16775
banner
  • Palinko
    #16495
    Majd kiderül hogy anyuka félrekacsintott de nem jöttek rá a sünék és átmegyünk brazil szappanoperába. Jó lenne amúgy a Yen, Geralt, Ciri hármast pár részen át együtt mozogni de biztos valahol majd különteleportál Ciri és akkor mehet a folytonos kajtatás.
  • PiszkosFred
    #16494
    "Aztán jön valami spin off vagy én nem tudom."

    Jön/jött "rengeteg", az előzményeket bemutató trailerét már az utsó rész stáblistájában láthattad, a többi ezután jön. A jelenlegi minőség és a történetvezetés alapján nincs ebben több 4 évadnál, már most kezd picit kifulladni az egész (az első évadhoz képest, ami letarolta a "világot" nagyon sok "területen" most nem nyitott a csúcson a sorozat), a Netflix meg nem szívbajos. A mostani széria megalapozza az univerzumot azoknak is, akik nem játszottak a játékkal vagy nem olvasták a könyveket (igen, milliók vannak ezzel így), aztán kiderül, mennyire lesz életképes a Witcher, mint unverzum.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.12.20. 15:39:15
  • lonvard
    #16493
    Igen mondjuk az idáig fel se tűnt, hogy ha ismerjük Ciri varázsvénájú anyukáját, meg a faterját, akkor mi a retkes rít tököm köze van a nilfgaardi császárhoz? :D

    Amúgy Ciri fejre teljesen jó választás, tök jól eladta a kislányt 20 évesen, és ugye öregedni se fog innentől olyan tempóban, ahogy a Trónokban láttuk a lányokat. Probléma vele, hogy a testalkata nem elég sportos. De hát kit érdekel, na. Vesemir is elengedi magát valamelyik epizódban, úgy néz ki benne, mint valami elhízott, rossz tartású kocsmáros. :D
  • Palinko
    #16492
    Áh köszi ezt át is olvasom most.

    Már az első hozzászólás tetszett
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tényleg minek kellett Emhyrnek bejelenteni hogy Ciri a lánya publikusan? Teljesen alap ilyen intrikás környezetben hogy mindenki csak annyit tudjon ami feltétlen szükséges, vagy valamit behazudnak neki hogy támogassa az ügyüket. Nagyjából mintha tényleg a néző miatt lett volna csak bevágva, ha az nem lett volna elég hogy Geralt kiokoskodja hogy Emhyr Ciri dologban valami nem kerek mert többet tud Emhyr róla mint kéne a pofánkba is vágják hogy miért :D

    A lázadás igazából hát nem tudom, most hogy igazából Geralt már hármójukról beszél simán lehet hogy elviteti Yen magát teleporttal a helyszínre aztán valahogy beindul, bár az igaz hogy minden ilyen fércmunka nagyon gyorsan felfeslik majd az a baj, mert még egy könyvet akár évekig is gondoltak át és szerkesztgettek a sorozattal haladni kell.

    A másik ami eszembe jutott hogy vajon ha ennyire gyorsítanak csak 3-4 évadra terveznek vajon? Aztán jön valami spin off vagy én nem tudom. Az biztos hogy aki csak a sorozatot nézi az örülhet ha lovon van mert az első évad össze vissza ugrált, most megkapták ezt aztán 1-2 év múlva meg jön valami nem vagyok benne hogy olyan követhető lesz, lehet majd visszautalnak hogy volt ilyen hogy Rats is és haladjunk... A dimenzió ugrándosdiból meg lesz mondjuk több.
  • lwb
    #16491
    "nyugodtan spoilerezz"

    A lenti linkben egész jól leírták:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    At this point, I'm not certain where the story will go. For example, how will the Coup play out on Thanedd if Ciri won't be able to attend it? And if Ciri isn't at Aretuza for the Coup, then how will she be warped to the desert? And if she isn't separated from Geralt and Yennefer, then how will she meet up with the Rats?
  • lwb
    #16490
    Egy reddites ember egész jól összefoglalta az eltéréseket: itt a link.
  • Palinko
    #16489
    Abban egyetértek hogy a színésznő miatt tempósabban kell majd ezt felvenni, nem lesz mindig covid amire fogni lehet a +1 évet és nem lesz fiatalabb. Viszont nyugodtan spoilerezz mert érdekel mire gondoltál, én sajna felületesebben néztem olyan nagy zsákutcák nem tűntek fel. Bár az igaz hogy fura hogy a játékok a könyvek után játszódtak a sorozatban meg össze van vonva a két dolog ide oda belekapva.

