The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Palinko
#16396
Én is megnéztem, nekem nem tetszett, bár igaz hogy egynek elment kategória, de tisztára olyan mintha a witcher világ kellékeivel valami mást néznék nem witchert. Igazából nekem a könyvekben tetszett a világ de a játékban még nagyobb hatást tette rám, nyilván ott látvány, zene, szinkronhangok stb sokkal jobban átjön. A netflixen meg nézem azt kérdem magamtól hogy ezek az emberek eddig mivel foglalkoztak vagy nekik tényleg így jött át ez a világ?
Savaran
#16395
Nem egészen, ott választhattál, leszbikus leszel vagy sem

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16394
Megnéztem én is. Hát egynek elment.
lwb
#16393
Ez ilyen edgy dolog. Páran megálltak 2016-nál, amikor ment ez az anti-SJW buzz és azóta sem léptek tovább. Sapkowski alapanyagában valóban megjelentek ezek a témák. Ehhez képest a CDPR játéka elég erősen kerülte az egészet. Ciri szexualitása is egy beszélgetésnél jött csak elő és aki nem olvasta az előzményeket, az simán azt hihette, hogy ez csak leszerelő duma a srácnak, aki nagyon nyomult.

#16392
Nézd, értem én az iróniát, de már az alapanyag sem semleges ezektől. Mind a könyvekben, mind a játékokban feltűnnek kisebbségi elemek, de se ebben az animációs filmben, se a sorozatban nem kapnak nagyobb szerepet. Ott vannak a periférián, csak épp hogy tudjunk róluk, de nem befolyásolják magát a történetet. Szóval ez ne tántorítson vissza hogy megnézd.
Ami viszont engem is aggaszt kicsit, hogy Ciri leszbikussága a sorozatban biztos túl lesz tolva. A könyvekben inkább megrontásról beszélhetünk, rossz társaságba kerül és szó szerint rámásznak. Plusz kamaszodik, magára van hagyva, lázad minden ellen. A könyvekben jól meg van magyarázva a pszichológiája. De egy modern közönségnek szánt filmben ezt így nem lehet tálalni, mert a kisebbségek tiltakoznának.
Ciri szexualitását be kell valahova sorolni, azt nem lehet mondani hogy majd kinövi ezt a korszakát, mert úgy hangzana mint valami átmeneti beteg állapot. Pedig éppen hogy az. Nagyon sok szenvedésen megy keresztül, az a kapcsolata azzal a lánnyal csupán menekvés. Összekeveri a szerelmet a kötődéssel. Később férjhez megy, gyerekei lesznek, a múltat maga mögött hagyja. Mondhatjuk úgy is hogy meggyógyul. Sapkowski végül boldog lezárást ad a történetnek. Szerintem a filmben ezt elfelejthetjük.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.08.24. 10:11:26
Savaran
#16391
Néger transznemű átoperált gender semleges tünde nincs is? Akkor meg sem nézem.....

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16390
Megnéztem, nagyon jó volt. Szépen felépítik a történetet, az is élvezheti aki semmit nem tud erről a világról. A harcjelenetek igényesek, látványosak. Vesemir fiatalos lendülete és szarkasztikus humora elviszi a showt. Aki rajongó, az ne hagyja ki.
#16389
Mivel Nextfilx sorozat, kötelezően van benne meleg witcher 😊

W11 x64, AMD Ryzen 7 5800X3D, 64 GB DDR4 RAM, GF RTX3060 12GB

#16388
Mától nézhető a Netflixen "The Witcher: Nightmare of the Wolf" című animációs film.
akyyy
#16387
Jól meg szivattam magam, ezt a Magas lapos küldetést (High Stakes), bár anno mentettem, de úgy jótt le, hogy az utolsó ellenfelet nem lehet direkt megverni, erre most olvasom, hogy de, sőt meg kéne ha össze akarom gyűjteni az összes kártyát.
Így meg pont az az egy kártya hiányzik már csak.
Próbáltam kigooglzni, van e rá esetleg valami megoldás, elvileg van egy mod, amibel bele rak egy kártya kereskedőt, akinél az összes kártyát meg lehet venni, de a DLC-seket is, amiket inkább szerzek meg játék közben még. Aztán majd hátha segít.

