1124
Might and Magic X Legacy


  • Pammer
    #723
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni, az olyan ellenfeleknél, amik visszatöltik a hp jukat azok ellen van valami taktika vagy varázslat?
    Mert nem bírok átjutni rajtuk.
    Előre is köszi :)
  • sárkánylovag
    #722
    teleport az nem varázslat hanem áldás.
    Az áldásokat a kohóban kapod ha van ilyen shard (szilánkod)

    Avanger
    'Előtte viszont még kell menni erre-arra információt meg csatornakulcsot szerezni, stb."
    Egy picit bővebben ?:)

    Képzeljétek vettem egy Relikviát 5 aranyért !!!

    De durva.

    Visszavittem ezt a fény szilánkot de nem erőltették meg magukat még reliket se adott..
  • Frank99
    #721
    srácok a teleport varázslat az hol lesz?
  • LilJoe77
    #720
    Lol jobb lent nekem azt írja a menüben, hogy version 1.3.1...
  • LilJoe77
    #719
    passzolom... azt se tudom, hol kell megnézni, milyen patch-es a game most
  • r4pt0r
    #718
    De ezek nem az EA patchek? Ezek már benne vannak a teljes játékban.

    Jassad quest megy rendesen, legalábbis nekem ment.
  • LilJoe77
    #717
    https://mightandmagicx-legacy.ubi.com/opendev/blog/offical-patches

    Most töltöm innen lefelé az összes patchet, és felpatchelem a legelejétől a legvégéig az összes patch-el ami van. Ezek között elvileg a Jassad-os küldi is fixálásra került. A patchek egyenként ilyen 400-800 mb-osak, lol :D
  • LilJoe77
    #716
    Nektek a Jassad' bestiary küldi adott valamit? Úgy tudom, hogy fel van osztva (első küldinél 10 szörnnyel a bestiáriumodban kell visszatérni hozzá, utána ad egy újabb küldit, ami már 20 szörnyre vonatkozik, stb stb... és a végén ad egy relic daggert). Én hiába adom le a 10-eset, tehát a legelsőt (pedig van vagy 17-18 szörny a bestiáriumomban már), semmit se kapok. Se xp, se arany, se semmi. Utánanéztem neten, másoknak is van ilyen bug, de megoldást nem találtam még rá. Mivel van egy bladedancerem, aki nagyon brutál dmg-et tol le, eléggé fontos lenne, hogy menjen ez a küldi...

    A másik, hogy nem tudok továbbjutni. Most kéne Craigbe menni a kalózokhoz. Ugye Castle Portmeyron-ból el lehet griffel repülni egy helyre (valami Elemental akármi a hely neve, asszem 4 szintes). Ott legyaktam az earth bosst (ilyen nagy treant szerű akármi :D), és van ott 2 air elemental is, akik őriznek sztem valamiféle átjárót, de kb onehitelnek. Próbáltam menni mindenfelé, vissza a világítótoronyba, ahol az első boss volt, benéztem a Thieve's Den-be, mindenfelé néztem, de nem tudok semerre se tovább menni. Mit kell tennem? :/
  • Avenger
    #715
    Még nem vittem vissza így azt sem tudom mit ad. Az Air-el is lehet még teleportálni vagy repülni(?) Bizonyos helyeken, pl portmeyron kastély mögött is.

    Karthalos küldetés amúgy főküldetés, valami börtönből kell kiszabadítani a csaj apját, de még nem csináltam meg. Előtte viszont még kell menni erre-arra információt meg csatornakulcsot szerezni, stb.
  • zsotesz
    #714
    ok, köszi, a dzsungelbe még épp csak benéztem, de akkor a freemage promotion quest után megkeresem
  • sárkánylovag
    #713
    Avanger visszavitted a shard ot a szellemes taposótól a kohóba?
    Mi értelme a tűz áldásnak ha azt kapsz ?
    Mert eddig mindig a víz től volt csak elzárva terület...
    legalábbis én mást nem láttam.
  • sárkánylovag
    #712
    Te Gandrus hát eladtam ezt a csoda baltát, Karthalba boltba találtam jobbat a sima boltba :)
    Viharos Yhlath Leheletet adó Sárkánycsont buzogány:
    50-54 + 14 föld +15 területre ható föld

    Karthal alatt a csatornába a csaj elküld az apjáért a városba
    de én azt sehogy sem találom pedig átnéztem a szegény negyedet is.
    A házuk 2. szintjére nem lehet felmenni, remélem nem ott alszik :P

  • SaGa Jr
    #711
    A legjobb kardok (és ez igaz mind az egykezes mind a kétkezes változatokra) Seahaven-ben az elf kovácsnál találhatóak meg, már ha mindenáron bolti kell. Ott kaphatóak a legmagasabb, boltban elérhető kategóriájú cuccok. Legalábbis máshol nem igazán futottam még bele erős kétkezes kardokba csak nála.

