121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Ulthane
    #76816
    Jelen pillanatban digitben vásárolni kizárólag az USA store-ban éri meg a legjobban anyagilag. No meg a HKG, ha valaki akar vele szarakodni.
  • Ulthane
    #76815
    Annak számít, igen. A Hellblade egy állat jó játék, nagyon egyedi élménnyel, 30 dodót is megéri, pláne, ha majd akciós lesz.

    Hómolni annyit tesz, hogy gyakorlatilag felesben veszed a játékot: egy primary és egy secondary konzollal ketten tudnak játszani ugyanazzal a játékkal. Az egyik megveszi, letölti, majd a másik is letölti
  • Totti5
    #76814
    De, annyi. Nyilván. Nincs különbség a digit árazások között. Lemeznél van ( ami igazából digit, mert egy kódot kapsz ami örökre a tied lesz ). Viszont nyilván itt megint arról van szó hogy innen onnan amonnan vételezett kódok, ilyen olyan storeból szerzett álciósan ( amivel semmi gond, mert vannak hivatalos nagy áruházak is akik adnak el digitben, és lehet tolnak a 60 dollárra 10-20% kedvezményt... ) meg persze ott vannak a nem hivatalos sufnik is még olcsóbban.

    Konzolra is egyre több helyen lehet venni dogot kódot "PCről". A lemezes meg ugye nem kell bemutatni, az mindent visz még most is.
  • Maxyka
    #76813
    Valami performance problémák is voltak az első rész körül nem? :)

    Én most a Yakuza 6-ra pályázom. :D valami új kell a testnek
  • darkSectorxxx #76812
    Bocs, azt hittem meg akarod venni. :D
  • darkSectorxxx #76811
    Hát nekem is kifejlődöt a mentális védelmem régóta ezügyben. A túlzott fogyasztás miatt az ingerküszöb elérhetetlen magasságokba került.

    Az AZ, az nem feltétlen horror. Nem ezt várom tőle.

    Evil Within 2 meg nem rossz gém. Stílusban kiforottabbnak látom az elsőhőz képest gameplay alapján.
    Ami félő, és látszik, az a karakter mozgása, ami az első rész gyenge pontja volt nekem.
    Ja és a célzás is nehézséges. Mint a Tomb Raider. Nem értem miért van ez sokszor...

    Bízzunk a legjobbakban. Közel, s távol nem lesz mostanában más hasonló mászkálós játék.

    Vakok közt a félszemű a király. .)
  • j0nNyKa
    #76810
    mit bánok meg? meg mit nem? :) ööö
  • darkSectorxxx #76809
    Szerintem igen. Ha azt nézem, hogy AAA szinten 60 dollárért miket adnak.
    Meg nem fogod bánni. De max 2 végigjátszást tippelek, annál többet nem nagyon kell várni. Egy first és egy acsizós. ;)
  • darkSectorxxx #76808
    Igen, na ugye most jön az, hogy steam hivatalos árak vs store hivatalos árak. Illetve mókolás vs mókolás.
    Tény hogy a megosztás egy nem egyértelmű előny.

    Kötöttségekkel jár, stb. Bizalmi dolog.

    De Steam-en mókolni lehet kulcsos oldal, plusz steam család megosztás 10 ember közt, ha így nézzük, akkor ott 1 embernek 900ft is lehetne egy játék....

    Persze sikszor volt téma.

    Itt most talán inkább azt hangsúlyoznám ki, hogy ha már konzolod van, a mostani árfolyammal, az Usa játékok alapon 75%-os árral indulnak, igen, jól érteni, 25%al olcsóbb store-ban vásárolva kint. Ez murva sok. Számszerűstítve 5000+ ft...

    Talán ez a fontos, amiben nektek másoknak, akartam súgni kicsit. Ez a megosztás dolog meg steam stb, ez bonyolultabb dolog.
    De ha forrást nézzük, akkor 60dollár vs 60euro (steam-en mivel régiózár van ugye).
    Csak érdekesség képpen, megközelítőleg forrásokat nézve:

    US 60 dollár < Steam 60 euro < HU 60 font (ennek felelnek meg kb az árak)

    De ez már csak érdekességképpen.
    Szóval igazság mindenben van, a körülményektöl függően. ;)
  • Maxyka
    #76807
    Végre egy horror játék. elmúlt időkben nem tudtak megijeszteni sem nyomasztani. "AZ" filmet is fapofával néztem végig és még a jumpscarekre is immunis voltam de evil withinnel teszek én is egy próbát.
  • j0nNyKa
    #76806
    30 dollár a Hellblade, az AAA-nak számít? itt nagyon rá voltatok cuppanva :)
    vagy.. igazából nem biztos hogy értem a hszed - meg tudnád légyszi fogalmazni.. másképp? (pl mi az a hómolni)

    ja látom szerkesztesz
    szóval a shadow of war 28.5 font (az kb 38 USD) - google első találat, ahogy látom például itt olcsóbban is van
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2017.09.12. 13:28:48
  • arty
    #76805
    pécére nem 60 EUR egy AAA játék? (pl a shadow of war is...DE)
    pécén el tudod adni a 60 EUR játékod? tudsz hómolni?

