352
10804749371369819038.jpg
Shadowrun Returns
  • VikingPingvin
    #121
    Hát már kb két hete nem is volt bedugva a kontroller se semmi más...Na de most megpróbálom hátha...
  • VikingPingvin
    #122
    Újratelepítés se segített...
  • Nagydög
    #123
    "If your camera keeps on scrolling on its own, then make sure that you don’t have any extra peripheral like joystick/gamepad connected to the PC. The problem can also arise due to conflict between the client and some third party tool. So try to minimize the number of applications running in the background."

    Enyit talaltam. Sok sikert a third party tool felderitesehez!
  • VikingPingvin
    #124
    Hát ez bukta....Semmi külső hardver ami inputra képes ( egeret és billt kivéve ) nincs bedugva. Logitech profilert és a rajztabletem összes futó szolgáltatását leállítottam taskmanagerben is. A probléma még mindig fennáll. És nagyon más program nem fut. Azért köszönöm a segítséget.
  • Calver
    #125
    próbálj meg annyit, h körbenézel eszközkezelőben, és lelősz pár dolgot ami a gondokat okozhatja, pl a rajztablet drivereit.
  • VikingPingvin
    #126
    Megvolt, a letgöbb nem rendszer szintű programot kikapcsoltam, de semmi siker.
  • Calver
    #127
    nem egyre gondolunk
    sajátgépen jobbklikk -> tulajdonságok -> eszközkezelő (ha jól emlékszem, angol win van nálam fent)
    ott nézd meg beviteli eszközök(?) alatt h mi aktív, esetleg kapcsold le.. kivéve ofc a saját egered/billentyűzeted.
  • VikingPingvin
    #128
    HÁ! Vjoy volt a mumus. Köszönöm szépen a segítséget!
  • PiszkosFred
    #129
    Akkor innentol tied a palya, jo szorakozast, elvezd ki minden percet a jateknak, mert megerdemli :)
  • LES FORZA INTER
    #130
    szép hosszú játék lesz ez ha sikerül a projectet összehozni, 100+ játékórával.
  • wedge31
    #131
    Valszeg szép hosszú lesz az idö is mire elkészül.
  • ttt1
    #132
    Csata közben hogy tudom a medikiteket használni?
  • Calver
    #133
    jobb alsó sarok, kiválasztod, ráviszed szimpatikus karakterre, klikk, ollé.

    #128: nagyon szívesen :)
  • Shiwo
    #134
    nah, végig vittem mágussal.. jó a játék, de azért vannak hülyeségei, amin lenne még csiszolni... pl hiányoltam az erősebb gyógyítást, az alap a vége felé nem sokat ér.. nem igazán sikerült rájönnöm a logikájára, hogy miért engedi néha többször is gyógyítani adott társat vagy önmagát, és néha (bár inkább többnyire) miért nem..

    elég nagy kibacás, hogy mielőtt a végső nagy küldetésnek nekivágnánk, már nem enged gyógycsomagokat venni.. legalább is én nem leltem árust, lehet én vagyok a béna...

    és az sem tiszta, hogyha ott van velem a decker a csapatban, miért nem enged minden biztonsági cuccost feltörni (pl a legvégén a széfet)
    van amit meg enged, szóval ez is tök random..


    jó játék ez így is, de még jobb lehet, ha javítják a hülyeségeket, a bugokat, és készül hozzá sok kampány...
  • Bucser
    #135
    "hiányoltam az erősebb gyógyítást, az alap a vége felé nem sokat ér.. nem igazán sikerült rájönnöm a logikájára, hogy miért engedi néha többször is gyógyítani adott társat vagy önmagát, és néha (bár inkább többnyire) miért nem.."

    Ap fuggo hogy engedi e meg hogy kapott e egy adott korben tobbszor sebzest. az Alap gyogyitas csak az utolso bekapott sebzest tolti fel ha magussal hasznalod a Cure-t. Tehat a vegen ha egy bogar sebez beled 18-at aztan a szellem bogar a szokasos 1-et akkor az utolso egyet gyogyitja eloszor aztan ha megint elsutod massal akkor meggyogyitja a 18-at. (az hogy mennyi a max az willpower meg int fuggo meg fugg a cast szintjetol is)

    "elég nagy kibacás, hogy mielőtt a végső nagy küldetésnek nekivágnánk, már nem enged gyógycsomagokat venni.. legalább is én nem leltem árust, lehet én vagyok a béna..."

    A Telestrian szolgajanal lehet venni barmit a kastelyban....

    "és az sem tiszta, hogyha ott van velem a decker a csapatban, miért nem enged minden biztonsági cuccost feltörni (pl a legvégén a széfet)
    van amit meg enged, szóval ez is tök random.."

