16775
banner
  • lonvard
    #16415
    :-D

    Tiszta retro, mintha Jankovics Marcell filmet néznék. Fehér Ló fia. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 22:13:06
  • lonvard
    #16414
    Mitől állt meg a Tél közeledte?
  • lonvard
    #16413
    Nekem az tetszik benne, hogy újszerűen hat a sok Witcher 3 kaland után. Mintha egy DLC-t játszanék. :D Ebben is már gyakorlatilag mindent elcsesztek, ami harccal és egyebekkel kapcsolatos, de a párbeszédek és a sztori olyan erős, hogy ragad magával. Hangulata, zenéje, áhhh. Azt a csatás részt nagyon várom benne. Amit orbitálisan elcsesztek, az a főzetezés. Tudod hogy csak akkor ihatsz, ha előtte meditáltál. Találd ki hogy mi vár rád, és arra igyál. Aki ezt kitalálta, azt remélem utána kirúgták. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 22:08:25
  • Savaran
    #16412
    Végigszenvedtem az 55. percig az animációs filmet, aztán ebéd után elszuszókáltam rajta, ez az első 55 perc ez elég unalmas és kapkodós volt, nem is részletezem, ja meg buzi witcher az kellett bele nagyon, de a második fele a szuszókálás egész jó volt, a stáblistát már nem néztem végig!
  • caps lock
    #16411
    Szerintem a második rész adja vissza legjobban Sapkowski világát és a witcher hangulatot. Imádtam Flotsam koszos városát, meg az azt körülvevő fojtogató erdőséget tele rémségekkel meg tünde gerillákkal. Az is tetszett hogy alig van benne mellékes, visz előre a főszál, sok és változatos helyre utazunk, boss harcok élvezetesek, magasabb nehézségen a harc komoly kihívás, jeleket, főzeteket is kell használni hogy érvényesülj, igazi witchernek érezheted magad. Geralt mozgása is kifinomultabb, természetesebbnek hat mint a háromban. Az is jó hogy nincs annyiféle fegyver és páncél, komolyan meg kell fontolnod mire költöd a pénzed. Történetben is nagyot vállal, sokkal jobban részeseivé válunk a háborúnak és a politikai intrikáknak, mint a háromban. Méltatlanul alábecsült darab.
  • Daermon
    #16410
    Tél megállítva, Ciri pedig vagy szörnyvadász vagy császárnő. :) (nálam)
  • lonvard
    #16409
    3. rész nem igazán lett lezárva, ha azt veszem, hogy van egy olyan végkifejlet, hogy Ciri eltűnik a másik dimenzióban és az apokalipszis, tehát az Örök Tél közeledte az nem igazán lett megállítva. A végén a vad falkával küzdenek egyet, de azoknak nem sok köze van ehhez. Tehát akkor ha az ember fantáziája meglódul, el tudok képzelni egy olyan epizódot, amiben az Örök Tél megállítása a cél, dimenziókon keresztül. Vagyis Cirinek kell alkotni valamit. Vagy a másik, hogy eljön az öröktél, és akkor egy fagyos, de még nem elpusztult világban kell kalandozni, és ugyanúgy a tél megállításán dolgozni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.08.28. 11:45:09
  • lonvard
    #16408
    Witcher 2 kicsit olyan mostohagyerek, azzal játszottam a legkevesebbet, 1-szer vittem ki. Most az animációs film hatására gondoltam előszedtem. Felüdülés a sok Witcher 3 után. Tragédiája ennek a résznek, hogy Foltest olyan gyorsan meghal. Imádom ahogy olyan arrogánsan mondja, hogy IMBECILLLS! (ok, imbeciles)

    Figyeljetek, a Natalis hova tökbe tűnik a 3. részre? Tehát hogy mi történik végül vele?

    Ja, az animációs film meg szerintem szar lett. Vesemirből csináltak egy common rajzfilmhőst. Ennél azért ez az ember sokkal sokkal többnek érződik. Fiatal witcherként el nem tudom képzelni olyannak, ahogy ábrázolják. Meg hát nincs benne egy értelmes kardpárbaj, vagy bármi, össze-vissza van vagdalva az egész. A férfi-női viszonyok is tipikusak. Tehát a karakterek gyerekmesébe illőek, a cselekmény meg 18 éven felülieknek se nagyon ajánlott. Ha ezt gyerek nézi meg, megáll a növésben, felnőtt agynak meg kevés lesz. Na mindegy.

