1105



XBOX ONE - A Microsoft új generációs konzolja
  • bacaelit
    #419
    :D most legalább olyanok is megveszik, akik csak tv-t akarnak nézni. Politika ez! Nem mutogatják azt, hogy ezzel játszani is lehet, mert az magától érthető. Vagy nem? :D
  • TDC Geronimo
    #418
    MS tehet erről, mert így reklámozza. Nem játékgépként. Aki megnézte revealt és nem ismerné xbox márkát azt se tudná, hogy ez egy játékkonzol volt eredetileg...
  • bacaelit
    #417
    nekünk ezt a részt figyelembe se kell venni, ez amcsiknak készült, nekünk ez egy olyan funkció lesz amit nem használunk! Nagy cucc, én ilyenre fel se kapom a fejem! Amúgy annyit nézegetitek, hogy már azt hiszitek, hogy játszani se lehet rajta!!!!
  • TDC Geronimo
    #416
    TV TV SPORTS TV SPORTS

    Ez volt bemutatón is mit lepődsz meg :D
  • Moby
    #415
    Nah, jó látni, hogy kis belefeccölt guglizással csak meglett a megfejtés pláne, ha még képben is kell legyél vele.
  • narumon
    #414
    A Ptk. 309. § (1) bekezdése szerint:

    „A szavatossági kötelezettség teljesítésével és a szerződésszerű állapot megteremtésével kapcsolatos költségek - ideértve különösen az anyag-, munka- és továbbítási költségeket - a kötelezettet terhelik. Fogyasztói szerződés esetében a felek ettől eltérő megállapodása semmis.”

    A hivatkozott szabály alapján tehát mind a négy szavatossági igény teljesítése kapcsán felmerülő valamennyi költséget a forgalmazó köteles viselni.

    "szállítási költségek sem képezhetnek kivételt, így pl. a kijavítás megtörténtéhez szükséges szállítási költségeket is az eladó fél (forgalmazó) köteles viselni, és jogszerűtlen annak megtérítését a fogyasztótól követelni."

    Azt hiszem ezt elég jól kiveséztük.
    Nos mielőtt legközelebb valakit lekeményítesz, hogy nem ért hozzá azelőtt nézz utána, írj konkrétumot és megbeszéljük. A valóságban viszont jártam már pár fogyasztóvédelmi tárgyaláson, több cégem is volt/van amelyik különböző termékeket forgalmaz így képben kell lennem valamennyire ezekkel.
  • narumon
    #413
    Még egyszer bemásolom mert elsiklottál felette:
    "A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó)."

    Kerek perec kimondja a törvény, nem tudom melyik részét nem érted.
  • narumon
    #412
    "Oda kell visszavinni ahol vetted? - nem, nem oda kell. Ilyen szabály sem volt soha. A (kis)kereskedők nagyrésze nem végez jótállással kapcsolatot tevékenységet."

    Ebben tévedsz. Volt és jelenleg is van ilyen szabály. TE (a vevő) azzal állsz szerződéses viszonyba AKITŐL vetted! (forgalmazó, magyarul üzlet). A forgalmazó KÖTELES átvenni a terméket garanciális ügyintézésre (nem neki kell javítania de neki kell intéznie a javítást ha TE azt akarod). Szép is lenne ha mondjuk Karakószörcsögről Pestre kellene NEKED vinni valamit garanciázni amit Karakószörcsögön vettél. Természetesen a Karakószörcsögi kereskedésbe is beviheted ahol vetted - majd ők szépen intézik!
  • DarkSector
    #411
    De az hová van írva hogy a tv-t kifizeted?
    Sehová ezt csak úgy mondják, hogy a Gold-ért többet kapsz, de nem fizetsz a tv-re 1 ft-ot se.

    Cserébe az értelmetlen tv-ért kapsz fele áron sokszor értelemes játékokat magyarként.
  • Mr Manson
    #410
    LIVE árában most sincs külömbség, holott tartalomban 20%-át se kapjuk itthon ...
  • DarkSector
    #409
    2 kérdés.

