The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

lwb
#16446
Nekem mindhárom bejött, de az 1 megvásárlása előtt egy-két figyelmeztetés:
- a grafika nem öregedett valami jól, mondtad, hogy nem lényeg, de azért nézz bele,
- a harc egész más: itt inkább egy ritmusjáték és nem az a souls-szerű akció izé, mint a másik kettőben
- a játék a régi neverwinter nights engine-én készült, ami látszik is az irányításon pl., nem tökéletes
A 2 és a 3 elég közel állnak egymáshoz és grafikailag és irányításilag is a 2 közelebb is van a 3-hoz. Az 1 pl teljesen játszható izometrikusan , egérrel klikkelgetve is, a 2 és 3 már teljesen 3rd person játék.

A történetszál átível mindhárom és áthozható a mentés is, de igazából az 1 története alig számít bármit is a 3. részben már. A 2 története se sokat, de legalább megágyaz a háborúnak, amit annak az alaptémája. Az 1 egy picit ki is lóg pl. ott is megjelenik a wild hunt de egész más, mint a 3-ban. Szerintem - bár én nagyon szerettem - mai szemmel nem akkora baj, ha az első részt kihagyod.

A 3-hoz mindegyik kieg "kötelező", a kiegészítők egyenként is jobbak, mint az alapsztori, szóval óriási hiba kihagyni őket.

#16445
Szerintem ez inkább időfüggő. Ha rengeteg időd van akkor érdemes mind a 3-at végigvinni, mert egyrészt így kerek a történet, másrészt nagyon jók a karakterek is benne.
A játékmechanika meg egyénfüggő, hogy mennyire tolerálható, én már nem is emlékszem annyira.

A Witcher 3-at azóta sem tudta megközelíteni semmi más játék élményben (talán az Enderal mod a Skyrimhoz), az 1 meg gyerekkori szerelem. Talán a 2 volt nekem a legkevésbé testhezálló, de ott meg a játék második fele 2 teljesen eltérő lezárást kap, szóval nagyot újítottak ott is.

#16444
Gyakorlatilag mindhárom részben más a harc. Az egyben még klikkfest "időzítve" sokan ezt nem szerették pedig hamar szoktható
Egybefüggő a történet a mentéseket is lehet vinni..
Witcher 3 dlcket hogy érdemes-e? Ezek valóban kiegészítők több 10 óra tartalommal szóval igen nagyon is érdemes
#16443
Sziasztok!

A steamen most akciósan meg lehet vásárolni a triológiát.
Nekem totál kimaradt ez a széria és most gondolkodom a beszerzésén.
A kérdéseim a következők lennének:
Mennyire öregedet jól az első két rész: Elsősorban a játékmechanikára gondolok a grafikával együtt tudok élni.
Mennyire egybefüggő a történet? Átível a részeken vagy önálló egész mindegyik?
A harmadik részhez érdemes minden dlc-t megvásárolni?
Eőre is köszönöm a válaszaitokat.
#16442
Ebben a franchise-ban sajnos csak ennyi van. A játékok tetté naggyá és elismerté mert azok interaktív élményt képesek nyújtani és mindenki kiélheti a beteges kaszabolós/baszós vágyait de könyvek az ócska ponyvaregények szintjén mozognak és minden mozgóképes adaptáció is hasonló lesz. Sajnos a világ nem túl mély vagy rendesen kidolgozott ahhoz, hogy bármi újat tudjon mutatni ezen a téren.
Voltan
#16441
Amúgy sajna szerintem is. Többet érdemelne ez a franchise.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

#16440
Előbb meg kéne nézni, aztán ítélkezni. Bénaságon meg nem tudom mit értesz, feltételezem te jobban csinálnád. Ez egy adaptáció, nem kell se a játék, se a könyv eseményeit szó szerint követnie. Ha nem jön be a Netflix hozzáállása, ne nézd, ennyi.
#16439
Béna lesz ez is, akár az első évad. Sokkal több volt ebben a lehetőségben, mint amit a Netflix idehányt végül. Kár.
Palinko
#16438
Majd ugrál Roach. Szerintem ez csak trailer zene és semmi köze a sorozathoz.
Aborg
#16437
Ehhez a zenehez mar csak az ugrabugra autok hianyoznak. Vicserszky rap, ezt komolyan bele akarjak rakni a filmbe is?

