1124
Might and Magic X Legacy


  • LilJoe77
    #803
    SaGa Jr, köszi a választ (Minden ami bénít, altat, gyengít, átkoz, továbbá az agony varázslat.)! :)

    Lenne itt még egy kérdés:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Desolate Wild határán találtam ezt a mysterious cryptet, bementem, és ilyen taposóaknás dologról van szó. Van ott citromsárga, narancssárga meg piros is (talán a képen jól látszik). Alapvetően nem nagy hely, átlátni a túloldalára (a térképen a kékkel jelölt területek olyan taposóaknák, amire ha rálépsz, meghalsz), ahol található egy könyv és mellette egy láda, amiben egy Ancestor Mask nevű relic van. Rengeteg F5 és F9 szenvedéssel (na jó csak 15 perc volt) eljutottam oda, szóval a relic megvan. De ami aggaszt, hogy nem értem ezt a citromsárga - narancssárga - piros taposóakna dolgot. Miért vannak színezve, mégpedig különböző színnel? Járt már erre valaki? Neten keresgettem, de nem sok sikerrel :D Lehet rosszul használom a google-t :D


  • SaGa Jr
    #802
    Mert minden teleport után egy másikba kell belépned. Nem olyan nehéz ez hiszen a próbálkozások száma igencsak véges. Pár perc alatt trial-error megoldással lazán megleszel vele te is. Ha nem a megfelelőbe léptél bele akkor visszadob. Tehát az adott lépésnél már ki is zárhatod a szükségtelent. :)

    Mit értesz harmadik részen? Amikor egy teleportból kilépve kvázi zsákutca fogad és csak az a teleport van ami odavitt? Mert oda kell menned, ott azon a 3x3-as területen a teleport mellett van egy kútszerűség azt aktiváld. Nem keverendő össze azzal a hellyel ahonnan 3 teleporttal is kimehetsz.
  • sárkánylovag
    #801
    Megyek megrohamozom én is Karthalt de előtte még egy dolog.
    Ez a Sötétség szilánk a kohóba tök értelmetlen.
    Ugyanaz a teleport hol ide visz hol oda logikát nem látok benne.
    Sikerült valahogy átkeveredni a 3 részre de onnan minden teleport már visszadob... Sehogyse értelmezhető ez.
  • sárkánylovag
    #800
    Hát igen.
    Én csináltam a mentés konvtárra a Commanderbe egy nézetet
    és 2 napont mentem onnan. Ez a korrekt mert bármi meghibásodhat.
    Megértem hogy rosszul érint...
    Próbáld meg a jó oldalát felfogni kipróbálhatsz új karaktereket.

    Na megtaláltam az OBELISZK-es kincset, leírom ide Spoilerbe hol keresd hogy más ne szívjon vele:
    Ez kifejezetten azoknak jó akik két karddal akarnak nyomulni és az ezüst már megvan.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha megvan mindegyik obeliszk és ki is írta hogy keresd meg akkor átmész a Sorpigal előtti mezőre és a kereskedő szekér melletti hídon menj át. Nézz a hajó fele folyamatosan és ott a hídtól pár lépésre megtalálod, egy kis szikla fog felfényleni...
  • cikasz
    #799
    MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT?
    Miért nem felhőbe menti a játékot? Vagy legalább a játék könyvtárába?
    MIÉRT abba a fasszopó dokumentumokba?
    Újrahúztam a wint és elfelejtettem lementeni a mentéseket :(
    Kurva sok órám volt benne :( ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • sárkánylovag
    #798
    Hehe
    Ez jó, persze a legjobban fontos résznél rontották el a fordítást.
    Egyik fordításban benne van az edda is azt figyeltétek ?:)
  • r4pt0r
    #797
    Válts át angolra vagy keresd meg neten a helyes lépéseket, hülyeség van lefordítva.
  • SaGa Jr
    #796
    Ja és csak akkor lesz ott ha tényleg minden obeliszk fel lett derítve és már csak az a feladatod hogy begyűjtsd a cuccot. Ha még egy is hiányzik és nem teljes az útmutatás, úgy hiába mész oda, nem lesz ott semmi.
  • SaGa Jr
    #795
    A savage sea az délre van, szóval jó felé indultál el. Aztán szépen számold le a szükséges irányba a kellő mennyiségű lépést (számold bele a blokkolás miatt kieső fekete négyzetet is a hídon). A vége helyszín valóban az a kis szigetecske amire a híd visz át, de nagyon messze vagy még a sárkány barlangjától. A magyar állítólag el van cseszve az útmutatás terén (egy irány fel van cserélve meg állítólag a lépés szám sem stimmel az angollal összevetve), szóval maradj inkább az angol nyelvű változatnál, az tuti a jó helyre vezet.

