388
10411296_382199818609719_794076382522994
  • RatBaG #348
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szeerintem madi túlélte! remélem...
  • Palinko
    #347
    Jó hogy mondod Anne-t, akartam is mondani hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nagyon hiányzott a mostani részből, legalább egy ápolós rész. Persze direkt nem volt húzzák az emberek idegeit :) Eddig is jó kis karakter volt, nem nagyon kötődtem hozzá, de az utóbbi évadban már megszerettették velem, meg amit csinált az előző részben ugye, nagyon kemény, most már nagyon sajnálnám ha kinyírnák.
  • SzinesGeza
    #346
    Kérdés, mennyire akarnak ragaszkodni a történelemhez.
    Elvileg Woodes Rogers végül sittre került mert nem tudott törleszteni, aztán kiengedték és Nassaun halt meg.
    Anne Bonny megúszta de Calico Jack-et fellógatták. Hands kegyelmet kapott.
    Long John Silver egy kitalált figura mint Flint, bár utóbbi karaktere nagyon hasonlít Henry Jennings-re, akár ő is életben maradhat.
  • Palinko
    #345
    Kíváncsi vagyok én is, hogy meglépik-e azt, hogy évad végére mindenkit megölnek. Kétlem.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem ezt most megússzák, akár harcban, akár csellel. Felesleges arra hagyatkoznunk, hogy de hát alig van már kalóz meg rahedli sok ellen jön, mert eddig sem tudtuk szemre eldönteni a harcok kimenetelét :D Majd legyőzik őket, talán a bástyák ágyúi működnek majd túl jól, talán csatlakozik még több rabszolga akik múltkor annyira megindultak, talán valahogy megegyeznek a spanyolokkal, hogy oké itt az Urca kincse, de ugyan vágjátok már le az angolokat, személyes bosszú is meg úgy is háborúban álltok, Nassau meg amúgy sem kéne nektek.
  • Tikal #344
    na lassan game over? :)
  • Count Adyn
    #343
    Elvileg Blackbeard a valóságban is ezt a trükköt szopta be, csak minden körülmény más volt kb és kicsit bele kellett erőszakolni a sztoriba ezt gondolom azért tünik kicsit értelmetlennek igy:)
  • SzinesGeza
    #342
    És a hajó alatt áthúzás sem keresztben volt szokás, hanem hosszában. ;)
  • Paxton
    #341
    Ami további üvöltő hiba az utolsó részben a következő volt:
    Woodes Rogers hajója egy szlúp, ami a 18. században három árbócos kisméretű vitorlás hadihajó volt. Egy üteg fedélzete van, amin 12 fontos ágyúkat hordozott, maximum 18-20 darabot. A hajó hossza maximum 20 m lehetett. Ezzel szemben a BlackBeard/Teach hajója a spanyol építésű Man O' War volt, ami egy 94 ágyús, tehát a legnagyobb, első osztályba tartozó sorhajó. Hossza kb. 60m. Három ütegfedélzete van, alsón 32-36 fontos, a középsőn 24 fontos, a felső ütegfedélzeten 12 fontos ágyúkkal. Azt hiszem nem kell ahhoz hadászati szakértőnek lenni a nézőnek, hogy átlássa, az első sortűz Woodes Rogers hajójára maximum fogpiszkálókat hagyott volna a hajótestből…
  • Palinko
    #340
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én is egyetértek veled, tényleg nem nagyon kellett volna bele ez a fordulat, elég volt a kapitány, hogy kezdett durvulni, a kormányzót megtarthatták volna elvhűnek.

    De ezt azért jól csinálja a sorozat be kell látni én már legtöbb szereplőt kedveltem is és utáltam is a húzásai miatt, szóval ezzel jól játszanak, de tényleg kicsit túlzásba estek.

    Látod én nem tudom a történelmi harceljárásokat, de totál logikus lett volna, hogy a fedélzeten megbúvó embereket is megritkítják. Elsüllyeszteni gondolom nem akarták mert saját szemükkel akarták volna látni, hogy halott a nő, de mindannyian sok csatát láttak már tudták volna kb mennyit bír el egy hajótest és nem lőtték volna tovább. Meg akkor legalább nem lett volna olyan vészjósló csend, hanem hallották volna, hogy hé ezen a hajón sokan vannak ez csapda.

