1124
Might and Magic X Legacy


  • MaRee
    #443
    Igen, az a governors palace. Ha teljesítetted a papnő küldetését, és az orknál felvetted a következőt, akkor el kell menned a kastélyba, megkeresni a governort.
  • LaFo75
    #442
    Már bocs, de milyen kastélyhoz? Ahol őr nem enged be, mert nem beszéltem előtte az illetékessel?
  • cikasz
    #441
    Amúgy beváltottam 30 pontért a különleges ereklye készletet és elég jó cuccokat adott!
  • SaGa Jr
    #440
    Nem futott bele valaki mostanság a dark shard-ba valahol? A múltkor megtaláltam (de nem emlékszem már hol) most meg sehogy sem sikerül a nyomára bukkannom. Nem kell pontos helyszín, elég a környék megnevezése. Már csak az hiányzik az elemental forge teljesítéséhez.
  • SaGa Jr
    #439
    Beszélj az orkkal. Ő adja a feladatot de az nem kerül be mint küldetés csak ha odamentél a helyszínre (a kastélyhoz). Ha hullákat látsz körülötte akkor mehet a menet. Ha nincsenek hullák akkor előbb dumálj az ork őrrel a barakkban.
  • LaFo75
    #438
    mindegyik csillaggal jelölt küldi teljesített státuszban van
  • Jakuza1
    #437
    A csillaggal jelolt kuldetest kell kovetned, az a Main quest marker.
    A kor alakuak meg a mellek kuldetesek.
  • Kancsalborz
    #436
    Köszönöm szépen ! :)
  • Jakuza1
    #435
    Vegre van teleportom !!! :P
  • LaFo75
    #434
    SaGa Jr! Köszi a válaszod!
    A nővel beszéltem, elmentünk a banditák rejtekhelyére, teljes kipucolás, oszt jónapot. Csaj vissza a templomba, ork nem mond semmit. Ezek a küldik vannak: Fejvadász kardja, Jassad betiáriuma, Hamu a hamuhoz, Elveszett bárányok (1 kész), Obeliszkek.
  • Jakuza1
    #433
    Upsz sry az mast javit.

    Ez lesz az: #255
  • Jakuza1
    #432
    #283 -as hozzaszolas es utana ekezet nelkul ments.
  • Kancsalborz
    #431
    Heló Urak !!!

    A segítségeteket kérném, ugyanis elindítom a játékot, működik is tökéletesen, viszont nem tudok menteni, és állást betölteni, a mentés és a betöltés gomb a "könyvben" (a menüben)nem működik, nem csinál semmit....
    Több órányi első játékom veszett így oda.... Valakinél volt ilyen , és ha volt van rá megoldás ?
    Segítséget előre is köszönöm....
  • Jakuza1
    #430
    Az mar reg meg van. Amugy az vezetett felre, hogy a kuldetes naplo egy ismeretlen helyre kuldott, hogy keressem meg Jon Morgant mikozben az Portmeyonban van. LOL
  • SaGa Jr
    #429
    Előbb rendezd le a fószert lenn az old city-ben (miután beszéltél a manussal a lebegő őrposztban aki a shield grandmaster oktató és lehet nála feladatként földrajzi ismereteset is játszani) aztán jelentsd a dolgot a governor-nak és utána nyílik meg a bejutás a kapun kívül található csatornabejáraton át (az egyik kapu és a templom között van).
  • SaGa Jr
    #428
    LaFo75:
    Felszabadítottad már a governor palace-t (megkaptad már ezt a feladatot)? Ha még nem akkor irány a barakk azt az ork majd mondja a feladatot (előtte elküld a templomba, hogy beszélj a nővel aki ad egy másik feladatot amit előbb meg kell csinálni utána jön a felszabadítósdi aminek a végén majd át lehet repülni az elemental forge-ba és azt letudva lehet majd kocsival átmenni seahaven-be).

    Grotesque:
    Malda - Malassa
    Elda - Elrath
    Arda - Arkath
    Sylada - Sylanna
    Shalda - Shalassa
    Ylda - Ylath
    Ashda - Asha
    Egyébként nem kapsz semmit azért mert a megfelelő napon elmondasz a csapatoddal egy imát. Legalábbis a játék első 3/4-ében nincs szerepe.
  • r4pt0r
    #427
    Később majd lehet többféleképpen is átkelni, csak az elején kell átmenni a szekéren.
  • Grotesque
    #426
    a másik kérdésem hogy hogyan tudok gyalogosan eljutni seahaven-be a híd le van zárva a bandita támadás miatt és az istennek nem jövök rá hogy miért nem lehet feloldani az út torlaszt. Nyilván ha választhatnám a lókupecnél az opciót hogy vigyen el seahaven-be de akkor ő hogy a túróba visz át ha az út le van zárva??? Meg ha már ő áttud vinni akkor gyalog miért nem lehet A-ból B-be!?
  • r4pt0r
    #425
    Én találtam vagy 4 ilyen oltárat, és még sosem láttam azokat a nap neveket amiket kértek. Vagy később lesz szerepe, vagy ritka az a nap nem tudom.
  • Grotesque
    #424
    Helló!

