1124
Might and Magic X Legacy


  • Renegade
    #843
    miért nem vesztek tekercseket, ha már nincs freemage?
  • Beornmaci
    #842
    Köszönet!
    Amúgy elég illogikus, hogy a démonvérrel teremtett ork faj vérsámánja nem ismeri a sötét mágiát... :)
  • SaGa Jr
    #841
    Vannak alternatívái a varázslatnak amik korábban már le lettek írva. Konkrétan keress olyan companion-t (segítőt akikből max 2 lehet a csapat mellett) akik megoldják ezt a problémát. Vagy ugye ott van az a megoldás is, hogy villám gyorsan rámozdulsz a dark shard megszerzésére (ehhez a sztorit kell pörgetned mert annak során majd Karthal-ban a fogoly szabadítás során lesz megszerezhető) és "aktiválása".

    Beornmarci:
    Sima szöveg átírás az egész. Tele van velük a net csak rá kell keresni. A characterclassstatic.csv fájlban (StaticData mappán belül keresd) kell megejteni a módosításokat. Ott is le van írva minden, hogy az egymás követő elnevezések és számok mit jelentenek (pontosabban hogy a sorban következő dolog mit jelent és ennek megfelelően módosítható). Minden ott van a játék csv fájljai között amire szükséged van. Notepad++-al lazán kivitelezhető az egész.
  • LilJoe77
    #840
    Csao! Azt néztem most, hogy ugye dark magic-et, ami magába foglalja a whispering shadows nevű spellt is (amit vendoroknál 200g / db áron tudsz megvenni), CSAK freemage tudja megtanulni, ami nekem nincs a partymban. Viszont már elég messze járok a kezdetektől (Seahaven-t meg The Crag-et is bejártam már, épp ott barangolok az erdőben, megöltem az első részben a sárkányt, a cyclopsot, szóval már nagyon nem az elején járok, 17-es szintű minden csapattagom. Viszont ez a whispering shadows spell kikészít. Most mindig vennem kéne 200g/db áron egy halom ilyet, hogy fenntarthassam magamon a spellt, mert nincs a partymban free mage, és így elesek egy csomó aranytól, rejtett ládától, átjárótól, mindentől? Elég unfair.
  • Beornmaci
    #839
    Erről a módosítási lehetőségről még nem is hallottam.
    Leírnád, hogy pontosan hol és hogyan kell?
    Gondolom valamelyik file-t kell szerkeszteni...
    Köszi előre is!

    a dark magic-es sötétlátás tényleg vacak, de iszonyú látványos, olyan predatoros, vagy milyen hangulata van... :)
    amúgy most azon dolgozom, hogy a két tőrrel hadonászó pengetáncos kapjon a palától is buffot a fegyverére, meg a dark mágustól agóniát... :)
  • SaGa Jr
    #838
    A light magic fényt adó varázslata nem csak fényt ad, de összedolgozik a clairvoyance-al és ettől lesznek láthatóak is a csapdák.

    A tűznél lévő fáklya elég gyengus fényforrás a dark magic-es sötétben látó varázslat meg szerintem kifejezetten vacak. Tehát bár van 3 alternatíva, ténylegesen használható változat csak 1 akad.

    Ha meg annyira hiányzik másnál a dark magic akkor tedd be azt. Senki nem tiltja hogy módosítsd a single player játékot. Bármikor bedobhatod bármely class számára expert szintre a dark magic-et mint tanulható varázslat iskolát.

    Warrior fokozaton a játékot először egy mercenary, scout, druid és free mage kombinációval teljesítettem.
    Az aktuális csapattal is jól haladok, itt egy crusader, 1 ranger, 1 rune priest és egy shaman van (én csípem a lövészeket, mindkettő jól használható és verekedni is jól tud azok közül amiket eddig használtam és mágiában sem rosszak).
    Játékot megakasztó probléma még nem merült fel abból kifolyólag, hogy nincs dark magic-es varázsló a csapatban. Elég hamar teljesítésre került a ranger előléptetése így van blöki és még a játék negyede sincs kész. Ahol emlékszem hogy volt rejtekajtó de nem tudtam macerálni a WS hiánya okán oda egyszerűen visszamentem miután velem volt a kutya.