    Később, gyakorlatilag a játék végén aztán az ellenfelektől meg lehet szerezni a legjobbakat is, de addigra már úgyis relic-ekkel rohangászik az ember amik meg teljesen kigyúrva jobbak lesznek azoknál.
  • Avenger
    #710
    Persze azért írtam, hogy 60% körüli, mert a skillek nyilván befolyásolják. Egy biztos, nagyon durva a hatása. A 80 életerős varázslóim nagyon szeretik. A harcosaim eddig sem nagyon sérültek semmitől. :)

    Jóféle kétkezes kardot hol lehet venni? Kétkezes imperial sword-om van már kb 12es szint óta, de buzogányból meg baltából már láttam karthal-ban a következő tierből(60 körüli max sebzéssel). Vagy be kell mákolni egy rest után ugyan ebben a boltban?
  • SaGa Jr
    #709
    Változó de akörül simán lehet sőt még jóval fölötte is (bár kezdetben alatta lesz ennek az értéknek).

    A naga perl priestess-eken lévő membrane az fix értékű védelmet ad, nem skill függő mint a játékos esetében.

    Saját megfigyelésekre alapozva én azt mondanám, hogy a 15% az alap, erre rájön még a skill szintje (mennyi skill pont van rajta) amit módosít a magic tulajdonság által összehozható mágia erősség bonusz. Tehát ha van egy grand master water varázsló akkor neki 0-ás magic mellett lenne 40%. Egy 40-es Magic tulajdonság esetén (ami +80% mágikus erőt jelent) meg 15 +(25*1,8)=60. És ez mehet fentebb is ha van water magic-re bonuszt adó tárgy vagy éppenséggel jóval magasabb magic tulajdonság. :)
  • SaGa Jr
    #708
    A dzsungelben, annak északi pontján egy kis szirten, sátorban. Az erdőből, egy épület mögött, vízen át lehet bejutni a dzsungel azon részére a tenger északi partjánál.

    Vagy mehetsz a Crag felől is, a teleportot használva felmész a szirtre, végigmész azon és az északi végénél lévő teleporttal lejutsz akkor is azon területen leszel.
  • sárkánylovag
    #707
    Most találtam meg a szirtet...
    Ó micsoda Ládzsák vannak te szent kalózkapitááány :)
    Na ezt a részét nagyon elszúrták a játéknak
    merthogy idáig nem keveredik el egy 13-23 as dárdával egy ork vadász az tuti .
    Eddig ez a kikötőváros tetszik legjobban a játékban.
  • zsotesz
    #706
    air magic grandmaster merre található?
  • Avenger
    #705
    Master fokozaton van víz mágiában az a spell, de nem is az a fontos, hanem szintén ezen a fokozaton a liquid membrane(enélkül kell egy kis szerencse, hogy ne végezzék ki a varázslókat az első körben. :) ), de egy kis taktikázással szerintem meg néhány master fokozatú spellel már lenyomható az a kísértet támadás. Nekem mondjuk van master earth, air, water meg fire is a csapatomban. Így nem okoz gondot, ha valami immunis néhány elemre.

    Az arch druidos békítés valami miatt nem működött ott nekem, szóval megoldottam puszta erőből.

    SaGa Jr: Láttam nagákon a membrane-t, azokon 60%ot védett, szóval ott körül lehet a valódi sebzésfelfogása gondolom.
  • sárkánylovag
    #704
    Hát hallod csak az lehetett mert más mindenki le volt nyomva már :)))
    De azokat a szellemeket nem bírom lenyomni,
    a videóba is azzal a hordó víz vagy mi ikonnal nyomták.
    Nem lehet minden Mágia szférába profi az ember.
    De úgy látszik a játék megköveteli hogy azon a mezsgyén haladj amit ők elképzeltek.

    Ez a szuper axe nagyon visszafogott... 150 ról 60-ra esett a támadóm :)
    most állhatok sorba a boltnál.
    teszteltem mi ad a legtöbbet az értékekre.
    A fegyver szakértelmes ruhákat vegyétek ! (hasító, daraboló stb)
    az ad a támadóra is és a sebzésre is.
    pl erő vagy kétkezes csak egyikre és arra se sokat.


  • SaGa Jr
    #703
    A membrane leírása hibás és nem követi a tényleges sebzés csökkentést a kiírás. De az az egyik, ha nem a legjobb védelmi varázslat sebzésekkel szemben. Emiatt fontos hogy legyen legalább 1 személy a csapatban, aki jártas a water magic-ben.

