65
  • levente68
    #65
    Te továbbra is minden cikkel ellentmondasz, mert Apple-t nem szabad besározni, meg csúnyákat mondani rá?

    Vicckirály!
  • levente68
    #64
    Ápolóid szabin vannak, ostoba?

    Én nem nyúlnék hozzád, ne reméld, az egy szívlapát lenne, ami megsimogat, nem a kezem.

  • M2 #63
    Arról, hogy imádod az Apple-t, sznob köcsög vagy és mint nem is olyan rég kiderült még buzi is.
    Teljes a kép! :-)
  • M2 #62
    Pfúj, te buzi vagy B+!
  • narumon
    #61
    What? Tehát a befektetők nem ezt várták ezért jeltő? Ne haragudj de ez így sefüle se farka. Istenem hány és hány cég van évtizedek óta lejtőn mert a bekeftetők nem azt kapták amit vártak. (van olyan cég ahol egyáltalán azt kapták?)
  • levente68
    #60
    Eddig se volt sok értelme létezned, mert értelmes gondolatod még nem volt, de most aztán végképp nem vágom, miről beszélsz.


    Lelkem sincs, meg agyam se, hogyan törhetnék össze amúgy?

  • levente68
    #59
    Aha, értem....

    Szerintem a befektetők tájékoztatására téged kellene felkérnie Tim apunak...

    Jól odamehetnél és pofán rúghatnád az összest, amelyik arról bégetne, hogy nem ezt várta... na, meg az elemzőket is...
    Jó lenne látni, ahogyan a kis fitymádat hátrahúzzák érte, lol.


    Okoska!
  • levente68
    #58
    Bár úgy lenne, jajj, bár igazad lenne...
  • M2 #57
    Te voltál, kedves Apple-sznob barátom, mikor imádott vezetőd elhagyta a céget, aztán lelkileg összezuhantál és azóta vigasztalhatatlan vagy és már csak a világ végét várod.
  • narumon
    #56
    "Nekem amúgy mindegy a sorsa mindnek, ezt nem sikerült még felfognod, látom."

    Neked sem sikerül felfognod, hogy nekünk is teljesen mindegy; ha tetszik egy termék akkor is megveszem ha rajtam kívül még hármat adtak el az egész világon.
    Én csak a folyamatos csúsztatásaidat, ferdítéseidet próbálom egyengetni, no meg a fantáziádnak köszönhető általunk soha le nem írt mondatokat javítani. (Bár ez utóbbi nem zavart téged sohasem, legközelebb ugyanúgy leírod mintha mi mondtuk volna). Így keletkeznek az olyan legendák, hogy: "Amig nem volt addig nem is kellett, de most, hogy benne van ez a legjobb feature meg reinvented", amit tisztán te találtál ki mégis most már mindig felhozod.
  • narumon
    #55
    "Táguló piacon relatíve lemaradást könyvelhet el Apple, ezt mindenki érti rajtatok kívül. Hányszor kell elmagyarázni, dedós?"

    Neked hányszor kell elmagyarázni, hogy ez csak százalékos számban igaz köszönhetően a nagy számú konkurenciának? Ez neked a lejtő, dedós? Nem hiába vannak veled komoly gondok.

    (Esetleg megmagyarázhatnád Jakuza barátodnak is aki szerint táguló piacon KEVESEBB PC-t eladni [tehát nem többet eladni és csak százalékban csökkenő részesedést felmutatni] az nem csökkenés)
  • levente68
    #54
    Ha azt sikerült végigbetűzgetned, alul vannak javasolt, kapcsolódó cikkek:

    Veszélyben az Apple koronája?

    Nem oly régi cikk az sem, majom!

    Na, akkor örömködj tovább, lol...
  • levente68
    #53
    Nekem amúgy mindegy a sorsa mindnek, ezt nem sikerült még felfognod, látom.

    Ha long, long, ha short, short, csak jelet adjon ;o)

    Aztán, ha sikerül kitekintened Apple hazai piacáról, akkor a globális eredmények lehorgasztják-e az ostoba vigyorodat, vagy csak címet olvasol?

  • levente68
    #52
    Ki és hol beszélt bárki tönkremeneteléről?

    Borogasd magad.
  • M2 #51
    Na végre itt van magyarul, így már te is elolvashatod:
    Egy csatát megnyert az Apple a Samsunggal szemben

    Szóval nyugalom, az imádott Apple céged nem fog tönkremenni! :-)
  • levente68
    #50
    Ó, én sznob?

    Megtisztelő a te kicsi arcodból...

