71
  • levente68
    #71
    Egész jól látod a dolgokat, a lényegtől eltekintve, miszerint pont az az előny morzsolódik fel, amit te ma is tetten érhető óriási különbségnek tartasz.


    Komolyan mondom, nem piszkálódásból.


    Nagy fejlődés van az Android mögött, így amiben kezdetben valóban gyengélkedett, abban sem annyira már.
    Vedd észre, pont ezért tartunk ott, hogy hetente több erről értekező cikk jelenik meg.
    Semmi mágia, egyszerűen a lemaradások megszűnése és a hype egyre gyengülő hatása nyomán a nagy felütés kiegyenlítődik.

    Ezek nem először történnek meg a világon, szinte rendeltetésszerű, hogy így alakul a dolog.

    Remélem, nem kell abba megint belemenni, hogy temetné Apple-t bárki, egyszerűen a nagy előny nem tartható már sokáig fenn a most ismeretes tendencia mentén. Ha nem tudnak valami újabb előnyt hozó dologgal kirukkolni, akkor ami bekövetkezik, az teljesen logikus és várható volt.


    "Azok számára tehát, akik hardver-szoftver-tartalom hackelésben, warezolásban érdekeltek, vagy csak nem tudják/akarják megfizetni egy jól összerakott, integrált rendszer árát, hanem helyette hajlandóak az idejüket és energiájukat egy olcsóbb eszközökből saját rendszer építésére áldozni, az ő számukra az apple termékek mindig is túlárazott divatcuccok maradnak."

    Se hackelni, se warezolni nem kell ahhoz, hogy egy hasonlóan jó ökoszisztémát tudhasson magáénak egy Android használó ma. Továbbra is vannak előnyök egyiknél, más előnyök a másiknál, ez mostanra kiegyenlítődik.
    Tehát, legálisan olcsóbban igenis megkaphatja kb. ugyanazt az ember.
    Az Android-on viszonylag drága programok megfelelői ugyanúgy drágák iOS-re is és ezek többségére inkább csak power user-nek van szüksége, az általad említett és valóban létező ökoszisztémát szinte ingyen megkaphatja egy átlag felhasználó.
  • levente68
    #70
    Szédületes, hogy mennyire beégeted magad folyton...

    Nem értek a témához, de azt, hogy te sem, kitűnően látom, no meg a szokásos okoskodásodat és forrásbuzulásodat. De szórakozni megint jót sikerült rajtad, köszönöm!


    dyra!

    "Olvasni rajta sokat megint nem jó mert kiég az ember szeme pláne sötét szobában."

    Esetleg, ha majd megnyugszol és rájössz, hogy nem értesz az Android-hoz, majd egyetlen jó helyen feltett kérdéssel kisegítheted magad és akkor ezt pl. egy ingyenes programmal megoldhatod ;o) Fel is teheted majd a honlapodra ajánlásként ;o)
  • Papichulo
    #69
    "Vannak ilyen szerződések, de azok nem publikusak, mert azért büntetnek. "

    Akkor te honnan tudsz rola?

    "Buta ember, az, aki azt hiszi, hogy valami nem létezik, mert nem látta."

    Ismet a szemelyeskedes. Te gyoztal mar meg ilyennel barkit is az igazadrol?

    De ha nagyon akarod, akkor parafrazealhatjuk is: "Buta ember, az, aki barmirol elhiszi hogy az létezik, holott SEMMI bizonyitek nincs ra"
  • pixx
    #68
    Gondolom arról sem kaptál szerződést mintát, hogy az elmúlt években 5 legnagyobb kijelző kártelezett egymással, pedig volt ilyen, csak most mikor kiderült seggbe rúgták őket.
    Vannak ilyen szerződések, de azok nem publikusak, mert azért büntetnek.
    Van ahol ezt elintézik egy egyszerű minősítéssel, mint az AVID.