  • lwb
    #16407
    Hát gyerekek pedig, ha Frednek van igaza és a CP miatt nagy arcmentési akció kell, akkor 100x inkább valószínű, hogy előkaparják Geraltot, mint Cirit. Biztos, bejáratott hős. A történet úgy lett lezárva, hogy simán folytatható, ha muszáj.

    A ND is azt mondta az Uncharted 3 után, hogy soha többet Drake, aztán mégis kijött az U4 ... És óriási siker lett. És náluk még betli sem volt, amit orvosolni kellett volna. ME-nél sem véletlen Shepard páncélját kaparja ki Liara a teaserben a MEA után.
  • Daermon
    #16406
    Remélem Geralt max csak cameozik az új játékban. Ciri meg szerepelt eleget már, de ő is max egy rövid szerepre ugorjon be, ne többre.
  • PiszkosFred
    #16405
    Nem tudom, a mai világban tapasztalható trendeket és az NX széria sikerét látva, simán el tudom képzelni, hogy minden korábbi tervvel ellentétben ismét pénzügyi és nem szakmai döntést hoznak majd és Cirit visszahozzák. Nem mondom, hogy ez lesz, félreértés ne essék, de ha pár éve kérdezel meg, akkor azt mondtam volna, hogy "kizárt!", de az elmúlt 10 hónapból kiindulva már nem vagyok annyira ebben a "kizárt!" dologban.
  • lwb
    #16404
    Így van. Semmiben nem lehetünk teljesen biztosak, de abban azért úgy 99.99%-ig mégiscsak biztos vagyok, hogy akármi is lesz az új Witcher játék, egészen biztosan nem fogjuk tudni majd átvinni ezt a fürdőházas válaszunkat az új játékba, még akkor sem ha Ciri lesz az új főszereplő. Amit egyébként kétlek.
  • PiszkosFred
    #16403
    Jaja,

    "The first three 'Witchers' were by definition a trilogy, so we simply could not name the next game 'The Witcher 4'. This does not mean, of course, that we will leave the world of The Witcher"

    A koncepció és egyéb vázlatok már megvannak a köv. részhez, a CP után elvileg dolgoznak is rajta és jön az új Witcher játék (majd) - de ez a kijelentés a botrányos CP rajt előtt volt, 2020 márciusában, azóta pedig sok víz lefolyt a Dunán... Simán lehet, hogy minden megváltozott azóta és ki tudja, lehet, hogy a következő Witcher játék egy fanservice lesz Cirivel. Tényleg senki sem tud semmit, még az sem, amit eddig tudott. :)
  • lwb
    #16402
    Senki nem tud semmit a 4. részről. Azt sem, hogy lesz-e egyáltalán vagy hogy így fogják hívni. Ha tippelni kéne: ha lesz is, köze nem lesz Geralthoz és Cirihez, mindkettő történetét szépen lezárták.