    A regenerálódó föld elementálokra sosem nyomtam purge-öt (igazság szerint ezt a varázslatot talán egyszer ha használtam, egyszerűen felesleges volt). Helyette kaptak air magic-kel pár lövést azt már potyogtak is lefelé (ellentétes elemre az összes elementál érzékeny így nagyobbat sérül tőle). A fegyverzet is úgy lett összeválogatva a csapatban, hogy legyen benne minden elemből sebzést biztosító. Mágia ellen meg nem ér semmit a védelmük.
  • Beornmaci
    #837
    Aki végigvitte warrior fokozaton a gammát, az írja már le legyen szíves, hogy milyen csapattal tette.
    Köszönet!
    Valamint egy kérdés: vannak olyan monszták a játékban, amiket purge nélkül nem lehet leverni (szintén warrior fok)? Gondolok itt pl. a 3 elit földelementálra, akik regenerációt tolnak...
  • Beornmaci
    #836
    Franc! (elnézést)

    Kipróbáltam az ötletemet. A csajszinak nem vettem fel a könyvét, hogy velem maradjon. A világítótoronyban szépen meg is mutatta az összes ellenséget, és titkosajtót. De nem lehet a várfelszabadítós küldetésre lépni, amíg nem adjuk neki a könyvet (az ork városparancsnok kéri előtte, hogy fejezzük be), ergo eltűnik... :( Nincs kedvem a játék harmadáig titkosajtó keresős varázslat nélkül nyomni, és később visszamenni a felderített dungikba... :(

    Pedig olyan jópofa csapatot raktam össze: pala / pengetáncos / sámán / rúnapap. Minden fontos mágiaosztályt ki lehet maxolni, a pala alább részletezett light fegyvertápjával megtámogatva a pengetáncos két tőrrel elég jól arathatna... Mind a 4 faj megvan a csapatban... Két light mágus van, ráadásul mind a kettő lehet GM. :(

    No mindegy, azért lehet, hogy még nekivágok így is, mert jobban tetszik, mint az előző, két pengetáncos + 2 mage felállású. Jah, és az sem uccsó, hogy ezzel a csapattal elsőre lenyomtam (warrior fokozaton) a naga bosst. :)

    És igen, clairvoyance tényleg csak a csapdákra figyelmeztet... Nem tudom, mi értelme, hogy sötétben látást segítő varázslat van vagy 3, de mage nélkül nem lehet titkos ajtókat megtalálni... :(
  • SaGa Jr
    #835
    Nem. A clairvoyance csak csapdákra figyelmeztet. A titkos ajtókra a whispering shadows van kitalálva. Vagy ugye az említett két követő alkalmazása.
  • SaGa Jr
    #834
    Seahaven előtt van a mezőn egy sátorban.
  • SlipKnoTiaN
    #833
    Köszi, én meg már ki voltam akadva hogy nem jövök rá a trükkre.:)
  • Beornmaci
    #832
    ... titkosajtókat? (akartam írni)
  • Beornmaci
    #831
    Amúgy a light magic clairvoyance varázslata nem fedi fel a csapdákat?
  • Beornmaci
    #830
    Egy ötlet: meg lehet spórolni a freemage alkalmazását, ha valakinek nem jön be őkelme, ha a legelső városban a templomban egy küldetés elejéig hozzánk csapódó csajszinak nem vesszük el a könyvét a tolvajok tornyában, mert csak az után tűnik el (a tolvajvezér attól még ölhető). Ő észrevesz minden titkos ajtót és csapdát, úgyhogy kutyus kiszabadításáig lehet a csapat aktív tagja. :)

    Persze ennek az a hátránya, hogy egy ilyen semmiségért kell alkalmaznunk egy NPC-t, és nem mondjuk a két +10% XP-t adóval mászkálunk a végső harc elkezdéséig. :)

