121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • darkSectorxxx #74914
    Én írtam, de nem tudtam egyre gondolunk-e. :)
    Szerintem a Witcher 3 PC-s változata, hogy nem az lett ami lhetett volna az nem butítás eredménye, hanem egész egyszerűen nem mehetnek a csillagos égig a gépigényben. :)
    És a felbontás+fps-re sok-sok erőforrás elmegy arányosan. :)
  • Moby
    #74913
    Semmilyen botrány nem volt.
  • lwb
    #74912
    Akkor is mondják ezt, ha ez nem igaz?
  • lwb
    #74911
    Komolyan kérdezem, én nem hallottam semmi botrányról U4 downgrading kapcsán. Kigoogleztam és azt kell, hogy mondjam, hogy az ilyen pletykát terjesztőknek ki kéne próbálniuk PS4 Pron, 4K kompatibilis HDR tv-n és aztán beszélni. Egész másképp néz ki ugyanaz a játék, mint egy sima ps4 alatt SDR 1080p tv-n.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2017.06.18. 17:50:09
  • Moby
    #74910
    Hát persze, hogy azt...:D

    W3:pedig sokkal életszerűbb lett volna, ha kiállnak, és elmondják, hogy amit mutogatrak, az abban a formában sosem létezett játékként :)
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.18. 17:48:44
  • lwb
    #74909
    Mi a baj az unch4-gyel? Tudtommal azt kaptuk, amit mutattak.

    W3-nál ezt mondták a fejlesztők:
    "A lot of footage including the debut gameplay trailer was done when the consoles were not even out and we only had an idea of the specifications of the system. This landed itself into problem territory when we realized the next-generation systems could not simply meet our graphical output to the desirable level of quality we needed."

    Egyébként leírják, hogy pontosan mit is változtattak (rendering system stb.) és miért.
  • Moby
    #74908
    Witcher3 watch dogs...benyelitek az e3 prerendered hazugságait, aztán jön a butítás. Nem butítottak semmit. Egyszerűen soha nem nézett ki úgy. Széjjel elemezték az uncharted4 videókat, aztán az is kiderült mind kamu volt. Azt miért kellett butítani? Az ms miatt? :)
  • lwb
    #74907
    Közben akinek válaszoltam törölte a hozzászólást. :)
  • lwb
    #74906
    Az nyilván nem direkt butítás eredménye, ha egy csúcs pc nem bírja a 60 fps-t sem. Ilyet nem is írtam, hogy ez lenne. A fallout 4-nél a 60+ fps bug nem azt jelenti, hogy nem megy a gépen 60 fps felett. Egy közepes gépen is simán menne ennyin, az enyémen 120-140 1080p-n. De nem mehet, mert úgy kb 75-80 fps felett szétcseszi a fizikát, repkednek a tárgyak a szobában, nem lehet kilépni a terminálokból stb. Játszhatatlan a játék. És ez azért van, mert leszarják a pc-t és a konzol a fő csapásirány. Oda meg a 60 se kell, elég a 30. És az emberek hússzor inkább vásárolnak valamit, ami 4K, mint valamit, ami 60 fps. Legalábbis az online shootereket leszámítva és konzolon.

    Én is azt gondolom, hogy a frame rate fontosabb a felbontásnál,de nem is én vagyok a célközönség.
  • lwb
    #74905
    A witcher 3-nál konkrétan bevallották a fejlesztők. És az 2 éve volt, nem 5. A fallout 4 és a tavaly kijött skyrim special edition (egy az engine) ugyanazzal a 60 fps feletti buggal küzd. 60 fps felett soha nem fog konzolon menni egyik sem, a pc meg le van szarva, beledobtak egy nyomorult frame rate lockot és meg is van oldva. Maga az engine szar, mert szétcseszi a fizikát ha 70-80 fps-en meg a játék.

