281
A pszichológia és a pszichiátria
  • Tikal #201
    Miert mondod mindig hogy elakarom venni? Leszarom mit vesz be:)
  • Tikal #200
    Jaaa hogy ez gyogyithatatlan betegseg, marmint a depresszio es egyeb fajtai....
  • Zero 7th
    #199
    Az inzulintól meggyógyul a cukorbeteg, vagy csak tüneti kezelés?

    Hányszor fogunk visszatérni erre az idióta kérdésre? Ha nincs gyógymód, akkor mi a tököm bajod van a tüneti kezeléssel, miért akarod elvenni az emberektől?
  • Tikal #198
    Minden humbuk ami nem egyezik a velemenyevel, es o objektiven latja az egezset, szoval eselyed sincs :))
  • Tikal #197
    Egyebkent a kerdesem korabbrol: meggyogyulsz ezektol a gyogyszerektol vagy AD-ktol vagy csak tuneti kezeles?
  • Tikal #196
    Ok, dobj be egy kerdest akkor onnan...jatszunk...
  • Dobronski
    #195
    Mobilrol nincs. :(
  • hiper fizikus
    #194
    Tudjátok mit? Ajánljatok linkeket is a hozzászólásotokhoz, akkor tobbre juttok a pár mondatos hozászólásoknál! Használjátok a SZMÁJLIK gomb lehetoségét is!
  • Dobronski
    #193
    Ez nem amcsi propaganda, ezt a SOTE tanítja. :) Tudod, 20-30 eve ezzel foglalkozo csavok.
  • hiper fizikus
    #192
    Anabolikus szteroidokat is megbróbåhatnátok szedni, erosíti az agyizmokat, csak hogy tornázni is kell ám hozzá.
  • Zero 7th
    #191
    Például itt van ez a Dobronski csávó, ő például tövig beszopta az amcsi propagandát, és most itt retteg a pszichológusoktól. Meg majd én "rájövök", hogy az orvosaim antidepresszánsokkal tömnek feleslegesen. Teljesen idióta elképzelései vannak, és még azt is hiszi magáról, hogy kibaszott tájékozott.
  • Zero 7th
    #190
    Ja, mert még a végén kiderülne, hogy az általad favorizált oldal terel többet... Nehogy véletlen megrendüljön a hitvilágod, inkább kerülöd a témát. Jó módszer, jó módszer...
  • hiper fizikus
    #189
    Szia!
    No ugye. Az inteligenciát lehet mesterségesen is megvalósítani. Ha a mesterséges inteligencia alacsonyfokú, akkor az gépi butaság vagy szándékosan lebutított szoftver, mert ilyen is van.
  • Dobronski
    #188
    ugye hogy ugye.
  • hiper fizikus
    #187
    Ugye?
  • Dobronski
    #186
    ;)
  • hiper fizikus
    #185
    Nem mindegy, hogy a butaság mulandóan vagy tartósan van meg. Szerintem pontosabb kifelyezés az intelligencia fogalom.
  • Tikal #184
    Semmi kedvem játszani...
  • Dobronski
    #183
    Majd rájösz. :) Ja nem, mert buta vagy.
  • Zero 7th
    #182
    Egy hozzászólásban két orbitális hülyeséget írtál, és TE javaslod NEKEM hogy tájékozódjak? Ne röhögtesd már ki magad!
  • Dobronski
    #181
    Igen, ezért mondom, tájékozódj, és ne nyeld be a kapitalizmus hülyeségeit.
  • Zero 7th
    #180
    Nem a cukorbetegség öröklődik, hanem a rá való hajlam. Amivel nem tettél különbséget, mert a depresszióra való hajlam is öröklődik.

    Az meg teljesen retardált hozzáállás, hogy magas vérnyomás csak azóta létezik szerinted, mióta vérnyomásmérő. Előtte nem "belehalt a magas vérnyomása következményeibe" volt a halál oka, hanem "magához szólította a Jóisten".

    Elég balfasz hozzáállás a világhoz a "jobb, ha vannak dolgok, amikről nem tudunk". A tudatlanság sosem előny.

  • Zero 7th
    #179
    Már hogy a faszba ne lehetne objektíven megítélni? Össze lehet hasonlítani az állításokat a tényekkel, aztán kiderül, ki mondott igazat.

    De játszhatunk olyat is, hogy bedobsz egy terelést a kék oldalról, én egyet a pirosról... Aztán megszámoljuk, melyikből van több...
  • Tikal #178
    Ja jó, én azt hittem a másik oldal terel egy csomószor :D Objektíven pedig nem tudod megítélni, ugyanis már az elolvasása előtt egy állásponton voltál...

