1124
Might and Magic X Legacy


  • Jakuza1
    #283
    A megoldas ha nem lenne aktiv, hogy a dialog konyvtarban a LevDialog.xml fajlbol kitorlod a

    <condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED" /> bejegyzeseket.

  • MaRee
    #282
    Világítótorony után hol találom Rosaliet? Azt mondja az ork lovag, hogy Chapel of Elrath-ban, de ott egy másik nő van bent, és körülötte sincs ilyen npc.
  • zsotesz
    #281
    megjött nekem is a játék, nagyon szép szerintem a dobozos verzió, csak kár, hogy uplay kódot adtak a steam kód helyett, de megyek is kalandozni
  • SaGa Jr
    #280
    Hivatalosan is az kell hozzá, hogy a játékon belül aktiválja a kódját az ember. utána már megy tovább a játék.
  • sárkánylovag
    #279
    nommis: 6 élelmet nem tudod egyenlőre...
    Viszont ha sok max Manát akarsz akkor:
    Miszticizmus képesség pontonként 5 manát d
    a Szellem tuljdonság 3 Manát pontonként (vagyis nem a Mágia tulajdonságtól függ)
    és ha felveszed a kis goblint a kocsmába a táborozásnál mindenki MAX ba töltődik mindene a csapatnak.
  • pimpa25
    #278
    Az megvan,de azért köszönöm szépen.A délnyugati falon lenne egy ajtó,azzal van gondom,de egyre inkább hajlok afelé,h a Castle quest teljesítése után már nem tudok mókolni a kapu nyitó mechanizmusokkal,uh még közben kellett volna.
  • Jakuza1
    #277
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha arrol az ajtorol van szo, ahol a hulla hever az agyon, akkor olyan helyet keress ahol hordo tormelekek vannak elotted egy beszogelesben.
    Ha azzal szemben allsz a kapcsolo jobb kez feloli falon lesz.
  • pimpa25
    #276
    Nem nagyon jutottam abban sem előre,eddig úgy gondoltam,h az majd vmelyik köv területen folytatódik.De akkor rálesek,hátha ezzel kapcsolatosan találok vmi infot.Köszi a tippet!
    Meg akkor már csak kérdezek még egyet:szintén Castle,lvl 2-n van egy szakasz,ahova nem tudok bejutni,pedig a térképen mutatja,h ott még lenne 1 szoba az ajtó mögött,viszont nem tudok vele interakcióba lépni,és végig is bogarásztam minden falat kapcsolók után,semmi.Ez pedig szinte közvetlen a lvl 3as feljárónál van,kicsit alatt-bal kéz felől.A szobában a egyik lever sem mozdul,ugye korábban azokkal nyílt meg a kapu a 3as szintre.Lehet,h még kipucolás előtt kellett volna kínlódni vele?Neked/nektek sikerült oda bejutni?
  • Jakuza1
    #275
    Ugyanott akadtam meg en is.
    Allitolag valami promocios kod (esetleg CD key ?) kellene hozza, amit a kezdooldal bonusztartalomnal kell beirni.
    Legalabbis ezt irta valaki, hogy ezutan feloldodott a menu amivel a Forgeba lehet menni.
  • nomiss
    #274
    srácok lehet valahogy passive mana regent csinálni ? mindig kifogy ..
    illetve hogy lehet növelni 6 ról a magammal vihető étkészlet számát ?
  • SaGa Jr
    #273
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A talált levél alapján lenyomoztad már kik álltak a támadás hátterében? Lehet ez kell ahhoz, hogy tovább lehessen lépni. Ez a Morgan's Eyes and Ears küdletés.
  • pimpa25
    #272
    Köszönöm a válaszod.Eddig a pontig végül eljutottam,de nálam is szürke az opció,uh attól félek,kénytelen leszek a seggemen maradni Act1-ben.:(
  • SaGa Jr
    #271
    Előbb meg kell csinálni a feladatot amit adott a governor, hogy menj el és nézz körül az elemental forge-ban. Ide úgy jutsz, hogy a kastélyában lebzsel egy griff lovas vele kell beszélni és ő fog elvinni. Bár ez az opció nálam most épp nem aktív valamiért.

    Ha már kitakarítottad a kastélyt akkor mikor be akarsz menni, nem kell lemenni a dungeon-be, elég csak kiválasztani a 4. fickó képét aztán vele beszélni.
  • sárkánylovag
    #270
    Akinek még nem működik a mentés itt a teljes segítség:
    Bár Jakuza jól írta, csak még kis kiegészítés kell hozzá.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1.Keresd meg a loca.xml fájlt.
    Might and Magic X Legacy/Might and Magic X Legacy_Data/StreamingAssets/Localisation/hu/loca.xml
    írd át az alábbi 3 részt benne:

    <LocaData id="SAVEGAMETYPE_NORMAL">Save</LocaData>
    <LocaData id="SAVEGAMETYPE_QUICK">Quicksave</LocaData>
    <LocaData id="SAVEGAMETYPE_AUTO">Autosave</LocaData>

    Keresd meg a játék kimentett állásait:
    C:Documents and SettingsAll UsersApplication DataOrbit\%GameId%\%UserName%
    ez op rendszertől függően változhat de az Orbit könytárat akkor is meg kell keresned
    Töröld le a kimentett állásokat és az ini-t !

