121198

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • CptFlint
    #79268
    A gémer pc építést én már jó régen elengedtem, mert annyira drága nekem és sosem megy le az áruk. Mire lemenne addigra új típust adnak ki a régit meg kivonják a piacról. Meg én nekem a gémer pc az top end, az meg sehogy sem jön ki 500 ezer alatt. Annyim meg nincs rá. Persze lehet jó gémer pct venni olcsóbban is, de ahelyett én már úgy vagyok vele, hogy akkor a jóval olcsóbb konzolt választom inkább.
  • darkSectorxxx #79267
    Igen, akkor viszont ott vagyunk ahol a part szakad, igazad van, hogy a HDR mint fogalom nem hiteles, akkor legyen egy köztes jelzés ezekre a tv-kre, igazából van is, amiket mondtatok, 8-bit-10bit-12bit. Csak a boltok oldalain nem rszletezik ugye....

    De vásárlói szemmel pl Gero a pénzéért ettől még azt kapta amit a pénzén ki lehet hozni, hiszen ha nem, akkor lenne alternatíva.... :)
    Ha érted mit mondok.
    Maximalistáknak ez nem alternatíva, de ennyi pénzért mást nem lehet sajna. Ezek szerint.
  • darkSectorxxx #79266
    Igen, én is ettől félek, hogy most akik várnak még hosszú éveket kell várniuk, nem fél-1 évről beszélünk....
    De minden téren nehézkes a dolog, pchardverek árai meg felfelé mennek, nem lefelé. :D
  • Moby
    #79265
    Nem. De nem is olyan, mint a hdr tévéken. Ez kb ekvivalens avval, mint a pro képét fullhd-n nézni. Szebb a kamu4k-ról leskálázott kép fullhd-ra, mint a fullhd-n renderelt, de attól az még nem 4k. Fizikailag sem.
    És már itt a topikban is elhangzott nem egyszer ez a bullshit, hogy a HDR10 az már fasza. Az egész arra épül, hogy a vásárlóknak fogalma nincs az egészről, és a tévégyártóknak ebben elemi érdeke a tudatlanság fenntartása.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.11.19. 15:28:23
  • CptFlint
    #79264
    TV műsorokat nem nézek már nagyon régen. Nekem csak játékra kellene a 4k hdr. Egyenlőre ráér ezért várok. Bár simán benne van a pakliban, hogy feleslegesen várok, mert nem mennek le annyira az árak, hogy a jobb tv-k közül választhassak egyet.
    Szerintem moby csak annyit akar ezzel mondani, hogy a 10bites hdr az tényleg sokat hozzáad a látványhoz, és a kamu 8-bites meg nem és nem jó, hogy az átlagvásárló simán összemossa a kettőt.
    Utoljára szerkesztette: CptFlint, 2017.11.19. 15:28:17
  • darkSectorxxx #79263
    Akkor a szavaidból az jön lle, hogy a kamu HDR tv-ken a kép olyan mint a nem HDR tv-ken?
    Mert ezt mondod. :D
  • darkSectorxxx #79262
    Hát így akkor jól teszed, ha akkor fogsz tudni venni és ráér.
    De a tv műsorokkal szemben én nem vagyok ennyire pozitív, nagyon le vagyunk maradva szerintem.
  • Moby
    #79261
    Nem. Plane nem hiszek semmit. Én azt állítom, hogy a vásárlókat nem éri semmilyen kár avval, ha a hdr-t fizikailag nem tudó tévékre nem írják rá, hogy hdr, és nem hitetik el velük a gyártók, hogy ezek majdnem olyanok, mint a sokszorosába kerülő tévék. Amit szerintem amúgy sem hisznek el a vásárlók. Ez nem egy szükséges rossz. Ugyanis ez az egész egyáltalán nem szükséges.
    Ez kb olyan, mintha legalizálnák az óravisszatekerést az autóknál, mondván, hogy a magyar vásárlóknak nem lehet eladni az autót az eredeti kilóméteróraállással.
  • CptFlint
    #79260
    Én most pont ezért várok egy évet a tv vásárlással, mert egyszerűen, amit szeretnék venni az a pénztárcámnak sok nagyon. Jövőre jön a foci vb és az lesz az első 4k-s hdr-es műsör, ami remélhetőleg felviszi a keresletet és akkor talán mérséklődnek majd az árak. Ebben bízok aztán majd meglátjuk mi lesz.
  • darkSectorxxx #79259
    Igen, igazad van, csakhogy valakinek nincs tv-re annyi pénze, de a sima 1080p meg kihalóban van, akkor maradt a olcsó 4k? :)
    Vagy azt hiszed sokaknál a 250 meg a 300 pl csak döntés kérdése? :)
    Az az 50k sokszor sok...még ha arányosan nem is tünik annak a 250-hez viszonyítva, ez tipikusan az az eset, amikro soha nincs megállás, mindig van több, feljebb, csak valahol meg kell húzni a határt. :)

    De javíts ki ha tévedek, ha ez így igaz lenne, kkor soha nem lenne kereslet az "olcsóbb" termékekre. :)
    Neked most akkor viszont igazad van, ha valaki hajlandó lenen többet kifizetni, mert akkor, igen, a lehető legtöbb összegből válogasson, a kínálat annál jobb lesz!

