40520
  • Woodpecker
    #40040
    Kijött az uj kieg?
  • CrashBoostZoom
    #40039
    Szomorú, hogy megnézted a Wild Big Priest és a Standard Resurrect Priest lapjait és arra jutottál, hogy ugyanaz mind a kettő és ugyanaz a lényegük. Most már egy kicsit sajnállak téged.

    De ok, legyen neked igazad. :D

    A ladder-ről pedig annyit, hogy a játékosok tették ilyenné, erre van igény. Vagy alkalmazkodik az ember vagy nem foglalkozik az egésszel.
  • vegicsek
    #40038
    Ez egyébként azért nem probléma, mert nem a deckek alapján áll be hó végén a rank, hanem a meccsek alapján. :)
    Előző hónapban utolsó héten 20-ról 4-re lementem egy lackey rogue deckkel, amit csak kíváncsiságból próbáltam ki. Szinte ugyanazok jöttek szembe végig. Bomb warrior, murloc shaman, giant mage, token druid, csak hát rank 4-en már többször vertek el mint én őket, és a winstreak se vitt.
  • Wootan
    #40037
    Igazad van, irreális elvárás, hogy a ladderen rank20on ne ugyanaz legyen, mint rank5 alatt.
    Röhejes, hogyha az ember normális hangvételben leírja a véleményét, egyből megy a "ne rinyálj" meg "ne hőbörögj" ócska stílus.

    Az meg hogy Thijs standardon volt, semmit nem jelent, wildban is ugyanaz a pakli van minimális módosítással, de lényege ugyanaz. De tök jó, hogy érvek híján, csak egy dekk nevébe tudsz belekötni.

    Mai első meccsem casualban véletlenül megint ressurect priest ellen volt és az a vicc, hogy nem viccelek.
  • CrashBoostZoom
    #40036
    Ja és részemről befejeztem ennek a témának a tárgyalását. A további rinyálásaidra nem vagyok kíváncsi.

    Majd visszanézek ide ha jön a következő kieg.
  • CrashBoostZoom
    #40035
    Thisj tegnap STANDARD legend rank-ot streamelt. Most dönts már el, hogy neked WILD-ban jön a Big Priest folyamatosan vagy azzal kevered ami STANDARD-ban van mert ott tényleg van egy igazi resurrect változat viszont hulladék az egész és ha attól kikapsz akkor a gondok nálad vannak nem a játékban.

    Tökéletesen képben vagyok azzal, hogy miként próbálják rávenni a játékosokat, hogy költsenek, kösz. Én pont ezért nem költöttem még a HS-re egy árva kanyit sem és nem is fogok szóval nem kell előadnod itt a szakértő okoskodást.

    Ha pedig a mindenféle algoritmusok és a pakk nyitás miatt hőbörögsz akkor szerintem inkább hagyd abba a játékot. A Rank 20-ról pedig annyit, hogy ez azért van így mert már csak azok játszanak rendszeresen akiknek sok lapjuk van és összerakhatnak akármit, hogy gyorsan megcsinálják a questeket vagy haladjanak. A teljesen kezdők kikoptak. Én lemegyek rank 10-re Wild-ban minden hónapban aztán csókolom, mókázgatok az olcsó dekkjeimmel standard casual-ban megcsinálni a questeket.

    Irreálisak az elvárásaid a játékkal kapcsolatban az a te legnagyobb bajod. És ez nagyon szomorú mert biztos tolod már egy ideje. Tovább kellene lépned a dolgon.
  • Tinman #40034
    "a játék maga pedig elég közel van a pay2win kategóriához. Persze minden megszerezhető ingyen is, ha napi 8+ órát tolod.."

    Ezt felejtsétek már el könyörgöm! Minden nap belépek a questek miatt, de csak 2-3 naponta tolom le őket. Akkor max 30-40 percbe fáj és ebédszünetben, vagy olyan meló mellett ami megengedi lépem meg. És mindig szinte bármit összerakok ami Tier1. Tény, hogy goldom emiatt soha nincs felesleges, hiszen mindig van amire elverjem. Ja és arany lapokat kizárólag legendet tartok meg, az összes többi törve van.

    A gyakornok srác 3 évvel később kezdte mint én, lazán felzárkózott. Whizbang óta meg szó szerint bárki képes a napi questeket hamar letudni.