    Buta ember, az, aki azt hiszi, hogy valami nem létezik, mert nem látta.
  • Papichulo
    #67
    "a mac kulonosen evek ota abbol el, hogy anno nagyon ugyes szerzodeseket kotottek"

    Te ezt a kijelentest vedted. En szerettem volna forrast kapni ezekrol a "nagyon ugyes szerzodesekrol"... nem sikerult.

    Mint ahogyan arrol sem, hogy barmilyen kulonbseg lenne az OSX/Win valtozat kozott vagy, hogy egy HP/Apple gepen jobban futna ez a software, mint egy eg. Sony-n... foleg nem azt, hogy mindezt szandekosan eloidezve!

    Eddig mindossze a szemelyeskedesig jutottal el, de semmi forrast nem linkeltel.
  • pixx
    #66
    Jaj ember senki nem beszélt itt titkos szerződésről, ha azt akarod, hogy menjen a gépeden, akkor elviszed, beminősítik, írnak alá egy patchet, és már árulhatod is, hogy az AVID alá ez a gép tökéletes. Ki is rakják az oldalukra.
    Ebben nincs boszorkányság. Ezért is van az, hogy minősített gépek menü, ott lenyitva, meg, hogy melyiken fut rendesen.
  • Papichulo
    #65
    "Pedig itt múltkor nagyon magyaráztad, hogy milyen költségei vannak egy ilyen könyvnek"

    Link?

    "Így az mindenképpen feltűnt, hogy fingod sincs arról mit beszélsz, csak hadoválsz. "

    Ertem, magyarul a szakman belul ezt mindenki tudja, mindenki ismeri ezeket a szerzodeseket, de a neten ennek egyaltalan semmi nyoma nincs amit mutatni tudnal nekem, csak te es "Puffin" tudtok rola itt a forumon is... eletszeru, valoban.

    Esetleg a 'videovagok' is egy olyan titkos tarsasag, mint a Szabadkomuvesek, hogy csak akkor mutatjak meg ezeket a titkos szerzodeseket, amikor befogadnak a tarsasagba? Addig meg nagy titkolazas van kifele, csak sejtelmes utalasokat lehet tenni az Apple/HP/stb... es AVID kozti osszeeskuvesre? Vagy hogy van ez?
  • pixx
    #64
    Pedig itt múltkor nagyon magyaráztad, hogy milyen költségei vannak egy ilyen könyvnek...na mindegy.

    Ilyen szerződést nem találsz a neten. Aki ebbe dolgozik, mint tudja ezt, ezért mondtam, hogy tapasztalat nélkül kár volt megszólalni.
    Építs magadnak gépet félmillióért, majd vegyél egy 1 millás hp workstationt, és nézd meg magad szemével a különbséget.
    Így az mindenképpen feltűnt, hogy fingod sincs arról mit beszélsz, csak hadoválsz.
    Na, további szép napot!
  • Papichulo
    #63
    "Ha jól emlékszem, te valami könyvkiadónál dolgozól"

    Kozel sem...

    "Mivel én vágtam ilyen rendszerrel, már több tapasztalatom van, mint neked, aki beszél itt hülyeségeket."

    Nem tudom, hogy feltunt-e, hogy en abszolut nem nyilatkoztam a filmvagas kerdeskorerol, mindossze arra kertelek, hogy tamaszd ala valamivel a kijelenteseidet arrol, hogy az Apple/HP/stb... mindenfele titokzatos szerzodeseket kotottek es szandekosan korlatozzak bizonyos cegek a termekeiket adott platformokon. Ugyanis ezt allitottad.
  • pixx
    #62
    Majd, ha e téren tapasztalt kolléga leszel, akkor elhiszem, amit itt makogsz.
    Ha jól emlékszem, te valami könyvkiadónál dolgozól, ebből egyszer volt is itt egy vitánk, még ez e-könyvek kapcsán.
    Annyi közöd van hozzá, mint nekem a repülőgép vezetéshez.
    Hogy te mit gondolsz, meg látsz, az egy dolog, meg van a valóság.
    Mivel én vágtam ilyen rendszerrel, már több tapasztalatom van, mint neked, aki beszél itt hülyeségeket.

