115
  • Narxis
    #35
    "Az a vicc megvan, hogy a Chrome adblock pl csak ELREJTI a reklámot és nem blokkolja?"

    Olyan másfél évvel le vagy maradva, azóta nem rejti hanem ténylegesen blokkolja.
  • fergusonpapa
    #34
    2ével ezelőtti iwiw helyzetre gondoltam... Az pedig katasztrofa volt, jó hogy mostmár elbírja azta 300-400e embert.. 4-5 milió helyet. de azért köszönöm az érvelő regédet , ezek szerint mélyen érintet a mondanivalóm

    Mondhatsz bármit, a véleményem ugyanaz, bárhol elérhető,egyszerű,nem lassú minden rendben van vele. Aki zavar leiratkozom róla. Aki maradi meg maradjon is a kőbunkónál. Az meg hogy összeszed többmilió más emberrel hogy épp mit szeretek , nagy dolog.
  • Petka
    #33
    A probléma inkább ott kezdődik, hogy sok embernek a facebook megváltoztatta a személyiségét. Akiről eddig azt hittük, hogy mindig jókedvű poénos gyerek, az most depis idézeteket pakol ki, mások egyszerűen az idegeinkre mennek a sok hülyeséggel, amit kiposztolnak, holott előtte semmi bajunk nem volt az illetővel, csak ott mindenki másképp viselkedik. Nem ugyanaz az ember, akit mi megismertünk. Az üzenőfal tartalmának 90%-a valami olyan dolog, amivel egyedinek akar tűnni az illető, holott csak egy belinkelt kép vagy megosztott idézet, akármi, ami minden csak nem egyedi.

    Röviden és tömören megfogalmazva: egységesítve lett a szar.

    Aki azt mondja, hogy csak értelmes dolgokat lát az üzenőfalon, az postoljon már ide egy screenshotot róla, mert egyszerűen nem tudom elhinni...
  • Tetsuo
    #32
    Igen, az egyenek szemely szerint felelosek, de a tarsadalom van igy elb@*va.
    Ha valaki hagyja magat megvezetni, az az O hibaja is.

    "Menj el, menj szegény magyar, a kétség partjára,
    Tekints az ingadozó reménység pólcára,
    S te, aki tűztűl, vastúl nem tudsz megborzadni,
    Borzadj, mikor a vég-sors hideg jelt fog adni.

    Vezettessed magadat szem-bekötve, vakon,
    Elfajult testvéridtől csinált ál-útakon,
    Kik őseink hamvait rútúl megtapodták,
    Arany szabadságunkat aranyon eladták.

    Menj, add egy olyan kézbe, szabadságod fékit,
    Mely egyszer úgy betöltse a balsors mértékit,
    Hogy megérezd, amit még sokan nem éreznek:
    A szabadság s a rabság, miben különböznek!"
  • Tetsuo
    #31
    "Az a vicc megvan, hogy a Chrome adblock pl csak ELREJTI a reklámot és nem blokkolja? Ergo pontosan ugyan annyi reklámot nézel meg mint egy IE 6 user csak éppen nem látod mert rejtve marad. És hidd el, nem 200 Ft / 5 év egy kis 5x5 centis reklám felület az FB-n."
    Ennek igy meginkabb semmi ertelme. Emiatt nem erne semmit a reklam.
  • narumon
    #30
    "Lehet visszakapná a haverjait. Én sok ismerősömmel már nem tudok beszélni másutt csak ott."

    Ez egy nagy tévedés, ha nem facebookolnának akkor másik közösségi portálon csüngenének amelyik éppen divat. Nem a facebook a hibás benne hanem azok a barátok akik annyira jó barátok, hogy arra sem veszik a fáradtságot, hogy találkozzanak veled :(
  • Vaszilij Artyom
    #29
    FBI?
    Pont az FBI? :D Elmondom köze nincs a te adataidhoz mivel nem az USA-ban tartózkodsz de még csak nem is vagy állampolgár, maximum a CIA ennyit illene tudnod.