    Kurvara nem random. Meg mondjak is hogy a szef mechanikus mert a paranoias a csavo hogy valaki tavolrol feltorik. Btw tok egyszeru volt kinyitni...
  • Shiwo
    #136
    gyógyítás - így már értem, minden esetre elég fura..

    én végigjártam a kastélyt, tudtam volna venni páncélt, fegyvert, cybert, még gránátokat is, gyógycsomagot én sehol nem találtam...

    széf - lehet nem ugyan arra a széfre gondolunk,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lent a mélyben, a rovaroknál, valami hídon kellett átmenni, utána lehetett találni némi cuccost, meg egy széfet, amire csak a decking 6 skillel való feltörést ajánlotta fel.. mágusként épp nem erre gyúrtam, de emlékeim szerint a dekásnak megvolt ez a szint..


    illetve korábban is volt egy már nem is emlékszem micsoda, amihez brutális 1-es decking kellett, és azt sem engedte a dekással, így 1 pontot kellett pakolnom a fő karimnak rá, és utána tudtam feltörni...
  • sárkánylovag
    #137
    Van értelme mágussal még a feltörést is erőltetni ?
    lesz annyi skill pont egy dual castos karakterre?
    van a feltörésre valami külön mini game?
  • Calver
    #138
    nincs, decking kb egy kalap fos, szinte semmi előnye sincs (kb 2000 nuyent nyersz vele az egész játék alatt), sem a főkarakteren, sem többi dekással, csak akkor használd őket, amikor nagyon muszáj. mágussal végképp gáz, datajack esszenciát zabál, ami még gyengíti is a karaktert. (shotgun-os hastenyuszi viszont telenyomhatja magát legalább kiberverrel)
  • SaGa Jr
    #139
    Decking-hez nem kell még datajack sem. Az csak ahhoz és akkor kell, ha deck-et is akarsz használni és a mátrixba benézni. Ha nem akarsz akkor nincs szükség a jack-re és elég pár pontot tenni a decking-re azt máris leeht néhány zárat általa feltörni. Na jó, a smartlink-es fegyverekhez is jól jön a datajack.

    sárkánylovag:
    Lesz karma pont dögivel. Ha mindent megcsinálsz a játékban akkor 210-220 pont környékén leszel a végére, míg a vége előtt közvetlenül már elérhető a 200 pontos határ szóval lesz miből költeni. Ha nem akarsz akkor persze nem kell a decking skill-re egy pontot sem rakni, mert tényleg nem nyersz sok dolgot általa így lényegében felesleges.
  • ttt1
    #140
    Pedig lenne benne potenciál. Vannak hibái, de sztem több független storyt is lehetne hozzá addonként írni (akár úgy ,hogy ugyanezzel a csapattal mehetnél tovább pl.). de gondolom az nagy munka ..:)
  • PiszkosFred
    #141
    Keszul tucatnyi ilyen kieg, mar most (kozte egy hivatalos, a "Berlin" - valami DLC lesz ha jol olvastam valahol). Pici turelem, es lesz annyi modul/addon/stb, hogy csak gyozzuk vegigjatszani.
  • Andule
    #142
    A cyberware sajna viszont sztem rendesen el lett baszva, konkrétan az eszencia vesztés. atomra nem értem miért nincsenek a megszokott tizedesjegyek, miért kell kerekíteni. plána a kezdő decker szív vele villámgyorsan mivel mikor Jack-nek a stash-éből hozzánkvág egy gépet alapból kapunk egy datajack-et ami ugyan csak -0.5 Ess, de a kerekítés miatt rögtön egy szép 1es repül. szal a kibertápolt decker kombónak eléggé alávág rögtön. + utána azon veszengeni h kerek számok jöjjenek ki h ne bukjunk sokat :/ sztem ez konkrétan bug. legalábbis remélem , h ez nem feature akart lenni.
    mage szvsz olyan baromi sokat amúgy nem bukik a cyberware-el, (mint p&p-ben.) más kérdés, h nem igazán van amiért megérné esszenciát áldozni.

    a manual save-es válaszuk sztem is gáz/béna.

