16775
banner
  • Prof William
    #12970
    Sejtettem csak nem akarom hogy a mentések összekeveredjenek.
  • jan5650
    #12969
    Nemrég kezdtem el a játékot (1, talán 2 hónapja), jelenleg lvl 25 vagyok. A fő küldetést még nem nagyon erőltettem, ha jól emlékszem annál tartok most, amikor Yennefer-el el kell menni Skelligén arra a helyre, ahol Ciri is volt. Eddig minden létező mellékküldetést megcsináltam (táblákon kirakott, lokálisan felvehető) illetve a kérdőjeles helyeknek a 80-90% fel van már fedezve. A játék nagyon szuper, grafika über, zene is nagyon epic - ez az első Witcher játékom. Ami viszont roppant idegesítő: a belső helyek túl sötétek. Gammát maxra nyomtam, de még így is szinte semmit nem látok. AMD R9 380X kártyám van, van esetleg erre valami tipp? Illet az irányítás borzalmas. Eleve lassan reagál a parancsokra (WoW-hoz vagyok szokva) de ami nagyon kivágta nálam a biztosítékot az, hogy pont futottam egy hegyen, előttem egy nagy szakadék amit nekifutásból akartam átugrani, de pont amikor ugrani kellett volna megjelent a közelemben egy szirén, átváltott harci módba, és az ugrásból egy szép nagy vetődés lett bele a szakadékba. Hát gratulálok!

    Egyébként a fő küldetésből sok van még hátra? Eddig minden mellékküldetést megvan. Elképzelhető, hogy későbbiekben még megjelenik pár darab? Megvan mind a két kieg, de addig nem akarom elkezdeni, amíg az egész alapot ki nem játszom (Gwent-el együtt, ami számomra azért elég unalmas).
  • Evoluti0N
    #12968
    Nem tudok róla, de nincs is szükség rá. Mivel ugye nem kell kliens a játszáshoz, így bármennyi játékos játszhatja egyszerre a játékodat. Egyszerűen bejelentkeznek, letöltik és játsszák. Mindkét öcsém és a lakótársam is az én Witcheremet játsszák.
  • Prof William
    #12967
    Kösz gyors válaszokat.

    A GoG - ban van lehetőség arra hogy új felhasználót hozzunk lére és -mint a steamban- engedélyezzük a másik felhasználónak, hogy játszhasson a játékkal?
  • Evoluti0N
    #12966
    Benne van. A 6-ban talán, vagy a 7-ben? Egymás után olvastam el mindet, szal összemosódik, h pontosan melyikben mi történt.
  • DantesHUN
    #12965
    Tippre a 8. könyvben, ami időrendben inkább előbb játszódik, abban lesz szó erről.
  • Prof William
    #12964
    Geralt utalgat réá hogy már járt Tussainben és anno nagyon tetszett neki.

    A könyvekben ez benne van? Az 5-ik olvastam de eddig nem volt ilyen.
  • Palinko
    #12963
    Jah érdemes elolvasni. Olyan sorrendben ahogy már le lett írva.
  • bunny
    #12962
    Aha, na ez nem tűnt fel. De mindegy, már szerintem nem fogok oda visszamenni a játékmenetben. Majd a következő újrajátszásban ;)
  • FartingSquirrel
    #12961
    Azert tudtam futkosni, mert a tag felettem repulgetett, es nem voltam belockolva.
  • bunny
    #12960
    Ez a futkosás érdekes, nekem harc alatt nem is megy a futás. Mondjuk én átpakoltam minden máshova, majd megnézem akkor miért nem. De én se futni se pl. felmászni nem tudok harc alatt csak vonszolódik, ha meg leesek valahova akkor többnyire cumi.
  • genndy
    #12959
    Igen, a Hos kimondottan. Sok a boss.
  • molnibalage83
    #12958
    A kiegészítők nehezebbek lesznek, mint az alapjáték? 10 .szintű vagyok, lekorlátozva tolom, de már most elértem arra, hogy nem igazán találok nehézséget a játékban.
  • Evoluti0N
    #12957
    Ha nem probléma az angol, akkor van 6 és 7 is. A 7. az utolsó, leszámítva a pár éve megjelent 8. könyvet, ami ilyen előzménysztori. A játékok a 7. könyv után játszódnak, szóval az 5-tel még nem zárul le ott a sztori, ahol az első játék kezdődik.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2016.07.14. 10:03:04
  • DantesHUN
    #12956
    5. És igen. Vaják. Utolsó kívánság, végzet kardja, tündevér megvetés ideje, tűzkeresztség alcímmel.
  • blackfire001
    #12955
    Aha!
    Tehát akkor érdemes elolvasni a könyveket? :)
    Itthon A Vaják 1-5öt keressek? Vagy mennyi vanm, melyikeket érdemes olvasni? :D

