65
  • Vol Jin
    #25
    Nem tudom most hol van, de 700 dollár feletti árfolyamról mászott le fél év alatt úgy 450 körülire. És olyan egymilliárd részvénye lehet, tehát olyan 10 év alatt keresné meg saját magát. De jelenleg nem látszik, hogy 10 évig ezt tartani tudná. Megmondom miért. A telefon úgy a felét, a tablet meg a negyedét adja a profitjának. Ez pedig két termék, ami nem egészen diverzifikált. Főleg úgy, hogy a tabletben erősen visszaeshetnek, sok konkurenssel (nexus mellett a könyvesbolt készüléke, és a sok PC-gyártó, akik nyitni fognak erősebben erre a piacra kényszerből) a telefonban meg van egy nagyon erős konkurense.
    Mondom, most nem az Apple termékeit kritizálom, még a céget se, csak piacilag beérik őket. Pontosabban fogalmazva, elmarad a nagy előny, és sokan szeletelgetnek a tortájukból.
    Tehát a lényeg, hogy ez most egy részvényekről megfogalmazott szösszenet volt a részemről, és nem cég és termékkritika.
  • Papichulo
    #24
    Szerintem jelen pillanatban az AAPL alulertekelt. Szamomra valahol extrem, hogy a ceg erteke $300b alatt legyen, amikor az utolso negyedeves nyeresege $13b folott volt es par ev alatt ki tudna termelni a teljes sajat erteket.

    Sajnos most rohannom kell, jobban nem tudom kifejteni, de ez az en velemenyem...
  • M2 #23
    Korrekt, szerintem teljesen igazad van.
  • Vol Jin
    #22
    Ezért mondom, hogy ebben a cikkben nem releváns adatok vannak, illetve azok, de hiányosak.
  • Vol Jin
    #21
    Nem az Apple-t temetik a tőzsdén, hanem korábban értékelték túl, és ezt korrigálják. Nem a profittal van baj, hanem csak most jöttek rá, hogy nem valószínű, hogy a profit a korábbi ütemben fog növekedni. Sőt, pesszimistaként azt gondolják, hogy ez a plafon, innen romlani fognak a cég eredményei. Most nem veszteségről beszélek, hanem szinten tartott vagy némiképpen csökkenő profitról, ami hiába magas, a jelenlegi árfolyamba az volt belekalkulálva, hogy majd még nőni fog a profit.
  • Papichulo
    #20
    Az a haszon volt, ez pedig bevetel szerinti.

    Szerintem te erre a listara gondoltal: http://www.neowin.net/news/apple-has-4th-most-profitable-quarter-in-history-of-earth
  • Vol Jin
    #19
    Az olajiparban volt ennél nagyobb eredmény. Például a Gazpromnak egy-két éve.
  • Vol Jin
    #18
    "Lehet itt is temetni a haldokló, csőd szélén álló Apple-t..."

    A részvényárfolyam zuhanásának az okai ebben a cikkben nem lettek kiemelve. Nem a magas profit, hanem a folyamatosan emelkedő profit miatt szárnyaltak az árfolyamok. Tehát most elérték a várható maximumot, amit lehet, hogy tartani is tudnak, lehet, hogy csökkenni fog, és hiába lesz magas, a cég korábbi tőzsdei értékében az volt az árfelhajtó, hogy egyre nagyobb profitot fognak elérni.
    Tehát nem csődben van az Apple, hanem lezárult a folyamatosan bővülő szakasz, ami miatt a tőzsdén túlértékelték.
  • narumon
    #17
    Hát az esztelen Wall Street managereknek ez ilyen :)
    Nem tudom olvastad-e a Warren Buffet módszer című könyvet. Abban is van valami ilyesmi (nem pontosan mert ezeréve olvastam), hogy úgy vett meg egy céget, hogy a cég hibázott és a Wall Streetiek meg "beárazták", hogy most akkor gáz van vele. Adták el mint a hülye, esett a részvény. A Büfé csávó meg nézte, hogy bakter ennek a cégnek csak az ingatlanjai meg a készletei többet érnek mint amire most árazva van, ráadásul a teljesítménye sem romlott - nosza vegyünk. Aztán ez lett a világ egyik legnagyobb olajcége az öreg meg dollármilliárdokat keresett rajta - ott fent meg azóta sem értik szerintem, hogy most mit miért amikor ők megmondták, hogy ez így nem tuti :D
  • Papichulo
    #16
    A vilagtortenelem folyaman egy ceg sem termelt meg akkora negyedeves bevetelt, mint most az AAPL. Szerintem ez siman ok a temetesre :)

    "Even though the figures were confirmed as the best quarterly results ever recorded by any company in the history of our planet, Wall Street was disappointed." - http://news.softpedia.com/news/Apple-Posts-the-Largest-Corporate-Earnings-in-History-323691.shtml
  • narumon
    #15
    Ha az én cégem több terméket ad el mint előtte bármikor, több a cash a raktárban mint előtte bármikor akkor én verem a seggemet örömömben a földhöz és nem azon izgatom magam, hogy a szomszéd megmondta, hogy ez így nem lesz jó.
  • narumon
    #14
    Jaja :)
    Csak nem értem miért az applet temeti itt sok huszár forumozó? Miért nem a Nokiát, Sonyt, HTC-t, blackberryt, asust, nexus mittoménmit amik negyed olyan eredményeket nem hoznak mint az apple. Elhiszem, hogy sokan megálmodták, hogy akkor ez most rossz, de hát az bazi messze van a valóságtól. Azért a világ cégeinek 98% még most is bármikor cserélne az apple-el szerintem.
  • Papichulo
    #13
    Meg egy kicsit fejlodik az SEC es ugy is lehet mondani, hogy ok tobb smartphone-t adnak el, mint az osszes tobbi ceg egyutt :)
  • narumon
    #12
    Persze mindent lehet mindenhogy nézni, de úgy is lehet, hogy az apple és a samsungon kivül senki nem ad el ennyi telefont még a környéken sem. Vagyis a samsung vagy az apple ÖNMAGÁBAN TÖBB okostelefont ad el mint az utánuk következő ÖSSZES CÉG EGYÜTT. Így is lehet nézni.
  • M2 #11
    A bevételi oldal rendben volt, a kiadási oldalon meg nagyot emelkedtek olyan tételek (kutatás-fejlesztési kiadások, új Apple boltok nyitása ...), amik viszont javíthatnak a jövőbeli eredményeken.