Vagy azóta tettek bele valamit a fejlesztők hogy meg szerezhető az a kártya? Az a baj nem tudok kiigazodni, több éves hozzászólások.

Ha meg nem, akkor meg így jártam 😄

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

akyyy
#16386
kiváncsi voltam a kardra, én is kerestem, én át váltottam angolra, majd youtubon megnéztem mi az angol neve, és így találtam meg 😄

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

Aborg
#16385
Megneztem (visszatoltottem egy regebbi poziciot amin meg nincs meg a kard tervrajza), tenyleg Szike neven jelenik meg az ezustkard tervrajza a barkacslistan.
(A Berengar pengeje cimu masodlagos kuldetes jutalma. A tervrajz felvetelekor meg Tor'Haerne volt a kard neve).
Mar volt egy 23-as szintu Szike nevu tervrajzom, emez a speci meg 27-es.
Koszi a tippet. Nagyon figyelmes lehetsz ha ezt ott igy eszrevetted 😊
Savaran
#16384
Érdemes a dlcket a végéere hagyni, véleményem szerint a blood and wine a legvége, és a föszrori vége és más egyébb, egy apró kis pluszt ad a blood végére ha a fösztori hamarabb kész mint a dlck

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16383
Köd sziget szerű jelzés már nem lesz.
Lassan a fősztori végére érsz.
A DLC-k ezután jönnek.
akyyy
#16382
most volt nálam A kaer morhenI CSATA a vadakkal, aztán elmentünk valami kopasz hegyre cirivel, itt vissza kéne menni Novigradba, de mellékküldiztem, ami még volt, meg pár iskola felszerelést szerezgettem. Az a kérdésem, hogy a fő sztori vége innen milyen messze van?
Bár a DLC-khez még nem nyúltam.

Illetve a vége előtt érdemes megcsinálni a DLC-et vagy utánna is van rá lehetőség?
Meg lesz még ilyen hogy jelez a játék, hogy most olyan küldetés jön ami eléggé befolyásolja a többi mellékküldetést (pl a Köd szigetej)

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

Aborg
#16381
Koszi, ezt meg fogom keresni. Kulonben nem nagyon foglalkoztam a kardok kovacsoltatasaval, kiveve a witcher kardokat.
akyyy
#16380
néztme én is , valami Szike volt a neve, ilyen néven kell kerensi, és ott lesz.

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

Aborg
#16379
Megcsinaltam a Berengar pengeje cimu masodlagos kuldetest. A vege a Kaer Morheni terkep keleti szelen levo barlangban jatszodik, egy ordogfattyat kell legyozni es megkeresni Berengar elveszett speci ezustkardos tervrajzat (a kard neve Tor'Haerne) . Ezt a tervrajzot meg is talaltam, amikor felvettem a kuldetesre is kiirta hogy teljesitett. Csak egy hiba van: hiaba akarom megcsinaltratni a kardot, a tervrajzok kozott nincs ilyen nevu ezustkard. Ez bug lenne?
Savaran
#16378
Jelöli a sorrendet magának a küldetésnek a címe.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

akyyy
#16377
Ezeknek a kincsvadászatos mellékküldetéseknek van valamilyen sorrendje?
Konkrétan az első macskaiskolás vadászatra gondolok, bár itt én random mentem, de a papírok amiket találtam, olyan szépen sorrendbe tenné a történetet. Próbáltam rá googlizni, de ott is elég rossz sorrendbe mutatja a dolgokat. Eleve a templom szigettel kezdi, a 7-ből, aminek az utolsónak kéne lennie.

És ezen kívül még van egy jó pár másik iskola küldetés, ot is ki tudja mi lenne a "helyes" sorrend. Nem mintha sokat számítana, de azért na 😊

