121198

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #79068
    Igen, azt is jelentHETI.
  • darkSectorxxx #79067
    Igen, ha ezt értik a ptw fogalma alatt, akkor oké.
    Challange Completed, csak én azt hittem a ptw az konkrétan egy olyan előny, amire a nem fizető játékosnak ESÉYE sincs....

    Én valszeg másképpen értelmezem a ptw fogalmát, ez a baj.
  • darkSectorxxx #79066
    No trollkodás, csak ha szidunk valamit, akkor tudjuk mit szidunk.
    PTW az szar, de az nem play to win, ha pl valaki egy később megszerezhető amúgyis megszerezhető fegyvert megvesz, azzal megspórolja a fejlődést, de effektíve ez akkor is így van, ha valaki több ideig nyomul mint te.
    Vagyis nem egy kizárólag fizetős jelenség...ha érted mire gondolok.

    A csalókat látod, mert csal, mert oszt fejeseket, mert falon átlát....a ptw-t is látod, ha nem, akkor nem ptw. (mármint a játékosokon megkülönböztetve)
    Az instant boost az ptw, és unfer, mert 1 mecs elején gyors megveszed, aktiválos és ennyi,, ha van pénzed 10 meccsből 10 x használod, míg más aki idővel oldja fel, az 10 meccsből 5x mert 1 kör alatt csak farmol.

    De ha egy fegyver pl, az csak addig külnbség, amíg a nem fizető nem aktíválta, utána már megvan VÉGLEG.
    Mint a sima fejlődés.

    én ezért ezt nem érzem a játék szétbaszásának.
    Míg az instant boost példa valóban unfer téma, azt látod ha játszol azzal a játékossal, mert minden körben van boos-t, ami KIZÁRJA aazt, hogy normál úton szerezze be.

    Míg egy fegyvert, azt nem tudod, mert lehet nem vette a srác, csak 2x annyit játszik naponta mint te.... :)

    Én ezek közt teszek különbséget, és kell is tenni szerintem.
    Mert ha nem, akkor kurvasok dologba beleköthetnénk. Csakhogy a microtranzakció mint fícsör nem általánosan egy rákfene, hanem csak egy bizonyos része az....
  • Moby
    #79065
    A pay to win nem egy konkrét tudományosan elfogadott definíció. Nem jelent olyan dolgokat, hogy csak a megvásárolt dologgal nyerhetsz, máshogy nem. Ők fújják a magukét, te meg olyat kérsz tőlük, amit nem fognak tudni mutatni. A pay to win egy gyűjtőfogalom, leginkább azokra a modellekre, ahol pénzért olyat veszel, amihez pénz nélkül csak lassabban jutsz hozzá. Nekik ez egyértelmű.
  • yesname #79064
    Nem. A Blizzard a BF2-ről nyilatkozik, hogy ez bizony P2W. Továbbá a Blizzard semmilyen szempontból nem riválisa EA-nak, főleg nem BF2-nek. Nincs mitől tartaniuk játékosbázis szempontjából. De biztos ezzel is tisztában vagy. :D
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.11.17. 16:18:31
  • LBandi77
    #79063
    Darky én ebbe nem akarok belemenni,de még lehet hogy egyszer csodálkozni fogsz a bb2-ben amikor a 10-éves Vér István az első pályán beinvadel 1vásárolt +10-es vajazóval és 1 ütésből levág téged pedig kurva béna játékos,persze neked is lesz majd +10-es vajazód kb.50 óra múlva amikor megtalálod azt az 1 kurva blood rockot a játék vége felé.kb. erről van szó hogy olyan játék példát hozzak ami téged is érint.Persze egyenlőre ez nincs így de nagyon erre haladunk.És most nekem nem kell megmagyarázni hogy Pistike mennyi játék élményből marad ki mert ő baszó fegyvert vett az elején,a lényeg hogy előnyben lesz mindenkihez képest aki nem vesz.......
  • darkSectorxxx #79062
    Ja egy rivális fél, értem én.
    Meg nem azt mondtam, hogy nincs, nem létezik ptw, én azt mondtam, hogy nem hallottam volna, hogy írnátok példát, konkrétan BF2-ben, amit írtatok, azt értelmezni lehetett, amit nem, azt ....
    Én sajnállak titeket a szenvedésért még ha ellenségnek is tekintetek, meg EA pártinak, de eskü sajnállak titeket, hogy szenvedtek. :)
  • darkSectorxxx #79061
    Ahoz hogy kifeszítsünk valamit, 2 pont kell, ha az egyik elengedi, akkor a másiknak is el engedik. :)
  • CptFlint
    #79060
    Szerintem most csak trollkodsz. A BF2 tökéletes példa arra, hogy miért is rossz dolog a mikrótranzakció. Itt van egy marha jó játék, amit totál elrontottak végül, hiszen a fejlődési rendszert teljes egészében alárendelték a mikrótranzakcióknak.
  • yesname #79059
    Arról azért ugye tudsz, hogy pl. a Blizzard is kifogásolja a rendszert és hivatalosan Pay to Win-nek tartják (mivel az) ők is? Ezt csak úgy mellékesen. De bennük (is) van a hiba, most már tudjuk.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.11.17. 15:35:19
  • Katalizátor
    #79058
    Bakki én lemaradtam! Lehet még egy gyorsat anyázni??? :D
  • j0nNyKa
    #79057
    ne feszítsd, ők belátták
  • darkSectorxxx #79056
    Igen?
    Már nem is érdekel az, hogy az EA mit művel a játékokban?
    Hamar ment, nem hittem hogy ilyen hamar eredményt érek el.