    A legszebb az egézsben, ha valaki ezeket nem ismeri, maikről most beszélünk, pl a tv-k leírásában nincs is erről semmi infó.

    Én még nem láttam TV hirdetést, aminél pl a panel típusa oda lett volna írva.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.19. 15:21:48
  • Moby
    #79258
    Akkor racionális áron kapnák meg a valóságot. Merthogy ez az ár teljesen rendben van ezekért a tévékért. Ez olyan szörnyű alternatíva? Nemhiszem.
  • darkSectorxxx #79257
    Ez nem jó dolog, csak akkor amikor nincs alternatíva, akkor valóban a szükséges rossz. Ami sokaknak jó, mintsem a semmi. :)
    A semmitől jobb. Mert ha nincs Kamu, akkor ennyi pízért van a semmi....a semmi se jó....
    Persze senki nem szereti ha átbasszák, de ez nem átbaszás, ha ennyi pénzért csak ez van.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.11.19. 15:10:24
  • Moby
    #79256
    Nem, a kamu az nem jó dolog. Néha szükséges rossz, néha totál felesleges. Itt totál felesleges. A vásárlókat becsapni nem jó dolog, ne beszélj kérlek hülyeségeket.
  • darkSectorxxx #79255
  • darkSectorxxx #79254
    + GERO

    Ezeknél a TV-knél bonyolultabb kiigazodni mint a nőkön.
    1 megoldás van....a rááűldozott, rá szánt ÖSSZEGET meghatározni, és abból a LEGJOBBAT kihozni....
    Mert mindegy mit kapsz majd érte, ha a NEM HDR-ről váltasz fel, neked akkor is a kamu cucc is SZEBB lesz, ahogy GERO is mondja, ilyenkor mit számít az, hogy HDR 8- vagy 10? ha nem 10 akkor örülj, majd legközelebb 3-4 év múlva megint ennyi pénzért váltasz akkor megint látsz változást majd. :)

    Hiába 500k egy HDR 10-es paneles tv, ha NEM szánsz rá annyi lóvét. :)
    Biztos úgy van ahogy Moby mondta, ez kamu HDR, de elég ha te szépnek látod....

    Én nekem sem kedvem sem pénzem nincs 250k-t kiadni megint tv-re, amíg ez nekem működik, és mivel a HDR-t nem látom, nekem ez a sima TV tűnik szépnek, mert én ezt egy 720p-s LG után használom....és mivel ott láttam szebbnek, nem tudom milyen egy 500k-s tv (sejtem azért, mert láttam demo videókat ilyen tv-n persze), de az nem ugyanaz.
    Lehet mondani hogy kamu 4k meg kamu HDR.

    A Pro is kamu 4k nem?
    Akkor mi a probléma?
    Nem az a lényeg ami hatást kelt a felhasználóban?
    Az Uncharted pl erre épít, azok is a sok trükközéssel néznek ki olyan szépnek.
    Jók a trükkök (kamu cuccok) szeretjük őket....
  • darkSectorxxx #79253
    Nekem ~11 óra volt...:S :D
  • darkSectorxxx #79252
    Hét ezt tudtuk, hogy a ND-ot kivéve kb senki nem teheti meg ezt, amit ők....nem biztos hogy itt csak az emberek képességén múlik minden, hanem jó helyre kellett születni is, de ja, a lényeg ugyanaz! :)
  • darkSectorxxx #79251
    Csak szórakozás. magamnak. :)
    Tudhatnád.
  • arty
    #79250
    ha valaki nem élvezi a nagyobb nehézségi szintet, pedig egyébként ügyes játékos, akkor simán lehet 5 óra is...
  • mucsácsó
    #79249
    loál, akkor lehet valam speedrun volt az, vagy én nemtom mit műveltek akkor abban a 4-5 órában :D
    okéj, rendelem is asszem, meggyőztetek :D
  • Moby
    #79248
    Nem rövid, és rohadtjó
  • TDC Geronimo
    #79247
    8 órás
  • mucsácsó
    #79246
    Asszem be kéne rántsam akkor :D bár lehet várok vele még picit, annyira nem ugrok az ilyen 4-5 órás rövidke cuccokra... mondjuk most ugye 6-7k dobozosan újonnan...
    csak aztán majd kb. lehetetlen lesz megszabadulni tőle...

