45
  • Linkout
    #45
    Beszűkült látásmód.

    Miért kellene kohó egyáltalán, amikor atomi szinten tud majd felépíteni anyagot?
    Minden csak idő kérdése.
  • Tetsuo
    #44
    Persze, persze. És minden fémhez kulon kohó lesz beleépítve, az otvozeteket is maga keveri ki. :) Sot, a nyomtatottt házba meg belenyomtatja az elektronikát, ahhoz meg a processzorokat. ;)

  • Co1e
    #43
    Stark meg jarvis... ha logikusan végigvezeted a fejedben...a technika megvan... ergo az előállítása lehetséges...más kérdés hogy a világ nem abba az irányba halad hogy fejlődni fejlődni fejlődni.
    Hanem Hogy ÚJ KOCSI ÚJ HÁZ ÚJ FELESÉG kell a tulajdonosoknak.

    Licencelve a termékek?ne nevettess :D TORRENT WAREZ STB... ez tartja fent a világot...jó példa erre mikor bedölt az egyik filemegoszto portál... érdekes modon sokkal kevesebben mentek moziba..mert amiről nem tudom milyen,nem is nézem meg.
    Meg szépen az emberek ujra megtanulnak mérni meg modellezni meg stb... aztán megcsinálják ami nekik kell ;)
  • Cefet
    #42
    Itt most konkrétan a jövőt látjuk megszületni...
    Ajánlom figyelmetekbe!
    A Star Wars jutott eszembe a videóról: a felhasznált anyagok adta korlátokon belül szinte bármilyen formájú, alakú épületeket létre lehet majd hozni. A komplett fűtési és vízvezeték rendszerrel! Lehet, hogy még a villanyvezetéket is belenyomtatja a falba. Nagyon gyorsan! Ráadásul előtte megnézheted majd kicsiben (kézbe is veheted), hogy milyen is lesz. És nem, nem lesz drága. Ez csak a gyártott mennyiségtől függ...
  • Szefmester
    #41
    A mechanikáját, burkolatát tuti, utána meg már csak a vezetékelés és az elektronika kell. :D
  • boyscout
    #40
    lehet majd nyomtatót nyomtatni? mert jó lenne ha valaki venne egy nagy profit és akkor nyomtatni vele másikakat :D
  • Tetsuo
    #39
    Akkor lesz igazán elterjedt, ha majd sokféle anyagot tud használni/eloállítani.
    Futoelemtol a virágsziromig. :)
    Egyelore marad az efféle muanyag.

    Akkor pedig majd ugyanúgy kell fizetnunk a tárgyakért, hiszen licenszelve van/lesz a tervrajz, a belevaló anyag sem lesz olcsó, ha minoséget akarunk, ugye.
    A net pedig tele lesz olcsó de kontár tervrajzokkal. :)

    Kis modellautókhoz meg, jó már most is...
  • csimmasz
    #38
    szerintem a hasznosságát a technologianak senki sem vonja kétségbe, mint irtam lentebb egy terepasztal elkészítése valami isten aldasa lehet, művészek és barkácsolók, modellezők imádni fogják, amit én nem hiszek, az az, hogy mindenkinek lesz otthon mint amit a cikk sugall.
    a nagytöbbségnek nincs es nem is lessz rá szüksége otthon.
    Enyi.
  • Freeda Krueger
    #37
    3D nyomtatott Mi-6 kerék 1/35

    A lehetőségek gyakorlatilag végtelenek...
  • narumon
    #36
    Nem tudom mi ez a nagy ellenszenv a technikával. Most még TE nem tudsz értelmes dolgot nyomtatni oké. Senki nem állította, hogy mindenkinek lesz ilyen otthon (síma nyomtatója sincs mindenkinek). Aki kicsit is szeret barkácsolni, designkodni vagy van valamilyen hobbija amihez eszközök kellenek - nos nekik / nekünk nagyon jó lesz. Persze nem állítom, hogy most amikor mondjuk egy műanyag idom előállítása többszöröse annak mint az OBI-ban kapható, de amikor majd azon a szinten lesz, hogy az obiban 300Ft egy ilyen, otthon kinyomtatva meg 450, akkor rengetegen fogják otthon kinyomtatni - főleg hogy még specializálni is tudja.
  • narumon
    #35
    "Ezzel szemben az otthoni színes nyomtatók piaca viszont összeomlott, mert drágább otthon kinyomtatni, mint akárhol előhívatni."