    Amúgy, nem vagy tisztában a szó jelentésével...


    Csak nem sírásra biggyedt a kis arcod, mert rádkiabáltuk a dolgokat, teljesen jogosan? ÓÓÓó, hüpp-hüpp...

    "Miért, talán szerinted ez nem lejtő? Csőd szélén az Apple, te meg véded?
    Mi vagy te, egy Apple bérenc, Steve Jobs imádó?"

    Majdnem jól idézel, kis ferdítő, én csődről nem beszéltem, de a szektatagságotok vitathatatlan.
    Egyik ostoba fegyveretek a ferdítés - ami itt is tetten érhető -, az egyik legnagyobb leleplezőtök....

    Na, húzz te is mami szoknyája alá sírni, mert bántottak, kis féreg!
  • levente68
    #49
    Amit ti linkeltek, azok nem arról szólnak, amiről beszélünk, de már elmagyaráztam ezt is, hiába...


    Avval ti az általunk és sok cikk által említetteket szeretnétek cáfolni, ami röhej.

    Táguló piacon relatíve lemaradást könyvelhet el Apple, ezt mindenki érti rajtatok kívül. Hányszor kell elmagyarázni, dedós?
  • M2 #48
    Miért, talán szerinted ez nem lejtő? Csőd szélén az Apple, te meg véded?
    Mi vagy te, egy Apple bérenc, Steve Jobs imádó? Leállhatnál ezzel a végtelenül sznob viselkedéseddel!
  • narumon
    #47
    Melyik világsajtó tárgyalja? Érdekes módon totál ellenkeztél amikor az ellenkezőjéről linkeltünk cikkeket.
  • levente68
    #46
    Bájos, ahogyan szopkodjátok egymást egy általatok szándékosan félremagyarázott dologra való ostoba érvelésben.

    Gratulálok!

    Mindenki érti, amit mondunk, a sajtó világszinten tárgyalja, egyedül ti örömködtök, hogy magatoknak képesek vagytok megmagyarázni.

    Nekem mindegy, tegyétek.

    Kitűnő szórakozás figyelni a teljes elmebajotokat.



  • narumon
    #45
    Ez lejtőőőő hát nem látod, hogy ez egy lejtő és lassan mindenki elpártol? :D
  • M2 #44
    "Apple has become the number one mobile phone vendor by volume in the United States for the first time ever. Apple’s success has been driven by its popular ecosystem of iPhones and App Store, generous carrier subsidies, and extensive marketing around the new iPhone 5 model."

    Van ok az aggodalomra Apple háza táján!
    Lehet újabb hangárt építeni a pénznek. :-)
  • M2 #43


    Itt is látható, ahogy az Apple hanyatlása közben épp beelőzi a Samsungot. Egy típussal az összes Samsungot! :-)
  • levente68
    #42
    Ha te mindenáron a dolgok egyik oldalát kívánod nézni, akkor jó.

    Így akkor igazad van, ok?

  • narumon
    #41
    Valóban van lejtő. Több telefont adtak el mint bármikor korábban, több ipadot adtak el mint bármikor korábban. Végül is ezt is lehet lejtőnek nevezni...
  • levente68
    #40
    "totál bukás az i5 is"

    Én ilyet írtam? Mmmmmmm

    Nos, akkor miben is értünk egyet, meg miben nem?

    Zavaros vagy. Nem véletlenül. Elpártolás nincs? Csak Android-ról oda, mi? Miért nevetteted ki magad állandóan?

    Lejtő sincs, ugye?

    Hagyjuk szerintem, mert te dafke posztolsz csak.

    Nem pártol el mindenki, de szeretnéd te azt a bevételkiesést, ahogy én is, amit az Android-ra, vagy másra áttérők okoznak. Igen, van fordítva is, de a piac bővülése mentén a mások és saját növekedési tendenciához képest visszaesés van és ti ezt próbáljátok kimagyarázni.

