106
Salem Crafting MMO
  • Pordycus
    #106
    Sziasztok!
    Aki még játszik a játékkal keressen meg,
    CTRL+B
    Make kin by homestead secret:
    titok

    Bármilyen kérdés van forduljatok hozzám:)
  • hNeo2
    #105
    Találtam egy kulcsot a városban.
    Az van ráírva ha ráviszem az egeret, hogy "Fort".

    Mire jó?

  • Although
    #104
    Apád, te nem viccelsz az biztos :)
  • Torzonborz
    #103
    nem kevés de a 3 kőfal azért kell mert 3 megsemmisített tárgy után aktiválódik a brazier és sebzi a támadót.
  • hNeo2
    #102
    mennyi idő egy pro játékosnak áttörni egy kőfalat?
  • Torzonborz
    #101
    legjobb védelem :
    3 kőkerítés és annyi brazier ami lefedi a területed.
  • hNeo2
    #100
    milyen bázisod volt, védelmed, kerítés?

    tanulni akarok a veletek történtekből.

    amúgy szerintem, ha félreraksz kb 2000 körüli Silver vagyont, pl egy másodlagos karakternél 2-3 olcsó pénztárcába, akkor azt nem lophatják el.

    abból a pénzből meg 1-2 nap alatt újra felhúzod a bázist.

    meghalni meg nem kell, permadeath van, meglátsz valakit és feléd tart akkor kilépés, vagy be a kerítésed mögé.
  • Torzonborz
    #99
    De hogy lásd nem vagyok olyan nagyon szőrös szívű - óódehogynembazzeg :D - próbáld ki a Xsyon-t . Ott is van open world pvp , lecsaphatnak és lootolhatnak de nincs permadeath és a területedről nem tudnak elvinni semmit. Ráadásul F2P lett az is szóval ki tudod próbálni bár ott az ingyenesség korlátozásokkal jár ami nem túl jó.
  • Torzonborz
    #98
    Ez a játék többek között erről is szól :D

    Nagyon szívesen máskor is ! Ja és viszlát !
  • Blackthorn
    #97
    Az apád f*sza a fürdős kurva, de nem szeretnék személyeskedni! Eddig se tettem, de valamiért belőled sikerült kijönnie. Mindenesetre kedves tőled! Azt gondoltam, a forumok a vélemények kifejtésére vannak, de ezek szerint tévedtem! No, részemről lezárva! Mentem fürdőbe, kurválkodni!
  • Torzonborz
    #96
    Nem tudom de ha megtörténik akkor sem fogok itt picsogni mint egy fürdős kurva.
    Ez van , ilyen a játék el kell tudni fogadni.
  • Although
    #95
    nekem is úgy tűnik nem olvastál utána :( Ez egy ilyen játék. Torzonborz nem fogja feladni mert pvp-s és élvezi az ilyet :) nem tűnnik rosszank higgy nekem a conanba csalók tömegével találkoztam az idegesítő mert azok általában túljárnak a készítők eszén. Ez nem tűnnik olyan játéknak amit a degeneráltak élveznének. Ötletelős pvp olvasva a kommenteket. Megértem hogy fáj ami történt de szerintem csak figyelmetlen voltál. :(
  • Blackthorn
    #94
    Nekem, és mindenkinek, aki craft-tal akar foglalkozni. És mint említettem, a saját(!) wiki-jében egy szó sincs a perma death-ről. A létező összes cikket pedig nem állt módomban elolvasni. A "craft" és "MMO"-ra kerestem rá a google-ban, igy jutottam a játékhoz.
    De továbbra is az a kérdésem, te hány halál után fogod abbahagyni? Mert pont időd nincs arra, h fejlődj, és megvédd a cuccaid!
  • Torzonborz
    #93
    Neked rossz koncepció. Aki a célközönség annak megfelel.
    Legközelebb meg mielőtt belefogsz egy mmoba nézz utána jobban mert gyk mindenhol megemlítik a permadeath-et .
    No meg nem abban kell hinni hogy mi nem történhet meg hanem azt kell tudni hogy mi az ami igen és számítani kell rá.
    Egyébként itt is meg tudod védeni a dolgaidat némi idő ráfordítással.