    Nekem egy olyan egyszerű kérdésem lenne hogy tudna e nekem valaki adni egy napárat a játékhoz, ami megmondja hogy mikor van Elrath napja, és a többi! Próbáltam keresni de teljes kudarc! :S Találtam egy Elrath szentélyt még a játék első fejezetében, és azt írja hogy Elrath napján imádkozzak az oltárnál hogy történjen valami, de ötletem sincs hogy mikor jön el Elrath napja.... és a lore nem említi meg a napokat... minden napszakot eddig figyeltem de még nem találkoztam ezzel az Elrath napjával örvendenék ha valaki tudna nekem segíteni benne!
  • Jakuza1
    #423
    Amennyi teruletet mar bejartam en azt mondom az Area map, igencsak nagy es fejbol kutya nem emlekszik arra, hogy ki vagy mi, hol van es igy hogy csak egy kis reszt latsz belole, eleg kiabrandito bolyongani ossze-vissza neha.
  • Jakuza1
    #422
    Karthalba melyik quest utan lehet bemenni ?
  • r4pt0r
    #421
    Ha mondjuk 4x nagyobb lenne a térkép azt mondanám, az már elég jó. :D
  • r4pt0r
    #420
    Sajnos dark magicem még gyenge, plusz már nem fejlődök olyan gyorsan, de expertig azért fel tudom tolni.

    Engem is zavart a térkép dolog, de mivel sajnos!!! nem nagy maga a világ, és sokszor mászkálok dolgok után, már kb. tudom hol voltam, hol nem, mit kéne még csinálni.
  • Jakuza1
    #419
    Dark magic expert.

    Ui: Amugy csinalhatnanak modot, hogy a terkep mozgathato legyen, mert ez igy nem igazan lathato at.
    A masik ami nem tetszik nekem, hogy a mar felfedezett es kiramolt titkosajtok mogotti szobaknal is dumalnak a karakterek, hogy valamit talaltak, ez eleg megteveszto.
  • nomiss
    #418
    purgalas milyen ágon van ? expert , master, grand master ?
  • Jakuza1
    #417
    Szedd le rola. Purgalas nevu spellel, lelehet az ellenfelekrol szedni az osszes buffot. Mennyei pancel is segit sokat a harcokban, mert elnyel egy csomo sebzest, vagy ott az arnyekkopeny.
    Nekem igy siman ment, azt meg sem neztem, hogy milyen ellenallas kellene a pok varazslatai ellen.
    Viszont a Marty nekem azert nem ment, mert nem volt eleg a sebzes, felrepult a magasba es 20% HP-t toltott vissza magaba folyamatosan. (mondjuk azota mar megcsinaltam)
  • r4pt0r
    #416
    Martyt simán megöltem, de ez a pók majdnem instant öli a 2 magemat. Azért 0rá nem viszi le a hpt, de közel, és ha minden körben potizom velük mi az isten öli meg a pókot. :D Mert elég sok armor is van neki, legalábbis valami buffot felrakott, ami armor+spell ellenállás.

    Nah majd megnézem megint.
  • LaFo75
    #415
    Hali! Valaki próbálja megmondani, hogy hogyan lehet továbbhaladni a játékban, mert ugye a hídon nem lehet átmenni a szekér miatt, de a lovardában sem visz el senki sehová, mondván gáz van a környéken. Esetleg a barlangokban lévő sárkányt és/vagy a küklopszot kell legyőzni a továbbhaladáshoz? A két szellemet egyenlőre nem tudom legyőzni.... Semelyik lakos sem mond semmit, csak pletyka, vagy továbbképzés. Gőzöm sincs, mit kell csinálni.
  • SaGa Jr
    #414
    A kalózokhoz előbb el kell menned és felajánlani nekik a békés megegyezést és majd utána fog csak megnyílni az út hozzájuk hajó által. Persze ha megvan a dolog akkor a sikerhez még le is kell azt jelenteni. :)
  • SaGa Jr
    #413
    Marinecorps:
    Nem egy sort csak egy szót kell oda beírni (amit elárul a nagyváros könyvtárosa ha pletykákról faggatod). Nincs benne semmi érdekes (nálam 2 közepes pia volt benne, 2 sima gyűrű, némi pénz és 1 db gyenge varázs sityak).

