352
10804749371369819038.jpg
Shadowrun Returns
  • Susarc
    #232
    M U L T I P L A Y E R !! Please!!!
  • PiszkosFred
    #231
    Olvasva a híreket és ötleteket, nem lesz hiány jó sztorikból. Ha csak a fele megvalósul annak, amelyről lehet olvasni itt-ott, hogy terveznek megcsinálni, akkor nem fogunk unatkozni a hivatalos kiegig/modulig/dlcig/nevezdbárminekig :)
  • Renegade
    #230
    Biztos lesz egy-két nagyon szinvonalas story, azt sem tartom kizártnak, hogy valaki megpróbálkozik egy-két könyv átültetésére. Elvégre igen szép pénzt szedtek össze már kickstarteren, úgyfest egész sokan szeretik az SR világát.
  • PiszkosFred
    #229
    Ahogy várható volt, elindult a SR Nexusmods oldal is, ott is lehet majd nézelődni. Sanszos, hogy a steammel 90%-ban közös lesz a kínálat, de egy próbát megér.
  • farferi
    #228
    Csak rövidecskék az a baj.
  • Renegade
    #227
    a játék wikijére már felkerült pár új funmade kampány
  • sárkánylovag
    #226
    A választ köszönöm !
    De abbahagytam ,ez nekem mágussal mediumon túl nehéz.
    Nem fogom az életemet visszatöltögetéssel eltölteni :) sziasztok
  • Renegade
    #225
    na meg volt dekással hardon a temető, tényleg nem nehéz, idáig még csapatra sem kellett költeni, mindíg volt egy ember aki ingyen elkísért :)
  • SaGa Jr
    #224
    Mit írt ki, mert elég beszédes lehet ha elolvasod?

    Ez most a Telestrian torony-ban lévő két ágyú lenne?
    Van egy szoba a két automata ágyú mellett ahol ott a gép amibe be kell csatlakozzon a dekás azt majd azon keresztül tudja átkapcsolni őket (a csatlakozás nem azonnali). Tehát nem direktben az ágyúkat kell macerálnod.
    A másik megoldás hogy simán lelövöd a csúzlikat.
  • sárkánylovag
    #223
    Hogy lehet meghekkelni a lövegtornyokat?
    mert vittem magammal rigót is de ráklikkelve csak kiírt valamit de nem léptem át a mátrixba.
    Még mindig nagyon rühellem ezt a játékot de most már végignyomom akárhogy is szivat :)
    Ó wasteland gyere máár meg lesz szeptemberben egy körökre osztott rpg azt várom nagyon.
  • SaGa Jr
    #222
    Nem igazán az, csak elsőre nehéz lesz átszokni egy másik taktikára, rá kell gyúrni egy fegyverfajtára és azt tolni, meg a dodge-ot és nem lesz gond. Plusz mivel teletömheted a dekást is kiberverrel, a végére elég combossá válhat majd. Nem lesz egy darálógép, de príma dekás és egész jó harcos lehet belőle.
  • Renegade
    #221
    thx, basszus de nagy a kísértés, hogy újra kezdjem egy dekással, az milyen szívás lehet szamuráj után :)
  • SaGa Jr
    #220
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ő volt a boss, a boss fight meg előtte volt mikor próbálta megidézni a királynőt. Fejbelőni meg nem kell, van más befejezés is azután hogy legyőzted. De a sztori ott ér véget. A kaland ott zárul le hogy legyőzted és döntesz a sorsáról. Utána már csak duma van és a "jutalom" megszerzése.
  • Renegade
    #219
    kérdés a végéről:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    őőőő, annyi a vége, hogy fejbe lövöm a kiscsajt és kész, semmi bosfight?
  • Renegade
    #218
    Na, hogy más ne szívjon, az első küldi ahova tényleg érdemes embert bérelni, olyannyira, hogy 4 kell, az a Telestrian Office küldi, ide kell dekás is.
  • Renegade
    #217
    Na megnéztem én is, épp a templomos küldin vagyok túl, ahol először jönnek a bogarak. Hát ez nagyon aranyos kis játék minden butasága ellenére, nagy RPG-s voltam, szóval erősen hiánypotló volt számomra, aranyos a sztori, jók a szlengek, pofás a harcrendszer.

    A shotgun valóban nagyon kilóg, pen@paperben, csak puha célpontok ellen volt hatásos, esetleg láb lövésekkel ott is lehetet huncutkodni, na de ez legyen a legnagyobb baja a játéknak.

