121115

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • csgj
    #116158
    Oké, megpróbálom. Most úgysem működik a Konzolvilág szerviz nyári szünet miatt.
  • Moby
    #116157
    Amúgy miért nem hagyjátok már itt ezt a húgyot, és fórumoztok máshol? A reklámoktól ebbe az elhagyatott, elagott, béna szarba már belépni nem lehet. Jó ez nektek?
  • Moby
    #116156
    A szerviznek kell visszaküldened (triwarden), ők viszont kötelesek kifizetni/megtéríteni a szállítás költségét, mert azt a jogszabályok szerint nem terhelhet téged. Hívd fel őket, mond meg, hogy ez a hiba, cserélni kellene, szóval megrendelik ők a szállítást, vagy kifizetik neked a költségét. Majd lehet, hogy fognak okoskodni, hogy dehát nem úgy van az, ne hagyd magad, úgy van az, csakhát a bunkó magyar mindig azt képzlei, hogy ő a minden törvény felett áll, alég csak az utakra kimenni. Ez egyébként januártól uniós szabályozás is. A fogyasztót nem terhelheti semmilyen költség hibás termék javítása vagy cseréje kapcsán a szavatossági időn belül az egész eu-ra kiterjedően, mindegy, hogy a termék származási helye hol van az unión belül.
  • csgj
    #116155
    Nem tudom, megérné-e. Kaposváron nincs már Konzolvilág, úgyhogy ide kellett rendelnem, tehát a visszaküldést valószínűleg majd fizetnem kell. Ráadásul lehet, nem is javítható, és amit visszakapnék cserébe, ugyanígy kattogna. Külföldi fórumon rákeresve, elég általános "hiba".
  • Mephike
    #116154
    Őőőő, ez azért nem hangzik túl jól... Lehet megérné kicseréltetni a ott ahol vetted. De ha ezt nem is teszed meg, akkor is a blokkot eltenném jó helyre, mert lehet a következő az lesz pár hét múlva, hogy már nem csak kattogni fog.
  • csgj
    #116153
    Hali! Megvettem az új Dualsense Cosmic Red kontrollert, ami nemrég jelent meg, és bár nagyon tetszik, van egy kis furcsaság vele. A bal és a jobb joystick klikkelő-kattanó hangot ad ki mozgatásra. Játék közben is észrevenni, de egyébként nem zavar be semmibe, jól működik, csak halkan kattog. :'-D A fehér kontrollerrel ilyen nem volt.
  • Kandurex
    #116152
    Aztán lesz belőle karácsony,….majd még 3 hónapocska és meg is érkeztünk
  • Moby
    #116151
    Pontosan! Most visszabújnak fél évre a barlangjukba, fél év alatt újratervezik a játékot, meg is csinálják újratervezett módon, letesztelik, és fél év múlva egy egész más játékot adnak ki. Igen. Pont így képzelem én is a játékkészítést.
    Szerintem is ez teljesen logikus magyarázat
  • Kandurex
    #116150
    Csak amit csináltak és annak bemutatói se tűntek ekkora halomnak*...

    *fekália
  • Seth
    #116149
    Szerintem baromi hangulatos és friss fps lesz.Persze valaki jobban szereti az állando "reload", "grenade" ordibálást :)
    Mikami és csapata még nem nagyon csinált rossz játékot
  • mucsácsó
    #116148
    nem kár érte, pont tegnap este láttam a trailerét (felkerült PSN storera) - eléggé WTF és ruppótlan ez a levegőben hadonászás :D és mindez az Evil Within csapatától, hát... nemtom
  • Kandurex
    #116147
    Kalap fossantásnak tűnt, szóval logikus a csúszás, át kell tervezni az egésszet.
  • robicarlos6
    #116146
    Csúszás..