    Vagy mert egyáltalán sehol nem nyomtatja ki. Nézőpont kérdése.
  • csimmasz
    #34
    valamit keversz, anyomda nam csak az offszet nyomtatást jelenti digitális nyomdáról hallottál? ami tulajdonképpen lezernyomtató csak nagy terhelhetésü.
    szerintet néhány ezer oldalas megrendelést levilágitanak offsetre?
    meny be egy komolyabb féymásoló centrumba és meglátod.

    az hogy a működési elve ugyan az annak nincs jelentősége.
    Nem értem minek erőlködni, az otthoni nyomtatás is remek dolog de a legtilöbb embernek értelmetlen mamár.
    Minek kinyomtatni a képeket?
    egyszerűbb telefonon megmutogatni, vagy fóltolni valami közösségi oldalra, két canon nyomtatót dobtam ki mert a ritka használat miat beszart fejet meg anyiért cseréltek volna mint egy uj gép. amíg nem volt meg az irodám egykét nyotatást meg faxot, fénymásolást elintéztem néhány euróból.
  • Marlosh
    #33
    Jah..mennyi is 1 olcso nyomtato? 8-10k huf? Ennyibol biztosan kot veled szerzodest 1 nyomda (plane 10 oldalra)
    "Amúgy menyiért fenymásolnak vagy nyomtatnak file ból a papírboltban? 30ft/db vagy valami hasonló?"
    A nyomtatas hirtelen alternativa lett? Meg 1x az eredeti idezet:"nyomtatás se lessz soha olcsóbb otthon mint nyomdában."
  • csimmasz
    #32
    Amenyiből veszel egy nyomtatót a 10 oldal kinyomtatásához anyiból kinyomtattatok digitális nyomdában 100 szor anyit.

    Amúgy menyiért fenymásolnak vagy nyomtatnak file ból a papírboltban? 30ft/db vagy valami hasonló?
  • csimmasz
    #31
    Valóban a művészek a barkácsolók, modellekkel foglalkozók kötelező eszköze lehet, egy terepasztalhoz mindent ki tudna otthon nyomtatni, méghozzá olyanra amilyenre akarja.
    Biztos lesznek programok amik oriási segitséget nyújtanak a tervezéshez, rengeteg sablonnal, stb.

    De ez megint cél eszköz hobbistáknak, profiknak, művészeknek.

    Én direkt körülnéztem a lakásban mit tudnék vele nyomtatni, nem sok mindent találtam amit kinyomtatnék.

  • Marlosh
    #30
    "nyomtatás se lessz soha olcsóbb otthon mint nyomdában."
    Van 10 oldal nyomtatnivalom, melyik nyomdat javasolnad?
  • gombabácsi
    #29
    lehet hogy űrhajót is tudunk majd otthon nyomtatni és meghodiccsani az üröt!
  • Kornan
    #28
    Azzal egyetértek, hogy valószínűleg nem lesz annyira elterjedt, mint a hagyományos nyomtató, de szerintem meg fogja magát találni az otthonokba is. Vannak kreatív és találékony emberek, akik már most hasznát veszik(lásd youtube), illetve lehet vele majd menőzni. Nyugaton, akinek sok pénze van az vesz egyet függetlenül attól, hogy használni fogja vagy sem. Én pl gyerekként is nagyon örültem volna, ha legó kockákat elő lehetett volna állítani itthon vagy ha játék katonákat tudtam volna csinálni, olyat, amilyet én akarok. Mondjuk ezt igaz meg lehetett volna csinálni a sarki 3D nyomtatósnál is, ha lett volna ilyen, de az rárakott volna X összeget és a piratebay-ről letöltött tervrajzokat nem biztos, hogy kinyomta volna.

    És kitudja mit hoz a jövő, biztos hogy kísérleteznek olyan nyomtatókkal is, amelyek ruhát nyomtatnának vagy áramköröket. Személyre szabott cipő vagy ruha milyen jó lenne már.
  • csimmasz
    #27
    Kicsit néhányan túlképzelgik szerintem a technika korlátait.
    Először is speciális anyag kell a nyomtatoba. ezzel székeket meg butorokat elég körülményes és drágalenne otthon készíteni.arról nem beszélve hogy az olcsóbbak még egy bilit sem tudnanak mert olyan kicsik.
    A fém nyomtatást ugye senki nem gondolja komolyan, azokat ki kell égetni mielőtt valóban fém lenne belőle.
    mi az amit kisszériában ocsóbb előállítani?
    nyomtatás se lessz soha olcsóbb otthon mint nyomdában.
    Az meg ugye nem gondoljátok komolyan hogy az alapanyagot nem ugyan úgy Kínából hozzák, tehát semmit nem jelent a szállítási költség megtakarítás.
    Lehet fogtömés keménységű cuccokat is nyomtatni de ahoz UV bevilágítas kell, lehet mindenfélet kitalálni hozzá de én attól félek minél többfélére képes annál több kiegészítő kell majd hozzá.
    Én nem hiszem hogy valaha ez olyan elterjedt lenne mint a hagyományos nyomtatok.

