16775
banner
  • Palinko
    #13050
    hát én végig olvastam az 5 könyvet és aztán is max közömbös vele, ráadásul az 5. könyvben pont hogy nem is találkoznak :D
    a negyedik végén igaz hogy lefeküdt vele, de csak kihasználja, mert a varázslónők szeretnek witcherekkel dugni.

    bunny, ennyi erővel Triss is lehetne a nevelőanyja mert Yen előtt kezdett már foglalkozni Cirivel.
  • bunny
    #13049
    Hát ugye valahogy úgy van a dolog a könyv alapján, hogy Gerald és Yen Ciri "nevelő"szülei, Triss pedig inkább nővér szerep. Persze ez csak az én meglátásom :)
  • Prof William
    #13048
    Az első könyvekben még igen. De utána sokat változik.az 5-ik könyvre már -valamennyire- más karakter.

    Ellenben a játékban -főleg az elején- mintha az első könyvek beli stílusát hozná.
  • Palinko
    #13047
    de a játékban kiderül, hogy valszeg ez is csak a könyvekbeli dzsin kötötte őket össze. semmi jelét nem adja Yennefer hogy annyira szerelmes lenne. Triss meg mindig elpirul stb stb
  • Palinko
    #13046
    hát ha elolvasod a könyveket, Yennefer kb mindig csak kitol Geralttal... Triss meg nagyon szerelmes belé, New Game +ban tuti hogy Trisst fogom választani, elsőre ugye én sem bírtam ki, hogy ne All In legyen :D
  • Evoluti0N
    #13045
    Ha a könyvekhez hűen játszik az ember, akkor Yen az egyértelmű választás. Ő Geralt igaz szerelme.
  • genndy
    #13044
    A könyvek.
  • molnibalage83
    #13043
    Lore hűség? Az mit jelent? A W1 és W2 miatt Yennefer inkább irritáló volt. Trisst választottam most is, sokkal színesebb vele a játékmenet is. Yennt meg megnézem majd YT videón...
  • Evoluti0N
    #13042
    Egyetértek. Lore hűség miatt a második végigjátszásnál Yent választottam, de első alkalommal Trisst, meg a jövőben is majd a többi végigjátszásnál. Szimpatikusabb is, na meg az se elhanyagolható, h vörös és szeplős.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2016.07.27. 16:56:54
  • Daermon
    #13041
    Igen ez a Witcherek nagy gondja :D De Triss a no1 :)
  • Sheltem
    #13040
    Lassan ideje lesz eldöntenem, hogy Yennefer vagy Triss :) Első végigjátszásban az ALL IN taktikát követtem, de most csak az egyiküket szeretném. Yennefer jobban bejön mondjuk , így ő esélyesebb:)
    (micsoda problémák mi? :) )
  • molnibalage83
    #13039
    De csak akkor tedd, ha nem akarod végigtolni őket.
  • Sheltem
    #13038
    Köszi szépen! Otthon meló után megnézem őket.
  • molnibalage83
    #13037
    Így szerintem elég sokat elvesztesz, a játék hátterének nagy részét nem érted.

    Szövegesen szereplőkről rövid szösszenet.



    Első rész összefoglaló.


    W2 intro Lethoval.


    Második rész összefoglaló.


  • Sheltem
    #13036
    Nem, kimaradt az első két rész.
    Nekem nem unalmas, nem célom elérni a játék végét, láttam már(a kiegészítők pedig ráérnek), egyelőre csak a "kalandozgatás" érdekel, annak részei a kérdőjelek is. :)
    Ez szubjektív kinek mi unalmas szerintem, nekem ebben a játékban semmi sem az :) Minden porcikája nekem van kitalálva.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.07.27. 14:23:28
  • molnibalage83
    #13035
    Ezek szerint a W2-őt nem toltad, mert Letho neve, akkor maradandóbb lenne. A W2 egész cselekményének alapja ő köré épült fel.

    Az összes kérdőjel meglátogatása rémunalmas és felesleges az első végigjátszásban legfeljebb az 1/3-nál, ha jártam.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.07.27. 14:21:22
  • Sheltem
    #13034
    Én most találok olyan sidequesteket is(eddig 2őt) ami előző végigjátszásomban nem volt, pedig még csak lvl9 vagyok.
    Egyik a "malacfalus" (ez még nem spoiler így) a másikat meg elb*sztam szerintem(elárult Witcher):

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondja nekem, hogy ne avatkozzak be semmilyen körülmény között sem, de amikor vállonlövik és összesik elgurult a gyógyszer levágtam mindet, Mint kiderül nem halt meg, de letol, hogy nem kellett volna lemészárolnom mindenkit, mert a terv része volt, hogy azt hiszik halott......hát így sikerült :)


    Én minden sidequestet, minden kérdőjelet meglátogatok most, és az összes Gwent kártyát akarom(utóbbi a prioritás elején van). Ráérősen játszok pedig nem sok időm van sajnos.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.07.27. 14:17:36
  • molnibalage83
    #13033
    Én eddig alig pár sidequestben tértem el az első végigjátszásól, mert a főszál egyszerűen elég XP-t ad, hogy ne kellejen mással fogalkozni. Viszont a lent betett MOD-dal azért elmegyek szörnyvadászni meg a természetbe alapanyagot gyűjtni, mert kell. Most én is várom az estét. :)
  • Sheltem
    #13032
    Az milyen már, hogy 2. végigjátszásnál is alig várom, hogy hazaérjek munkából Witcher3azni, minden bajom van, hiányérzetem van :)
    Egyik másik játéknál sem éreztem ezt jópár éve.
    Asszem beszerzem a könyveket is idővel...
  • xido
    #13031
    Pedig azt hiszem már Keiránál is volt az első találkozás óta..
  • molnibalage83
    #13030
    Nem is tudtad? Az alapjátékban is kell, mert lényegében kipróbálhatod magad ennyi zséért totálisan más Geralttal. Nem kell újrakezdeni az egészet. Szerintem zseniális húzás főleg, hogy a pénznek nincs értéke az alapjátékban még legnehezebb szinten lekorlátozva sem magadat. A 7-8. szint táján elkezd ott is könnyű lenni a játék.
  • Daermon
    #13029
    Igen :D (pl alkimistánál)
  • FartingSquirrel
    #13028
    Ja, olyan van? Ok. :D
  • Daermon
    #13027
    Annyi a resetelő poti.
  • FartingSquirrel
    #13026
    -1000 arany? Miért? Mert el kell osztan a skillpontokat? Vagy mi? :D