    Egyébként ha van mobiltelefonod akkor már pontosan tudják, hogy éppen merre jársz és adott helyen mennyi időt vagy és milyen gyakran, ha akarod ha nem, nem kell hozzá fb.

    Az meg, hogy paranoid barmok vagytok ismét nem az FB hibája. Az a vicc megvan, hogy a Chrome adblock pl csak ELREJTI a reklámot és nem blokkolja? Ergo pontosan ugyan annyi reklámot nézel meg mint egy IE 6 user csak éppen nem látod mert rejtve marad. És hidd el, nem 200 Ft / 5 év egy kis 5x5 centis reklám felület az FB-n.


    érdemes lenne valódi SZAKMAI fórumokat is olvasni mint a HWSW vagy a Technet vagy a Itcafe és nem agyhalott Sg userek között szocializálódni
  • xalyy
    #28
    Eppen ezt mondtam el en is :D de ebbe amugy nincs semmi nagy szam hogy vannak akik nem latjak ezeket a dolgokat ugyanis a tobbseg ugyis ilyen, csak az a baj ezzel hogy akkor a tobbseg sajnos konnyen manipulalhato...
  • Narxis
    #27
    Ennyi.
  • sanyicks
    #26
    Aki nem látja hogy a fáccse az adataiddal(nem pubikám, normális esetben nem külön a te profilodat böngészik(csak ha te konkrétan a képbe kerülsz), legtöbbször statisztika készül a szokásokról, mi érdekel, mikor szarsz, mikor kefélsz, mikor mész kirándulni, poziciód stb) kereskedik az igen csak sötét. Eleve ha nem ezt tenné, nem próbálna mindent begyűjteni, még a telefonszámokat, és az email accountok tartalmát is.
    Egyébként igaz az is hogy elszigetel. Akik bedőlnek a divatnak, minden elérhetőséget dobnak, "mert ott a fáccsebúk". Ha nem regelsz, kimaradsz. Nem kell rizsázni, ez nem néhány hülye, ez a többség. És ez a többség még fácssén se annyira elérhető, mert a 99,9%-nak fingja sincs arról hogy a csetet böngészőn kívül külön programmal is lehet használni (pont úgy ahogy a többség azt hiszi hogy msn-ezni csak a live messengerrel lehet...), így ha nincs nyitva egy fülön a fácse akkor nem is elérhetőek.
    Emellett kontrollálhatatlan hogy mi kinek látszik (az az egyébként egyre kevesebb beállítás, nagyon gyengus).

    Az meg a másik dolog, hogy magának az oldalnak az elrendezése, kinézete, átláthatósága, a fos szóval írható le.
  • xalyy
    #25
    Ez amúgy tényleg igaz mit nem hiszel el ebben? Nem egyesével néznek meg mindenkit de ha tegyük fel az FBI vagy más mittudom milyen szervezet valakiről információt szeretne akkor a facebook alatt simán megtud mindent róla főleg akkor ha az adott személy nagy facebook használó. Tudják hol laksz ki vagy mi vagy mivel foglalkozol kikkel beszélgetsz kik a barátaid, a családod stb. na meg ha minden képet kiraksz magadról amit csak lehet + még ki is írsz minden szart akkor tényleg mindent tudni fognak az életmódodról a viselkedésedről stb... Ez annyira nyilvánvaló csak kicsit a dolgok mögé kellene nézni és hiába szidod a kollégákat, mert ők is csak az igazságot mondják...
  • Szefmester
    #24
    Nézd.. az hogy szar a géped és a neted az nem az oldal hibája azt hiszem. Megnézem a kedvedért mennyi idő alatt nyitok meg egy levelet benne...

