388
10411296_382199818609719_794076382522994
  • Palinko
    #308
    igen ebben az évadban már én sem találok benne kivetni valót, tette amit kell, még a kocsmában is ugye, csak az előző évadoknak még megvan a nyoma majd lassan elhalványul.
  • Darthmushroom
    #307
    gyanús, hogy csak jövő év január. minden évad január vége fele kezdődött.
  • Darthmushroom
    #306
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Silver nekem pont hogy mostanában kezd szimpatikus lenni, és pont a karaktere fejlődése miatt.
  • WinStar
    #305
    Arról van valami infó hogy mikor jön a 4. évad? :)
  • PiszkosFred
    #304
    Spoilermentes, altalanos dolgok, de azert berakom a tagek koze:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pont ezt akartam irni. Marmint, az egesz sorozatban ket parhuzamos vilag letezik kez a kezben: az egykori tenyleg letezett (vagy nem, csak kitalalt, de mindenkeppen az irott tortenelemben szereplo) kalozok es a Stevenson altal megirt sztori kalozai. Ez a ket vilag lett ugyebar osszemosva egy kurva jo kis masszava.

    Eddigi evadokban nagyjabol a tortenelemhez hu reszekre alapozott a sorozat, a klasszikus Karib-tengeri kalozregenyek sztorijaival, nemi politikai szarkavarassal, stb. ahogy az illik. De mindekozben epult szepen John Silver karaktere (leszamitva a labat, az nem epult, hanem felezodott :D), megismertuk Bonest, a jellemet, megismertuk Flintet, minden oldalat, megtuduk, mi a "kincs", azt is, hogy lett vele, "elokerult" a Fekete Folt is, stb. (mar csak a naplo van hatra, na es persze Hawkins. - utobbi vajon meg fog jelenni es kapunk egy zaro evadot a konyv sztorijaval?).

    De most lehet, hogy az irok ugy gondoljak majd, hogy ideje atvenni az iranyitast a Stevenson fele vilagnak. Innentol bar marad minden a klasszikus felallassal - Nassau, kalozok vs Anglia (es ne feledjuk a spanyolokat sem, akik biztos, hogy benyujtjak a szamlat a hianyzo arany maitt a kovetkez evadban) -, de ideje lassan Silvernek azza valnia (a szemunk elott), aki volt a regenyben... :)

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.27. 22:57:14
  • Count Adyn
    #303
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én bírom Silvert, egyre inkább olyan lesz mint a regényben:) Egyrészt egy szemétláda, viszont már nem csak magával törödik. Szvsz a hercegnőt is lefogja varrni, ha jol emlékszem fekete felesége volt a kincses szigetben ugyhogy ezt a ziccert tuti nem hagyják ki majd:D Amugy a legvége nagyon hangulatos lett a levél felolvasásával, kár hogy a feleségem elrontotta a dramaturgiát amikor besétált a szobába pont a név előtti hatásszünet közben és egy pillantást vetve a képernyőre benyögte hogy "long john silver":D
  • Palinko
    #302
    egy kicsit én is mert:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a visszavonulás ugyan ki lett mondva de nem láttuk meg a csata az erdőben kicsit apró volt, legalább is ahhoz képest mennyi hajóval érkeztek. viszont a parton jól nézett ki azt leszámítva, hogy nem értettem miért vannak ott a barikádnál mikor lő rájuk a hajó? mert kb 20-30 méterre volt tőlük az erdő addig simán megvárhatták volna ott, hogy partot érjenek a csónakok és akkor simán felveszik a védelmi pozíciót a hajók meg úgy sem mernek tüzelni, nehogy baráti tűz legyen belőle.

    az tetszik, hogy most már egész szép flottája van a kalózoknak, szerintem a folytatásban meg is kaptuk, hogy silver fog a hatalom és a dolgok középpontjában állni, sztem nem érünk a 4. évad végére és már ki is fog kerülni onnan :D vagy talán el sem jut odáig egy csavar következtében. ugye 3 esélyest látunk most Nassau fejének, Flint, Fekete szakáll vagy Silver. Rackham igazából nem esélyes, de az szerintem megduplázza az induló esélyét aki mögé áll és nem vagyok benne egyáltalán biztos, hogy az Flint lesz, mert vele is kicsit kényszerből volt. Ugye a "vademberek" beálltak Silver mögé, a Flint legénységének maradékának jó része is be fog állni sztem, Rackhamen gondolkodok még az is lehet hogy ő is, akkor viszont eldőlt, de esélyesebbnek tartom hogy inkább Rackham - Flint szövetség lesz. Viszont lehet Flint totál visszalép és átengedi Silvernek a megtiszteltetést, mert érzi a vesztét, már most is, hogy mi lesz ha nagyon ellene megy. Fekete szakáll érdekes, eddig nem nagyon törődött Nassauval jogosan kérdezhetnétek miért emlegetem, mert szerintem itt változni fog és Vane "utolsó (ki nem mondott) kívánsága" a független Nassau érdekében fog tenni, innen Eleonor végzete borítékolható ha csak nem menekül el az angolokkal ami esélyes, hogy meg fog történni.