    Amúgy nem értem, hogy amíg minden más mágiaosztályt legalább két varázstudó is meg tud tanulni, a sötét mágiát miért csak a freemage? Simán lehetne a sámánnak is tudnia, mondjuk csak master szintig... :(
  • zsotesz
    #829
    Ha idáig eljutottál akkor itt már nem igen kéne problémákba ütköznöd, egyèbkènt van egy árus npc akit magaddal vihetsz, akkor nem lesznek ital gondjaid. Szerintem inkább a játèk eleje nehéz, a vége már elég síma volt.
  • Beornmaci
    #828
    Azt az orkot hol is lehet felszedni? Már én is találkoztam vele valahol, de elfeledtem... :(
  • SaGa Jr
    #827
    sárkánylovag:
    Nekem ott már semmi problémám nem volt. Úgy mentem át az ellenfeleken mint forró kés a vajon. Fent a városban az ostromnál a light magic sebzős varázslatával meg a tűzzel gyengítettem az ellenfeleket akik meg túlélték azokat leverték a harcosaim. Odalenn a sötét lények ellen szintén light magic dominált, de a mellé már csak malmozni tudtak a harcosaim vagy lövöldözni, mert nem nagyon volt aki túlélte a light támadásokat.

    Kajával nem volt gondom a felbérelt ork kísérő jóvoltából(nem pihentettem csak naponta egyszer a csapatot pont emiatt, a gyógyítás ment mágiából vagy lötyikből és csak végszükséglet esetén jöhetett szóba egy nap két pihenő).
    Mindenkin ott figyelt 1 mérgezéstől óvó cucc (kin gyűrű, kin nyakbavaló, máson meg más cucc) így a mérgezés esélytelen volt a csapattal szemben. A mágiahasználókon még volt átok elleni védelmet adó felszerelés, a harcosokon meg gyengítés elleni védelem. A paralízis és hülyítés (feeblemind) ellen meg védett a burning determination (már míg le nem kapta az ellenfél). Volt fel nem használva altatás (sleep) elleni védő nyaklánc is a csapat birtokában, de látni láttam már KO és knockback elleni cuccokat is, de ezen hatások egyikével sem sem találkoztam a játék során így nem tartottam meg az ilyen cuccokat.

    Mondjuk azért elég sokatmondó figyelmeztetés, hogy mielőtt elindulnál az ostromra, a program rákérdez a dologra és figyelmeztet, hogy onnan nincs visszaút. Magyarán adott egy "ingyen" tippet a program, miszerint nagyon alaposan tankolj fel mielőtt elindulsz az utolsó nagy harcra.

    Készleteket egy helyen lehet venni az utolsó küldetésben, a dutyiban raboskodó egykori tanácstagoktól mielőtt lemenne a játékos csapata a rég eltemetett városba.

    SlipKnoTian:
    Az nem nyílik ki, de nem is kell neki. Dísz. lesznek ilyen ajtók több helyütt is. Menj csak nyugodtan tovább.

    Sir Quno Jedi:
    Ez már a régebbi részekben is így volt (legalábbis a 7-ben tuti, azt most pörgettem ki megint), hogy a stone skin-en is átütöttek a spec hatások hiába nem tudott sebezni az aki bevitte a találatot.
  • Sir Quno Jedi
    #826
    Én inkább azt tartom ORBITÁLIS csalásnak, hogy az ellenfelek átmérgeznek a celestial armoron, akkor is ha amúgy nem bírtak rajta átsebezni, NA EZ CSALÁS. Magyarán a sebzés nem, de státuszeffekt átjön, WTF?!?!?
  • Sir Quno Jedi
    #825
    Vannak cuccok amik a mérgezést fullra megakadályozzák. Én is találtam. Ha összejön belőle 3-4, akkor tán van esély.
  • sárkánylovag
    #824
    Hát én ezt Abbahagytam !
    Köszi mindenkinek aki eddig segített.
    De Teljesen nem normális a Játék nehézségi szintje.
    Amikor a kalózhajóra felszállsz átkapcsol hardba a 6. pálya meg Nightmare Hard...
    Folyamatosan mérgeznek és mivel harci helyzet egy körben csak 1-et lehet gyógyítani, elfogy szépen a kajád mert 6 labi óta nem lehet szerezni és végkimerülésben meghalsz.
    Köszönöm kedves játékfejlesztők !
  • SlipKnoTiaN
    #823
    A Portmeyron kastély 2. szintjén tudja valaki h hogyan lehet kinyitni az ajtót mielőtt a 3. szintre mennénk (abban a szobában ahol van 3 kapcsoló, amik a rácsos kapukat nyitják)??
  • SaGa Jr
    #822
    Csak a boss-ok. A champion, elit és egyéb dögök nem. Legfeljebb ha magas a dark resistance értékük akkor esetleg lementik, illetve csökkentik az őket érő extra sebzés mennyiségét.
  • Beornmaci
    #821
    Agony-ra viszont minden komolyabb ellenfél immúnis, a pala meg sajna még sosem fért bele egyik csapatomba se... :(
  • SaGa Jr
    #820
    Ha úgy vesszük, akkor tulajdonképpen kettő is van.
    Az egyik a dark magic-ben lévő agony (master szintű varázslat).

