115
Mentők,mentőautók,esetkocsik
  • sovatalevi
    #75
  • sovatalevi
    #74

  • sovatalevi
    #73
    Látom van Amerikai Ford is.. :

  • sovatalevi
    #72


  • Clamp
    #71
    Írtam még alatta is Arafathoz választ :)
  • Clamp
    #70
    @Levi: Szép az a Volvó tűzoltó. Arafat legalább törekszik a változatosságra. Ahány kocsi: annyi féle márka és forma :)

    És ha már méret: olaszországi Piaggio robogógyár mentőt is készít már. Ha valaki elesik a robogóval: összehajtogatják és beteszik ebbe XD
    Harmadik kínai, bár Suzukik és a Piaggio is daihatsu lehet alapból formára. Ötletnek jó, mert kis helyen is elfér :)



  • Clamp
    #69
    Azért néznek rá furcsán, mert szomszédos ország vagyunk, és ha már tulajdonosa van esetleg a mentőnek és korházaknak: az inkább az állam, mert egyébként megbuktatják őket. Volt egyszer népszavazás is emiatt. Az a párt aki ezt kezdeményezte meg is szűnt már. Magyari kritika a témával kapcsolatban elég kemény :D Bár azt meg kell hagyni: egyértelműen jó üzlet az államnak dolgozni, tuti milliárdokat keresett már Romániai mentőszolgálaton Aarafat is... :D
  • sovatalevi
    #68
    Ezek a komoly gépek :






  • sovatalevi
    #67








    (Képet kérésre még rakok)
  • sovatalevi
    #66






  • sovatalevi
    #65




  • sovatalevi
    #64





  • sovatalevi
    #63
    Igen,Dr Raed Arafat-é.
    Nemtudom,hogy mennyire modernebb,de látszólag sokkal modernebb a felszerelés (kivülállóként mondom ezt)

    Miért néznének rá furán?







    És itt egy kisfilm is :

  • Clamp
    #62
    Akkor jól értem, hogy a SMURD valójában ezé az arab úriemberé?
    Csinált egy saját korszerű mentőszolgálatot Romániában ami ezerszer modernebb, mint az ottani állami?

    Magyarországon furán néznének rá, de elismerem: tényleg jó ötlet volt.
    Gondolom mindenki örül neki, hogy van aki gatyábarázta a mentőket kicsit :)
  • sovatalevi
    #61


    És ő az emlitett Raed Arafat (régen azt is mondták,mikor jött a Smurd,hogy jött Arafat).
    Ő maga is részt szokott venni mentésekben a mai napig.
  • sovatalevi
    #60
    Ezek nagyon tetszenek :



    A levegőben is

    Nem tudom,mire szolgálhat ez

  • sovatalevi
    #59
    Elől a SMURD hátul az Ambulanta autója .

  • sovatalevi
    #58
    Van/volt ilyen is :)





  • sovatalevi
    #57
    Van a SMURD ami annyit jelent,hogy rohammentő szolgálat . Ha komolyabb gond van ők mennek,gyorsabbak,jobb a felszerelésük. A SMURD-on belül van mentő,és tüzoltó is. Sürgősségi Életmentő Szolgálat (románul Serviciul Mobil de Urgențã Reanimare și Descarcerare, rövidítve SMURD)egy sürgősségi életmentő szervezet mely 1991-ben Raed Arafat palesztin orvos alapított Marosvásárhelyen.
    Először a saját mentőjével és üzemanyagával kezdett menteni. Most meg az egész ország területén el van terjedve sok emberéletet megment.
    Smurd egy komoly gépe : bocsi a kicsi képért

    Ezen kivül van az Ambulante ami a sima mentőszolgálat.Ez inkább könnyebb esetekre megy,vagy ha a helyi SMURD autója már kint van valahol. Korházhoz tartozik ez. De ők is profik,jól végzik a munkájukat.





    Remélem érthető volt a magyarázatom,mint kivülálló ennyit tudok róluk( nem 100%-ig biztos),ha valami kérdésed van,nyugodtan,ha tudok segitek :)

  • Clamp
    #56
    @ Levi: nálatok a tűzoltóságot és a mentőket egy helyre pakolták? Néztrm, hogy mindenre tűzoltók felirat volt festve a korház előtt is, minden mentőre. Salvare van még egyáltalán? :D
  • Clamp
    #55
    Na ilyesmi :D

  • Clamp
    #54
    Szépek a hegyi mentők. Pont az a két Dacia tetszik, a ládás és a 7 üléses kombi :D És hogy romániában mért ilyen kedvenc a BMW, ezt nem is értem egy ilyen havas, jeges, hegyes országban mért nem egy 4x4-es Audi RS4, az való oda :D
  • sovatalevi
    #53



  • sovatalevi
    #52
    A háttérbe levő Iveco nemrossz :)

  • sovatalevi
    #51
    Hát itt nálunkfele DACIA-val járnak a hegyimentők :) De pár netes kép :


    Ez már komolyabb




  • Clamp
    #50
    Amíg Levi nem jön vissza megint: linkelek pár hegyimentőt is. Remélem beengedi SG :)


  • Clamp
    #49
    Tesztvezetés jeges út szimulátoron
  • Clamp
    #48
    @Levi: ilyen hegyimentőset tudsz szerezni? Nálatok biztos akad síbalesetek stb mentésére való valami :)
  • Clamp
    #47
    Na lemaradt a tömegbaleset Mitshubishi utánfutós, azt csak így tudom linkelni

    Plusz egy máltai szeretetszolgálat mentő nagyban (ha beengedi.. :)
  • Clamp
    #46
    Még egy régi Mitsubishi 4x4 és egy új Máltai VW

  • Clamp
    #45
    Ez igaz, én sem ültem még sem a régiekben sem az újakban. Mire itt lesz a lehetőség még lesz benne felszereltség is :D

    Néhány model a régi Toyotákból és Mitsubishikből. Ritka dolog, hogy Japán szállítja az összes mentőt egy európai országnak, nem hiszem hogy lesz még ilyen géppark :)


  • sovatalevi
    #44
    Csak minél kevesebbet kelljen menni velük :)
  • Clamp
    #43
    Megvolt az átadás, 200 darab készül belőle. Ezzel lehet söprögetni főúton.. :D
  • Clamp
    #42
    Ködben :)
  • Clamp
    #41
    Ha jól értem ingyen kapták a Fordokat, alapítvány és Ford club-osok is dobtak bele pénzt. Régi ralli legenda is főszerepet kapott. Azt a Focust még nagyon bírtam formailag :)

  • Clamp
    #40
    Gyermekmentőknél meg a Ford dominál. Bár lehet hogy ezek még régiek.
  • Clamp
    #39
    Még egy 2013 - 2014 széria

  • Clamp
    #38
    Új Mercedes Sprinter mentők az utakon. Volt már pár ütközés, de ezek az új német van-ok brutál kemények :)

  • Clamp
    #37
    A baloldalon lévő, kicsit Hiace stílusú villogókkal. Kemény lehet ilyennel ütközni... :)
  • Clamp
    #36
    Újabb mentőautó cserék és mentőépítési projekt indul. Magyar építésű gépek lesznek, jelenleg Szlovák egészségügynek gyártanak VW kocsikat. Újabb generációs gépek lesznek amiket láttam. Emellé még épül vagy 22 új mentőállomás is. Statisztikai alapon olyan magas szinten állunk lassan, mint Japán. Majd keresek képet a VW Multivan mentőkhöz is. Addig is kis nosztalgia :)