1124
Might and Magic X Legacy


  • SaGa Jr
    #1003
    Angol nyelven játszod és nem használsz ékezeteket a mentésben. Ez a kettő elég szokott lenni hogy tudj menteni és vissza is tudd tölteni. Ám ha átállítod másik nyelvre akkor a mentés az esetek 60%-ában felejtős lesz, az ékezetes mentések meg garantálják ezt. Az első patch ezt a ptoblémát orvosolta de ugye az a virágboltiban nincs benne...
  • starfun
    #1002
    Nálam a party a következőképp volt. Barbár 2 buzogánnyal,utánna elf pengetáncos 2 karddal,egy törpe rúnaúr (tömeggyilkos), és egy ember freemage .
    Erebos(s) előtt vagyok,nálam a prímet a tűzet használó rúnaúr területre sokszor sebez 3000-4000 körül,42 es tűzmágia szintet használva. A két 2 kezes harcos csak szomorúan aprítja le a maradékot. Eddig talán Falagar mansion volt a legizgalmasabb de direkt úgy helyeztkedve a partival hogy 12 en körültudják őket venni :) Azért hogy a pengetáncos mészárlása és a freemage szikrák varázslata egyszerre tudja mind a 12 ellenfelet sebezni. A perzselőrúnákkal kombinálva gyerekjáték az egész harc...
    Nazgul kb 5x levolt írva régebben.
  • Nazgul1980
    #1001
    Virágbolti verzióban hogy fenébe lehet megcsinálni hogy mentsen? Nem megy sohogy se
  • Beornmaci
    #1000
    A lóval nem lehet griff háton utazni! lol már, mire nem gondoltak a fejlesztők! :D
  • SaGa Jr
    #999
    Látod.
    Ahelyett hogy a két harcosod verekedne csak (tehát ne varázsolgasson béna védelmet a crusader) és sebzés helyett buff-ot nyomnának a varázslóid.
    Például a freemage a shadow cloak-ot + celestial armor duót vagy épp water membrane-t amint megvan a master water.
    A törpe runepriest nyomhatja a burning setermination és regeneration + stoneskin kombinációt. A varázslókat ne sebzésre használd arra ott vannak a verekedőid. Hidd el sokkal eredményesebb ha a mágiahasználóid inkább csak erősítenek és gyógyítanak az olcsó varázslatokkal mint ha sebezni próbálnak (főleg air magic-kel ami ellen az élőholtaknak egész jó védelme szokott lenni, nem úgy a light magic ellen amit mindig megszívnak). Időnként eldurrantható akár 1-2 varázslat de például egy kisbaltával a törpe pap (pláne pajzs mellett) egész szépen verekedni is tud a freemage meg használhatja nyugodtan a foci-kat.
  • Beornmaci
    #998
    hát ja... Wizardry 8-ban milyen tömegpusztító varázslatok voltak már :) igaz, ott nem volt ritka az sem, hogy minden körben újra kellett szobrászkodni a hamuvá lett partitagokat :)
  • Dzsí Pí
    #997
    azért a szarszeplő kivert engem a 6-ban pl a zseléknél a csatornában is is, illetve a vérfarkasokkal történő első találkozás is emlékezetes maradt...
    ghoul-ok egy idő után ittis piték lesznek, csak a megfelelő szinten kel lvelük találkozni, akkor nem lesz rossz benyomásod róluk:)
  • methyliso
    #996
    Ezt kifejtem egy kicsit részletesebben: míg az előző összes Might and Magic játékokban a harc fun/szórakoztató volt (pár kivételtől eltekintve pld: Castle Darkmoor a 6-osban) addig ebben az X-ben inkább az a reakcióm egy újabb ghoul+skeleton csapatot meglátva hogy jaj ne megint félóráig üthetem őket rengeteg körön keresztül. Nem számoltam, de sok kör eltelik mert a Burning Determination 7 körig tart és csak azt veszem észre hogy na már megint újra kell varázsolnom mert megint kifogyott.
    Ez a taktikám: Crusader celestial armort nyomja minden körben, Blademaster 2 tőrrel üt, Runepriest fireball/fire bolt-ot nyomja és a Freemage lightning/gust wind-et ellenféltől függően. Igazából a taktikai repertoárom erősen közelít az 1-hez. :)
  • methyliso
    #995
    Cursed Ruins-t hányas szinten érdemes megcsinálni? Én 18-as szintű partival próbáltam, de elég nehézkesen megy :(
  • SaGa Jr
    #994
    Az is egy trükkös dolog. :)
    Ugye az kell hozzá, hogy ő maga nyírja ki a monsztát közvetlen közelről fegyverrel és akkor kap egy újbóli cselekvési lehetőséget abban a körben (amit használhat támadásra is), magyarán kétszer lehet majd vele ütni.