    A továbbiakban a játékban a mentések nevében NE HASZNÁLJ ékezetes Magyar betűket mert ezeket nem fogod tudni visszatölteni.
    (ha véletlenül mégis használtál és nagyon kell akkor az iniben írd át)
    Cseles a dolog mert a játék felajánlja pl a mentés névnek hogy Pókbarlang
    de ha elfogadod máris buktad a mentést.

    Kellemes játékot ;)


  • pimpa25
    #269
    A Perception növeli elvileg az attack value-t,ez érvényes minden melee skillre,és ugye a Challenge is az.Viszont a dual dagger rangerem 100as perception-nel is össze-misseli a jövő hetet is,uh pontos számot nem tudnék mondani,amitől meg is éri külön arra gyúrni.
    Korábbi hozzászólásom update:A fire magic expert meglett,uh a 2 ghost lement a kapu előtt Cursed-ben,viszont odabent 1 mp alatt letépik az arcom.Uh inkább a Seahavenbe vezető útban kérnék segítséget,ide meg majd a későbbiekben visszatérek:)
  • nomiss
    #268
    te jól haladsz :)

    én arra lennék kiváncsi mit kell növelni hogy ne misseljen annyit az ütéseim skilljeim ?? pl törpe tanknál az üvőltés sikerességéhez mit kell növelni ??
  • pimpa25
    #267
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem.Kipucoltam a kastélyt,és elzargattak Seahavenbe,Na ugye az arra vezető híd le van zárva,és mindent körbejártam már,(az egy Cursed Ruins-t leszámítva,ahova nem tudok bejutni,mivel az Expert Fire Magic trainert sem találom,akire ugye szükség lenne paralízis ellen),viszont nem találok arra vezető utat.Meg tudná nekem adni valaki az egyikhez a megoldást-tehát vagy azt,h jutok el Seahaven-be,vagy azt,h merre van az expert fire tainer?
    Előre is hálás köszönet!
  • nomiss
    #266
    nekem nagyon könnyű volt a normal fokozat, megnézem nehezebben
  • MaRee
    #265
    Szerencsére már nincs ilyen :D
  • Sir Quno Jedi
    #264
    Igen EA-ban én is úgy toltam egy idő után, hogy mindenkinél íj, vagy számszeríj és beng-beng, varikból ticsung-ticsung. Aztán közelre csitt-csatt... :D
  • b-type
    #263
    Most pajzsos törpe, elf íjász, ember mágus, ember paladin
    Az EA verzióban érdemes volt távolsági támadást elérhetővé tenni minden karakternek, így mire odaért meghalt, még a mágus is..ha elfogyott a varázspontja (nem szeretem meginni a lötyiket, inkább pénzé teszem.
    De most más felfogásban játszom szvsz.

    Egyenlőre elment a kedvem, nekem ez nem mozi itt az elején...hiányoznak a jó bevezető mozik, ez szvsz egy sz@r. ...esetleg a megfelel kategória.
    Egyenlőre nem érzek sok változást, bárgyúság sok helyen.
    De majd megyek beljebb is valamikor.
  • MaRee
    #262
    Szerintem pont jól van belőve a nehézség annak ellenére, hogy kevesebb jóval a szörny. Elég idegesítő volt, hogy 5 kockát nem lehet menni anélkül, hogy valami megtámadjon (a'la Wizardry 8). Egy mágusom van sajnos csak, de megpróbálok valami jó spellt nézni. Egyébként a városba is jóval kevesebbet kell vissza járkálni, a felszerelés sem rongálódik minden második ütésnél úgyhogy fasza.
  • Sir Quno Jedi
    #261
    Mivel el sem kezdtem, úgy nehéz. DE ugye vannak varázslatok, amikkel nem tud megütni, vagy megtud, de felfog a sebzésből. Két mágussal, jól kombinálva szegény csak püfölget és noeffect. Ha mégis, akkor gyógyítgatás és tovább. Legalábbis early-ben. Persze azé igyekezni kell.

