1124
Might and Magic X Legacy


  • sárkánylovag
    #523
    Kezdek bedepizni a játéktól.
    20-ból ha 5-ször nyerek úgy hogy mindnen védelem rajtam van.
    Kijöttem az elvszett városból mert a 4. szint túl nehéz
    A martalócok az erdőbe túl nehezen, visszamentem sorpigalhoz a küklopsz túl nehéz, a kardot visszaszerezni túl nehéz... :(
    Szóval valami szint limitet vagy valami jelzést kitalálhattak volna ami mutatja merre van keresnivalóm mert ilyen fokú mazoizmus a nagy tömegeket biztos nem fogja vonzani...
  • SaGa Jr
    #522
    Mivel kb 4 féle szín lehet (lila, kék, zöld meg sárga) csak így ha nekiállsz felváltva ráncigálni az oldalsó karokat akkor elég hamar meglesz a kék szín, utána már csak be kell forgatni középre a vízvezetőket. :)
  • r4pt0r
    #521
    Én is így csináltam. :D
  • cikasz
    #520
    Valami bugos lehetett mert össze vissza huzogattam (a karokat ) és eyzser csak jó lett :) Megvan az áldás...
  • SaGa Jr
    #519
    Előbb addig kell trükközni a két szélső kapcsolóval míg kék nem lesz a víz abban a két oldalt csörgedező csőrendszerben, aztán a középső kapcsolóval be kell forgatni középre. Ekkor visszahúzódnak ezek a kapcsolók és oda lehet menni a nagy akármihez amibe a víz folyik és aktiválni.
  • r4pt0r
    #518
    Ott középre be kell vezetni a vízet, majd ha megvan, akkor oda kell menni a nagy körhöz amibe folyik a víz, és nyomni egy aktíválást.
  • cikasz
    #517
    Megint elakadtam :(
    Meglett a víz szilánk be is mentem a kohóba ahol 3 kapcsoló van meg két oldalt folyik a víz meg egy lezárt ajtó tovább. Na most bugos vagy nem tudom de csak a középső kar mozgatja egyszerre a "patakocska" alját.
    Itt minek kellene történnie?
  • Dzsí Pí
    #516
  • Dzsí Pí
    #515
  • Dzsí Pí
    #514
    elkezdtem csinálni a városokban fellelhető képzések listáját, Sorpigal és Seehaven kész. nem akartam telenyilazni, szóval értelem szerűen ott a hely neve illetve a szöveg érinti a rublikáját is(általában a sarka)!

  • SaGa Jr
    #513
    Kis segítség a hordókban található löttyökhöz (stat amit növelnek - a lötyi színe a leírás szerint mikor használni akarja valaki):
    Destiny - purple (lila)
    Might - dark red (sötét vörös)
    Magic - dark blue (sötét kék)
    Perception - white (fehér)

    Air resistance - pulsing white
    Dark resistance - pulsing black
    Earth resistance - pulsing green
    Fire resistance - pulsing red
    Light resistance - pulsing yellow
    Prime resistance - pusling purple
    Water resistance - pulsing blue

    Ha a hordó maga rotten vagy chipped painted típusú, akkor esélyesen csapdázott, így ha túl alacsony a próbálkozó karakter perception értéke akkor pont ellentétes hatást fog kapni (nem növekszik hanem csökken a stat). A csapdák egy-két kivételtől eltekintve harmatgyengék (15-ös perception már elég az elkerülésükhöz). A többi hordó típusnál még nem szaladtam bele csapdába.
  • SaGa Jr
    #512
    Izé... Két ajtó. Nem tudom miért emlékeztem háromra. A Lényeg hogy az alsón keresztül bejutsz gond nélkül majd. A felső meg majd később nyílik ki.
  • SaGa Jr
    #511
    Három oldalról lehetne oda bemenni. Az egyik oldalon van a félig nyitott pókhálós ajtó, na az nem nyílik. A másik oldalról majd kinyílik az ajtó ha kipurcant a pók, így marad a harmadik megoldás az alulról megközelítés egy másik termen át, ahol már nincs ilyen gond de ott rengeteg élőhalott is lesz.
  • norbimw
    #510
    Lost City 3. szintjén hogy lehet kinyitni az ajtókat a köztes szobához? a német térkép szerint ott van a Crystal Spider, aminek kellene a szíve, és a fire shard is.
  • nomiss
    #509
    én leütöttem 2 öt gyorsan , utánna tudsz mozogni ha nem áll meletted senki , be egy folyosora hogy csak 1 irányból jöjjön az áldás, aztán fireball festival. Tank tauntol + aoe+ regen.