    no, akkor melyik a drága?
    Utoljára szerkesztette: arty, 2017.09.12. 13:25:15
  • darkSectorxxx #76804
    Másképpen van kezelve minden régióban a pre-order.
    US meg minden régió más-màs akciókkal rendelkezik sokszor, vagy éppen szolgáltatással.

    Us-ben betudható ez a kupon akciónak is. detroit pl csak pár napja előrendelhető, a kupon akció közbe tették be.

    US profillal vásárolgathatsz, sokkal olcsóbb minden.
    Annyit kell tenned, hogy a profilt tedd elsődleges, aktív profilnak a ps4-eden.
    Ezután az US profillal megveszed, ami kell, letöltést elindítod, majd átmész a saját profilodba és onnan játszol. :)

    Ha bármi részlet érdekel, szólj nyugodtan.
  • Ozzyehh
    #76803
    Az eu PS store on miért nem lehet előrendelni a GOW-ot? és ha az US ról rendelem elő az gáz?
  • darkSectorxxx #76802


    Na ez a 3 játék lesz most.
    Ahogy küldik a 20-as kupont, az Evil 2 is kosárba hullik....
    Így 3 játék (God of War - Shadow of War - Evil Within 2) .....$168/2 azaz $84 ..... 21.400 Ft / játékoknént 7130 Ft
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.09.12. 02:35:44
  • darkSectorxxx #76801
    Igen, ezt reméltem senkinek nem kell majd külön elmondani, de azért még furcsa látni a kijelzőt, még ha fake dátum és adat is. :D
    Szokatlan na.

    Én február-márciusra teszem.....ahogy a Days Gone-t is.
  • Seth
    #76800
    A 201X.12.31 dátum mindig csak egy helypótló, szóval tuti nem az a megjelenési dátum. Majd PSX-en jelentik be
    Utoljára szerkesztette: Seth, 2017.09.11. 22:51:04
  • darkSectorxxx #76799
    Sorry a mai ömlengésemért, de ilyet nem hiszem, hogy látunk még egyhamar. :D

    Superior Pre-order (475+ day!)

    Allul Spoiler-ben a többi.....


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.09.11. 21:31:55
  • Kandurex
    #76798
    Nézegetem ezeket az új Mordor videókat. Mit jelent a toborzás vagy besorozás ill. halál? (amikor a főhős magic hand-et alkalmaz)

    Nem jobb mindig besorozni?
  • darkSectorxxx #76797
    Okés, ezt tudom, ott olcsóbb, csakhogy itt nem egyedül vásárolok és nekem ez a felét jelenti, azaz 7800ft. 1, azaz 1 pre-order játék...7800ft. :)
    Értelemszerűen spéci körülmények között, de nekem a saját szemszögemből, gondolom ez jobb biznisz.
    Pedig a pc-m már elbírná.

    most érdemes US-ben agyonvásárolni, mert jó az árfolyam. Meg van US-ben 20%-os kupon legalább 2 pre-order vásárlás után!!!
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.09.11. 21:15:52
  • TDC Geronimo
    #76796
    pcre 9k :D
  • csgj
    #76795
    Ha valaki szólt volna előre, hogy a Samsunggal ez a baj (vagy ha az alaposabbnál is alaposabban utánanéztem volna), akkor nem Samsungot vettem volna. :D (Pár hónapja van meg ez a tévé. Részben a PS4 Pro miatt, részben azért, mert kellett végre egy nagyobbacska tévé. Vagyis az én szobámban a 40'' pont elég nagynak számít.)
    Mondjuk azt nem értem, hogy Game Mode-ban mi a fenéért hagyták benne a global dimminget. :D Vagy miért nem lett kikapcsolható funkció?
  • darkSectorxxx #76794
    + lemarad a lényeg a kommentből....sorry....vagyis:

    Shadow of Mordor:

    US Digi: 15300ft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    HU Doboz: 18500ft
    HU Digi: 21000ft.....

