1124
Might and Magic X Legacy


  • Jakuza1
    #483
    En nem vegeztem, mert kozben a Blackguardsot is jatszom, csak meglepodtam, hogy 20 orarol beszel, mikozben en mar joval 20 folott jarok es meg az act3-at se ertem el. Mondjuk en vegigjarok mindent.
  • SaGa Jr
    #482
    Majd modolgatom, nehezítem (warrior-on nem voltak olyan vészesek az ellenfelek, sokszor megszorongattak de alig pár csatát buktam el és így sok visszatöltés sem kellett), testre szabom azt úgy újra nekimegyek csak más felállással. :)
    De akármikor elővehetem megint a 7-et (nekem messze az a kedvencem) az jócskán ki volt tömve tartalommal, volt benne mini játék (kártyázás) is ami még tovább ott tartotta a játszani vágyásomat abban a világban, így sokkal több időt igényelt a játék és jóval tovább is játszottam vele.

    A vicc az, hogy nem is siettem semennyire. A fejtörők kb semeddig nem tartottak fel már elsőre sem, másodjára meg mint ha nem is lettek volna.
    Ugyan nem lenne meg a minden négyzetet bejártál plecsnim ez igaz (úgy a 25%-a az üres terepnek ahol nincs semmi az bizony ki lett hagyva), de amúgy az összes elérhető feladat készen van (csak vissza kell mennem az egyik grandmaster-hez Crag alatt a naga szoborhoz, mert elvégeztem a neki szánt feladatot és ez az egy bejegyzés maradt még a journal-ban).

    Egyenlőre ennyi tartalom van benne. Ez aztán idővel bővülhet, sőt akár még olyan méretűre is duzzadhat mint az elődöknél (az nagyon jó lenne). Sajnos nincsenek távolságok sem a játékban. Pár perc alatt kényelmesen át lehet talpalni Sorpigal-ból Crag-be, onnan még kevesebb idő feljutni Sundgard-ba ahonnan pár tucat lépés Portmeyron (ami meg ott van Sorpigal mellett). A leghosszabb talán az az időszak míg takarítgatja a lényeket az ember és nincsenek meg a blessing-ek. Utána már sétagalopp az egész.

    Folyamatosan bejárva és takarítva a különféle helyeket be lehet tárazni a későbbi feladatokhoz szükséges cuccokat már jó hamar, mert a játék nem veszi szükséges előfeltételnek egy feladat felvételét ahhoz, hogy a hozzá kapcsolódó tárgyakat csak a feladat elvállalása után jelenítse meg/tegye elérhetővé (két kivétellel találkoztam csupán) és így nem kell majd ismét ugyanoda visszamenni. Én meg úgy játszottam, hogy ahová be tudtam menni oda bementem, végigjártam amit lehetett és minden fellelhető cuccot begyűjtöttem aztán távoztam. Így lett néhány olyan cucc a tarsolyomban amivel kezdeni nem tudok semmit mert más kasztok feladataihoz valók ám mégis beléjük futottam és felszedtem azokat (van amiből kettő is van holott csak egy kéne, de kis bug beleszólt a dolgok menetébe).

    Szóval mire eljött például az archmage promotion vagy a Sundgard egyik kis titkának megfejtése, netán a Curse feladat szükséges cuccainak begyűjtése addigra már miden ott volt a tarsolyomban és nem akkor kellett elölről elkezdeni a bejárást. Ez egy olyan hiba ami bizony javításra szorulna és némileg növelné a játék hosszát is. Ahogy mondjuk a szörnyek visszatelepülése is jöhetne ami mindig része volt a sorozatnak, ahogy például az utazás közben (hajóval/kocsival) telhetne az idő, mely szintén jelen volt a korábbi részekben.