    Szerintem annak, hogy most kevesebb a szörny odakint, annyi a hátránya, hogy fejlődni is lassabban lehet. De majd ha nekiállok a release-nek, akkor kiderül (de most Blackguards jobban fexik).
  • MaRee
    #260
    És a rendesben már megölted? Mert én lvl 6os partyval fele hpját se tudom levenni, egy ütésből leüti két karakteremet :D Sárkánnyal ugyan ez a helyzet.
  • Sir Quno Jedi
    #259
    Earlyben többet is öltem belőle, nem egy nagy vaszizdasz, me egyedül van.
  • MaRee
    #258
    Menjél ki és meg lesz, de a küldetésekben általában le van/lesz írva, hogy nagyjából merre kell menni. A világítótornyot ha kimész a városból Agyn Penisulába vagy mibe egyből látni fogod, szinte csak egyenesen kell menni. De lvl 4-5 előtt nem ajánlom, plusz előtte érdemes pár jó cuccot bevásárolni a karaktereknek a kovácsoknál, meg felszerelkezni supplyval és potikkal. Azonosítani az alkimista vagy nem tudom most hirtelen milyen nő házában lehet, talán a lépcsőn kell felmenni hozzá a faluban, de nem biztos. Services és identify items.

    Ti milyen partyval mentek? Nekem van warrior, egy blade dancer + hunter és egy varázslónő, utóbbi a leg tápabb. Lvl 4-en néha akkora fireballokat lő, hogy az ellennek lemegy a fél hp-ja.

    Küklopszot a barlangban megverte már valaki?
  • nomiss
    #257
    bocs a noob kérdésért , de hogy tudom hogy hol van pl a világító torony ? rablo banda ? ezekre nnics semmi trükk hogy mutassa egy quest merre van a ques trackker ? vagy menjek ki a városból és majd meglesz ?
    hol lehet a tárgyakat aznositani ?
  • Vincentcloud
    #256
    Ezután elgondolkodtató, hogy a betöltést nem kell átírni?
  • Jakuza1
    #255
    Aki pedig nem tud menteni az a StreamingAssetsLocalisationhu konyvtarban loca.xml -ben irja at a menteshez tartozo sorokat a magyar ekezetes szavakrol angol szavakra, mert amiatt nem ment.

    Ezt a harom bejegyzest kell igy atirni:

    <LocaData id="SAVEGAMETYPE_NORMAL">Save</LocaData>
    <LocaData id="SAVEGAMETYPE_QUICK">Quicksave</LocaData>
    <LocaData id="SAVEGAMETYPE_AUTO">Autosave</LocaData>

  • Jakuza1
    #254
    Mar hogyne lehetne folytatni, meg van annak a trukkje is. :P
  • Dzsí Pí
    #253
    ott a pont
  • cikasz
    #252
    Baromság, magyar nyelvre állitva is simán lehet menteni! (legalábbis eredetivel)
  • survivor
    #251
    Első ránézésre:
    - A korábbi mentéseket nem lehet folytatni, de erről a megjelenés előtt korrekt módon 2 nappal tájékoztattak is.
    - Szerencsére nem "kockánként" kell lépkedni, a megjelenítésben a haladás folyamatos.
    - Szebb grafika, ami ehhez a játékhoz pont elég.
    - Van retro pixeles mód. :) Poénnak nem rossz, de lesz aki így játszik?
    - Az íjász is támadhat a közeli ellenfelekre, 50% mínusszal.
    - Kicsit mintha könnyebb lenne. Mindkét esetben a Harcos (Nehéz) módot választottam, de most a pókbarlangon szinte végigszaladtam. Ez mondjuk köszönhető annak is, hogy sikerült megismerni korábban az alapokat.
    - Drágább lett az azonosítás. :D
    - ...és úgy veszem észre megérte ez az early access dolog, mert sok mindenben hallgattak a rajongókra. Szerencsére. :D
    Kb. 1 óra alatt ennyi ami nekem szemet szúrt, de már most mondhatom, hogy méltó folytatása a sorozatnak.
  • survivor
    #250
    Nálam rendben működik a mentés magyar nyelven is. (Steam-es, early access verzió a 8GB letöltött cuccal.)
  • sárkánylovag
    #249
    Hogy érted hogy ha minden más magyar? :)
    Ha magyarul indítod el nem tudsz menteni.
    Átlehet ugyan váltani angolra , de azt csak kilépéssel teszi meg
    ha meg kilépsz már hova mentesz ?:)

    MOndja már valaki akinek van eredeti verzió hogy ott ment e magyarul pleaseee:)
  • pikman
    #248
    Ha minden más magyar az még bőven belefér.
  • MaRee
    #247
    Mondjuk ettől függetlenül nem lett ízi mód, a torony 3. szintjén a 4 kenshivel fél órája szenvedek.
  • MaRee
    #246
    Igen, én is csak néztem, hogy hova lettek? :D
  • sárkánylovag
    #245
    Azt írja a Reloaded-esre hogy idézem:
    "Hivatalos oldalról "[QuickLoad] The “QuickLoad” doesn't work after pressing “Confirm” button with all languages except English." azaz csak angol nyelven lehet menteni

    Akinek megvan eredetiben ott működik rendesen a Magyarral a mentés?
  • Sir Quno Jedi
    #244
    Azé az gáz?! Most ilyen mnmx light lett?!?!?