    A füvek próbája miatt értettem én is azt hogy Vesemir nem cselekedne ilyen meggondolatlanul soha. Ez az egész teljesen karakteridegen volt de úgy egyébként is Geralt terelgette a jó útra Vesemirt ami a játékban nagyon kivételes alkalom volt csak az itt állandó.
    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2021.12.20. 13:03:57
  • lwb
    #16488
    Oké. Szerintem k unalmas lett a második évad. Eltér a BoE-től pont olyan pontokban, ahol nagyon nem kéne eltérnie szerintem. És már a könyv is eléggé mehhh volt nekem. Az egész monolites izé, Yen szenvedése, Eskel meg a Tiral of Grasses felesleges meglebegtetése teljesen felesleges volt szerintem. Semmit nem ad hozzá a témához.
    Azt se értem, hogy ilyen változtatások mellett, hogy fogják folytatni és befejezni Ciri karakterét. Nem spoilerkedek, de szerintem itt-ott zsákutcába írták magukat. Legalább a nilfgaardi herevért már nincs vagy legalábbis én nem láttam az új évadban.

    Az se segít sokat, hogy a Cirit játszó színésznő 20 éves ... Fiatalabbnak látszik, de nem annyira vagy annyival.
  • Daermon
    #16487
    S02 után se lett jobb a véleményem, hiába volt apróbb előrelépés is. Elég meh és suta az egész, úgyhogy inkább elengedtem. Talán majd, ha rebootolják. :D
  • Palinko
    #16486
    Igen az nekem is feltűnt hogy Kaer Morhen apróbb részletektől eltekintve ugyanolyan a játékokban, könyvbeli leírása és a filmbeli megjelenítése is. Pedig talán arra lenne legegyszerűbb indokot találni hogy ne nézzen úgy ki, mert hát van egy létező vár ezt használjuk azt ennyi :D Kíváncsi vagyok mennyi digitális mennyi valódi belőle, vagy lehet hogy létező várról modellezték már a játékba is és ott forgatták? Vagy mi történhetett itt hogy erre annyira figyeltek. Igaz pl a kiképző eszközök pl váron kívül voltak. Remélem majd lesz itt is ostrom valamikor.
  • lonvard
    #16485
    Kaer Morhent milyen jól megcsinálták, édes istenem. Amikor belovagoltak a romok közé, mintha a játék elevenedett volna meg. Vesemir is mintha a játékból lépett volna elő. Tetszik a koncepció is, hogy legyen egy witcher szál, meg legyen egy varázslós szál.

    Két dolog zavaró számomra: 4. epizódig alig volt akció, illetve hogy a diagólusok néhol olyan érvénytelenek, mintha valami szappanopera szereplői beszélgetnének egymásról olyan stílusban, ahogy átlagemberek nem szoktak. Pl. a túlzott ömlengés egymás felé, hogy állandóan kifejezik az érzéseiket, állandóan kinyilatkoztatnak, megvallanak valami fontosat, és ilyesmik. Minél több szereplő van, annál bénább az interakció köztük. Geralttal semmi gond nincs ilyen szempontból, inkább Cirinek van sok hülye szövege, meg akikkel beszélget még. Kellene a dialógusok megírásához egy Tarantino azért. :D
    Ja még csak 4 epizódot láttam, szóval nem tudom mi lesz, lehet beindul a történet. De én azt mondom, hogy egy antiszociális büdös fojtólidérc az a gamer, akinek nem remeg meg a belseje Kaer Morhen filmes megvalósítása láttán. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.19. 15:08:21
  • Palinko
    #16484
    Spoiler stb

    Igen ezt én sem értettem, pláne hogy a farkas iskolájában nem voltak ilyen witcherek, sokkal inkább hasonlított egy macska iskolásra Eskel viselkedése vagy akkor már Lambertről előbb el tudtam volna képzelni ilyesmit, de hát biztos megkédezték a netflixnél hogy valakit be kell eldázni ki legyen az, azt mondták hogy ezt kell? Jó akkor legyen Eskel.