Eppen befejeztem a W3 alapjatekot, 270 ora korul volt.
#16436
#16435
A nextgen update 2022 Q2.
Aborg
#16434
Nem semmi poen van "A semmibol jott torony" cimu masodlagos kuldetesben Skelligen 😊
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A tornyot DRM vedi, meg a torony gazdajat is fogva tartja. Elkuldi Geraltot az ellenszerert, ami a GOG
#16433
Új trailer a 2. évadhoz
Aborg
#16432
Igen, a fejvadasz is eletben maradt, mind a ket esetben.
-ha nemet modntam, akkor nem lett sikertelen a kuldtetes, csak valahogy beakadt. Aktiv maradt, feladat nelkul.
-ha igent mondtam, legyoztuk a harom banditat, megis pirosal jelolte hogy nem segitettem neki. Itt sikertelen is lett a kuldetes (pedig mind a harom banditat en gyoztem le).

Elsore azt gondoltam hogy ha nem fogadom el az ajanlatat akkor lesz valami beszelgetesi lehetoseg a banditakkal, kiderul valami hogy csak rajuk kentek valamit vagy hasonlo csavar a tortenetben...
#16431
Ha nemet mondasz a fejvadásznak, akkor mindenképpen sikertelen lesz a küldetés.

Ha igent mondasz, akkor le kell győznöd a három fivért, plusz a fejvadásznak is életben kell maradnia. Ha a fejvadász meghal, a küldetés sikertelen lesz.
Aborg
#16430
A "Grossbart-testverek szomoru historiaja" cimu masodlagos kuldetes az bugos? Bementem a barlangba (a Skellige terkepen Grotto gyorsutazasi pont), ott volt egy fejvadasz. Kerdezte vele tartok e. Mondtam hogy nem, erre elkezdett futni befele a barlangba, en kovettem. De a harom testver engem is megtamadott. Miutan legyoztem oket, a feladatot kipipalta, de ujabbat nem adott. A kuldetes sarga cel-jele is eltunt, de maga a kuldetes aktiv maradt, nem lett teljesitettnek elfogadva.
Visszatoltottem a mentest, most igent mondtam a fejvadasz ajanlatara. Legyoztem a harom testvert, erre a kuldetest SIKERTELENnek jelolte, mert hogy nem segitettem a fejvadasznak. Pedig de.
#16429
Igen, köszi.
Aborg
#16428
Koszi! Ide feltoltottem, remelem sikerul letolteni:
ZIP
#16427
Én szívesen venném ha feltöltenéd valahová. Gyönyörű képeket csináltál, van érzéked hozzá.
Aborg
#16426
Koszi. Mar csak Skeligen vannak masodlagos kuldeteseim. A kiralyvalasztast mar regebben lerendeztem.

Juteszembe, szeretek szoszmotolni az nvidia fele fotomoddal. Csinaltam nehany 800x600-as meretu e-olvasora valo hatterkepet is. Itt van nehany mutatoba (de ezek csak jpg-k, az olvasoba BMP valo. Ha valaki szeretne, elkuldhetem oket, vagy feltolthetem valahova.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)









Utoljára szerkesztette: Aborg, 2021.08.31. 20:34:08
Savaran
#16425
Igen, én úgy csináltam, a mellékszálakon menj végig, főként a Skeligei király viszályt fontos lezárni, novigrád bandaháborúit, a szerelmi szálakhoz tartozó küldetések(bárhogyan is döntöttél, Fekete Vörös vagy mindkettő, ha mindkettő akkor poénos lesz, bár ez kihatással van a Blood and Wine végére) meg még van több de nem jut már eszembe, egyébként is jobb ha megvannak előtte.
Utoljára szerkesztette: Savaran, 2021.08.30. 22:40:58

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Aborg
#16424
Koszi. Igen, megirja mi lett oda - utolag. Mar volt ilyen hatarpont korabban is, a kartyazos kuldetesek lettek oda (amit nem bantam mert kartyazni nem szokok) de odalett egy mellekkuldetes is, ami miatt inkabb visszatoltottem egy korabbi mentest es teljesitettem azt is.
Szoval akkor a kodszigetes elott inkabb lassan teljesitgetek mindent amit lehet.
Savaran
#16423
Ja nem azok nem vesznek el, a mellékküldetések közül tud elveszni, de egyébként arról kapsz üzenetet melyek lettek oda.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Aborg
#16422
Nem csak a masodlagos kuldetesek veszhetnek el a kodsziget miatt? A kincskereses es a witcher megbizasok kozul is veszhet el valami?
Savaran
#16421
Ködsziget előtt érdemes kitakarítani a térképeket.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

Aborg
#16420
Letezik valahol lista azokrol a mellekkuldetesekrol amelyek a "Kodsziget" kuldetes utan mar nem lesznek jatszhatoak? Probaltam keresni de csak ezt talaltam.
RatBaG
#16419
fake news.

