71
  • Thrawn
    #31
    Mérd le a fogyasztást úgy, hogy mindent kihúzol (standby eszközöket is), csak a PC marad. Majd a villanyórán leméred egy körbefordulás idejét. Az órán feltüntették, hogy hány körbefordulás egy kwh. Ebből ki tudod számítani a fogyasztást. Persze lehet venni fogysztásmérőt, de így ingyen van, csak egy kis alap matek kell hozzá. Meg fogsz lepődni, milyen sokat fogyaszt egy mai PC. Leszögezem, nem vagyok tábla párti, nincs és nem is tervezem a beszerzését.
  • torreadorz
    #30
    Azért vágod ha káposzta eltünt akkor hamarosan a kecske is elfog :)
  • Jááánoskkaaa
    #29
    Mit szenvedtek már, rohadt egyszerű a dolog! Netezésre, filmnézésre, mailre jók ezek a szarok, DE zeneírásra,filmvágásra, játékra ott van a brutál asztali gépem, abban komoly hangkari van, meg videókártya, ennyi. Egyiket erra használom a másikat arra.
  • asgh
    #28
    A netbookokról: igazad van, a netbook kategória kihalt.
    Na de miért?
    Bizony a táblák miatt.
    Tehát arra következtetni, hogy majd a tabletek is kihalnak, mert lám a netbookok sincsenek már sehol, kb. olyan, mintha arra a problémára, hogy elszaporodtak a kecskék, az felelnéd, hogy nemrég még a káposztákról gondoltuk, hogy sok van belőlük és lám azok is hogy eltűntek.
  • wright
    #27
    Viszont :)
  • dyra
    #26
    Igazad van, én is egy tuladék vagyok. Más emberek nyilván más szokásokkal bírnak. Elnézést kérek a bunkó fogalmazásért. Tényleg kivánom, hogy azt használj és akkor amit szeretsz :D Legyen az tábla vagy PC. Szép napot :)
  • Magiszter
    #25
    dyra / wright:
    Én is belefolyok ebbe, mert csak... :)
    - Nekem van egy 4 magos asztali gépem, lényegében csak játékra. (kb 2 éves) (350W játék közben)
    - Van egy 180k-s laptopom (SSD+8gigra rammal) (8 hónapos) (15-35W használat függő)
    - Van egy iPad minim és van egy WP okostelóm (???W... Passz, de az iPad 10 órát is mehet folyamatos filmnézéssel, a telót 2 naponta töltöm)

    Ha kihasználtságot nézem akkor az asztalit csak hétvégén kapcsolom be egy kis Skyrim, vagy hasonló miatt. Az laptopot csak esténként 1-2 órára, minden másra az iPad-et vagy a telefont veszem elő. A 8"-os IPS (4:3) kijelző 1024x768-as felbontással pont olyan méret hogy kényelmesen, akár nagyítás nélkül is tudom olvasni "PC nézetben" az oldalakat. Tudok kommenteket is írni, vagy képeket tölteni le-fel, esetleg szerkeszteni. Rettentő sok mindenre tudom használni, mégis kis helyet foglal és pihekönnyű.
    Filmeket is arról nézek (sorozat), mert elegendő hozzá. Jah és szemüveges vagyok!

    Összességében ha a felhasználói élményt és a kihasználtságot nézem akkor az asztali gép a legutolsó. A laptop sincs elől, mert ott az "ultramobil" eszközök vannak mint a Tablet és a SmartPhone
    Ha 2 éve kérdezel róla akkor mást mondtam volna, de változnak az idők és az igények. Nekem most a sokáig üzemelő mobil eszközök, amik kielégítik a tartalom fogyasztást és kevés előállítást is lehetővé tesznek, vezetik az első helyet.
    Igaz munkahelyen 90%-ban asztali gépet használok 2 monitorral :) (de csak mert a munkám megköveteli)