  • Papichulo
    #61
    Mint mondtam neked kene valamival alatamasztani a kijelenteseidet es nem az altalam talalt forrasokat szapulni!

    Az ebben a postban altalad linkelt oldalon semmi sem mutatja azt, hogy nem Apple/HP/Dell/Lenovo gepen rosszabbul fut ez a software, arrol meg kulonosen nincs szo, hogy itt barmifele titkos szerzodesek lennenek a hatterben, mely ezt kivaltalnak... magyarul minden eddigi kijelentesed osszesen ketto darab ember anekdotalis tapasztalatan alapul.
  • pixx
    #60
    Hagyjuk inkább ember, egy amatőr filmes közösségben kutatsz, gratula.
    Itt van a hivatalos oldal, az Avid oldala, hogy mely rendszereken fut. avid
    Annyi, hogy már dell, és a lenovo is bevásárolta magát. Ezt nem tudtam, mivel már rég nem járok az oldalra.
    Ezeket úgy hívják, hogy az AVID által minősített rendszerek, de régi hp work stationból az összes idetartozik.
    Telepíteni lehet, de megfelelően, csak ezeken a gépeken fut.
    Gyakorlatias ember az, aki az infót, egy amatőr filmes oldalról szedi. Menj el a Videocopilotra is hátha ott is mondanak valami okosat 2009-ből.
  • Papichulo
    #59
    "Ha meg szerinted ez nem így van, akkor naív vagy..."

    Ok, neked ezek a tapasztalataid, de forrasokkal semmit sem tamasztottal ala, foleg nem arrol, hogy ezek valamifele titkos Apple/HP szerzodesek miatt lennenek igy.

    Ugyan nem az en feladatom lenne, de direkt utananeztem es sehol nem emlitenek jelentos kulonbseget a felhasznalok az AVID OSX/PC valtozata kozott.

    pl: http://forums.creativecow.net/thread/45/874202

    Termeszetesen ha van barmilyen forrasod a temarol azt szivesen elolvasnam.
  • pixx
    #58
    Papichulonak ment nem neked MsUser, bocs
  • pixx
    #57
    Majd én segítek Pl.: AVID Mac-en fut, illetve pc-n csak HPs géppel. A nyolcmagos gépemen lassú, de egy 2 magos HP gépen elmegy sima winyóval, nekem meg ssdvel szar. Megkérdeztem olyat, aki ilyennel foglalkozik, elmondta, hogyha olyan gépet akarok, mint az enyém, akkor 2x annyit kell fizetnem.
    Kb. ezért, ezért szereztem másik broadcast minőségű vágoprogit és azzal dolgozok.
    De tudnék még pár ilyen példát mondani adobéra is, meg profi programokra nem egy van. Ez pénzről szól.
    Ha meg szerinted ez nem így van, akkor naív vagy...

  • Papichulo
    #56
    "a mac kulonosen evek ota abbol el, hogy anno nagyon ugyes szerzodeseket kotottek"

    Nem ketsegbe vonva a szavaidat, de konkretan milyen szerzodesekre gondolsz? Mondjuk forrasokkal.

    "forditva is igaz, office es jatekok macen kuka kb)"

    A Steam azert eleg jol feldobta az OSX jatekkinalatot, de termeszetesen messze nincs a Windowsos valasztektol... de ami jobban erdekel, mi gond a Office for Mac 2011-gyel? Milyen konkret hibakrol tudsz beszamolni? Nem nagyon ismerem, -nem sokat hasznaltam - ezert csak kerdezem, mivel en eddig semmi rosszat nem hallottam rola.