    A másik a crusader-ből paladin-ná vált class saját képessége, ami a fegyvereknek ad plusz sebzést (light alapút).

    Ezek hiányában nem lesz ilyen jellegű képesség a csapatod birtokában.
  • Beornmaci
    #819
    Valaki korábban említette, hogy van egy olyan varázslat, ami a fegyverekre buffolódik fel (de szép magyar szó :), és így a két tőrrel harcoló delikvens igen szépeket sebez.

    Ez melyik? Én nem lelem, tehát nagyon vak lehetek... :)
  • Beornmaci
    #818
    A fény mágia clairvoyance varázslatát felpakolod az ajtóban (mint ahogy írták), és nyíl egyenesen átsétálsz. Ha sikít, hogy csapda, akkor a legtöbb észleléssel bíró csapattagod hatástalanítja. És BINGÓ! :)
  • SaGa Jr
    #817
    Gyakorlatilag a játék végén vagy már, mikor Erebos rátámad a csapatra.

    A 80-as ellenállás az semmi. Annál max 40% esélyed van arra, hogy levédd a támadást (a találatot nem befolyásolja a resistance csak a sebzésbe tud beleszólni), de mivel ő legalább master de inkább grand master kategóriás tudású dög, így 20-25% eleve leesik a resistance értékedből (és ez nem a teljes értékedből, hanem a semlegesítő értékből fog levonódni ami a reistance érték fele). Plusz az alap támadása az nem mágia, így a hajadra kenheted a resistance értéket ellene. Csak a kimagasló páncélzat és water membrane lesz ami segít átvészelni a sebeket. Közben legyen folyamatosan aktív egy regeneration is, így a poison sem jelent problémát mert a gyógyulás folyamatos.

    Ha fel akarod tornászni a védelmet akkor javaslom a prime magic védelmének használatát is, mert az minden mágiatípussal szemben ad ellenállást és összeadódik a dark ellenállással is amit dark magic-ből lősz el.

    Mérgezés ellen ott a töménytelen mennyiségben rendelkezésre álló antitode pia ami a játék eleje óta csak gyűlik használatlanul mindenkinél, hiszen mágiából is lazán letudható ez a probléma. Itt végre van értelme használni.

    Őkelme ellen (meg az összes sötét lény ellen, ideértve a dark elf hordákat is, meg az elementálokat és shadow dragon-okat) meg lehet félelmetes hatékonysággal használni a light magic támadó varázslatait (akár a közelharcit akár a grand master varázslatot). Nagyon gyorsan eltakarítható így a fickó.
  • sárkánylovag
    #816
    Na most megint megváltozott a játékról a véleményem.
    Ennek a lila őrtorony alatti barlangnak a 3. szintjén vagyok
    De itt elgurult a gyógyszer a fejlesztőknek teljesen...
    6 labi óta nem lehet semmit vásárolni, folyamatosan ég a vörös fény az ERABOS minden második körben megtámad lemérgezi két emberem
    sokszor üt a mágusba 300-akat, nem lehet menteni és közben ugyanúgy jönnek a legelitebb lények rád minden sarkon...
    De ezt még úgy is hogy az emberem sötétmágia ellenállása 63 meg még rárakok varázslattal 17 et azaz 80 ! és simán betalál minden.
    Hát ez csodálatos. :(
  • SaGa Jr
    #815
    Kis pontosítás ha nem bánod. A csapdakeresőt (clairvoyance) a light (fény) teszi permanensé nem a tűz shard. A darkness shard meg a whispering shadow-st teszi állandóvá ha már aktiválva lett az áldása.
  • sárkánylovag
    #814
    Bocs... Igazatok van, van az elején egy 4 es!
    rajta volt az egér a jegyzetfüzetemen azért nem láttam