    Ennek semmi köze ahhoz, hogy a MS mostanában minden játékát kiadja pc-re is: ez csak a sajátgyártásnál játszik, ha a rockstar nem írja meg a RDR2-t pc-re, ahogy az 1-et sem portolta át, akkor soha nem lesz pc-n RDR2. Eleve multiplat játékokról beszéltem, nem exkluzívakról. Nem értem, hogyan jön ide, hogy a MS saját játékai mennek pc-n is.
  • Moby
    #74904
    5 évvel ezelőtti dolgokról írsz. Az ms ma az xbox alatt a konzolját és a win10-et érti. Amit ma kiad az ms, az jön pécére is ugyanúgy. Ráadásul a saját konzolja is hamarosan 3 különböző teljesítményű gépet fog takarni.
    A thirdpartynak hullammindegy, hogy mire írja meg. MS-nél a fejlesztő már nem is gépre írja meg a játékot, hanem UWP-re. Ezért nem gond a pécé, meg a sokféle xbox. Nincs semmilyen szándékos butítás, ezeket a marhaságokat feletsük már el.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.18. 17:27:32
  • Maxyka
    #74903
    Hát jah van az 31 is !
  • lwb
    #74902
    Egyrészt a pc mindig is kívülálló volt. Mert igen, persze mehet 60 fps-en vagy akár 144-en is, de mehet 25 fps-en is, ha gyenge a vasad. A pc sok nagy fejlesztőnek csak mellékvágány: pl. Fallout 4 60 fps feletti bugja, ami konkrétan játszhatatlanná tette a játékot. A mai napig nincs orvosolva, csak egy 60 fps lockot tettek bele, azt' kész.
    De az igazi verseny a játékiparban nem a pc, hanem a másik konzolgyár. A MS nem szokott pc-s fejlesztésekére vagy exkluzívokért fizetni, de xboxosért igen. Az olyan játékok, mint pl a Destiny 1 vagy a RDR meg ki sem jöttek pc-re pl.

    "Miért lenne érdekelt a fejlesztő a szándékos butításban?"

    Hogy fusson konzolon is hasonló minőségben. Nem hiszed? Witcher 3 downgrade pl. Vagy a Watch Dogs 1-ben a pc-s effektek, amik benne voltak a kódban, csak unlockolni kellett egy ügyes embernek (nem modder!!!) és már volt is egy rakás olyan post processing meg miegymás, ami amúgy úgy tűnt, hiányzik a pc-s verzióból. Pont azért, hogy a konzolos verzió ne térjen nagyon el a pc-stől.
  • darkSectorxxx #74901
    Ha van grafikában töblet a felbontás helyett, az megéri jobban én is így vélem, igen. :)
    Van viszont akinek az a lényeg hogy a felbontásnál azt mondják neki hogy ez true 4k, szerintem ha nem lenne a mostani generációban ez a felbontás meg fps faszság meg kukiméregetés senki nem sirna felennyit sem, sokszor placebo ez a számokkal farokméregetés.

    Egy akármilyen 4k 60fps-es sútert bármilyen k-ba feltólsz akkor sem kapod azt pl amit egy Uncharted eléd tálal akár 720p-ben....

    Ezt a Sony-nál tudják is jól, ezért lett csak a multi 60fps....
  • Kongy
    #74900
    Neked orvosra lenne szükséged srác :D
  • arty
    #74899
    ha phil 10x a 4k helyett 1080/60at mond, vettél volna?
  • Moby
    #74898
    Ugyanannak a fejlesztőnek az akármie viszont 60fpsel fog menni pécén. Miért lenne érdekelt a fejlesztő a szándékos butításban?
    Ennek semmi értelme.
  • lwb
    #74897
    Nyilván a third partyk nyomása is benne van ebben. A legtöbb konzoljátékot 30 fps-ben lockolnak, erre optimalizálják. Az a fejlesztő, aki nagy lóvét fogad el a sonytól, az nem akarja majd, hogy a boxon 60 fps-sel menjen ugyanaz a játék. Lehetőleg hasonlítson a két verzió egymásra, nyilván a technikai limitációkkal együtt.