  • darkSectorxxx #116145
    Xbox meg PS5 teljesítmény az valahol 600-800k pc viszonylatban.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.07.13. 18:18:38
  • mucsácsó
    #116144
    tegnap toltam tovább a Ratchetet - emberidegen, ahogy kinéz a játék... szerintem lééényegesen durvább látványra, mint a PS4-es előző rész (nyilván az is durva volt anno persze), viszont itt az RT meg az über textúrák teljesen más összképet adnak :D meg hát az particle effektek, egyszerűen BRUTÁL, na :D
    meg jópofa, ahogy fejlődnek a fegyverek is, és egyre baszóbbak. DualSense cuccok is faszák, bár nekem az őszintén szólva egy játéknál se adott eddig akkora pluszt, mint ahogy dicséri a nép :D

    durván összerakták, ráadásul a 120Hz-es mód (~40FPS) valami hihetetlen jó cucc, nagyon remélem, hogy ez szélesebb körökben is elterjed, mert enélkül elég darabos OLED-en a fidelity, ezzel viszont mint kés a vajon, és nem is hiányzik a performance mode (nekem legalábbis.. :D)
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.07.13. 09:59:33
  • RJoco
    #116143
    #116140
    Legyen igazad.
  • RJoco
    #116142
    #116139
    Ezt nem tudom, nem néztem utána, hogy egy xbox-szal azonos teljesítményű PC mibe kerül.
    Viszont egy felsőkategóriás PC, bár drágább, de szebben is futtatja a játékokat.
  • RJoco
    #116141
    #116138
    Na ezt akkor figyelnem kell majd.
    Minek álljon ott a gép, mikor nem játszom. Dolgozhat is akkor már.
    Bár gyanítom, hogy a SonyOS nem támogatja alapból...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.07.12. 21:54:47
  • darkSectorxxx #116140
    Hát PS4-eket már használtak bányászatra, nemrég volt a hír.

    PS5 most is 185 ezer ha türelmesen vársz a rendeslésekkel.
    És BIZTOS hogy vissza fog menni, nem álom!
    A PS5 az kizárólag azért van ilyen helyzetben, mert egyelőre keveset tudnak gyártaani, de egy idő után utolérik a felhasználók igényeit és betelítődik a piac, akkor nem lesz értelme felvásárolni a gépeeket mert a nyakukon marad a dílereknek!

    A VGA piac az más mert ott bányásznak vele és a bányászarta vezsik a kártyákat.
    De a konzolon csak addig éri meg halmozni egyelőre a viszonteladónak a piacon amíg vannak akik nem tudnak szerezni rendelésből és netán megveszik.

    Szóval az hónapokon bellül tuti rendeződni fog.

    Egyetlen egy gebasz lehet, ez amit mondtam a PS4-es cikkel kapcsolatosan, ha kiderül hogy a PS5-öket bányászatra is megéri használni, mert akkor kurva nagy a gebasz.
    Mert akkor nem azért vezsik majd hogy hát felverjék az árakat, hanem mert bányászatra visszatermeli az árát.
  • darkSectorxxx #116139
    Meg olcsóbb az Xbox mint egy PC. :)
  • mucsácsó
    #116138
    Hát pedig... :D

    3,800 PS4s found and seized from a cryptocurrency farm in Ukraine
  • RJoco
    #116137
    Nem hiszem, hogy képesek lennének a PS-t bányászatra használni. Vagy, hogy egyáltalán megérné.
    De azt sem hiszem, hogy vissza fog menni 500€-ra az ára. Ez már csak szép álom marad.

    Amúgy sem értem az egészet. Jön itt mindenki a környezetvédelmes baromságával, de, ha valamiből nincs annyi, amennyit megvennének, akkor méregdrága, holott a gyártási költség fix, míg, ha rogyásig rakják a raktárakat, akkor olcsóbb lesz, cserébe meg sok szemetet gyártottak, ami nem fog elfogyni, raktárban porosodik, stb.
    Azt még megértem, hogy amíg vissza nem hozza a befektetett összeget, addig drágább lesz valami, azt már kevésbé értem meg, hogy sem PS-ből, sem VGA-ból nem voltak képesek a mai adathalász társadalomban megfelelően felmérni az igényeket és aszerint gyártani a mennyiséget. Helyette jól kicsesztek az emberekkel és nem hiszem el, hogy ezt nem szándékosan, pénzéhségből tették.
    Én is baromira nagyon örülnék, ha az új VGA-mat megkapnám 800€-ért, mint 5 éve a 980 Ti-t, de szerintem nagyon fogok örülni akkor is, ha a mostani 2000-ről lemegy 1500-ra a kiszemelt ára.
  • RJoco
    #116136
    Az exkluk nálam sosem játszottak. Kivétel, amikor konzolt választottam és ezért lett PS és nem XBox. Az kb. olyan, mint egy PC. Csak nem kell vesződni a winnel.
    Amikkel én PC-n játszom, az általában nem is elérhető konzolon. X4, Space Engineers, Elite: Dangerous megjelenéskor.
  • mucsácsó
    #116135
    State of Playen a büdös életben nem lesz megemlítve a "PC", mint platfom, szóval 110%, hogy ez kamu ebben a formában.. :D