    lost city 2 szintjéről le lehet menni a 4. szintre ott meg tudod szereni a kövi shardot meg 20k goldot kb :P
  • SaGa Jr
    #508
    MaRee:
    Lesz még olyan helyzetben részed szerintem, mikor nem megy valami mert gyenge egyenlőre a csapat, olyankor hagyni kell és később visszamenni oda. Lesz pár hely ahová lazán be tud sétálni az ember de ha nem figyelt a fejlesztésre (például sok mindenre osztogatott pontokat nem pedig csak 1-2-t tolt fel maximumig majd léptette feljebb a skill besorolását), nincs elég és megfelelő varázslata, piája, felszerelése, akkor simán elporolják az ott tartózkodó lények amiket később még ujjgyakorlatnak sem lehetne majd nevezni.

    Szerintem töltsd be az utolsó autosave-et aztán folytasd onnan a játékot, elhagyva a túl erős lények lakta helyszínt és kicsit megerősödve térj vissza oda. Mondjuk ha van elég pénz akkor érdemes felszerelkezni Seahaven-be mert a legerősebb cuccok többségét (fegyverek terén legalábbis) bizony ott lehet megkapni. Ismétlő számszeríjak, leaf/silk sword-ok mind mind a végső kategóriát képviselik. Esetleg csatangolj és menj be a kriptákba (mauzóleumszerű ajtókkal vannak lezárva). Azokban nincs ellenfél, csak logikai feladványok/csapdák amiken átvágva magadat mindig egy relic tárgyra bukkansz. Ez is nagyon sokat tud dobni a túlélésen.

    Harcban buff-ok közül elsősorban az inner fire jön jól (extra erő), az eagle eye (perception növelés), a stone skin és a light magic páncélzat varázslata. Ha szellemek is vannak akkor kell a tűz expert scsoportjából a védő varázslat ami alatt nem lehet feeblemind/sleep/paralyzed állapotba kerülni. A nyilaktól védő varázslatot én speciel nem használtam. Nem úgy a regeneration-t, később meg a party heal-t.

    sárkánylovag:
    Javítanom kell magamat. A magic a sebzésekbe beleszól, emeli pár százalékkal a max sebzést. Igazán nagy haszna majd valóban magas értéken (50 felett, de még inkább majd tárgyakkal feltolva 100 fölött) lesz. Az apró, 25-50%-os extrák helyett jobban jár az ember a magas skill általi alap sebzésnövekedéssel (1 skillpont többet ér mint 4-5 magic pont a sebzés tekintetében).
  • SaGa Jr
    #507
    sárkánylovag:
    Nem kell tenni varázslóknál perception-re csak aztán ha közelharcba kerülnek nem kell csodálkozni ha nem találnak el semmit fegyverrel.

    A varázslatok erősségét valójában az adott iskola skill-je határozza meg, nem a magic karakterisztika. Ugyanaz a varázslat más erővel csapódik be 7-es és 10-es skill értéken. A magic ebbe alig szól bele (pakoltam tele varázslómat már +6-os magic értéket adó cuccokkal de semmivel nem prezentált jobb hatásfokot mint előtte), nem úgy az időtartamokba. Azokra jelentősen kihat. A sebzéseket azonban a skill értéke befolyásolja/skálázza fel.

    A föld alatti városnak 3 kijárata is van. AZ egyik seahaven-be visz, a másik portmeryon első szintjére a kastélyon belül, a harmadik karthalba. Ez utóbbi sok haszonnnal nem jár, mivel a rács ami lezárja a helyet csak a túloldalról nyitható és a fő sztoriban jut csak el az ember a túloldalára annak a rácsnak. Abba a városba másik csatornabejáraton kell majd bemenni amint megkapja azt a feladatot az ember.