    Ja Joe az csak annyi a Relikvia a cél, mert azok nagyon erősek.
    Ne tévesszen meg hogy az elején még gyengék tedd fel mert 4 szinten durva felerősödés várható...
    Amúgy van csapda kereső varázslat is a tűzszilánk tulajdonképpen csak permanensé teszi azt.
  • SaGa Jr
    #813
    Ennyi volt ott a cél. Az összes kripta ennyiről szól, hogy ha eljutsz a végére akkor lesz ott egy relic. Ebben ki is merült a szerepük.

    A színek ne zavarjanak. Azt mutatják mennyire kerültél közel a halálos csapdához. Így könnyebb elkerülni hogy rájuk lépjen a csapatod. Ha nyílegyenesen mész akkor bekrepál a csapat.
  • LilJoe77
    #812
    Sárkánylovag, akkor most lesz még abban a teremben valami, amiért megéri ide visszajönnöm? Mert ugye a terem végén a könyvet és a relicet felszedtem, de oda csak el kellett lépkedni úgy, hogy ne lépjek rá a csapdákra (ami sok F5 és F9 után sikerült is). Viszont még mindig nem tudom, miért vannak azok a citromsárga, narancssárga és piros színű taposóaknák. Azokon nincs csapda, csak annyi, hogy ahogy kerülgettem a csapdákat és haladtam előre, a léptem nyomán ilyen színeket vettek fel a taposóaknák. De hogy miért, nem tudom.
  • SaGa Jr
    #811
    Hmm... Nem hagytál ki egy számot? Merthogy 6 kavicsnak kell felvillannia és 6 hangot kér a program. Nálam legalábbis hatot kért. Mondjuk esetemben a sorrend is más volt.
  • sárkánylovag
    #810
    Amúgy most vagyok Karthal felszabadításánál, na ez jó kemény.
    Brutális kombó a rúnaúr rúnája és a szélkard elfutása együtt.
    3*3 as területen 200 akat sebez, a fél ellenségeket ez nyírta ki magában.
  • sárkánylovag
    #809
    Nem lehet a Spoiler részbe képet beszúrni.
    AZt a labit akkor érdemes megcsinálni amikor már visszavitted a fire shardot akkor a játék már mutatja a csapdákat , így csak odasétálsz.
    Amúgy fórumon nem szokás megköszönni ha valaki segít adj neki egy zöld plusz pontot azt mindenki boldog én mindenkinek adok ha segít...

    A Zenélő kristályokat én úgy csináltam hogy csináltam egy mentet állást a seahaveni régiségkereskedő törpénél és lejátszottam ott a dallamot.
    Utána betöltöttem a kristálynál és csak bepötyögtem.
    Ha sehogyse megy akkor itt a megoldás:

  • SaGa Jr
    #808
    Ha nem hallgattad meg a seahaven-i törpe műkincs kereskedő előadásában akkor próbálkozz. Figyeld a képernyőt is. Ha jó hangot adsz ki akkor világítani kezd egy kő. Viszont gyorsan kell játszani, ha tötymörögsz, gondolkodsz akkor elhalványulnak és lehet megint elölről kezdeni.
    Így kb 2 perc alatt magadtól is megoldod a feladványt.
  • Aryol
    #807
    Sudgerdben vagyok, milyen sorrendben kell lejátszani a furulyán (flute)a dallamot?
  • cikasz
    #806
    A sebzések. Sav, tűz ilyesmi...
  • LilJoe77
    #805
    Komolyan már...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    https://imageshack.com/i/n55sxmj
  • LilJoe77
    #804
    LoL a képbeszúrást nem engedte meg az imageshack... megpróbálom másképp.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    http://imageshack.com/a/img833/273/5sxm.jpg