    A többivel egyetértek, mert kb. tény!
  • Wootan
    #40033
    Az a baj, hogy te élsz álomvilágban :)

    Jó pár cikket lehet találni arról, milyen scriptek futnak manapság a kompetitív játékokban. Amik figyelik az accountodat, és az elején jó rng-vel beetetnek, aztán szépen lassan átdobnak a szopóágra, ezzel arra sarkallva, hogy költs a játékra. Ezt nem én találtam ki! szerintem nem vagy képben azzal, hogy működik ennek a pszichológiai alapja. Van ilyen téren bőven tapasztalatom, pont ezért SOHA nem költök játékon belül (kivétel ha csak és kizárólag kozmetikai dolgok vehetők pénzért).

    HS pakkokra soha a büdös életben nem költenék, mert maga a pakk egy zsákbamacska lootbox, a játék maga pedig elég közel van a pay2win kategóriához. Persze minden megszerezhető ingyen is, ha napi 8+ órát tolod...ami a játékosok nagyrésze nem fog megtenni időhiány és/vagy amiatt hogy előbb tilt-el ki a játékból, és ezt a Blizzard pontosan tudja.

    A HS-el kapcsolatban is több (bár konkrétan el nem ismert), de lényegében 100%-ra vehető manipuláció ismeretes, mint pl. a matchmaking, ami SZÁNDÉKOSAN próbál 50% winrate környékén tartani. Vagy a pakkok tartalma, és azon belül hogy nagyobb eséllyel nyisd ki a pakk filler, mint a meta lapokat... Nekem konkrétan van saját statisztikám az eddig kinyitott 1500+ pakkból, és érdekes módon kiegről-kiegre ugyanaz a módi, szinte mindig pont csak a metában erős lapok nem jönnek.

    557 classic pakkot nyitottam eddig, és lényegében a 3 legerősebb lego (tirion, antonidas, alex) nincs még meg XD


    A másik dolog amit meg láthatóan nem akarsz megérteni az az, hogy a problémám az hogy rank20on is top tier netdekkelés megy, meg kazsuálban is. Alapjában nem csípem a netdekkereket, de elfogadom, hogy legend közelében máshogy nem nagyon lehet haladni, na de ne rank20on szarozzanak már ilyesmivel...

    Ui. ma néztem Thijs sztrimjét, és ő konkrétan big resurrect priestnek nevezte a paklit. Erről ennyit XD
  • CrazyAchmed
    #40032
    Nem hinném, hogy ha lenne hs bot, akkor pont olyan dekkel jönne, ami szopat. Ha belegondolsz, akkor pont annak lenne értelme, hogy hagy nyerni az AI, ezzel pedig nem veszi el a kedved => többet játszol.
  • CrashBoostZoom
    #40031
    Ha már rinyálsz valami miatt akkor legalább használd rendesen a deck nevét. Az meg, hogy milyen deck-el játszol kurvára leszarom mert ahogyan látom neked sem jutott el az agyadig, hogy ha Wild-ba mész emberkedni a saját kis idióta deck-jeiddel akkor számítsz rá, hogy rendesen el leszel kalapálva. Gyakorlatilag házhoz mész a pofonért és még neked áll feljebb.

    Hogyne, szürreális összeesküvések meg háttérben futó algoritmusok amik direkt csak "veled" akarnak kibaszni. Hagyjuk már az ilyen és ehhez hasonló baromságokat.

    De jó, legyen a gyengébbek kedvéért leírom még egyszer:
    "Az pedig, hogy casual módban Big Priest-eket kapsz az azt jelenti, hogy magas az MMR-ed. Gratula, lehet örülni a sikereidnek! "

    Szóval kérlek a nonszensz baromságaidat mellőzd a jövőben.
  • Wootan
    #40030
    Tökjó, hogy te meg azon vergődsz, hogy minek hívnak egy paklit, de nehogy ressurrect-nek hívjunk már egy paklit, ami lényegében azt csinálja, hogy 50x feltámasztja a megölt lényeit :DDD

    Meg láthatólag hiába írtam már le, nem jutott át neked, hogy nem net dekkekkel játszom + azt sem tudhatod milyen lapjaim vannak. DE. nem is ez volt a mondandóm lényege, hanem hogy mi annak az esélye, hogy feszt ezt kapom ellenfélnek, főleg hogy néha wizbanges. Én a szürreális esélyeket furcsállom amiket a játék elég sokszor produkál.
  • Madi92
    #40029
    Én is úgy nézem, hogy eddig nagyon Op.
    Tegnap mérgemben én is megcsináltam egyet.