    MaRee:
    Jó kérdés. Talán ahhoz lehet köze ki kezdte a harcot és neki kell kezdenie a kört is magától, nem neked átváltani rá és akkor tudsz majd mozogni és persze amíg ez meg nem történt addig senki nem cselekedhet semmit mert akkor a mozgás kiütve. De például ha van fejlett mercenary a csapatodban neki van spéci képessége amivel soron kívül is tud mozogni 1 lépést a csapat. Ha mondjuk előtte mozogtál akkor ezt a skill-t aktiválva máris 2 négyzetet lehet haladni egy körben.

    cikasz:
    Keress titkos ajtókat (van belőle a második szinten néhány). Azokat kinyitva és belépve a kis rekeszbe kinyílnak majd az ajtók. De arra a helyre felesleges bemenned ha nincs a csapatodban crusader akinek oda szól a promotion küldetése. Xp gyűjtésre jó csak más esetben a hely, nem kell foglalkozni az ott lévőkkel egyébként.

    nomiss:
    Pedig ott kell lennie az arany kulccsal nyitható ajtó mögött a hosszú terem után ami tele van élőholtakkal. Az ajtó mögött van egy kis ládikó és abban van a shard.

    Avenger:
    Focus-hoz nem kell ez tény. Se az egykezes kis ékszerhez hasonlító bizbaszokhoz sem a kétkezes bot változathoz. Azok automatán találnak de a sebzésüket alapvetően nem befolyásolja semmi. Majd a magic focus skill grandmaster szintje fogja többszörözni a sebzésüket (a master meg ha jól tudom leehtővé teszi egyszerre 2 kis focus használatát is).
  • Avenger
    #506
    Varázs botok vagy ilyen "kavicsok". :) Free mage alapból azzal a kezében kezdi, ha kirakod a skill-t hozzá.
  • sárkánylovag
    #505
    MaRee én is ott akadtam el. Nem lehet kikerülni szituációs helyzet.
    Széllel elfújod a lovagokat+ légvédelmet fel az ijászok ellen
    és utüd varázslókat. igy kellene de igy se megy :)
    a sarokba a két iszonyatot lenyomva továbblehet menni a 3. ra de az is necces.
    Csak nem értem hova visz a Lost city, mert eszi a kaját rendesen
    lehet még nem vagyunk elég erősek hozzá...
  • nomiss
    #504
    mi aza focus ?
  • Avenger
    #503
    Úgy vettem észre, hogyha bármelyik szomszédos mezőben áll ellenfél, akkor már nem lehet mozogni csak fordulni.

    Mágus és preception: Nekem 5 az értéke így 13as szinten és focus-al minden ütés talál(nem tudom, hogy ez bug e, vagy nem kell focus-hoz a prec). Távolra meg varázslat, vagy mana ital ivás, amíg közel nem ér az ellenség.
  • nomiss
    #502
    köazi, de ott nekem semmi sincs , lehet kell hozzá hogy storyba bemenjek karthalba elöször ?
  • josi
    #501
    ehh, reggel van még:9
    Szóval, nézd a negyedik képet, 8-as helyen találod.
  • josi
    #500
    nézd a negyik szinte a 8-as helyen van
  • nomiss
    #499
    esetleg leírná valaki hol van lost city 4 szinten a water shard ?
    megszereztem a golden keyt is de nem találom mindent körbe jártam... esetleg a ládába amihez egy szó kell ?
  • cikasz
    #498
    Sziasztok.
    A két város között kb félúton van az a megátkozott romok. Abban van egy barátságos szellem is a második szinten. Ott van két ajtó amit nem lehet kinyitni meg azon a szinten van 2db véres papirlap a 4-ből. ott mit kell csinálni?
    köszi.
  • MaRee
    #497
    Mitől függ, hogy harcban tudok-e mozogni? Konkrétan most Lost City második szintjén azon gondolkodok hogy keresek valami god mode cheatet, vagy leütöm a monitort. Kb tizenhetedjére töltöm vissza azt az állást, mikor belépek az ajtón át a barlangba, és jobbról 2 elite milita, balról 2 elite íjász, hátulról 2elite mágus. Kb agyon buffolva bemegyek, a második körig hülyére verik a partimat, és tölthetem be megint. Gondolkodtam, hogy a mögöttem levő 2 mágust leverve vissza lépkedek az ajtóba hogy egyszerre ne tudjon 4 ellenfél 2 oldalról támadni, hanem csak szemből. Természetesen nem tudok lépni semerre ilyenkor, pedig van hely. Ez mitől van?
  • sárkánylovag
    #496
    A Varázslónak nem kell perception
    A végzet a varázslatok Kritikus sebzése
    A Szellem a Max mannát
    és a Mágia meg a varázslatok erősségét növeli.