    Látod, mindjárt jobban fogod magad érezni. :D

    Már a legelején mondtam, hogy teljesen feleslegesen idegeskedtek. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.17. 15:18:51
  • darkSectorxxx #79055
    Sehová nem vezet, oda vezet max, hogy nem játszotok BF2vel... :)
  • darkSectorxxx #79054
    Akkpr meg pláne ne aggodj.
    Ez egy buziság, az EA bekaphatja, a Visceral esete révén is hetekig azt olvastam, hogy:

    Más fejlesztők meg kik nyilatkoztak, hogy nem kell félni, nem szűnnek meg a single játékok.

    Ki a fasz az EA, ki hitte azt hogy megszűnnek?
    Még az EA sem szűntet meg semmit a multi játékaikban is van single....
    De a sok fejlesztő/kiadó, úgy csinál mintha az EA lenne a világ, és világvége lenne. Mert buták.
    Semmi nem fog megszűnni, szóval felesleges pörgés, ezen lovagolnak...
  • Evoluti0N
    #79053
    Feladom. Van jobb dolgom is.
  • darkSectorxxx #79052
    Ezek egyszer használatosak vagy megveszed és ennyi.

    Ha megveszed és ennyi, akkor nem gáz.
    Ha csak ideiglenes, aztán újra kell farmolni, akkor kapod a +1-et.....
  • yesname #79051
    Igazad van. Minden kérdésre a válasz: NEM. :D
  • yesname #79050
    Én nem fogok játszani konkrétan BF2-vel, mert nem érdekel maga a játék. De tisztában vagyok, hogy ez a dolog milyen hátrányokkal jár másokra nézve a játékvilágban és hova vezet ez szép lassan (nem is olyan lassan). Úgy néz ki a több milliós BF2-el (is) játszani fogó emberekkel vagyok egy véleményen. Legalább nem egyedül tévedek. :D
    Rád van hagyva Dark. Semmi gond.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.11.17. 15:05:28
  • Evoluti0N
    #79049
    Példa:


    Van még száz. A játékban nem csak kozmetikai dolgok vannak, hanem mindenféle szar, ami befolyásolja a játékmenetet. Magyarán: erősebb leszel tőle. Ezeket igazi pénzért is meg lehet venni. A kreditrendszer meg úgy működik, h baromi sokat kell játszani ahhoz, h legyen esélyed olyanokkal szemben, akik a pénztárcájukba nyúlnak.