    Ha megvolt minden lépés akkor egy üres helyen kell legyél (kicsit jobbra a hídtól ami behozott és a hátad mögött van mielőtt a végső irányba fordulva felfednéd a rejtett kincset) és az egyik kő alatt ott lesz a cucc (egy tüzes sebzésű relic egykezes kard). Nem szikla, hanem fűben meglapuló picike kő amit keresned kell.

    Ha nem reagál akkor forgolódj egy kicsit, ott lesz a cucc biztosan, de csak egy irányból lesz észrevehető (aktiválható).
  • sárkánylovag
    #794
    No egy kérdés
    Az obeliszkes küldivel nem boldogulok.
    Megvan minden obeliszk már. Bár nem írja ki a teljes szöveget a küldi napló de nem baj.
    Az első mondat az hogy "menj 9 lépést a Vad tenger felé".
    Na ez merre van ? Mert én lefele jöttem 9 lépést és akkor a szekéren át(körbe) sorpigal fele mutat, és a Sárkánybarlang elé kötök ki de ott nincs semmi. Van ott pár kis szikla de nem reagál rá...
  • Beornmaci
    #793
    Bocsi, lehet nem voltam elég világos:
    A harcból teleportálós hibáról én is tudtam.
    Épp ezért NEM teleportáltam el harcból sosem, csak városból városba teleportálgattam.
    Semmi gond nem volt addig, amíg fel nem vettem a szabadságharcos küldit.
    Ekkor, még a gárdisták főhadiszállása előtt volt egy másik mentésem, amit szintén visszatöltöttem, de a városból kilépve elkezdődött a harci helyzet, mindenféle enemy nélkül.
    No, ezt nem értem én. :)
  • SaGa Jr
    #792
    Maga a beacon egyébként tökéletesen működik, csak harcban nem szabad használni és olyankor ha látsz ellenfeleket de még nem alakult ki a harc. Egyébként ezeken kívül szabad a pálya, nem lesz vele gond.
  • SaGa Jr
    #791
    Ez valóban ismert hiba. Harcból nem szabad elteleportálni, mert akkor beragadsz a harci helyzetbe (úgy hogy sehol sincs ellenfél) az esetek 75%-ában és onnan nem fogsz tudni kijönni csak egy korábbi mentés alkalmazásával.
  • sárkánylovag
    #790
    A harc az nem múlik el, se teleportálástól se ha elmész onnan.
    A program csapatokat küld ellened sokszor 6-10 lénnyel is.
    Úgymond ez a nehézséglimit amit ott teljesítened kell.
    Ezt nem lehet kikerülni. Addig nem enged menteni sem.
    Ezt nem lehet egyértelműen hibának felróni, inkább egy furcsa szabály amit a program bármi áron betartat.
    Ha piros valakinek a lámpa uccu neki felgyógyítani magát és megkeresni a közelben akit még neked szántak...
  • Beornmaci
    #789
    Nos, nem sikerült a bugon felülkerekednem... :(
    Az a gyanúm, hogy a teleport spell volt a ludas. Azt olvastam valahol, hogy ha harcból teleportálsz el, akkor nem szűnik meg a combat állapot. Én viszont csak egy csomó küldit adtam le, elhajózva / ellovagolva különböző városokba, és onnan a teleporttal visszaugorva mindig a fővárosba. Így jártam, erre nem számítottam, hogy bármely városból kilépve bugol be a program végleg... :(

    Úgyhogy pár jó tanács:

    1.) NE magyar nyelven játssz. Ugyan a legtöbbször elkerülhető, hogy az állásaid elvesszenek, ha magyar karaktereket tartalmazó állásmentés-nevet adsz meg, de ne feledjük, hogy a "gyorsmentÉs" és az "automatikus mentÉs"-ben is van magyar karakter. Nekem már előfordult, hogy - amíg még magyarul nyomattam - eltűntek a mentett állásaim, de legalább újra indítva megkerültek.