    Szerintem egyértelmű hogy ez a 2. szezon már a játékok meg a könyvek keveréke félig az ő történetükkel lett a következőbe még több lesz a beleszólásuk mert elvileg a 2. könyv az alapja és Ciri pátyolgatása mellett kell majd valami izgalom is. Pedig én már azt hittem innen teljesen elszakadnak és valami egyedit alkotnak már, de most olvasom hogy a 2. könyvnél folytatják.
  • akyyy
    #16483
    próbáénék SPOILERT írni, de nem tudok A REklám miatt, szóval SPOILER.

    Most járok a negyedik résznél a sorozatban, de már a második végén meghal Eskel, akivel a játékban meg él és virul. Próbáltam rágooglizni hogy mi van, mert hát a többi részben még történtek érdekes dolgok a Lesivel, erre azt olvastam hogy a 8. részben hal meg, WTF? :D meg hogy ki vannak akadva a rajongók, hogy miért ölték meg a karaktert, pedig élnie kéne.
  • Palinko
    #16482
    Jólvan nah...
    De azt már nem lehet a Netflixre fogni, hogy ugyan Yen karakterét jól megírták, de az eljátszásban már sokszor inkább egy ijedt kislánynak tűnik aki azt sem tudja mi van vele (mondjuk lehet a varázslat elvesztésére fogni), a játékban meg egy nagyon magabiztos volt akkor is ha vert helyzetben volt, az mellett max a gyengédebb énjét láttuk ha privátban volt.

    Triss tulajdonságai továbbra sem jöttek át, nem látszik Geralt iránti rajongása, gondoskodó kedves énje, hogy alapjában véve betartja az utasításokat de morálisan nem szeg meg bizonyos dolgokat.

    A többi varázslónő is most súlytalan volt, elrepülgettek bagoly formában és jól van, pedig a játék 2. részétől meg az első évadban is nagyobb szerepük volt a varázslónőknek ki lehetett érezni az intrikákat, ki milyen, itt meg mindenki egysíkúra sikerült.

  • Savaran
    #16481
    Netflix mit vársz? XD Árja heteró tündéket?
  • Palinko
    #16480
    Én is most fejeztem be a nézését és az előző évadhoz képest tényleg jelentőset javult, de azért a kalap dobálástól még messze vagyunk. Karaktereiben hű lenne? Kökörcsinről az volt az érzésem hogy teljesen bebuzult és Geraltra mint szerelmére tekint már, miközben mindenhol nőfaló volt. Eskel, Vesimir is eléggé karakteridegen lett, de hogy dícsérjek is Dijkstra például nagyon el lett találva. Érdekel hogy mit hoznak ebből ki ha így javul a végén még egy igazán magasan értékelhető sorozat lesz.
  • caps lock
    #16479
    Le a kalappal a Netflix előtt. Így kell adaptációt csinálni. Igaz nem követi hűen a könyveket, de az alapanyagot úgy dolgozza fel, hogy nem szenved csorbát a végeredmény. Ez egy ízig-vérig witcher film, mind hangulatában, mind karaktereiben, mind cselekményben. Látszik hogy odafigyeltek a visszajelzésekre, és látszik az igyekezet hogy olyan filmet csináljanak ami megfelel a rajongók hihetetlenül magas elvárásainak, ugyanakkor fogyasztható azoknak is akik semmit nem tudnak Sapkowski világáról.
  • akyyy
    #16478
    nekem kellet vagy 1 év 2 hónap, mire végigvittem mind3 játékot, de elvileg kész. a 3 volt a leghosszabb, de itt kalandoztam a legtöbbet, főleg a B&W-ban. A végére be kellet raknom a Gwentes árusító modot, mert 1 kártyát nem tudtam meg szerezni, és benne maradt volna az a quest :D meg megcsináltam ezt a "rajongói" dlc-t is, és pont ezt a questet hiányoltam az egész játékban, amivel zárult (az a bizonyos szinkronos előzetetes).