    Miért érdekel, a TV ha nem érdekel. :D
    Mondta valaki hogy kifizeted a TV-t? Hová van leírva? :)

    Halo 5 csak egy példa akart lenni. :)
  • Moby
    #408
    A valóság pedig az, hogy az eddigi garanciális feltételek voltak nagyon kedvezőek náluk honi viszonylatban. Ehhez képest szigorítottak. Az xbox éra elején pl. sok visszaélés volt abból, hogy a hibás terméket (kontroller) el sem szállítottam az ms, így nagyon sok usernek lett hirtelen ingyen kieg. kontrollere. Ezek ilyen regionális sajátosságok :)
  • Moby
    #407
    A MS intézi? - igen.
    Mo-n kell javítani - nem, nem kell. Erre soha nem volt jogszabály.
    Oda kell visszavinni ahol vetted? - nem, nem oda kell. Ilyen szabály sem volt soha. A (kis)kereskedők nagyrésze nem végez jótállással kapcsolatot tevékenységet.
    Kb. ennyi a lényeg. Törvényességi oldalról az eljárás nem ütközik semmilyen szabályozásba. Eddig ingyen elszállította javításra az ms, most meg nem fogja. Most majd neked kell erről gondoskodni. Ennyi történik. Nincs 10 kiló, szállítható, stb, így nem kell helybe jöjjön érte. A javítás továbbra is ingyenes lesz, ha áll a garanciális feltétel.
  • Mr Manson
    #406
    Halo 5 nem érdekel :D

    Baj? Az nincs , csak egy negativ hogy ezt a multimédia maszlagot nyomja ... ami nem lesz érlerhető itt soha. Ellenben ki kell majd fizetni itthon is a liveal.
  • DarkSector
    #405
    Én pl semilyen tv-t nem fizettem ki, meg nem is érdekel, semmi, csak a játék.
    Ketté tudom választani a dolgokat, a telómon is van Face-bbok meg sokminden, nem használom, csak ami nekem kell, ettől még nem vagyok kiakadva. :)
  • DarkSector
    #404
    Most nem értem, nem azt írtad hogy az MS-nek mínusz mert nyomott egy reklámot, és nem nexgen Halo 5 volt az?
    Most meg írod hogy szar mert neked nem lesz online tv?

    Most akkor melyik a baj?

    Mert én az előbbire irtam a kommentemet. :D
  • Mr Manson
    #403
    Azért mert aki megveszi az kifizeti még ha nem is használja. (lásd most is 360nál) És ez szemétség azért.
  • DarkSector
    #402
    Értem, de uncsi kurvára, nem az hogy ti szót váltottatok most, hanem az egész ami hónapok óta megy.
    Ez a tv-s dolog meg a kinect, kurvára nem értem ha minket nem érint, minek ez érdekli a magyarok többségét?

    Kinect kitárgyalva nem kell, ha kéne sem lenne semmi jelentősége.
    TV nálunk kurváára nem lesz elérhető, nem értem miért jön akárcsak megemlités erejéig szóba.
  • Renjike
    #401
    Manson írta hogy média fontosabb én csak leírtam a írandómat
  • DarkSector
    #400
    Mit kell ezen magyarázkodni?
    Ha valaki ezek kiakad megérdemli.
  • Renjike
    #399
    Amcsi reklám , ott az NFL hatalmas siker persze hogy meglovagolják. :)
  • Mr Manson
    #398
    Media és nem a játék a lényeg ... hm ... megint egy minusz az MSnek ...
  • narumon
    #397
    No - bár nem szép ez itt de hátha mást is érdekel. Szerintem még mindig ez van érvényben:
    "151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
    az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról"

    Ami nekünk kell:

    Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.

    Azaz nem köthetnek ki olyat, hogy nem, vagy kevesebb garanciát vállalnak rá mint a jogszabályban előírtak.

    A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó).

    Azaz nem küldhet el az MS-hez azzal, hogy nem ő intézi.

    A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét.

    Azaz még ha nem is ad érvényes jótállási jegyet, akkor is el kell intéznie a javítást, cserét, nem hivatkozhat ennek nem meglétére!

    Konyhanyelven itt is le van minden írva:
    Jótállás és szavatosság


  • narumon
    #396
    Miért is? Mi változott? (Őszintén nem tudtam, hogy változott, 2011-ben meg még erősen benne voltam a témában)! Szóval azt mondod változtattak? Most utánanéztem kicsit 2012 év végén is úgy volt még ahogy én írtam - azóta sem találtam módosítást, szóval ködösítés helyett konkrétumot is írhatnál mert ez így semmi!
  • Mr Manson
    #395
    Amugy online konzolboltok esetén blokk vagy számla kerül a csomagba ha rendelsz valamit? (szerintem blokk meg valami papír) Blokkal regeleni bármit is? Hm ...

    Region-free XBOX ONE! - tiltott kinect, tiltott cloud ... mi van? És még mi derül majd ki? Mit tiltanak még?

    Garancia? Szerintem ezen akkora hangsúly nincs, az tisztességes lesz szerintem. Ha van számla.