    "ahogy szorul vissza a mac"

    Szorul vissza? Evrol evre javul a penetracioja! Ahogy ezek a statisztikak is bizonyitjak:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems
    http://www.macobserver.com/tmo/article/apples-mac-gains-share-as-u.s.-pc-sales-drop

    "nem eri meg a fejlesztoknek fenntartani majd a mesterseges elonyt"

    Mesterseges elony? Miert tartottak volna fel a fejlesztok mesterseges elonyt? Ezt abszolut nem ertem...
  • MsUser
    #55
    Lehet ellenezni az Androidos telefonokat vagy lehet 3-4szer annyiért iPhone-t venni vagy lehetne még mindig Symbianos telefonokat használni 16 sznnel, mindenki azt vesz amire pénze van, vagy amelyik menőbb. :) De az Androidnak köszönhetően bővült a választék, és versengenek a gyártók a vevőkért ez nekünk csak jó.
  • Hugh Hefner
    #54
    Ha felretesszuk h kezelesre melyik jon be jobban (nekem mondjuk pont nem a mac, de izles kerdese), es megnezzuk, hogy mik azok a programok, amik miatt az emberek macet vesznek (nem a gasztroblogger kreativokra gondolok), akkor sok van, ami csak macre van, es valoban, egy resolume pl nem mindig veszi fel a versenyt a maces rivalisokkal. Vagy beszelhetnenk arrol, hogy miert fut egy photoshop adott esetben jobban. Nyilvan nem meglepetes, hogy azert amiert a jatekok jobban mennek nvidian. Tenyleg vannak programok, amik csak macre vannak (forditva is igaz, office es jatekok macen kuka kb). De amugy ha megnezed azok a programok amik mind a ketton vannak, egyre jobban konvergalnak egymashoz teljesitmenyben, ahogy szorul vissza a mac. Mar nem kell mac a starbuckshoz, eleg egy ipad, igy viszont nem eri meg a fejlesztoknek fenntartani majd a mesterseges elonyt
  • Papichulo
    #53
    "a mac kulonosen evek ota abbol el, hogy anno nagyon ugyes szerzodeseket kotottek"

