62
  • wiIlcox
    #22
    Én egyet sem.
  • wiIlcox
    #21
    "kétlem, hogy pl. az egyébként is veszteséges Index vagy Origo ki tudná gazdálkodni" - nem kell aggódni, jól behatárolható kör pénzeli azokat. Ha veszteséges lenne, akkor már rég megszűnt volna.
  • wiIlcox
    #20
    Eddig is lehetett menedzselni a sütiket, meg blokkolni a reklámokat, nincs ebben semmi új, nem is értem a hisztit.
    "Eddig ez a gyakorlat kizárólag az Apple által készített Safarira volt jellemző." - ez nem zavarta a hirdetőket?
  • Narxis
    #19
    Akkor szűnjön meg. Egyetlen magyar honlapot tudok mondani aminél hajlandó lennék fizetni. A többi nyugodtan megszűnhetne, nagy szívességet tenne.
  • galocza
    #18
    még meg is tűrném a reklámokat. nem szívesen (hogy, jajj, de jó nekem, személyre szabott reklámokat nézhetek, végre, valakinek, valahol FONTOS VAGYOK!), hanem felfogva az alább leírt gazdasági szükségszerűséget.
    de egyrészt a reklámok nagyon elpofátlanodtak: most már nem csak egy mozgó gifet kell élvezni, hanem videót, hanggal. köszi, az ilyen audiovizuál egyveleget meghagyom másnak. másrészt pont a reklámszolgáltatóra kell várni 1-1 oldal betöltésénél, ami eléggé bosszantó. ha már mutogatni akartok nekem vmit srácok, vegyetek sávszélt...
    szóval szerintem ha a reklámoztatók és reklámszolgáltatók némi önmérsékletet tanusítanának, hogy egy oldal megjelenítése ne 1 perc legyen, és ha megjelent, ne folyjon ki a szemem/fülemből a zsír, elég sok embert rá lehetne venni az adblock (és társai) kikapcsolására.
  • fecg21
    #17
    Amúgy szerintem itt arról lehet szó hogy mozzilláéknak szükségük van egy zsírosabb csekkre, eddig minden jel arra mutat hogy meg is fogják kapni a maguk kis nokiás dobozát-erre megy ki a játék.
  • Cat #16
    "Akkor nézem/olvasom ha ingyen van."

    Semmi sincs ingyen. Ezt meg lehet érteni? Valaki, valahol fizetni fog érte. Ha pedig nem, akkor megszűnik.
  • Narxis
    #15
    Az öregeken kívül van aki vesz még újságot? Nálam kb. a tévézés kategória. Akkor nézem/olvasom ha ingyen van.

    Semmi más nem kell csak internet és abból is inkább külföldi oldalak, naprakészebbek, gyorsabbak.
  • Cat #14
    "Érdekes dolog ez amúgy, ha fizetőssé válna mondjuk az index-vajon hányan olvasnák? Negyedannyian? És ők vajon a reklámozók célközönségei is lennének automatice?"

    Ha az újságosnál veszel bármilyen napilapot vagy magazint tele lesz reklámmal, nem pici bannerekkel, hanem egész oldalakat betöltőkkel. Érdekes, ott elfogadják az emberek, hogy fizetnek az újságért, és abban reklámok is vannak (amiért szintén az újság kap pénzt természetesen). És ez kb. azóta így van, amióta az első hírlap megjelent. (Én egyébként nem veszek újságot, de nem a reklámok miatt, hanem mert egyszerűen nem friss, nincs benne olyan tartalom, amiért megérné fizetnem. De régen se zavart a reklám, strandon pl. tökéletes bulvárszarokat olvasni, vagy röhögni a férfimagazinok baromságain. Na azok tele vannak kétoldalas óra meg autóreklámokkal.)

    Itt pedig mennyien mondják, hogy "csak a reklámok miatt nem nézek valamilyen oldalt". Kétlem, hogy ha nem lenne lehetőségük elkerülni valóban lemondanának róla. (Bizonyíték rá, hogy az újságok eladásai nem a reklámok miatt csökkennek.)