    (Közben a MAGYAR SONY már forgalmaz weben webshopba, december eleji szállítással.)
  • Moby
    #394
    Maradjunk annyiban, hogy az üvöltve okoskodás ellenére jótállás-szavatosság témában javaslom átfutni a kormányrendelet vonatkozó részeit, merthogy nagyjából fogalmad sincs róla :D
  • samsung123
    #393
    Ezért van két konzol, amelyik jobban bejön azt veszed, ezért van többfajta autó, telefon stb, csak ott több tucat/száz típus, itt pedig csak kettő, így ebből kell válgatni. Mindkettő tuti, hogy időtálló és jól használható és minőségi gép lesz, a többi már csak ízlés/igény kérdése. Nekem a PS4 a befutó, de nem fogom degradálni az Xboxoskat se le emiatt. Annyira az elején vagyunk, hogy felesleges egymást dobálni(szerintem késöbb se lesz értelme)Mi jónak érzünk azt veszük, és itt főleg nem lehet nagyon mellényúlni, hiszen tényleg mindkettő gép jó lesz!
  • samsung123
    #392
    Van igazság benne amit mondasz. Csak nagyon egyoldalúak voltak az XboxOne melletti érveid, de Te így érzed/gondolod, nincs ezzel gond.
  • narumon
    #391
    Szóval maradjunk annyiba, hogy ezt vagy Pistike álmodta, vagy valaki teljesen hülye a Magyar jogszabályokhoz - minden esetre a nem ismeret nem mentesít a törvények betartásától!
  • narumon
    #390
    Jah ez természetesen vonatkozik magyar launch előtt, DE MAGYARORSZÁGON, MAGYAR CÉGTŐL vásárolt gépre is. Azaz, ha ők eladták neked és beszarik akkor ők kötelesek ingyen és bérmentve intézni a garanciáját! Szintén Magyar fogyasztóvédelmi jogszabály! Hát nem nacccerű? :)
  • narumon
    #389
    Jah a legjobb részt kifelejtettem. Ezen még lehet röhögni jó nagyokat:
    " hanem a vásárlóknak saját költségükön kell a kiegészítőket vagy a játékokat elküldeni Csehországba. Ez egy controller feladásánál 4000Ft-os saját költséget jelent a feladó (NEKED) félnek. Természetesen nagyban függ a csomag súlyától a feladási költség."

    Ez fogyasztóvédelemnél úgy megbukik mint a huzat! A jogszabály ugyanis azt mondja ki, hogy TE azzal a céggel kerülsz jogviszonyba AKITŐL az eszközt VETTED! Ennek megfelelően a te kötelességed odáig terjed, hogy ebbe a boltba visszajuttasd a terméket. Innentől az ő felelősségük. Ha tőlük pénzt kér a Microsoft és ők olyan hülyék, hogy adnak akkor lelkük rajta. Azonba NEKED MAGYAR JOGSZABÁLYOK ALAPJÁN EGY FITYINGET SEM KELL FIZETNI!
    HA BÁRKIVEL ILYESMI FORDULNA ELŐ AKKOR FOGYASZTÓVÉDELEM AZONNAL! Garanciás termék javításáért, cseréjéért, NEM FIZETÜNK! Akkor sem ha a cég képviselője maga alá csinál! Ilyen egyszerű ez a történet!
  • narumon
    #388
    Mit szóljak? Nekem ehhez mi közöm van? Én szépen becsoszogok egy magyar boltba a magyar megjelenéskor és megveszem (mint ahogy írtam is), nem rohanok launchkor gépet venni nem ettem kefét! És ha bármi széria hiba derül ki?

    By the way, ennek nagyrésze akkora bullshit, hogy idáig bűzlik. Főleg az amerikai katonás humbug tetszett azon jót mosolyogtam.

    Amúgy nem ebbe a topicba tartozik de rengeteg elektronikai cégre ez vonatkozik (többségükre), külföldi iphone-t sem garanciáznak itthon, hogy csak a legtriviálisabbat említsem, csakúgy mint Nokia esetében és a többi és a többi.
  • samsung123
    #387
    És ezekhez mit szólsz Narumon?
  • Tyrant01
    #386
    Day1 vettem a ps3-at is ausztriából, gondolom az xone-t is onnan szerzik be.
    Beszart. Kivitték, nem lehetett javítani, kaptam új gépet, mindezt ingyen, nem 30-45k-ért.
    Ennyi.
  • Mr Manson
    #385
    Forrás! konzolozz.hu

    "Xbox One előrendelési gondok és MS szerviz változás

    Minden amit most olvashatsz belsős információk alapján íródott. Szó lesz a hivatalos megjelenés előtti vásárlásokról, a Microsoft garancia változásáról és a felhő alapú játéktámogatás kihasználsáról.