    A tűz meg egy igazi tömeggyilkos, főleg a master varázslat ami egy vonalban akár 3 négyzeten álló célpontot is sebez egymás mögött. Ennél csak a grand master robbantós tűz varázslat a keményebb, amelyik minden ellenséges egységet támad aki közvetlenül érintkezik a csapattal, mindegy, hogy mellette, előtte vagy mögötte van, ráadásul valami félelmetesen magas sebzéssel. :)
  • Avenger
    #702
    Én most nyomtam le a kristály pókot lost city 3. szintjén. A szellemes nyomópadló nyitja meg a járatot hozzá. Elsőre felkészületlenül ért, de másodikra lement. :)

    Ez a liquid membrane miért ilyen táp? 17% sebzéscsökkenést ír, de ha fent van akkor szinte sebezhetetlenek az embereim.
    Meg ez a tűzcsóva varázs is szép, amikor elkap 5 szörnyet és abból 3 darab 400+os sebzést kap. :D
  • SaGa Jr
    #701
    Pedig ott van az a level 3-on. Egy út vezet oda, nem kell semmit sem trükközni csak bemenni, leverni egy halom élőholtat majd megküzdeni a nagy pókkal és viola, tiéd a fire shard. A water meg lenn van a negyedik szinten.

    A pókhoz bejutni a szellemek és csontik által jó alaposan belakott termen keresztül lehet (körbe kell járni a szintet és meg lesz minden szükséges cucc az oda való bejutáshoz (van pár titkos falszakasz ami mögött cuccok vannak és kulcs is akad ha jól emlékszem).
  • sárkánylovag
    #700
    Na visszamentem a Martyaxwar-hoz, fincsi ez a balta csak erős átképzést igényel úgyhoy elkezdtem kuporgatni neki a pontokat.
    De ha már így lenyomtam vérszemet kaptam és visszamentem Sorpigalhoz a kÜklopsz is elesett ,de nem volt nála Relikvia
    Ekkor már kapisgattam a sárkányt is meg kellene látogatni hátha...
    Az is elesett nála volt egy Démoncsók nevű relikvia.
    Na most kezdem élvezni a játékot, végre van sikerélmény.
    Lost city be végre megtaláltam a főküldi Őrült lovagját ha elakad valaki ebben tudok segíteni.
    De az óriáspók és a fire shard csak nincs sehol...
  • survivor
    #699
    Fogjuk fel úgy, hogy ez a gyógyító vagy a gyógynövényes idejébe kerül. :)
    Nekem inkább az ütött szöget a fejembe múltkor, hogy nincs mód (legalábbis én nem találtam) megtippelni az ellenfél szintjét, erejét. Gyakorlatilag csak úgy derül ki, ha nekitámadsz, majd rosszabb esetben visszatöltesz. Vagy a menekülésre, vagy az ellen szintjének saccolására azért szükség lenne, mert a folyamatos visszatöltögetés kicsit tényleg rontja az élvezetet...
  • Avenger
    #698
    Nyilván érdekes ez, de a gyógyital ivás legalább egy cselekedet, míg a csatlóst kérni, hogy gyógyítson gondolom nem kerül "időbe",pont úgy mint a gyógyitalostól vásárlás.


  • survivor
    #697
    Ez nem cheat ez Varázslat! :D
    Hát ha így nézzük elég érdekes lehet amint a csatában edződött hőseink ütnek majd isznak egyet, ütnek és megint isznak.. :D Szinte látom amint a barbáromnak lezúznak egyet, mire Ő hirtelen felindulásból felhajt egy gyógyitalt. :) ...vagy: Héjj Te gyógynövényes! Akkorát kaptam az előbb...nincs nálad valami gyógyital? :D
    Na ebbe kicsit belementem...de ilyesmi szerencsére sosem zökkentett még ki a "szerepjátékból". ;)
  • Pammer
    #696
    Oks, nagyon köszi a választ :)
  • Avenger
    #695
    Az mondjuk már kicsit cheat. :) Én egy gyógynövényest viszek most magammal, annál is furcsa, hogy harc közben leállok vele beszélgetni, hogy adjon már néhány mana italt. :D

  • survivor
    #694
    A pontosság a távolsági sebzést és az Összes Támadóértéket(!) növeli. Eléggé meg lehet érezni a hiányát. Bár képzettségekkel lehet némiképp pótolni(azok amúgy is több támadót adnak), de szerintem kétkezi harcos karaktereknél sem szabad elhanyagolni. Sőt érdemes kicsit a végzet-re is pakolgatni, ha kritikus sebzéseket szeretnénk + a kitérést is növeli. :)
  • survivor
    #693
    Képzések

    Dual Wield Master -- The Lighthouse, Hamato (after defeating Mamushi)vagyis a világtótoronyban.