    Örülök hogy nem úgy fejeződött azért be az évad hogy nem mutatták volna a 2. nagy csatározást, hanem a 4. kezdődött volna úgy hogy már túl vannak a csatán és felvázolják mi történt, már eljátszotta ezt velünk Urca ügybe és most nagyon kiakadtam volna. A 20 rész/évad nekünk nagyon tetszene, de szerintem nem tudnák fenntartani a minőséget.

    Silver kinek mennyire szimpatikus? Nekem egyáltalán nem, még az első 1-2 évadban látott opportunista kis férget látom benne akivel elejében szimpatizáltam de a végén már nagyon nem tetszett, most nyomja ezt a nagy dumáit, okoskodásait ami nekem egy kicsit karakteridegen, talán ő változott legtöbbet a 3 évad alatt, csak nem éreztem nagyon az átmenetet. Most Flint meg Rackham Max páros a kedvencem.
  • Count Adyn
    #301
    Kicsit igyis félbehagyottnak érzem az évadot siman elbirna 20 részt, de egyébként a legjobban várt volt hétről hétre:)
  • Palinko
    #300
    hát azért nem mindegyikben abban a bőrkalapban egész szarul fest, viszont az évadzáróban majd jól néz ki meglátjátok mert könnyebb felszerelés lesz rajta. mást még egyelőre nem spoilerezek, de megkaptam amit vártam pedig féltem már hogy ezt is félbehagyják, de nem jó lett. majd aztán kibeszéljük ki mit gondol.
  • Seten
    #299
    Kb semmi köze a sorozathoz. Kivettek belőle két nevet, ennyi. Meg a félláb. :)
  • RatBaG #298
    alapból nekem is valami nagyon nyekergős hegedű ugrott be :D
  • haxoror
    #297
    Miről beszélsz. mindegyik részben gyönyörű!
  • haxoror
    #296
    ÁÁÁ mindig amikor hallottam az introt soha nem tudtam kitalálni mi lehet az a hangszer, tekerőlant haha!

    Kurva jó rész volt, totál sorozat függő vagyok de ez az a sorozat amit mindig a legjobban várok!
  • Stockbauer33 #295
  • G_ArchAngel #294
    Az megvan, hogy modellként is dolgozik?






    Utoljára szerkesztette: G_ArchAngel, 2016.03.26. 13:57:42
  • Count Adyn
    #293
    Én még az első évad után elolvastam egy 8 órás hazaút alatt:D Igazából erősen érződik hogy ifjusági kalandregény, de nem rossz:)
  • RatBaG #292
  • Darthmushroom
    #291
    azok tényleg zseniálisak, a sorozat miatt tervbe is vettem h elolvasom a kincses szigetet,
  • Stockbauer33 #290
    [/spoiler]
  • Stockbauer33 #289
    slampos lerugott minden részben itt meg milyen szép






    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2016.03.25. 21:07:02
  • RatBaG #288
    én a slave princess melleinek nézésével vagyok így.
  • TDC Geronimo
    #287
    wut? Nem feltétlen a robbanásoktól meg akciótól jó egy sorozat. Én Flint meg silver közötti párbeszédeket el tudnám hallgatni egész nap.
  • Count Adyn
    #286
    Én megpróbáltam, azt hittem szombat van ma :D
  • Seten
    #285
    Egyre kevesebb az akció? Akkor nézd meg a következő részt! ;)
  • Palinko
    #284
    szerintem jól fent tudták tartani a feszültséget, de 4. évadnak hasonló gyenge lesz.

