16775
banner
  • Palinko
    #16455
    Igen olyan 225 órát azért számolj rá a 3 ra minden kieggel együtt :D
  • Aborg
    #16454
    Ketevi vakacio? Mert nekem majdnem addig tartott a W3 alapjatek, DLCk nelkul :)
    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2021.11.28. 09:17:21
  • pbsb4
    #16453
    Köszönöm még egyszer mindenkinek a hozzászólásokat és a videót is.
    Megveszem mindhármat plusz a dlc-ket is.
    Azt hiszem maradok a sorrendben való végigjátszásnál is.
    Szerintem megvan a karácsonyi szabimra az időtöltés. :)
  • Daermon
    #16452
    Én is a rendes sorrendben játszásra szavazok.
  • Palinko
    #16451
    Áh én sorrendbe haladnék, sokan szidják az első részt és tényleg mechanikailag nem a világ legjobb dolga, de ha valakit a sztori érdekel még ma is teljesen beszippant és szerintem még jobb is tud lenni mint a 2. rész. Ha valakit nem szippant be a sztorija szerintem a másik kettő sem fog tetszeni neki annyira. A ritmus harc is teljesen jó, legalább valami újdonság nem ugyanolyan mint az összes többi.
  • caps lock
    #16450
    Új játékosként szerintem visszafelé érdemes haladni. Történetileg csak lazán kapcsolódnak egymáshoz, mindegyik független kerek egész. Azért a harmadik résszel érdemes kezdeni, mert a mai igényeknek jobban megfelel, plusz játékmechanikailag is ez a legkiforrottabb. Ez az a játék ami rajongóvá tehet, és így már jobban tolerálható a korábbi részek esetlenebb megoldásai.
    Azért az sem árt ha ismered a könyveket, nem kell elolvasni őket, Gamestar csinált a youtube oldalán egy nagyon jó összefoglalót. A játéknak szinte semmi köze sincs a könyvekhez, úgyhogy nincs komoly spoiler veszély, de cserébe képbe lehet kerülni a világot és karaktereket illetően. Szóval előbb szerintem nézd meg a videót, aztán rögtön jöhet a harmadik rész!

  • xido
    #16449
    Helóheló..ha már akció,akkor legyen teljes a kollekció...jó szívvel ajánlom a táblás és a kártyás részeket is..Adventure game és Thronebreaker..magyaritás is van ezekhez is és nagyon jók ha nem akarja az ember elővenni éppen a nagy részeket... :))
  • Daermon
    #16448
    Helyes, a legkiválobb trilógia. :)
  • pbsb4
    #16447
    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
    Szerintem megveszem mindhármat és nekiállok.
    Nem egy jelentős tétel az első rész ára kb. 1,5 euró. A másodiké pedig 3 euró.
    A dlc-t is akkor megveszem.
    Tényleg kösz a hozzászolásokat segített a döntésben.
  • lwb
    #16446
    Nekem mindhárom bejött, de az 1 megvásárlása előtt egy-két figyelmeztetés:
    - a grafika nem öregedett valami jól, mondtad, hogy nem lényeg, de azért nézz bele,
    - a harc egész más: itt inkább egy ritmusjáték és nem az a souls-szerű akció izé, mint a másik kettőben
    - a játék a régi neverwinter nights engine-én készült, ami látszik is az irányításon pl., nem tökéletes
    A 2 és a 3 elég közel állnak egymáshoz és grafikailag és irányításilag is a 2 közelebb is van a 3-hoz. Az 1 pl teljesen játszható izometrikusan , egérrel klikkelgetve is, a 2 és 3 már teljesen 3rd person játék.

    A történetszál átível mindhárom és áthozható a mentés is, de igazából az 1 története alig számít bármit is a 3. részben már. A 2 története se sokat, de legalább megágyaz a háborúnak, amit annak az alaptémája. Az 1 egy picit ki is lóg pl. ott is megjelenik a wild hunt de egész más, mint a 3-ban. Szerintem - bár én nagyon szerettem - mai szemmel nem akkora baj, ha az első részt kihagyod.