    A tőzsdei elemzők meg jobb lenne, ha most már elfogadnák az Apple irányszámait, véget ért az Apple-csoda időszaka.
  • asgh
    #10
    Előbb azt kellene bizonyítani, hogy elrontotta az Apple, aztán lehet rátérni a "hogyanra". A rekord eladások nem azt bizonyítják, hogy bármit is elrontott volna, a piaci elemzők fanyalgása is elsősorban arról szól, hogy az elvárásokat nem szárnyalta túl "eléggé".
  • Papichulo
    #9
    "A profit nem nott. "

    Vagy megis?

    "Comparing the two winter quarters' results over equal time periods of 13 weeks, Apple's revenues were up 25 percent and its earnings were up 13.5 percent over the year ago quarter. " - http://appleinsider.com/articles/13/01/24/nearly-one-third-of-apples-market-value-is-backed-by-pure-cash

    Angolul nem tudoknak: a Y2Y tavalyi negyedev 1 hettel hosszabb volt, ezert ha ezt is hozzavesszuk a Q1 2013-hoz, akkor kiderul, hogy a bevetel 25% es a nyereseg 13.5% emelkedest mutatott.

    A hozzaszolas tobbi resze alaptalan es tenyektol mentes talalgatas, melyet egyelore semmi sem tamaszt ala. A piacrol valo kiszorulasrol meg annyit, hogy jelent pilalanatban az USA smartphone eladasok 50%+ reszet adjak az iPhone-ok, mig a legnagyobb rivalis android reszesedese csokkent! Nem azt mondom, hogy ez mindig igy lesz, de veszharangot kongatni jelen pillanatban - $137bil kp mellett - egy kicsit izzadtsagszagu.
  • pixx
    #8
    Az én véleményem szerint, az Apple ott rontotta el, hogy innóvációt nem hozott, az új modellekben, meg ez a térkép baki... ráadásul már fél évre dobják ki az új modelleket. Mikor azt mondta Tim Cook, hogy Jobs rengeteg energiát fektetett az Iphone 5-be azt gondoltam, na majd most kijön valami, ami méltó lesz hozzá, a halála után. Meg ugye voltak pletykák, hogy hajlított kijelző, zsinór nélküli töltő. Erre megjelent az Iphone 5 behoztak egy csatoló szabványt, amiért mindenki anyázott, főleg a kereskedők, hogy akkor most mit is csináljanak, azzal rengeteg iphone dokkal.
    Ilyenkor ugye be kell ruházni, én se ruháznék be 2 új töltőbe, meg dokkolóba. Mert egyszer már megvettem. Minek vegyek újat.
    Ez volt a nagy innováció.
    Gugli csinálja jól, ők ebben az esetben nem a haszonra hajtanak, hanem arra, hogy termékeik ott legyenek mindenhol. Ők előbb meglátták a Kínai piacot, mint az Apple, most meg futnak a szekér után.
    Guglinak vannak egyéb bevételi forrásaik, így megengedheti magának azt, hogy egy-egy szegmensben nincs haszna, elég ha a költségei fizetve vannak.

  • Athlon64
    #7
    Azért azt nem kell elfelejteni, hogy úgy ért el egy ilyen szerény, várakozáson aluli eredményt az Apple, hogy a legutóbbi termékpiacra dobás már világ méretű volt. Tehát nem arányos az eladás azzal, hogy most már mindenhol kapható volt a cuccuk.
  • asgh
    #6
    Nem nagyon látom a konkurencia 2*X%-os növekedését. Ha ugyanis a profitot nézzük és nem az eladott darabszámot, akkor a droidos eszközök nagyságrendileg gyengébb profitot termelnek, mint az apple. A droidon túl pedig mi maradt, mint konkurencia? Vergődés (MS, Blueberry) vagy drámai visszaesés (pl. Dell).
    Az tehát továbbra is abszurd, hogy valaminek azért csökkenjen az árfolyama, mert a piac "nagyobb rekordra számított".
  • kvp
    #5
    "Haldoklás rekordokkal? No ez is egy érdekes felvetés :o"

    A profit nem nott. Ez azt jelenti, hogy egyre tobb eladott keszulek kell azonos haszonhoz, tehat romlik a nyeresegesseg. Mindemellett ha egy ceg X%-al no, de a konkurencia 2*X%-al, akkor ez hosszutavon egy szetnyilo ollot eredmenyez, tehat nagyon gyorsan lecsokkenhet a piaci reszesedesuk. Viszont a globalis piac limitalt, tehat ez a csokkenes egy ido utan atvalt darabszamos csokkenesbe, ami viszont a piacrol valo kiszorulast hozhatja. Persze mindezt csak akkor amikor a mobil piac mar telitodott, ami azert meg odebb van.
  • asgh
    #4
  • narumon
    #3
    Haldoklás rekordokkal? No ez is egy érdekes felvetés :o
  • willcox
    #2
    A temetés még odébb van, de már megindult a haldoklás.
  • M2 #1
    Lehet itt is temetni a haldokló, csőd szélén álló Apple-t...