    Próbálgatom a saját Highlander Sámán meg Pala deckem, de annyi value van neki, hogy eszméletlen.
    Sámánnal ki lehet játszani Zephyrt többször is, de leszedett mindent, 50+ hp/armor...

    Palávan egyszer turn 2-ben megkaptam a upgraded armort. 80+hp volt, azalinával elszedtem tőle elysiánát, de a mech rush miatt, nem tudtam megtartani a boardot. Kb fél órás party volt. :D

    Paladinnal jobb a winrátám, de szerintem a sámán az erősebb, csak még nem tudok vele játszani.

    Pala

    Sámán

    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2019.08.09. 15:51:14
  • CrashBoostZoom
    #40028
    Kattanj már le erről. Wild-ban Big Priest van, nem resurrect. Az a resurrect amit Whizbang-ből kaphatsz ritka szar és csak Standard lapok vannak benne szóval az OP wild lapjaiddal simán le kellene verned.

    Az pedig, hogy casual módban Big Priest-eket kapsz az azt jelenti, hogy magas az MMR-ed. Gratula, lehet örülni a sikereidnek!

    Én pont ezért concede-elek sokat, hogy alacsonyan tartsam és ne legyenek ilyen gondjaim.
  • REALista
    #40027
    A control warrior még mindíg hasít. Lenyomtam 10+ meccset a kieg megjelenése óta eddig vereség nelkül, ráadásul csak két új lapot tettem be a deckbe. Így hamar meglesz a legend...
  • Wootan
    #40026
    Esküszöm ez a játék szopat engem.

    Napok óta, wild kazsuál első ellenfél az a fos ressurect priest. Ráadás ahogy néztem, 1-2nél wizbangből lehetett, tehát 18 dekkből kapta randomba. Most komolyan, ennek mi a reális esélye?

    Tudom, összeesküvés elmélet, de én már simán el tudom képzelni, hogy blizzard botok is futnak a játékban, hogy növeljék a játékosszámot. Ami egyébként SZERINTEM eléggé megcsappanhatott, mert feszt ott van alul az óra mikor ellenfelet keres, régen ez nem volt.

    Ui. első alkalommal nyertem
  • CrashBoostZoom
    #40025
    Én kaptam egy Hack the System-et belépéskor és nyitottam Raid the Sky Temple-t meg az új Elise-t a pakkokból. Az első nagyon szar, a másik kettőhoz pedig nincsenek meg a lapjaim, hogy tudjam használni őket. Úgy látom, hogy marad a rank 20-on ökörködés standard-ban. :D
  • TBTPumpa
    #40024
    Elérhető az új kiegészítő!


    Belépés után ezeket adta a játék:




    Jó játékot!

    Az új Solo Adventure játékmód szeptemberben érkezik.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2019.08.06. 19:11:12
  • Dreadshade
    #40023
    Más kártyajátékban meg nem támadhatsz csak úgy arcra, szóval szerintem van realitás alapja a példámnak meg másrészről attól, hogy másban, hogy van miért kell kötelező jelleggel itt is úgy lennie? semmi értelme. Meg a MtG-ben blokkolhatsz, itt még ennyi interakció sincs. De hát igen 5 év alatt semmi ilyen változás nem volt, szóval tuti nem most kezdik el. Maradjunk annyiban nekem nem jön be már így, örülök annak ha valakinek fun tud lenni, de tényleg. Én is addig játszottam komolyabban amíg fun volt számomra, most ideje pihenőre küldeni nagyon úgy érzem.
    Utoljára szerkesztette: Dreadshade, 2019.08.06. 13:27:54
  • CrashBoostZoom
    #40022
    Igaz, ez tényleg nem jó példa. Még az MtG-ben is alapból arcra támadsz aztán majd az ellenfél variál azzal, hogy hogyan blokkol.