    Na de még 7 részen keresztül kell húzni, jobban jártunk volna egy rövidebb, de összeszedettebb évaddal. Az utolsó részekben meg be lehetne mutatni milyen lesz az élet Nassau elfoglalása után, bár most úgy tűnik sztem még az az elfoglalás sincs lejátszva teljesen.
  • Paxton
    #339
    Teljesen igaz. Érthetetlen, mert a brit haditengerészetnél alapvető harceljárás az volt, hogy a hajótestet lőtték ronccsá. egyedül franciák taktikája volt a 18. században, hogy a csak a vitorlázatot lőtték. A másik, pedig hogy akármennyire tisztelték a kapitányukat, azért ezt bevállalni érte nem volt reális.. :(
  • Paxton
    #338
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt a részt nagyon elszúrták. A kormányzó eddig tiszteletre méltó ellenfél volt, okos bátor és rátermett. Amit viszont a fehér zászló felhúzása után művelt.. phhh.. azzal a legutolsó féreg kalóz alá süllyedt. Sajnos ezáltal nekem egy kicsit meghalt a sorozat, mert az ilyen alantas ellenfélen aratott győzelem az nem győzelem, hanem max. kártevőirtás..
  • Palinko
    #337
    Nekem már a Mel Gibson passiója jutott eszembe.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Meg hogy a fenéért nem sorozták meg a hajót is a vitorlák szétlövése után... Az is totál nem reális, hogy aztán az egész hajó önként dalolva átmegy és fogságba ejti magát. Ráadásul nagyobb hajó volt a kalóz valszeg több ember is volt rajta miért csak 1 csónak ment stb. Nagyon azt éreztem rajta, azért bénáznak ebben az évadban a kalózok ennyire, hogy kijöjjön az x darab rész...
  • Tikal #336
    tény.
  • Tikal #335
    bazz ez a rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Vikings-ben Rollo áthúzása gyerekcsín volt ehhez képest... rossz volt nézni szegény Szakállt
  • Neocortex
    #334
    Ez teljesen szubjektív
  • Tikal #333
    jobb ez szinkron nélkül....
  • Neocortex
    #332
    szomorú :/ úgy kezelik itthon mintha valami utolsó Zs kategóriás sorozat lenne ami említésre sem méltó, pedig az új évadok simán hozzák a GoT szintjét
  • Tikal #331
  • Stockbauer33 #330
  • Stockbauer33 #329
  • Neocortex
    #328
    Van bármi hír arról lesz-e és mikor lesz szinkron?
  • pauly
    #327
    jan. 29.
  • WinStar
    #326
    Mikor indul az új vad? :)
    Utoljára szerkesztette: WinStar, 2017.01.24. 19:27:45
  • Stockbauer33 #325
  • Stockbauer33 #324
    https://www.facebook.com/blacksails.starz/videos/676612462501785/
  • Stockbauer33 #323
  • Darthmushroom
    #322
  • Stockbauer33 #321
  • Stockbauer33 #320
  • Stockbauer33 #319
  • Stockbauer33 #318
  • Palinko
    #317
    fuuu én sokkal hosszabbra tippeltem
  • RatBaG #316
    http://comment.blog.hu/2016/07/21/a_negyedik_evad_lesz_az_utolso_a_fekete_vitorlakbol

    azért 5 évadot el tudtam volna viselni :(
  • Stockbauer33 #315
  • Stockbauer33 #314
  • Palinko
    #313
    ok szinkronosan szót szerencsésebb lett volna használni. egyébként már magyarul találkoztam a sorozattal és megnézve az eredetit jobban bejöttek a magyar hangok, főleg így, hogy nem csúsztatják. más sorozatoknál ahol csúszik inkább angol felirattal eredeti hangon nézem mintsem kivárjak és eldöntsem jobb-e a magyar hang vagy se
  • stargatelost
    #312
    Szinkronizált? Ajvé
  • Palinko
    #311
    na igen épp ma gondolkodtam hogy holnapi ebédhez már nem indíthatom el a frissen felkerült szinkronizált részt :( szerencsére a gotham még kitart meg mindjárt itt a trónok harca is.
  • RatBaG #310
    hivatalos bs faszbuk:

    When you realize there's no new episode of Black Sails today.

  • WinStar
    #309
    Ohh,köszi a választ.Az még sajnos odébb van :(