    Mindkét kézben tőrrel egész durvákat lehet sebezni. Az én csapatomat szinte az mentette meg, hogy az elf vándorom mindkét kezébe 1-1 tőr, a legjobbak amit lehetett kapni A szirt-en.
    Alesia gyógyítóról még nem láttam írni itt senkit sem, pedig a a másik dolog ami megmentett az újrakezdéstől. Harc közben is képes feltámasztani és felgyógyítani az egész csapatot. A Seahaven-i templomban szedtem össze.
  • Pammer
    #692
    Sziasztok!
    Szeretnék egy kérdést feltenni, az mennyire baj, hogy én a pontosságra nem raktam egyik karakteremnél sem, mert azt olvastam, hogy az a távolsági fegyverekhez kell én meg nem használok nagyon olyat, inkább hp ra és erőre raktam.
    És most meg a közelharci karaktereim szinte soha nem találják el az enemyt, szerintetek a pontosság miatt van?
    Előre is köszi
  • Avenger
    #691
    Expert és mater képzők itt: http://steamcommunity.com/app/238750/discussions/0/558746089162049702/

    Én bejártam már mindent, csak ez az egy taposólap van, meg azon a szinten 2 nyithatatlan ajtó, gondolom ez nyitná azokat.

    Az ebédlőben még kisebb szintű szellemek voltak, meg ghoulból is csak sima, nem pedig ravaged.
  • sárkánylovag
    #690
    Nem tudom túl gyorsan történnek a dolgok :)
    Most megpróbálom hogy minden lényt kipucolok hátha ad valaki kulcsot.
    Annyit megértettem hogy vissza kell menni a 2.ra és onnan kell felmenni a 3. ra csak oda is kulcsok kellenek.
    Az az érdekes amit mondtál hogy taposó kapcsolóra 4 szellem azt nem tudom lenyomni de a hosszú ebédlő asztalnál meg 6 szellem volt azokat sikerült.
    A szellemek át tudnak menni az asztalon, pedig az is érdekes hogy egy 110 centis asztal esetén a távolsági fegyverek se működnek :)))

    Nem tudja vélet lenül valaki hogy a Kétkezes fegyver szakértelmet Masterbe hol képzik ?
    mert ez nincs rajta a képzési listán
  • Avenger
    #689
    Pont azokról a kísértetekről beszéltem, amik majdnem elintézték a videó elején. :) A tőrös üti le egy ütéssel a szörnyek fél életerejét?
  • sárkánylovag
    #688
    Lost city Level 3 végigjátszás

    Látok benne egy pókot de nem értem hogy jutottak oda:)
    Az azért tanulságos hogy level 20 as csapattal mennek benne olyan levegő varázslattal ami mindenkin 150 eket sebez:))

  • Avenger
    #687
    Lost city már csak ilyen. A legnagyobb szívás, hogy az élőholtakat még tauntolni sem lehet, így ha olyat dob a gép és a ravager ghoul üt egy ötös-hatos kombót akkor fullról halottra üt egy mágust, még lvl20ast is. Mondjuk eddig csak azért zavart, mert mehettem ki feltámasztani, de most már megvan a resurrect spell. :)

    Egy lépőkövet ott is hagytam, mert ahogy rálépek jön 4 kísértet és szétbombázzák a mágusaimat, utána meg a harcosokat (minden körben lőnek egy 70-100 közötti sebzésű shadowbolt szerűséget). De most visszamegyek majd oda is, mivel megvan a druidám békéltető varázsa, így egy grouppal kell egyszerre harcolnom csak és nem lő oldalról folyamatosan a másik adag kísértet.
  • sárkánylovag
    #686
    Na várjatok már.
    Hogy kell bemenni a lost city 3. szintjén abba a terembe aminek felül alul van ajtaja és egyik se nyílik ?
    Gondolom ott van a tűz kristály vagy mi
    Azt hittem mellette levő elit csotváz dárdásoktól de azokat végre lenyomtam de onnan nem...
  • sárkánylovag
    #685
    Akkor jó csapatod lehet ha level 13-ba ment a Martyaxwar.
    Nekem nem ment, meg ezek a csontik se mennek a lost citybe.
    Pedig a 4. ig felszaladtam de ezek pöppet erősebbek.
    Jókor találtad meg mert utána a térképész sok tpt ad.
    Érdemesebb előbb a térképészeti kérdésekre a választ megadni felrakni a relic pajzsot egy emberre expertes pajzs képességgel,és csak utána a főküldit beadni neki mert akkor a pajzsra rakódik a Tp már.

  • SaGa Jr
    #684
    Menj mindig nyugat felé azt majd odaérsz (borzasztó ez a magyarítás).