    ...lol, IGN 7.5 :D kicsit szőrösszívűek voltak :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2017.11.19. 12:36:16
  • TBTPumpa
    #79245
    +1
  • Moby
    #79244
    A hdr-nek vannak követelményei (fizikai) a
    -lefedett színtérre/color gamutra
    -dinamikatartományra (kontrasztra)
    -csúcsfényintenzitásra
    Ezek a tévék jellemzően egyiket sem teljesítik. Az is tény, hogy lcd-ből egyáltalán nagyon ritka mára az olyan tv,ami ezeket egyszerre hozza. Az lcd rettenetesen kompromisszumos tekno, alig fér bele ez így. Sőt, nincs ma igazán olyan tömegben gyártható tech, amivel ezt kifogástalanul hozza (az oled fényben marad el a többi paraméteréhez képest).
  • Tatyla
    #79243
    Akkor kamu hdr?
  • Tikal #79242
    pedig abban van valami, hogy ugye 8bit-en csak 16millió szín fér el, szóval fizikailag képtelenség arra többet zsúfolni, mondhat akármit a gyártó :)
  • Moby
    #79241
    Ha pont olyan, amilyennek képzelted, és elégedett vagy vele, az már jó. Alapvetően ez a lényeg. Én csak a műszaki oldalát tudom elmondani, meg azt, hogy a rövidítéaekre értelmetlen gyúrni.
  • Jim Morrison
    #79240
    https://www.displayspecifications.com/en/model/121fae5

    Panel bit depth
    The most widely used panels are those with 6, 8, and 10 bits for each of the RGB components of the pixel. They provide 18-, 24-, and 30-bit color, respectively.

    10 bits (8 bits + FRC)

    FRC
    Frame Rate Control (FRC) is a method, which allows the pixels to show more color tones. With quick cyclic switching between different color tones, an illusion for a new intermediate color tone is created. For example, by using FRC, a 6-bit display panel is able to show 16.7 millioin colors, which are typical for 8-bit display panels, and not the standard 262200 colors, instead. There are different FRC algorithms.

    Colors
    The maximum number of colors, which the display is able to reproduce, depends on the type of the panel in use and color enhancing technologies like FRC.
    1073741824 colors , 30 bits

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.11.19. 11:38:08
  • TDC Geronimo
    #79239
    Hát pedig pont azt látom, amilyennek elvileg lennie kéne, de ha te mondod akkor nem az. Mindenesetre kurvajól néz ki
  • Moby
    #79238
    Az enyém nem tud hdr-t papíron sem, de ha akarom azért tudok két olyan módot előállítani, aminél az egyik jobban fog tetszeni :)
    De az ott ettől még nem HDR. És ez nem egyéb, mint a vásárolók megtévesztése. A gyártók szerint nem, mert az egész témakör oda jutott, hogy majd ők azt meghatározzák mi hdr és mi nem. És amire rányomják a plecsnut az az. Persze azért ők is érzik, hogy ez így azért nagyon gáz, szal inkább megcsinálják belül a szeparációt a super/premium/stb uhd-val. Amut aztán szintén nem alkalmaznak konzekvensen. Totál gáz az egész :D
  • TDC Geronimo
    #79237
    Hát nem tudom én pl horizonba eléggé láttam a különbséget
  • Moby
    #79236
    Ezzel nem dicsekednek a gyártók, okkal. Amikor indult a hdr szabványosítása, még úgy tűnt, hogy létrejön egy konzekvens, valós hardverkövetelményeket támasztó rendszer. Mára ez sokszorosan megbukott. Felbomlott és végereményben mára egy a vásárlókat megtévesztő pudvasággá korcsosult. Ezeknek a tévéknek semmi közük a hdr-hez azon kívül, hogy a jelet tudják fogadni. Illetve sajnos be is kamuzzák a megjelenítését. Valaminek, amire fizikailag sem képesek.
  • Tatyla
    #79235
    Nem írja sehol hogy hány bites a panel benne,vagy csak én nem látom
  • Moby
    #79234
    Hagyjátok már ezta HDR10-ezést könyörgöm :D
    Fact: 8bites panel. Kamuhdr.
  • Tatyla
    #79233
    Kicsit off még a tévé témához most néztem mm kínálatot az LG 49SJ810V már HDR10 és most 250k ez sem tűnik rossznak.
  • Kandurex
    #79232
    Lost Legacy,...hogy ettől a minőségtől milyen messze van mindenki,...

    ...a GOW mellett kénytelen leszek egy újabb kérdések nélküli előrendelésre. The Last Of Us 2!

    Szerk:

    "Kedves ..... Zoltán!

    A konzolokszervize.hu fogadta előrendelésed.

    Köszönjük megtisztelő bizalmad!"

    Hát ennyi.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2017.11.19. 10:52:58
  • Tikal #79231
    áfacsaló szarházi bolt ez is.

    amúgy megkérdeztem, és nem volt tíz, vagyis az oldaluk szerint van tíz darab még most is, de 14 napra és nem két napra ahogy kiírták...
  • Tikal #79230
    cseréljen bannert Tatyla vagy ez most mi?
  • darkSectorxxx #79229