The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
- a grafika nem öregedett valami jól, mondtad, hogy nem lényeg, de azért nézz bele,
- a harc egész más: itt inkább egy ritmusjáték és nem az a souls-szerű akció izé, mint a másik kettőben
- a játék a régi neverwinter nights engine-én készült, ami látszik is az irányításon pl., nem tökéletes
A 2 és a 3 elég közel állnak egymáshoz és grafikailag és irányításilag is a 2 közelebb is van a 3-hoz. Az 1 pl teljesen játszható izometrikusan , egérrel klikkelgetve is, a 2 és 3 már teljesen 3rd person játék.
A történetszál átível mindhárom és áthozható a mentés is, de igazából az 1 története alig számít bármit is a 3. részben már. A 2 története se sokat, de legalább megágyaz a háborúnak, amit annak az alaptémája. Az 1 egy picit ki is lóg pl. ott is megjelenik a wild hunt de egész más, mint a 3-ban. Szerintem - bár én nagyon szerettem - mai szemmel nem akkora baj, ha az első részt kihagyod.
A 3-hoz mindegyik kieg "kötelező", a kiegészítők egyenként is jobbak, mint az alapsztori, szóval óriási hiba kihagyni őket.
A játékmechanika meg egyénfüggő, hogy mennyire tolerálható, én már nem is emlékszem annyira.
A Witcher 3-at azóta sem tudta megközelíteni semmi más játék élményben (talán az Enderal mod a Skyrimhoz), az 1 meg gyerekkori szerelem. Talán a 2 volt nekem a legkevésbé testhezálló, de ott meg a játék második fele 2 teljesen eltérő lezárást kap, szóval nagyot újítottak ott is.
Egybefüggő a történet a mentéseket is lehet vinni..
Witcher 3 dlcket hogy érdemes-e? Ezek valóban kiegészítők több 10 óra tartalommal szóval igen nagyon is érdemes
A steamen most akciósan meg lehet vásárolni a triológiát.
Nekem totál kimaradt ez a széria és most gondolkodom a beszerzésén.
A kérdéseim a következők lennének:
Mennyire öregedet jól az első két rész: Elsősorban a játékmechanikára gondolok a grafikával együtt tudok élni.
Mennyire egybefüggő a történet? Átível a részeken vagy önálló egész mindegyik?
A harmadik részhez érdemes minden dlc-t megvásárolni?
Eőre is köszönöm a válaszaitokat.
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Eppen befejeztem a W3 alapjatekot, 270 ora korul volt.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
-ha nemet modntam, akkor nem lett sikertelen a kuldtetes, csak valahogy beakadt. Aktiv maradt, feladat nelkul.
-ha igent mondtam, legyoztuk a harom banditat, megis pirosal jelolte hogy nem segitettem neki. Itt sikertelen is lett a kuldetes (pedig mind a harom banditat en gyoztem le).
Elsore azt gondoltam hogy ha nem fogadom el az ajanlatat akkor lesz valami beszelgetesi lehetoseg a banditakkal, kiderul valami hogy csak rajuk kentek valamit vagy hasonlo csavar a tortenetben...
Ha igent mondasz, akkor le kell győznöd a három fivért, plusz a fejvadásznak is életben kell maradnia. Ha a fejvadász meghal, a küldetés sikertelen lesz.
Visszatoltottem a mentest, most igent mondtam a fejvadasz ajanlatara. Legyoztem a harom testvert, erre a kuldetest SIKERTELENnek jelolte, mert hogy nem segitettem a fejvadasznak. Pedig de.
ZIP
Juteszembe, szeretek szoszmotolni az nvidia fele fotomoddal. Csinaltam nehany 800x600-as meretu e-olvasora valo hatterkepet is. Itt van nehany mutatoba (de ezek csak jpg-k, az olvasoba BMP valo. Ha valaki szeretne, elkuldhetem oket, vagy feltolthetem valahova.
Utoljára szerkesztette: Aborg, 2021.08.31. 20:34:08
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.08.30. 22:40:58
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Szoval akkor a kodszigetes elott inkabb lassan teljesitgetek mindent amit lehet.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Ezt mivel magyarázták meg a játékban?
Tiszta retro, mintha Jankovics Marcell filmet néznék. Fehér Ló fia. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 22:13:06
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 22:08:25
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 11:45:09
Figyeljetek, a Natalis hova tökbe tűnik a 3. részre? Tehát hogy mi történik végül vele?
Ja, az animációs film meg szerintem szar lett. Vesemirből csináltak egy common rajzfilmhőst. Ennél azért ez az ember sokkal sokkal többnek érződik. Fiatal witcherként el nem tudom képzelni olyannak, ahogy ábrázolják. Meg hát nincs benne egy értelmes kardpárbaj, vagy bármi, össze-vissza van vagdalva az egész. A férfi-női viszonyok is tipikusak. Tehát a karakterek gyerekmesébe illőek, a cselekmény meg 18 éven felülieknek se nagyon ajánlott. Ha ezt gyerek nézi meg, megáll a növésben, felnőtt agynak meg kevés lesz. Na mindegy.
A ND is azt mondta az Uncharted 3 után, hogy soha többet Drake, aztán mégis kijött az U4 ... És óriási siker lett. És náluk még betli sem volt, amit orvosolni kellett volna. ME-nél sem véletlen Shepard páncélját kaparja ki Liara a teaserben a MEA után.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
"The first three 'Witchers' were by definition a trilogy, so we simply could not name the next game 'The Witcher 4'. This does not mean, of course, that we will leave the world of The Witcher"
A koncepció és egyéb vázlatok már megvannak a köv. részhez, a CP után elvileg dolgoznak is rajta és jön az új Witcher játék (majd) - de ez a kijelentés a botrányos CP rajt előtt volt, 2020 márciusában, azóta pedig sok víz lefolyt a Dunán... Simán lehet, hogy minden megváltozott azóta és ki tudja, lehet, hogy a következő Witcher játék egy fanservice lesz Cirivel. Tényleg senki sem tud semmit, még az sem, amit eddig tudott. 😊
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Ha meg valaki Sapkowski előismeret nélkül olvassa azt a szöveget, akkor simán az jöhet le neki, hogy Ciri csak ezzel szereli le a kellemetlenkedő közeledést. Egyszerűbb azt mondani, hogy bocs, a másik térfélen játszok, mint megbántani a másikat.
Ilyen szinten volt érintve Ciri szexualitása a játékban. A könyvek azért ennél jóval messzebb mentek.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Egyszer jön csak elő, amikor Skjall nagyon nyomul Cirire és a srác nővére megkérdezi, hogy van-e esélye. Akkor válaszolhatjuk azt, hogy neki a nők jönnek be és kész. Ez aligha azt jelenti, hogy "választhattál, hogy leszbikus leszel vagy sem".