    Nem kellene, de tőlem...
  • narumon
    #39
    Nem igaz, mert evvel a mondatoddal mindig mindannyian egyetértettünk. Az soha nem képezte vita tárgyát, hogy a fellengzős szárnyalásnak vége, de te folyamatosan lejtőről, elpártolásról és ilyenekről beszélsz. Amíg nem jöttek ki az új eredmények az volt a fixa ideád, hogy totál bukás az i5 is. Ezeket felesleges letagadnod elég bármelyik régebbi forumot vissza olvasni.
  • levente68
    #38
    Próbálok kulturáltan reagálni, de nehezen tartom vissza magam:

    Nem temette senki és nem mondtam olyat sem, hogy mindenki elpártol, csakis olyanokat, amit itt most ti is elismertetek.
    Volt egy nagy és (részben) indokolatlan felfutás, ami nem volt tartható és íme, első igen komoly visszaesésen van túl Apple.
    Azt mondtam, hogy a nagy kilengések mindig elsimulnak. Ebben pedig szükségszerűen igazam van és ha ti ezt el akarjátok vitatni, nos, azt nem tőlem vitatjátok. Ne a személyem ellen írj, mert torzítja a látásodat az elvakultság.

    Próbálj meg korrekten értekezni, pls!
  • Papichulo
    #37
    "Jelenleg 417 milliárd dollár a piaci kapitalizáció (persze ez másodpercenként változik), a 300 milliárd még messzinek tűnik. "

    A $417bn-bol levonva a liquid asset-ek erteket, kb $300bn-t kapunk, en erre gondoltam itt.
  • narumon
    #36
    Egyetértek. Fogalmam sincs miért veszi mindenki a szart amikor lehet jó telefont is kapni; Iphone vagy SGS3 - a sok marha meg megveszi az olcsó (vagy éppen drága) szutykokat.
  • Armagedown
    #35
    mennyi baromállat van aki ezt a szart veszi, eszem megáll
  • coolbboy83
    #34
    Nincs igaza egyiknek sem - osztalékkifizetések lesznek megint, pontosabban ezt várják el. A részvények puszta spekulációk alapján is ugrálnak. Külföldi oldalakon megírták már.
    Jelenleg több projekt is fut nekik, új épület - létesítmény beruházások... az utóbbiban 2 ismeretlen hatalmas komplexum ( és mi van ha saját foundry lesz az egyik ?? - Merthogy épp most ment a TSMC és kijelentette, hogy kész a Samsung kiváltására!!

    Az átalakulások miatt mozognak a részvények, illetve a spekulációk miatt..... annyi kézpénztartalékkal, és profittal nem kell aggódniuk. Jópár termékbejelentés is közeleg, sok kérdőjellel egyenlőre....
  • tomcsa4
    #33
    Na itt van Skyline. Tudod hol van a legnagyobb állatkert. Droidországban.
  • M2 #32
    Apa! Kezdődik! :-)
  • Skyline
    #31
    "Félmilliárd készülék felett az Apple"
    Avagy nagy az isten állatkertje....
  • narumon
    #30
    Ezt értem és kivételesen egyet értek veled. Node ettől még leventének meg willcoxnak van igaza, hogy lejtőn van az apple? Én ezzel nem értek egyet. Folyamatosan arról beszélnek ők, hogy elpártoltak az emberek mindenki rájött, hogy szar, stb stb. Ehhez képest a rekordmennyiségű eladás nem ezt támasztja alá, de erre is jönni fog, hogy mi elvakultak vagyunk és neki van igaza, mert a 30 millióról 47 millióra emelkedett termékértékesítés az totál bukta.
  • Tigristank
    #29
    Jah, az első link már nem is igaz, mert az általad linkeltben ott a rekord a Gazprom által, 16.24 milliárd dollár.
  • Tigristank
    #28
    Jelenleg 417 milliárd dollár a piaci kapitalizáció (persze ez másodpercenként változik), a 300 milliárd még messzinek tűnik. Szerintem nagyjából most állt be arra a szintre a cég értéke, ahol valójában lennie kéne, a 600 milliárd feletti piaci kapitalizáció "kicsit" már elszállt volt, főleg, ha összehasonlítjuk a többi hasonló profitot kitermelő céggel.
  • Tigristank
    #27
    Hát ez eléggé komolytalan cikk, mint ahogy alattam is mondták, ezek az összegek korántsem rekord összegek.

    Ez számít rekordnak 1 negyedévnyi profit szerint: ExxonMobil 2008 Q3 14.8 milliárd dollár (Azóta volt még 1 kis infláció is.)

    De ha te ragaszkodsz a bevételhez: ExxonMobil 2012 Q1 124 milliárd dollár (Ez nem hiszem, hogy rekord lenne, csak szimplán rákerestem.)

    Eleve, egy éves szinten 200 milliárd dollár alatti bevétellel rendelkező cég (Apple), hogy érne el rekord összegű bevételt negyedéves szinten, mikor van néhány 400 milliárd dollár feletti bevételt produkáló cég is?
  • Vol Jin
    #26
    Nekem mindig igazam van. :-)