Per Aspera Ad Inferi.

0Fritz
#16418
Emlékeim szerint a könyvekben a jövőben élő mágusnők arról beszélnek, hogy Ciri nem állította meg a fehér fagyot.
Ezt mivel magyarázták meg a játékban?
#16417
Ciri megállítja.
#16416
Megnyugtatlak nem sokról maradtál le. Azth hittem az élőszereplős sorozatnál nincs lejjebb. De van. 😄
#16415
:-D

Tiszta retro, mintha Jankovics Marcell filmet néznék. Fehér Ló fia. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 22:13:06
#16414
Mitől állt meg a Tél közeledte?
#16413
Nekem az tetszik benne, hogy újszerűen hat a sok Witcher 3 kaland után. Mintha egy DLC-t játszanék. 😄 Ebben is már gyakorlatilag mindent elcsesztek, ami harccal és egyebekkel kapcsolatos, de a párbeszédek és a sztori olyan erős, hogy ragad magával. Hangulata, zenéje, áhhh. Azt a csatás részt nagyon várom benne. Amit orbitálisan elcsesztek, az a főzetezés. Tudod hogy csak akkor ihatsz, ha előtte meditáltál. Találd ki hogy mi vár rád, és arra igyál. Aki ezt kitalálta, azt remélem utána kirúgták. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 22:08:25
Savaran
#16412
Végigszenvedtem az 55. percig az animációs filmet, aztán ebéd után elszuszókáltam rajta, ez az első 55 perc ez elég unalmas és kapkodós volt, nem is részletezem, ja meg buzi witcher az kellett bele nagyon, de a második fele a szuszókálás egész jó volt, a stáblistát már nem néztem végig!

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

#16411
Szerintem a második rész adja vissza legjobban Sapkowski világát és a witcher hangulatot. Imádtam Flotsam koszos városát, meg az azt körülvevő fojtogató erdőséget tele rémségekkel meg tünde gerillákkal. Az is tetszett hogy alig van benne mellékes, visz előre a főszál, sok és változatos helyre utazunk, boss harcok élvezetesek, magasabb nehézségen a harc komoly kihívás, jeleket, főzeteket is kell használni hogy érvényesülj, igazi witchernek érezheted magad. Geralt mozgása is kifinomultabb, természetesebbnek hat mint a háromban. Az is jó hogy nincs annyiféle fegyver és páncél, komolyan meg kell fontolnod mire költöd a pénzed. Történetben is nagyot vállal, sokkal jobban részeseivé válunk a háborúnak és a politikai intrikáknak, mint a háromban. Méltatlanul alábecsült darab.
#16410
Tél megállítva, Ciri pedig vagy szörnyvadász vagy császárnő. 😊 (nálam)
#16409
3. rész nem igazán lett lezárva, ha azt veszem, hogy van egy olyan végkifejlet, hogy Ciri eltűnik a másik dimenzióban és az apokalipszis, tehát az Örök Tél közeledte az nem igazán lett megállítva. A végén a vad falkával küzdenek egyet, de azoknak nem sok köze van ehhez. Tehát akkor ha az ember fantáziája meglódul, el tudok képzelni egy olyan epizódot, amiben az Örök Tél megállítása a cél, dimenziókon keresztül. Vagyis Cirinek kell alkotni valamit. Vagy a másik, hogy eljön az öröktél, és akkor egy fagyos, de még nem elpusztult világban kell kalandozni, és ugyanúgy a tél megállításán dolgozni.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 11:45:09
#16408
Witcher 2 kicsit olyan mostohagyerek, azzal játszottam a legkevesebbet, 1-szer vittem ki. Most az animációs film hatására gondoltam előszedtem. Felüdülés a sok Witcher 3 után. Tragédiája ennek a résznek, hogy Foltest olyan gyorsan meghal. Imádom ahogy olyan arrogánsan mondja, hogy IMBECILLLS! (ok, imbeciles)

Figyeljetek, a Natalis hova tökbe tűnik a 3. részre? Tehát hogy mi történik végül vele?

