106
Salem Crafting MMO
  • Torzonborz
    #66
    A játék "tulajdonosai" a devekl. Ők határozzák meg hogy milyen legyen a játék. Ezek a játékosok pedig úgy játsszák.
    A Te példádnál maradva pont Te vagy az a "buta hiperaktív gyerek" - már elnézést - aki meg akarja mondani hogy ezt nem így kell.
    De így kell. Ilyen a game design.
    Nem mondom hogy 100 %ig jó mert nekem se tetszik pl hogy pénzt nem lehet biztonságba helyezni de ez van ezzel kell együtt élni.

    Empátiát pedig ne várj. Ahogy mondtam ez nem az a játék.
    Itt nincs kegyelem , farkastörvények uralkodnak.

    Egyébként tudom hogy kellemetlen a szitu , a Mi táborunkba is tegnap este tört be valaki , gyk minden értékes cuccot elvitt és pár srácot ki is nyírt. Én csak azért úsztam meg mert pont akkor mentem el otthonról és kilogoltam .
  • Petko
    #65
    Ne haragudj, de szerintem nem jól látod a helyzetet, vagy a problémámat.
    Ez egy béta stádiumban levő befejezetlen játék. Én kipróbáltam, mert érdekelt a dolog, viszont olyan aspektust észleltem ami nekem nem tetszett. Ezért a hivatalos fórumon, a fejlesztőket megcélozva egy béta tesztertől elvárható módon megírtam, hogy mi történt, mit tapasztaltam, hogy éreztem és hogy szerintem hogy lehetne ezen javítani. Eddig ok?..
    Erre támadást meg trollkodást kaptam, hogy nehogy már így meg úgy kelljen ennek működni, játsszak úgy ahogy ők vagy takarodjak. (Ott elhibáztam tényleg, hogy ilyen forumokra nem szabad írogatni. Vagy egy feedback trackerre, vagy emailben a fejlesztőknek, de nem publikusan kell kifejteni.)
    Én nem mondom meg, hogy más mit élvezzen. Egyszerűen mint egy lehetséges vásárlóképes kereslet, ponthogy egy kifejlesztési stádiumban levő játékról kifejtem a véleményem, hogy mi nem jó vagy mi jó szerintem, mi tetszik, mi nem tetszik.
    Az már megint a személyes véleményem, de ez most csak ide írom neked, hogy teljesen biztos vagyok benne, hogy a forum trollok egy iciripiciri kissebség, akik konzerválni akarják a játékot a saját megítélésük szerint. Ok, nekik is lehet véleményük, ők is kifejthetik (de azért elegánsabb lenne, valami értelmi szikrát is mutatnának és nem érzelmi kérdésként felfogva a másikat sértegetnék). Viszont lehet, hogy van sokkal nagyobb közeg, akik potenciális vásárlóként elesnek a játéktól, mert ők meg inkább az én aspektusom szerint játszanának.

    De tényleg ha beszélgetni akarunk erről lehet, de egy minimális empátiát te is mutass kérlek akkor. Nem hinném hogy a játéknak vannak "tulajdonosai" akik megmondják hogy ki játszhat meg ki nem, és hogy játszhat meg hogy nem. Potenciális vásárlók vannak vágyakkal, igényekkel. Az pedig hogy mi lesz, egyszerűen a piac dönti el. Ha nem lesz elég ember aki pénzeli, akkor úgyis elbukik az egész. Akkor pedig senki se fog vele szórakozni, se így se úgy.
  • Torzonborz
    #64
    Milyen 12 ember ??? :D

    NEKED élvezhetetlen a játék.
    És Te miért akarod másnak megmondani hogy ez így nem jó amikor nekik pont ez a jó és ez tetszik nekik ?
    Ha nyugis kraftolós játékot akarsz akkor ott a minecraft.
    Ez nem az.
  • hNeo2
    #63
    na elolvastam Petko angol trollkodását a salem fórumon, és a válaszokat.
    hát megértem.

    figyelni kell a falakra, és semmi olyat nem hagyni a háznál ami értékes.