    Változott a Microsoft Garancia működése
    A konzol kivételével minden kiegészítőre való tekintettel 2013 augusztus vége óta annyiban változott a garancia, hogy a hibás terméket már nem a Microsoft szállíttatja el a UPS futárszolgálatával ingyenesen, hanem a vásárlóknak saját költségükön kell a kiegészítőket vagy a játékokat elküldeni Csehországba. Ez egy controller feladásánál 4000Ft-os saját költséget jelent a feladó (NEKED) félnek. Természetesen nagyban függ a csomag súlyától a feladási költség.
    A konzolokat továbbra is ingyenesen szállítják el.
    Az új garanciális javítási mód a sok visszaélés miatt lett bevezetve. Sokan hazudtak, törött kiegészítőket küldtek visza, amiket a MS cserélt, majd pár nappal a visszaérkezést követően bejelentették, hogy imételten hibás az irányító. Ezt persze ismét ingyen elszállították és cserélték.
    Pont emiatt bevezetésre került pár hónappal ezelőtt, hogy minden javítást CSAK SZÁMLA VAGY blokk megléte esetén vállalnak el. Valamint most tesztelés jelleggel (értsd nincs végleges formálya a dolognak) minden kiegészítőt szériaszám alapján azonosítanak (ha van neki). Így a visszaéléseket elkerülve.
    Természetesen az ingyenes szállítástól végleg búcsút vehetünk.

    Ami pedig a legrosszabb, hogy megszűnt a nemzetközi garancia. Ha valaki nem magyarországi számlával hivatalos forrásból és/vagy az adott régióra vonatkozó hivatalos megjelenés előtt vásárolja meg a konzolt és/vagy a kiegészítőt (tehát szériaszám alapján visszakövetik, hogy melyik régióban lett eredetileg árúsítva) és az meghibásodik, annak régión kívüli javításra van szüksége. Ami természetesen nem vehető igénybe ingyenesen. Egy ilyen javítás konzol esetén 30.000Ft és 45.000Ft között mozog most.

    Mennyiben érinti ez az Xbox One megrendeléseket?
    Mindenki, aki a hivatalos megjelenés előtt szerzi be a konzolt itthon, annak bárminemű meghibásodás esetén csak pénzért javítják a kiegészítőt vagy a gépet. Persze lehetőség van arra is, hogy az eredeti vásárlás régiójában vegye fel a kapcsolatot az XBOX Ügyfélszolgálatával, és az eredeti régióban küldje el a konzolt a szervizbe, csatolva a hozzá kapott számlát.
    Tehát azok, akik hivatalos megjelenés előtt vásárolnak gépet lemondhatnak az inygenes szervizről. De ez nem minden...

    A felhő alapú szolgáltatás régiókra osztása
    Ha hivatalos megjelenés előtt vásárolsz Xbox One konzolt, akkor a hivatalos megjelenésig lemondhatsz a Cloud funkcióról. Tehát a felhő nem fogja növelni a konzolod teljesítményét. Igaz ez nem lesz kötelezően használatos funkció, de aki ezt is ki akarja használni, annak várnia kell. Hivatalos megjelenésről eddig sajnos nincs információ.

    A Microsoft visszatáncolt a bevezetni kívánt szabályozásoktól a mi érdekünkben?
    Nem ezt tette. Visszatncolt, mert az amerikai katonák ha más országban teljesítenek és nincs internet elérésük, akkor nem tudták volna használni a konzolt. Az USA környezetében lévő szigeteken nem mindig tökéletes a lefedettség, miközben a hibatalos megjelenés rájuk is vonatkozik. Ezek voltak a fő okok."
  • Renjike
    #384
    nemtudom Gamer365ön írta egy srác , 1 éves késéssel váltok generációt szóval nem nagyon figyelem a megjelenéseket csak elkaptam egy HSZ-t
  • Tyrant01
    #383
    Remélem úgy is lesz, ott van az előrendelésem.
  • Mr Manson
    #382
    .. és azzal ok minden? Nem lehet gumbanc? Ugyan ugy jön érte MS futár még akkor is ha nincs?
  • Renjike
    #381
    Kobzolok szervize behozza nov 22re es garit adnak
  • Mr Manson
    #380
    Ha tudnám mikor jelenik meg itthon. (Garancia miatt nem tudom szabad-e ezzel szarakodni.)