    ugyan egyre több hibát fedezek fel benne, de még mindig tetszik. hangulat elviszi a hátán az egészet.
  • wedge31
    #143
    Sokan vagyunk igy ezzel, az apró hibák ellenére se lehet abbahagyni a játékot.
    Most már csak tényleg több tartalom kellene...
  • ttt1
    #144
    A hack the elevator-t hogy csinálom meg hiába megy oda bárki nem csinálnak semmit ..
  • gerey
    #145
    Ma jött egy patch:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    New Features, Improvements
    - SMG: Aimed Shot now uses 4 bullets, down from 6.
    - SMG: Spray and Pray now uses 6 bullets, down from 8.
    - SMG: the Beretta, Uzi, Colt, and HK are slightly more accurate.
    - Shotgun: Kneecap now has a HP DMG penalty of -6, up from -3. It now has a -5% accuracy penalty, and a cooldown of 3.
    - Shotgun: All shotguns have had their accuracy falloff increased slightly, lowering hit chance at long ranges.
    - Rifle: Full Auto's accuracy penalty was not being applied properly at high skill levels. It should now always be 15% lower than a single shot's percentage to hit.
    - Rifle: Smartlinked rifles were less accurate at very long ranges instead of more accurate. This has been resolved.
    - Rifle: The FN HAR and HK G12 were very similar in every aspect except price. The FN HAR is now more accurate and holds more ammunition than the HK G12.
    - Rifle: Ammo capacity of the HK G12, Colt M23, and Ares Alpha have been reduced to 32, 34, and 38 respectively.
    - Rifle: The Colt M23's damage is now 15, down from 16. The Ares Alpha's damage is now 16, down from 18.
    - Grenades: Reduced store prices of all grenades.
    - Grenades: HE Phosphorus grenades were not showing up in the store. They should now be purchasable along with the other Tier 3 weapons.
    - Cyberware purchase screen is now more user friendly.
    - Vendors will now sell more things in various places throughout DMS campaign (such as more med-kits).
    - Visual improvements to the summoning grid.
    - General UI Improvements.
    - Added additional debugging for finding walkable tiles in debug mode.
    - Added messaging to alert user when last auto-save occurred.
    - Black IC is now less lethal.
    - Added an explanation of how Leylines work in the world of SR:R.
    - Added a definition of SIN in glossary.

    Bug Fixes
    - Player can no longer sell a currently equipped outfit.
    - Swapping outfits will now correctly give the correct enhancements.
    - Player can now equip an outfit if they do not currently have one equipped.
    - Drones will now retain their Rigging bonus between levels.
    - Wired reflexes no longer dodge friendly effects.
    - Spirit death from overwatch no longer causes occasional hardlock
    - Reduced load times when loading new assets after version update.
    - First time OSX play will start in windowed mode to work around a crash issue for some users.
    - Move marker will now be visible over walls.
    - Fixed a crash that could occur when transitioning characters one-by-one out of the scene and into the next.
    - Fixed issue with equip screen item filtering.
    - Fixed issue with installing upgraded cyberware on individual locations of a pair.
    - Fixed issue with hiring screen adding incorrect selected runner.
    - Fixed a slew of typos.
    - Fixed cases in conversation where attribute or skill checks were applied incorrectly.
    - Fixed character preview not showing 3D Character in some cases.
    - Fixed bug where user could enter missions that require a decker without having any runners with a Cyberdeck.
    - Fixed various issues with hiring Coyote.
    - Work around some Steam Workshop upload timeout issues
    - Editor: Changes to scene or story variables will refresh that variable in the scratchpad.

    Known Issues
    - We are investigating reports that some users are encountering problems downloading subscribed stories from Steam Workshop.
  • Nagydög
    #146
    Ugy emlekszem, az eredeti szabalyok szerint az eszencia csokkenessel a varazslatokkal szembeni ellenallasa is csokken a delikvensnek. Itt viszont nem remlik ilyesmi. Csak elsiklottam felette, vagy tenyleg nincs?
  • gerey
    #147
    A spell cooldown nő egy körrel minden eszencia vesztéskor.
  • Nagydög
    #148
    Az rendben. Emiatt nincsenek drotozva a magia hasznalok, de ugy emlekszem a masik iranybol meg ez volt a buntetes a tul sok femert. Itt akkor nincs.
  • Shiwo
    #149
    a nagyon régi rendszerekre már nem emlékszem, az SR4-ben a túl sok fémet tartalmazó delikvensekre a Health alapú spellek (gyógyítás, méregsemlegesítés, mérgezés...) nehezebben rávarázsolni
  • SaGa Jr
    #150
    A régebbiekben (2. és 3. kiadás) sem volt ellenállás csökkenés.

    "Csak" az emberségük veszett le szép lassan (ingerlékennyé és kegyetlenebbé váltak idővel, valamint az őrület jelei mutatkozhattak rajta), illetve 0-ra érve meghaltak. Persze volt mód ennek elkerülésére is, de csak speciális mágiával lehetett őket életben tartani (kiberzombivá váltak akik életben tartásáért egy mágus volt felelős és ő irányította a túl sok krómot magába erőltető egyént).
    Magyarán számokban mérhető hátrány az nem érte a túl sok kibervert magukba építőket.