    és még egy csomó minden amugy kimaradt nekem a 3-ba, nagyon remélem az elmentést át lehet majd vinni a felujitott változatba, és azt ng+-ba tudnám elkezdeni.
  • lonvard
    #16477
    Amúgy a 3. rész magyarítója brillírozott. Nem olvastam a könyveket, valszeg nem ugyanaz a fordítójuk, tehát látok esélyt arra, hogy a játékbeli szöveg fordítása minőségibb szókincsben, kifejezések alkalmazásában, mindenben, mint a könyveké. Szerintem nagyon sok múlik a fordítókon, és többek közt azért ment el a kedvem a frissen kiadott könyvektől, mert egyszerűen nem bízom a fordítás minőségében. Beleszaladtam egy-két lelketlen, ízetlen fordításba korábban, főleg fantasy témában, amiben isten tudja kik fordítanak. Ha gyenge a fordítás, még azt se lehet megítélni, hogy az író miatt szar a könyv, vagy a fordító miatt. :)
  • pbsb4
    #16476
    Remek. :( valószinűleg ez történhetet...
  • caps lock
    #16475
    "Tényleg a gólemszív főzet receptjét hol kellett volna összeszednem???"

    Kalkstein adja a Titokzatos Torony küldetés alatt, miután begyűjtötted a Szefírát Vaskától. Van a játéknak egy rossz szokása, nem tudsz betenni új tárgyakat ha tele az inventory, emiatt ha kapsz egy új tárgyat valakitől, az lepottyan a földre. Így simán lehet hogy Kalkstein odaadta, csak éppen nem fért el nálad.
  • pbsb4
    #16474
    Egy kis helyzetjelentés:
    84 óra játék után közepes nehézségi fokozaton befejeztem az első részt.
    Roppantul kellemesen csalódtam! A harcot hamar megszoktam és nagyon tetszet a főzetek készítése is.
    Küdi csak néhány maradt befejezetlen, mert egész egyszerűen nagyon rohantam az 5. fejezetben.
    Így kimaradt a hollópáncél összerakása és a királyt sem győztem le kockán. A fogászhoz nem vittem el minden fogat.
    A sztori nagyon bejött és az a véleményem, hogy a mai napig megállja a helyét.
    Tényleg a gólemszív főzet receptjét hol kellett volna összeszednem???
    Ez valahogy kimaradt.
  • mike01010101
    #16473
    Ez nem szentségtörés. Ezek tényleg nem annyira jó könyvek, az író a videojáték sikere és ismertsége elött egy átlagos helyi, lengyel fantasy író volt, nem egy Tolkien szintű "világsztár". Ezt az egész Witcher világsikert a játék okozta és legfőképp a 3. rész, ami tényleg játéktörténeti mérföldkő. A Netflix hálisennek jól nyúlt a témához, tehát a siker töretlen, de ez nem az író kvalitásának az eredménye. Biztos van akinek tetszett a könyv is, semmi gond, én azt írtam most le, amit én gondolok erről, ez nem egy kőbevésett igazság.
  • Probatbicol
    #16472
    Mondjuk ez is butaság, semmiféle mélyen kidolgozott világra nincs szükség, egy csupasz szobában játszódó két szereplős történet is lehet jó, csak jól meg kell írni.
    Pont ez a baja a legtöbb filmes adaptációnak, azt hiszik ha nagyon szép formában bemutatják a hű de kidolgozott világot az elég lesz, aztán 2 órán keresztül hadarják a neveket a történet meg 0, lásd WOW film.
  • Crasher99
    #16471
    Leírom megint mert látom, hogy időszerű:
    "Ebben a franchise-ban sajnos csak ennyi van. A játékok tetté naggyá és elismerté mert azok interaktív élményt képesek nyújtani és mindenki kiélheti a beteges kaszabolós/baszós vágyait de könyvek az ócska ponyvaregények szintjén mozognak és minden mozgóképes adaptáció is hasonló lesz. Sajnos a világ nem túl mély vagy rendesen kidolgozott ahhoz, hogy bármi újat tudjon mutatni ezen a téren."
  • lwb
    #16470
    És akkor végül leírom a végső szentségtörést: nekem egyáltalán nem jöttek be a Witcher könyvek. Nem voltak rosszak, de közelében nincs a top50 fantasynak, amit életemben olvastam. Ha nincsenek a játékok, soha nem érdekelt volna Geralt története és a sorozat sem.
  • caps lock
    #16469
    Előfordul azért hogy a film jobb mint a könyv. Sorozatban nekem ilyen az Altered Carbon első évada volt. Nagyrészt követte a könyv eseményeit, de amiben eltért az csak javára vált. A witcher rajongóknak viszont sehogy se lehet maximálisan megfelelni, az is baj ha nem olyan mint a könyvek, meg az is ha nem hasonlít eléggé a játékra.
    Engem nem zavar hogy a maga útját járja a Netflix, ha szolgaian követné akár a könyv akár a játékok eseményeit, annak mi értelme lenne? Ismerem már mindkettőt. Inkább legyen újító, innovatív, akár felforgató is. Elég az hogy felismerem a karaktereket, többnyire úgy is viselkednek ahogy megszoktuk, de hogy cselekményben hová lyukadunk ki, az legyen meglepetés.
  • lwb
    #16468
    Régen volt már, de ha jól emlékszem azért a GOT 1. évadból több is kimaradt, pl. a vörös pap az első könyvből vagy az egész Jeyne Poole karakter, aminek jelentősége a későbbi évadokban lett csak, de azért feltűnt már az első könyvnél is. Később egy rakás eltérés volt, nem mindegyik jó egyébként. Egyes karaktereket felnagyítottak, másokat teljesen kihagytak vagy elfelejtettek.