    igazából az első két évadban is mindig húzták meg nyújtották a feszültséget aztán a robbanás néha ki is maradt mint ahogy nem láttuk az urcát kirabolni sem.
  • Hunor1
    #283
    sajnos laposodik a sorozat :((( húzzák vonják, egyre kevesebb az akció, egyre több a karakterek közötti "nyűglődés"
  • haxoror
    #282
    Én annak örülnék ha mindenkit letámadna, az lenne az igazi.
  • Seten
    #281
    Gondolom az ő halálát is beteszik a sztoriba.
    Kérdés, hogy vajon Jack-et is felakasztják-e a sorozatban?!
  • Palinko
    #280
    az én tippem, hogy Flintet tartja majd, de mégis kényszer szövetségbe fog vele lépni. szerintem is meg fog jelenni, meglepődnék, ha nem így lenne.
  • PiszkosFred
    #279
    Lesz ott buli (meg a koltsegvetes nagy reszenek nyoma) a szezonzaroban :) A kerdes inkabb az, hogy az utolso fel percben latott "uriember" - nem akarok spoilerezni -, hogy reagal majd, kit fog a 9. resz esemenyeivel kapcsolatban bunbaknak tekinteni, az angolokat vagy Flintet? Mert nagyon nem mindegy, ha megerkezik - marpedig meg fog - hogy kinek az oldalan/oldalara.
  • Palinko
    #278
    na jó igen, meglepett kicsit, de érezhetően fontos fordulat lesz, aztán ezt ki is emelték, megerősítették. jön a szezonzáró, vajon kispórolják-e a csatát?
  • Stockbauer33 #277
  • Seten
    #276
    Hornigold sosem volt igazi kalóz, hanem privatér. Mindig az angoloknak dolgozott.
  • Palinko
    #275
    jah igen pont róla olvastam el a wiki lapot és ott láttam, hogy az hű maradt a történelemhez :) viszont valahogy a filmben nekem máshogy jön le, hogy mi lenne számukra a logikus döntés :)
  • PiszkosFred
    #274
    Hornigold tetteinel pont az elozo kommentedben feltett "mennyire szamit a tortenelmi huseg" szempont volt a donto :)
  • Palinko
    #273
    na úgy látszik nyúlik a rétestészta, nagy esélyt látok most már, hogy az elkövetkező 2 részben sem fog bekövetkezni egy valamicske ütközet, hanem majd kiélezik szezon végére, hogy majd a következőben megtörténik, hogy legyen ki megnézze azt is.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    igazából elég töltelék rész volt, mert úgy tűnik, mintha hű de sok minden történt volna aztán közben meg semmi. Max motivációját egyáltalán nem értem, mi a fenének segít az angoloknak? Gondolja nem vesztené el az ebül szerzett kupleráját, meg hatalmát ha bebetonozódna az angol uralkodás Eleanorral szemben? vicces, igazából valamennyi együttműködést kell mutatni ilyen helyzetbe, de hogy felfedjen ilyen dolgokat, mint hogy Anne hogy viselkedett és az miért volt úgy már egyáltalán nem kéne, passzívan kivárni az angol uralom végét és még segíteni is a kalózokat ez lenne szerintem logikus.

    Jack szabadításával is többet vesztettek mint nyertek, ha most nem nézzük a 2 töltelék elvesztését, superhero Vane elvesztése sem éri meg Jackért, jó, tudom, tudom, hogy nem beszélhették volna rá Anne-t semmire, ha nem mentik meg Jacket és alakulhatott volna a kormányzó halálával is még tőlük mindenki megússza, de Max szarkeverésének hála nem úgy történt ez már így van. kétlem hogy az eddig lehetetlen helyzeteket túlélő Vanet majd most teszik el láb alól, gondolom megússza.

    egyébként a volt kalózok becsicskulását sem értem mint pl Benjamin Hornigold, annyira stabilan angolok mellé állt, mikor láthatja, hogy elég instabilak Nassauban... biztos legális útra akart térni, még neki inkább megértem a motivációját, mintsem Maxét aki helyhez kötött. Benjamin legalább elmehet az angolokkal ha baj van.
  • Palinko
    #272
    egy angol vs kalózok simán lesz, de legjobban egy angol-kalózok-spanyolok hármasnak örülnék, nem tudom hogy mennyire szempont a történelmi hűség, szerintem csak váz, de attól még nézhet nagyon másképp ki a végtermék.
  • Seten
    #271
    Kérdés, hogy a nagy csata miről fog szólni? Ki, ki ellen harcol majd?
    Történelmileg hű lesz-e a történetvezetés?
  • Palinko
    #270
    A mai rész meg tudott lepni
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a Silveres jelenet, abban biztos voltam mikor elkezdték osztani, hogy pofán fogja vágni a csókát, de nem feltételeztem hogy kinyír egy fontosabb mellékszereplőt. Az viszont érdekes, volt, hogy mikor vizsgálták a gyilkosságot, mondták, hogy a kocsmában nem ismerte senki Silvert csak akit megöltek. Viszont annyit nem gondolkodtak, hogy megkérdezzék mit mondott mielőtt meghalt, ott feltűnhetett volna, hogy ismerte és fél lábú szóval az eléggé leszűkíti. Igaz nincs nagy jelentősége mert másnap Flint partraszállt.
    Remélem ez a rész megágyazott a következő részben lévő nagy csatának. Remélem nem alibizik el, már kezdem érezni a végét, a következő a 8. rész, aztán megint várhatunk 1 évet :(
  • Count Adyn
    #269
    Alig ismertem rá amugy Titus Pullo-ra Blackbeardként:D