    most találtam egy elhagyatott kifosztott házikót. megpróbálom megcsinálni a Settlement házamat.
    Értékes dolgokat az erődben rejtem el egy vesszőkosárkában, amit saját magam faragtam és rejtettem el. remélem bejön.:)
  • Petko
    #62
    Jó, de figyu, a fórumon beírt egy csomó gyerek, hogy ez meg ez a baja... és mindenre ez a válasz, hogy nem neked való... mostmár ebből teljes indukcióval kikövetkeztethető, hogy akkor azon a 12 emberen kívül gyakorlatilag senkinek se való
    És ki fogja akkor fenntartani?
    Másrészt meg szintén beírtam ezt a példát is nekik:
    Az óvodában a gyerekeknek oda adnak egy sakk-készletet, és azok szépen elkezdik kirakni, néhányuknak már az apukája megmutatta mi is az a sakk és hogy kell játszani. Ezért felrakják a táblára a bábukat és két kissrác már el is kezdene játszani, amikor üvöltve odarohan egy buta hiperaktív gyerek, és felborítva a sakktáblát a figurákkal elkezdi fejbe vágni vele őket. Közbe pedig ezt ordítja: TI BARMOK! EZT NEM ÚGY KELL, HANEM íGY KELL JÁTSZANI!!

    De ismétlem nem a permadeath a baj, hanem az hogy a játékba egy tök bonyolult, összetett krafotolós, építkezős, termelős apektust kidolgoztak, és ez az egész teljesen élvezhetetlen, mert alá van rendelve az idegbeteg hülyegyerekek kénye kedvének. És emiatt ha szépen fejlődnél, kraftolnál, nem tudsz védekezni. Aki egyszer jól feltolta a karakterét, az onnantól istent játszhat és bármit megtehet kockázat nélkül. Én csak annyit akarok, hogy igenis szinttől függetlenül mindig legyen kockázat és retorzió annak aki támad. Különben tényleg az összetett kraftolós játék gyakorlatilag csak arról szól hogy ész nélkül grindelsz, hogy túl élj, azaz megszűnik egyáltalán játék lenni.
  • hNeo2
    #61
    remélem minden hülyeséget javítanak.

    a gombagyűjtögetés uncsi, de ha tudom, hogy előbb utóbb egy nagy falvam lesz, sok csicskással, több millió arannyal akkor megéri a sok gyűjtögetés.

    össze kéne gyűjteni, hogy pontosan mi marad meg elhalálozás vagy/és kifosztás után.

    ha nem marad meg akkor kölcsön kell adni a javakat másoknak, így ha meghalsz, a kamat/visszafizetés mehet már az új karakternek is.:)
  • Torzonborz
    #60
    Az meg ne zavarjon hogy mi megy a fórumon , az összes hasonló sandbox mmonál is ugyan ez van , megy a trollkodás ezerrel. Ha bugot találsz , jelentsd , a devek megnézik. Nem véletlenül van benne ez a funkció a játékban. Ne zavarjon hogy a sok kis pöcs mit ugat erre. :)
    Abban meg biztos vagyok hogy majd lesznek fejvadászok is akik a gankerekre utaznak majd max némi fejpénzt kérnek cserébe . :D
  • Torzonborz
    #59
    Ez egy ilyen játék . Erről szól. Ha nem tetszik akkor nem Neked való.
    A permadeath egyébként nem "annyira" vészes mert nem buksz mindent .
  • hNeo2
    #58
    Fogalmam sincs miért van perma death végleges halál.
    Az eddig valaha megjelent 98808100000 db játékban mindenhol újra lehet éledni valahogy.
    A játék forgalmazójának érdeke hogy a játékos a játékban maradjon (és fizessen).
    Szóval gondolom nem így lesz a véglegesben.
  • Petko
    #57
    Mindent elvesztesz, kivétel a telkedet lehet valahogy visszakapni
    én viszont sajnos levontam konzekvenciát, hogy ez nekem tuti nem fog működni, és nem is javaslom az egészséges lelki világgal rendelkező játékosoknak
    Most már látom tisztán a helyzetet, hogy a játéknak van egy 10-20 fős kis keménymagja akik a fórumon verik a nyálukat és fogva tartják a játékot. Ezek az idegbeteg gyerekek azt élvezik, hogy feltolják a karakterüket toronymagasan, kigrindelik, és kifejezetten rosszindulatból ilyenkor másokat szivatnak, lerombolják a cuccokat, megölik őket.
    Maga a perma-death nem lenne baj, meg a lootolás, rombolás lehetősége, de akkor legyen meg a lehetőség a retorzióra. Be is írtam szépen a fórumba, hogy miért nem csinálják úgy meg, hogy szinttől függetlenül ha védekezel, azaz egyhelyben állsz, akkor mondjuk legyen 50% esély, hogy a támadó ellenfelet leütöd (nem megölöd csak KO). Erre hatalmas höbörgés támadt, hogy én mégis hogy képzelem hogy egy 500-as szintű karakter amin heteket grindelt ész nélkül, azt egy ici picit is "veszélyeztesse" a kezdő védekező karakter amikor megtámadja.
    Ugyanígy a nyomkövetésre is beírtam, hogy javítsák már ki, és bárki felkutathassa az elkövetőt, nem csak az akinek hatalmas telke van már amúgy is és elég bizonyíték képződik, erre is hasonló reakció volt, hogy nemár hogy valaki is szembeszállni merjen velük.
    Szóval szerintem csak finoman próbálgassátok, mert igaz hogy még júniusban amikor véletlenül pont jó helyre dobott a rendszer, szépen több mint egy hónapig elépítkeztem és csak egy lopás történt, de most meg 2 nap után lerombolták mindenem, pedig claim is volt. És nem tudtok semmit se tenni ellene, hanem az egyetlen módszer amit ezek a gyökerek ugatnak, hogy csináld te is azt amit ők, ész nélkül napi 8 órában grindlej, monoton nyomd a dolgot és majd ha eltelik így egy hónap akkor majd megvéded magad. Csak akkor mégis mi a franc értelme a játéknak? Pont ezzel a fejlődés, építgetés, craftolás élvezetét veszik el, ha csak az egészen minél előbb túl kell esni.
  • hNeo2
    #56
    Ez nagyon jó game!