    Egyébként ha azt gondolod, hogy az HBO jobbat hozott volna ki a Witcherből, akkor ajánlom a figyelmedbe, hogy mit csináltak pl. a Watchmen sorozatból, de megnézheted a Lovecradt country-t is. Ez már nem a Sopranos meg a Band of Brothers HBO-ja sajnos.
  • Palinko
    #16467
    Egyébként érdekelne hogy egy párhuzamos világban ahol a HBO szerezte meg a Witcher jogait mit hoztak ki belőle. Sztem jobb lett volna mint a Netflix produktuma.
  • PiszkosFred
    #16466
    Hat az teny, hogy miutan a GOT-nal elfogyott a nyersanyag, logikailag mar nagyon kesze-kusza lett az egesz, hianyoztak Martin konyvekkel/fejezetekkel azelott elultetett nuasznyi kis reszletei, amelyekrol sokkal kesobb derul ki, hogy mit es hogyan. De, ahogy minden a streaming vagy kertevek vilagaban/kinalataban, ez sem akarta megvaltani a vilagot, csupan a szorakoztatasra lett kitalalva. Egy minosegi regenyt sosem fogsz tudni visszaadni teljes egeszeben ugy, ahogy a te fejedben az olvasas kozben osszeall a kep, meg nem tartunk ott.

    A GoT es a Witcher is nagy siker lett, sorozatkent is, egy igazi szorakoztato ponyva, egy kis matine, se tobb, se kevesebb. De annak tokeletes, a nep, az ezerfeju cezar imadta (ti, mint jelen levok termeszetesen a szabaly erosito kivetelek), valamint gennyesre kereste magat mindenki, aki reszt vett benne, vagyis mindenki jol dontott, aki belevagott a projektbe.