    Ha más kezdte el abálni a dögöt akkor csak abban az esetben fogja megkapni a plusz cselekvést ha legalább 50%-nyi Hp-t ő vert le a célpontról a közelharci támadásaival. Lövés vagy varázslás útján kinyírt ellenfél után nem jön az extra cselekvés.
  • Beornmaci
    #993
    Egyébként ugyan így van a pengetáncos szabad támadás képessége is. Azt is van, hogy megadja, de inkább nem... :)
  • kapik
    #992
    Sziasztok!

    A viharpenge sisakot milyen kóddal tudom megnyitni? Megvan eredetibe a játék de valami floppy kódot emleget ami nincs a dobozban...
  • SaGa Jr
    #991
    Az mondjuk tény, hogy elég érdekesen működik illetve nem működik a képesség (az esetek felében megy gond nélkül a másik felében nem). Amikor működött nálam akkor úgy működött hogy az adott lényt még semmilyen formában nem támadta senki de a csoportját sem amiben lebzselt és elsőként a Windsword kellett hogy támadjon. Na ilyenkor mindig szuperált.

    Illetve ha biztosra akarsz menni akkor kombináld a warfare skill háríthatatlan támadásával (az úgyis olcsó mana ügyileg) és úgy biztosan szuperálni fog ha még nem sérült meg a lény.
  • Renegade
    #990
    áááh, így azért mindjárt más :)
  • SaGa Jr
    #989
    Esetleg nem magyar nyelven nyomod? Mert angolban az áll hogy a célpont kell max Hp-n legyen hogy kritikus találatot ossz ki neki védhetetlenül.
  • Beornmaci
    #988
    jaja... csak épp nem műxik igazán :)
  • Renegade
    #987
    a tökéletes támadásnál a leírásban az van, hogy max hp-n az első támadás: védhetetlen és kitérhetetlen
  • SaGa Jr
    #986
    Ha nem toltad neki a perception-t akkor mellé is fog ütni. Nem a Hp mennyiségétől függ a találat esélye hanem a fegyveres skill-től meg a perception értékétől. Ha tuti találatot akarsz arra ott van a warfare skill de a biztos találatos megoldás mana pontokat igényel. Ennyiből jó dolog neki tőröket vagy tőrt és kardot adni (kétkezes harcot fejlesztve természetesen), mert azokkal a magasabb skill fokozatokon többször támad így több találatra van esélye és 1-2 hiba mellett is lesz sikeres ütése.

    Alacsony attack értékkel mindenki mellé fog ütni, mindegy mekkora a szintje, mennyire van top formában és milyen fegyvert használ.
  • Renegade
    #985
    hát elég nagy csalódás lett nekem az upgradelt zsoldos, max hp-n is gond nélkül melléüt első ütésre. :(
  • Beornmaci
    #984
    Kettő kérdés:
    1.) Limbo labirintusban mi a kód-karok megoldása? 2-es számrendszer? és hogy?
    2.) hogy indítom el a szerkesztő programot?
  • Leadin
    #983
    köszönöm a segítséget de már meg oldottam a dolgot :)
  • Leadin
    #982
    Azt hiszem hogy akkor rosszul írtam ezeket a küldiket Jon Morganttól kaptam mi után a kohós küldit meg csináltam
  • SaGa Jr
    #981
    Mindkettő nyugaton van, csak menj arra felé. A csillagvizsgálóhoz (már ha a Seahaven-ben felvett feladatról van szó) majd csak azután jutsz fel, hogy aktiváltad az air shard-ot, ugyanis teleport visz fel oda aminek használatához előfeltétel az air blessing. Maga a hely meg Crag (a kalóztanya) fölött van a sziklákon.
  • Leadin
    #980
    Sziasztok :)
    Meg csináltam a kohós küldetés és kaptam kettő másikat az egyik hogy menjek a szirthez valami kalózhoz a másik meg valami csillagvizsgálót kell megkeresni és az a gondom hogy nem tudom merre menjek és hogyan ha valaki esetleg segítene azt meg köszönném :)
  • Beornmaci
    #979
    Mivel mindenkin volt méregtől + átoktól védő gyűrű / lánc, a harcosokon gyengítéstől védő, a dudun összezavarástól védő cucc, így nem nagyon jutott neki mananövelő jóság. Azt hiszem 95 manapontja volt a játék végén, egy olyan turbócsapás meg ugye 50 mp. A manaszívó kardját meg lecserélte a tüzes epicre. :) Mondjuk dudu 730 manával zárt, és mellé olyan 280 életponttal. Azért az nem olyan rossz.
  • SaGa Jr
    #978
    A windsword spéci támadását nem is használtad? Pedig ha kap egy mana nyerős fegyvert (sebzés egy része mana ponttá alakul) azzal folyamatosan tudja osztani a halált (nemcsak automata találatot ad de automatikus kritikus találatot is és plusz támadást generál) mana esés nélkül is és beelőzi még a GM blade dancer-t is kétkezes harcban általa.