  • Blackthorn
    #92
    A Paradox gondolom csak a kiadó, ez a játék inkább tűnik nekem "garázs-fejlesztésnek", amit felkaroltak.
    Nos a farmville-ről nem tudok nyilatkozni, sose játszottam vele. Viszont a minecraft-ban meglehetősen nagy a tapasztalatom. Nehogy azt gondoljátok, h ott nem lehet meghalni! Csak éppen van rá hatásod, hogy meghalsz e vagy sem. Jelesül: Ha jól csinálod, meg tudod védeni magad, és a dolgaidat.
    Itt teljesen esélytelen vagy a félistenek ellen. Fuss el?? Úgy is tovább tud futni, és utolér! Bujj el?? Hova?? Kezdjem 10x újra a játékot? Minek? Lesz olyan, majd amikor nem ölnek meg??
    Ti hányszor kezdenétek újra? Illetve hányszor fogjátok újrakezdeni, mielőtt végleg röpül a kukába?
    15 éve gond az MMO fejlesztésben a kezdők legyilkolása, és azóta születtek jó, és kevésbé jó megoldások. Ez egy ROSSZ koncepció!
    Lehet keverni a müfajokat (craft vs Pvp) csak éppen arra is gondolni kell ki lesz a célközönség. Itt többek közt olyanok mint én akit a craft miatt jöttek. Amugy én, míg meg nem meghaltam, azt se tudtam, h perma death van. A wiki része meg sem említi, h ilyen is van.
    Nem tudom ki fog ezzel a játékkal hosszú távon játszani, de kötve hiszem, h bárkit is lekötne, akár évekig (hiszen egy MMO-nak erről kéne szólni), h hetente előröl kezdi a játékot. Maradnak a nyolc évesen análisan inzultált, szemüveges, koreai hülye-gyerekek. De legalább megmutatták, mekkora királyok!
    És én ezt sajnálom (a két héten túl, amit bele öltem), mert egy nagyon jó ötlet, nagyon rosszul kivitelezve!
  • Torzonborz
    #91
    tényleg , farmville meg minecraft jó játék neki.
  • Although
    #90
    Már bocs, azt hiszem ez Paradox cím, ők az egyik nagy kedvenceim. Nem hiszem hogy zsákbamacskát árulnának. Biztos felhívták erre a figyelmet, hogy ez egy ilyen játék lesz, mintha rémlene is hogy olvastam róla ez pvp játék lesz. Arra amire te gondolsz ott van a facebookon is kis farmocska ahol békésen alkothatsz. Spec ez nekem open world pvp szerűségnek tűnt. Nem vagyok nagy rajongója én sem, de vannak akik szeretik ez nekik készült, nem neked :) Sorry.
  • Blackthorn
    #89
    Remélem minden kis p*csnek leszárad a jobb keze, aki azzal szórakozik, h más játékát tönkreb*ssza! És nekem ne jöjjön azzal senki, h ez egy ilyen játék! 2 hetet b*szot el az életemből egy b*zeráns, aki se szó, se beszéd, odajött, lenyomott, majd mindent szétrombolt! Semmi se maradt! Pedig majd másfél óra alatt visszataláltam a régi helyemre, és nem csak elvitte a dolgaim, de mindent lerombolt!
    Megtalálni nem tudom, és ha meg is találom, mit kezdek vele... Ez így nem játék, hanem egy átverés. Gyere játsszál, építs, áldozd rá az idődet, esetleg fizess, majd valaki úgy is kicsinál, ha épp ahhoz van kedve.
    Volt egy "szomszédom" aki halál normális volt. Ha arra járt letett pár dolgot, ami neki nem kellet, sokat segített. Azt hittem itt ez a mentalitás. De nagyot csalódtam!
    Sajnálom ezt a játékot, mert jó ötletnek tűnt, és magával ragadó volt a hangulata, de az emberi rosszindulattal nem lehet mit kezdeni.
    A készítőknek, pedig csak azt kivánom, érezzek magukat hasonlóan a játékuk üzleti sikertelensége miatt, mint ahogy én most!
  • flashpointer
    #88
    Nem tudom de nem laknék ott :D
  • flashpointer
    #87
  • hNeo2
    #86
    [IMG]http://kepkezelo.com/images/0bntv2evhwbzklq4xc9.jpg [/IMG]
  • hNeo2
    #85
    Miért van ez a sok karakter hulla itt a folyóparton?

    http://kepkezelo.com/images/0bntv2evhwbzklq4xc9.jpg
  • setuh
    #84
    Legujabb java,Minecraft ment kitunoen.
  • setuh
    #83
    Hello!

    Nem tudjatok miert megy rohadt szarul a jatek?Teszek par lepest es megakad megint par lepes megint megakadas...eleg zavaro.
  • Torzonborz
    #82
    kapura zárat kell tenni utána csak bontással jutnak át.

    falból meg azért kell 3 mert ha le tudsz tenni braziert akkor az 3 megsemmisített tárgy után sebzi a támadót.
  • hNeo2
    #81
    én meg olyat olvastam hogy zárat kell felszerelni szekrényekre, és ládákra. főleg vas ládát érdemes beszerezni, vagy mi.

    a 3 falról én is hallottam.
    kérdés hogy mennyi idő 1 falat lebontani. ?
  • flashpointer
    #80
    Volt egy videón aki 3sor falat épített , gondolom hogy tovább tartson lebontani :))
    Egy másik meg labirintussal védte a házát.
  • plu604
    #79
    wow, szép!
    de a kapun is át tudnak menni nem? vagy lebontják a falad.
  • hNeo2
    #78
    na meglett az első bázisom.
    büszke vagyok, sok munka volt. remélem senki se rabol ki.

    most megpróbálok valahogy kaput készíteni, hogy be tudjak zárkózni.