    2.) FELEJTSD EL a Spirit Beacon varázslatot! Inkább meg se tanuld, mert egy csomó bugtól megkíméled magad... :(

    3.) Legyen sok (inkább: SOK) mentésed, ne járj úgy, mint én, aki a nagyobb események előtt és után összesen két mentést csináltam az auto mellett... :(


    Amúgy meglátásom szerint a 2 harcos + 2 mage a legjobb csapatfelállás. Harcosok legyenek két fegyverrel (lehetőleg tőr, vagy kard) ellátva. Nehezebb fokozaton a 2 varázsló általában a 3-4 védelmet újítgat / páncélt-tör / negatív buffokat szed le / gyógyít, ergo a támadó spellek a legritkább esetben kerülnek csak elő. A két harcos szépen leaprít mindent. Úgyhogy szvsz az alábbi mágiaismeret kell a játékhoz:

    promodal - expert (sundering, identify !, dispel magic)
    fire - expert (torchlight, burning determination)
    earth - master (regeneration, cure poison, stone skins, strength of earth, esetleg poison spray)
    light - master (gyógyítás / feltámasztás, átokleszedés)
    dark - expert (whispering shadows, purge)

    És mellé persze miszticizmus mester fokon, és magical focus expert, a varázsbotok forgatásához (jó kis buffokat ad mind akét legendás cucc).

    Mindezen túl kinek-kinek ízlése szerint, hogy mire gyúr rá, és milyen támadó spelleket lődöz "szabadidejében". Ha mind a két mágusunk védett az összezavarás ellen, akkor nagy baj nem lehet a combat során. :)
  • SaGa Jr
    #788
    Minden ami bénít, altat, gyengít, átkoz, továbbá az agony varázslat.
  • ravens6
    #787
    Mégiscak bug volt, ugyanis két árnyerdő van... Ezt nem vettem észre.
  • Beornmaci
    #786
    Kéne egy kis help.

    A történetben ott járok, hogy a Blackguardok erődjét kell megostromolni a fővárosban. Van egy mentésem az előtt, mielőtt beszélnék az őrökkel, és van egy, amikor már kipucoltam az egészet, összeszedtem a még hiányzó két shard-ot (levegő és sötét), kiszabadítottam az öreget a csatornákból, és kijöttem a felszínre.

    Miután kimegyek a városból a kapun, akármelyik mentésemet visszatöltve, ég a csatajelző vörös kör, de sehol senki. Lépkedhetek, amennyit akarok, de ellenség sehol (ugye pihenni, belépni valahová ilyenkor nem lehet). Próbáltam másik városban elmenni kocsival, hajóval, de onnan kilépve is ugyan ez a jelenség.

    Van erre valami megoldás, vagy én csesztem el valamit?

    Köszi a választ előre is!
  • LilJoe77
    #785
    Vágja valaki, hogy pontosan mit takar az 'Immune to mind manipulation' buff az ellenségen? Mik tartoznak ez az effekt alá?
  • sárkánylovag
    #784
    Tyuhéj RúnaÚr vagyok jeeee...
    Elsőre beírtama fuvola hangját ,abszolút hallásom lehet ;)

    Igen AXe barbárnkannyira nem nyerő mert ha nézed a képzést az is többet ad meg a relic Buzogány is durvább, a egy még buzogányos ruháid is vannak már 20-al több a képzettséged :)

    Raven nézd meg a küldi tárgyaid között hátha már megszerezted...

    Ott van az az erdőbe pedig
  • ravens6
    #783
    Nem tudom eldönteni, hogy béna vagyok, vagy ez nálam egy bug:sehol sem találom az árnyerdőben az özvegyseprő bogyót.Kérem a segítségét azoknak akik végigjátszották.
  • gandrus
    #782
    Akkor az valami bug lehet, mert az én hőseim ott tanulták a mágikus fókusz mester szintjét.
  • gandrus
    #781
    Most láttam csak ezt a hsz-ed. :)

    Az jó, ha találtál jobbat, én még nem, szóval még azt használom. ;)
  • sárkánylovag
    #780
    Érdemes sőt anélkül egy idő után akkorákat fognak ütni hogy nem fogod birni.
    Bármit megvehetsz de minél durvábnűbak lesznek a páncélok védőértékei annál többet fognak levonni támadáskor.
    Pár AC növekedés is már durva levonás lesz a támadódból.
    Nézd meg melyik karakternél mit lehet kiMAXolni mert azt érdemes fejleszteni.
    Lesznek majd a játékban Relikviák amik durva tárgyak és szintet lépnek de nekik is kell majd az adott tipusból valamilyen szint (expert , master)

    Na megvan a 3. fejezet is jeee, kicsit paráztam amikor bezárult mögöttem a barlang mert csak 8 kajám volt már...
    Vicces volt hogy a levegőben repkedő szörnyek nem az úton mentek hanem ott ahol nincs semmi és ha meghaltak ott ejtették el a tárgyakat.
    Elérhetetlenül...
  • Beornmaci
    #779
    Egy kérdés: hogy látjátok, érdemes bármilyen közepes, vagy nehéz vértet használni? Érdemes pajzsot használni egyáltalán?