    Én tartom hogy ez is a fotoelőhíváshoz hasonlóan üzletekben lesz szolgáltatás.
  • asgh
    #26
    http://www.good.is/posts/3d-candy-printing-an-interview-with-designer-marcelo-coelho
  • Cat #25
  • Linkout
    #24
    Kevés ehhez sok ember képzelőereje.

    Hogy mire lehetne használni? Gyakorlatilag bármire a jövőben (igen most még fos, de el kell indulni valahol).

    Képzeljük el, hogy 50 év múlva olyan "patronokat" lehet kapni, amelyek a periódusos rendszer bizonyos elemeit tartalmazzák alapanyagként, melyekből kikeverhető lesz bizonyos anyag. Mondjuk így ki lehet nyomtatni vele komplex tárgyakat, melyek tartalmaznak fémet, műanyagot, ruganyos anyagokat stb.

    De ha maradunk az egy összetevős dolognál, akkor is akár egy teljesen működő mechanikus szerkezet is kinyomtatható lesz ezáltal a jövőben. Kicsit emlékeztet arra, amikor Stark kiadta a házvezető robotnak, hogy milyen paraméterek alapján építse meg a páncélját és egy éjszaka alatt kész lett. Persze ez kitaláció, de a jővőben minden lehetséges :)
  • gombabácsi
    #23
    amúgy szerintem sokkal több értelme lenne jó nagy (1-2 méteres) dolgokat nyomtatni, és itt nagy részletesség se kell

    az átlagember is jobban hasznát venné és talán olcsóbb "tintát" is kifejleszthetnének hozzá (bár itt meg a mennyiség miatt lenne drága)
  • salsoul
    #22
    Jön a replikátor a Star Trek-ből :D
  • M0RN1NGST4R
    #21
    mire öreg koromra lesz újból időm modellekkel foglalkozni, addigra vszínűleg potom pénzért adják majd. már csak meg kell élni. Kíváncsi leszek, hogy a hasegawa, revell és társaik érzik-e már a vesztüket?
  • NEXUS6
    #20
    Hogy mennyire igazad van! Amikor még egy floppyra egy vállalat teljes dokumentációja ráfért akkor az informatikások sokáig gondolkodtak, hogy minek is rendeljenek a céghez drága CD írókat. Aztán rájöttek, hogy egy 30 perces poresz film pot rá fér. Na ez hatalmasat lökött a CD informatikai célú felhasználásán!
    Ez komoly!


    Szal alig várom, hogy nyomtassak végre valam(k)it magamnak, csak anyu meg ne tuggya!
  • Cefet
    #19
    Jó lesz ez, csak még nem tudjuk mire... :)
    Én minden esetre látok benne fantáziát. Ha csak valami leesett, törött, hiányos dolgot lehetne pótolni vele, már akkor megéri tartani egyet.
  • Zombee
    #18
    Kihalt, de hány év után...? Fénymásolás. nyomtatás, szkennelés ma is megy, mivel heti-havi 1-2 oldalas igények miatt senki nem vesz nyomtatót, szkennert. Az otthoni tintásnak nincs is értelme, úgy drága a laponkénti ár.
  • Komolytalan
    #17
    "Jó a példád - a filmelőhívás is gyakorlatilag kihalt."
    Na ja, mert nem filmet hívnak elő, hanem digitális képet. A digitális képelőhívás viszont él és virul. Ezzel szemben az otthoni színes nyomtatók piaca viszont összeomlott, mert drágább otthon kinyomtatni, mint akárhol előhívatni.
  • narumon
    #16
    "H mag lesz valós igény havi szinten elmegyek egy helyre ahol mint a filmelőhívást ezt is megrendelhetem, ráadásul olyan géppel csinálják ami profi, nem valami játék nyomtatóval."