    A mágikus ellenállások meg mindig a Will-től vagy épp Body-tól függtek, szóval egyes kiberverek még növelték is bizonyos típusú varázslatokkal szemben az ellenállást (bár ez magával vonta azt is hogy nehezebbé vált a mágiával történő gyógyítás).
  • Shiwo
    #151
    lényegébe ugyan ez van a 4-ben is, nehezebb a Health alapú varázslatokat létrehozni rajta, és nem a mágiallenállást módosítja, hanem a varázsló próbáját (így valóban nehezebb gyógyítani is)

    mágikusan nem aktív személyeknek más lényegi hátránya a dologból nincs (max szerepjátékból adódó)
  • Calver
    #152
    dehogy nincs. hastenyuszi "sámánnal" nagyon is megéri telenyomni magadat kiberverrel - a totemek cooldownját NEM befolyásolja, ugyanúgy tudsz minden második körben healelni, így legrosszabb esetben annyi történik, h váltogatnod kell haste 3 és 4 között, amivel pár körre buksz egy AP-t... viszont általában a harcok nem tartanak addig, h ennek valamiféle hatása is legyen. és mivel a karizma kurvasok extra pénzt hoz...

    szóval szinte ingyen kapsz +2 quickness-t, +2 dodge-ot, +16 HP-t, és öööö... szemekből +6%, smartlinkelt fegyverből talán +8% találati esélyt. nagyon kellemes.
  • Calver
    #153
    szegény shotik csúf nagy pofont kaptak, de ahogy elnézem, puskák is. bár kétlem h előbbi olyan túl sokat variálna, max okosabban kell eljárni kneecap-el, de ettől függetlenül még mindig el lehet velük takarítani 3 kétlábút egyszerre nagy sebességgel.
  • gerey
    #154
    Igen, délután két shotis kitakarította az alpha gameplayben látott side questet pillanatok alatt...
  • Calver
    #155
    gusztustalanul jók, főleg haste-el megspékelve

    az egyetlen dolog, ami egyáltalán a közelébe ér (kipróbáltam kb az összes karaktertípust), azok a rigók, maxolt drone-okkal (ill 8 + páncél), azok is valami hihetetlen mértékű sebzést tudnak kinyomni, gyakorlatilag kettővel jobban takarítasz, mint egy shotis... viszont a játékstílusuk kibaszottul nyögvenyelős és rohadtul unalmas :C

    és akkor már karaktertípusokról: dekások extrém foscsik, adeptek... szórakoztatóak, viszont gyorsan röpködő fémet okádó dolgok felé futás nem jó ötlet, nagyon nagyon halandóak, ami elég gyérré teszi szegényeket. mágusok elég gyengék, rengeteg AP-t zabálnak varázslataik, bár very hardon határozottan kellemes, h AOE varázslatok találati esélye nem megy le a béka segge alá. idézős sámánok szerintem foscsik, bár felbérelhető karakterként megteszik.
  • gerey
    #156
    A mágusom nekem is gyengusz volt az elején, de kb amikor a második szintű spellek megjelennek (amik gusztustalanul erősek :D) eléggé szétkapott ő is mindent :D
  • Hucsek
    #157
    Milyen vicces, hogy az utcai szamurájom olyan gyors, hogy nem tudja betárazni a fegyverét....

    Reloading.... Dodge....

    -.-'
  • Calver
    #158
    wired reflexes?

    van benne pár ilyen érdekesség. szintúgy komikus, h shadow varázslat alatt "bujkálók" elvileg nem tudnak támadni és nem támadhatják őket... gyakorlatban nem célozhatnak be senkit és semmit, szóval úgy még egy kurva gyógyítást sem lehet elnyomni :C
  • Calver
    #159
    kismágusok szem szörnyűek, nekem két nagy gondom van velük:
    1) 6 spell slot, avagy haste (mert aki ilyen kurvára el van eresztve pontokkal, annak jóhogy kirakjuk), lightning bolt, firebolt, manabolt, fireball, manaball... aminek hála elég sűrűn minden cooldownon pörög
    2) a kibaszott halandóság, ez adeptekre is vonatkozik (rigger-re nem, őt nem látja az ellenfél). a gép szinte mindig a főkaraktert célozza - ez nem is gond addig, amíg az egy fegyverforgató, magas kitéréssel quicknessből (dodge kell a tökömnek), esetleg üdítőautomata módon telenyomva kiberverrel... de mágus kb nonstop fogja bekapni a találatokat. gáz.

    sebzésük ellenben okés, és tetszik h nagyon pontosak, de... shotik jobbak aoe sebzésben, plusz úgy nem lőnek cafatokra :C
  • gerey
    #160
    Nem tudom én kismágusom egész jól bírta, igaz adtam neki pár body-t, quicknesst meg egy shotit ha cooldown lenne. :D