    "Ha prémium(fizetős) szolgáltatásként vennénk igénybe az SG-t, akkor sem valószínű hogy reklám mentes lenne"
    A prémium lapok olvasói a leggazdagabb emberek, ezért a leginkább ott éri meg hirdetni -> baromi drágán tudják eladni a felületüket, hülyék lennének nem megtenni.

    duke: kapcsold ki a beállításaidnál, egy pipát kell csak kivenned.
  • fecg21
    #13
    Én egyszer a yahoo (pfhejjj) toolbar-ral jártam így, kb 2 óra hossza elteltével meguntam a kutakodást, és újrahúztam az akkor még win xp-t...
  • fecg21
    #12
    Ha prémium(fizetős) szolgáltatásként vennénk igénybe az SG-t, akkor sem valószínű hogy reklám mentes lenne-és itt bukik is az egész dolog. A bujtatott reklám is reklám. Én azt veszem inkább észre hogy egyre pofátlanabb módon törnek előre a reklámozók, persze hogy ez nem tetszést vált ki az emberekből. Az sg mellett a ph-t szoktam olvasni rendszeresen, ott is egy jó ideje megfigyelhető a fizetett reklámok cikként való eladása. Én ott sem adtam hangot az elégedetlenkedésemnek, ahogy itt az sg-n sem, szűrni-szelektálni kell-tudatosan. Érdekes dolog ez amúgy, ha fizetőssé válna mondjuk az index-vajon hányan olvasnák? Negyedannyian? És ők vajon a reklámozók célközönségei is lennének automatice? Nem hiszem. És az sem feltétlenül igaz hogy elsősorban a felhasználók szemléletének kellene alapjaiban megváltoznia.
  • duke
    #11
    Mar reg akartam kerdezni, hogy kilehet e kapcsolni itt az sg-n, az alul, percenkent megjeleno cikk ajanlo ablakot. Erre most egyaltalan nem jelenik meg. Nem az zavar, hogy egyszer megjelenik, hanem, hogy folyamatosan ujra es ujra. Olvasas kozben baromira zavar, hogy valami ugral a monitor aljan.
  • fergusonpapa
    #10
    Magyarország az a hely ahol elvárja szinte mindenki hogy ingyen minőséget kapjon.. de ha megforditanánk a dolgot, kiváncsi lennék hány ember lenne aki lehozná azt a temérdek hírt mindennap-minden héten-stb.. Hja és persze INGYEN!

    Az meg nem megoldás hogy pistike ir pár dolgot de megunja :" bocs fiuk de tudjátok ez csak hobby és most barátnőm van.. "
    utána jön lajoska hogy én csinálom helyesen nem tudok irni de legalább lelkes vagyok..

    Biztos vannak sokan akik ingyen és lelkesen csinálnak valamit de ez kevés és még kevesebb a hoszabbtávú minőség. Mindenki szapulja most az sg-t de valahogy mégis ide jár.. érdekes :)
  • Szefmester
    #9
    Vagy csak nem tudja hol lehet! ;)
  • qetuol
    #8
    "Természetesen a többi böngészőben is bármikor kikapcsolható a sütik fogadása, de a Firefoxban ez alapértelmezett lenne."

    erről van szó. aki akarja, ki tudja kapcsolni, aki nem tudja, annak nem is fontos.
  • Szefmester
    #7
    Akkor cserébe pedig elvárható volna hogy ne bulvár szemetet, és flamewar indító cikkeket és félrefordításokat olvass hanem valódi cikkeket. Hol vannak már Cifu zseniális cikkjei...
    A film szekcióba be sem teszem jóformán a mancsom mert amit Vikike művel az szégyen, ahogy a játék részlegben is Ötvös úr kontárkodása. Ez a szint egy ingyenes fanblog oldalon is gáz lenne, nemhogy olyan helyen ahol pénzt is kapnak érte.
  • Cat #6
    A Gemius az magyar auditlap, ami SG látogatottságát méri, a másik kettő pedig hirdetéskiszolgáló.

    Azért azt látni kell szerintem, ha nincs reklám akkor az ingyenes híreknek is annyi. Pedig igény lenne rá, lásd valamiért csak megnyitottad ezt a weblapot és csak kommentelsz ide. (Persze ez az egész érvényes az offline világra is: a Metro újság is valahogy mindig elfogy, nem nyomnak senki fejéhez pisztolyt, hogy elvegye a ládából.)