    Megmagyarázom:

    A harcosoknál, főként, ha két fegyvert forgatnak, minden egyes attack pont számít, amiből a vértek elég rendesen levesznek. Hogy ez ne csökkenjen, jó magas szintre kell növelni az adott vért osztály ismeretét. Ezeket a pontokat valami helyett teszi az ember, amiket költhetne fegyverismeret fejlesztésre, endurance-ra, vagy kitérésre pl.

    Ahogy látom a játékban, mire oda eljut az ember, hogy megfelelő szintűen tudja a páncélt viselni, és arra esetleg szükség lehet, mert már akkorákat somnak az ellenfelek, addigra a mágusok már olyan frankó védő varázslatokat tolnak, hogy nem nagyon lesz rá szükség. Szvsz.

    A pajzzsal is hasonló a helyzet szerintem. Harcos kezében elvesz egy fegyvert. Egyedül talán a törpe rúnapapnak jó expertig kifejleszteni, és a legendás pajzsot a kezébe nyomni.

    Nektek mi erről a véleményetek?
  • McMurdelsz
    #778
    Nekem sajnos nem oktat mester szintet.
    15 pontom van a mágikus fókusz skillemen, de - mivel expert az már vagyok - azt mondja már expert szinttel már rendelkezem.
    Mint írtam, megnéztem az angol dialog file-t, abban is az expert szerepel mind a kódolásnál, mind a megjelenő szövegekben.
    Tanácstalan vagyok. :(
  • gandrus
    #777
    Csak a szöveg rossz. Valójában mester szintet oktat.
  • SaGa Jr
    #776
    Az a barlang az ork shaman továbbképző helye. Csak ő tudja használni a tüzet miután megkapta a promotion küldetését ami ide szól. Lesz még hasonló hely, például a Temple of Ylith-ben középen a harangot csak mercenary tudja használni ha a promotion küldetése aktív, mert az kimondottan csak neki szól.
  • McMurdelsz
    #775
    Van egy problémám, amiről még sehol nem olvastam.
    Seahavenben a könyvtárban van Luce, akitől a mágikus fókusz mester fokozatát lehetne megtanulni.
    Nos,nálam ő csak expert szintet oktatna. Először azt hittem, hogy a magyar fordítás a rossz, de megnéztem a dialog állományát és expert szerepela kódolásban, valamint a szövegben is.
    Valaki tud erről valamit? Bosszantó, hogy a freemage nem tud tovább fejlődni.
  • gandrus
    #774
    Csak szerencsém volt. ;)

    Bagoly barlangot nem tudom, szerintem ott még nem jártam.

    A játék nekem nagyon tetszik, már nagyon rég vártam egy Might & Magic játékot (Nem Heroes of Might & Magicet, az más! :D )
    Jobban örültem volna, ha olyasmi, mint a Might & Magic VI, mind az irányítást, mind a fejlődést tekintve, de így is meglehetősen tetszik. Ugye a M&M VI-VIII-ban (a többiben nem tudom) például nem szintfejlődéskor választhattál új skilleket, hanem azokat csak fejleszthetted olyankor. Skilleket pénz (vagy/és más) ellenében a tanítóktól lehetett tanulni bármikor, csak meg kellett látogatni őket. Szóval nem kellett szintet lépni, hogy új skilleket tanulhass. A másik, hogy szintet lépni nem tudtál bárhol, hanem training centert kellett felkeresni, hogy továbbképezzenek. Meg a régebbi részekhez nem kellett 12 Gb ram. :D
  • Beornmaci
    #773
    Hehe! Támadt egy perverz ötletem... Ha végigvittem a jelenlegi csapattal, lehet, elkezdem egy csupa humán partyval: 2 zsoldos + 2 mage. Abból azután azt hoz ki az ember, amit csak nem szégyell... :)
  • sárkánylovag
    #772
    Mert te őstehetség vagy grandus :)
    és a bal oldalon kezdték biztos :)
    Mindenki szépeket halad a játékkal ahogy látom.
    Tényleg nagyon leértékelte az Sg a játékot.
    Írjatok Ti is oda véleményt hogy tudják nem csak rossz tapasztalat van.