    A 3-hoz mindegyik kieg "kötelező", a kiegészítők egyenként is jobbak, mint az alapsztori, szóval óriási hiba kihagyni őket.
  • mindero
    #16445
    Szerintem ez inkább időfüggő. Ha rengeteg időd van akkor érdemes mind a 3-at végigvinni, mert egyrészt így kerek a történet, másrészt nagyon jók a karakterek is benne.
    A játékmechanika meg egyénfüggő, hogy mennyire tolerálható, én már nem is emlékszem annyira.

    A Witcher 3-at azóta sem tudta megközelíteni semmi más játék élményben (talán az Enderal mod a Skyrimhoz), az 1 meg gyerekkori szerelem. Talán a 2 volt nekem a legkevésbé testhezálló, de ott meg a játék második fele 2 teljesen eltérő lezárást kap, szóval nagyot újítottak ott is.
  • robicarlos6
    #16444
    Gyakorlatilag mindhárom részben más a harc. Az egyben még klikkfest "időzítve" sokan ezt nem szerették pedig hamar szoktható
    Egybefüggő a történet a mentéseket is lehet vinni..
    Witcher 3 dlcket hogy érdemes-e? Ezek valóban kiegészítők több 10 óra tartalommal szóval igen nagyon is érdemes
  • pbsb4
    #16443
    Sziasztok!

    A steamen most akciósan meg lehet vásárolni a triológiát.
    Nekem totál kimaradt ez a széria és most gondolkodom a beszerzésén.
    A kérdéseim a következők lennének:
    Mennyire öregedet jól az első két rész: Elsősorban a játékmechanikára gondolok a grafikával együtt tudok élni.
    Mennyire egybefüggő a történet? Átível a részeken vagy önálló egész mindegyik?
    A harmadik részhez érdemes minden dlc-t megvásárolni?
    Eőre is köszönöm a válaszaitokat.
  • Crasher99
    #16442
    Ebben a franchise-ban sajnos csak ennyi van. A játékok tetté naggyá és elismerté mert azok interaktív élményt képesek nyújtani és mindenki kiélheti a beteges kaszabolós/baszós vágyait de könyvek az ócska ponyvaregények szintjén mozognak és minden mozgóképes adaptáció is hasonló lesz. Sajnos a világ nem túl mély vagy rendesen kidolgozott ahhoz, hogy bármi újat tudjon mutatni ezen a téren.
  • Voltan
    #16441
    Amúgy sajna szerintem is. Többet érdemelne ez a franchise.
  • caps lock
    #16440
    Előbb meg kéne nézni, aztán ítélkezni. Bénaságon meg nem tudom mit értesz, feltételezem te jobban csinálnád. Ez egy adaptáció, nem kell se a játék, se a könyv eseményeit szó szerint követnie. Ha nem jön be a Netflix hozzáállása, ne nézd, ennyi.
  • Daermon
    #16439
    Béna lesz ez is, akár az első évad. Sokkal több volt ebben a lehetőségben, mint amit a Netflix idehányt végül. Kár.
  • Palinko
    #16438
    Majd ugrál Roach. Szerintem ez csak trailer zene és semmi köze a sorozathoz.
  • Aborg
    #16437
    Ehhez a zenehez mar csak az ugrabugra autok hianyoznak. Vicserszky rap, ezt komolyan bele akarjak rakni a filmbe is?

    Eppen befejeztem a W3 alapjatekot, 270 ora korul volt.
  • caps lock
    #16436
  • Daermon
    #16435
    A nextgen update 2022 Q2.
  • Aborg
    #16434
    Nem semmi poen van "A semmibol jott torony" cimu masodlagos kuldetesben Skelligen :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A tornyot DRM vedi, meg a torony gazdajat is fogva tartja. Elkuldi Geraltot az ellenszerert, ami a GOG
  • caps lock
    #16433
    Új trailer a 2. évadhoz
  • Aborg
    #16432
    Igen, a fejvadasz is eletben maradt, mind a ket esetben.
    -ha nemet modntam, akkor nem lett sikertelen a kuldtetes, csak valahogy beakadt. Aktiv maradt, feladat nelkul.
    -ha igent mondtam, legyoztuk a harom banditat, megis pirosal jelolte hogy nem segitettem neki. Itt sikertelen is lett a kuldetes (pedig mind a harom banditat en gyoztem le).

    Elsore azt gondoltam hogy ha nem fogadom el az ajanlatat akkor lesz valami beszelgetesi lehetoseg a banditakkal, kiderul valami hogy csak rajuk kentek valamit vagy hasonlo csavar a tortenetben...
  • Pityu Mester
    #16431
    Ha nemet mondasz a fejvadásznak, akkor mindenképpen sikertelen lesz a küldetés.