    LOÁL!
  • darkSectorxxx #76793
    HU-ban nagyon.... de csak US-hez képest....ja meg hogy dobozosan sokkal olcsóbb....
    18k-s standard ár még oké, de ezek a 20 felettieken csak megbotránkozom.
  • TDC Geronimo
    #76792
    nevetségesek a konzolos játék árak.
  • darkSectorxxx #76791
    Elnzést a fogalmazásomért, de mi a retkes farok van hogy a legtöbb pre-order 21-22k???
    US-ben meg pont most van 15-16k-ért ft-ban. ez vicc....
  • arty
    #76790
    a b550-emen (ezer éves) is PONT ugyan ez volt a helyzet: megfelelő bemenet, pécéként elnevezve volt az EGYETLEN, ahol nem játszott a fényerővel a samsung :( nem durván, de pl filmnél a fehér feliraton eléggé irritálóan látszott...

    a limited elég univerzális megoldás, a konzolok miatt én is arra lövök - csak pécével esetleg érdemes szenvedni kicsit a fullrgb miatt, hiszen ELVBEN jobb (gyakorlatban nemigazán - és pl a plazmámon NINCS is fullrgb mód, minden bemeneten mindent limitedként vár/fogad/kezel)
  • csgj
    #76789
    Persze néztem Rtings meg egyéb kalibrálásokat, nem magamtól találtam ki, hogyan legyen, annyira nem bízom a saját szememben. :D A kontraszt totál magasra van tolva, sharpness totál nullára, fényerő közepes, háttérfény magas, fekete szint, rgb limited, mivel azt mondják, full rgb-t csak monitoron szabad használni, és kábé ennyi. Állítólag ezen a tévén alacsony az input lag, és ahogy elnéztem külföldi fórumokon, sokan használják, akiknek nem olyan kövér a pénztárcája, mint egy pandamaci.
  • csgj
    #76788
    Egyébként szerintem jól belőttem az SDR képet, mert nekem így is gyönyörű (a régi HD Ready LG tévémhez képest nagy előrelépés), és PC módban a felesleges extra dinamikus kontraszt meg a többi "képjavító" funkció is ki van lőve. (Sajnos a Ku6072-n global dimming van, ami a PC módon kívül mindig be van kapcsolva, és rohadt irritáló, ahogy sötétebb képeknél még lejjebb veszi a világítást, úgyhogy csak a PC mód az út HDMI-vel.)
  • partizan182
    #76787
    Mindenkinek vótmá' de partizan papának újdonság rovatunk:

    - MGS5: azt az ultrameta úristenit mekkora trollkodás az első 1,5 óra, Jészusom, majdnem leraktam, fizikai rosszullét kerülgetett a vége felé (kamera miatt). Aztán elindul a játék része, az meg nagyon adja, persze mindig eljátszom a lenti balettet, de még az elején vagyok.

    [lopakodunk, nokill strat] -> [ezt az egyet megölöm de a döbbit nem] -> [kupacolom a hullákat] -> [észrevesznek] -> [őrült firefight + menekülés]

    - Dirt Rally VR: nem is hiszem hogy ezt máshogy szabad-e játszani, mivel nem vagyok mazohista ezért a traction kontrollt közepesen (defaulton) hagytam, de minden más off, többek között a HUD is. Iszonyatos élmény hogy tényleg a co-driver utasításaira vagy bízva, nélküle fizikai lehetetlenség végigmenni a pályán, plane így hogy ott ül mellettem :) VR mondanom sem kell elképesztően sokat dob az immersion, vezetési modellt imádom, nem is hiszem el hogy eddig ez kimaradt.
  • partizan182
    #76786
    Oled után szar ránézni LCD-re, ez igaz.

    Gyorsan mert kicsit off: egyenesen közelről az SDR egész vállalható volt, de a betekintési szög olyan nevetségesen szűk, hogy kb a fejem jobbra billentésével elkeztem elpuszítani a fekete-szintet. HDR-nél maxra veszi a háttérvilágítást, na az kinyír minden dinamikát a képből, szal no-no. Meg olyan érzésre más a kettő, oled sokkal plasztikusabb, "valódibb", LCD valahogy mesterséges (nehéz leírni az érzést).
  • darkSectorxxx #76785
    Nem próbáltam a free-t, csak láttam van opció, akkor sorry ha kamu.

    Evil Within első részét nagyon vártam, a végeredmény viszont meglepett, ha a karakter normálisan tudna mozogni, akkor kicsit nem basznám fel magam, picit Tomb Raider feeling. Itt ránézésre mondom hogy pinokkió mozgása van, ettől a falra fogok mászni, de mint horror, nagyot léptek előre szerintem.

    Mintha elmentek volna a Silent Hill és The Last of Us stílusba, van sok hasonlóság szerintem.