    Az oldal betöltésének az ideje: 0,145másodperc. A teljes megjelenés sem volt több látszatra 1secnél. Nem egy modern és brutális gépem van, de a ramzabáló msn, és 10perces iwiw elég szar szöveg. Kb mint az hogy nem adnak el senkinek. Mégis mi a retek éri meg a befektetőknek a fészbukkban? Az a minimális reklám amit a többség leblokkol, letilt, vagy oda sem néz? kattintások után kapják a pénzt azok a reklámozók, az fb meg szintén.. jah hogy olyan tracking cookiekat rak a gépedre egy mai login után hogy lejárta: 2015.február? mennyi is egy átlagos süti lejárati ideje? egy hónap?

    az hogy adathalmazként adnak el többszázezred magammal nem jobb mintha csak engem adnának el. De ha már törölni szeretnék valamit azt miért nem lehet csak külön kérésekkel, meg esetenként bírósági papírokkal? jah hogy amikor elfogadtad az eulát akkor gyakorlatilag lemondtál a privát szférádról az adott gépen, és minden amit feltöltesz, vagy írsz náluk az az övék!

    De semmi baj.. majd jön a fészbukk2, aztán a fészbukk3 és te mész szépen az újabb és újabb oldalakra, újra és újra hasznot szerezve valakinek, miközben némi parasztvakító "újdonság" segítségével eladják neked ugyanazt a szolgáltatást. És te fizetsz.. mert hiába van ingyen látszólag.. fizetsz érte keményen, csak nem dollárokkal, hanem a személyes adataiddal.

    Tudod az sem éppen kedves tőlük hogy anélkül csinálnak rólam profilt hogy bejelentkeztem volna, vagy megkértem volna őket. De hát ha egy olyan ember ír nekem rajtuk keresztül levelet akit ismerek, és gyakran teszi ezt azt elkezdi felvésni magának. És a vége az lesz hogy az email címem benne lesz az adatbázisban, esetleg a nevem mellett, meg amellett hogy kiket ismerhetek. És lőn megy az egyszeri ember a fészbukkra (mert azt mondják anélkül nem lehet élni, és aki nincs ott az nem is létezik!) regel, és megadja azt a mail címét ahova kapja a haverok leveleit, meg ott az IP cím, és az első 10 ember akit ismerhet... láss csodá ismeri is! Hát ezt meg vajon honnan tuggya' a kis mocsok? Kiszopta az ujjábú'?

    naívabb és ostobább vagy mint hiszed... Nézhetsz sötétnek és baromnak, de csak a saját magadról alkotott véleményt próbálod más nyakába akasztani mintegy önmegnyugtatásra a tévedésed megmagyarázásáról.
  • fergusonpapa
    #23
    Eladtak :D ez a jó válasz arra hogy leiratkozhatok másról istenem azok az érvek :D

    iwiw nagy hibája meg nem a facebook volt hanem az hogy 1 email elolvasása 10perc volt annyira lassú volt és televolt reklámmal :) Épp ekkor jött a fb láz , és jó alap volt ehez. Nem kéne ferdíteni a dolgokat. :)
  • Molnibalage
    #22
    Fel sem tűnt eddig, hogy oldalt listaszerűen kezel minden ez a fostaliga... Eléggé logikátlan.

    Az is eléggé vicces, hogy oldalt mindenféle értesítések jelennek meg olyan dolgokkal kapcsolatban, amire soha nem irtakoztam fel és nem is érdekelnek.
  • Vaszilij Artyom
    #21
    Ez az eladják az adatokat marhaság honnan jött?
    Ha eladják egyszer van belőle pénzük (ráadásul hogyan adnák el? AZt hiszed valakik egyesével nézik mindenki profilját?:D:D). Ők adathalmazokat adnak el reklámcégeknek akik ezáltal reklám felületet fognak neked mutatni, és nem tampon hanem teszem azt telefon reklámot.

    Juj csúnya gonosz Fb, hogy nem tampon meg kisautó reklámot tol az arcodba, hanem célzottat. Ha sok filmes oldalt követsz, akkor filmes reklámok stb, ez ilyen egyszerű.


    Határtalan a butaság a magyarország nevű szarkupacban 2013-ban is.
  • Szefmester
    #20
    "Lehet volt msn(memoria zabáló) vagy egyéb kliens" Que?! Nekem jelenleg "zabál" a tálcára téve összes vackával 5MB ramot a 4GB-ből, megnyitva pár ablakot és az asztalon hagyva is összesen 40MB-nél kevesebb a teljes fogyasztása... Szóval aki "halad a korral" azt nem zavarja ez a mennyiség. Amúgy is a többség nem szokott több nagy memória éhségű programot futtatni egyszerre és mellé az msn-t vagy bármely IM programot.