    Na mindegy, ha ilyenekre vársz akkor jobb ha abbahagyod a játékot. Ilyen és ehhez hasonló változtatásokra ne számítsz se most, sem a jövőben.
  • Dreadshade
    #40021
    Igen elismerem félreérthető, hogy én személy szerint mit értettem itt alapoknak. Nem ezekre gondoltam amiket te írtál, hanem úgy mond ami csak a HS-re vonatkozó alap szabályok, ahogy játszódik maga a játék, azért ott lenne min még javítani bőven. Csak, hogy egy példát is mondjak mi lenne egy ilyen változás pl Nem lehetne arcra támadni amíg van lent lénye az enemynek. Na ezt most csak a példa kedvéért írtam nem azért, hogy ez feltétlen jó változtatás (bár szerintem az, de ez mind1 is most :D). Szóval ilyesmikre gondoltam. Talán jobb szó lenne akkor erre, az hogy a szabályokon változtatnak akkor és ne úgy mondjuk, hogy az alap dolgokon.
  • CrashBoostZoom
    #40020
    Milyen "alapokon"? Ezek az alapok: ez egy kártyajáték, összeraksz egy paklit, húzod a lapokat és kijátszod őket a legjobb tudásod szerint. Ezen ha lyukat vágsz a tér-időben akkor sem tudsz változtatni.
  • Dreadshade
    #40019
    Mindenki nevében nemtudok írni, de nálam ez azt jelenti, hogy jó lenne ha már az alapokon változtattak volna mert sose voltak tökéletesek kezdjük azzal. Szóval igen ez nagy baj, hogy változatlan a kezdetek óta de cserébe csak a sok rng lap jön, ez nem lényeges változás és nem is fun egy idő után. Nem tolom én se egésznap amúgy a játékot, sőt az utóbbi időben hetente jó ha 2 szer fellépek de már azt is túl soknak érzem. Ahogy írtam sajnos az alapokkal is gondok vannak. Legalábbis én így látom és ahogy telt az idő egyre jobban zavaró, hogy még jelét se mutatják annak hogy felfrissítsék az alap dolgokat.
  • CrashBoostZoom
    #40018
    "...se lesz semmi lényeges változás..." ezt annyiszor olvastam már de még mindig nem tudom hová tenni. A játék a kezdetek óta változatlan, nem tudom, hogy miért sírnak az emberek "változás"-ért mikor ami eddig volt is tökéletesen megfelelt nekik.

    Mondjuk én elég casual vagyok, nem tolom annyit, hogy beleunjak vagy megutáljam :D
  • Dreadshade
    #40017
    Miért van ennyi lap generátor effect a játékban azt nem értem, ígyis épp elég RNG fest az egész. Borzalmasan rossz így, semmit se lehet kiszámítani, mert az fog nyerni aki jobb lapokat generál kb. Utolsó esélyét éli most nálam a HS, ha ebben a kiegben se lesz semmi lényeges változás akkor ez volt az utolsó pár nap hogy beléptem ebbe a borzalomba. Az biztos hogy egy fillért se fizetek nekik, sőt hálistennek évekkel ezelőtt volt az amikor pénzt láttak ezek tőlem utoljára.
  • CrashBoostZoom
    #40016
    Csakis gold. Támogassa a halál pénzzel az Activision-t :D
  • TBTPumpa
    #40015
    Várjátok már az új kiegészítőt?
    Előrendeltétek valamelyik csomagot vagy Gold-ot fogtok rááldozni?
  • TBTPumpa
    #40014
    Patch 15.0 megérkezett
  • Tinman #40013
    Casualban a toxic viselkedés talán még jellemzőbb, mint rankeden. Érthetetlen viselkedési forma, egy olyan játékban, ahol úgyse ismered a másikat és a büdös életben nem tudod, meg hogy kicsoda, ha nem húzod ki belőle. Akkor meg minek?

    A casual arról kellene, hogy szóljon, hogy a kezdők is megcsinálja a daily questjét, a haladó meg próbálgassa a saját buildjét. Nem erről szól.
  • CrashBoostZoom
    #40012
    Az, hogy mennyire idióták az emberek az teljesen független attól, hogy netdeckel-e vagy sem. Szóval nyugodtan le lehet kattani róla mert a kettőnek nincs valós köze egymáshoz
  • Wootan
    #40011
    "Kattanjunk már le erről a "netdeck-es hülyegyerek" hozzzállásról de komolyan."