    Erdekelne, hogy itt mire gondolsz.
  • Hugh Hefner
    #52
    Ne haragudj, de ennel elfogultabb hozzaszolast mar reg olvastam. Hasznalok apple termekeket nagyon regota, pont azert mert jok a dolgaik, de pont ez a marketingmaszlag. Milyen okoszisztemarol beszelsz? Az hogy tudtak csinalni par programot ami elott ott van az i betu es amugy minden teren ostobabbak mint a tobbi? Hogy vaolt evekkel ezelott olyan dolguk, ami mar akkor is letezett mindenhol, csak mar az is evek ota mindenhol mashol ugyanolyan minosegu? Hiaba jobb meg mindig sok dologban az iphone, nem fejlodik evek ota. Az iphone is, de a mac kulonosen evek ota abbol el, hogy anno nagyon ugyes szerzodeseket kotottek. Persze ez valtozhat, hiszen mar bebizonyitottak sokszor hogy kepesek ra, de jelenleg a legkevesbe innovativabb vallalat a versenyben. Ettol meg jok, de nem az elmult 3 ev teljesitmenye miatt. Okoszisztema meg mar reg nincs neki
  • asgh
    #51
    A szó szoros értelmében már egyik nem-ázsiai céget sem nevezhetünk "gyártónak".
    Ha pontosak akarunk lenni, akkor az Apple "rendszereket" árul, amik hardvert, szoftvert és tartalomszolgáltatást egyszerre tartalmaznak és nem is nagyon lehet külön kezelni az egyiket a másiktól.
    Ezért szokott fals lenni az apple összehasonlítása más hardverre, szoftverre vagy tartalomszolgáltatásra specializált cégekkel, mert lehet, hogy mások egyes területeken jobbat vagy olcsóbbat tudnak ajánlani, az egész rendszer össz-működésében viszont csak nagyon kevesen, mert a legtöbb cég eleve nem gondolkozik egész rendszerekben.
    Ez egyébként az apple legnagyobb gyengesége is: mivel adott rendszereket árulnak, csak egy jól meghatározott célközönség számára tudnak megfelelő termékeket produkálni, mindenki másnak, aki kívül esik ezen a körön, teljesen abszurd, hogy egyáltalán miért vesznek az emberek apple termékeket.
    Hardver ár/teljesítmény katasztrofális, ha csak a hardver paramétereket nézzük (design és egyéb marketingmaszlag nélkül). Szoftverei olcsók és jók, de csak egy adott környezetben működnek, tehát azok számára, akik kívül esnek az apple ökoszisztémán, értéktelenek. Tartalomszolgáltatásaik olcsók és jók, de megint csak az ökoszisztémán belül.
    Azok számára tehát, akik hardver-szoftver-tartalom hackelésben, warezolásban érdekeltek, vagy csak nem tudják/akarják megfizetni egy jól összerakott, integrált rendszer árát, hanem helyette hajlandóak az idejüket és energiájukat egy olcsóbb eszközökből saját rendszer építésére áldozni, az ő számukra az apple termékek mindig is túlárazott divatcuccok maradnak.
    Ők ugyanis pont azokat az előnyöket nem veszik figyelembe (mert számukra érdektelenek), amiben az apple egyedit tud nyújtani a piacon.
    Az már a "furcsa társadalmi jelenségek" témakörbe tartozik, hogy sokan ezen emberek közül képtelenek megérteni, hogy élnek az övékétől eltérő igényekkel és prioritásokkal rendelkező emberek is a földön és számukra egy apple-ökoszisztéma nagyon is vonzó megoldás lehet.
    Ezért futunk bele a fórumokon rendszeresen az apple-hater mantrákba, meg az apple felhasználók ordenáré stílusú fikázásába, mert ha csak egy adott szempontból vizsgáljuk az apple termékeit, akkor valóban érthetetlen, hogy miért lehet egy apple cucc bárkinek is jó vétel.
    Ilyenkor jönnek a "csak a marketing miatt", "elborult márkafanatikusok" meg az "apple maga a fasizmus" és hasonló elborult magyarázatok, mert az emberek többsége hajlandó bármilyen valóságtól elrugaszkodott, abszurd elméletet is magáévá tenni, ha cserébe a saját nézőpontját az egyedüli elfogadható, egyetlen értelmes nézőpontnak állíthatja be.
  • Ferrer
    #50
    Nem, csak megspórolják a licenszdíjat :)
  • Nailboy
    #49
    Hogy az Apple elsősorban hardvergyártó az egy kisebb fajta barokkos túlzás.

    Sokkal inkább hardver tervező meg értékesítő, és látva a trendeket nem egyértelmű hogy sokkal inkább gyártó akarna lenni, mintsem szoftver gyártó és szolgáltató.

  • zola2000
    #48
    "androidos okostelefonból van a legtöbb"