    Van egy Bagoly barlang amiben van egy tűz de nem tudok hozzányúlni
    ( a szikláknál fent a hegységben)
    Az mi ?
  • Laza
    #771
    Warjú mentéseit be lehet valahogy nyomni az eredeti alá?
    Mostanra lett csak meg a jóárasított eredeti, addig meg nyomtam a 'másikat'.

    Ahogy nézem mások a mentések, valszeg nem kajálja meg.

    Max újrakezdem, a kiismerés idejére úgyis a gyári csapattal mentem. Mondjuk azzal is lehetett szépen haladni, csak a varázsló armorjára meg az elf regenjére kellett építeni a túlélési taktikát :)
  • gandrus
    #770
    Az Air shardosnál csak ki kellett tapasztalni, hogy melyik mit csinál, utána már tényleg csak pár kapcsoló az egész.

    Az a kriptás, amit mondasz, az tényleg nagyon bonyolult volt. Elég sokat szenvedtem, mire meglett.
  • gandrus
    #769
    Nekem se annyira jó a térlátásom szerintem, de nekem az a rész simán ment. Kb. öt perc alatt megvolt.
  • SaGa Jr
    #768
    Nem a sorrend a lényeg ott, hanem hogy minden egyes kapcsolónak megvan a maga párja és csak arra szabad rálépni, akkor majd leesik egy oszlop. A felvillanás amit látsz mikor nem a megfelelőre lépsz rá megmutatja azokat amik nem jók. Így ki lehet szűrni melyikre kell rálépned majd.
    Amint lement egy oszlop az általa szabaddá tett új kapcsolóra rálépsz azt lehet keresni a párját.
  • zsotesz
    #767
    Nem olyan vészes az, én símán megfejtettem, igaz, azért kb. 10 percig lépkedtem a köveken .
    Ami nekem nem ment, van egy crypta amiben kezdetben asszem 4 kapcsoló van a földön sorrendben kell rálépni és ha jó akkor a felemelt padlórészek lejönnek, így további kapcsolók is elérhetővé válnak, már csak 3 kockára nem tudok lépni, viszont van már vagy 10 kapcsoló amire gyanítom, hogy adott sorrendbe kéne rálépni, de azt nem sikerült megcsinálni.
  • SaGa Jr
    #766
    Még csak most jelent meg nemrég. A gold edition az majd egy év múlva várható talán vagy több patch kijövetele után jóval, nem ennyire hamar a megjelenést követően.
    Patch-eket azokat nem kapkodják el, de majd jönnek szép sorban (volt már egy kisebb javítás, de az még a verziószámot sem befolyásolta annyira minimális volt).

    Kiegészítőről nem tudni, ha csak az extra dungeon-öket nem tekintem annak amik a hivatalos, bejegyzett játékhoz extraként külön aktiválhatóak. Azokból per pillanat van 2 vagy 3. Van félig kész dungeon is a játékban amihez ki van építve a sztori szál csak egy file hiányzik kompletten aminek hiányában el sem tud indulni az adott feladat (egy erődbe lehetne általa bejutni ami fizikailag ott van a világban csak inaktív egyenlőre).
  • steweee
    #765
    várható a közeljövőben vmi kiegészítő megjelenése hozzá, vagy valami gold edition vagy legalább egy final patch ? én csak ezek után szoktam nekikezdeni egy játéknak....
  • sharufang
    #764
    Sziasztok! lenne egy kis problémám. élősszőr ofline módba toltam a játékot azt átváltottam online-ba . azt azota folyamatosan olyan hibák jönnek elő nekem hogy lost city lvl3-on a kristálypók hoz nem tok bemenni mert előtte a teremnél nyitva a 2 ajtó és ha becsukom akkor nem tom kinyitni mert combatba kerülök. a másik meg hogy a csatornába leakarok jutni vagy ha a kohóba akarok menni akkor csak tolt tolt tolt a gép és ennyi. nem vágjátok hogy mi lehet a probléma? /remelem nem kell előröl kezdeni me .... /