    Ha igent mondasz, akkor le kell győznöd a három fivért, plusz a fejvadásznak is életben kell maradnia. Ha a fejvadász meghal, a küldetés sikertelen lesz.
  • Aborg
    #16430
    A "Grossbart-testverek szomoru historiaja" cimu masodlagos kuldetes az bugos? Bementem a barlangba (a Skellige terkepen Grotto gyorsutazasi pont), ott volt egy fejvadasz. Kerdezte vele tartok e. Mondtam hogy nem, erre elkezdett futni befele a barlangba, en kovettem. De a harom testver engem is megtamadott. Miutan legyoztem oket, a feladatot kipipalta, de ujabbat nem adott. A kuldetes sarga cel-jele is eltunt, de maga a kuldetes aktiv maradt, nem lett teljesitettnek elfogadva.
    Visszatoltottem a mentest, most igent mondtam a fejvadasz ajanlatara. Legyoztem a harom testvert, erre a kuldetest SIKERTELENnek jelolte, mert hogy nem segitettem a fejvadasznak. Pedig de.
  • caps lock
    #16429
    Igen, köszi.
  • Aborg
    #16428
    Koszi! Ide feltoltottem, remelem sikerul letolteni:
    ZIP
  • caps lock
    #16427
    Én szívesen venném ha feltöltenéd valahová. Gyönyörű képeket csináltál, van érzéked hozzá.
  • Aborg
    #16426
    Koszi. Mar csak Skeligen vannak masodlagos kuldeteseim. A kiralyvalasztast mar regebben lerendeztem.

    Juteszembe, szeretek szoszmotolni az nvidia fele fotomoddal. Csinaltam nehany 800x600-as meretu e-olvasora valo hatterkepet is. Itt van nehany mutatoba (de ezek csak jpg-k, az olvasoba BMP valo. Ha valaki szeretne, elkuldhetem oket, vagy feltolthetem valahova.


    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2021.08.31. 20:34:08
  • Savaran
    #16425
    Igen, én úgy csináltam, a mellékszálakon menj végig, főként a Skeligei király viszályt fontos lezárni, novigrád bandaháborúit, a szerelmi szálakhoz tartozó küldetések(bárhogyan is döntöttél, Fekete Vörös vagy mindkettő, ha mindkettő akkor poénos lesz, bár ez kihatással van a Blood and Wine végére) meg még van több de nem jut már eszembe, egyébként is jobb ha megvannak előtte.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.08.30. 22:40:58
  • Aborg
    #16424
    Koszi. Igen, megirja mi lett oda - utolag. Mar volt ilyen hatarpont korabban is, a kartyazos kuldetesek lettek oda (amit nem bantam mert kartyazni nem szokok) de odalett egy mellekkuldetes is, ami miatt inkabb visszatoltottem egy korabbi mentest es teljesitettem azt is.
    Szoval akkor a kodszigetes elott inkabb lassan teljesitgetek mindent amit lehet.
  • Savaran
    #16423
    Ja nem azok nem vesznek el, a mellékküldetések közül tud elveszni, de egyébként arról kapsz üzenetet melyek lettek oda.
  • Aborg
    #16422
    Nem csak a masodlagos kuldetesek veszhetnek el a kodsziget miatt? A kincskereses es a witcher megbizasok kozul is veszhet el valami?
  • Savaran
    #16421
    Ködsziget előtt érdemes kitakarítani a térképeket.
  • Aborg
    #16420
    Letezik valahol lista azokrol a mellekkuldetesekrol amelyek a "Kodsziget" kuldetes utan mar nem lesznek jatszhatoak? Probaltam keresni de csak ezt talaltam.
  • RatBaG #16419
    fake news.
  • 0Fritz
    #16418
    Emlékeim szerint a könyvekben a jövőben élő mágusnők arról beszélnek, hogy Ciri nem állította meg a fehér fagyot.
    Ezt mivel magyarázták meg a játékban?
  • Daermon
    #16417
    Ciri megállítja.
  • Daermon
    #16416
    Megnyugtatlak nem sokról maradtál le. Azth hittem az élőszereplős sorozatnál nincs lejjebb. De van. :D