18
  • M2 #18
    Apple-Apple-Apple... Tényleg nem unjátok még?
    (a cikkben egy árva betű sincs a kedvenc Apple-Apple-Apple cégetekről)
  • Papichulo
    #17
    Mindenkeppen flame-et akarsz kelteni?

    Akkor mar miert nem inkabb az keresed meg, ahol az Apple haterek arrol frocsogtek, hogy USA birosagon csak az Apple nyerhet, mivel ugy korrupt es elfogult az egesz igazsagszolgaltatas ahogy csak van?
  • caius marius
    #16
    Mekkora a csend figyeled? Nem látom sem Papit, sem M2-t itt óbégatni, hogy mekkora gyík az alma. Szinte már sajnálom, hogy lusta vagyok kikeresni miket frecsegtek ide a csúnya cégekről, akik csak lopnak, csalnak és tönkreteszik azinnovációt!
  • NEXUS6
    #15
    És ez már télleg türhetetlen, hogy a bíróság a nemamcsicégnek ad igazat, ennek a xemét patent trollnak.

    Na most kell véget vetni ennek kuplerájnak!!! - szólt Omaba
  • NEXUS6
    #14
    Kár hogy ez nem valami dizájpatent volt, amit az esküdteknek el lehet magyarázni, hogy a négyszöget, hogy kerekítette a zapple. És persze értelem szerűen ugye kinek vak van igaza, az amcsi cégnek, vagy a nemamcsicégnek?
  • caius marius
    #13
    Na mosmongyátok ki lop kitől? Szegény Samsung hiába fejleszt ez a tetű alma mindent csak másol! Oda lesz az innováció...
    Hahahahaha :)
  • caius marius
    #12
    Úúú! Tényleg ha már itt vagytok almafanok, mi a véleményetek arról, hogy a usákok betiltotta a hőn szeretett cégetek jónéhány vackának importját? Jöhet a szembesülés... :D
  • Papichulo
    #11
    Nem csak dyslexias, hanem meg frappans is... whoa! :)
  • Narxis
    #10
    Te meg még nagyobb ;)
  • soundsonic
    #9
    Ehhez érdemes elolvasni ezt a cikket is: Obama és az ApplePersze ez csak azért érdekes mert csak most "hírtelen" lett ebből ekkora gond az usában. Majd meglátjuk milyen döntés születik a végén Obama részéről az apple betiltott termékeiről, de kétlem hogy az negatív lenne. ( szerintem :) )
  • Amergin
    #8
    Egyszerű! Fel kell tenni őket a terrorizmust támogatók listájára, 'oszt jóság van! Ennek ott már amúgy sincs jogi akadálya. Amikor az ügynökök kezelésbe veszik a cégvezetőket, akkor azok úgyis bevallanak mindent
    Bevallod, vagy bírói tárgyalás és ítélet nélkül fogsz megrohadni a börtönben.
    Hehe.
  • pasi29uk
    #7
    Cikkre reagálva.
    A feltaláló bemegy a szabadalmi hivatalba (97ben nekem is volt szerencsém) szabadalom kutatást végezni (teljesen ingyenes bárki bemehet). Majd, ha nem talált olyan leírást mint az ő találmánya (mert ugye bárki feltalálhatta ugyanazt) akkor dokumentálja a találmányát és leadja egy szakfordítónak (vagy NEM de az NEM ajánlott). Aztán ágazik szana-szét a dolog...

    1, a feltalálónak tudnia kell milyen potenciál van a találmányában
    2, találni kell egy jó szakfordítót
    3, elég pénzének kell lennie ahhoz, hogy találmányát több országban típusának megfelelő módon levédesse aztán fizesse rendszeresen a fenntartás díját.

    Az ügyvédek itt csak a végjáték.
    Sokkal sokkal olcsóbb kielemezni, kilopni, talán büntit fizetni... mint kitalálni, kifejleszteni, tesztelni...
    Ezzel az egésszel csak arra akartam rávilágítani, hogy ez komplex és zsebbenyúlós dolog.
  • pasi29uk
    #6
    XP akkor is jobb!
  • M2 #5
    Jééé, csak a harmadikban!? Alszotok!? :-)
  • Papichulo
    #4
    Szerintem te nagyobb troll vagy ;)
  • Etinger
    #3
    Az egyik legnagyobb ilyen szabadalmi troll az Apple :)
  • teddybear
    #2
    Vedd úgy, hogy ezek a szabadalmi trollok, ügyvédek, akik megtalálták a módját, hogy még egy bőrt lehúzzanak a vállalkozókról.
    Az ugyanis teljesen jogos, hogy ha valaki feltalál valamit, akkor hasznot húzhasson a szabadalomból. Ezek viszont mondjuk levédetik a napszemüveg ötletét, aztán aki bármilyen színezett üvegű szemüveget gyárt, az fizethet.

    Különben nem új dolog az ilyesmi. Henry Ford is összekülönbözött azokkal, akik az automobil szabadalmának tulajdonosai voltak, aztán sikerült neki ezeket egy perben eliminálni. Pedig a per előtt minden autógyártó fizetni kényszerült nekik.
  • vakondh
    #1
    Hm, értem én... valóban, ezek a modern Robin Hood-ok hátráltatják a fejlődést. De miért nem azért küzdenek, hogy a szabadalmi eljárások miért egyszerűbbek, olcsóbbak legyenek...