    Jó a példád - a filmelőhívás is gyakorlatilag kihalt.
  • narumon
    #15
    Környezetvédelmi szempontból még előny (itt eddig nem esett szó róla), hogy nem kell utaztatni a terméket. Kínából egy műanyag pohár az nem csak a pohár környezet szennyezése, hanem a rengeteg elhasznált kőolaj, kerozin, benzin, aszfalt, stb). Kellene egy számítás de valószínűnek tartom, hogy 1db kínában gyártott műanyag pohár sokszorosát produkálja környezeti ártalomként mint otthon kinyomtatott 100-200db pohár. (ha már hülye példáknál maradunk - mint a pohár)
  • narumon
    #14
    Pont ugyanazok a nyavajgások mennek mint minden újdonság esetében. Fantázia nélkül nehéz elképzelni, de hát annó a CD írók árának esésekor is ilyenekkel volt tele a forum: "Minek ez nekem otthonra, amikor félévente vagy max havonta összejön annyi adat akkor elmegyek egy helyre ahol írják és megíratom jó minőségben nem otthoni módra". És látjuk mi lett a vége.

    Itt is azt gondolom, hogy majd az ár dönt el mindent.
    (Azt azért halkan megjegyzem, hogy aki nem tudná, hogy jelenleg lehet kereskedelmi forgalomban olyan kisszériás eszközöket kapni amit ilyen nyomtatókkal nyomtatnak). A tárgy minőségéről meg a nyomtató és a felhasznált anyag minősége fog gondoskodni de nem árt tudni, hogy JELENLEG KAPHATÓ profi nyomtatóval olyan eszközöket tudnak nyomtatni amik pl egy gépkocsi motorjában megállják a helyüket - ami nem kis igénybe vétel).

    Én jelenleg is el tudnék képzelni egy ilyet itthonra - persze az ára mindent meggától, de amikor majd 500USD-ért nem a full gagyit kapod hanem egy igen jó minőségű és nagy felbontású szerkezetet és a beletöltött anyag is megfelelően olcsó lesz akkor majd a most fanyalgók is megváltoztatják a véleményüket.
  • duke
    #13
    Ugyan mar tok jo jatek lesz, en mar alig varom, hogy vegre sajat guppuskat nyomtathasak magamnak otthon.
    Az ujrafeldolgozast meg remelhetoleg hamar megoldjak, hogy tenyleg ne gyartsak az emberek tonna szamra a szemetet. Ha mar nem kell, akkor feloldom, felolvasztom, es ujra nyomtatok belole.
  • asgh
    #12
    A 3D nyomtatás elterjedéshez a mindennapi háztartásokban első sorban az újrafelhasználást kellene megoldani.
    Annak igen komoly jelentősége lenne, ha bizonyos használati tárgyakat ki lehetne nyomtatni (személyre szabva, méretezve), aztán ha már nem kellenek, akkor be lehetne zúzni és az anyagából más, hasznosabb tárgyakat nyomtatni. Ez nagy lökést adna a környezetvédelemnek és a nyugati világ sokkal kevésbé lenne kiszolgáltatva a kínai gyártóknak, mert a nyugati tervezők egyből a felhasználókkal kerülnének kapcsolatba és nem kellene közbeiktatni a távol-keleti tömeggyártást.
  • who am I 7
    #11
    és az emberklónozógép?
  • globint
    #10
    Ja, lemaradt az elejéről, hogy szerintem ebből fog kifejlődni az étel-replikátor.
  • globint
    #9
    Anyóca beönti a fagyasztott szójafehérjét, fűszerek, színezékek másik tartályokban, aztán beüti a tojásrántotta kódját, meg a kenyérét, és mire megterít, veheti ki a "frissen gőzölgő" rántottát, meg a "frissen sült" kenyeret....
  • CamelX
    #8
    VérStreetPistikék csinálhatnak spoilereket és szárnyakat a zsigulira :D
  • BrockSamson
    #7
    Hat alapvetoen a Colaval mergezed magad, szoval mindegy mit old ki. :D

    Komolyra forditva a szot, szerintem is inkabb a szolgaltatasban van a lehetoseg, cegekben akik megveszik a draga gepeket es olcson, jo minosegben nyomtatnak.
  • csimmasz
    #6
    Elmondaná nekem valaki, mi a lószarnak vegyek én otthonra egy ilyet?
    Műanyag használati tárgyakat fillérekért kapok, amugy sem biztos hogy innék egy olyan poharból amit ezzel myomtattak kitudja mit old ki belőle a Cola.
    nem jut eszembe semmi amire fel tudnám használni.

    Max szar giccseket gyártani a lakásba, amit amúgy útálok.

    H mag lesz valós igény havi szinten elmegyek egy helyre ahol mint a filmelőhívást ezt is megrendelhetem, ráadásul olyan géppel csinálják ami profi, nem valami játék nyomtatóval.