    Na betévedtem az erdőből ebbe a titkos föld alatti városba,de jó nagy szívás
    elfogyott a kajám és nem tudok fenn kijönni :)
    Hova vezet ez fel ?
    Egyszer majdnem kijutottam Karthalba de egy rácsos ajtót nem tudtam kinyitni. Nagyon erősek a lények bent.

    Az a baj nagyon nagy az erdő és elég gyenge a Nagytérkép és nem igazán lehet tudni hogy jutok el a küldikig csak úgy kószálsz hátha valamire ráakadsz.
    Kicsit erősebb rávezetések kellenének a játékba.
  • SaGa Jr
    #495
    Úgy néz ki van egy feladatsor a szétszórt shrine-okhoz is, noha ezt nem kapja meg csak úgy az ember. Jó időpontban (minden hónap 8. napja) kell használni Asha szobrát (merthogy ez az ő napja, a szobor helye a Tower of Enigma és az Elemental Forge között) azután indul el a feladat.

    Ha megvolt Asha szobránál az ima, utána minden egyes adott sárkány szobránál el kell mondani egy imát a megfelelő időben majd ha ez kész, utána visszatérni Asha szobrához és jutalmul megkapható a relic heavy armor.

    Arkath napja minden hónap 4. napja, Shalassa napja minden hónap 6. napja, Ylath-é állítólag lehet az első és a hónap utolsó napja is. A többiekét ki kell tapasztalni. Úgy tűnik nem sok köze van ennek az imádkozós dolognak ahhoz, hogy melyikükről van elnevezve egy adott nap.
  • SaGa Jr
    #494
    Én speciel adtam nekik távolsági fegyvert is meg közelharci eszközöket (focus-ból van egykezes meg kétkezes is) tudnak használni amiknél bizony kell a pontosság. Nem egy alkalom lesz amikor kifutsz a varázspontokból vagy olyan ellenfél jön szembe ami ellen pont nem érnek semmit a meglévő varázslataid mert olyan erős a védelme. Ilyenkor marad a távolról lőni meg közelharcban verni taktika.

    De ha akarod akkor teheted destiny-re is a pontot a jobb kitérés miatt.
  • Sheol
    #493
    Varázslóknak biztosan kell perception?
    Azoknak nincs attack value értékük, és úgy láttam, hogy a spellek mindig betalálnak.
  • SaGa Jr
    #492
    Én a közelharcosaimnál (mercenary és a scout esetében is) a 2 Might/1 Perception/1 Vitality illetve 1 Might/2 Perception/1 Vitality megoldást használtam felváltva. Plusz általában ők kapták a mindenre 1 pontot adó italokat is (a varázslóimnak meg adtam a HP és a mana növelő löttyöket). A mágiahasználóknál meg 2 Magic/1 Perception/1 Spirit és 1 Magic/1 Perception/1 Spirit/1 Vitality ment szintlépésenként felváltva.