    Olyan ez, mint Hellernek a 22-es csapdaja, vagy Rejto barmelyik random konyve, egyszeruen nem lehet visszaadni filmvasznon azt, amit olvasas kozben erzel es tapasztalsz, de attol meg lehet belole csinalni egy aranylag nezheto sikeres sorozatot, lasd a legutobbi 22-es feldolgozast (Rejtot hagyjuk, az meg senkinek sem sikerult, meg kepregenyben sem nagyon).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.12.07. 20:36:44
  • Palinko
    #16465
    A Trónok harca 1. évada is adaptáció volt és mindenki imádta, 1 csata jelenet maradt ki az egészből költségvetési okok miatt. Érdekes ott is akkor romlott a minőség minél jobban eltértek az alapműtől, de ez nem volt elég jel a sorozatosoknak, mindig úgy gondolják hogy akkora ászok hogy jobb megfejtést tudnak mint az eredeti és nem jut eszembe példa mikor ez pozitívan sült volna el.
  • PiszkosFred
    #16464
    Egy adaptáció sosem 100%-os, mindig vannak eltérések és újdonságok. Pl. jelen esetben Yennefer az év(tized)ek alatt felszedett némi dual wield skillt :)
  • Daermon
    #16463
    De akkor ne nyomatták volna, hogy ez kőkemény könyvadaptáció lesz. Bár a 2. évadra azt hiszem el is engedték a könyveket.
  • PiszkosFred
    #16462
    Nem neked valo ez, ez a sorozat az egyszeri koznep szorakoztatasara keszult, az elit inkabb olvasson :)
  • Daermon
    #16461
    Hu látom a Netflix nagyon fullba nyomja a nyomja a Witcher témát… Yen már két pengével aprít :DDDDDD
  • Daermon
    #16460
    Vizima külvárosba már nem mehetsz vissza. Vizimát sokáig járhatod + mocsár. De lesz más helyszín is még.
    24 óra az nem rossz eddig, nagyon jó a Witcher 1, nem csoda, hogy megy bele az óra :)
  • Palinko
    #16459
    Ha átlépsz a régiókba akkor már nem mehetsz vissza ha jól emlékszem a következő régió valahogy úgy indul hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vár alatti csatornákba kukorixot asszem ki kell csinálni szóval ha valami olyasmiről van szó ne indulj neki ha még nem mennél tovább :D


    Ha vizima részeit érted az bejárható lesz a végjátékig, akkor majd más valami lesz már, én úgy értettem a tanyai helyekre nem igazán mehetsz már vissza. A könyvekkel kapcsolatban az rémlik hogy egyik a könyvesboltban megvehető, de drága szóval talán már nem is érdemes annyira velük foglalkozni, meg ingyenesen akkor kapod meg ha ezek a feltételek teljesülnek, amit lehet már átugrottál: link.. Inkább a kövek gyűjtögetésére menj rá abból is van sok :D

    Mivel nem aktívak a topicok már szerintem senkit nem zavarsz ha ide írod ha lesz még kérdésed.
  • pbsb4
    #16458
    Közben meglett a könyv. A törp árúsnál volt. :)
  • pbsb4
    #16457
    Srácok erre nagyon rákeféltem... még csak Vizimában kapargatom a felszínt éppen csak átugrottam a mocsárba körbenézni és már 24 órám benne van...
    Hol lesz a vége nem tudom.
    Lenne néhány kérdésem, ha nem baj:
    A külvárosba vissza lehet, majd menni? A virágos lánynak nem vittem virágot és nem szeretném parlagon hagyni a csajt.
    A mocsárból kellene hoznom 3 db szúróbozót darabot Kalkensteinek, de egyenlőre a szörnyek listájában nincs benne és könyvet se találtam róla. Merre felé keresgéljek a könyvért?
    Nem szeretnék offolni ezen a topicon, ha lesz még kérdésem akkor tegyem fel az első rész topicjában?
  • dalmar
    #16456
    Ha tolerálod a régi játék grafikát akkor én is azt tanácsolom,hogy sorrendben játszd ki.rengeteg háttérinfó a világról az 1-2 részekben van benne.Az 1 részben találkozol a scoia'tael-el megismered a céljaikat ,módszereiket stb,rengeteg ilyen apróság van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Plusz az 1-2 rész lényegében a kedvese kereséséről szól(Yen),mekkora epic volt már mikor a harmadik részben összehoztad őket.Persze a Trissel való románcot is bepróbáltam.Mivel mire odakerültem egészen megkedveltem hiszen 2 részben támogatott végig,és megosztotta velem az ágyát:)Természetesen bele estem abba a csapdába,hogy mind a két csajt akartam:((...