    Nagyon megtetszett. Bármit csinálhatsz, bárhol.

    A perma death től félek.
    A skilleket is elvesztem olyankor? A pénzt?
  • plu604
    #55
    Sikerült megcsinálni. Vicces módon a gépemmel semmi gond nem volt, a kolis netet viszont nem szereti (hiába irányítottam át VPN-en). Itthon fut mint az álom.
  • Torzonborz
    #54
    kipróbáltam ma , claimelt területre csak criminal actot kell bekapcsolni és be lehet menni ...erős a gyanúm hogy a tároló eszközöket is simán fel lehet emelni és ki lehet cipelni aztán ha szétverik akkor kiesik belőle minden. ezért látni sokszor "feltúrt" helyeket.
    leantoból viszont nem tudják kiemelni tehát ahhoz tényleg kell a larceny skill.
    de majd még ezt is megnézem csak hát ugye az időbünti miatt akkor ha nem lesz nálam értékes cucc :D
  • Petko
    #53
    nekem már stake claimem volt, azaz ugyanúgy minimum larcency kell hogy hozzányúljon a cuccokhoz a telken
    szóval nálam biztos nem leszel előbbre biztonságban
    azt meghogy fallal körbeépíteni, kapukat rakni, meg őrtornyot az mind szép és jó, csak éppen még jó sok ideig kéne játszani hogy meglegyen a skill hozzá, meg másrészről az egész játék értelmét veszti el ha nem tudsz szépen fejlődni.., pont az kéne, hogy minél fejlettebb vagy annál nagyobb kockázatok vannak és annál nehezebb a játék... de itt meg pont fordítva van, és arra késztet, hogy gyorsan grindeld ki a skilleket ész nélkül és akkor majd jó lesz.. csak így meg mi a franc a szórakoztató benne? unalmas, élvezhetetlen
  • Torzonborz
    #52
    Ahogy olvasom az viszonylag biztonságos mert csak larceny skillel lehet onnét cuccot kiszedni.