    AZ meg hogy ki mennyiért vesz és mit, szerintem nem lényeg. Ha megteheti hogy 300k-s laptoppal rohangál tegye. Ha neki viszont a 100k-s asztali gép kell, hát vegye azt... ne ezen vesszetek össze. :)
  • wright
    #24
    Nekem csak a:'Thinkpad' maradt meg bocs-ezt benéztem:D
    Nem akartam veled vitába bocsátkozni,mert más szemüvegen keresztül nézzük a világot.Te egy laptop-ot hurcolsz az ágyba/busz/vonat/NAVIGÁCIÓ????,én meg 1 7"-os tabletet :)
    A pc amit leírtál az NEM brutál,hanem egy átlagfelhasználónak elfogadható gép.Bár 20e vga 2X24"-ra kevéske.Az a két monitor azért már szépen csipeget energiát+gép többi fogyasztója is-tádámmm már is spóroltam az energián mert NEM kapcsolom be 20 email és 10 weblap elolvasásáért!
  • dyra
    #23
    Nem költ annyit :D Nem nem. Átlagosan kétévente új telefon és majd tablet. Igazad van 3x annyit fog költeni mintha nem akarna fotelban az ölében táblával netezni.
  • dyra
    #22
    Bakker, ez kemény. Neked elmentek otthonról. Thinkpad T60 használtan manapság 50 000 Ft, 60GB SSD 20 000 forint se. 4 magos proci amivel kényelmesen lehet melózni vagy 25 000 Ft. Az IPS monitorok a legdrágábbak azok 24" méretben darabja tán van 55 000 Ft is hozzá VGA 20 000FT. Örülök neki, hogy te simán megtudod ezeket venni. Én is megtudtam hál isten. Ráadásnak hol fogyaszt olyan sokat egy mai PC? Nem fölényeskedtem, pusztán leírtam a véleményemet amit te főlényeskedésnek vettél.
  • wright
    #21
    Tudod nem biztos hogy mindenkinek megéri a csillagászati árú villamos energiánál ki-be kapcsolgatni,illetve egész nap járatni a pc-t illetve laptop-ot.De te ugye nagy király lehetsz egy SZAROS 4 magos pc-vel,mert ugye az senkinek sincs....Csak gratulálni szeretnék hogy egy több százezres laptop kell neked az e-mail olvasásához,persze ssd-vel!!!!mert csak ezt leírva lehetsz fölényes és lekezelő.
    Mindezt úgy írtam le hogy kb kilóra megvehetném a pc-det meg a laptopodat csak normális ember nem költ ennyit műszaki cikkre.
    Ja a szemüveg olcsóbb mint a:'Thinkpad T60-as (IPS 15" 4:3) notim boot idö SSD-vel kb 10 másodperc' :D:D:D
  • AgentKis
    #20
    Itt is van! Árban még felette van az elvárásaidnak, de az csak idő kérdése...
  • Magiszter
    #19
    Egy hete vettem iPad Mini-t, roppant elégedett vagyok vele, meg a munkahelyemen is tudom használni munkára. A legjobb tulajdonsági hogy 4:3-as kijelző mellé a súlya és a mérete is pont annyi amennyinek lennie kell. Nexus-t is nézegettem de mostanság igyekszem szabadulni mindentől ami android. Sok csalódást okozott mar nekem az a rendszer. WP vagy iOS.... Nálam már csak ez jöhet szóba. Pedig szinten egy hétig volt anno nálam egy androidos tablet is de visszavittem a boltba mert rengeteg baja mellett az akku és a súly is probléma volt.
  • Nos
    #18
    Én nem akarok 500 féle kütyüt. Egy olyan tabletet akarok, amin ha akarom kihajtom a billentyűzetet, és laptopként használhatom, ráadásul elmegy rajta mondjuk a skyrim, vagy a civ 5.
    Ha ilyen lesz 200 e közelében, akkor veszek, de egyelőre még horror árban vannak, és alig gyártja valaki. Szóval 2-3 évet még ki kell bírnia az asztali gépemnek.
  • dyra
    #17
    Jó oké. Használd egézséggel. Nem akarok én ezen vitázni. Szép napot!
  • dyra
    #16
    Ugyanezt hallgatam pár éve a netbooknál :D Akkor is megmondták nekem a tutit.

    Manapság netbook sehol, tán már nem is gyártják. Én meg úgyanúgy bekapcsolom a Thinkpad T60-as notim mint akkor és röhögök egy nagyot az egészen.

    Tényleg jó utazásnál nem vitatom. De, hogy otthon egy 7" hülyeséggel szopatják magukat az emberek sajnos már több mint vicces. Én a szánalmas kategóriába sorolnám.
  • mousee
    #15
    Nálam most kb 2 hete van egy Nexus7, tesztelésre (erősen filózom egy tableten, csak még nem döntöttem el hogy ájped mini vagy nexus7). Céges gépem egy laptop, bent dokkolóval, 2 monitorral, wireless egé/bill-el. Amióta nálam van a tábla, otthon nem kapcsoltam be a gépet. Kénylemesen cirkálok vele a neten, fórumozok, olvasgatok, zenét hallgatok. Totál rendben van, nekem bejön. Persze ha rám tör a játszhatnék, akkor bekapcsolom a nagygépet, de a sima mindennapi netfüggésre bőven több mint jó (nekem) a 7es tablet. Neked nem. Nabumm :)
  • Narxis
    #14
    Vegyél szemüveget papi. Tablet van és lesz is még jó darabig, neked kell majd alkalmazkodnod a többséghez.
  • dyra
    #13
    És ezen a tyúkbél kijelzőn látsz is valamit? Vagy idegbeteg módjára a két újaccskáddal folyamatosan dolgozol a kijelzőn, hogy a weboldalon oda navigálja ahova szeretnéd és oda is nagyíts? Vagy élvezed a mobil nézet spártai funkcionalitását :D Egyébként annyira nem régi mert a 2.0-as verziója.