    meg a neve is szar lenne - ettől függetlenül simán jöhet majd PC-re, meg gyanítom fog is, mer mérne, de ez megint ilyen wannabe inszájderség, amit írtál is.. :D 4chanre azt ír bárki, amit csak akar, esetek többségében full hiteltelen az egész.. :D
  • darkSectorxxx #116134
    Persze ez így jogos.
    Sőtt kitudja lehet minden megjelenik már lassan pc-re is. :D
  • darkSectorxxx #116133
    Hát mivel szubjektív ezért az indok annak van értelme, hogy ennyire nem sűrgős, vagy egész egyszerűen elvi okok miatt.
    Ezzel amúgy semmi probléma.
    Azért ha a VGA-k nem is mennek teljesen vissza, de egy PS5 azért nem ugyanaz, hacsak nem lesz kriptobányászoknak érdeke akkor a PS5 az mindenképpen lemegy majd árban ez tuti.
    A várakozás ilyen téren jogos, vagy indokolt lehet, a baj akkor lesz ha kiderül hogy bányászatra jó felvásárolják őket és akkor világvége lesz.

    Bennem is nem ez miatt de az volt hogy geci lehet most azonnal nem kell, de mi a picsa van ha közbejön valami és lehet simán kripto vagy a boltok vagy a sony basz rá és emel, vagy 2022 végéig várni kell akkor cseszhetem. én pl ha kijön egy Horizon Zero Dawn 2 nem arról van szó hogy agyuramisten nem tudok várni, én is vártam fél évig a rendeslésre mert 300-400k-ért nem volt fontos.
    De semmi biztos dolog, csak eddig úgy néz ki hogy nem kell kritora és már csak annyi hogy a gyártási darabszámnak el kell érni egy mennyiéget amikor már nem képesek tárolni a sok ps-t a viszonteladók.
  • Voltan
    #116132
    Engem amúgy is csak az exkluk miatt érdekelne a gép, abból meg még nincs sok. Szóval bőven ráérek. Nálam a pc a fő platform.
  • RJoco
    #116131
    Igen, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mikor veszi meg.
    De értelmét nem látom a különböző indokoknak, amivel halogatják. Az nem szolgál másra, mint, hogy megnyugtassák saját lelküket, mert jelenleg nem akarják megvenni.
    Én is ezt teszem VGA terén, szóval ismerem az érzést.
    Az is egy módszer, hogy valaki azt mondja, 150 ezer fölött nem fogja megvenni. De ettől még hangoztatnia nem kellene, mert 150 alá soha nem fog menni és aki ebben tényleg bízik az....
    Aki kicsit is figyeli a piacot, illetve kicsit is odafigyel az életre, az tudja, hogy nagy változásra, csökkenésre nem kell számítani. Ez nem az a világ. Itt minden csak emelkedik.
    Kisebb visszaesésre esetleg lehet számítani, mikor a piac már megfelelően telítődik, de addig még ki tudja, hova fel nem megy az ára. Azért egy PS4 slim-et még így is 300€ körül vesztegetnek.
    A belépő kategóriás laptopok mindig 400€-ba kerülnek. Teljesen mindegy, hogy mikor veszed meg. Teljesítményben minden évben egy kicsivel többet kapsz, viszont a régebbi modelt nem fogod tudni megvenni 400 alatt újonnan, mert nem lesz.
    A VGA-nál ráfogták a bányászokra, most Kína betett nekik, ráfogják a chip hiányra. Ami nem mellesleg más területeket is érint. Volt a korona és még mindig van. Szóval mindig lesz mire fogni, hogy azért annyi, mert.
    A sógor nem tudta megvenni elővásárlásban a PS5-öt, így vett egyet később, másfélszer (750€) annyiért, nem "rendes" eladótól.
    Úgy, hogy egyes nagy áruházláncok kétszer annyiért (1000€+) adták/adják, mint az előrendelési ár. És vannak, akik megveszik. Mert mindig vannak, akik megveszik. Mert nekik kell és megtehetik és baromira örülnek, hogy elérhető.
  • darkSectorxxx #116130
    Ez így van, én is ezt mondtam, ez olyan mint hogy ja vérok-váok-várok-várok, ja jön a PS5 Pro várok-várok-várok PS6.
    De sok területen van ez.