    jah, biztos azért, mert a gyártók szivatni akarják a vevőt : )
  • asgh
    #47
    Ahogyan a Google-t sem kötelezi senki, hogy ne a hardvergyártás legyen a fő tevékenységi köre és akkor jól lenyomhatná hardvereladásban az Apple-t. Csak ezt valahogy senki sem kéri számon rajtuk.
    A két cég teljesen eltérő üzleti modellt követ, a Google az OS-ét terjeszti és azon realizálja a nyereséget, míg a hardverfejlesztés csak kiegészítő tevékenység számára, addig az apple elsősorban hardvergyártó és az OS csak a termékei egy (fontos) alkotóeleme.
    Mégis folyton az OS-ek elterjedtségét vetik össze, mintha ez valami zéró összegű játék lenne, holott az eladási adatokból jól látszik, hogy a két rendszer egy más _mellett_ terjed és nem egymás _ellenére_.
    Az Apple számára teljesen lényegtelen, hogy az iOS a #1 mobil oprendszer-e a világon, vagy a droid. Amíg a fejlesztők kellően nagy piacot látnak az iOS-ben, hogy fejlesszenek rá - és ez még elég sokáig így lesz - addig az Apple nem fog görcsölni az iOS elterjedtségén, pláne ha közben folyamatosan döntögetik az eladási rekordokat.
  • mousee
    #46
    "Az Android egy rakás (kalap) szar. Ezt mindenki tudja, még ha csak tudat alatt is."
    Ez így ebben a formában hazugság. Volt nálam egy hónapig ipad2 (nagyon jó), most pedig épp egy nexus7-et nyúzok. Egyáltalán nem szar, sőt helyenként jobb is, idáig ipad mini párti voltam, amióta ez nálam van, elfilóztam rajta h lehet hogy ezt kéne venni. Egyelőre még kivárok, nemsokára lesz új ipad(mini) és nexus is :)
  • Ferrer
    #45
    Az Android egy rakás (kalap) szar. Ezt mindenki tudja, még ha csak tudat alatt is. A többség nem azért vesz Androidot, mert Androidot akar, hanem mert "okostelefon", és androidos okostelefonból van a legtöbb. A többség ennél tovább nem is lát. Ezen felül csak néhány meleg gyerek van, akik arra élvezkednek, hogy "jajj, letöltöttem egy új vidzsitet (igaz sose fogom használni) meg jajj, leszedtem egy új app loadert, amitől a pocsék gyári felület még kevésbé lesz egységes, ezért aztán 1 hét múlva leszedek majd egy másik ilyen szart. Ti meg almás fanok bekaphatjátok, mert ilyen customizáció nincs az almán (igaz az alapból nem pocsék)!"
  • Magiszter
    #44
    A cégnek sok netes felületű alkalmazása van amin lehet dolgozni ipad-ról is. Onenote-al tudok képeket össze fűzni mellette szoveggel, megy a levelezés a naptarbejegyzesek, emlékeztetők. Tudok képeket szerkeszteni, valamint van nehány monitoring iOS alkalmazás amit a cég csinált.
  • zola2000
    #43
    Próbálj ki egy slide billentyűzetet (tehát ahol nem pötyögni kell, hanem húzni az ujjadat egyik betűtől a másikig), szerintem az már elég kényelmes lett.
  • Nailboy
    #42
    Aranyos hogy ezek a remek piackutatók a 7,9 -es tabletek elterjedését vizionálják a 7-es rovására és ráadásul már az idei évben.

    Aki ma 7-es tabletet vesz az azért veszi mert a 10-es nem hordozható táska nélkül tehát túl nagy, de az okostelefonja meg túl kicsi.
    De nem akarna kicsit mert miért akarná szivatni magát, így azt veszi meg ami a legnagyobb, de éppen még a zsebben elfér.

    Na ez a hetes, nem a 7,9 - meg 8-as.
    A Nexus-t azzal reklámozták hogy egy öltönyzsebben elfér.
    És milyen igaz. Bármelyik belső zsebembe belecsusszan.
    Ellenben az ipadminivel.
    Ezzel most nem kicsit mellényúltak.

    Így csodálkoznék ha mégis a 7-esek alul maradnának...
  • Major
    #41
    Evvel csak egy probléma van. Mióta ennyien használnak Androidot, azóta a Google is lassabbra vette a tempót és a fejlesztések is látványosan lassultak. Bár ez minden egyszereplős piacra igaz, lásd asztali OS. Ha 33%-ben osztozkodna 3 OS, biztos, hogy nagy versengés lenne, a felhasználók kegyeiért.
  • mad mind
    #40
    Milyen munkára tudod használni azt a minit?
  • MsUser
    #39
    Már az Android indulásakor egyértelmű volt! Bár volt erős ellentábor de bebukták.
    Nem beszélve a MediaBox-ról vagy mini PC-ről azóta elérhetőek mióta van android, és ha beleszámolnák a statisztikájukba...
    De ez a Google megmozdulásainál megszokott, mindig felkavarja az állóvizet.
  • Etinger
    #38
    Nice try, applefan!
  • Etinger
    #37
    Mivel az Apple elért a csúcsra (iszonyat lassan ami azt illeti) így várható volt és várható is lesz, hogy innen főként lefelé vezet az út. Maga a termékei presztízse az, ami szerintem a leginkább megzuhant.