    Aki olvasta az LX-IR-t, annak meg külön hatalmas feeling az ilyen nyomozós, szólózós játék :)
  • SaGa Jr
    #216
    Elhiszem én, csak ebből nem vettem észre semmit.
    Akárhogy nyomkodhattam a 3 képet (balról jobbra haladva, jobbról balra haladva, középről kiindulva) a sorrend nem játszott szerepet és mindig elfogadta a kombinációimat a program gond nélkül.
  • Nagydög
    #215
    Neki is fontosak. A kepek(ha jol emlekszem): Duty, Efficiency es Freedom.
  • SaGa Jr
    #214
    A beosztottaknak fontosak a jelszavak meg az ideológia, de ez egy főnök saját, magán széfje ami nincs is kapcsolatban a cég rendszerével (ami legalábbis érdekes kérdéseket vet fel). :) Majd pont itt alkalmazza a mindenki által ismert jelmondatot hogy megkönnyítse egy esetleges behatoló dolgát?

    Eddig 4 alkalommal vittem végig a játékot és mindig más sorrendben nyomkodtam ugyanazt a 3 képet az ajtó meg kinyílt probléma nélkül. Nem vettem észre, hogy számítana a sorrend.
  • Nagydög
    #213
    En azt hittem, lenyeges a sorrend, annyit sulykoltak, hogy "Duty first!".
  • SaGa Jr
    #212
    A sorrend tök mindegy, a lényeg hogy 3 kép jó 2 meg nem. A nyitandó ajtó felé eső 2 kép okés (sorrend mindegy), meg a bal oldalon lévő falon az első még ami jó. A másik két kép visszacsukja az ajtót.

    Eddig nem futottam bele abba, hogy számítana a sorrend, mindegy volt mikor melyiket nyomtam meg elsőnek vagy utolsónak.
  • farferi
    #211
    Köszi,megnézem.
  • Calver
    #210
    balról jobbra: 5-4-2 azt hiszem. ha nem, akkor 5-4-1
  • farferi
    #209
    Milyen sorrendben kell a képeket nyomogatni, amikor efyedül hagy a főnök egy kis időre?A jobb szélső becsúszik a falba de a többit hiába nyomom, még az első is visszaugrik.
  • Calver
    #208
    off: nekem egyik kaland pont arra ment, h lopjunk valami lerakatból(?) egy ilyet csapat nehézfegyveresének. természetesen csapda volt, mert mi nem az SR világában... csak a fegyver tényleg ott volt h be is jöjjön a csapda, természetesen lőszer nélkül, csak a karakterek kicsit genre savvy-k voltak, éshátöö... nos, a lőszerét nem olyan nehéz beszerezni az utcán.

    az nap a közeli a hullaházak nem igazán/nagyon (nézőpont kérdése ugye) örültek a csipet-csapatnak.
  • SaGa Jr
    #207
    Azért ne essünk túlzásokba. Az a csúzli nem egy mindennapi eszköze még a vadászoknak sem, főleg nem városi terepen. :)

    A játék egyenlőre nem arra van kihegyezve, hogy előcsalja a mágikusan aktívak előnyeit vagy az alternatív megoldásokat mint amilyen az asztrális felderítés vagy épp a lopakodás. Egyenlőre az alternatív megoldások kimerültek pár helyen felajánlott dolgokban amik elsősorban tulajdonság meglétét követelték meg.
    Ki tudja merre mozdulnak majd el a további kalandok? Még bejöhetnek azok az ellenfelek amik kiröhögik a világi fegyvereket és kézzel-lábbal kell őket verni vagy mágiával, netán fegyver fókuszokkal különben nem sérülnek. Vagy ugye amint a mage-ek megkapják a korlát varázslataikat amiket nem lő át a modern technikai meggymag köpködő, máris felértékelődik a csapat mágusa aki viszont úgy megy át a fizikai korláton a varázslataival mint forró kés a vajon.


    jarlaxxe:
    Ha pakolsz elég pontot a dodge-ra akkor nem fogják lelőni az adeptusodat. Csak akkor elsősorban erre kell rámenni és nem lesz gondja azzal, hogy belemásszon a rosszarcúak szájába azt leverjen nekik egy tripla ütést fegyverrel, felszecskázva még a gyenge dragon sword-dal is egy, max 2 ütésből a legcombosabb ellenfeleket is (nem a játék végi ellenszenves boss-ra gondolok, a többiekre).
  • wedge31
    #206
    Szerintem fogják még nerfelni a shotit.
  • Nagydög
    #205
    Mondjuk a magammal hurcolt karakterek szurrealisan nagy melleket tudnak loni ket karnyujtasnyi tavolsagrol is idonkent.
  • jarlaxxe
    #204
    Ez igy van, szemtöl-szembe nem volna gond ha, pl egy adeptel volna értelme a dodge-nak tehát gyakrabban kitérne a találatok elö de igy mire oda futsz kapsz egy pár találatot és ugye shotgunnal közelröl lealáznak.
  • Calver
    #203
    khmmm khmmm Panther Assault Cannon

    viszont papír-ceruzásban megvolt az, h bizonyos szituációkhoz kellettek a mágiahasználók/adeptek trükkjei - mert bár nagyon szép egy ágyúval rohangáló troll, de nem tud behatolni egy épületbe észrevétlenül majd kiirtani odabent mindenkit anélkül, h egy riasztó is megszólalna.