    Viszont az igaz hogy mindenkinek ezt magának kell mérlegelni, mert ezek a fícsörök nem mindenkinek elég indok.
    És ez így oké, mindenki mérlegelje hogy mennyire kell, mikor kell és mennyiért.

    Ezt is értem meg amiket azok akik várnak, mert mindkettő indokolható a saját itélet alapján, vagyis megítélés. :)
  • RJoco
    #116129
    Dehogy van az elején.
    A PS4-es játékok sokkal szebben és simábban futnak PS5-ön, mint PS4-en.
    Ismerős is csak ámult a BF1-től.
    Subnautica és Horizon valami eszméletlen szép.
    Ratchet és Clank, Deamon's Souls, WRC9, MK11, gyönyörűek és jól futnak. Csak, hogy mondjak pár PS5-ös címet is.
    Az Astro nagyon jól bemutatja a kontroller képességeit, lehetőségeit.
    Emellett a sötétet kedvelőknek van már fekete vezérlő és utángyártott fekete oldallapokat is kapni, melyek passzolnak is a készülékre.
    Egyedül amiatt lehet érdemes várni, hogy mi lesz a beépíthető SSD hellyel.
    Korábbi infók alapján az első szériában nem biztos, hogy bekapcsolják, mert aggódnak a készülék megfelelő hűtése miatt. Emiatt sem aktív jelenleg.
    De mindenki addig vár, amíg akar.
    Én nem gondolkodtam sokat és megvettem 500 euróért. És milyen jól tettem, mert VGA kártyára esélyem sem volt, úgy lefagyott minden, hogy mire elérhető lett bármilyen oldal, addigra már nem volt sehol egy darab sem.
    Most már 2000 körül hozzájuthatnék egy nekem tetsző darabhoz, de annyi időm nincs, hogy PC-n és konzolon is játszak.
    Pedig az 5950X nagyon kívánja.
  • yesname #116128
    Lehet ez is kamu pletyka, lehet nem, de ki tudja. Sokminden derült már így ki, de mindenki abban hisz amiben szeretne hinni...
  • darkSectorxxx #116127
    Jaja, persze, ez érthető, ha valakinek nem sűrgős, a PS4 pro-ra is pár cím kivételével jött minden.
  • Moby
    #116126
    Kizártnak nem tartom, csak ez nem így fog kiderülni.
  • Voltan
    #116125
    A jó, hogy ezeket linkeled. Ha valakinek kell, vigye. Én is tervezek majd PS5-öt, de egyelőre nem sürget a dolog, nagyon az elején van még az egész.
  • darkSectorxxx #116124
    Valóban, de kb annyira érdekel a dolog, mint amennyire energiát fektetek bele, ha érted mire célzok.
    Az hogy OPCIONÁLIS lehetőséget linkelek adott embereknek, az egy dolog, mert hátha valakit érdekel.

    Ezek a semmibe torkolló beszélgetések annyira már nem.
  • Voltan
    #116123
    Én egyáltalán nem tartom olyan kizártnak.
  • Moby
    #116122
    2 napja ezen röhögök. Ebből megint akkora pofáraesés lesz, mint a multkori silent hilles "pletyka".
    Ilyen figyelemhiányos wannabe insiderekkel van tele az internet, az emberek meg mindenben hinni akarnak.
  • Voltan
    #116121
    Na erről van szó, kéremszépen!
  • Voltan
    #116120
    Mondjuk ennek a hozzászólásnak tényleg nem sok értelme van, nemigen követi a magyar nyelv szemantikai szabályait :D
  • Mephike
    #116119
    Nah, ez már döfi, jöhet! Csak az árazással ne szálljanak el.