    MaRee:
    Nem kell átengedjen az őr a hídon akár eredetid van akár nem. Az a része a hídnak egyszerűen nincs. Nem véletlenül hiányzik onnan egy négyzet a térképen is (nem halovány hanem egyszerűen nincs). Van más út is, és a továbbhaladáshoz a Sorpigal-i lovarda a megoldás. Utána ahogy haladsz előre a történetbe még több alternatív útvonal lesz amin a híd elkerülésével ide-oda tudsz közlekedni (vízen át, hajóval, föld alatt).

    r4ptor:
    A keresd meg a manust feladatot Jakuza1 leírta a hozzászólásod előtt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Este menj oda a házához, beszélj a szolgájával aki elmondja hogy nincs otthon az ura, aztán irány a kapu melletti őr aki elmondja hogy nemrég ment ki a fószer, aztán lehet menni utána az erdőbe.


    A lost city valóban egy 4 szintes hely. Több feladat megoldása is ott található. A pók nem volt veszélyes. Sőt viszonylag könnyű ellenfél volt. Csak dobálj fel magadra pár védelmet és nem lesz vele gondod. Lelőhető, lehet rá varázslatokat dobálni (mérgezősökkel felesleges próbálkozni, ellenben jég és tűz az mehet rá azt nem igazán szereti).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Például a második szinten ott dekkol egy manus akit le kell nyomni, ő ad a halálával egy feladatot ami az első városban teljesíthető, a fószer mögötti két szoba egyikében van a paladin küdletésének harmadik korong darabja, lenne a negyedik szinten a hosszú szoba utáni arany kulcsos zárt ajtó mögött egy shard is van ahogy a pók szobájában is van egy.


    Jakuza1:
    Nem függ a szinttől a neves lények ereje. Fix statjaik vannak (legalábbis a leírásukban a játék könyvtárában található karakterisztikáik között nem találtam szinteződésre utaló script sort). Viszont az rengeteget számít hogy bejön a blokkolás nekik vagy sem, összejön a resist a varázslatokkal szemben avagy sem.
  • Sir Quno Jedi
    #412
    Pedig azt már 3-4. szint környékére érdemes beszerzni, me kell.

    Amúgy nem értem mégis mit gondoltak, varázslat nélkül (azaz dark magis ugye) mégis ki veszi észre. A perception egy közröhej. Én toltam EA-ban törpe scouttal, meg elf ranger-rel párban és SZART sem szúrtak ki soha. Pedig...
  • Jakuza1
    #411
    Amugy nem gondoltam volna, hogy ennyi elrejtett kincs van mindenhol.
    Vegre meg lett a suttogo arnyak varazslat es tonna szamra talalom a rejtett ajtok mogotti kincseket.
  • Jakuza1
    #410
    Erre gondolsz? :P Nem volt egyszeru, de egyszerubb volt mint a Martyaxwar, mert ez nem gyogyit magan 20% HP-kat.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jo kis +sebzeses szettet lehet talalni mogotte.


  • r4pt0r
    #409
    Az a megfelelő személy is csak este mondja hogy elment?
  • r4pt0r
    #408
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Szóval a 4 szintes hely a lost city lenne? Ott találtam meg már egy shardot, van a 3. szinten egy nagy pók, nah azt nem tudtam megölni 22.es szinten se, gondolom itt lehet még 1.

    Hol a harmadik?
  • Jakuza1
    #407
    Azert mert voltam korabban is bent es akkor nem volt olyan eros mint amikor visszamentem. Es ugyanezt ereztem az elso palyan is a boss barlangban a trollnal.
  • gandrus
    #406
    És ezt mire alapozod?

    Nem hinném, hogy az a dög 13-as szinthez volt igazítva... Minden hasznos varázslattal magamon, aztán kipihenten álltam neki gyilkolni, főleg varázslatokkal, így is elég sokszor kellett visszatöltenem.
  • Jakuza1
    #405
    Kicsit most le is vagyok maradva, mert a Blackguards-t is szimultan nyomom kozben. :P
  • Jakuza1
    #404
    Mar lenyomtam, mert tudtam azt is hogy este kell menni es azt is, hogy az orrel beszelni kell alotte, hogy a kuldetest megkapd.
    A helyszinnel nem voltam tisztaban, mert nem kicsi az a terulet, mar omocsar es egyeb helyeken is voltam, atjartam a fel terkepet csak ugye mivel mar voltam a barlangnal es az gyakorlatilag nem is az erdo resze, igy megegyszer nem neztem meg.