Ja, az animációs film meg szerintem szar lett. Vesemirből csináltak egy common rajzfilmhőst. Ennél azért ez az ember sokkal sokkal többnek érződik. Fiatal witcherként el nem tudom képzelni olyannak, ahogy ábrázolják. Meg hát nincs benne egy értelmes kardpárbaj, vagy bármi, össze-vissza van vagdalva az egész. A férfi-női viszonyok is tipikusak. Tehát a karakterek gyerekmesébe illőek, a cselekmény meg 18 éven felülieknek se nagyon ajánlott. Ha ezt gyerek nézi meg, megáll a növésben, felnőtt agynak meg kevés lesz. Na mindegy.

lwb
#16407
Hát gyerekek pedig, ha Frednek van igaza és a CP miatt nagy arcmentési akció kell, akkor 100x inkább valószínű, hogy előkaparják Geraltot, mint Cirit. Biztos, bejáratott hős. A történet úgy lett lezárva, hogy simán folytatható, ha muszáj.

A ND is azt mondta az Uncharted 3 után, hogy soha többet Drake, aztán mégis kijött az U4 ... És óriási siker lett. És náluk még betli sem volt, amit orvosolni kellett volna. ME-nél sem véletlen Shepard páncélját kaparja ki Liara a teaserben a MEA után.

#16406
Remélem Geralt max csak cameozik az új játékban. Ciri meg szerepelt eleget már, de ő is max egy rövid szerepre ugorjon be, ne többre.
PiszkosFred
#16405
Nem tudom, a mai világban tapasztalható trendeket és az NX széria sikerét látva, simán el tudom képzelni, hogy minden korábbi tervvel ellentétben ismét pénzügyi és nem szakmai döntést hoznak majd és Cirit visszahozzák. Nem mondom, hogy ez lesz, félreértés ne essék, de ha pár éve kérdezel meg, akkor azt mondtam volna, hogy "kizárt!", de az elmúlt 10 hónapból kiindulva már nem vagyok annyira ebben a "kizárt!" dologban.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

lwb
#16404
Így van. Semmiben nem lehetünk teljesen biztosak, de abban azért úgy 99.99%-ig mégiscsak biztos vagyok, hogy akármi is lesz az új Witcher játék, egészen biztosan nem fogjuk tudni majd átvinni ezt a fürdőházas válaszunkat az új játékba, még akkor sem ha Ciri lesz az új főszereplő. Amit egyébként kétlek.

PiszkosFred
#16403
Jaja,

"The first three 'Witchers' were by definition a trilogy, so we simply could not name the next game 'The Witcher 4'. This does not mean, of course, that we will leave the world of The Witcher"

A koncepció és egyéb vázlatok már megvannak a köv. részhez, a CP után elvileg dolgoznak is rajta és jön az új Witcher játék (majd) - de ez a kijelentés a botrányos CP rajt előtt volt, 2020 márciusában, azóta pedig sok víz lefolyt a Dunán... Simán lehet, hogy minden megváltozott azóta és ki tudja, lehet, hogy a következő Witcher játék egy fanservice lesz Cirivel. Tényleg senki sem tud semmit, még az sem, amit eddig tudott. 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

lwb
#16402
Senki nem tud semmit a 4. részről. Azt sem, hogy lesz-e egyáltalán vagy hogy így fogják hívni. Ha tippelni kéne: ha lesz is, köze nem lesz Geralthoz és Cirihez, mindkettő történetét szépen lezárták.

Ha meg valaki Sapkowski előismeret nélkül olvassa azt a szöveget, akkor simán az jöhet le neki, hogy Ciri csak ezzel szereli le a kellemetlenkedő közeledést. Egyszerűbb azt mondani, hogy bocs, a másik térfélen játszok, mint megbántani a másikat.
Ilyen szinten volt érintve Ciri szexualitása a játékban. A könyvek azért ennél jóval messzebb mentek.

Palinko
#16401
Szerintem 4. részbe már nem vihetjük át a mentéseket. Kíváncsi leszek majd hogy tervezik meg.
Savaran
#16400
Ha azt választod hogy szimpatikus a srác akkor a hetero vonalat választod, ahogy caps lock kolléga leírta valószínűleg egy 4. részben lenne jelentősége.

Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)

lwb
#16399
Én csak azt az egy jelenetet tudom, ami a fürdőben van. Ott beszélünk a srác nővérével és anyjával.

#16398
Van még egy jelenet a fürdőben, ott is válaszolhatjuk hogy őt a nők jobban érdeklik. De ennyi. Majd ennek akkor lenne jelentősége ha a következő játékban ő lenne a főszereplő.
lwb
#16397
Hol? A W3-ban? Wtf?

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Egyszer jön csak elő, amikor Skjall nagyon nyomul Cirire és a srác nővére megkérdezi, hogy van-e esélye. Akkor válaszolhatjuk azt, hogy neki a nők jönnek be és kész. Ez aligha azt jelenti, hogy "választhattál, hogy leszbikus leszel vagy sem".