    De akkor majd én is kipróbálom ...majd, ha egyszer megint belekezdek.
  • molnibalage83
    #13025
    Na, felraktam. Érdekesebb így a harc elsőre. Nincs poti iszogatás csak úgy, tényleg figyelni kell. Viszont mivel eddig más volt az alkímia, most lehet visszamenni a természetbe potigyártáshoz alapanyagért és a skill pontok miatt -1000 arany, mert újra el kell osztani az összeset.

    Szerintem ez minden fan számára kötelező MOD így első blikkre. Telepítése pofonegyszerű.
  • molnibalage83
    #13024
    Well... the expansions are actually required.

    You can safely install in the middle of a playthrough.
  • molnibalage83
    #13023
    Nincs róla szó sajnos. A videóba is bekommenteltem és a Nexusra is. A Nexus motorja sajnos egy rakás szar, elég nehéz megtalálni rajta még a saját kommentemet is.
  • FartingSquirrel
    #13022
    Őő, nem tudom. Talán a mod Nexus-oldalán van róla leírás. Vagy esetleg a készítőtől is meg lehet kérdezni -- még a videó (ami ugye nem a sajátja) kommentszekciójában is elég aktív.
  • molnibalage83
    #13021
    Vajon a 2 DLC-vel is megy? Mármint egyáltalán működik? A balansz azoknál mi lehet? Egy árva szót sem ír erről. Arról sem, hogy mi van, ha nem új játékot kezdek, hanem mondjuk a 14. szintű karaktermmel átállok a MOD-ra.
  • FartingSquirrel
    #13020
    Ja, eléggé hasonló. Csak ez talán még nehezebb, és még inkább meg van bonyolítva.
    De egy következő végigjátszással lehet, hogy kipróbálom.
  • molnibalage83
    #13019
    Már nézem is. Sajnos már késő csak ezért újrakezdeni...
    A változtatások alapján egy része a School of Roach MOD ötletein alapszik.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.07.25. 23:11:22
  • FartingSquirrel
    #13018
  • genndy
    #13017
    Mindenki csak egyet ad ha megvered. Utána nem ad, soha, semmilyen eséllyel. Viszont alap lapokat több embertől (árustól/kocsmárostól) meg lehet nyerni, mint amennyi lap van. Úgyhogy nem kell félni akkor sem ha valaki kimarad (nekem egy megmentendő kovács volt bugos), illetve ha elsőre is csak nyersanyagot ad, akkor tudhatod hogy megvan minden alap lap. Érdemes követni a lapszerzéseket, csomó online meg letölthető guide is van, én is linkeltem egy oldalt lejjebb.
  • Sheltem
    #13016
    Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek.
    Mégegy kérdés és "leakadok" a kártyás kérdésekről.
    Ugye árusoknál sokszor lehet venni is kártyalapokat illetve első nyert játéknál adnak is egyet.
    Következőnél már általában csak valami nyersanyagot lehet nyerni tőlük.
    Csak első alkalommal adnak lapot? Vagy az első nyeréssel garantált a lap, utána x % eséllyel ?
    Magyarul ha minden árust/npct megverek egyszer akkor nem maradhat ki lap a gyűjteményemből?

    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.07.25. 14:25:08
  • genndy
    #13015
    Igen. Erről szól a "Gyűjtsd össze mind" és a "Gwent skellige stípusban" küldisorozat.
    Nem, a Skellige deck nem jelent meg fizikai formában. Az lehet, hogy megcsinálták a játékbeli képekből, de hivatalosan nincs.

    @Sheltem: ide is, fogalmam sincs honnan jön az 5 paklis kiadás. Nem volt ilyen. 2-2 pakli jött a kiegekhez, illetve mind a 4 még az elején a griffes Collector'shoz, meg akinek megvan a játék az igényelhetett külön pénzért valahol a CDP oldalán is. Emiatt elég sok pakli keringhet önmagában is.
  • Daermon
    #13014
    Persze, csak időt kell szánni rá.
  • Sheltem
    #13013
    A játékban egyébként mind az 5 pakli összes lapját el lehet nyerni ? (első végigjátszásban ami csak az alapjáték volt, nem fektettem nagy hangsúlyt a kártyázásra).
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2016.07.25. 13:53:30
  • Daermon
    #13012
    De. Viszont gyanítom, hogy BaW-al bekerült Skellige pakli van ahol megjelent fizikálisan is.
  • Sheltem
    #13011
    Köszi a választ.
    viszont egy valamit nem értek :) Ne haragudjatok a tudatlanságomért.

    Szóval a 2 kiegészítőhöz 2-2 pakli = 4 pakli jár igaz? Ebay viszont tele van 5 paklis eladással is, sőt azon belül is van olyan ami 500+ dbos.
    Most akkor mi van? Hivatalosan 4 paklit kapunk nem igaz? Collector editionhoz / sima kiadáshoz nem járt csak a 2 kiegészítőhöz nem ?