573

Wolfenstein.
  • alma2
    #332
    Igen, igy is lehet fogalmazni, de most neztem, hogy pl valamelyik gyertya ami eg, pl elalszik, ha meglovom, valamelyik nem, mert beton. Valamelyik uveg szettorik, bar a felso resze a levegoben megall, de valamelyiket meg hiba lovom semmi nem tortenik. Nem tudom miert viselkedik ez a par targy maskepp, miert nem rendelkeznek egyforma tulajdonsaggal. Persze kesobb mar nem fog zavarni, de valahogy minden jatekot igy kezd az ember. De, hogy a lampakat, semmi fenyforrast nem sikerult kioltanom. Ohh, pedig a far cry 1-ben, minden ismerosom odaig volt, amikor az elejen a barlangban, meglotted a mennyezeten a lampat, es mozgott az arnyeka a foldon. Na itt ilyet nem varjunk :) Megneztem gyorsan 10 eve jelent meg...
  • mester1987
    #331
    Ez a másik, hogy szinte minden tárgy "beton".
  • alma2
    #330
    Statikussag alatt, egyik oldalrol a fenyeket ertettem, semmi nem vet semmire arnyekot, pl falon a faklya is csak ott lobog magaba, nagyon gagyin nez ki. Aztan a targyak amiket vegtelensegig lehetne sorolni. Az egyszerubb olcsobb jatekokban is megvolt mar oldva 15 eve, hogy szetlottel egy uveget osszetort. Aztan utana jott a, "fizika" ha meglottel egy vaskancsot, leesett az asztalrol. De itt semmi, meg a gyertyara is egy bazi nagy golyonyom texturat pakol, gyakorlatilag minden egy statikus szemet, leszamitva a lent felsorolt harom dolgot, lada stb. Ez mar verlazito nem csak mai szemmel es nem csak 5 eves szemmel nezve szerintem. MEg jo hogy eddig fuvet nem lattam, azt sosem felejtettem el a rage-ben, amikor velem forgott egyutt, mert az meg 2-d valami volt :)
    Nem ertem ezek miert nem szurja a legtobb ember szemet, ennyire gagyi megoldasokat meg egy indie jatekban sem lehet latni.
  • Frank99
    #329
    mondom hogy bénák...

    :-)))))))))
  • mester1987
    #328
    A RAGE-be alig voltak változatos helyszínek és durván 20 GB-ot nyomott...szóval így visszagondolva alig lehetnek tömörítve a textúrák azért 36 GB, mást nem tudok elképzelni, főleg, hogy csak egyjátékos.
  • Shep
    #327
    Az opengl drivereket kellet volna igazítani, de mivel opengl-t alig használ játék, mondhatni csak az id-s cuccok, ezért aztán nincs is akkora figyelem fordítva rá. Egyébként az új béta driverrel nekem semmi gondom a játékkal, annyi ,hogy a tömörítést be kell kapcsolni de minden egyéb mehet maxon és még az élsimítást is simán rá lehet adni, textúra utántöltés meg szinte nincs is csak ha nagyon gyorsan húzom oldalra, akkor egy minimális.
  • wednes
    #326
    Maga a motor meg a mexatexture eljárás nem lenne egy rossz dolog. Igazából a jelenlegi hardware felépítés nem fekszik neki. Persze ez nem mentség tudom, ez olyan, hogy a zöldségesnél almát kérsz és körtét kapsz.

    Új konzolokon elvileg hasít a játék 1080p/60fps. Miután "hagyományosabb" játékokról egyre másra azt olvasni, hogy bőven nincs meg az 1080p és lehet örülni a 30fps-nek is.
  • Maxtreme
    #325
    Ezt a motort már rég kukázni kellett volna.. Egyszerűen már évek óta nem tud/tudott olyan szintre fejlődni mint a konkurens engine-ek.
  • Maxtreme
    #324
    nono, a video mappa kb 6.5 gb.
    A textúrák viszont 35 gigát foglalnak.
  • Frank99
    #323
    béna majmok
  • Lacee86
    #322
    Gondolom teli van tömörítetlen 1080p-s videóval...
  • wednes
    #321
    Megatexture.
  • Frank99
    #320
    az apjuk izéjét.

    1,1 óra telepítés után még 7 óra letöltés a steamen... 300-400 k között ingadozva, amúgy 640 k-val jön minden, kivéve ezt..
    köszike...


    majd éjjel lehúzom, amúgy is dolgoznom kell...

    amúgy nem hiszem el, hogy lehetne jobban összetolni a cuccot.
    Mi a búbánat 44 GIGA??????????????????????????????????
  • kanduhr
    #319
    Pont az Unreal Engine? Az amelyik szintén az orrod előtt rajzolja ki a textúrákat (és szintén tele van a játék low textúrákkal)?
    Szerintem kissé eltúlozza mindenki a Rage motorjának hibáit. Az említett címnél a javítások rendbe tették a játékot, és szerintem ez most lesz lesz másként.