    "Csak épp rá kellett jönnöm, hogy semmit nem ér, főleg azután, hogy neked pont Szász álláspontja tetszik."

    Többet érne az olvasmány ha a másik oldal véleménye tetszene? :)
  • Dobronski
    #177
    Csak a cukorbetegség egy veleszületett betegség, a hasnyálmirigy nem megfelelő működéséből származik. A depresszió meg csak egy védekezés, figyelem zavar, egy biznisz. Ez olyan mint, mióta van hipertónia? Amióta vérnyomás mérők léteznek...
  • Dobronski
    #176
    személyiség zavar?
  • Dobronski
    #175
    Fú baszd ki tényleg.
  • Zero 7th
    #174
    Ha 1 nem, akkor 2 miért részben igen? Leszarja őt az orvos, mikor hatékony terápiát javasol, aminek része egy antidepresszáns? Hogyan, miért?

    A beszélgetést elolvastam, és nagyon tetszett.
    Csak épp rá kellett jönnöm, hogy semmit nem ér, főleg azután, hogy neked pont Szász álláspontja tetszik.

    De könyörgöm, miért is? Szász egyetlen érvet nem tudott felhozni, ha kellemetlen témára került a sor, terelt, akár szánalmas, vallási témával is, csak hogy leteljen az idő. Emellett nulla érve volt, és lemosták a színről a francba. Annyi derült ki, hogy Szász ebben nagyon hisz, akármik is a tények.

    Ez az, ami egyértelműen lejön, objektíven szemlélve.

  • Tikal #173
    1 nem
    2 reszben igen, de nem az o hibaja, hanem az ot leszaro orvose.

    Nem nem vagy az.

    Bovebben lasd #41-es hozzaszolasban linkelt beszelgetest, szerintem nagyon erdekes es segitek, bar szerintem vilagos, dr szasz oldalan vagyok az ugyben :)
  • Tikal #172
    Na, legalabb eljutottunk idaig. Bocs az egysorosokert, de nem otthonrol irogatok es telefonrol ennyire van turelmem:)
  • Zero 7th
    #171
    Oké, akkor konkrét kérdés:
    Egy cukorbeteg ember szánalmas, hogy gyógyszereken él?
    Egy depressziós ember szánalmas, hogy gyógyszereken él?

    Én vagyok a köcsög, hogy ezt a szempontot fel merészelem hozni?
  • Zero 7th
    #170
    Akkor esetleg ki is fejtheted az álláspontod, és akkor nem kell találgatnom. Mert az egysorosaidból eddig az nem jött le.
  • Tikal #169
    Ezt? Valoban? Nem csak megkerdeztem mi az ertelme?
  • Tikal #168
    Erre igen.
  • Tikal #167
    Hat ez az, csak becsoppentel ide es azt se tudod ki mit mondott....
  • Zero 7th
    #166
    Azt reklámozod, hogy az embernek nem kell folyamatos gyógyszerezéssel élnie. Pedig bazdmeg, VAN aki csak így tud normális életet élni. És te bizony tőle ELVENNÉD a normális élethez való jogot, valami fasz ideológia alapján.
  • hihy
    #165
    "Aki meg hajlamos erre, az ne legyen része egy társadalomnak"
    ---hulljon a férgese/ Spárta
  • Zero 7th
    #164
    Továbbá, a kérdésedre válaszolva:
    TELJES élet. Amit te elvennél a betegtől. Azon az alapon, hogy "ne szedjen má' antidepresszánst, mert az fölösleges".

    Ezzel az állásponttal soha a büdös életben nem fogok egyetérteni.
  • hihy
    #163
    El is olvasod amit írsz?
    Ki a pöcs akar kis vézna fasz lenni?? Ugye senki? Vannak olyanok, akik edzés nélkül is izomkötegek, mások pedig nagy erőfeszítés által érnek el valamit. Sőt sokan az adottságuk miatt semmit. Gén adottságok. Erről is hallottál már biztos. Hát ugyanez az ideggel is. Vannak genetikailag erős vas idegzetű, és vannak "lötye" idegzetűek. A kettő között pedig fokozat nélküliség van.
    Van aki egy háború első napján megőrül, másik pedig nem.
  • Tikal #162
    De megis mit reklamozok, miit mondtam ami miatt eg idelatogato depis ongyi lesz?

    Egyebkent mit mond a pszcihologusok bibliaja arra a viselkedes mintara amit te kovetsz? Vagyis hogy mindenki akinek mas a velemenye idiota es csak neked lehet igazad?:)