    "de kel egy platform ahol tarthatjuk a kapcsolatot, és erre fb nagyon is jó." Az iwiw is erre volt jó régebben amíg nem lett divat a fészbukk(akke), csak éppen a keresője lényegesen hatékonyabb az iwiwnek az fbnél.

    "de mint mondtam ott a leiratkozás gomb. " Attól már eladtak téged nemzetközileg mindenkinek aki csak kínált pénzt egy kupac adatért.

    #17: Köszönöm a bókot.. próbálok felérni hozzád, de nem lehet.. klasszisokkal vagy sötétebb nálam és a teljes baráti körömnél.. ÖSSZESEN! ;)
  • Petka
    #19
    Te meg legalább akkor barom meg sötét vagy, mint amennyire baromnak meg sötétnek tartod az ismerőseim. Állj be közéjük!
  • WoodrowWilson
    #18
    "Kaptam havertól üzenetet és nem tudok rá válaszolni, nem találom a válasz gombot."

    Na menj a francba. Még ha a nagyanyám írta volna ezt a mondatot, talán elhinném.
  • Vaszilij Artyom
    #17
    Te is pontosan ugyan olyan sötét vagy mint a baráti köröd.
  • fergusonpapa
    #16
    Nem tudod használni? :D egy entert nyomni baromi nehéz :D

    Szefmester : én ismerösi köröm is a sulinak és munkának hála az országban szétszórodtak de kel egy platform ahol tarthatjuk a kapcsolatot, és erre fb nagyon is jó. Lehet volt msn(memoria zabáló) vagy egyéb kliens. De haladni kel a korral. Egy fb messengert leszedsz és nem kel a felületre lépni csak chatelni. Én ezt szoktam, 2 naponta ha felnézek.

    Az meg hogy valakinek degenerált ismerösei vannak csupán ő tehet róla nem a facebook, ugyanezek az emberek ott vannak az életben is mint ismerős.. Nagyon hasznos funkció a leiratkozás (én ezt rég megtettem azóta minden normális)

    Szóval mindent lehet jól és rosszul használni, itt egy platform amin tényleg szinte mindenki fent van , egyszerű kifinomult a rendszer, vétek lenne használni. Az olyan kifogások meg hogy minek regisztáljak hogy sok marhaságot nézem az egyátalán nem facebook hibája hogy ismerőseid többsége degenerált, de mint mondtam ott a leiratkozás gomb.
  • Molnibalage
    #15
    Van FB accountom, gyak. egyirányú a kommunikáció rajta, nekem írnak, de azon keresztül igen ritkán válaszolok, mert még mindig nem látom át. Kaptam havertól üzenetet és nem tudok rá válaszolni, nem találom a válasz gombot. Ennyire fostaliga. Nekem csak azért van, mert osztálytalálkozó miatt kért meg az ikertesóm, hogy csináljak.

    Fel nem fogom, hogy ezen ki képes bármiféle közösségi életet élni. A röpicsapatos baráti körömmel még mindig levlistát használnuk. (Mert a mailt-t nem tiltja le pl. a melóhely...)
  • Molnibalage
    #14
    Amen.
  • Szefmester
    #13
    Az édes anyád meg sajnos nem ejtett a fejedre a 8. emeletről. (csak ha már lebarmozol minket úgy gondolom ennyi kijár)

    Nekem többszáz ismerősöm van de haverom jóval kevesebb, és barátom alig tucatnyi, ellenben ők az ország több pontján vannak elszórtan hála a sulinak. Jó mi?