    Nem kattanunk le, mert nem véletlen használtam ezt a jelzőt, ugyanis általánosan jellemző, hogy ezen emberkék rohadtul büszkék magukra, és ennek hangot is adnak úgy, hogy végig emotolgatják a meccset (ha meg véletlen vesztésre állnak akkor megy a "rópolás").

    Nem újdonság számomra a netes másolás, nem 2 hete netezek, kb. minden kompetitív játékban ez megy (sajnos). Alapjában nem is foglalkoznék vele, ha a megfelelő helyen (pl. rank5 alatt) művelnék.

    A problémám az, hogy nincs a játékban olyan hely, ahol lehetne saját dekkekkel szórakozni.
  • CrashBoostZoom
    #40010
    Kattanjunk már le erről a "netdeck-es hülyegyerek" hozzzállásról de komolyan. Nincs mindenkinek ideje és energiája, hogy órákon keresztül teszteljen és finomítson egy deck-et amit kitalált. (Bár valószínűleg másnak is eszébe jutott egyébként szóval olyan, hogy "saját deck" nem létezik). Respect ha te így teszel de attól, hogy más nem attól még nem lesz "random hülyegyerek".

    Valamint ha "saját deck"-el mész akkor számíts rá, hogy a szembejövő deck-et nagy mennyisége el fog kalapálni mert azok többszörösen tesztelt és játszott paklik. Emiatt a felháborodásod értelmetlen mert ezt jó esetben már régóta tudod. Ha viszont nem akkor ideje máshogy hozzá állni a dolgokhoz.

    A netdeck-elés nem a HS-el együtt született, kurva régi dolog már a kártyajátékok világában. Ezen kár felkapni a vizet. Én sem teszem. Veszítek, megyek tovább hőbörgés nélkül.
    Utoljára szerkesztette: CrashBoostZoom, 2019.08.01. 08:29:49
  • Tinman #40009
  • Wootan
    #40008
    És mit kezdjek vele, hogy tudsz nyerni net dekk ellen net dekkel?

    Én arról beszéltem, hogy azzal lámulnak még kazsuálban is. Én saját dekkel akarok játszani, nem netszarral, csak mert arra vagyok rákényszerítve.
    Kurvára nem vagyok kíváncsi rá, hogy tudnak random hülye gyerekek másolni a netről. Múlthéten is ami kvesztet tudtam, azt brawlban toltam le. Még a full random dekkes szarozásnak is több értelme van, mint buta netdekkerek ellen vergődni rank20on.
  • CrashBoostZoom
    #40007
    Egyetlen kompetitív Priest pakli van Wild-ban ami feltámasztósat játszik és az a Big Priest. Másról nem is beszélhetünk így. És így az állításomat továbbra is fenntartom.
  • Wootan
    #40006
    Szerintem nem egyről beszélünk. Ez kirakja a nagy tauntot a meccs elején, aztán 20X feltámasztja spellekkel, meg a legendaryval. Kb. csak otk-val verhető, vagy ha végtelen szarul húz.
  • CrashBoostZoom
    #40005
    Úgy érted, hogy Big Priest? Megvolt. Az összeset megraktam Odd Paladin-al :D
  • Wootan
    #40004
    Menjetek wildba, és majd kapjátok a ressurect priestet, még casualban is.
  • Tinman #40003
    Saját ctrl warlock... jól is megy vele, nincs gond, de újra és újra u.a. meccsek, amikor előre megmondod, hogy a róg mikor mit tesz ki = fárasztó, rettenet, inkább nem is tolom.
  • CrashBoostZoom
    #40002
    Én csak Mech Hunterrel találkozok. Jó lenne néha egy lackey rogue vagy bomb warrior :D
  • Rockynhooo
    #40001
    Bomb warrior nalam is stimmel, eleg gagyinak tartom. Viszont engem a lackey rognal jobban idegesit a token druid. Elovettem a zoo warlockot, mert azt olvastam az bedaralja ha tobb egyseget jatszok es utogetem le az oveit. Erre szinte 80%-ban nyerem a meccseimet barki ellen, miota nyomom a zoo-val (jo igaz, kb napi 2-3 game megy es lvl 14 kornyeken), szoval nem egy hatalmas minta. Mivel nyomod mostansag?
    Utoljára szerkesztette: Rockynhooo, 2019.07.30. 16:37:50