élek eltüntetése akkor igaz, ha pont eltér a pixelsűrűség. :)
    Megoldás. Távolabb mész a tv-től :)
  • Amiga
    #59297
    Igen, de a pixelsűrűség befolyásolja azért az élsimítást is. Azonos méretű tévén kisebbek a pixelek 4k-n, mint 1080-on, ennek azért erősen befolyásolnia kell a látványt szerintem.

    Legalábbis amikor MM-ban néztem a hagyományos méretű 4k-s tévéket, az azért ütött.
  • darkSectorxxx #59296
    4k az nem látványelem, arra jó hogy nagy tv-n is meglegyen a pixelsűrűség.

    IA a lényeg az nem felbontás függő. Nekem ezért elég az 1080pö. :)
  • darkSectorxxx #59295
    4k az nem látványelem, arra jó hogy nagy tv-n is meglegyen a pixelsűrűség.

    IA a lényeg az nem felbontás függő. Nekem ezért elég az 1080pö.
  • Amiga
    #59294
    Amúgy azt mondják, 4k-n tényleg durva képminőséget lehet elérni így is. Bár szerintem 1080p-n is, nekem a Dragon Age: Inquisition, az UC4 vagy a Driveclub képminősége már elég, a többi csak bónusz.

    Persze nem várom el, hogy másoknak is elég legyen, máshol van az inger- és elvárásküszöbünk. azért a Pro-ra én is beneveztem ugye, eladva mellette a sima PS4 már nem lesz az olyan nagy kiadás.
  • Totti5
    #59293
    Volt, mire figyeltél? rakd össze amit láttál.
  • Ulthane
    #59292
    Igen, valami checkboard-technikával elért 4kt, Moby lehet tudja, mi az, bár lehet, hogy a sakkról neki is csak a paraszt jut az eszébe!

  • ppista
    #59291
    Én is ezt csaholom már évek óta, de csak a "Kiégtél haver" duma megy rá. Utolsó vérbeli konzol a PS2 volt, mind hardver mind szoftver terén. Ami utána jött, az valamiféle pécés-konzolos hibrid csökevény, aminek se füle se farka, csak a fejfájás hogy mennyire hülyének néznek bennünket.
  • Amiga
    #59290
    Ma egy kicsit kritikus vagy. :-)

    Úgy tudom, Sony eleve nem teljesen natív, hanem egyfajta trükkösen felskálázott 4k-t ígért Pro-n.

    Inside pedig egy egyszerű indie játék, ki lehet kerülni, ha nem tetszik, de ahogy én hallottam, nagyon sokaknak abszolút pozitív, némelyeknek akár katartikus élmény volt. Ilyen indie szerintem mindig jöhet, a retrografikás szaroktól kíméljenek inkább meg minket.
  • Moby
    #59289
    > ezért lesz a Scorpioban 6 teraflops prockó.

    :DSASASDASDASDJHGJHKSAD
    LOL
    TOPLEL

    Édesistenem micsoda történelmi pofáraesés lesz ez az egész félgeneráció megint. Megint olyan célok kitűzve mindkét oldalon, amiktől ééévekre vannak. De nyomni kell majd ezt is erőszakosan. Hűmicsoda elbaszott egy elgagyizott, célttévesztett fosfaszlé lett az egész konzolozás. Atyavilág :(
    Vegyél konzolt négyszázé, de tévét hozzá ezerötér, mer csak azon lesz élvezhető a huszonfps.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.23. 11:01:31
  • partizan182
    #59288
    Megvolt tegnap, bejött erosen (dat music), viszont a frem konkretan hanyingert indukalt, jelen allapotaban senkinek sem ajanlom. Remelem peccselik mint a Firewatcht.
  • AntiHero
    #59287
    Kb mint a limbo.

    Amugy vannak teoriak. Sokféle mi ia történt a játékban.

    Van olyan teoria is, hogy ez a limbo vilagaban jatszodik, de sokkal korrábban. Utalasok vannak rá.

    Amugy művészi egy délutános játék.
  • Tikal #59286
  • Ulthane
    #59285
    Az MS savazza a Sony 4K-ját. Szerinteük a 4 teraflops számítási teljesítmény nem elég a natív 4K-hoz, ezért lesz a Scorpioban 6 teraflops prockó.

    Más

    Tegnap kíváncsiságból bementem egy műszaki áruházba, 4K tévét nézelődni. Megkérdeztem az eladót, szerinte most melyik televízió a "legjobb". Ő azt mondta, ha most venne, vagy LG-t vagy Samót, utóbbiból csak a 6-os sorozat felettit. Sonyról azt mondta, hogy az oprendszere gagyi android, nem az igazi android, és lassú.

    350-ért már lehet 55 colos Samót venni, 7-es széria..Hm.
  • Moby
    #59284
    Semmi. És kezd a tököm kilenni ezekkel a hipszterszarokkal, mert amíg elsőre fasza art egy journey, egy limbo, egy randomjapó akármi, addig hatodszorra hótugyanaz már csak alibifasság, nongéming pokol, és filléres indifos.hónaljszag, és öltettelenség. Mer amíg van benne játék, addig nincs ezzel gond, a játék az mindig játék, még önismételgetve is, maximum fanyalogsz, de amikor valódi játék nincs, csak az az egyetlen ötlet, amit összesen egyszer lehet elsütni, na hát az kurvagáz már másodszor is.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.23. 09:45:19
  • Ulthane
    #59283
    Ezt istenítette nemrég itt valaki, hogy micsoda játék volt. A két egyforma avataros muki, Kondzsi vagy Totti. Mindig keverem őket.
  • n000rbi
    #59282
    Mindfuck, de a jobbik fajtából. Szerintem.
  • Kandurex
    #59281
    Volt ennek valami...értelme?
  • Kandurex
    #59280
    Inside,...ez mivót?
  • Ulthane
    #59279
    Hú bakker, még reggel van. :)
  • Tatyla
    #59278
    Youtube
  • Ulthane
    #59277
    yt?
  • Moby
    #59276
    Igen, nekem a játékoskarrierem legjobb játéka. DLC-t ki ne hagyd majd, kuuuuuurvajó
  • LBandi77
    #59275
    Remélem anor londoba bejutsz yt.nélkül.És az elején kerüld el a nagy fekete lovagoat.
    Hajrá.