    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.11.17. 15:04:00
  • darkSectorxxx #79048
    Isten őrizz, hogy kurvaanyázzak bárkit, az azt jelentené, hogy nem tudom mire érvelnék. :)

    Én megszoktam.
    Ha nincs érv, akkor jön a személyeskedés.
    Valszeg nagy nézettség lehet a témának, mert nem lehet egy nap úgy felmenni akár hirekre vagy fórumra, hogy ne ezt látnám mindenhol....

    Én is hetek óta ezt kérdezem, mit kell ezen aggódni. Nem kell megvenni azt ennyi.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.17. 15:02:48
  • j0nNyKa
    #79047
    valamelyikőtök lát bármi többet a témában minthogy kurvaanyjázzátok egymást? van bárkinek a fejében olyan hogy valahova.. halad ez a téma? mer ha nincs, akkor...

    tényleg ha ott ülnétek egymással szemben egy kocsmában, akkor is ekkora világi probléma lenne hogy elbeszéltek egymás mellett hetek óta? merhogy ez történik, gondolom ezt látja mindenki
  • darkSectorxxx #79046
    BF2-ben.
    1 példát.
    Mondtam, ti meg ezen mit nem értetek?

    Lehet bazze, de mit? Ja hogy nem tudjátok?

    Nem lehet érteni a semmit.
    Egy példát kértem, ennyire nehéz találni a sokból....?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.17. 14:56:48
  • Evoluti0N
    #79045
    Ne már! Légyszi, ne már! Légyszi. Ne már! Mit nem lehet azon érteni, h lehet igazi pénzért venni olyan dolgokat, amivel előnyt teszel szert? Mi? Mi? Mi? Megőrülök.
  • darkSectorxxx #79044
    4400 órat...
    Akkor játsz 4400 órát, legalább van szavatosság.
    Megint általánosítasz, mi az a minden? Ebbe benne van 2000 cucc kb a 20 hasznos mellett is.
    Megint nem írsz konkrét példát a ptw-re, ez nem ptw.

    Mindezt úgy tárgyaljuk most, hogy senki nem késznyerít, hogy vedd meg... :)

    Megint feldobtak egy számot netre, amin lehet csámcsogni...
    Csapból is a 4400 folyik...
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.17. 14:54:54
  • yesname #79043
    Leírtuk azt is, hogy miért nem jó az, ha pénzért lehet venni előnyt adó dolgokat, amiért pénz nélkül 40 órát farmolsz. (BF2-ben konkrétan becslések szerint 4400 óra, hogy mindent megkapj, ha nem akarsz fizetni plusz értük.) De mondom rád kell hagyni, semmi értelme tovább érvelni és erről mindneki rég lemondott. Sok boldogságot.
    Nekem, mint szoftverfejlsztőnek nem kell magyaráznod, hogy kik készítik, de nincs ingyen. Full AAA ár.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.11.17. 14:34:33
  • darkSectorxxx #79042
    Nem muattatok nekem semmi, nem is linkeltetek semmit.
    Max 10x azt hallom, hogy amit más megvesz az neked 40 ora farm....

    Ez nem ptw példa.
    Egyetlen egyet hallottam hetek óta, amikor egy TowDef játékban "runákat" vehetsz...mert azt más nem tudja használni mondjuk minden körben...

    Ezt elfogadom, ez gáz. De mást nem hallottam.
    Amiket linkeltetek, azt én értem, csak te nem érted, hogy azok nem ilyen ptw dolgok...
    Nekem konkrétan a BF2-ben nem mondtatok semmit, ami ptw.
    Ha lenne egyszeri vásárolható bónusz, az az lenne, az hogy effektíve egy örökös akár fegyvert 40 órával előbb kapsz meg, de utána fixen használhatod, az a sima fejlődéssel ugyanúgy fennálhat mint probléma.
    Ez max, mint említettem, nektek elhiszem hogy gond, csak akkor miért nem volt gond évekkel ezelőtt, nert akkor is volt ilyen, hogy bemész multiba és erősek ellen is kell játszanod.