    Nem vagyok tesztelő, de nem te vagy az első aki szerint rohanok a játékban és így biztos kihagyok valami fontosat. Megkaptam ezt anno a Mass Effect sorozatnál is csak pislogtam azon, hogy 26-30 órákat teszegettek bele egyes részeibe sokan én meg számomra nyugis, kényelmesnek tartott tempóban 16 óra alatt a végére értem gond nélkül (újrajátszáskor még rövidebb idő alatt de ezt most hagyjuk), feladatot sem hagyva ki, visszatöltésekkel egyetemben. De említhettem volna a Dragon Age-et is amit szintén állítólag végig rohantam mert sokkal rövidebb időt igényelt a végigjátszása mint azt a fórumot látogató játékosok válaszaiból és saját élményeiből kiolvastam, azt ott is minden el lett végezve ahogy kell jóval rövidebb idő alatt. Talán rááll az agyam ezekre a dolgokra azt így könnyebben megy a dolog. :)
  • sárkánylovag
    #481
    Már végeztetek ?:))))
    Hát én nem tudom hogy de mióta kijött én egyfolytába nyomom de közelébe se vagyok. A 20 óra szerintem is kevés, az még a bétára is elment.
    Te valami PC Guru tesztelő vagy ?:)
    Az a helyzet hova sietni ? 13 éve nem volt ilyen játék,most akkor mit fogsz csinálni 13 évig ?

    De komolyan, a következő a Legend of Grimrock 2 lesz, de szerintem azok a fiúk is küzdenek a természet megjelenítésével, meg fele ilyen bonyorult se lesz mint ez.
  • SaGa Jr
    #480
    Ebbe azért bejátszik, hogy egyszer elég hosszan eljutottam (lényegében a harmadik fejezet legvégén jártam), minden négyzetet bejártam azt megpusztult a mentésem.
    Újrakezdés után a felesleges üres négyzetek felkeresését és "kivilágosítását" már hanyagoltam és célirányosan haladtam, nem áldozva időt a felesleges dolgokra és diskurzusokra. Az is sokat tud gyorsítani a játékon ha már van teleport varázslata az embernek és így nem kell sokat oda-vissza talpalnia hanem célirányosan lerakja a teleportot aztán vissza ugrálgat oda ahelyett, hogy ki és be mászkálgatna több területen amik némelyike cefet módon tud akadni.

    Az első 3 fejezetet így viszonylag gyorsan le lehetett tudni, mivel sok tartalom azért nem szorult a játékba sajnos (kevés a kripták és barlangok száma, kevés település és helyszín van, a feladatok egy része is kiesik mert maximum 4 féle karakter fejlődési feladata teljesíthető azt közben van 12 ebből a feladat típusból) és a fejtörők megoldását már ismertem így ezzel sem kellett vacakolnom.

    Az utolsó fejezet meg eszement rövidre sikerült és kissé összecsapottnak is érzem a végét. Spoiler nélkül csak annyit, hogy egy szép nagy területen zajlik majd a nagy leszámolás de annak bejárására nem igazán lesz lehetőség sajna.

    Emellett mint írtam, egy helyszín kompletten kimaradt mert nem volt orkom. Ha az is van akkora mint az elfek sacred ground-ja az egymagában vagy másfél 2 óra extrát jelentett volna meg a hiányzó ork/goblin ellenfelek bejegyzéseit a könyvbe. Ha nincs az elfes helyszín akkor kevesebb mint 20 óra lett volna az egész úgy, hogy ismertem a játék tartalmának nagy részét.

    Pár dolog azért adott okot szemöldök ráncolásra.
    Például az egyik általam legjobban várt relic cuccot csak a játék vége után tudtam begyűjteni (a Seahaven-ben a templomban felvett 9 könyv felkutatását célzó sztori jutalma egy igen jóféle egykezes mágikus fókusz aminek a vége után már sok hasznát nem veszem, az utolsó könyvecske meg a negyedik fejezet végén van ugyebár).

    Elképesztett, hogy egy sima kovács által egy meteorból kinyert fémből kovácsolt kard messze alázza a többi relic fegyvert.

    Valahogy nem éreztem jól eltaláltnak a promotion küldetéseket sem. Van ami pofon egyszerű (vigyél el valakit A pontból B-be mert állítólag nagyon veszélyes azt közben egy viccparádé az egész) vagy menj oda valahová, míg más az hosszú barangolást igényel és anyagi ráfordítást (crusader promotion például ilyen). Megint másutt a csapat elkezd egy feladatot de lényegében csak kifutófiút játszik és majd a vége után derül ki mi is volt a feladat lényege (druid promotion, igazán le lehetett volna játszani a feladatnak a kihagyott részét is).

