95
A Creative Assembly új free to play játéka
  • Terawatt
    #15
    Na én bekerültem a játékba, sajna pont nem vagyok otthon, hogy kihasználjam a dupla xp meg sok(?) arany akciót, de mindenképp ki fogom próbálni. Haverok közül páran már bekerültek és azt mondták, hogy jól meg van csinálva a játék, de érdemes haverokkal tolni, hogy jobban össze lehessen dolgozni.

    Elméletileg nem lehetne pletykálni a játékról, de itt sgn kb soha nem tartjuk be, szóval majd csinálok pár képet meg írok :)

  • Thomasovics
    #14
    csak kéne még meghívó is :S
  • erasmus4
    #13
    Lényegében jelenleg nem lehet játszani 10v10 kell és sosincs elég ember este 7-8 körül talán van esélyed, 10-20 perces várakozás után talán lesz 20 ember, de délelőtt délután esélytelen, amúgy nem lenne rossz, de így felejtős, sok az a 10 ember és hiába lesznek többen később akkor meg az egységek erőssége miatt lesznek szeparálva az emberek és szerintem ha kijön akkor is, sokat kell majd várni egy-egy menetre :(.
  • parlucci
    #12
    Sem videót, sem képet nem lehet feltölteni az NDA miatt. Igazából még lényeges infót sem szabad írni róla. :)

    Nagyjából a lényeg:
    -10v10 van.
    -Mindenki 3 db unitot irányít (később több lesz). Ebben benne van a commander unit és az összetételét te állítod össze.
    -Több commander van (nemzet és típus) és mindegyik külön fejlődik (xp és skill).
    -Minden commander más unitokat tud használni (azért van átfedés).
    -A unitokat fejlesztheted és a fejlődés során további unitokat unlockolhatsz.

    Ha ismered a World of Tanksot akkor úgy képzeld el, hogy a Commander az adott nemzet, a unitok pedig a tankok/artyk/td/mediumok (a unit fejlődés szinte ugyanaz).

    Point capture-el is lehet nyerni, de többnyire teljes killre mennek. 15 perces a csata, ha megölnek, akkor kilépsz és másik hőssel lépsz be csatába vagy maradsz és nézed a többieket.
    Utoljára szerkesztette: parlucci, 2014.11.30. 12:13:53
  • MaRee
    #11
    Van A és B oldal, mindkettőn 10-10 játékos, és azok irányítják külün-külön a seregüket a leírtak szerint.
    Igen van egy capture point általában egy tábor közepén, ami valamilyen stratégiailag nehezen bevehető helyen van, pl egy dombtetőn, ez általában be van védve jól kerítésekkel, árkokkal, ballisztákkal stb. Majd megpróbálok képeket berakni.
  • Hunor1
    #10
    ezt hogy? 2v2 ? vagy több szereplő mindenke egymás ellen? a tábor milyen? van egy zászló/capture point mint egy kisvárosban?
    valaki töltene fel egy videót a játékmenetről?
  • parlucci
    #9
    Sziasztok!

    Én is kaptam az Arénához zárt alpha meghívót, de nem tudok vele játszani.

    Failed authentication üzenetet kapok belépéskor és az egész játékból csak az UI-t látom meg egy hátteret (chat ablak, gombok stb.), semmi mást. :(
    A fórumra meg nem tudok regelni, mert invitation kódot kér a reghez, de olyat nem kaptam (nem kaptam mailt). :S
    A játékhoz accountot a letöltött launchernál regisztráltam, azzal indítom el a játékot. Kell még valami mást csinálni?

    Annyit sikerült kiderítenem az ingame chatről, hogy ez egy ismert bug és fórumon jelezzem, de mivel nem tudok regelni így most meg vagyok lőve.

    Valaki nem tudja mi a teendő ilyenkor? Hova/kinek írjak, mit csináljak?
    Utoljára szerkesztette: parlucci, 2014.11.25. 14:07:04
  • MaRee
    #8
    Na végül is volt még egy kis időm játszani.

    A játék még véletlenül sem hasonlít a MOBA-kra, ez inkább egy lebutított total war. Lehet választani népet és commandert, különböző kasztokkal (assault,support, stb), ezek különböző skilleket és egységeket jelentenek.
    Mindegyik commander 3 egységgel indul, amiket ha jól értelmezem akkor a játék során szerzett pénzzel / xp-vel lehet fejleszteni az eddigi TW játékokban megszokott módon (jobb fegyver,páncél, morál), plusz skilleket venni nekik.
    A commandereknek 10 szintje van, mindegyik szinten újabb sereget vásárolhatunk, egyre több egységgel.

    A játék maga úgy néz ki, mint egy sima multiplayer TW csata. 10 vs 10 van, mindenki irányítja a saját egységeit (oldalanként 2500 van), a cél pedig az ellenséges bázis elfoglalása, vagy a többi player megsemmisítése.

    A grafikáról alpha lévén nem nagyon érdemes szót ejteni, kb egy low shogun 2 szinten van most, opciók sincsenek még.
  • MaRee
    #7
    Én kaptam behívót meg keyt, holnap fogom megnézni mi ez az egész.
  • toma77
    #6
    Close alpha már megy.
  • Bucser
    #5
    Gondolom ugrottal a MOBA szora:) Gratulalok. Gondolom egybol elkepzelted, hogy egy DOTA vagy LOL rendszeru jatek lesz es utana sem neztel mi lesz benne:)
  • bajsz
    #4
    Kíváncsi leszek :D
  • MaRee
    #3
    Meglátjuk mi sül ki belőle.
  • balintk
    #2
    Egy újabb MOBA, de minek?
  • MaRee
    #1
    Tegnap jelentették be, remélhetőleg nem áprilisi tréfa :D

    A Closed betara már lehet jelentkezni itt:

    Total War: Arena

    TOTAL WAR™: ARENA – NEW FREE-TO-PLAY GAME IN DEVELOPMENT AT CREATIVE ASSEMBLY