    Maga a pályadizájn, stílus, megjelenítés Silent Hill szerű. Míg a harc, a szörnyek, zombik, ahogy pl kivégzi őket, a vér ahogy meg van csinálva, amikor látom nekem a The Last of Us ugrik be a gombafejekkel. :)
  • arty
    #76784
    +1

    jobb kontraszt > hdr(4k)
    előbbi 5 méterről is kiveri a szemed, utóbbira meg erősen fókuszálsz, akár észre is veheted ;) (persze ezt elsősorban nem neked írom, tudom hogy te tudod ;) )

    amugy a ku6400 elvben VA panel, szal nem olyan rossz már az sem (hdr ide vagy oda)
    persze neked az oled miatt "minden" visszalépés, de nemtom mennyire "utáltad" a samu képét (egyáltalán: utáltad-e?)
  • arty
    #76783
    pech - mármint az, hogy észrevetted, hogy valami nem az igazi... az átlag bekapcsolja a kamuHDR tévéjén a HDR-t és örül, hogy wádeszép a hádéer (placebo) és elégedett és boldog ;) (de lehet h az átlag azt se tudja mi az és be se kapcsolja és így is boldog ;) )

    kötelező biztosan nem lesz a HDR, csak picit "csúnyább" lesz a képed nélküle (de eleve: egy jobb tévén alapból jobb a kép - pl egy oleden, hdr nélkül is!)
    és pl ma is játszhatsz a ps4-el a csupán 1024x768as plazmádon, akár... tehát nem lesz gond a visszafelé kompatibilitás, a rengeteg meglévő tévést nem akarnák kizárni a potenciális ps5 vásárlók köréből :)
  • partizan182
    #76782
    Nálam Oleden pörög, így az SDR is HDR :)

    Viccet félretéve van a piacon kb 10 LCD modell + az Oledek ahol nem fosi a HDR, kb 500k a beugrója, alatta nincs nagyon értelme a dolognak. Kötelező biztos nem lesz, bár egy idő után fájni fog az SDR az biztos, de az még bőven arrébb van.

    Ha jól rémlik az ittenieknél a legkomolyabb gép egy tavalyi KS Samu, de edge-lit az is, szal a HDR komoly kompromisszumokkal tud csak érvényesülni. Jómagam KU6400-el próbáltam egyszer a HDR-t, de az is szar volt, Oledem meg régi, az nem tud ilyesmit :)

  • csgj
    #76781
    Sziasztok! Nemrég vettem meg a PS4 Pro-t Horizon: Zero Dawn-nal, Final Fantasy XV-tel és még leszedtem hozzá az Infamous: Second Sont is, ha már úgyis ingyen van a Plus előfizetéshez. :D Kicsit ciki, de gőzöm sem volt róla, hogy mi az a HDR a tévék esetében, és hogy egyre több PS4 játék támogatja. Úgyhogy nyilván felcsillanó szemmel kipróbáltam, de nem tudtam, hogy a tévém ratyi hozzá. Néztem, mitől nagy szám ez a HDR, de csak annyit tapasztaltam, hogy erősebbek a fények, és sötétebbek az árnyékok. Színben majdnem ugyanazt hozza, mint az SDR-nél, sőt kicsit fakóbb is. Ezért utánanéztem... és kiderült, hogy a tévém (Samsung 40KU6072, USA-ban KU6300) ugyan képes mutatni HDR tartalmat, de nem a menő TRUE HDR-t, mert arra csak Premium HDR tévék képesek, amik kábé 350 ezer forintnál kezdődnek. Szóval ebben nincs Wide Color Gamut, így a színek nem lesznek jobbak, ami részben a HDR lényege. Ezért ki is kapcsoltam a funkciót mindhárom játéknál. A kérdésem pedig az, hogy ti ki tudjátok használni rendesen a HDR-t, vagy jól sejtem, hogy ez itt a kis hazánkban már luxus kategória, és kevesen engedhetik meg maguknak? Én attól tartok, ez az irány nagyon hamar az alap lesz, de remélem, a PS4 játékoknál még nem lesz kötelező... Ha jön a PS5, és a Premium HDR tévé nélkülözhetetlen lesz hozzá, ám legyen.
    Én mindenesetre a 4K felbontás miatt vettem PS4 Pro-t sima PS4 helyett, mert a tévém is 4K-s, de egy pillanatra megörültem, hogy ez a HDR nálam is rendesen fog működni... :'D
  • Ulthane
    #76780
    Jó lesz ez, leakciózva meg fogom venni, az tuti. Az első is kellően jó volt. Emlékszem, te javasoltad anno. vagy nem. De akkor is te voltál.
  • Ulthane
    #76779
    A Free trial-ért miért kérnek pénzt? Nem értem.
  • darkSectorxxx #76778
    Kicsit lasszófaszos lesz ....ami jó?!


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.09.10. 21:23:30
  • darkSectorxxx #76777