    Hiányzik hogy minden grandmaster számára teljesíteni kelljen a tanítás előtt valami feladatot. Jelenleg csak egy részük igényli ezt sajnos pedig ez is egy jó része volt mindig a M&M sorozatnak.
  • Sir Quno Jedi
    #479
    Én orkot nem viszek, me csúnyák. Ha lett volna szegszi ork vittem volna, de nem. Így csak törpe+elf+két humán, mind female.
  • Jakuza1
    #478
    Az fura, mert en mar jocskan 20 ora felett vagyok es meg kozel sem vegeztem mindennel.
  • SaGa Jr
    #477
    30 volt 3 karakter (fejlett mercenary, scout és druid) meg egy 29-as szintű fejlett archmage. Mindezt warrior nehézségi szinten. Az 50-es szintlimitet elérni nem tudtam hiába lett minden és mindenki likvidálva és letudva az összes feladat ami az adott 4 karakterrel elérhető volt. A teljes játékidő kicsivel több mint 20 óra volt. Ez az eddigi legrövidebb M&M játék a sorozatban, cserébe szét lehet modolni az egészet nagyon könnyen így szerintem jönni fognak majd az új területek meg egyéb fan made kiegészítők szép sorjában.

    A végjáték valóságos sétagalopp lett volna ha van egy crusader a csapatban mert ő is tud light magic grandmaster fokozatot ha jól emlékszem és annak az iskolának a grandmaster varázslata mindent visz és még gyógyít is. Vicces, hogy light resistance a light elemental kivételével senkinek nincs. Mondjuk cserébe kemény 2 sebző varázslat van abban a suliban de mind a kettő igen jó.

    Csak 1 helyre nem jutottam be mert nem volt a csapatban ork karakter, emiatt a kizárólag ork jelenlétében látogatható helyszín kimaradt (van ugyanilyen elfes változatban is de mivel volt druidám ez nem jelentett problémát, meg gondolom akkor valami ilyesmi lehet Sundgard is a törpékkel kapcsolatban).
  • nomiss
    #476
    hanyas szinten fejezted be a storyt?
  • r4pt0r
    #475
    Én egyszer úgy jártam hogy lementem egy 2 szinten dungeon aljára, és nem volt sehol ellenség. Nagy nehezen megöltem az ottani bosst, és akkor jött elő minden ellenség.

    Nagy nehezen visszajutottam a bejáratig, ahol beteleportált 3 írányból 5 ellenséget. Esélyem nem volt megölni őket, mentésem meg már nem volt máshonnan.

    Maradt az hogy az ellenségeket kicseréltem egy gyengébre, a megfelelő fájl szerkesztésével, a másik lehetőség hogy újrakezdem a játékot. :D
  • SaGa Jr
    #474
    Tarts nyugatnak. Nagyjából ennyi. Nem kell bemenni az első városba ami szembe jön, hanem menni kell tovább egészen a kietlen pusztákig és ott lesz annak a felső csücskében.

    r4ptor:
    Nem lesz meg minden grandmaster fejlesztés a vége előtt ha nem húzod feleslegesen hosszan a dolgokat. Az egyik GM skill ami a varázslóknál van például többszöri visszamenetelt igényel, előbb 1 nap, aztán 1 hét majd 1 hónap (de lehet még ezután is vissza kell menni). A primordial magic grandmaster trainer-ét meg nem találtam meg mielőtt valami félelmetes sebességgel véget ért a játék sztorija (lehet folytatni utána is a játékot csak a sztorinak már vége lesz).
  • norbimw
    #473
    Nem akarok senkit sem csalásra buzdítani, de ha valaki elakadt, vagy ki akar nyitni egy olyan ládát aminek a találós kérdésére az istenért sem jönne rá, akkor a loca.xml fájlban ha rákeres a kérdésre alatta lévő sorban megtalálja a választ! ;)
  • danone
    #472
    Persze.
    Az angolt már bevágta valaki, de természetesen a magyrnál azt nem fogadja el.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    tirya öböl
    navea
    a szem
    menthil
    irisus
    malyn
    árnyerdő
    wyslin dzsungel
  • pjboy091
    #471
    Sziasztok!