    De ne akard már nekem beadni, hogy a vaksi világ majd ezeken a szarokon fog híreket olvasni. Miközben az újságot nem bírják nagyító nélkül elolvasni. Lehet te még fiatal vagy és nincs probléma a szemeddel. Na azt grarantálom ha ezen a 7" semmin fogod olvasni hamarosan lesz.

    Semmire sem jó. Max utazásnál. Otthon bekapcsolom a Thinkpad T60-as (IPS 15" 4:3) notim boot idö SSD-vel kb 10 másodperc és kényelmesen elolvasom a híreket meg a leveleket. Ha dolgozni kell meg bekapcsolom a Dual 24" monitorom a 4 magos brutál géppemmel és melózok. Te meg bámúld a 7" hülyeségedet. Egézségedre :D
  • fergusonpapa
    #12
    nevetséges ez az összehasonlítás.. Tábláknál látszik az ipad fölénye talán nem véletlenül és itt is az android ég de nem kicsit hiszen kb évente 500tipus harcol 1el.

    Galaxy család legnépszerűbb azok eladásait elismerem, de almát fikázni túlárazással? Galaxy s3 se 30e ft :)
  • Papichulo
    #11
    "Itt egyedül a Google dobálózhat a számokkal, bár az nem világos, mennyi bevételük van belőle."

    A Googlenek meg az iOS-bol is joval tobb bevetele van, mint az androidbol ;)
  • Papichulo
    #10
    'amihez lehet vékony kapacitív ceruzát használni"

    Szerintem az osszes capacitive kijelzohoz lehet ilyet hasznalni... resistive meg mar nem nagyon van.
  • Zombee
    #9
    Ez így nem győzelem, mivel maga az Android ingyenes, hiába van több készüléken, az Apple egymaga produkál majdnem annyi eladást, a másik oldal nagy számai elvesznek. Itt egyedül a Google dobálózhat a számokkal, bár az nem világos, mennyi bevételük van belőle.
  • Balumann
    #8
    Szerintem olyat érdemes venni, amihez lehet vékony kapacitív ceruzát használni, vagy van rajta billentyűzet, és minimum 9"-os. Különben tényleg nem sok mindenre használható (kényelmesen).
  • asgh
    #7
    Miért az iOS elterjedtségét vetik össze az Androidéval? Miért nem az iPad és a Nexus7 eladásokat hasonlítják egymáshoz? Aztán lehetne kongatni a vészharangot, hogy a Google elindult a leejtőn.
  • Narxis
    #6
    És ez kinek a hibája/érdeme?
  • wright
    #5
    Biztos idióta vagyok mert nem kapcsolom be sem a pc-t sem a laptopot azért hogy elolvassam:a híroldalakat,e-maileket,tv műsort,időjárást....
    Persze nem az egyik legrégebbi androidos megoldásról kellene véleményt alkotni,de az ilyen embereknek mint neked egy felhő van az agyában.
  • grebber
    #4
    Ezt inkább úgy mondanám az egyik oldalon van aki a platina áron adja a logoját és van a másik ami meg filléres áron van.
  • dyra
    #3
    Viszonylag normális áron hozzá jutottam egy 7" Samsung Galakxy 7.0 táblához. Személyes véleményem, hogy baromkodáson kivűl semmire sem jó. A kijelzője annyira kicsi, hogy nem lehet rajta netezni. A gyerekeknek nem lehet oda adni mert szanaszét karcolódik a kijelző és a hátlap is. Olvasni rajta sokat megint nem jó mert kiég az ember szeme pláne sötét szobában.

    Ettől az nevetséges méretkategóritáól felsleges tojnia az almának. Ilyen táblákát csak az idióták vesznek meg én. Megjegyzem a gyerekek egy hét aladt meguntánk de ennyi idő alatt komplett hátlap csere és előlap csere kellene neki ugyanis tele van karcokkal. Most én használom arra, hogy ha mail érkezik akkor fütyűl. Így le tudok űlni a laptop elé és eltudom olvasni a levelet. Használhatatlan szar...

    Nagyon kétlem, hogy a 8" táblák használhatóbbak lennének. Utazásra baromkodásra biztos jó. Meg a futároknak. És kb ennyi. Egyébként az egész tábla mizériának az előbb felsoroltakon kivül szerintem nemsok értelme van. Hamarosan visszatérnek az emberek a használható méretű kijelzős cuccokhoz. Bukó lesz ez is mint a netbook.

    Egy e-tintás cuccal többre mentem volna, venni is fogok egyet.
  • anubys1984
    #2
    Most komolyan ezen csodálkozni kéne? Az egyik oldalon van egy gyártó, pár termékkel, a másikon soktucatnyi gyártó sokezer termékkel. Nagy művészet kell így a "győzelemhez"...
  • goldmember
    #1
    die apple!