    Viszont hordót nem tudok oda tenni , gondolom csak ládát lehet betenni amihez meg szög kell. Az meg egy kezdőnek nem olcsó szóval némi befektetés kíván a játékba.
    Végül is okos megoldás. :)
  • Petko
    #51
    semmi sem biztonságos, minden skill kérdése hogy ki lehessen játszani... meg utánna elvileg el lehet kapni, de a fő gond hogy ez a része nem működik jól
  • Torzonborz
    #50
    de a fészerben elvileg biztonságos lehet cuccot tárolni , nem ? vagy én értem félre a leírást. mondjuk a 2 láda amit oda be lehet tenni nem sok.
  • Petko
    #49
    hát ezaz, ahhoz hogy be tudj menni az kell hogy már jó sok hete játszál és feltoljál egy csomó skillt... annak aki pedig ezt eléri semmi értelme a noobokat csesztetni, nincs semmi értékes amit el tudna venni
    szóval tiszta rosszindulat, biztos gyerekkorában az apja szopatta
  • Torzonborz
    #48
    hát...aki játszott már hasonló mmokkal annak ez meg se kottyan :D

    de a befoglalt helyre hogy tudnak bemenni ? találtam ma pár ilyet de piros volt az alapterület és kiírta hogy nem mehetek be .
  • precise
    #47
    :((((
  • Petko
    #46
    egyáltalán nem volt, mivel 2 napja játszok ezzel a karakterrel... kőfal meg kapu kb. 1 hónap múlva lett volna legjobb esetben
  • flashpointer
    #45
    volt kőfal kapu meg minden?
  • Petko
    #44
    na nekem itt akkor vége is a játéknak... valami nagyon el van baszva
    szépen belépek ma a helyünkre, ahol egy kis elhagyatott farmon egy stake claimet leraktunk néhány ládával meg dobozzal... erre valaki szétbaszott mident, még a kukorica ültetvényemet is, meg a kemencét is (amit az előző tulaj épített).. mégis ezt hogy?
    mert tudom hogy van rá lehetőség, de miért grindelne valaki azért egy csomót, hogy a játékban nooboknak szétcsessze a cuccát? ráadásul ez a tracking rész meg egy rakás szar mert végtelenbe mutat a nyíl, ami elvezetne hozzá...
    így ennek semmi értelme
  • Petko
    #43
    Még tavaly amikor játszottam, a játéknak volt két modolt kliense, az Ender és a BDSalem.
    Azthiszem a második volt, ami egy játéksession alatt képes volt loggolni és ilyen térképet gyűjteni a bejárt terepről. Ez is így készült amit belinkeltél. Csak maximum azt tudod tenni, hogy te is loggolod és ilyen mapot csinálsz, és talán megtalálod rajta azt a részt, ahol te lehetsz.
  • Torzonborz
    #42
    nna gondoltam hogy ilyen macerás lesz :D
    a settling skillhez már nem kell túl sok .

    egyébként konkrétan van ez a map :
    http://salem.comlu.com/maps.php?james

    és ezen szeretném megtudni a táborom pozícióját.
  • Petko
    #41
    a saját otthonod pozícióját mindig látod ha be van kapcsolva az az ikon ami hazavisz
    Ha arra gondolsz, hogy egy haverral akarsz együtt játszani, akkor már nehezebb a helyzet. Én pont emiatt nem játszottam tavaly a wipe után, mert haverral akartam volna elkezdeni egy új kis tanya felépítését, de nem volt rá lehetőség hogy egy helyen kezdjünk. Csak azt lehet csinálni:
    1. Hogy valahova előbb te megszületsz és eljutsz a settling skillig, építesz stake claimet, és a barátod új karakterével a wilderness guidenál beírja a te home secretedet amit előzőleg beállítottál a buddy list ablakban. Így oda fog a leantoja születni a te telkedre. A nagy gáz hogy a settling skillig és a stake claimig eljutni legalább egy napi munka.
    2. Bostonban a haverodal találkozol, bememorizáljátok egymást és partyba invitálod. Ezután az iránymutató nyillal látja az irányodat, és amikor hazateleportálsz, ő megindulhat feléd. Ez viszont sajna igen gáz dolog mert általában min. 45 perc gyaloglás kell, hogy eljusson valaki azokhoz a leantokhoz, amiket a wilderness guide dob.
    3. És még marad az is, hogy együtt bostonbol elindultok gyalog és valahol a városhatáron kívül (az is kb. 5-10 perc gyaloglás) letelepedtek. Itt meg az a gond, hogy túl közel építkezni nem szabad mert banditák pillanatok alatt megtalálnak és lerabolnak/kinyírnak. Tájékozódni is nehéz, hogy milyen messze vagytok épp bostontól, és itt is minimum 1 órát kéne caplatni egy irányba hogy elég távol jussatok.
  • Torzonborz
    #40
    Valahogy meg lehet nézni az otthonom pozícióját ?
    Cimborámat oda kéne vezetni de még azt se tudom pontosan merre vagyok :D
  • plu604
    #39
    ez az, hogy az elsőt sem tudom megcsinálni :D
  • Torzonborz
    #38
    erről van szó , az ilyen jellegű sandbox mmok nem a grafikáról szólnak.