    Minden dobozos verzióhoz járnak az extrák (térkép, M&M VI stb) vagy csak azok kaptak akik előrendelték a játékot?

    Köszi előre is!
  • norbimw
    #470
    Sziasztok!
    Szeretnék eljutni a "The Crag" helységbe (Őrtorony?) hogy tovább tudjak tanulni pár mágiát. Tudnátok segíteni abban hogy merre találom? 17. szinten járok, elég ez a szint ahhoz hogy odaverekedjem magam?
    Előre is kösz!
  • r4pt0r
    #469
    Az air shard meg van. Csak nem tudtam melyik az. Meg akarom csinálni a kaszt fejlesztéseket mielőtt tovább megyek, mert azért jó lenne játék vége előtt még a grandmaster fokozatok. :D
  • SaGa Jr
    #468
    A kastélytól északra, Seahaven-től észak-keletre. Ha már át tudsz gyalogolni vízen, akkor ahogy kijössz Seahaven-ből fordulj a kastély felé és menj át a kis víztócsán kelet felé azt máris ott vagy (hogy feljuss a hegyekbe ahhoz majd egy teleportot kell használnod). A másik odajutási lehetőség ha a kastély mögötti teleportot használod.

    A teleportok használatának előfeltétele az air shard általi blessing (Ylath's Blessing) birtoklása.
  • nomiss
    #467
    uplayen keresztűl beváltotam pontot Miaú labirintuásra ..azt írja tamiennen kersztül érhető el.. az mi vagy hol van ?
  • r4pt0r
    #466
    Vantry hegylánc merre van, balra vagy jobbra fent?
  • SaGa Jr
    #465
    Az messze nyugaton lesz. Hogy elérd szükséged lesz az air shard adta előnyökre. Egy teleport visz fel a hegyre a kalóztanya közeléből vagy a dzsungelből két helyről is. Majd odafent lesz a csillagvizsgáló.