    Arról nem is szólva, hogy az állóképeken a 4k meg főleg inkább a hdr jobban mutat, mint a magasabb frame rate, ami nem is látszik ugye.
  • Kandurex
    #74896
    Én pl. megelégednék egy Samaritan demo 1080P minőségével, vagy az utóbbival (aminek fejből nem megy a neve), mint ezt a csicska 4k-t erőltetni, ami egy normális nappali távolságban (2-3m), a mai TV méretek mellett, semmi létjogosultsága nincs.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.06.18. 16:21:34
  • Bandicoot
    #74895
    Ha értene bármit is nem a 4k-t erőltették volna totálisan feleslegesen behúzódva a sony mögé, hanem 1080p-t 60 fps-el komolyabb grafikai részletességgel. Sokkal nagyobbat szólt volna egy kompromisszumokkal teli 4k-nál, minőségbeli és látványbeli fölénnyel a Sony idióta felbontáshajkurászása helyett. De nem, beálltak a sorba és annyira lófasz különbség lesz a pro-hoz képest hogy MS fanokon túl le se fogják szarni azt a vasat....

    Csoda hogy a játékfelhozatallal is balfaszkodnak?
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.06.18. 16:00:08
  • Moby
    #74894
    Értse! Ez lenne a dolga amúgy. Összefüggenek ám. Olyan nincs, hogy a sztór csak úgy magától sikeres lesz. Nem is mutatnak ilyen irányba jelek. Kéne hallgatni, mit ugat a fókuszcsoport. Nem a fillérbaszó, kétévente egyjátékot, cigányolva kulcsozók, hanem a nagyfogyasztók.
  • darkSectorxxx #74893
    Ez nem agymenés, ez a saját véleménye, tiszteletben kell tartani egymás véleményét, még ha nem is mindig minden szimpatikus mindenkinek.

    Én mindig kíváncsi vagyok, más hogy lát dolgokat, nem biztos hogy csak az a jó, amiről meg vagyunk győződve hogy jó. :)
  • Totti5
    #74892
    Számolás még nem megy, de én drukkolok.
  • Kongy
    #74891
    Na gondoltam benézek már mi újság a topikban, 60 üzenetből 30 totti agymenés. Viszontlátásra.
  • arty
    #74890
    ms nem érti/nem érdekli (winsztór a lényeg)

    (mondjuk én se a crackdownban, se a sunsetben nem találtam a helyem, mindkettő taszított a látványvilágával és a játékmenetével is)
  • arty
    #74889
    :DDD

    a könnyeimig meghatódtam!
  • Moby
    #74888
    Szerinted nem fogom megvenni első nap?
  • Moby
    #74887
    Szerinted nem fogom megvenni első nap?
  • TDC Geronimo
    #74886
    knack 2 videókat nézted amúgy? Még jobbnak tűnik, mint az első! :D

    Főleg a coop része, ahogy mi toltuk végig az egyet.
  • Moby
    #74885
    Arról nem. De a második része bele kéne férjen, mert azzal csak színesedik a paletta. A sunsetben nem csak az a jó, hogy kibaszottul igényes, hanem az is, hogy különleges és hiánypótló. Nálam nagyobb sony hater aligha van, de hiába nem vitték a knackot, ezek a retkek csak bevállalták a második részt, és mégcsak nem is igénytelenkedték el. A crackdown féle mocskok helyett inkább errefelé kéne tendálni.
  • Totti5
    #74884
    Vehették volna a kedves júzerek azt a kurva gépet is és nem csak siránkozni. Ott voltak az autós játékok, ott volt a ( mindig kellett, de amikor lett már nem volt fontos ) Killer, ott volt Sunset. De még erről is az MS tehet, hogy nem játszott helyettük.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.06.18. 14:43:20
  • Moby
    #74883
    Nyomhatták volna a sunsetet is. Az is arra lett volna.
  • darkSectorxxx #74882
    Hát izlések és pofonok. :D
  • Totti5
    #74881
    Coop shúter, sokan nyomták úgy. Arra volt.
  • Kandurex
    #74880
    Alja...
  • Moby
    #74879
    Elég baj az...
  • Totti5
    #74878
    Nyomjad csak
  • TDC Geronimo
    #74877
    hát én annál putribb játékot ritkán láttam. Ez a 3 is egy vicc. Mondjuk sajnos látszik is az MS vásárlóközönsége. Sunsetet nem viszik, ilyen retkekre meg igény van.
  • Totti5
    #74876
    Ez igen, nagyon odatetted. Amúgy emlékeim szerint nagyobb sikere volt az 1-2nek mint a Sunsetnak.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.06.18. 14:36:19
  • darkSectorxxx #74875
    Ez télleg olyan mint emit bemutattak E3-on, nem rossz. :D