    Most fel lehetne sorolni több más játékmotort is, mindegyik van jellegzetes hibája, amit képtelenek rendesen megcsinálni. A CryEngine-nel képesek a legszebb játékokra, de úgy zabálja az erőforrást, hogy nincs olyan gép, ami rendesen, 60FPS-sel elvigye; Frostbite? Ami fizikában nagyon erős, de a hatására műanyagszerűek a tereptárgyak (meg kb minden), és szintén zabálja a vasat. Esetleg a több, mint 10 éves Source?

    "mindent maxolva 1080p-ben sttabil 60fps-el megyek. Aztán belépek egy szobába, 10fps. Egy lépés hátra és visszaugrik 60-ra. És nincs ott semmi ami máshol ne lenne..." - hány ilyennel találkoztunk már ezerféle játékban. Javítani fogják, de egyelőre 1 napos a játék, nem csoda, hogy az X millióféle konfigurációjú gépeken, 8000 ezer féle videokártyával, nem klappol minden.
    Nálam tükörsimán fut a Wolfenstein, szinte alig-alig popupol, és egyébként meg egy nagyon fasza akciójáték. Elhiszem, hogy valakinek problémái vannak a futtatásával, de türelem, még nagyon friss játékról van szó.
  • CalebJoe
    #318
    Terminator 2 a játékban


  • mester1987
    #317
    Unreal Engine 3.5 is tud ilyen szépet, persze csak ha jó kézbe kerül...csak akkor.
  • Skyline
    #316
    A statikussággal nincs baj egész szépen rottyannak a falak, a vakolat a dobozok (persze nem a legjobb de nem full statikus minden).
    A gond az hogy egy egész jó játék lenne (a COD-ok sé BF primitív előre scriptes csőpályás SP kampányainál mindenképp jobb), erre beleerőltetik Carmack úr szemetét, ami tetszik nem tetszik hiába jól skálázható meg alacsony gépigényű. RONDA.Popupol. És teljesen érthetetlen módon hajigálja az FPS-t.... Végig a legnagyobb csatában is mindent maxolva 1080p-ben sttabil 60fps-el megyek. Aztán belépek egy szobába, 10fps. Egy lépés hátra és visszaugrik 60-ra. És nincs ott semmi ami máshol ne lenne...
    Viszont egy kitolást még így is megkap mert elég élvezetes (mint említettem a COD-oknál számomra sokkal élvezetesebb).
    Csak tényleg kár hogy azt a majmot (miközben hosszú hosszú évek óta nem mutatott fel semmit, csak egy túlhype-olt megmondóember) és a motorját kellett betenni ez alá. Komolyan még az Unreal Engine is szebbre többre képes alacsonyabb gépigény mellett...
  • mester1987
    #315
    Bőven elég ez az egy is, elég hulladékká teszi így is, de ezekről az agyongiccselt effektekről már nem is beszélek, mert ez úgy is a divat...1 szó, mint száz, megint nem jött össze, de majd csak összehoz valamit augusztusban ebből a Tango Gameworks is.
  • #314
    Nekem elég szarul fut, nyílt téren kb. feleannyi fps-em van mint a Battlefield 4 single-ben.(DX11) Pedig ég és föld a kettő játék látványban..

    PII 955BE @3.8 + R9 270x
  • Shep
    #313
    Szerintem meg nagyon is jó ez a motor, csak a pop-up-ot kellene megoldani (Rage-ben a patchek után nekem már szinte teljesen eltűnt), mert egyébként rohadt jól skálázható, alacsony a gépigénye és ennek ellenére igen jól fest, bár a Rage szerintem szebb volt, mint a Wolfi igaz ez utóbbit még jóformán csak képeken láttam úgyhogy még változhat a véleményem. Mondjuk, hogy a statikusság itt mennyire van jelen azt nem tudom de az volt a Rage-ben az egyetlen feltűnően nagy hiányosság. Bár, mintha itt videokból rémlene, falbontás, meg vakolat lehullás stb.
  • wedge31
    #312
    Nálam nem akadozott vagy fagyott a rage se és itt se az a baj.
    Ami hazavágja a grafot az a brutál texture popup.
  • mester1987
    #311
    Szerintem mehet a levesbe ez a motor, PC-s játékipar szempontjából tutira, pedig még RAGE még jól ment akkori átlagkonfigon is fagyás meg minden szar nélkül.
  • shootme99
    #310
    Elméletben ugyan az a motor hajtja, mint a Rage-et, ha az elcsattog a gépemen, akkor talán ez is.
  • grebber
    #309
    Az id Tech 5 működik is, meg nem is

    A lesajnált már régen a kiadásuk előtt elavultnak titulált konzolokon semmi probléma.
    Nesze nektek csak a pc csicskák
  • shootme99
    #308
    Mondjuk egyenlőre úgysincs 50 giga szabad helyem:) de jó lenne tudni, hogy álljak-e neki egyáltalán takarítani...
  • mester1987
    #307
    Hali!