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

#16376
Vesemir tényleg nagyon öreg. Az egyik Witcher könyvben Geralt elmorfondírozik rajta, hogy Vesemir konkrétan öregebb mint Kaer Mohren vára.
#16375
Hol a kalapja? Aznap este mikor Geralték az asztal alá itták magukat, mókáztak rajta. De amúgy Vesemir is volt fiatal, meg egyik játékban sem tudunk meg róla sokat, nincs azzal baj hogy a Netflix egy élettelibb karakterként ábrázolja. Mert valljuk meg, nagyon merev az öreg, ezt nem lehetne eladni. Meg az is jó hogy nem Geraltot másolják, bár ő meg alapból merev 😊
Palinko
#16374
Hát 0:12 nél már látok valamit, bár mivel olajozzák a pengét lehet az szörny. Igazad van sajna a Netflix az ilyen és amit a sorozatnál is sajnáltam, hogy a diversity nagyon fontos volt és fel kellett áldozni érte mindent pedig lett volna értelme a Zangvebar régióval közös sztorinak és akkor hozhattak volna annyi feka színészt amennyit akarnak meg mi is megismerhettünk volna egy érdekes szálat, de hát fanservice is kellett hogy valaki megnézze a sorozatot, 1-2 évadot meg nem tudtak várni a dologgal mert nagyon sürgős 😄
Savaran
#16373
Átoperált néger férfinői leszbikus tünde is lesz benne? 😊 Mert ha nem meg se fogom nézni XD

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Palinko
#16372
Pár napja ezt ajánlotta be a youtube, én nem tudom mit lehet tőle várni:


Mondjuk hogy Vesimir egy focistafrizurás ficsúrnak lett megrajzolva meg hogy Netflix olyan túl sok jót nem sejtet

akyyy
#16371
Üdv. Elkezdtem mindenféle modokat használni, mert rájöttem, hogy sokkal kényelmesebb úgy a játék.
Viszont nem találtam olyant, hogy amikor párbeszéd van, az egérrel lehet kicsit mozgatni a kamerát, de valamiért fordítva van ilyenkor az irányitás. Nincs erre valami mod, ami normálissá teszi?

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

Aborg
#16370
Koszi a tippet, de sajnos nem segitett.
#16369
Ez egy ismert bug. Meditálás vagy mentés-betöltés megoldja a problémát. Vagy legalábbis én ezt olvastam.
Aborg
#16368
Skelligen talaltam egy szetdult szekeret, elindult a Nehez idok cimu kuldetes. A nyomot kovetve talaltam egy levelet, a feladat szerint el kell vinni Kaer Trolde kovacsanak. De hiaba viszem el, nem jelenik meg ilyen opcio a parbeszedben. ?
#16367
Én azt mondom hogy akit igazán szerettünk és aki életet tudott vinni a karakterbe az a szinkronhangja. Mert lecsupaszítva Geralt csak egy kitalált irodalmi alak, Nincs igazi személyisége, mert nem létezik. Illetve az író Sapkowsi távoli visszhangjának is tekinthető. Szóval ha szereted Geraltot, akkor valójában Sapkowski mentalitását és Doug Cockle orgánumát szereted. De ezek így együtt akkor is mesterségesek. Épp ezért Cavill alakításában is több élet van mint a játékbeli Geraltban. Szóval lehet kritizálni hogy ez nem tetszik az nem tetszik, de én szívesebben látok a szerepek mögött valódi embereket, minden hibájukkal együtt, ellentétben azzal amit egy számítógépen keltettek életre.
Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.07.11. 08:57:48
#16366
Cavlillt leszámítva még mindig béna.
Palinko
#16365
Igen ez így van Cavill is végül azért lett szimpatikus mert tényleg nem csak duma volt nála hogy szereti a sorozatot meg örül hogy Geraltot játszhatja stb azért elég sokszor bizonyította hogy ez így is van. A többiek tényleg nem jók, de még csak a tárgyak sem, a smileys karddal a vásári medálon át a Nilfgardiak páncéljáig.
PiszkosFred
#16364
Egy, csak tippelek, komolyabb tartalomra (kuldetes, stb.) nem igazan latok eselyt ennyi idovel a megjelenes utan, foleg ugy, hogy a nextgen patch boritojak is "extra itemek" vannak kiemelve. Vagyis tippre a sorozatban latott kinezetek, ruhak es fegyver "skinek" jonnek majd a jatekba - de persze kiderul majd. Ketto, ha tenyleg egy skin dlc lesz, akkor gondolom nem lesz kotelezo, aki akarja, hasznalja, aki nem, az nem. Ha esetleg csomagban jon, tuti lesz modder az elso napon, aki megoldja, hogy csak bizonyos arcokat vagy fegyvereket csereljen le a DLC, ne mindent. 😊


Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.07.10. 11:43:44

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Voltan
#16363
Jesszus, csak azt ne. Ritka elcseszett szereposztása volta sorozatnak. Geralt még szo-szo, de ő sem ért nyomába a W3-ban lévőnek semmilyen szinten. Yennefer és Triss pedig? Atyaég, inkább el sem kezdem. Katasztrófa.
Utoljára szerkesztette: Voltan, 2021.07.10. 11:08:12

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

PiszkosFred
#16362
Tippre a színészek Allan, Cavill, Chalotra, stb. arcát és felszerelését.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#16361
A next-gen frissítéssel érkezik a sorozat inspirálta DLC tartalom is. Vajon ez mit takar? Remélem küldetést.
Mephike
#16360
Ez is😊

#16359
ide befér 😊

#16358
"At the first WitcherCon, streamed remotely via YouTube , CD Projekt Red reminded fans that it’s working on a next-gen update for The Witcher 3, which comes with the Complete Edition subtitle. The upgrade is set for PlayStation 5, Xbox Series X, and Windows PC. Fans who already own The Witcher 3 will get the Complete Edition upgrade for free."


Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.07.09. 21:47:13
#16357
akkor majd ha felturbózzák hivatalosan,próbáld a geforce now-n keresztül egyszer...
Savaran
#16356
Már nem is azért mondom, csak jelenleg nincs olyan hardverem amivel a nextgent elviselné, a mai grafika mellett tudom játszani max graf és 1080p ben 60 fps-el,

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

lwb
#16355
100%, hogy az lesz. Mármint a nextgen opciók. A peccs nem hiszem, de ha akarod, semmit se változtatsz a mostani kinézeten.

Savaran
#16354
Remélem opcionális lesz

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

lwb
#16353
Idénre van ígérve a nextgen patch, ami mod nélkül is tud majd RT-et meg miegymást. Meglátjuk.

#16352
Csodaszép.
Örülök hogy a jövőbe tekintve láthatom hogy fog futni a W3 nálam is majd 10-15-év múlva, amikor már olyan áron lesz egy ilyet tudó PC, hogy azt hajlandó is leszek kifizetni érte...XD
#16351
<8K> Witcher3 RTX 3090 - Vanilla lighting 2.0| Beyond all Limits Raytracing reshade | 50+Mods


Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.07.08. 09:05:23
Aborg
#16350
Tegnap jatszottam le az Utolso kivansag cimu masodlagos kuldetest. A dzsin sebezhetetlen volt, engem meg ket talalattal kicsinalt. Elkezdtem agyalni hogy talan valami kulonleges modon kell kiiktatni, esetleg valamit a kornyezetembol felhasznalva... csak nem jott ossze a dolog sokadszorra sem, aztan beugrott hogy ezen a forumon nemreg olvastam valami hasonlorol ahol a tipp az ellenség felkonvertálás kikapcsolasa volt. Kiprobaltam es tenyleg, ugy viszont pont forditott lett az eroviszony: szetcsaptam anelkul hogy megsebzett volna. Lehet hogy ez valami bug. (mellesleg nalam a szkeligi balnak is bugosak, fel soha nem jonnek, ha meg neha a viz alatt uszva latok egyet, akkor lefagy, aztan picit halad, ujra lefagy...)

Utana azonnal vissza is kapcsoltam az ellenség felkonvertálást, mert a jatek ugy is eleg konnyu, hat meg anelkul. Sajnos ezen a teren nincs kihivas a jatekban, a harcrendszere nagyon egyszeru es konnyu. Szamomra a Sleeping Dogs volt az etalon ami a harcot illeti. Hasonlo rendszer mint a Batman jatekokban de lenyegesen tovabbgondolva (sajnos a Sleeping Dogs-ban minden mas vacak volt: autozas, lovoldozes stb).

Megis vonz ez a vicser, nagyon szep a vilaga es jo a hangulata. Mar masfel eve jatszom (a szintem most 26).

A #16349 video nem csak a W3-bol lett vagva, van benne W1 (talan W2) is, ugye?


#16349
Egy kis utazgatás 😊
#16348
Tényleg ez volt a hiba 3 csapásból végeztem vele köszi.

#16347
Ez lehet ,keresem