    Mondok egy vicceset (szánalmasat). Rengeteg ember azért törölte az msn/skype/icq és egyéb IM elérhetőségét mert jött a fosbúk és "úgyis mindenki ott van". Aki meg nincs ott azt leszarja a nagyvilág -ahogy én tenném a síroddal-, viszont ha mondasz nekik egy olyan varázsszót hogy Trillian", akkor csak bambán bámulnak a képedbe értetlenül, majd rövid magyarázat után: "jah hgy az olyat is tud?" Az emberek 99% nem is hallott olyanról hogy egy alternatív Instant messenger miket tudhat. Ennek a 99%-nak az online beszélgetés az régen msn/skype, ma már csak fészbukk. Most akkor én vagyok a retardált vagy ők? És nem csak a haverjaim ilyenek, vagy az ismerőseim. Ha egy új emberrel találkozok, vagy egy munkatárssal akarnék megbeszélni valamit akkor ők is csak pislognak, holott ahol melózom nem éppen hülyék debugolják a laptopokat és a szervereket! ;)

    Engem nem érdekel ki a pöcsöm öccse vagy, de látatlanban is meg tudom mondani, hogy amint megjelenik egy hm.. fészbúk2 te azonnal törlöd majd magad az elsőről (miután minden lehetséges infót megszerzett rólad egy cég, és ami el is adta azokat akinek csak tudta) csak azért hogy ismét elvegyülhess a "barát" vadászatban. Tudod.. ezek a barátok olyanok mint a pokémonok.. szerezd meg hát mind!
  • fergusonpapa
    #12
    +1
  • Vaszilij Artyom
    #11
    Ez egy dolgot jelent, teljesen nyomorékok, sötétek, barmok, agyhalottak a "barátaid", az ÖSSZES!

    Fura nekem van 240 ismerősöm (ebből 80 külföldön él és ritkán látom), de a maradékkal akármikor el tudok menni normálisan bulizni, sörözni akármi és senki nem nyomogatja..

    Nem az Fb hibája, hogy nyomorék a baráti körötök barmok..
  • Petka
    #10
    Narumon: #8

    Szefmester: egyetértek, töröltem is magam (felfüggesztettem), mert már nagyon idegesített, hogy még egy normál sörözésnél is mindenki a mobilját nyomkodja. Persze tisztelet a kivételnek, akik normális célra is tudják használni, de ez annyira elenyésző százalék volt, hogy nem tartottam érdemesnek tovább nézegetni az üzenőfalon ömlő szart. Az meg hülye kifogás, hogy csak ott lehet elérni mindenkit. Ha kell valami felhívom az illetőt, ha nem tudom a számát, akkor úgyse vagyok olyan kapcsolatban vele, hogy szükségem lenne a segítségére. Ugyanez fordítva is. Ja, hogy a telefonálásért fizetni kell? Másik hülye kifogás, mert egyesek képesek a mobilnetért 2-3000ft-ot is fizetni és tényleg csak facebookra használják. :D
  • Szefmester
    #9
    De vajon mennyi tag az aktív? És mennyi a törölt reg?
  • Szefmester
    #8
    Lehet visszakapná a haverjait. Én sok ismerősömmel már nem tudok beszélni másutt csak ott. De ott meg nem vagyok, mert nem vagyok agyhalott olasz herceg, vagy olyan beteges retardált aki azt is közzé teszi hogy elment kullantani, majd azt is hogy mire hasonlított... Amíg nem volt ennyire elterjedt ez a fosbúk addig meglepő módon heti rendszerességgel találkoztunk is többekkel, mára már azt is alig, mert inkább a fészbúk előtt élik szánalmas kis életüket.

    A médiából sem öntik utána az ember képébe hogy "lájkojjá g*ci mert az neked k*rva jó, nekünk meg még inkább!!!!" Mert ez megy.
  • nlght
    #7
    ugye 1 milliárd légy nem tévedhet... :D
  • gombabácsi
    #6
    csak 2k dolgozó? nem elírás ez?
  • Yv@n
    #5
    A szar ilyen sokáig eláll?
  • Roger6
    #4
    Attól nem lesz jobb neki, de ha neki nem jó, másnak se legyen.
  • narumon
    #3
    Az miért lesz neked jó?
  • tmisi
    #2
    Akkor az jubileum lenne (10 év).
  • Petka
    #1
    Remélem ez lesz az utolsó éve...