115
Mentők,mentőautók,esetkocsik
  • akyyy
    #35
    nézd már középen az MICSODA?
  • sovatalevi
    #34
    Csak ahhoz,hogy Magyarországon mentőzzek,először letelepedési kéne..:S Most végzek a 12-edik osztállyal,meg az érettségi nincs meg.
    1.

    2.
  • Prézli
    #33
    6. feladat az szerintem a Szondi teszt lesz, ha esetleg ilyen szinten érdekel a dolog utána olvashatsz...
  • sovatalevi
    #32
    Ezt találtam:
    Na meg azt is írja,hogy csak Magyarországon létezik ilyen,és ez a legmagasabb fokú vizsga,szinten 5 évre adjak.

    1. Feladat: 10 perc vezetés (menni kell 1 kört)

    2. Feladat: 1. kép villan fel (asszem az egy balra nyíl), akkor balra kell eltolnod a kart, amit a bal kezeddel irányítasz. Ha 2. villan fel (asszem az egy jobbra nyíl), akkor jobbra kell eltolnod a kart. Ha a 3. kép villan fel, akkor a jobb kezeddel a kart magad felé kell húznod. Ha a 4. kép villan fel akkor a bal lábaddal a bal pedált kell lenyomnod, ha az 5. kép villan fel, akkor a jobb lábaddal a jobb pedált kell lenyomnod.



    3. Feladat: Ha a zöld szín villan fel, akkor az érintőtollal az ellenkező oldali zöld mezőt kell megbökni, ha a piros villan fel, akkor a piros előtti mezőt (itt nem kell az ellenkezőt), ez lesz variálva különböző módon (egyszerre több villan fel). Az utolsó körben a „K” mezőt kell megbökni minden feladat után, mert addig nem jön a következő.



    4. Feladat: Egy labdát kell vezetni egy ketrecben, rácsokon keresztül lehet benyúlni. Van kb. 6 különböző pálcika, ami közül választani kell, mert nem lehet mindegyikkel megoldani az egyes akadályokat. Elsőre szerintem mindegy melyiket választod. Ahol viszont az emelkedőre kell fellökni a labdát, ott a patkó alakú pálcikát válaszd!



    5. Feladat: Írásbeli. Grafikont kell leolvasni (Nagyon egyszerű). Számokat kell leolvasni. Alkatrészeket kell összerakni fejben és a lapon a helyeset bejelölni (Azonos betűk érintkezhetnek csak). Nézd a képet!



    6. Feladat: Pszichológia vizsgálat. Képek közül kell választani melyik szimpatikus, melyik nem. Emberek lesznek rajta. Utána a nő általános dolgokról kérdez, semmi komoly.
  • Master91
    #31
    Igen, az, de nem tudom elképzelni hogy ezt valahogy vizsgáznod kell, vagy valami spéci pályán kell menned pár kört időre, vagy még is hogy? :D
  • sovatalevi
    #30
    Nem tudom :|
    Az lenne a Pálya Alkalmassági Vizsga?
    Itt annak a neve "atestat" szerintem,ami annyit jelent,hogy hivatásos sofőr.Ezt 5 évente újítani kell!
  • Master91
    #29
    PÁV I.-et hogy lehet szerezni?
  • sovatalevi
    #28
    ja..megnéztem,hogy mit kérnek nálatok :

    Mentőgépkocsi-vezetők esetében:
    Érettségi bizonyítvány
    Legalább "B" és „C1” kategóriájú, 12. rovatában „102”-es gépjárművezetői engedély
    Gépjárművezetői munkakörben szerzett – minimum két éves, igazolt – gyakorlat
    Legfeljebb öt éven belül szerzett, érvényes PÁV I. minősítés
    Büntetlen előélet
    Bejelentett állandó lakcím, – a lakcímnek megfelelően az adott megyei mentőszervezetnél (a fővárosiak a Budapesti Mentőszervezetnél) jelentkezhet az érdeklődő

    Szóval meg 5 évig esélyem sincs bekerülni.Esetleg itt,Romániában.Itt láttam fiatal 22-23 éves mentősofőröket is.
  • Nohab
    #27
    Nem egy túltelített szakma, szerintem nálatok se.

    Itt például már facebookon hirdettük a lehetőséget, mert nem jöttek...
  • sovatalevi
    #26
    Értem.Akkor nem olyan nagy cucc..
    Itt Romániában 1 évig számít friss jogsinak.Mondjuk most szigorítottak,pl taxizni is csak 2 éves jogsival lehet.
    Szerintem bekerülni nehéz,de egy próbát megér.
    Nagyon szeretnem ezt csinálni..
  • Nohab
    #25
    Nálunk a sofőr, csak sofőr. Hivatalosan alap szintű dolgokban besegít, de többet nem kell neki csinálni. Persze az értelmesebbje elles pár dolgot a társaitól.