  • Torzonborz
    #77
    1 a claim stone-ba kell pénzt tenni de csak annyit pakolj be amennyi feltétlenül kell mert kivenni nem tudsz
    2 na ezt még nem tudom
    3 futáááás :D humour-t kell feltornázni meg nem puszta kézzel ütni szóval egy darabig tényleg kerüld
    4 hát...van :) egyébként ha vkinek nincs joga a területedhez akkor csak trespassing skillel tud bemenni a házba , criminal act alatt .
  • hNeo2
    #76
    Nekem lenne 1-2 kérdésem:
    1. Hogy történik a birtokolt terület utáni fizetés? Levon silvert vagy mi?
    2. Hogyan tehetek be eladásra cuccot a városban? Van pár fa gerendám.
    3. A kígyók elleni legjobb módszer? ko ko...
    4. Mi a haszna a kőházikónak? ilyen kis kő bunker, faajtóval.

    köszi
  • Petko
    #75
    Ne haragudj, de megint ilyen frázis dobálós dologba ment ez át. Én azért írogattam erre a fórumra, mert azt hittem érdekel a véleményem, vagy mert meg akarsz győzni valamiről. De látszik nem egy rugóra jár az agyunk.
    így tényleg ne pazaroljuk a karaktereket.
  • Torzonborz
    #74
    Nézd ez a játék annak a szűk rétegnek készül akiknek tetszik ez a koncepció. Úgy ahogy van. Innentől kezdve egyszerűen nincs értelme ezen nyűglődni. Nem kell változtatni rajta mert nincs miért.
    Mindegy hogy mit diktál a piac , akiknek fekszik a stílus azok idetalálnak és őket megfogják. Akiknek nem azoknak meg van tucatszámra másik mmo.

    Naja fórum dráma jó dolog amíg normális keretek közt zajlik és nem lépünk át egy bizonyos határt. ;)
  • Petko
    #73
    Melyik ponton mondtam ennek ellent? Ráadásul még rá is tettem egy lapáttal a forum-drama részre:)
  • Torzonborz
    #72
    De lehet ha van rá időd .
  • flashpointer
    #71
    És ha valaki rátámad egy falura nem lehet szétszéledni és kilogolni amíg 1-1 embert öl? :D
  • Torzonborz
    #70
    Seatribe mottó :
    "We specialize in permadeath and forum drama. :-)"

    Ezek után szerintem egyértelmű hogy Te nem látod jól a dolgokat ezért nem vitatkozik érdemben senki. :)
  • Torzonborz
    #69
    Sehol sincs semmi biztonságban :) Vagyis majdnem , csak a karidnál lévő cuccok akkor ha kilogolsz :D
  • hNeo2
    #68
    De hogyhogy kirabolt?
    Nem az a lényege a falvaknak hogy ott biztonságban vagytok?
  • Petko
    #67
    Nem játékempátia:) Empátia a vitázáshoz, a másik érvei mögött rejlő problémák megértésére való igény.
    Igen a devek a tulajdonosok. De én mikor mondtam nekik ellent? Milyen alapon áll ki x vagy y, hogy ÉN vagyok az aki a devek elképzeléseit képviselem, te pedig a véleményeddel annak ellent mondasz? Mivan ha a devek eljutnak odáig hogy elolvassák, amit beírtam a forumban és úgy döntenek, hogy ebben lehet valami és aszerint alakítják a játékot? Mivan ha ők velem értenek egyet?
    Másrészről pedig ráadásul piacgazdaságban élünk. (elvileg). A Devek, ha profitot akarnak realizálni akkor a saját öncélú elveik szerint nem fejleszthetnek játékot, hisz ez már eleve bukásra van ítélve. A vásárlók határozzák meg mit fejlesszenek. És vásárló vagyok én is, te is, a forum trollok, és azok is akik lehet hogy megnézték de már letörölték vagy le fogják. Mi határozzuk meg együtt. És a másik véleményét is el kéne fogadni, nem pedig érzelmileg reagálni, mintha én belenyúlnák az ők kis játékába és le akarnám rombolni. Eddig még senki se kezdett el érdemben vitatkozni velem, hogy miért is rossz az amit írtam.

    A sakktáblás példának meg az volt a lényege, hogy egyszerűen nekem abszurd, hogy amiben ennyi munkát fektettek a kraftolásra, építés kidolgozására, stb. és látszólag egy igen összetett termelés orientált játék, azt egyszerű izomból akarják egyesek nyomni, mint a COD-ot vagy egyéb ember ember elleni harcra épülő játékot. Szóval ez inkább ponthogy azt sugallja nekem, hogy a deveknek egyáltalán nem ez volt a koncepciója. De ebben persze tévedhetek. Biztosat viszont senki se tudhat (a deveken kívül)