    Miután kitapasztaltam melyik színű hordó mit is jelent (tehát milyen tulajdonságot növelő lötty van bennük, ami akár csapdázott is lehet ami magasabb perception-nal kivédhető) onnantól célirányosan ment ezek alkalmazása is a csapattagokon.
  • Sheol
    #491
    Igen, igazad lesz, szerencsére még az elején járok, mivel többször újrakezdtem, mire megtaláltam a számomra legszimpatikusabb csapatot, meg kifürkésztem a játékmechanikát is nagyjából. :D
  • SaGa Jr
    #490
    A perception mindenkinél fontos mert alapvetően meghatározza a találati esélyeidet (nem csak a távolsági harcban de a közelharcba is beleszól). Szóval tessék azt is növelni a harcimarciknál, ne csak a might és a vitality emelkedjen. HP-t úgyis tudnak szerezni skill növelésből is, ám a pontosságot nehezebben hozzák be csupán skill-ek által.
  • Sheol
    #489
    Köszi, ilyesmire gondoltam én is.
    Most azt nem tudom mi a fenét csináljak, mert pont nincs olyan a csapatban akinél fontos lenne a perception, és azért a titkos helyekre meg be akarok jutni.
    Dwarf Defender, Elf Bladedancer, Dwarf Runepriest, Human Freemage
    Mondjuk a defenderek nem jönne rosszul a perception, csak hát más statot fontosabbnak érzek ott.
  • SaGa Jr
    #488
    Inner fire expert tűz varázslattal meg emelhető a might.
    Az is megoldás ha felveszed Sorpigal kocsmájából a szakácsot, ő minden pihenés után hosszan tartó jelentős stat növekményt biztosít.

    A szükséges értékek egyes csapdák/titkos ajtók hatástalanításához 14 és 58 között mozognak. Az első fejezetben inkább a 20 alattiak fordulnak csak elő. Később helyszíne válogatja, akár egy helyszínen belül is jelen lehet a két szélsőséges eset.

    Esetleg a páncél viselése bezavarhat (csak tippelek, ilyen gondom sosem volt, de hátha arra is kihat a páncélok büntetése).
  • SaGa Jr
    #487
    Igen.
    A típustól függően might vagy perception vagy magic kell magas legyen. Van varázslat ami ideiglenesen megemeli a perception-t (ez a stat a fontos a fogaskerekes titkos ajtók nyitásához), név szerint az eagle eye (expert szintű air varázslat). A repedést mintázóhoz magas might kell míg a fennmaradó félkörök és középen pont típusúhoz meg magic érték szükséges.

    Ha nem sikerül akkor kevés az illető adott tulajdonsága.
  • Sheol
    #486
    A titkos helyekre való bejutás függ a karakterek statjaitól?
    Volt egy fogaskerekekkel jelölt hely, ahol alig boldogultam.
    Nyomkodtam minden karival, mire egyszer az egyiknek nagy nehezen sikerült.
    Logikát viszont nem találtam benne, mert a perceptiont direkt feltornásztam előtte az egyik karival, és még csak nem is annak sikerült bejutnia a titkos részbe.
  • SaGa Jr
    #485
    Nem az az egyetlen relic pajzs, lesz majd később másik is ami más, egyes esetekben sokkal jobb is mint az amit a földrajzi ismeretekért kaptál (bár a sun shield majd expert tudást igényel).

    A shield skill növelése meg jó dolog, mert sok bonuszt hoz minden egyes befektetett pont (növeli a blokkolás esélyét, emellett az expert/master és grand master fokozatok is adnak némi extra bonuszt legyen az plusz blokkolási esély vagy mások védelme). Mondjuk ez alapvetően igaz minden skill esetében. Minél nagyobb az értéke annál jobb.
  • sárkánylovag
    #484
    Az új Dragon age jó lesz abból van egy hosszabb videó az üt.
    A Blackguard jött ki ezzel együtt, az nem rossz , meg a wasteland2
    sőt ez a vikinges Saga is itt van most nem panaszkodhatunk.
    De a DLC nek is nekimentek nem ? Biztos lesz ehhez több DLC is.
    Kösz a térképes válaszokat kaptam rá egy szintlépős pajzsot.
    Onnan nem sok értelme van pajzsot növelni nála ha ad egy szintlépős pajzsot amit alappal használhatsz :)