    Mivel Magyarországon baromi magas a Firefox részesedése, úgy 30-40 százalékra mérik, érdekes lesz, ha bevezetik, mert az automatikus böngészőfrissítéssel párosítva ez azt jelenti hogy néhány hónappal később, mire kliensoldalon elterjed minden magyar weboldal forgalma ennyivel fog esni. Namost ez kb. ugyanennyi bevételkiesést is jelent az összes magyar lapnak, ahol van hirdetés, és kétlem, hogy pl. az egyébként is veszteséges Index vagy Origo ki tudná gazdálkodni, ha eltűnik a bevétele harmada. (A hirdető csak annyit fog látni hogy jóval kevesebben látják a reklámját, mint korábban.)
  • KopaszIsten
    #5
    Stimmel.
  • Thrawn
    #4
    Csak ezen az oldalon most 9 nemkívánatos kukkolót blokkolok. A fent említettek mellett pl. Gemius, Adverticum, Google Adsense, stb. Köszönöm, jól megvagyok nélkülük is.
  • Lazarus
    #3
    Nekem az első dolgom adblockot tenni a böngészőre. Nagyon jó hogy meg tudnak célozni a reklámokkal amit egyenesen rám szabnak hogy megvegyem, de ha kell valami majd rákeresek, utánajárok és megveszem azt amit a legjobbnak gondolok.

    Lehet ezt úgy is mint a moziban, mindenkinek osztogatnak egy kis csomag xy márkájú kekszet, akinek ízlik talán belerakja a bevásárlókocsiba legközelebb. Ez a módszer sokkal szimpatikusabb és eleve megcéloztak egy olyan réteget akinek van pénze mozira vagy kekszre. Aztán ott vannak a bújtatott reklámok a filmekben ami még a jóízlés határain belül van, ha a szállító egy minikúperből osztja az ólmot lehet hogy valakinek annyira megtetszik hogy minden vágya az a kocsi lesz (ismerek ilyet).

    De ügyesen fejlődnek a neten is. Fél éve elektoromos cigit akartam venni, utánaolvastam hogy tájékozódjak milyen márkával/típussal járnék a legjobban. A cikkek, összehasonlító és top listák 90%-a mind fizetett hirdetés amiket 1-1 brand pénzel, méregdrágán próbálják elsózni a gagyi semmi mással nem kompatibilis szarjukat. A fórumok nagyrésze szintén fizetett emberek reklámja akik ajnároznak egy bizonyos brandet a többit meg fikázzák. kb 2 hét olvasgatásba/keresgélésbe telt felmérni hogy valós képet kapjak a termékekről. Ez a megtévesztésen és félrevezetésen alapuló marketing technika is rendkívül visszataszító, de ez egy ilyen szakma azthiszem :P
  • fergusonpapa
    #2
    Ne legyél ennyire maradi.. A reklám érted van a célzott méginkább hogy megtaláld azt ami neked jó. Nem csak azért céloznak hogy köntséghatékonyan hirdesenek hanem mert ez a felhasználóknak is jó..

    az adblockal csak kicseszel mással, ahonan a tartalmat nézed, mert pénz nélkül nem tudna olyan igényesen menni mint a jelenlegi helyzetben ehez pedig reklám kell. adblockot meg nem használják olyan sokan hogy mérvadó legyen.

    Hozzáteszem a gusztustalan reklám áradattol én is rosszul vagyok mikor egy lapon 10nél több hírdetést is láttok.. főleg a "Te nyertél kattints féléket"
  • fecg21
    #1
    kicsit OFF: Régebben heti szinten több órát is eltöltöttem azzal, hogy az ebay-en keresgéljek hasznos, érdekes/szórakoztató cuccokat, alkatrészeket egyéb dolgokat. Már egy jó ideje annak hogy csak akkor keresgélek az ebay-en ha nagyon muszáj, egyszerűen idegesítő az ahogy a seggemben is benne vannak ezek az idióta barmok. Nem lehet úgy rákeresni valamire hogy azt utána ne listázza nekem ki-ráadásul a fő oldalon.

    "A CNet szerint az IAB azzal érvel, hogy adatok nélkül nem lehet megállapítani, hogy a felhasználó látott-e már egy adott hirdetést vagy sem, így akár ezerszer is megmutathatják majd neki a reklámot"
    "Tavaly októberben az Ipsos nemzetközi kutatásából az derült ki, hogy a válaszadók 56 százaléka szereti, ha a közösségi oldalakon saját személyére szabott reklám fogadja. A magyar megkérdezetteknél ez az arány 54 százalék volt. "

    Ezek nem hallottak még az adblock-ról?? A reklámokat meg senki nem szereti,függetlenül attól hogy az személyre szabott vagy kihagyhatatlan vagy bármilyen vevőcsalogató...