    A föld adta regeneráció, a tűz adta védelem (buning determination) és a víz adta membrane mellé nem kell nagyon más spell. Simán fegyveresen is lenyomható minden ellenfél sebző mágia nélkül is problémamentesen. A játék kezdetén, míg meg nem lesz master szint a vízből még jól jönnek az egyéb védelmek (cloak, armor) de aztán feleslegessé válnak. A support varázslatok mint a whispering shadows, a clairvoyance is elvesztik szerepük amint a hozzájuk tartozó shard-ok megtalálásra kerülnek és aktiválva lesznek.
  • Beornmaci
    #977
    Nos. Warrior fokozat, második full végigjátszás, és sokadik rész-végigjátszás után pár gondolat...

    1. a játék befejezése után kapott Limbo labirintus nem kellett volna... nagyon nem... Az ötlet nem rossz, de az egész össze van csapva, ezen kívül így fél 11 fele nem volt kedvem megfejteni az ajtó kódokat sem, úgyhogy ennyi...

    2. a 3 új labival együtt olyan 36-37. szinten lehet befejezni a gammát úgy, hogy a lehető legtöbb ideig visszük a +10%-ot adó manusokat magunkkal (a végső csata előtt vittem el a kilátóba az egyiket, de a másik mindvégig velem volt)

    3. a játékkal alapvetően a következő gondom van:
    igazából semmilyen skillt, promó-skillt, ravasz varázslatot nem kell használni, a kb. 16-os szinten megszerzett mester föld és vízmágia (+ vízpajzs) után. Én innentől 3 spellt használtan csupán: regenerálás + vízpajzs + (ha kellett) izzó idegek, slussz.

    Jó, a tárgyakat a tárgyazonosítás spellel azonosítottam, és a sötét szilánk leadásáig kellett a suttogó árnyak, vagy mi. Semmi más nem. Egy idő után már a warfare páncéltörését, biztos ütését sem használtam, az attack - attack - attack - kell spellet frissíteni? nem, akkor: attack gombok nyomkodásával végig lehet szaladni mindenen. Egy helyen volt, ahol vissza kellett tölteni az állást, amikor elfeledtem, hogy ott három irányból árnymesterek, vagy mi a bánatok ugranak rám, akik lepurgálták rólam az összes spellt, és a főgonosszal együtt lecsapták ájultba a varázslómat. Az utolsó szakaszt, onnan, hogy hajóra szálltam, 3 kajával és 10 nagy manaitallal meg lehet csinálni (a többit találod hozzá).

    A fentiek miatt nem nagyon használtam semmilyen karakter specet. Nem volt szükség a dudu extra gyógyítására (egyszer kipróbáltam, és annyi), a szélkard ugrására, vagy a pengetáncos kaszabolására. Tök felesleges felfejleszteni a zsoldosok warfare skilljét GM-re, mert azt sem használtam. (Amúgy nem is akkora királyság, szvsz pengemester a kétfegyveres bajnok!). A támadó varázslatok jó része warrior fokozaton felejtős, úgy is újítgatni kell a védő spelleket, ahhoz meg kell mana.

    Szintén nem sok értelmét láttam a közepes és nehéz páncéloknak. Egyedül a varázslóm viselte a relic bőrvértet, a többiek a felesleges skill pontjukat inkább lőfegyver és kitartás / kitérés fejlesztésbe ölték. Amióta levették 1 pontra a támadóérték csökkenést skillpontonként, azóta nagyon sokat kell rátenni úgy, hogy nem igazán hozza be az "árát". Köpenyekben is lehet találni +8 erőt adót...