    Szóval régebben különleges volt, ha valaki egy Apple termékkel rendelkezett, tekintélyt parancsolt, és egy szűk réteghez jutottak el a termékek. Manapság ez nem mondható el, az viszont igen, hogy minőségtől függetlenül egyre cikibb "applefan"-nak lenni.

    Ennek meg oka van.
  • sanyicks
    #36
    miért ne vessék össze? senki nem kötelezte az epl-t hogy csak a saját eszközeire rakhat ios-t :)
  • dyra
    #35
    Használjad! Szép estét!

  • csimmasz
    #34
    Ne erőlködj, inkább lásd be, hogy butaságot beszéltél és fogd rá a nyuszira!

    Én nekem megváltás amikor végre fölálhatok a munkahelyi gép elől, a seggem rosszabb állaopotben van mint egy kivénhedt buzié, a sok üléstől fáj mindenhol, a derekam se jobb.
    Lefürdök és ledobom magamat az ágyra és még kicsit én is netfüggök az aszony netbookján vagy a 7 colos tableten, hibátlan ez a méret is.
    Gondolkoztam egy 10 col körülin is viszont ezt kényelmesebben tudom használni, navigátorként a kocsiba is elfér, ha megyek valahova vihetem magammal netfüggeni ha várnom kell valamire, a nagyal csak otthon tudnék el lenni.

    Szóval, inkább próbáld arra használni amire való és ne leszarozni azért mert neked más az igényed vagy mert rosszul használod.
  • dyra
    #33
    Kutya baja a cuccnak megkockáztatom az emberek 90% észere sem venné ezeket a karcokat. A mondanivalóm lényege az lett volna, hogy a 7" tabletek nem igazi konkurensek. Olcsóságuk miatt hódítanak. Akik ilyet vesznek amúgy sem vettek volna iPad-t.

    A helyes testtartásnak semmi köze nincs a laptophoz. Régen is dolgoztak íróasztal mellet manapság sincs ez másképp, ha te tohonya életmódod folytatsz arról nem a Laptop vagy a PC tehet.

    Örülök, hogy a kislányod szuper képességekkel van megáldva. Csak így tovább.

    Anyázni nem tudom mire volt jó mikor pár hozzászólással ezelőtt elnézést kértem tahó stílusomért. De akkor most külön tőled is elnézést kérek. Ne haragudj, nem állt szándékomban megsérteni senkit, szerencsétlen elkapkodott mondatokat írtam, sajnálom.

    Szép estét!
  • ugh
    #32
    Abban egyetertek hogy munkara nem valok a tabletek.
    Este viszont egy 7 colos tableten nagyitgatas nelkul nezem meg a leveleim, olvasgatok vagy jatszok valami marhasaggal.
    Es nem taknyozom ossze a kijelzot.
    A asszony egy netbookot hasznal es szereti, de a tabletet nem.
    En meg egy eromuvon melozok es este olvasgatok, amikor idom van es nem gornyedek meg ezert is 2-3 orat a rohadek gep elott.
    Ha akkora eszed lenne mint penztarcad es szad, akkor magadtol is rajottel volna az nem a samsung hibaja
    a gyerekeid tonkrebasztak egy het alatt egy tabletet, hanem a tied mert kevesebbet kene a gepeid elott rohadni es helyette nevelni oket.
    A lanyom meg nincs 5 es szokot neki valo jatekokkal jatszani a tableten, de nem amortizalta le, mert van a magahoz valo esze es tudja, hogy penzbe kerult a cucc amin szorakozik.
    Amit itt az elejen eloadtal es azt hiszed meno, az inkabb rad nezve ego baszki.