    Két éves vezetési tapasztalat kell hozzá, vagyis friss jogsis nem lehet. (a jogsi megszerzésétől 2 évig friss jogsisnak számítasz megtett kilométerektől, vezetéstechnikai tréningtől függetlenül). Általában B-s kategória elég, de erre a böszme nagy VW-re C-s az alapkövetelmény. Meg persze Pálya alkalmassági vizsga. Semmi más nem kell hozzá, hogy sofőr lehess.
  • sovatalevi
    #24
    Értem.Hat itt Romániában nem tudom hogy van..A Rohammentő szolgálatnál,azt hiszem orvos a sofőr is..Ez nem biztos,de a sofőr is intézkedik.
    Viszont az Orszagos mentőszolgalatnál,csak vezet,esetleg segít ki-be rakni a beteget.Aztán nem tudom.
    Tetszik ez a "szakma"..Gondolom kell egy pár év régiség hogy vezethess.

    Orszagos:

    Rohammento:
  • Fec papa
    #23
    én úgy tudom hogy mentőápoló, de javítsatok ki ha tévedek.
  • Master91
    #22
  • Master91
    #21
    Íme:

  • Master91
    #20
    Volt 1 össze állítás youtube-on, asszem Bp-n készült belső kamerásokból válogatás, hogy hogy viselkednek a civilek mikor szalad a mentő autó.


    iszonyatos mit művelnek!
    Át szaladnak előtte, befordulnak, leállnak, rossz nézni!
    Meg próbálom meg keresni
  • sovatalevi
    #19
    Amúgy Magyarországon a sofőr is mentőápoló,vagy csak hivatásos sofőr?

    Par kép:
    1.

    2.Új Transporter
  • kifli
    #18
    Riszpekt nekik.


    #15 kicsit ilyesztő mikor forgalommal szemben megy, oda kell a méretes tök :)
  • Midas
    #17
    Nem erre gondoltam pont (fizetes); vannak jol felszerelt allomasok azert foleg adomanybol persze de az is igaz hogy nehol panganak az uresegtol.
  • TomStorm
    #16
    3:45-től durva a helyzet:/
    Viszont ügyes és bátor:-)
  • pajti
    #15
  • pajti
    #14
    Akit esetleg érdekelne: Coolean26 csatornája
  • Yoda001
    #13
    Az ország leggyorsabb mentője


    :)

    egyébként minden tisztelem a mentősöké és tűzoltóké, YT-n érdemes nézni a vonulásos videókat, eszméletlen, hogy miket nem művelnek az emberek...
  • Nohab
    #12
    Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő alatt kezdenek el rohadni... Legalább az élettartamukkal ne legyen baj.
  • desigo
    #11
    pár hete egész véletlenül ezeket láttam Kistarcsán

  • sovatalevi
    #10
    Ez a ket tipusu mentoauto a legfelszereltebb,ezekben mar komolyabb mutetek is elvegezhetoek :
    1.

    2.
  • EnxTheOne
    #9
    egyenruhás lányok <3
  • sovatalevi
    #8
    Itt Romaniaban sincs maskepp.A mentok alig kapnak tamogatast,hogy fenntartsak a kocsikat.A SMURD Rohammentoszolgalat,ami fejlodik,de az orszagos mentoszolgalat nem igazan.


  • Narxis
    #7
    Csajt szúrnám.
  • CattiBrie
    #6


  • Dobronski
    #5
    Áruszállításban nagy pénz van, főleg ha nemzetközi.
  • tutituti
    #4
    nem hát.Nincsenek megfizetve,a felszerelés is van vagy 20 éves.Pár mentős ismerősöm volt akik aztán otthagyták mert jobban megérte doboz autóval árut szállítani.Ez a szomorú!
  • Barnabyka
    #3
    Az én kocsim is egyfajta mentőautó, csak azzal akkor mentek életeket, ha épp nem tudom beindítani.
  • Midas
    #2
    Azert ez nem olyan am mint a filmekben :)
  • sovatalevi
    #1
    Sziasztok.Arra gondoltam,hogy megérdemelnek egy topikot a mentősök,akik nap mint nap emberéleteket mentenek meg.
    A sok fölösleges téma mellett elfér.Remélem van közöttünk mentős,és ír történeteket,eseteket.
    Rakjatok be mentőautókról képet.