    4. A magyarításban még maradt pár hiba a titkos kincs megtalálásán túl: pl. manaital, néhány könyvoldal fordítása kilóg a könyvből, a skilleket rosszul fordították (a two handed weapon és a dual wield tárgybónuszait mindenhol kétkezes fegyvernek fordították - találd ki, épp melyik), stb.

    Mindenesetre az uccsó patch nagyon jót tett a gamma stabilitásának! Élvezhetővé vált. :)

    Egy kérdés csupán: honnan, hogy indítom el a modderelő programot?
  • SaGa Jr
    #976
    Ártani nem árt az biztos. Emellett az a páncél amúgy is piszok gyorsan lemerül, van hogy egy ütésből túlnyomják az ellenfelek tehát míg a következő kör elérkezik, hogy ismét elnyomd, addig akadálytalanul ütik direktben a csapatot.
    Törpék többet profitálnak minden egyes vitality pontból mint a többi faj tagjai, így nekik lehet szolidabb mennyiségben oda pakolniuk. 120-180 körüli HP mennyiséget ha ki tudsz hozni, akkor gond nélkül letudható még warrior nehézségen is a játék.
  • methyliso
    #975
    Vitality-re kell tenni? Nekem most minden körben a Crusader nyomatja a Celestial Armor-t, ha 1x kimarad akkor biztos meghal valaki mert 1 ütésből leütik.
  • SaGa Jr
    #974
    Ennél egyszerűbb a dolog. Az ott lévő szobrok kardjának markolatán van adott számú sárgás színű gyűrű, ami megmutatja hányadik a sorban az előtte lévő kőlap az aktiváció során. Még csak kísérletezgetni sem kell, ott van minden a játékos szeme előtt. :)
  • Leadin
    #973
    köszönöm szépen
  • Beornmaci
    #972
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nyomogasd a lépőköveket addig, míg az egyik kivilágosodik, ez után az egyik mellette lévő, majd az átellenbe lévő, majd a negyedik... nem nehéz, mert ha elrontod, nem világít a szobor, ha jól csinálod, világít :)
  • Leadin
    #971
    Sziasztok :)
    Valaki meg tudná mondani hogy a világító toronyban hogyan kell a tűzet meg gyújtani mert még nem jöttem rá :(
  • Beornmaci
    #970
    No, álomlabirintus letudva. Aki végigballagott az ezer Rettenet Templomán, az ezt is nevetve végigcsinálja. Nagyon hangulatos, a játék előzményéről tudunk meg egy csomó dolgot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    relicet nem találtam, egy kajával megcsinálható, az álomszilánk egy olyan holttestben van, amit csak a vak nem vesz észre :)
  • SaGa Jr
    #969
    Menteni nem lehet vagy visszatölteni mert nem mindegy.
    Íme pár tipp ami lehet hogy megoldja a problémát:
    - Ne használj ékezetes betűket a mentéskor.
    - Ne használd a borzasztó magyarítást (játszd angolul, sokkal kevesebb a nyűg és a mentési problémák nem kis részben kötődnek a más nyelvekhez).
    - Ne használd a mentés szinkronizációt, az ugyanis egy kalap végtermék.
    - Ha nem eredeti a játékod, vedd meg eredetiben (ámbátor a virágboltival sincs semmi gond).
    - Esetleg szedd le és rakd fel újra, akár ez is segíthet ha elsőre valami gebasz volt.
    - Vagy irány a játék hivatalos oldala és ott biztosan találsz megoldást a fórumban a problémádra.
  • sjoca1967
    #968
    sziasztok
    nálam nem lehet menteni.
    ez hogy lehetséges?
  • SaGa Jr
    #967
    Hangulatfokozás/jól hangzó szófordulat vagy amit akarsz. :)
    Nincs két külön karakterisztika a cucchoz (vagy csak nekem nem sikerült találnom hozzá két külön képesség sort).
  • Beornmaci
    #966
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Köszi! De akkor miért írta a labirintus végén, hogy "úgy érzed, a nyaklánc kicsit megváltozott?
  • SaGa Jr
    #965
    Csak egyféle képességű nyaklánc van, nincs belőle két verzió.
    Ha spoiler-t akarsz írni akkor használd inkább a makrók gomb alatt leírt módon. Úgy valóban spoiler lesz.
  • gandrus
    #964
    Már nem emlékszem, de nem a "kor"?