    Am sztoriban még az elején vagyok csak, épp csak találkoztam az említett szereplővel. A PC-t viszont ahogy észrevettem jobban megdolgoztatja ez a kieg mint az előző. :S Néha beakad, pedig 40FPS körül van.
  • FartingSquirrel
    #12954
    Na, végre, végeztem!
    Túljutottam azon a dögön futkosással. Aztán egyből végig is vittem már a sztorit. Természetesen happy end lett. :)

    Amúgy a legvégén, mikor Regisszel piáltok a temetőben – nem tudom, ez lehet, hogy befejezéstől függ, bár nem hiszem :/ – nem volt valakinek olyan, hogy Geralték be voltak baszva? Ez érezhető a beszédükön, meg mikor elmentek mandragórát szedni, Geralt akkor is majdnem összeesik. Ilyen nem volt senkinek?
  • Prof William
    #12953
    Bizony az 5-ik könyv végén
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    kapja meg tulajdonképpen a Riviai Geralt nemesi nevet. :)
  • Palinko
    #12952
    5. könyvben tűnik fel... ott elég fontos szereplő már. az 5. könyv uccsó jelenete az ami a kiegészítő lovagi tornájával kapcsolatos
  • FartingSquirrel
    #12951
    Köszi. Akkor majd kipróbálom a futkosást.
  • Avenger
    #12950
    Utána olvastam, valószínűleg a dark souls-al kevertem, itt nem befolyásolja a mozgási sebességet a páncél :) Így viszont nem tudom mi lehet, bár csak utolsó előtti nehézségen játszottam, de a kifutásos módszerrel igazából túl könnyű volt a kettes fázis.
  • Avenger
    #12949
    Nekem működött mindig, esetleg a páncél kategóriája befolyásolhatja a mozgási sebességedet, rajtam tuti nem nehéz vért volt.
  • FartingSquirrel
    #12948
    Jaa. Hát, nem tudom, szerintem én azzal próbálkoztam, de... akkor majd megpróbálom megint. :D
  • FartingSquirrel
    #12947
    Könyvekben volt.
  • blackfire001
    #12946
    Játszottam az 1,2,3-mal is, most játszok a legújabb kiegészítővel és felbukkant egy régi cimbora.
    Viszont én nem igazán emlékszek rá, még a leírás alapján sem.
    Spoilerben a neve:


    Ki ő? Valamelyik játékban találkoztunk vele?
  • Avenger
    #12945
    Ne alá, hanem a denevérek "kilövési" vonalára merőlegesen, azaz körbe Detlaff-on. Szerintem az sem árt, ha viszonylag távol vagy ilyenkor Detlafftól, mivel a kilövés pillanatától már fix helyre megy a lövés, de sprintelve simán már három lépéssel arrébb vagy, mire a távolságodba érnek a denevérek.
  • FartingSquirrel
    #12944
    Ezt csináltam én is, nyilván, próbáltam elkerülni a denevéreket space-szel. De vagy túl korán nyomtam, vagy túl későn, és nem mindig sikerül kikerülni őket.
    Viszont amit Avenger mondd, az érdekes. Akkor fussak alá, mert ott nem érnek el a denevérek? Kipróbálom.
  • Gepo
    #12943
    Könnyű az a boss csak rá kell jönni mit kell csinálni a denevéres résznél. Legnehezebb fokozaton full hp-n quennel együtt egyből kinyír ha eltalál. Azt kell csinálni, hogy amikor gyűjti a denevéreket és felér a boss feje fölé, akkor nyomsz egy space-es elugrást és ennyi. Párszor én is meghaltam mire rájöttem erre a technikára, de utána már tök könnyű volt. Már többször is kinyírtam. Imlerithhez képes sehol sincs nehézségben.
  • Avenger
    #12942
    Ne állj túl közel, bár amikor küldi, akkor általában ő megy távol tőled. Aztán amikor elkezdi nyomni a denevéreket csak simán sprintelj merőlegesen rá. 100%os módszer, mert így még a vetődés időzítésével sem kell bajlódnod. Nekem tök ritkán sikerült kivetődnöm előle, azért "fejlesztettem" ki ezt a módszert. :)
  • Evoluti0N
    #12941
    Mielőtt küldi a denevéreket, kerülj tőle minél távolabb. Aztán, amikor mennek rád a denevérek, space és kikerüli őket. Ha túl közel vagy a denevérek küldése közben, akkor hiába space, sebződsz.
  • FartingSquirrel
    #12940
    Hát, nem tudom, nem szívesen venném le a nehézséget. Bár a játék elején megcsináltam, talán többször is, de már megbántam. Talán inkább szenvedek még egy kicsit. :D
  • molnibalage83
    #12939
    Tárgytalan.
  • molnibalage83
    #12938
    Azt írja, hogy kevés a memória. Hogy a faszba lenne kevés mikor nem vettem ki semmit és majdnem 4GB van a system vinyón, ha virtuális kellene?
  • molnibalage83
    #12937
    Novigradban mikor belépek Triss háza elé az átvezető videónál mindig kivág a rendszer és a Galaxynál jelez valami hibát. Asszem. A repair ezen segíthet? Mennyi ideig fut? Percek óta csak azt írja ki, hogy updateli a fájl listát... Agyfaszt kapok, ha a nem tudok tovább menni...
  • Palinko
    #12936
    ha meg túl könnyű mint Eredin, az is baj stb. nehéz olyan boss-t alkotni ami mindenkinek tetszik...
  • bunny
    #12935
    Én levettem a nehézséget, miután max fokozaton esélyem se volt. Valahogy nem éreztem rá, meg a szokásos "sokat tölt és mozizik mire újra próbálhatom" effektus is elveszi az ember kedvét a try-októl. Ez komoly hibája a w3-nak, de belefér.
  • FartingSquirrel
    #12934
    Nincs vámpírolajam. :/ Köszörűkő meg szerintem nincs a környéken. :D
    Zöld mutációt használok, ami a Főzetmérgezés minden egyes pontja után 1,5%-ot visszasebez az ellenségnek (max. 150%-ig). Betoltam egy... Nem tudom, mi a neve; az az ital, amitől minél kevesebb az életed, annál nagyobb a sebzésellenállásod, és valami 70-80% Főzetmérgezést ad. De nem sokat ért. :)
  • Palinko
    #12933
    olaj, köszörűkőn kívül nem sok. vagy az ultimate, leveszed a nehézséget :D
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.07.12. 21:32:52
  • FartingSquirrel
    #12932
    Pedig reméltem, hogy van valami titkos fegyver ellen. De ha csak a szerencsén múlik, meg azon, hogy meddig bírja a space, akkor nem tudom, mikor ülök neki még egyszer. :D
  • Palinko
    #12931
    spacet ne kíméld, igazából szívesen leírnék mindent, de alacsony szinten játszottam. a legtöbb amit ajánlhatok, ha nem elég a space, hogy nézz meg youtube videókat ahol magasabb fokozaton leütik és akkor látod.