    egyébként is állandóan arról megy a rizsa hogy nem a grafika számít egy játéknál...na most akkor mégis ? :D

    egyébként nem kell jobb grafika . ennek ilyen a stílusa ami nem olyan rossz csak szokni kell egy kicsit.
    perpill jobban zavar hogy halál csend van szinte végig.
  • Petko
    #37
    most nem azért hogy nagyon védjem a dolgot de a hiba nem ezen az oldalon van... az kéne hogy a nagy cégek csináljanak ahol van pénz tartalmas összetett játékot de azok ilyet basznak csinálni (helyette van a tetrisznél is egyszerűbb butyuta unalmas fos, de az szép látvánnyal)
    ezért maradnak a kis cégek, mint ez, ahol 2 ember csinálja maximum... és ők gondolom képtelen olyan szintű vizuális megjelenést összehozni
  • flashpointer
    #36
    Kipróbáltam egy órát kb, azért legalább egy wow grafikát nem hiszem hogy nem lehetett volna lízingelni, mert ez a kinézet nagyon ordenáré
  • Petko
    #35
    vagy egyszerűen csinálj új karaktert... lehet hogy valami beakadt a szerver oldalon a karaktered generálása után
  • plu604
    #34
    megvolt, meg minden egyéb apró trükk is, java cache ürítés, ender kliens, vpn-en átirányítás, triple buffering kikapcsolása, vga driver frissítés, stb. azt hiszem nincs mit tenni, ki kell várnom amíg rájönnek a hiba okára és kijavítják. :(
  • Petko
    #33
    talán a javat szedd le és tedd fel újra a hivatalos oldalról
  • plu604
    #32
    nekem nem indul el, pedig nagyon ki szeretném próbálni :(
    rákattintok hogy new character és látszik a HUD, minden más fekete, középen "loading..."
    És semmit sem tudok csinálni. Végignyálaztam már az összes ezzel kapcsolatos topicot a fórumon, de sehol nem találtam működő megoldást rá. Ha valakinek van ötlete, ne fogja vissza magát :)
  • Petko
    #31
    ölni csak a playerek tudnak és azok is csak egy elég késői skillel, szóval csak a vérpistik... és ha ölnek is, egy csomó hátránya van.
    A bűnözőket utánna nyomok alapján meg lehet találni és bosszút lehet rajtuk állni. (még ha offlineok akkor is) A rossz hír az, hogy bosszút állni is csak az tud akinek legalább a "right of the englishman" skillje megvan, amihez még nekem is grindelnem kell.
  • Torzonborz
    #30
    jahogy ....na úgy egy csöppet más. de jó hír hogy ezek szerint a mobok nem ölnek meg "csak" kiütnek.

    egyébként ahogy néztem falu alapítás nem olcsó , town charter kell hozzá ami 2500 píz.
  • Caliph
    #29
    az nem permadeath volt.csak elfekszik a kari és kis idő múlva otthon ébredsz. ha ebben az állapotban odacsap vki na akkor halsz meg. legalábbis igy rémlik a debuff leírása
  • Torzonborz
    #28
    Ok akkor húzom a karim . :)

    Egyébként ez a permadeath érdekes mert tegnap megkóstolt egy maci amibe szépen bele is hótam :D De ami rajtam volt ruha meg craftolt balta az megmaradt és az az egy szem ezüst is amit egy korhadt fatörzsben találtam csak a többi talált cucc "veszett" el. No meg vesztettem 1 prof pontot.
  • Petko
    #27
    Szerintem biztos megmarad. Még tavaly a closed betaban volt egy wipe, de most már nem lesz, mert működik az item store. Az meg nem lenne szép dolog, hogy aki megvett valami drága ruhát, az elbukja a wipe miatt.