    itt ellenben szemtől-szembe harcolsz megközelítőleg mindenkivel - nem ártott volna ehhez igazítani puffogtatós karakteren kívül a többit is :C
  • wedge31
    #202
    Igen, valszeg az lesz a következö kaszt amit kiprobálok.
  • Nagydög
    #201
    Lehet, hogy csak Murphy, de idonkent ugy erzem szemetkedik is a jatek olyasmivel, hogy a gyogyitas az utolso sebzest gyogyitja, tehat ha harman sebeznek akkor a legutolso csak par HP-t. Ha meg overwatchba teszem bandat, mert egy eros ellenfelet latok kozeledni, mindig elo tud huzni valami jelentektelen kis porbafingot, akit elore kuld, hogy bedaraljak.
  • Calver
    #200
    rigók a másik gusztustalanság, bár halál unalmas a játékstílusuk, de egy-egy class A és class S harci döggel valami elképesztően darálnak. mindkettőnek 4 AP körönként, egyik csíp 22-t minden lövésével, másik 18-at, kellően pontosak, bagóba kerülnek karma terén, hihetetlen pusztítást tudnak végezni.

    ...cserébe viszont *szenvedés* vele játszani.
  • SaGa Jr
    #199
    Nem is kell, hogy így legyen, hiszen az alapul szolgáló RPG-ben sem verik a mágiahasználók DPS-ben a többieket akik csúzlikat használnak. Ha pusztítani akarsz akkor a mindenféle lövedékeket köpködő gyilkoló alkalmatosságok viszik a prímet (az automaták különösen). Igaz ott a shotgun messze nem ilyen erős olyan célpontok ellen, akiken van bármiféle páncélzat (ami a játék eleji bandatagok meg a beutaltak kivételével minden más célponton van a játékban).

    A mágiahasználók előnye abban van, hogy a számtalan különféle varázslatnak, idézhető lényeknek köszönhetően nem csak a pusztításban tudnak jeleskedni és nincs szükségük kismillió és egy mindenféle, gyakran tiltott, kütyüre a céljaik eléréséhez. Tehát az előnyük ebben a kimondottan hentelésre alapuló történetben nem jött elő. Ettől még a világban megvan a helyük csak nem damage dealer-ként hanem támogató feladatkörben.
  • jarlaxxe
    #198
    Nemcsak az adept de a mágia használók is gyengék, azért egy rpg-be általában magasabb szinten a mágusok verik a harcosokat itt ez messze nincs igy.
  • wedge31
    #197
    Melee karival végigtolva igazat kell, hogy adjak neked, karakter ballansz az nincs a játékban.
    Ha könnyü játékot akarsz kézbe veszel egy shotit és azzal játszol a többi fegyó sehol sincs még a nerfelés után se.
    Ettöl függetlenül nem rossz az adept, van benne élvezet de kihivás is bőven.
  • Nagydög
    #196
    Ja. Nekem ugy remlik Harlequin nem egy huszadik senki a Shadowrun vilagaban, ehhez kepest eleg semmilyen. Valahogy altalaban nem latom ertelmet a kozelharcos karaktereknek. Oda kell faradni az ellenfelhez mikozben a kozelharci fegyverek amugy sem valami hiresek. A lofegyverek eleve tobbet sebeznek. Golyonkent.
  • Calver
    #195
    szerintem nem, ad eleget a quickness. jobban jársz ha fegyverképzettségeket tápolod, akkor meg tudod ölni a kétlábúakat mielőtt ők téged.
    én is very hardon toltam így, soha nem nyaltam be annyi sebzést, h csapattársak medkitjeivel ne tudjak mindenki összefoltozni még a legrosszabb esetben is, pedig fedezéket nem sűrűn használtam.
  • jarlaxxe
    #194
    ranger =ranged
  • jarlaxxe
    #193
    Dodge-val érdemes egyáltalán foglalkozni a ranger karinak? mert én ugy játszottam végig, hogy egy karmát se raktam rá elég volt a quickness.