    Ha meg valaki Sapkowski előismeret nélkül olvassa azt a szöveget, akkor simán az jöhet le neki, hogy Ciri csak ezzel szereli le a kellemetlenkedő közeledést. Egyszerűbb azt mondani, hogy bocs, a másik térfélen játszok, mint megbántani a másikat.
    Ilyen szinten volt érintve Ciri szexualitása a játékban. A könyvek azért ennél jóval messzebb mentek.
  • Palinko
    #16401
    Szerintem 4. részbe már nem vihetjük át a mentéseket. Kíváncsi leszek majd hogy tervezik meg.
  • Savaran
    #16400
    Ha azt választod hogy szimpatikus a srác akkor a hetero vonalat választod, ahogy caps lock kolléga leírta valószínűleg egy 4. részben lenne jelentősége.
  • lwb
    #16399
    Én csak azt az egy jelenetet tudom, ami a fürdőben van. Ott beszélünk a srác nővérével és anyjával.
  • caps lock
    #16398
    Van még egy jelenet a fürdőben, ott is válaszolhatjuk hogy őt a nők jobban érdeklik. De ennyi. Majd ennek akkor lenne jelentősége ha a következő játékban ő lenne a főszereplő.
  • lwb
    #16397
    Hol? A W3-ban? Wtf?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Egyszer jön csak elő, amikor Skjall nagyon nyomul Cirire és a srác nővére megkérdezi, hogy van-e esélye. Akkor válaszolhatjuk azt, hogy neki a nők jönnek be és kész. Ez aligha azt jelenti, hogy "választhattál, hogy leszbikus leszel vagy sem".
  • Palinko
    #16396
    Én is megnéztem, nekem nem tetszett, bár igaz hogy egynek elment kategória, de tisztára olyan mintha a witcher világ kellékeivel valami mást néznék nem witchert. Igazából nekem a könyvekben tetszett a világ de a játékban még nagyobb hatást tette rám, nyilván ott látvány, zene, szinkronhangok stb sokkal jobban átjön. A netflixen meg nézem azt kérdem magamtól hogy ezek az emberek eddig mivel foglalkoztak vagy nekik tényleg így jött át ez a világ?
  • Savaran
    #16395
    Nem egészen, ott választhattál, leszbikus leszel vagy sem
  • Daermon
    #16394
    Megnéztem én is. Hát egynek elment.
  • lwb
    #16393
    Ez ilyen edgy dolog. Páran megálltak 2016-nál, amikor ment ez az anti-SJW buzz és azóta sem léptek tovább. Sapkowski alapanyagában valóban megjelentek ezek a témák. Ehhez képest a CDPR játéka elég erősen kerülte az egészet. Ciri szexualitása is egy beszélgetésnél jött csak elő és aki nem olvasta az előzményeket, az simán azt hihette, hogy ez csak leszerelő duma a srácnak, aki nagyon nyomult.
  • caps lock
    #16392
    Nézd, értem én az iróniát, de már az alapanyag sem semleges ezektől. Mind a könyvekben, mind a játékokban feltűnnek kisebbségi elemek, de se ebben az animációs filmben, se a sorozatban nem kapnak nagyobb szerepet. Ott vannak a periférián, csak épp hogy tudjunk róluk, de nem befolyásolják magát a történetet. Szóval ez ne tántorítson vissza hogy megnézd.
    Ami viszont engem is aggaszt kicsit, hogy Ciri leszbikussága a sorozatban biztos túl lesz tolva. A könyvekben inkább megrontásról beszélhetünk, rossz társaságba kerül és szó szerint rámásznak. Plusz kamaszodik, magára van hagyva, lázad minden ellen. A könyvekben jól meg van magyarázva a pszichológiája. De egy modern közönségnek szánt filmben ezt így nem lehet tálalni, mert a kisebbségek tiltakoznának.
    Ciri szexualitását be kell valahova sorolni, azt nem lehet mondani hogy majd kinövi ezt a korszakát, mert úgy hangzana mint valami átmeneti beteg állapot. Pedig éppen hogy az. Nagyon sok szenvedésen megy keresztül, az a kapcsolata azzal a lánnyal csupán menekvés. Összekeveri a szerelmet a kötődéssel. Később férjhez megy, gyerekei lesznek, a múltat maga mögött hagyja. Mondhatjuk úgy is hogy meggyógyul. Sapkowski végül boldog lezárást ad a történetnek. Szerintem a filmben ezt elfelejthetjük.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.08.24. 10:11:26
  • Savaran
    #16391
    Néger transznemű átoperált gender semleges tünde nincs is? Akkor meg sem nézem.....
  • caps lock
    #16390
    Megnéztem, nagyon jó volt. Szépen felépítik a történetet, az is élvezheti aki semmit nem tud erről a világról. A harcjelenetek igényesek, látványosak. Vesemir fiatalos lendülete és szarkasztikus humora elviszi a showt. Aki rajongó, az ne hagyja ki.
  • mike01010101
    #16389
    Mivel Nextfilx sorozat, kötelezően van benne meleg witcher :)
  • caps lock
    #16388
    Mától nézhető a Netflixen "The Witcher: Nightmare of the Wolf" című animációs film.
  • akyyy
    #16387
    Jól meg szivattam magam, ezt a Magas lapos küldetést (High Stakes), bár anno mentettem, de úgy jótt le, hogy az utolsó ellenfelet nem lehet direkt megverni, erre most olvasom, hogy de, sőt meg kéne ha össze akarom gyűjteni az összes kártyát.
    Így meg pont az az egy kártya hiányzik már csak.
    Próbáltam kigooglzni, van e rá esetleg valami megoldás, elvileg van egy mod, amibel bele rak egy kártya kereskedőt, akinél az összes kártyát meg lehet venni, de a DLC-seket is, amiket inkább szerzek meg játék közben még. Aztán majd hátha segít.