    Ami megintcsak nem relatív.
    Hiszen ha a BF2ben hozzájutsz egy hőshöz, az is ballance-olva van, nem fogsz istenszerűen törni-zúzni vele....

    Nyugodt lehetsz, ha konkrét példát írsz a ptw-re a focis játék "had lássam a haját" szerű dolgon kívűl, akkor adom a pontot.

    Valóban írtatok, de azok nem ilyen ptw dolgok voltak. Vagyis semmi olyan, ami egyérzelmű előnyt, valtozást jelent, akár évekre visszamenőleg a játékban.

    Ezt onnan tudod, hogy ha ezeket a játékosokat a játék alapján meg lehetne különböztetni, de nem lehet, kivéve az a runa vagy boost-os példa, amit asszem Tikal írt anno.
    Az gáz. Ez nem, ez max a hatereknek az, akik valszeg azt hiszik hogy az EA meg maga a game világ, olyan mint a levegő, legyen ingyen szinte, alanyi jogon, és kötelező.....

    Csakhogy a levegőt nem emberek készítik, a játékokat meg igen.
  • Moby
    #79041
    A gamestopnál most blackfriday keretében leginkább ingyen van az access denied :)
  • yesname #79040
    Én is és kivétel nélkül mindenki normálisan oldalakat írva mondta el mik a problémák ezzel... hiába. Ezért írtam most azt, amit. Felesleges, a legjobb rád kell hagyni.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.11.17. 12:47:59
  • darkSectorxxx #79039
    Persze, én értem hogy normalisan nem tudsz ellen érvelni. :)

    Értem azt, amikor mondtatok példat, de amikor semmi sincs, akkor nehéz egyetérteni a semmivel.
    Egy fícsör amit szidtok az olyan mint egy kés, lehet jóra használni meg rosszra is.

    Csak ti egy kalap alá veszitek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.17. 12:40:50
  • Tibi7
    #79038
    köszi
  • GOTY
    #79037
    A GameStopnal black friday kereteben most -50% a Pro.

    Erre ugorhatsz.
  • SlickAdam
    #79036
    igen
  • Tibi7
    #79035
    Illetve még egy kérdés felmerült. Van egy lemezes játékom, amit most megvettem digitálisan, hogy a lemezt ne kelljen cserélgetnem. Kivettem a gépből a lemezt, de a játék indításánál nem indul el letöltés, semmi, csak kiírja hogy kéri a lemezt. Mit kell csinálni, hogy ne kérje? Le kellene törölni, aztán a storeból letölteni?
  • Tibi7
    #79034
    Sziasztok. Nézegetem a store-t, és vannak játékok amelyiknél az szerepel hogy "bundle". Az mit takar?
  • Moby
    #79033
    Én viszont gondolkodom rajta, hogy amíg tart a jelen állapot, arra az időre berántom. Tologatom ea accessben, és az a helyzet, hogy meglehetősen élvezem. A továbbiakat meg majd meglátjuk.
  • j0nNyKa
    #79032
    utoljára szólok, ez off is, flame is, személyeskedés is, és az utolsó utáni volt tőled (meg bárkitől)
  • yesname #79031
    Hagyd rá. Neki ez magas. Nem érti meg. Sosem fogja és azt hiszi a többi ember megy szembe az autópályán, nem Ő.
  • yesname #79030
    "Az unfer akkor ha azt amiért fizetsz, nem fix, hanem alkalmi előny."

    Mi van?

    Dark. Inkább maradj csenben. Ne rontsd a renomédat még jobban. :D
  • darkSectorxxx #79029
    Az unfer akkor ha azt amiért fizetsz, nem fix, hanem alkalmi előny.
    Ilyenről eddig nem volt szó tudtommal.

    60 eurot bizonyítsd be hogy nem kevés egy mai játékhoz.
    Bizonyíték kell, addig az van amit azok mondanaka, akik erre költenek. :)