    Az ork kajagyáros úgy működik, hogy naponta egyszer ha szunyálsz akkor nem vesz el supply-t a program. Ha ugyanazon a napon másodszor akarsz pihenni akkor már elvesz kaját a program.
  • Jakuza1
    #464
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tirya bay
    navea
    the eye
    menthil
    irisus
    malyn
    shadow woods
    wyslin jungle
  • josi
    #463
    német nyelvű térkép
    Jobb mintha kockás fűzetben rajzolnám:)
  • LaFo75
    #462
    az ork a kapitány? mert az nem mond semmit csak a pletyka, meg a kiképzés. nincs continue. nincs semmi...
  • sárkánylovag
    #461
    Tudja esetleg valaki a lebegő toronyban a kérdésekre a választ?
    ehhez egy térkép kellene amit dobozos verzioban árulnak.
    Első az volt milyen öböl van sorpigalban?
  • najó
    #460
    Itt a szó
  • Skyline
    #459
    ŐŐ, nos nem...
    Eleve nem harc közben hanem épp felfedezés közben mentettem. A játék elején vagyok miután kimegyek a városból a világítótoronyhoz. Eleve furcsa hogy néha ha sokszor próbálom betölteni az állást egyszer csak az a szöveg fogad mint amikor elhagyjuk a várost, és tudok mozogni, de az összes létező szörny amit addig kiírtottam visszakerül...
    Továbbá amikor mozgásképtelen állapotba tölti be az állást akkor léphetek is ki a játékból mert a továbbiakban a betöltés nem működik, csak kilépés/belépés után...
    Ahogy írtam nem tudok moccanni, és hiába kattintgatok bárkire nem változik semmi, nézelődés megy menüben kotorászás megy. Meg nem vagyok támadva...
  • Jakuza1
    #458
    Ja es a csillagvizsghalo amit keresel az a #448 -ban
  • Jakuza1
    #457
    Nekem mar van 5db ilyen szintlepos cuccom van, altalaban a kriptakban vannak.
  • sárkánylovag
    #456
    Na most csináltam meg a szem teleportos barlangot.
    ez a Titánok csizmája második szintlépős tágy úgyhogy mindenki csinálja meg mindenképpen mert szerintem durva dolgokat fog adni ha szintet lép.
    Hol találom a tudósnak azt a csillagvizsgálót?
    mert csak kavargok ebben az erdőben.
    Ja és felvettem ezt az orkot de mintha nem nagyon keresné az élelmet.
    Lehet jobb lett volna a felélesztős csaj a balesetek esetére.
    Valami varázslót nem lehet felvenni ?:)
  • Jakuza1
    #455
    Elkattintottal mas karakterre aki mar lepett. (keresd meg azt a karaktert aki jonne a lepessel.)
    Vagy pedig harc modban vagy a piros gomb jelzi felul es meg mozognak az ellenfelek. Pajzs ikonnal lehet a kovetkezo karakterre valtani.
  • Skyline
    #454
    Na...Olyannal találkozott-e valaki hogy betölti a mentett állását és kész, nem lehet mozogni. Tudok nézelődni, kotorászni a menüben, de ennyi... Régebbi mentett állásom működik, de ez már a harmadik alkalom hogy fél-egy órányi császkálást is kezdhetek újra...
  • Jakuza1
    #453
    Ha nincs csillagos kuldid, akkor menj vissza szvsz a kezdo faluba es beszelj a kapitannyal.
  • LaFo75
    #452
    Az ork csak pletykát mond, vagy kiképez. Más opció nincs. A kastélynál nincsenek hullák.
  • LaFo75
    #451
    Ezek a küldik vannak: Fejvadász kardja, Jassad betiáriuma, Hamu a hamuhoz, Elveszett bárányok (1 kész), Obeliszkek.
    Egyik sem csillagos.
  • Jakuza1
    #450
    Kozben elertem egy utessel (pontosabban varazslattal) a 496 damaget. :P
  • Jakuza1
    #449
    *sry a hid bal kez felol van.
  • Jakuza1
    #448
    Itt megtalalod.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lord Kilburn-al kell beszelned, aki a levelet elolvassa, ami nalad van es amibol kideriti ki all minden mogott.
    Seahaventol az iranyt vedd egyenesen teljesen az ut vegeig, majd fordulj jobba, latni fogsz mikozben haladsz jobb kez felol egy hidat, oda ne menj, hanem folytasd az utat tovabb.
    Ha tovabbmesz jobbra latni fogsz egy kunyhot, amiben egy torp van, ha jol emlekszem talan fejsze trainer.
    Meg egy kicsit menj tovabb a hazakon tul es fordulj jobbra. Arra lesz egy varazslotorony, amiben Lord Kilburn talalhato.
  • SaGa Jr
    #447
    Menj ki a városból, tarts nyugatnak és közben figyelj észak felé is. Majd látni fogsz egy lebegő őrtorony szerű akármit. Na oda menj be, beszélj a manussal és megy tovább a dolog.
  • SaGa Jr
    #446
    Próbálkozz tovább. Nézd meg pontosan mit mond az ork. Nekem például alapból ott volt egy continue opció nem csak a rumor az ork knight-ról. A continue-ra bökve beszél arról hogy menj el a kastélyhoz. Nem lesz belőle feladat csak odaküld (tehát ne is keress feladatot a journal-ban). Ha hullák vannak a kastély bejárata környékén akkor rendben vagy be tudsz majd menni és folytatódik a játék.

    A küklopsz meg a sárkány lenyomása nem oszt nem szoroz, nincs szerepük a sztoriban csak a barlangjukban lévő könyv/cuccok lehetnek némi segítség a későbbiekben de ez minden.

    más:
    Én meg közben megtaláltam a shard-ot amit kerestem. Csak a szemem nem verte ki szokás szerint...
  • MaRee
    #445
    Milyen küldetéseid vannak most?
    Elvileg a könyves papnős küldi volt a The Highwaymen, utána következő pedig a The Rocky Road to Portmeyron. Ez a kastélyos. A highwaymen ott van a telejsített küldijeid közt? Melyik a jelenlegi csillagos küldetésed?

    Nekem valaki adna valami tippet a Morgan's Eyes and Ears-hez? Honnan lehet tudni ki a banditák főnöke? Már Seahavenben körbe kérdezősködtem, de semmi.
  • LaFo75
    #444
    ok. a papnős küldi megvan, az ork meg csak pletykál. ennyi....