    Vagy azóta tettek bele valamit a fejlesztők hogy meg szerezhető az a kártya? Az a baj nem tudok kiigazodni, több éves hozzászólások.

    Ha meg nem, akkor meg így jártam :D
  • akyyy
    #16386
    kiváncsi voltam a kardra, én is kerestem, én át váltottam angolra, majd youtubon megnéztem mi az angol neve, és így találtam meg :D
  • Aborg
    #16385
    Megneztem (visszatoltottem egy regebbi poziciot amin meg nincs meg a kard tervrajza), tenyleg Szike neven jelenik meg az ezustkard tervrajza a barkacslistan.
    (A Berengar pengeje cimu masodlagos kuldetes jutalma. A tervrajz felvetelekor meg Tor'Haerne volt a kard neve).
    Mar volt egy 23-as szintu Szike nevu tervrajzom, emez a speci meg 27-es.
    Koszi a tippet. Nagyon figyelmes lehetsz ha ezt ott igy eszrevetted :)
  • Savaran
    #16384
    Érdemes a dlcket a végéere hagyni, véleményem szerint a blood and wine a legvége, és a föszrori vége és más egyébb, egy apró kis pluszt ad a blood végére ha a fösztori hamarabb kész mint a dlck
  • Daermon
    #16383
    Köd sziget szerű jelzés már nem lesz.
    Lassan a fősztori végére érsz.
    A DLC-k ezután jönnek.
  • akyyy
    #16382
    most volt nálam A kaer morhenI CSATA a vadakkal, aztán elmentünk valami kopasz hegyre cirivel, itt vissza kéne menni Novigradba, de mellékküldiztem, ami még volt, meg pár iskola felszerelést szerezgettem. Az a kérdésem, hogy a fő sztori vége innen milyen messze van?
    Bár a DLC-khez még nem nyúltam.

    Illetve a vége előtt érdemes megcsinálni a DLC-et vagy utánna is van rá lehetőség?
    Meg lesz még ilyen hogy jelez a játék, hogy most olyan küldetés jön ami eléggé befolyásolja a többi mellékküldetést (pl a Köd szigetej)
  • Aborg
    #16381
    Koszi, ezt meg fogom keresni. Kulonben nem nagyon foglalkoztam a kardok kovacsoltatasaval, kiveve a witcher kardokat.
  • akyyy
    #16380
    néztme én is , valami Szike volt a neve, ilyen néven kell kerensi, és ott lesz.
  • Aborg
    #16379
    Megcsinaltam a Berengar pengeje cimu masodlagos kuldetest. A vege a Kaer Morheni terkep keleti szelen levo barlangban jatszodik, egy ordogfattyat kell legyozni es megkeresni Berengar elveszett speci ezustkardos tervrajzat (a kard neve Tor'Haerne) . Ezt a tervrajzot meg is talaltam, amikor felvettem a kuldetesre is kiirta hogy teljesitett. Csak egy hiba van: hiaba akarom megcsinaltratni a kardot, a tervrajzok kozott nincs ilyen nevu ezustkard. Ez bug lenne?
  • Savaran
    #16378
    Jelöli a sorrendet magának a küldetésnek a címe.
  • akyyy
    #16377
    Ezeknek a kincsvadászatos mellékküldetéseknek van valamilyen sorrendje?
    Konkrétan az első macskaiskolás vadászatra gondolok, bár itt én random mentem, de a papírok amiket találtam, olyan szépen sorrendbe tenné a történetet. Próbáltam rá googlizni, de ott is elég rossz sorrendbe mutatja a dolgokat. Eleve a templom szigettel kezdi, a 7-ből, aminek az utolsónak kéne lennie.

    És ezen kívül még van egy jó pár másik iskola küldetés, ot is ki tudja mi lenne a "helyes" sorrend. Nem mintha sokat számítana, de azért na :)
  • Prof William
    #16376
    Vesemir tényleg nagyon öreg. Az egyik Witcher könyvben Geralt elmorfondírozik rajta, hogy Vesemir konkrétan öregebb mint Kaer Mohren vára.