    Szerintem nem kell neki DX11-es kártya, mivel nem DirectX-et kezel, de ne vedd biztosra. De nem hinném, hogy DX9-es kártyával se futna el, ha megvan a megfelelő háttér.
  • shootme99
    #306
    Hello Skacok!

    Nézegettem ennek a játéknak a követelményeit, de nem tudom eldönteni, hogy most az én gépemen elindul-e egyáltalán. A procim épp elég c2duo E8400, memó 4gb ez is elmegy, de a vga ati hd 4850 512mb, ami csak directx 10-es, erre meg azt írják, hogy directx 11 kell neki, bár a minimum követelménynél olyat láttam egy oldalon, hogy vga min. : nvidia gpu esetén geforce gts 250 (ami szintén csak directx10), amd (ati) esetén radeon hd 6670 1gb (ami viszont directx 11). Akkó most mivan? Kell neki directx 11-es kártya vagy nem?
  • TomDantes
    #305
    Nem olyan rossz ez a játék. A legtöbb mai FPS kimondottan csak multi-ra van, normális single része nincs. Vagy egyáltalán nincs vagy olyan rövid, hogy egy lágytojást tovább tart elkészíteni mint kijátszani. Itt egy FPS, ami kicsit hosszabb, kimondottan a single rész a lényeg, változatos. Igaz, lehetne sokkal szebb, de legalább nem nagy a gépigény. És jó hangulatos, kellemes akciódús FPS.
  • bakvarnyu
    #304
    A probléma azzal van ,hogy simán le tudnák ezt ők vinni 5-10 gigára is csak basznak rá,pont emiatt,hogy "úgyis terrás vinyók vannak minek vesződjünk vele".
  • Fpocok
    #303
    Nem takartam ki semmit. Egyszerűen nem működik (állítólag) egyik overlay sem. Én ACTION-t használok és kéne mutatni FPS számot, de csak ez van. A többivel is hasonló gondok vannak (felvevés megy, csak nem látom a számot).
  • kanduhr
    #302
    Nem a motor a szar, de sajnos ilyen előfordul. Megjelenéskor szinte egyik játék sem hibamentes, én is szerencsésnek mondhatom magam, hogy a 6770-es kártyával ennyire jól viszi.
  • Shep
    #301
    Olyan magas, vagy olyan alacsony az fps, hogy ki kell takarni?
  • a.carkey
    #300
    Picit várj, és nem fog szaggatni. :) Ez egy ilyen motor. Szar.
  • PhantomAss
    #299
    leszedtem a játékot, de sajnos annyira szaggat hogy meg kell várnom hozzá a peccset
    (pedig a rage maxon fut fullhd-ban, azzal nincs semmi probléma)
    ezt meg teljesen levettem a lehető legalacsonyabb grafikára, felraktam a legújabb nvidia drivert, de még így is kb 5fps, diavetítés...
    (gtx 560ti, i2500k~4ghz)
    nem tudom mi lehet a gond, na mindegy...
    amúgy nekem teszik
  • TomDantes
    #298
    A vinyó szinte a legolcsóbb része a PC-nek. Elhiszem ha valakinek nem telik rá, van akinek ételre és számlákra se telik nálunk. De ha van egy jobb PC-d, és ez a kifogás hogy erre már nem telik...na ne etess már ilyenekkel.
  • kanduhr
    #297
    Pedig egy nagyon jó játékot hagynál ki. Nekem nincs túl jó videokártyám, de nagyon faszán fut, gyönyörűen néz ki, a játékmenet pedig baromi jól el lett találva és a hangulata is nagyon jó. Évek óta az egyik legjobb single player játék amivel játszottam, pedig még csak 2 órát toltam vele - és még csak most írta ki a főcímet:)
  • Kandurex
    #296
    ...hát, a 295 db + 1 hozzászólás jól mutatja a játékminőségét és a hozzá való érdeklődést...azt hiszem ez engem nem fog érdekelni
  • mester1987
    #295
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Akinek gányul fut és kész esetleg kompromisszumot kötni:

    Wolfenstein - The New Order RePack By XLASER NASWARI+ZOHAIB

    Sound quality / Video quality (100%).
    Video replaced in PS3
    replaced Textures of PS3
    Game Version 1.0.0.1
  • wedge31
    #294
    Szűk két óra után a rövid véleményem, a játék összeségében jó, de a graf motor szar /én már a rage alatt is köpködtem/.
  • Fpocok
    #293
    PEW PEW PEW